)osterend/zaterdag lramatisch slecht Paardensportclubs gaan samenwerken Ook Gamma-reserves te sterk in hoofdklasse aars wint sprint Geslaagd Texelse zaalvoetbalcompetitie: Texelse Boys deelt punten in St. Maarten Winst Gamma in lastige uitwedstrijd Jeugdbestuur GVT houdt paasei-feest Voetbaluitslagen Veel belangstelling voor instructiedag SV De Koog werd periodekampioen Hotel De Weal toch het beste bowlingteam april ISDAG 14 APRIL 1987 TEXELSE COURANT PAGINA 9 jerdag heeft Oosterend/zat. te- BOL in Broek op Langedijk van zijn slechtste competitie- idstrijden van dit seizoen afge- rkt. In een ernstig tegenvallende idstrijd verloor de ploeg van trai- jr M. Land met 1—0. Tot over- iat van ramp miste de ploeg een lalty en werd R. Brouwer we- s natrappen uit het veld stuurd. de winst op Bergen is Oosterend dus niet in geslaagd om dit resul- it voort te zetten. De ploeg voetbal- voornameiijk tegen zichzelf en lest lijdzaam toezien hoe de lisploeg de punten in Langedijk td. In de eerste helft werd al duide- wat BOL wilde, namelijk winnen i koste van alles. Via opportunisch ïtbal werden de spitsen in stelling iracht, Oosterend kreeg geen greep de partij omdat het middenveld en spitsen ten onder gingen tegen de essieve speeltijl van BOL. De beste ïnsen waren toch voor Oosterend, |n en Joost Brouwer misten echter overtuiging om raak te schieten. IL kreeg een kans, wat direct een elpunt werd. Op de rechterflank van de wielerwedstrijd van de jeugd s vrijdag een slechte opkomst, de B-jeugd won Richard usma en Frans Witte was de ïlste bij de A-jeugd. senioren gingen met een groot veld start. Keer op keer probeerde ren- s te demareren maar steeds werden teruggepakt. Door die demarages len er wel steeds renners uit het pe- on terug, zodat een kopgroep van it renners de finale inging. Vijf ron- voor de finish leek het Dirk Vinke lukken om weg te komen. Hij pakte nderd meter. In de voorlaatste ronde rd hij toch ingelopen, zodat het op i sprint aankwam. Bas Vaars was snelste voor Evert Koopman en Edo oiman. slag jeugd: A: 1. Frans Witte, 2. do Visser. 1. Richard Bousma, 2. Fedor Iman. fenioren: 1. Bas Vaars, 2. Evert Koop- pn, 3. Edo Kooiman, 4. Tiemen Wit, K Dirk Vinke. mndag reden de junioren een Rdstrijd in Zwaag. De Texelse renners raren regelmatig voorin te zien en ook p de premiesprints werd verschillende jren door Texelse renners gewonnen, i de einduitslag werd Evert Koopman isde, Bas Vaars negende en Tiemen yit tiende. Hans van Osch viel uit por een valpartij. de Oosterender verdediging kreeg de aanvoerder van BOL alle tijd om tot een voorzet te komen, de bal zeilde over de verdediging naar de tweede paal waar een speler van BOL geheel vrij stond en derhalve raak kon schie ten. Oosterend probeerde voor rust op gelijke hoogte te komen. Erik Kramer wilde met lange passes de geïsoleerde spitsen bereiken omdat het middenveld absoluut geen ruimte kreeg om het sterkste punt van de ploeg, het combi natievoetbal, ten uitvoer te brengen. Bij een van de spaarzame aanvallen van Oosterend werd Leendert Eelman binnen de 16 meter onderuit gehaald. De scheidsrechter gaf een penalty, maar om de malaise bij Oosterend te onderstrepen schoot Rien Brouwer naast! Pressievoetbal Na rust probeerde Oosterend met pres sievoetbal BOL op de knieën te krij gen. Ben witte en Piet Koopman kwa men in de ploeg voor de geblesseerde Land en Kramer. Ook dit mocht niet baten. Alleen Aart-Johan van de Brink speelde een acceptabele wedstrijd. Met lange passes bleef Oosterend een gat in de BOL-defensie zoeken zonder resultaat. De agressie en frustratie na men toe. Aan voetbal werd niet meer gedacht. Er werd met modder naar el kaar gegooid, gespuwd en geschopt. Slachtoffer van alle niet-voetbal activi teiten werd Rien Brouwer, na alweer