Sportvisser Verhagen won Paaswedstrijd Belangrijke overwinning van Texel op Hollandia T en Schagen Voetbalprogramma Volleybaltoernooi Honkbalseizoen gaat van start Eerste wedstrijd windsurfclub Eerste springweds manege succesvol Jeugdteam SVT op Frans „tournee" 2/11 PAGINA 14 TEXELSE COURANT VRIJDAG 24 APRjLjp^ Een Texelaar is winnaar geworden van de Sportviswedstrijd die tradi tiegetrouw op tweede paasdag bij Oudeschild werd gehouden en waaraan werd deelgenomen door 124 personen, afkomstig uit allerlei plaatsen. Die winnaar is Paul Ver hagen uit Den Burg die achttien vissen wist te verschalken met een gezamelijke lengte van 4.57 meter. De vangsten waren veel beter dan vo rig jaar: 786 vissen ter lengte van to taal 155 meter. Vorig jaar moesten de sportvissers zich tevreden stellen met 109 vissen van totaal 28 meter. Ook dankzij de medewerking van de mid denstand die fraaie prijzen beschikbaar had gesteld, werd de wedstrijd een succes. De eerste prijs bestond bijv. uit een schapenwollen Texeler dekbed, beschikbaar gesteld door de Texelse Wol Onderneming. Supertong Er waren twee bijzondere vangsten te melden: de heer W. van der Steeg uit Hillegom ving een tong van 50 centi meter met een gewicht van 1310 gram. Voor zover is na te gaan is dat nooit eerder gebeurd aan de Texelse dijk. en winnaar Paul Verhagen verschalkte een paling van 65 centimeter. Zoals gewoonlijk was aan de wedstrijd veel voorbereidend werk door de orga niserende sportvissersclub vooraf ge gaan. Dat werk bestond onder meer uit het steken van 7000, pieren in de Mokbaai op zaterdag. Toen op eerste paasdag bleek dat een deel van de pieren dood was, ging men nogmaals aan het werk zodat totaal zo'n duizend pieren werden gestoken. Menigeen hield er een pijnlijke rug aan over. Op de wedstrijddag zelf waren de or ganiserende sportvissers al om zeven uur 's morgens doende met het uitzet ten van de ,,wedstrijdbaan" langs de Oudenschilderdijk, (waarbij de deelne mers zodaning werden opgesteld dat ze elkaar zo weinig mogelijk konden hinderen), het klaarzetten van de pie ren e.d. Het startsignaal klonk om 9.45 uur bij vrij harde, koude wind en wat regen. Toen even na het middaguur werd geëindigd hadden slechts vijf deelnemers helemaal niets gevangen. Vorig jaar waren er 48 zo onfortuinlijk. De uitslag: 1. Paul Verhagen (Texel) 457 cm, 18 vissen; 2. R. Leufgen (Den Helder) 370 cm, 20 vissen; 3. W. Stegemans (Den Helder) 366 cm, 18 vissen; 4. W. v.d. Steeg (Hillegom) 362 cm, 17 vissen; 5. A. Slikker (Den Helder) 359 cm, 19 vissen; 6. Herman Boks (Texel) 327 cm, 16 vissen; 7. H. Visser (Den Hel der) 312 cm, 15 vissen; 8. J. Kimme- nade (De Zilk) 279 cm, 14 vissen en 10. J. Teeling (Beverwijk) 263 cm, 13 vissen. Gemeten vangst per visser 125 cm (aantal vissen 6,3). Gemeten lengte per vis: 19,7 cm. Zaterdag 25 april 1987 KNVB, afdeling Noordholland: SVO/Z-Bergen, 14.00 uur Zouaven 2-SVO/Z, 14.30 uur Junioren: HCSC A2-Oosterend Al, 12.45 uur HCSC Bl-Tex. Boys B1, 12.45 uur Texel B1-HRC B2, 13.30 uur JVC B2-Oosterend BI. 14.30 uur (boot 13.05 uur) SRC B3-ZDH B1, 14.30 uur (boot 13.05 uur) WGW B5-Texel B2, 14.30 uur De Koog B1-WGW B4, 13.30 uur Texel CTHelder C2, 14.45 uur Oosterend C1-BKC C1, 14.45 uur Tex. Boys C1-WGW C4, 14.45 uur Texel C2-HRC C3, 13.30 uur Meisjes junioren: Tex. Boys/O'end-Flamingo's, 14.45 uur Pupillen: SVO Dl-Texel D2, 12.30 uur ZDH D1-Tex. Boys Dl, 12.00 uur SVO E1-ZDH El, 13.45 uur Texel E1-De Koog E1, 12.00 uur Texel F1-ZDH F1 Tex. Boys Fl-De Koog F1, 13.30 uur SVO F1-Tex. Boys F2, 12.00 uur Oefenwedstrijd: De Koog combrBZS 2, 15.00 uur Zondag 26 april 1987 4de klasse A KNVB: VZV-Texel, 