BENIA Motor binnen jaar weer draaiend Veertig jaar heen en weer i^4AP|t ■i'. data huis. - Ander team Lange termijn agenda 1987 Bromfietsers gewond bij aanrijdingen Diefstal van geld Mannenkoor bij dienst Toch „Toekomst" voor Texelse bands SVT papiercontainer weer in brand Raam vernield Nog paar plaatsen vrij bij triathlon Auto op strand 24 APRIL 1987 TEXELSE COURANT PAGINA 11 lag 23 april commissie voor financieel, ich en technisch beleid en neen en organisatorisch be- ben een gezamenlijke openba- lering in het raadhuis, aan- 30 uur. houwburg van Den Helder is Jt „Drie is teveel", aanvang K. Na afloop vaart een extra Tg naar Texel. §24 april Kletskeet" van S.V, Texel wordt trekkingsavond van de SVT- Jloterij gehouden; 20.00 uur. I 25 april bele, soejËbad Molenkoog wordt het vol actu!Mz0en 1987 geopend; 14.00 uur ïn in glanV van torn] uur beginnen de festiviteiten jenheid van de opening van de te manege (zie artikel elders in int). Toep Oosterend brengt in ,,De lf" het stuk „Moordkuil"; 26 april uur start de „vogelwande- 'an de Vogelwerkgroep Texel bij jtahoeve aan de Rozendijk. reformeerde kerk in Den Burg Jm 19 00 uur een bijzondere :6lm0j|ehouden, met medewerking Christelijk Mannenkoor uit llder Bag 27 april |lg dorpshuis De Wielewaal fcarvergadering in het gelijkna- Bbouw in De Waal; 20.00 uur. URG 'iét JOO uur vergadert de Overkoepe- Vrouwenorganisaties in het de Doopsgezinde kerk in |r9- Ihting Texelse Sportraad heeft 130 uur een openbare vergade- Ihet raadhuis. ■30 uur is de KNVB regiobijeen- fvoor voetbalverenigingen in het pstaurant. ISTIEKI 3 met 3 'landje j^g \NKSi frank 'kuur raadsfracties: Iedere don- voorafgaand aan de week de raadsvergadering wordt ge- n hebben de raadsfracties van PvdA en VVD spreekuur in het uis, van 19.30 tot ca. 20.15 uur. kan daar terecht met vragen, en opmerkingen, in het bijzonder de7dajlkwesties die in de raadsvergade- rhamelji ian de orde zullen komen. Texels •EMslai ig en (je pgp j10ucjen dit frac- eekuur op de maandagavond 'fgaand aan de raadsvergadering. rote vji ilang h« Bwezen. lenscl en getes 'astsleBt en inwa Tongerge bijzondf werd oo VAO-groep komt elke woensdag (e( 10.00 tot 12.00 uur bijeen in itencentrum De Buureton (oude anl aan de Molenstraat in Den nnornvf eld O* tonen. U e Koe in Bur Idssok De dieplader met motoronderdelen in de Heemskerckstraat tijdens het lossen. Rechts is een der Iuit twee helften bestaandevliegwielen te zien ologe. Spreekuur volgens af- ken, Het Groene Kruisgebouw, Wit- Dpgangjjsiaan 19, Den Burg. Tijdens zit- fisluitend te bereiken op tel. ipkame^D 4887. Mevrouw drs R. Postma. bereikbaar: tel. (05131) 417. Dokte fl Kuren college van B en W: bur- Bster Schipper maandag van tot 11.00 uur; wethouder Zegers faag van 10.00 tot 11.00 uur; wet- 3r Schilling vrijdag van 14.30 tot jjur en wethouder Barendregt I van 10.00 tot 11.00 uur. I woensdagavond houdt de Bansvereniging Texel een ansavond in De Wielewaal in De ■aanvang 19.45 uur. Nieuwe le- jjjn welkom. Voor informatie kan I worden met C Veth (02220) happelijk werker Frank van Lare op het adres Schilderend 39 in urg spreekuur: maandagochtend .30; dinsdagavond 18.30-19.30 oensdagochtend 8.30-9 30 en middag 15.30-16.30 uur. Spree- ienst Ambulante Geestelijke Ge- |eidszorg (bereikbaar op hetzelfde (telefoon (02220) 4185 b.g.g. 15805) elke donderdagmiddag 14.00 tot 15.00 uur. ekuur voor uitkeringstrekkers iede- 'eede en vierde woensdag van de "id van 10.15 tot 11.15 uur. bosedienst. Iedere maandag- en meien' derdagochtend bestaat na