een te hard duel schopte hij zijn direc te tegenstander tegen het hoofd en mocht vertrekken. Met tien man pro beerde Oosterend alsnog op gelijke hoogte te komen, maar verder dan wat kleine kansjes kwam de ploeg niet. In het paasweekeinde krijgt de ploeg van trainer Land kans op revan che tegen degradatiekantidaat SRC (met ex-Oosterender Piet Daalder). Winst is voor de ploeg nodig, anders wordt het een verloren seizoen. Klaas Kikkert is in Rijswijk geslaagd voor het diploma Scheepswerktuigkun- dige Cll. Hij heeft zijn opleiding ge volgd aan het Instituut voor hoger technisch en nautisch onderwijs te Amsterdam. Te Alkmaar zijn geslaagd voor het di ploma machineschrijven van de Ned. Associatie Praktijkexamens: Diploma 120: (tussen haakjes aantal aanslagen) Sacha Takes (142); Martine Brugemann (150), Bianca Smit (168); Petra Kuip (176); Anneke Dapper (181); Esther Pansier (211); Angelique Rood (213) en voor Praktijkdiploma 165: Kerstin de Haan (218). Gemiddeld cij fer: 8. Allen leerlingen van de RSG te Den Burg. Opleiding A. C. Peetoom. De .Vereniging voor Vrienden van het Paard" en ,,De Blijde Rijders" werken het komende seizoen nauw samen en zullen in het najaar besluiten of zij één nieuwe vereni ging voor liefhebbers van de aan gespannen paardensport zullen oprichten. Van een fusie is op dit moment dus nog geen sprake, maar het is wel de bedoeling de weg hiervoor te effenen en daarbij voorzichtiger te werk te gaan dan bij de vorige fusiepoging toen het op het laatste moment misliep. De heren J. Weel en P. Daalder, respectievelijk voorzitters van De Vere niging voor Vrienden van het Paard en De Blijde Rijders hebben oud burgemeester J. A. Engelvaart kunnen inschakelen als onafhankelijk persoon om de toenadering tussen beide vere nigingen op gang te brengen. Onder ijn voorzitterschap en met Betty de eeuw-Bakker als onafhankelijk secre- aresse, hebben de twee verenigingen imiddels apart vergaderd en zich 'aarbij in zeer ruime meerderheid uit- lesproken voor het „samenwerkings- eizoen", waarin moet blijken of har- ronieus kan worden gewerkt, zodat liteindelijk kan worden besloten tot iet opheffen van beide verenigingen in het stichten van een nieuwe. Schrappen t is een vier personen tellende pro- Irammacommissie (bestaandse uit wee vertegenwoordigers van beide rerenigingen) in het leven geroepen, 'ie de programma's van de twee vere nigingen naast elkaar zal leggen om te bekijken welke evenementen kunnen worden geschrapt omdat ze teveel op elkaar lijken. De oude concurrentiepo sitie bracht met zich mee dat elke ver eniging zoveel mogelijk organiseerde, waardoor een overladen aanbod ont stond. Om te beginnen zullen de paas- rit en de voorjaarsrit, die de verenigin gen zouden houden op resp. 19 en 26 april worden geannuleerd. In plaats daarvan is een gezamenlijke lenterit gepland op 3 mei. Beide verenigingen hebben dit jaar nog wel ieder hun ei gen concours-hippique. Geschillencommissie Mochten er tijdens het samenwer- kingsseizoen conflicten ontstaan, dan komt een geschillencommissie in actie, bestaande uit voorzitters van de vere nigingen en de heer Engelvaart als on afhankelijke arbiter. Hoewel fusie nog niet aan de orde is, is ook al een statutencommissie (bestaande uit drie leden van elke ver eniging plus de heer Engelvaart) aan het werk. Die moet ontwerp-statuten maken, waarin beide verenigingen zich kunnen vinden en die de basis van de op te richten nieuwe vereniging moe ten worden. Als het tot fusie komt, betekent het dat Texel weer één vereniging voor de aangespannen paardensport heeft. De voor de ruitersport bedoelde ,,Wad- denruitens" en de Ponyclub „De Klep- pertjes" staan hier buiten. De Blijde Rijders zijn een afsplitsing van de meer dan 25 jaar bestaande Vereniging voor Vrienden van