pening manege Uriot schoot Gamma I naar kampioenschap Eilandcompetitie volleybal Wielerwedstrijd op goede vrijdag 6—2 winst na 0—2 achterstand bij de pauze Afvaltoernooi il^hJDAG 24 APRIL 1987 TEXELSE COURANT PAGINA 13 Uitslagen 21 april 1987 Veld A, mannen: Stuc.v.d.Woude-Theodorahoeve 0—2 DGM-Paal 28 0—2 Kobeko-PAS 1 1 Panorama-v. Wijngaarden 2 0—2 Bremakker-Mantje Sport 1-1 Krim-Versluis 2—0 Segerink/Eelman-Almarkt 2—0 Grooten Slock-Teso 1 1 Paal 9-Gemeente 2 0 Vrouwen: CVI-TX 40 2-0 Smash-A&O 1 1 Retsina-Leijdekkers 1 1 Haarstudio-Casino 2—0 Taveerne-Durper Drup 2—0 Toekomst-Eelman/Segerink 2—0 Slappe Netje-DA 2—0 Westerlaken-Mantje 2—0 Lindeboom-Zegel Mode 2—0 Molenkoog-Visser Bouw 2—0 Verpleeghuis-Hannibal 0—2 Programma 28 april 1987 Veld A, heren: 19.05 u. RWS-Almarkt Seg./Eelman 19.45 u. Smash 2-Segerink/Eelman RWS 20.25 u. Autocentrale-Panorama Smash 2 21.05 u. Waterschap-v. Wijngaarden Panorama Veld B, mannen en vrouwen: 19.05 u. Casino-Opel Rentenaar NCM 19.45 u. Antiekh.-NCM Casino 20.25 u. Tevoko-Haarstudio Antiekh. 21.05 u. heren RSG-Smash 1 Waterschap Veld C, vrouwen: 19.05 u. 7 Provinciën-Vinke Klif 23 19.45 u. Grooten Slock-Klif 23 Mantje 20.25 u. Mantje-Lindeboom Grooten Slock Wedstrijdleiding: Co en Onneline: (022201 5132. erdag zal de veelbesproken overdekte manege aan de nbuurt officieel in gebruik worden gesteld. Ter gelegen- daarvan zal een uitvoerig feestprogramma worden afge- rkt, waaruit het ,,multi-functionele" karakter van de ma le zal blijken. Het is in de eerste plaats een accommoda- die ten dienste staat van de paardensport, maar ook an- e ,,indoor"activiteiten kunnen er uitstekend worden •wikkeld. rzitter Piet Daalder van de hting Overdekte Manege Texel 3MT") geeft graag toe dat het lande openingsfeest mede als heeft om nieuwe gebruikers r de manege te interesseren, [isschien blijft er wat van han- als ze kennis hebben gemaakt onze accommodatie", drie jaar van proberen en over- jen is het de SOMT dus gelukt overdekte rijbaan met enkele lenrijbanen en een foyer te rea- en. Hierdoor zal ongetwijfeld paardensport op Texel een nieu- stimulans krijgen. De afgelopen ter is tot tevredenheid proefge- aid. Er zijn momenteel zo'n 50 nnementshouders die gebruik ken van de manege. De zater- is bijna geheel gereserveerd de lessen van de Waddenrui- en de Kleppertjes. Vaandels Br de opening van zaterdag is een ■missie opgericht, bestaande uit de Van Maldegem en Schipper en ^^wieren Heetveld en Daalder. Zij heb- TB een programma samengesteld, den verzorgen in de binnenbak, onder leiding van Rien Mast. De rijders zijn: M. Huitema, W. Zijm, P. Luyckx en Jac. de Graaf. Om 13.45 uur staat trampolinespringen op het programma. De meisjesploeg van GVT, die in 1986 provinciaal kampioen is geworden en een gemengd gezelschap van GVT- leden, zullen een demonstratie geven. Het is de bedoeling dat in plaats van een turnpaard een levend paard wordt gebruikt, maar dit nog onder voorbe houd. „We moeten vrijdag eerst even zien of mijn paard het niet eng vindt en of de turners het wel durven als hun toestel een plotselinge beweging maakt..." aldus Kees Timmer, wiens paard Mister misschien een nieuwe carrière in de gymzaal tegemoet kan zien. Hondenclub Dressuurrijden met pony's begint om 14.05, waarna de op Texel gestatio neerde tuigpaarddekhengst Rentheer zal worden getoond aan de hand en onder het zadel. In het prima verzorg de programmaboekje staan nadere ge gevens over deze hengst. Hondenclub Texel geeft om 14.20 uur zag Anna Marie Raiding het