afspraak 9.00 tot 10.30 uur in het Groene sgebouw in Den Burg (ingang artsenpraktijk) gelegenheid om d te laten prikken. Telefoon lY'ndc -0~4887 (b.g.g. Geminiziekenhuis oun Helder 02230-11414). Wie niet op •jdstip kan komen, moet contact men met het laboratorium van Geminiziekenhuis in Den Helder, :°on 02230-11414, toestel 232 of Men dient trombosedienstgege- en verzekeringspapieren (zieken- fondskaart) bij zich te hebben. Iedere tweede maandag van de maand komt er in het Groene Kruis-gebouw, Witte Kruislaan 19, Den Burg, een praatgroep voor borstkankerpatiënten bijeen. Aanvang van de bijeenkomsten 14.00 uur. Belangstellenden kunnen in lichtingen inwinnen op werkdagen tus sen 16.30 en 17,30 uur: 02220-3241. Milieuklachten (over b.v. stank of la waai, bodemverontreiniging, e.d.) kun nen dag en nacht worden ingediend via telefoonnummer 023-310200. De privacy van de indieners wordt gega randeerd en elke klager krijgt antwoord. De afdeling wijkverpleging van het Groene Kruis Texel kent sinds 1985 een vrijwilligersgroep, waarvan de leden voor alle mensen die daar behoefte aan hebben klaar staan voor een praatje, boodschappen doen, een wan deling maken, etc. Aanvragen daar voor kunnen worden ingediend bij de leden van de groep of bij het Groene Kruis tussen half vijf en half zes 's middags op werkdagen, telefoon 02220-3241. Het Natuurrecreatiecentrum is geo pend van maandag tot en met zater dag van 9.00 tot 17.00 uur. Entreeprijs f4,— voor volwassenen en ƒ2,50 voor kinderen. De speel-o-theek is elke woensdagmid dag van 14.00 tot 16.00 uur en elke vrijdagmiddag van 15.00 tot 17.00 uur geopend in de voorspeelzaal van het dorpshuis aan de Wilhelminalaan. Iedere eerste dinsdag van de maand kunnen leden van de diabetesvereni ging spuiten en testmateriaal kopen bij de zusters J. B. Mannessen en J. Hol, Schoorwal 45, Den Burg (tel. 02220-3242) tussen 16.00 en 19.00 uur. Bewijs van lidmaatschap meebrengen. In dringende gevallen kan telefonisch een afspraak gemaakt worden. De club Texelkoers speelt elke dins dagmiddag koersbal van 13.30 tot 15.30 uur voor mensen die al langer lid zijn. Nieuwe leden zijn welkom van 15.30 tot 17.30 uur. Gespeeld wordt in De Buureton aan de Molenstraat in Den Burg. De Texelse AA-groep (Anonieme Alco holisten) komt elke dinsdagavond van 20.00 tot 22.00 uur bijeen in De Scha kel bij de Hervormde kerk in Den Burg. leder met alcoholproblemen is vrijblijvend welkom voor een of meer dere gespreksbijeenkomsten. De dam- en schaakclub En Passant komt elke maandagavond, aanvang 20.00 uur bijeen in hotel De Lindeboom. Postzegelvereniging ,,De Postzegel- beurs" houdt iedere tweede donderdag van de maand een ruilavond in ge bouw ,,De Schakel" aan de Binnen- burg om 20.00 uur. Het orkest Musica Texla oefent elke dinsdagavond vanaf 19.45 uur in de voorspeelruimte van dorpshuis d'Ouwe ULO. Degenen die een instrument bespelen en mee willen doen kunnen contact opnemen met J. Veenbaas, tel. 02220-5180. Elke donderdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur is er sjoelen in de Buureton. Spreekuur Buureton. Praten over allerlei vragen en problemen die te maken hebben met ouder worden, kan op woensdag^ donderdag- en vrijdagmiddag van 14.00 tot 15.00 uur. Meldingen vorstverlet en werkonderbreking van werknemers in de agrarische sector en bouwnijverheid melden op maandag, woensdag, donderdag en vrijdag van 11.00-12.00 uur bij R. van IJsseldijk-Smith, Gasthuisstraat 60, Den Burg. Het ziet ernaar uit dat het zal luk ken een der historische dieselmo