Geld reserveren voor kunstwerk raadhuis? Goedgeefse Daashaas Sloepen rol bij TE SO Geen Jagerstraat in Den Hoorn Aannemer Daalder uit Alkmaar mag havenkade verlengen Mannenkoor zingt in De Cocksdorp Geslaagd Vogels kijken SV Texel krijgt tropische tik.... Zon, maan en hoog water Zegers: Geen interesse kunstuitleen" Badminton in trek op LBO-Paastoernnooi /erlies voor >e Cocksdorp MST-programma Twee Texelaars volbrengen marathon Overwinning (2-0) voor Boys tegen kampioen De Koog speelde gelijk: 1-1 ■iljDAG 24 APRIL 1987 TEXELSE COURANT PAGINA 7 wedstrijdbeeld. De wedstrijd eindigde in een 2—0 overwinning voor Hollan- dia. Cocksdorp verdiende een compli ment voor hun tactisch en met volledi ge inzet gespeelde wedstrijd. om de score te openen, maar te ge haast en paniekerig schoot hij naast, de tweede helft was de Koog de ster kere op het gras. John List probeerde na vijf minuten te scoren door de bal vanaf rechts over de keeper te koppen, dit lukte maar via de binnenkant van de paal kwam de bal terug het veld in, pech voor De Koog. Penalty Het sterkere De Koog kreeg na zo'n 20 minuten de grootste kans in de wedstrijd. Een voorgegeven bal van Ben Kaart deed de bal in het 16 meter gebied tegen een arm van een Dirks- horn speler belanden. Ben Kaart mocht de strafschop zelf nemen maar deed dit zwak en de keeper van Dirks- horn had weinig moeite om de bal te keren. Vijf minuten later was het Dirkshorn dat, uit een van de weinigen aanvallen, door Bloothoofd, die voor charles Ipenburg, onhoudbaar, de bal binnen knalde: 1—0. Tien minuten voor tijd kon Bernard Ipenburg De Koog weer op gelijke hoogte brengen, door de bal uit een kluts voor het doel binnen te schieten: 1—1. Vlak voor tijd nam Dirkshorn de twee punten bijna nog voor zich alleen. Een hard schot van de rechter Dirkshornder-spits werd door Charles Ipenburg op vakkundige wijze over ge tikt. Hier redde Ipenburg De Koog. De Koog, dat de laatste tijd de in su- pervorm verkerende Richard Daalder miste wegens een enkelblessure, moest nu tevreden zijn met een punt uit deze wedstrijd die De Koog qua kansen had moeten winnen. B W zijn niet ingegaan op hjet verzoek van de dorpscommissie van Den Hoorn om de naam van professor C. de Jager te betrekken bij de naamgeving van het gedeel te van de Rommelpot dat voorbij de kruising doorloopt naar Loodsmansduin. Het college zegt dat niet wordt getwij feld aan de belangrijkheid van de van Texel afkomstige professor, internatio naal bekend sterrenkundige, maar dat niet afgeweken wordt van de stelregel geen straten te vernoemen naar nog in leven zijnde personen. De vraag is al eerder aan de orde geweest met de toendertijd nog in leven zijnde ere burger J.A. van der Vlis. Het werk voor de verlenging van de visserijkade in de Oudeschilder haven is gegund aan P. Daalder's Aanne mersbedrijf BV uit Alkmaar. Dit bedrijf heeft ingeschreven voor een bedrag van f 466.000,- (excl. btw). De definitieve lengte van de kade is nu vastgesteld op 101 meter, daarmee af wijkende van het oorspronkelijke ont werp waarin een kadelengte van 125 meter werd gehanteerd. Het Texels Christelijk Mannenkoor treedt zondag a.s. op in De Cocks dorp, waar medewerking wordt gege ven aan de dienst van de Hervormde gemeente, aanvang 19.30 uur. Aan de Culinaire Vakschool te Gronin gen slaagden voor het examen Restau rantkok E. L. Hopman uit Den Burg en de van Texel afkomstige J. A. A. Mun- nikhuizen uit Haarlem. jcksdorp trad, ondanks enkele jzigingen binnen het elftal, zeer motiveerd aan