het Paard, als gevolg van een conflict. Nadat Gamma 1 een groot aantal jaren achtereen kampioen van Texel is geweest, heeft Gamma 2 deze draad, na het verdwijnen van Gamma 1 naar de vaste wal, opge pakt. De reserves klopten het afge lopen jaar alle standaardteams in de hoofdklasse, verloren niet en speelden slechts twee keer gelijk, zodat zij vorige week ongeslagen kampioen van de Texelse hoofd klasse werden. Vermoedelijk wordt Casino 1 op bescheiden afstand tweede. Gamma 2 krijgt nu de gelegenheid om via promotiewedstrijden een plaats af te dwingen in de reserve- afdelingshoofdklasse Noordholland en had daarin afgelopen week een slechte start door met 3 2 te verliezen van Van Geelen uit Schagen. Gamma 2 dacht in de eerste helft nog bezig te zijn tegen een Texelse club en dat be tekende een 2—0 achterstand met de rust, door uitgesproken verdedigings- fouten. Het werd kort na de rust zelfs nog 3—0 toen Charles Ipenburg een keihard afstandschot niet klemvast kon krijgen en de vrijstaande Van Geelen- spits Kievit maakte het toen simpel af. Gamma werd toen wakker en kwam via doelpunten van de uitblinker aan Gamma-zijfle Koos Tjepkema en Mar tin Land op 3—2 en had alle gelegen heid om er alsnog een gelijkspel uit te Na een plezierige wedstrijd, waarin alleen de scheidsrechter een beetje uit de toon viel, hebben de beide Boysteams in Sint Maarten de pun ten eerlijk verdeeld. Door dit resul taat is St. Boys praktisch zeker van het tweede periodekampioenschap en JVC algemeen kampioen. Deze laatste ploeg liet het echter niet aan anderen over om dat feit zeker te stellen want JVC won op eigen terrein feestelijk met 9 1 van Dirkshorn. Texelse Boys startte de wedstrijd direct met twee goede scoringskansen die niet benut werden. St. Boys deed dat in de tweede minuut wél. De bal werd na een hoekschop niet weggewerkt, waarna deze uit een scrimmage achter keeper Kees Kooy in het net belandde. Na tien minuten spelen was de stand weer gelijk toen Dick van Straalen on reglementair door de St. Boys- doelman werd afgestopt. De toegeken de strafschop werd door Van Straalen zelf benut. Beide ploegen kregen in het verdere verloop van de wedstrijd goede mogelijkheden om de score ver der op te voeren, doch beide keepers gaven geen krimp. Ronald van de We tering kreeg ver in de tweede helft dé kans om de winnende treffer op zijn naam te brengen. Nadat hij de St. Boys-keeper uitstekend omspeeld had, dacht hij makkelijk te kunnen scoren. Hij gaf zijn schot echter te weinig vaart mee zodat een verdediger de bal toch nog van de doellijn wist te halen. A.s. maandag, tweede paasdag, is de laatste competitiewedstrijd voor Boys 1 en op bezoek komt dan de lijstaan voerder JVC. De Boys zijn in de twee de periode nog niet verslagen en zul len er alles aan doen om dat ook te gen de kampioenen te handhaven. Ter- reindienst voor dat weekend: Kees van Heerwaarde en Harry Witte. De B- junioren moeten erop rekenen dat ze zaterdag om half twaalf vanaf het Boysveld vertrekken naar Zwaluwen in Hoorn. halen. De vele kansen werden echter allemaal gemist. Gamma heeft met nog vijf wedstrijden te gaan nog alle gelegenheid om zich te plaatsen, want van de zeven teams gaan er twee over naar de reserve-afdelingshoofdklasse, Gamma 1 blijkt tot en met de laatste wedstrijd (a.s. vrijdag) in de race om het kampioenschap in de afdelingshoofdklasse Noordhol land. Afgelopen vrijdag speelde Gamma in Warmenhuizen tegen het plaatselijke F.C. De Klok. Deze lastige wedstrijd werd met 2—0 ge wonnen. Mede-koploper Sparta '67 uit 't Zand won eveneens van het reeds gedegradeerde Vesdo met 4—1 zodat beide teams gelijk aan kop gaan. Gamma, nog steeds zonder Bart Heer schap, trok vanaf het begin de wedstrijd naar zich toe en kreeg ook de nodige kansen zonder