toren van het voormalige gemaal Waalenburg binnen een jaar draai ende te hebben. De mannen van de Stichting juttersmuseum en de Oude trekker- en motorenclub die dit karwei willen klaren, zijn nog op zoek naar een verrrijdbaar on derstel waarop de ca. zeven ton wegende motor kan worden ge monteerd. Het meest geschikt is het onderstel van een bouwkraan dat wellicht bij een sloopbedrijf kan worden gekocht. Het opbou wen zal gebeuren onder supervisie van Kees de Porto uit Oudeschild. Donderdag deed zich een bijna histori sche gebeurtenis voor toen de oude gemaalmotor weer op Texel arriveer den na jaren te hebben gelegen bij verzamelaar A.J. van de Wetering in Boxtel aan wie ze ten onrechte waren weggegeven en die aan een der moto ren nogal wat restauratiewerk heeft verricht. In opdracht van de gemeente (die het herstelwerk en het transport betaalt) bracht transportbedrijf Van Maldegem de onderdelen van beide motoren don derdag met een dieplader naar Texel. Het was een vracht van totaal 15 ton, die werd begeleid door Kees de Porto en Jan Uitgeest. Het opladen met behulp van heftruck en telekraan op het terrein van Cor Doggen in Boxtel verliep vlot zodat de terugreis om 14.00 uur van start kon gaan. De dieplader kwam met de boot van half zeven naar Texel en werd in eerste instantie neergezet op het ter rein van Van Maldegem. Opslag Zaterdagochtend werd verder gereden naar Oudeschild waar de vliegwielen, zuigers, krukassen, ketels, pijpen, stan gen en andere onderdelen werden op geslagen in een der gebouwen van scheepsreparatiebedrijf Hans Boom, die deze ruimte gratis beschikbaar heeft gesteld. Daar zal alvast worden begonnen met het reinigen en zodanig repareren van de onderdelen. Het ech te opbouwwerk zal pas kunnen begin nen als een geschikt onderstel is ge vonden. Het hindert niet dat dit nog even kan duren, want de mannen van juttersmuseum en motorenclub moeten het in hun vrije uren doen en hebben voorlopig wegens drukke beroepswerk zaamheden geen tijd. Dankzij het onderstel zal de gemaal motor met zijn indrukwekkende vlieg- Bibliotheek en bibliobus. De openbare bibliotheek, Drijverstraat 7 in Den Burg is geopend: Maandag 10.00-12.00 uur; dinsdag 14.30-17.00 uur en 19.00-21.00 uur; woensdag 14.30-17.00 uur; donderdag gesloten; vrijdag 14.30-17,00 uur en 19.00-21.00 uur; zaterdag 11.00-13.00 uur. Standplaatsen en openingstijden van de Bibliobus elke dinsdag: 10.00-10.30 uur 't Horntje, De Dageraad 14/16; 10.45-12.00 uur Den Hoorn, basisschool; 12.45-14.00 uur Oudeschild, basisschool; 14.15-14.30 uur Zuid-Eierland, Postweg; 14.45-15.15 uur Midden-Eierland, basisschool; 15.30-16.15 uur De Cocksdorp, Eierlandsche Huis; 16.30-17.15 uur De Koog, Nikadel; 17.30-18.00 en 18.30-20.30 uur Oosterend, dorpshuis. Lokale omroep. Tips inzake sport- en andere gebeurtenissen die interessant zijn voor de radio-uitzending bij Dick Oudendag, Zeebries 20 in Den Burg, telefoon (02220) 3972. Elke vrijdagavond wordt in d'Ouwe ULO van 19.00 uur tot 20.30 uur visbeurs gehouden door In Aqua Vita. wiel van 2600 kg voor demonstratie doeleinden makkelijk naar allerlei plaat sen kunnen worden vervoerd. De mo tor kan rustig stationair draaien zonder iets aan te drijven, maar er zou bij voorbeeld ook een dorsmachine, pomp of ander werktuig aan gekoppeld kun nen worden. In het verslag van het schoolvoetbal- toernooi is een fout geslopen. De vijf de plaats bij de gemengde mini-teams werd niet ingenomen door de Thijsse- school (die helemaal niet in deze poule zat) maar door het enthousiaste team van de Strijbosschool uit Midden- Eierland En de heer J. van der Wal hebben wij ten onrechte hoofd van de CVO-school genoemd, terwijl hij te genwoordig groepsleerkracht is. APRIL 25 Opening zwembad Molenkoog" Toneelgroep Oosterend met de thriller Moordkuil" om 20.00 uur in ,,De Bijenkorf" 29 Ned. Bond van Plattelandsvrou wen afdeling Texel, om 20.00 uur: Ge zamenlijke avond met het Katholiek Vrouwengilde, gast is Piet Steltman van TV-programma ,,Ja natuurlijk". 