samengaan van de Vereniging voor vrienden van het Paard De Blijde Rijders. zaan door velen medewerking dt verleend. Om 9.15 uur verzame- zo'n 70 pony's en paarden met hun jders en 25 aanspanningen zich. zijn leden van de Kleppertjes, de Jdenruiters, Vrienden van het Paard 3e Blijde Rijders. Om 9.45 uur zal itoet, voorafgegaan door het fanfa- TF, bereden politie en de vaandels de Kleppertjes en de Waddenrui- naar de Groeneplaats vertrekken, ir rond 10.00 uur de genodigden in 'ijtuigen kunnen stappen. Daarna dt de weg vervolgt naar de mane san de Akenbuurt, waar rond 11.00 een parade wordt gehouden, ïspecteerd door burgemeester (Shipper en zijn vrouw, P. Daalder, J. I- H. Heetveld, F. Bakker, mevr. Maldegem en P. Beers. Jeugdorkest 11.35 uur volgt de officiële ope- door burgemeester Schipper, rbij zal ook de naam worden ont- d, die uit de 186 inzendingen van i prijsvraag is gekozen, vrouw Schipper zal de prijswinnaar tend maken tijdens de voortzetting het officiële gedeelte. Deze win- lr krijgt een gratis abonnement voor manege. Aan dit gedeelte van het gramma wordt meegewerkt door Jdorkest van de muziekschool st-Friesland onder leiding van mevr. ten Oever-Stapel uit Venhuizen. Dit est bezocht Texel zes jaar geleden lens op uitnodiging van oud- gemeester Engelvaart, die burge ester van Venhuizen was voor hij ir Texel kwam. Tijdens het middag- gramma zal het orkest vanaf een te plek in de binnenbak tussen de schillende programma-onderdelen zaak muzikaal opluisteren. Om 30 uur is gelegenheid het bestuur de SOMT te feliciteren. acte de présence. Er worden drie af- richtingsonderdelen getoond: het speuren, appèl en het spectaculaire pakwerk, waarbij een man in een spe ciaal beschermingspak door de honden op commando moet worden aangeval len. Kees Krelekamp heeft de leiding. Om 14.40 uur zal de manege weer ge vuld worden door de diersoort waar ze eigenlijk voor bedoeld is, want dan is er carrouselrijden met twaalf paarden en pony's. Rond 15.00 uur zullen handboogschutters een demonstratie geven. De jongste ruiters van pony club De Kleppertjes, gesteund door enkele ervaren ruiters zullen om 15.25 uur de demonstratie patrouillespringen geven. Boodschappenwagen De vaardigheidsproef van W. Goënga met een tweespan WPN-paarden. J. Loerakker met een tweespan Friese paarden en instructeur P. van Delden met een vierspan WPN-paarden is gepland om 15.45 uur. Rond 16.05 uur begint een show met authentieke rijtuigen. Zeventien aan spanningen, waaronder twee spiders, een Zwitserse boodschappenwagen, een kerkbrik en nog veel meer worden geshowd. Het klavertjes drie rijden door leden van de ponyclub staat voor 16.35 uur op het programma. Per drie tal moet geprobeerd worden in een zo origineel mogelijke uitvoering voor de dag te komen. Dit onderdeel zal wor den gejureerd door mevr. Van Malde gem, mevr. Schipper en de heer Heet veld. Om 16.50 uur is de bekendma king van de loterij, gevolgd door een show met meerspannen om 17.05 uur. Hieraan doen mee: een enkelspan Fries, een tweespan Hackneys, een tandem WPN, een tandem Friezen, een klaver drie en een domino (5) WPN-paarden. Trampoline t non-stop middagprogramma wordt i 13.00 uur geopend. De volksdans- >eP Texel zal enige dansen uitvoe- Een kleine groep ervaren rijders he quadrillegroep van vroeger zal 'd 13.25 uur met een viertal aan- anningen een demonstratie figuurrij- Het programma wordt afgesloten met een demonstratie van de bereden poli tie, waarbij wordt getoond hoe de paarden zijn afgericht om dienst te doen bij