dat deze werden benut. In de tweede minuut kroop Gamma door het oog van de naald toen de F.C. De Klok-spits door een misverstand in de Gamma achterhoede alleen voor doelman Ipen burg verscheen. Ipenburg verkleinde zijn doel en de bal verdween gelukkig voor Gamma naast het doel. Nadat Louis Uriot tweemaal het houtwerk van het F.C De Klok-doel had geraakt, was het in de dertiende minuut toch raak. Uirot schoot een vrije trap snoei hard in de kruising. Gamma kreeg na dit doelpunt nog diverse kansen die niet werden benut, maar moest tevens waakzaam blijven voor de gevaarlijke uitvallen van FC De Klok. Na de wis sel hetzelfde spelbeeld: een sterker Gamma dat niet tot scoren kwam, al waren Marcel Uriot (binnenkant paal) en Martin Koorn (een boogje over de keeper heen, waarna de bal op het laatste moment uit het doel werd ge trapt) er dichtbij. Uiteindelijk was het Simon Brand die na een één-twee met Louis Uriot onhoudbaar voor de kee per in de rechterbenedenhoek schoot, 2—0. Deze uitslag kwam verder niet meer echt in gevaar, de Gamma verdediging hield de zaak achter goed dicht. Gamma heeft nu, evenals Sparta '67, 28 punten uit 19 wedstrijd. Gamma speelt vrijdag a.s. in sporthal Ons Ge noegen de laatste wedstrijd van de competitie tegen Vesdo (uit Schager- brug) en Sparta '67 speelt eveneens thuis tegen Sporting Strabo (Den Hel der). De aanvang van de wedstrijd van Gamma is 19.30 uur. Gamma hoopt uiteraard op een groot aantal Texelse supporters (die waren overigens afge lopen vrijdag in Warmenhuizen ook meegereisd) om de ploeg te steunen Blijft de zaak zoals het nu is (dus bei de teams eindigen gelijk bovenaan) dan wordt over twee weken een beslissingswedstrijd in Den Helder gespeeld tussen Gamma en Sparta '67. Het jeugdbestuur van GVT houdt op tweede paasdag (20 april) een paaseie- renfestijn, waaraan zowel leden als niet-leden kunnen deelnemen. Om twee uur 's middags wordt er bij de Beatrixzaal in Den Burg verzameld, waarna per fiets naar het bos wordt getrokken. Daar is het paaseieren zoe ken geblazen. Verder staat op het pro gramma paaseieren verven in de Bea trixzaal. Om ongeveer vijf uur is het festijn weer ten einde. Zaterdag 11 april 1987: KNVB afdeling Noordholland: BOL-SVO/Z, 1-0 SVO/Z 2-Jong Holland 4 4-1 Junioren: VZV A1-Oosterend Al 3—0 Victoria B1-Tex. Boys B1 4—0 Wiron B1-Texel B1 1-1 Texel B2-ZAP B2 2-3 SVAP B1-De Koog B1 4-0 Texel C1-JVC C2 4-2 Oosterend C1-ZAP C1 0—5 BKC C2-Texel C2 3-2 Tex. Boys C1-ZAP C2 1-1 Pupillen: Tex. Boys D1-ZDH D1 2-1 Texel D2-SVO D1 9-0 Texel El-Tex. Boys E1 0—2 SVO E1-De Koog El 0-8 SVO F1-De Koog F1 1-0 Tex. Boys Fl-Texel F1 2—1 Tex. Boys F2-ZDH F1 1-1 Meisjes junioren: Tex Boys/O'end-Helder 0—1 Zondag 12 april 1987: KNVB. vierde klasse: Wieringerwaard-Texel 4—1 KNVB afdeling Noordholland: Sint Boys-Tex. Boys 1—1 De Koog-Oudesluis 3—1 St. George-ZDH 0—1 Oosterend-Zaanse Boys scheidsrechter niet opgekomen. Texel 2-Wieringerwaard 2 2—2 Tex. Boys 2-BKC 3 1-0 Helder 6-Texel 4 5—1 Tex. Boys 3-LSW 10 5—1 Oosterend 2-Wiron 4 2—6 Junioren: Texel A1-WMC A1 Dames: De Koog-Duinranders Wiron-Oosterend Schagen-Tex. Boys 1-1 0-2 2-1 2-15 Veteranen: Oosterend-De Koog 3—0 Programma: Dindag 14 april 1987 Junioren: Texel C1-Oosterend Cl, 18.30 uur In de manege aan de Akenbuurt is af gelopen weekend voor de tweede keer instructie in aangespannen rijden ge weest door Piet van Delden. Beide da gen was veel belangstelling voor de lessen. Zaterdag werd vooral aandacht besteed aan het mennen met pony's en zondag kwam dubbelspanrijden, klavertje drie, tandem en vierspan aan de orde. Op de foto twee Friese paar den in tandemaanpassing. Met een enorm veldoverwicht en de legio kansen speelde SV De Koog tegen Oudesluis. Na een tijd van minder goede resultaten wil den de jongens