30 Koninginnedag: In diverse dor pen worden allerlei activiteiten georganiseerd. MEI 1 Lions veiling in Oudeschild. 1 Uitvoering ,,De kleine Parade". Musicalvereniging „Geen C te hoog" om 20.00 uur in De Lindeboom. 2 Uitvoering ,,De kleine Parade". Musicalvereniging om 20.00 uur in De Lindeboom. Lions veiling in Oudeschild. 6 Kath. Vrouwengilde in de Witte Burcht om 20.15 uur. De heer W. Roe per, kok van het Haven restaurant, ver telt over zijn werk en er mag geproefd worden van zijn produkten. 8 Uitvoering ,,De kleine Parade", Musicalvereniging ,,Geen C te hoog" om 20.00 uur in De Lindeboom. 9 Uitvoering ,,De kleine Parade", Musicalvereniging ,,Geen C te hoog" om 20.00 uur in De Lindeboom. 15 70-jarig bestaan van De Mok, Open Huis, statische show, watervlieg tuigen, diverse demonstraties. 16 Historische Fly-ln. 50-jarig bestaan Vliegveld. 70-jarig bestaan van de Mok. Open Noordhollands kampioenschap niet licentiehouders, wielerbaan. 17 Historische Fly-ln 50-jarig bestaan van het Vliegveld. 70-jarig bestaan van De Mok. 22 Feestavond S.V. De Koog 40-jarig bestaan. Reünie voor oud leden. 23 Toernooi S.V. De Koog. Tevens feestavond in feesttent. Waddentoemooi Terschelling. Tevoko buitentoernooi (volleybal). 26 Opening brug Alkmaar door oud-Texelaars. JUNI 1 t/m 4 Avondvierdaagse. 7 S.V. De Koog halve marathon. In samenwerking met atletiekvereniging Texel een crossloop van 1%, 4 en 8 km. 13 Rondje Texel, catamaran. Start 9.00 uur (paal 17). 23 Peter Zwart geeft orgelconcert in R.K, kerk in Den Burg, 20.15 uur. 24 Taptoe Texel op de Groeneplaats in Den Burg 25 Uitwijkdatum Taptoe Texel. Zaterdag raakten bij een aanrijding nabij De Koog drie personen ge wond. Een 17-jarige fietser uit Den Burg en een 19-jarige bromfietser uit Wormerveer waren met elkaar in botsing geraakt. De fietser reed op het fietspad langs de Pontweg in de buurt van De Koog tegen het verkeer in. Hij werd daarbij aangereden door de jongen uit Wor merveer, die achterop zijn even oude vriend had. De fiets en de brommer raakten ontzet, de jongen uit Den Burg liep kneuzingen en schaafwon den op, de bromfietser een gebroken arm en zijn achteropzittende vriend schaafwonden. Ze raakten allemaal voor behandeling naar het Gemini ziekenhuis te Den Helder geweest. Zondag vond eveneens een aanrijding plaats op het fietspad langs de Pont- weg, maar nu ter hoogte van de ben zinepomp van Kievit. Een 17-jarige Duitser fietste in de richting van De Koog tegen het verkeer in waarbij hij frontaal in botsing kwam met een 17-jarige bromfietser uit De Koog. Zo wel de fiets als de brommer liepen lichte schade op en de jongens had den schaaf- en vleeswonden. Ook zij werden in het Gemini-ziekenhuis behandeld. Uit de jaszak van een man uit Noor den (Zuidholland) is een portemonnee met f195— gestolen. De jas hing in de kleedkamer van het overdekte zwem bad van het Eierlandsche Huis. Op iedere laatste zondag van de maand houdt de gereformeerde kerk te Den Burg een bijzondere dienst. Voor deze maand is de commissie van bij zondere diensten erin geslaagd