14.30 uur KNVB, afdeling Noordholland: Koedijk-Oosterend, 14.00 uur Texel 2-Bergen 2, 12.00 uur Zeemacht 4-ZDH 2, 14.00 uur Vesdo 3-De Koog 2, 14.00 uur (boot 13.05 uur) Texel 4-BKC 4, 14.00 uur Junioren: WGW A2-Texel A1, 11.00 uur Dames: 8erkhout-De Koog, 11.00 uur (boot 9.05 uur) VVS-Oosterend, 14.30 uur (boot 12.05 uur) Wiron 2-Tex. Boys, 14.00 uur (boot 12.05 uur) Veteranen: Tex. Boys-Texel, 10.30 uur De Koog-Cocksdorp, 10.30 uur Samen reizen: Zaterdag 25 april, boot 13.05 uur: Oosterend B1 en ZDH B1. Zondag 26 april, boot 12.05 uur: da mes Oosterend en dames Tex. Boys. Als er een wedstrijd niet doorgaat bus afbestellen, (02240) 12421. Dinsdag 28 april 1987 KNVB, afdeling Noordholland: Junioren: Tex. Boys B1-HCSC BI, 19.00 uur Oosterend B1-JVC B2, 19.00 uur ZDH B1-SRC B3, 19.00 uur Oosterend C1-Helder C2. 19.00 uur Tex. Boys CTZAP C3, 19.00 uur Pupillen: SVO E1-Tex. Boys E1 1—14 ZDH E1-De Koog E1 2-1 Tex. Boys F1-ZDH F1 1-3 Tex. Boys F2-De Koog F1 5—0 W. van der Steeg uit Hillegom met zijn tong van een halve meter, temidden van officials van de sportvissersclub. Een belangrijke overwinning, paaszaterdag tegen Hollandia T. In een ma tige wedstrijd waarin veel persoonlijke fouten werden gemaakt door bei de teams, trok Texel uiteindelijk aan het langste eind. 3 1. Ook Schagen werd verslagen en wel met 2 1. De twee thuiswedstrijden die Texel moest spelen in het Paasweekend leverden vier punten op, zo dat Texel weer in de kop van de vierde klasse staat. De Texelse organisatoren bij de Mokbaai bezig met het sorteren van de duizenden pieren die nodig waren voor de paaswedstrijd Voor de wedstrijd werd Klaas Dirk Koorn gehuldigd vanwege het feit dat hij zijn 400e wedstrijd speelde voor SV Texel. Misschien dat de jubilaris in de beginfase nog onder de indruk was van deze huldiging, want na vijf minu- teü schonk hij Hollandia T een enorme kans die echter niet omgezet werd in een treffer. Klaas Dirk Koorn herstelde zich echter en was de grondlegger van de twee doelpunten die Texel voor rust scoorde. In de twintigste minuut bracht hij met een steekpass Paul van Exel in stelling, die dit karwei keurig afmaakte: 1—0. Vijf minuten later werd Van Exel weer door de aanvoerder van Texel aan gespeeld. Van Exel hield overzicht en liet de in betere positie staande Louis Uriot 2—0 aantekenen. Hollandia T reageerde onmiddellijk met een kopbal tegen de paal van het Texel-doel. Ook Rob van de Stap scoorde bijna met het hoofd, maar zijn kopbal werd door een verdediger van de lijn gehaald. Produktief Texel verslapte en Hollandia T profi teerde in de 35e minuut onmiddellijk via een doelpunt van linksbuiten Krui- jer. Arjan Verseput moest op slag van rust een goed genomen vrije trap van Hollandia T uit de kruising tikken en behoedde zijn ploeg voor een gelijke stand. Na rust kwam Simon Brand in de ploeg voor Jan Hein Studulski. De tweede helft kenmerkte zich vooral door veel persoonlijke fouten, waar door er voor beide doelen nogal wat hachelijke momenten voorkwamen. Texel kwam al snel op 3—1. Paul van Exel reageerde attent toen de keeper van Hollandia T een kopbal van Martin Koorn niet goed verwerkte en toen simpel zijn tweede doelpunt kon sco ren. Hollandia T kreeg nog enkele goe de scoringskansen, maar sprong daar onzorgvuldig mee om. Dat is tevens het verschil tussen beide ploegen. Texel was na lange tijd weer eens pro duktief. Vooral doordat Rob van de Stap en Martin Koorn goed gelanceerd werden en regelmatig gevaarlijk over de vleugels doorkwamen. Achterin bij Texel was het jubilaris Klaas Dirk Koorn en Wim van Veen die Texel op Zaterdag 25 april is een volleybaltoer nooi