het straatwerk. Vanaf 20.00 uur is er dansen in de ma nege met medewerking van het trio Humpy Dumpy. Louis Uriot was vrijdagavond de grote man bij Gamma I. Met vier doelpunten zette hij Gamma I weer in het rechte spoor nadat Gamma bij de pauze nog een 0—2 achterstand had. Deze 6—2 overwinning betekende, zo werd later be kend, het kampioenschap in de afdelingshoofdklasse A in Noord-Holland. Gamma begon de wedstrijd tegen Ves- do aanvallend, zette de tegenstander vast en wilde zo snel mogelijk op een voorsprong komen. De kansen kwa men wel, maar werden niet benut. Uit eindelijk was het Vesdo dat na tien mi nuten de leiding nam. Een afstand schot van een Vesdo-speler verdween ongelukkig voor Gamma en onhoud baar voor doelman Charles Ipenburg via de schouder van Nicol Schermer in het Gamma doel. Nog leek er niet aan de hand te zijn want Gamma bleef on verstoord aanvallen zonder echter tot scoren te komen, toen er vlak voor de pauze opnieuw door Vesdo werd ge scoord en Gamma op een 0—2 achter stand, kwam leek het kampioenschap erg ver weg. Het was opnieuw een ongelukkig doelpunt want het was weer een schot dat door een Gamma speler van richting werd veranderd, zo dat Charles Ipenburg opnieuw kans loos was. Ommekeer Na de pauze zette Louis Uriot Gamma hoogstpersoonlijk op een 3—2 voor sprong. Eerst benutte hij een straf schop omdat Simon Brand binnen de beruchte lijnen was onderuit gelopen (1—2) en even later was het 2—2 na een prachtige één - twee met broer Marcel Uriot. Met nog acht minuten te gaan was een overwinning weer bin nen bereik. Het was dus opnieuw Louis die met een afstandschot Gam ma op 3—2 bracht. Nu alles weer leek te lukken, al moest Charles Ipenburg nog enkele knappe reddingen verich- ten en moest Martin Koorn, in een duikvlucht, de bal nog uit het lege doel koppen. Simon Brand maakte het mooiste doelpunt uit de wedstrijd. Bij de achterlijn van het Vesdo-doel kwam hij in balbezit, leek terug te lopen rich ting Gamma doel, maar plotseling naar binnen, passeerde een Vesdo verdedi ger en haalde verwoestend uit. De bal verdween als een raket in de kruising en met 4—2 was de wedstrijd defini tief beslist. Nicol Schermer maakte in de slotfase nog 5—2 en het was op nieuw Louis Uriot die na een combina tie met Simon Brand 6—2 liet aantekenen. Opluchting Nu was het voor de Gamma selectie, inclusief sponsor de heer Rab, afwach ten geblazen, want na afloop begon in het Zand de wedstrijd Sparta '67 te gen Sporting Strabo. Wanneer Sparta '67 een punt zou verspelen betekende dit het kampioenschap voor Gamma I. Omstreeks 21.30 kwam het bericht dat Sparta '67 niet verder was gekomen dan een 3—3 gelijkspel, kon Gamma opgelucht ademhalen en was een beslissingswedstrijd overbodig geworden. Gamma gaat het volgende seizoen spelen in de interregionale klasse B. Dit is Nederland voorlopig de hoogst mogelijke. Pas in het seizoen wordt een landelijke competitie opgezet. Aan het eind van het seizoen spelen de kampioenen van deze interregionale klassen om het Nederlands kampioen schap. Het spreekt voor zich dat Gam ma het aanstaande seizoen er keihard voor zal moeten werken om zich in ie der geval in deze klasse te kunnen handhaven. Ook dient de selectie voor het eerste team te worden uitgebreid en daar is men reeds mee begonnen want Rob van der Stap, nu nog spe lend voor het Helderse Marmag, keert het volgend seizoen terug naar Gam ma. Ook wordt geprobeerd Paul van Exel weer naar Gamma te krijgen. Ver der spelen in Gamma II nog kandida ten, als Jan Hein Studulski, Koos