het Helders Christelijk Mannenkoor" naar Texel te laten komen voor deze dienst Het begint zondag om 19 00 uur in de gereformeerde kerk te Den Burg. Alle belangstellenden zijn welkom. Als gevolg van de manifestatie „Band promotie" zullen Texelse bands optre dens gaan verzorgen in discotheek De Toekomst in De Koog. Vrijdag wordt de spits afgebeten door de formatie Sassy call". De volgende Texelse op tredens zijn voortaan op woensdag. Dinsdagmiddag om kwart voor twee werd de brandweer gealarmeerd omdat de container met oud papier van de sportvereniging Texel in lichterlaaie stond. Met spuit en vervolgens water kanon was de brand snel bedwongen. Er ging slechts een klein deel van het oude papier dat de container voor driekwart vulde, verloren. De brand was vrijwel zeker aangestoken, voor de zoveelste keer... Een 62-jarige Amsterdammer deed dinsdag pas aangifte van de vernieling van een raam in zijn vakantiehuisje op Loodsmansduin. De ruit is mogelijk stukgeschoten, wat al in januari ge beurd moet zijn. De limiet van het deelnemersaantal voor de Texelse kwart-triathlon in sep tember is bijna bereikt. Texelaars die nog willen meezwemmen, -fietsen, en -lopen worden verzocht voor 1 mei te willen reageren bij de organisatie. En 21-jarige inwoner van Heemskerk kreeg maandag een bekeuring omdat hij met zijn vierwielaangedreven Toyota over het strand reed, ter hoogte van de Slufter. ,,Op een dag in 1947 ben ik zomaar aan land gestapt in Oudeschild. Ik stopte overal waar ik een winkeltje met levensmiddelen zag, en stapte erop af. Zo kwam ik aan m'n eerste klanten". Dat vertelt de heer Willem Dekker uit Bergen (NH), van zuivelgroothandel „De Berge- naar". Al vijftig jaar zit hij in de zuivel en veertig jaar daarvan komt hij wekelijks op Texel om zijn pro dukten aan de man te brengen. Van de eerste klanten zijn velen hem trouw gebleven, al zag Dekker er ook vele in de loop van de jaren verdwij nen. weaens de leeftijd of onder druk van grootwinkelbedrijven. Zijn werk terrein bleef met beperkt tot het toen malige veerhavendorp Oudeschild, maar strekte zich over het hele eiland uit. Dekker noemt zijn oudste klanten op: „De eerste waren Jaap Eelman, de melkboer/taxichauffeur, Koentje Hoogerheide de kruidenier en melk handelaar en Z.W. Stolk, ook kruide nier in Oudeschild. Anderen, die ik ook al snel tot m'n klantenkring kon reke nen waren Nico van Egmond, die had een melkhandel in De Cocksdorp, J£o- bus Lips van de melkzaak aan het Schildereind en Han Bakker van de Kaaswinkel aan de Weverstraat. Ande re getrouwen zijn Goenga in Den Hoorn, hotel Opduin en Daalder Su permarkt in De Koog. Dekker levert aan bakkerijen, hotels, kampwinkels en supermarkten. In 1947 introduceerde hij zijn zuivelpro- dukten met monsters die de kwaliteit ervan moesten aantonen. Sommige winkeliers hadden voor bepaalde pro dukten al leveranciers. Voor hen had Dekker een „aanlopertje": een nieuw artikeltje dat de interesse moest op wekken. Dekker: „Als het goed is, ko pen ze vanzelf meer" Voor zijn werk zaamheden is Dekker geëerd met de onderscheiding Ridder in de orde van Oranje Nassau. Bijna is voor hem het moment aangebroken dat hij er een punt achterzet. Dekker is van plan om aan het eind van het zomerseizoen te stoppen met het heen en weer reizen Zoon Richard heeft zich inmiddels als opvolger aan gediend en zal de zaak op de ver trouwde voet voortzetten. Willem Dekker, bekende verschijning aan boord van de veerboot (Foto Dirk Kuiter)

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 11