van assurantiekantoor Bre mer/ Versluis in Sporthal ,,Ons Genoe gen" te Den Burg. Aanvang 19.00 uur. Deelnemende teams: Dames: A&O; Assurantiekantoor Bre mer; Haarstudio; Leijdekkers; Smash. Heren: Assurantiekantoor Bremer; Mantje Sport; Rijkswaterstaat, Teso, Versluis. Voor honkbalvereniging Texla gaat zon dag de competitie van start in een thuiswedstrijd tegen Vitesse uit Castri- cum. De Texelse honkballers gaan een moeilijke competitie tegemoet. Veel spelers zijn betrokken bij eindexamens, terwijl het late beschikbaar zijn van het veld ook niet bijdraagt tot een optima le voorbereiding. Bovendien lijkt de competitie-indeling zwaarder dan vorig jaar. Er zal dus flink getraind moeten worden. Programma: zondag 26 april: Texla-Vitesse, aanvang 12.00 uur. de been hielden, waardoor Texel een belangrijke overwinning behaalde. Agressief Vooral in de eerste helft van de wedstrijd tegen Schagen liet Texel zien waarom het thuis hoort in de kop groep van de vierde klasse. Met agres sief en direct voetbal werd Schagen in deze periode volledig overklast. Binnen een kwartier spelen had Texel al twee riante mogelijkheden gehad, maar zo wel Simon Brand als Louis Uriot wisten deze kansen niet te verzilveren. In de 22e minuut mocht Gerrie Plaats man, die overigens zijn oude vorm weer begint te benaderen, op links een corner nemen die door Louis Uriot goed werd ingekopt: 1—0. Schagen werd volledig vastgezet op eigen helft, vooral omdat Texel al vroeg en agres sief stoorde. Drie minuten na de ope ningsgoals was Nicol Schermer dicht bij een doelpunt, maar zijn solo beëin- Op tweede paasdag begonnen 21 surfers aan de eerste wedstrijd van de Windsurfclub Texel. De weers omstandigheden waren herfstach tig: regen, windkracht 5 6 Beau fort en een temperatuur van 12° C. Vooral de lage temperatuur zorgde voor nogal wat uitvallers. Winnaar bij de dames werd Jeannette van Heer waarden. Bij de A-poule werd onbe twist eerste Klaas-Jan van der Vis, ge volgd door André van den Berg en Menno Loning. De uitslag van de B-poule was: 1. Niels Kossen; 2. Daniël van der Vis; 3. Jeannette van Heerwaarden. Vanuit de propvolle kantine konden de toeschouwers de vijf manches goed volgen. Na de prijsuitreiking verraste de kantinecommissie iedere aanwezige door, zeer toepasselijk, boerenkool met worst te serveren. digde hij met een schot tegen de kee per. Louis Uriot had in de 33e minuut meer succes. Een slechte doeltrap van Schagen werd door Uriot op het mid denveld opgepikt en met een schitte rende lob over dertig meter verraste hij de Schagen-keeper; 2—0. Gelegenheidskeeper De tweede helft was nauwelijks het aanzien waard. Het publiek moest tot de twintigste minuut wachten voor er wat gebeurde. Schagen brak over links uit, maar Arjan Verseput redde be kwaam. Gelegenheidskeeper Verseput keepte toch een uitstekende wedstrijd en is op deze manier een goede stand- in voor de geblesseerde Bart Heer schap. Louis Uriot moest een kwartier voor tijd met een blessure het veld verlaten en werd vervangen door Rob van de Stap. De eerste actie was bijna al raak, maar Van de Stap zag zijn lob net over de lat verdwijnen. Schagen kon tegenscoren net voor tijd, toen Koos Tjepkema een correcte sliding in zette binnen het strafschopgebied, maar scheidsrechter Vaars zag hier een strafschop in: 2—1. Een goede over winning voor een hardwerkende ploeg, die kan terugzien op een goed weekend. Tweede paasdag, werd de indoor springwedstrijd in dei] ge aan de Akenbuurt gehoudj Aan deze wedstrijd, georgani door de Stichting Overdekte J ge Texel in samenwerking i Kleppertjes en Waddenruiteri den 26 pony- en 3 paarden cd naties