Tjepkema en Gerrie Plaatsman, die voor een plaats in het eerste team van Gamma in aanmerking komen, zodat de toekomst vol vertrouwen tegemoet kan worden gezien. Ook bij de jeugd van Gamma ziet het er goed uit gezien o.a. de jeugdspelers Pieter Boekei, Pie- ter Bakker, Marco van Leersum en. Benjamin van Heerwaarde (die over komt van Alkema) Deze spelers zijn over enige tijd kandidaten voor Gam ma I. Dat de Texelse zaalvoetbalkijkers weer goede wedstrijden zullen zien op Texel en dat Gamma I ver zal moeten gaan reizen in het volgend seizoen ziet men hieronder: Interregionale klasse B: A.O R.C.Iuit Diemen), Doelen Boys (uit Hilversum), Gede (uit Wijk aan Zee), Griffioens (uit IJmuiden), Hove- cubo (uit Hoorn), Tafelberg (uit Hui zen), Scaga (uit Schagen). F.C. Swa- german (uit Bovenkarspel), IJmond '73 (uit IJmuiden), Zekveld Sport (uit Aalsmeer) en dus Gamma Texel. Bij de A-jeugd wist Frans Witte in de eindsprint nog net voor Richard Bousma te finishen. De senioren gingen met een hoog tempo van start, dat ze heel lang vol wisten te houden, zodat elke uitloop poging strandde. Het werd een sprint met 13 renners in de kopgroep. Uitslag: Senioren: 1. Bas Vaars; 2. Tiemen Wit; 3. Hans van Osch; 4. Edo Kooi man; 5. Richard Koopman. A-jeugd: 1. Frans Witte; 2. Richard Bousma; 3. Stefan Bousma; 4. Jasper Braam. B-jeugd: 1. Robin Verduyn; 2. Jan Werner Prins. Zondag eindigde Bas Vaars als vijfde in de Ronde van Breezand voor junioren. Op het moment dat de foto werd genomen wisten de spelers nog niet dat het kam pioenschap nog dezelfde avond een feit zou worden Staand v.l.n.r. Aad Blom (coach/, Louis Uriot. Henrietta Timmermans (ver zorgster I. de geblesseerde keeper Bart Heerschop. Charles IpenburgJohn List en Sieme Jan Rijk Ivlegger). Gehurkt: Marcel Uriot. Martin Koorn, Nicol Schermer. Wilke Wassenaar en Simon Brand. De eindstand van het afgelopen seizoen: 1. Gamma Texel 22 12 4 6 69 - 50 30 punten 2. Sparta '67 22 11 5 6 68 —44 29 punten Gamma I gebruikte het afgelopen sei zoen 11 spelers en dat waren de kee pers Bart Heerschap en Charles Ipen burg en de spelers John List (9 doel punten), Nicol Schermer (4 doelpun ten), Martin Koorn (3 doelpunten), Si mon Brand (13 doelpunten), Wilke Wassenaar (1 doelpunt). Marcel Uriot (11 doelpunten), Louis Uriot (28 doel punten), Gerrie Plaatsman (-) en Jan Hein Studulski (-). Coach was Ad Blom, grensrechters waren Sieme Rijk en Dirk Witte. Het traditionele toernooi ter afslui ting van het volleybalseizoen vindt plaats op maandag 11, dinsdag 12 en woensdag 13 mei. Ook dit jaar wordt weer gespeeld volgens het bekende afvalsysteem, of te wel ie der team mag twee keer verliezen voordat het is uitgeschakeld. De wedstrijden duren één keer 18 mi nuten. Wissel zijn wel, time-outs niet toegestaan. Opgave voor dit toernooi is nog moge lijk bij de wedstrijdleiding dinsdag of telefonisch: (02222) 390. De kosten van deelname ƒ12,50 dienen bij in schrijving of voor de eerste wedstrijd te worden voldaan. Woensdag 13 mei is de slotavond, waarop tevens de prijsuitreiking van de eilandkompetitie plaatsvindt, de eerste drie van elke klasse worden zeker ver wacht om de hen toekomende versie ringen in ontvangst te nemen. De definitieve beslissing in beeld. Op de bo venste foto heeft Marcel Uriot flinksJ de bal afgeschoven naar zijn vrijstaande broer Louis, die Gamma eindelijk op voorsprong zal zetten. Op de onderste foto heeft Simon Brand hard uitgehaald voor de verlossende

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 13