van trainer Van de Kerkhof nu weer eens een goede beurt maken tegenover het eigen publiek. Al in de tweede minuut van de wedstrijd moest Oudesluis zijn meerde re erkennen in De Koog. een voorzet van Tony de Jonge werd, uit een tege- lijke sprong naar de bal met Ben Kaart door Bernard Ipenburg ingekopt 1—0. Na vier minuten was het Gerrit Vla ming die alleen kon doordringen en uiteindelijk alleen de keeper nog voor hem had. Deze kon de inzet keren en zo zag Vlaming de bal in het zijnet be landen. Dat De Koog de baas was op het veld was nu al een feit. Deze eerste helft had De Koog een veel be ter veldoverwicht maar de doelpunten bleven uit. Na het eerste fluitsignaal in de tweede helft werd door De Koog direct weer agressief aangevallen. Zo kon Richard Daalder in de tweede mi nuut alleen op de Oudesluizer keeper afgaan. Beheerst en simpel werd deze gepasseerd en Daalder scoorde 2—0. Hierna volgde gelijk een publiekswis- sel. Daalder werd gewisseld voor Henk Jan Klok. Oudesluis kreeg nu iets meer ruimte van De Koog dat met de 2—0 stand beter voetbalde. Rakelings Na zestien minuten ontstond dan ook pas de eerste goede kans in de wedstrijd voor Oudesluis. Een bal als voorzet bedoeld, werd door Oudesluis rakelings voorlangs getikt. Dat De Koog even in het nauw zat, bleek hier na. Uit een voorzet kon Dirk Ambaut 2—1 scoren De Koger verdediging stond erbij en keek er naar. Grensrech ter van De Koog, Sangers, vlagde nog voor buitenspel maar de scheidsrechter wilde hier niets van weten. Het laatste kwartier van de wedstrijd greep De Koog weer terug naar dé macht, een corner van John List op Wally van Beek belandde aan de verkeerde kant van de paal achter de lijn. Dezelfde Van Beek kon tien minuten voor tijd Ben Kaart precies op het hoofd aan spelen, Kaart kon hierdoor ook niets anders doen dan het werk goed afma ken en deed dat ook keurig: 3—1 en tevens eindstand. JVC kampioen Doordat JVC deze dag met 9—1 van Dirkshorn won, betekende dat voor JVC het kampioenschap in deze klasse (en terecht). De Koog dat door de goede resultaten in de eerste periode als tweede eindigde achter JVC is nu dan de periodekampioen van de eerste periode. Deze twee wedstrijden in de nacompetitie zal de winnaar recht ge ven op een plaats in de tweede klasse. Tegen wie er zal worden gespeeld is nog niet helemaal bekend (waarschijn lijk CSV en Twisk) maar De Koog re kent op een grote steun van het Texels voetbalpubliek in de thuiswedstrijd te gen een van deze clubs. Het program ma van deze periodewedstrijden kunt u vinden in een komende Texelse Courant. Op de laatste avond van de woens dag/donderdagleague van de Texel se bowlingbond was de spanning te snijden. Het team van Hotel De Weal wist de zegereeks van de laatste weken voort te zetten en een 4V2 overwinning te boeken op de jongens van CKB. Het ging er nog om wat het JPK-team zou doen, dat het hele seizoen op de eerste plaats had gestaan. JPK bleek alle kruit al verschoten te hebben en kon de kracht niet opbrengen om de benodigde vijf punten bij Team 24 van daan te halen. Door een 3—2 neder laag moest JPK toegeven dat Hotel de Weal dit jaar het sterkste team is ge weest. Het Reisburo Texel behaalde op de laatste avond nog een 5—0 over winning op de dames van Strandple- vier 2, maar kwam net twee punten tekort om in de prijzen te vallen. Ook de Wielewaal wist namelijk alle punten te bemachtigen tegen de Schuimkra gen en zo de derde plaats te bezetten. Het kampioensteam van de hoofdklasse zaalvoetbal, Gamma 2 Staand v.l n.r coach Wim Koorn, keeper Charles Ipenburg, Martin Land, Koos Tjepkema en Gert Pansier. Hurkend: Jan Hein Studulski, Wim van Veen, Gerrie Plaatsman en Henk Groen. Vaste vlagger Roel Verra ontbreekt

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 9