mee. Bij indoor wedstrijden worden t verschillende parcoursen gespron Het gemiddelde van het aantal n ten, dat wordt behaald over de3 parcoursen, is bepalend voor del einduitslag, voor de middag werd het eerstel cours door alle deelnemers gespT gen Mevrouw Haan had een ml parcours gebouwd, waarbij de fj meestal in de wendingen werden! maakt, waardoor de combinaties! keerd uitkwamen voor de hinden! Van de 29 deelnemers kwamen e rond, waarvan 12 foutloos. De c naties werden niet alleen beoordj op gemaakte fouten, maar ook a wijze van rijden. De punten voor| werden gegeven door de jurylede Spaander en dhr. Swart. Opvalf Het tweede parcours werd na dag gesprongen. Het resultaat v na gelijk aan het eerste parcours! kwamen er maar 18 rond waarval foutloos. Het was opvallend dat L-springen niemand rond kwam half vier werd de sportieve wedd dag afgesloten met de prijsuitreilj de gezellige kantine van de mam Uitslagen Springwedstrijd B-springen voor C-pony's: 1. Chloë Weel met Storm (0 foui| punten en 2 winstpunten en 2. ke v.d. Blaak met Polly (0 fout, 6 punten en 2 winstpunten. B-springen voor D-pony's 1. Mariëlle Beers met Noëll (0 fo. get punten, 2 winstpunten); 2. Hann; Beekman met Red Chrystal (0 fo, punten, 2 winstpunten) 3. Saskii Koopman met Wibo (0 fout, 591 ten, 2 winstpunten) en 4. MartirvSde Jimmink met Fury (0 fout, 56 pui we en 2 winstpunten) jri« tot M-springen voor D-pony's (buiten mededinging) Corrien Du met Lady D (0 fout, voldoende) B-springen voor paarden 1. Annemarie van der Linden me! dim (0 fout, 58 punten en 2 winstpunten). De voetbalspelers van het D1-juniorenteam van SV Texel heb ben de Texelse weiden voor een week verruild voor de groene ga zons van de Dordogne, de streek rond de Franse stad Bordeaux. Texel D1 is uitgenodigd op een toernooi aldaar en zal in de omge ving nog enkele wedstrijden spe len. Het Franse verblijf is geregeld door D1-coach John Knossen en wordt gesponsord door tal van ei- landelijke bedrijven. Vrijdagmiddag werd vanaf het SV Texel-terrein vertrokken met een opval lende bus, geheel beschilderd met sponsornamen. De touringcar is speci aal voor dit reisdoel aangeschaft door houthandelaar Arie van der Vis uit Den burg. De benodigde brandstof komt voor rekening van de TOC, Al- bert Heyn sponsort de kosten van de maaltijden en de Rabobank betaalt een deel van de verzekeringen. Slijter Ger de Jong stelde een aantal van zijn Terxelse kruidenbitters beschikbaar, die zullen worden overhandigd aan de or ganisatoren, de scheidsrechters er op het toernooi aanwezige Franse international Marius Trésor. Kleine sponsors zorgde ervoor dat de tot benodigde 4 mille bijeen we verkregen. Naast de hulp van oud was de spontane inbreng van dez sponsors onontbeerlijk voor het la doorgaan van de „toernee". Zo kc aan de uitnodiging, via contacten een oud-collega van Knossen tot stand gekomen, gehoor worden g ven en werd voor de voetballertje; droom werkelijkheid. Tijdens het weekeinde werd meegespeeld op toernooi van gastvereniging St nies. Niet zo'n grote club, maar v.|?en staat om een sterk deelnemersvelc vergaren, met deelname van jeugt teams van de profclubs Bordeaux Paris Saint Germain. SV Texel zon st voor een internationaal tintje. De laars verblijven in een jeugdhonk zijn daar compleet te gast bij St. nies. Slechts de slaapspullen moe; zelf worden meegenomen. De jon maken niet alleen kennis met Frari sportieve cultuur, maar zullen ook zienswaardigheden zoals kastelen grotten bezoeken. Zaterdag keert met begeleiders en drie chauffeuis Texel terua. Ie ilc de st n i T en c g< t

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 14