tegen Hollandia t zich reeds kampioen mocht lemen. Daar Hollandia alle thuis- edstrijden met grote cijfers had iwonnen, dacht men dat tegen icksdorp ook te doen... Dewel het in de eerste helft hoofdza- lijk éénrichtingverkeer naar het doel in invaller-doelman Jan Piet Stolk as, zag Hollandia geen kans om echt waarlijk te worden. Ondanks de wat oeierig aandoende warmte, hield de hterhoede van de durpers met in het lidden Dennis Vonk en Klaas de Vries 1st hoofd koel. Door de speelwijze n Cocksdorp met veel mensen rond t strafschopgebied, werd Hollandia dwongen uit de tweede linie te hieten en dat mislukte nogal eens. ietbal-technisch liepen er bij Hollan- lia enkele zeer goede spelers, maar oor het uitblijven van doelpunten be ton de sfeer daar niet beter te wor- ten, al bleef men sportief spelen. In [e dertigste minuut kwam Hollandia P gelukkige wijze op 1—0 toen een chot binnen het strafschopgebied van chting werd veranderd en doelman tolk kansloos was. Cocksdorp, niet angeslagen door deze treffer, werd ierna gevaarlijk voor het doel van lollandia toen bij een uitbraak de oelman van Hollandia bijna onder een loge bal van Maarten Boon doorliep, iangespeeld door Bep Vonk. luststand 1—0. Spirit Ha de thee kwam Hollandia na vijf mi- tuten spelen op 2—0, toen uit bui- anspelpositie werd gescoord. Ondanks irotesten keurde de scheidsrechter de !°al toe. Ook nu weer een Hollandia dat een veldoverwicht had, maar de Hand niet verder uit kon bouwen en naarmate de wedstrijd vorderde ver dween de scherpte en de spirit. Dit twam vooral door de warmte. Cocks dorp probeerde het nog met enkele snelle uitvallen over rechts, maar zon der succes omdat Hollandia zich geen tegentreffer kon permiteren gezien het Zondag houdt de Vogelwerkgroep een excursie in de Dennen. Deze wandeling is voor een ieder koste loos mee te maken. De excursie sluit aan op de cursus ..vogeltaal" van de Vogelbescherming zoals die te zien was in het KRO-programma „Zeker Weten", gepresenteerd door Nico de Haan. Op zondag 10 mei en op zondag 24 mei zijn ook vo gelwandelingen gepland. De eerste excursie was een succes, ondanks het matige weer. Meer dan 25 mensen waren op 12 april aanwe zig. Vooral spechten lieten zich goed zien. Zelfs de zeldzame zwarte specht liet zich observeren. Omdat veel vogels vooral rond zonsopgang actief zijn be ginnen de excursies vroeg, op zondag al om 6.30 uur. De excursie staat on der leiding van deskundige leden van de Vogelwerkgroep. Gestart wordt te genover de Catharinahoeve aan de Rozendijk. Voor inlichtingen over deze excursie en de Vogelwerkgroep kan men terecht bij Henk Hin, telefoon (02220) 5264. Vrijdag wordt de vierde trekking van de loterij van SV Texel gehou den in een tropische sfeer. De mu ziek wordt verzorgd door Blue Breeze. De verloting met een „tropische tik" wordt wederom verricht door notaris Boswijk en Jan Dogger. Een ieder die tussen 20.00 en 21.30 uur de met palmbomen opgeluisterde „Kletskeet" betreedt, maakt kans op de deurprijs ter waarde van ƒ595,—Dit keer is dat een complete tuinmeubelenset, be schikbaar gesteld door Bakker's Ijzer handel. Wel of geen lid van SV Texel, iedereen die binnen de gestelde tijd binnenkomt dingt mee naar deze prijs. De zon komt 1 mei op om 6.11 uur en gaat onder om 21.04 uur. Maan: 28 april N.M.; 6 mei E.K. Springtij: 30 april; doodtij: 8 mei. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 24 april 6.31 en 18.34 Zaterdag 25 april 7.54 en 19.45 Zondag 26 april 8.54 en 20.47 Maandag 27 april 9.39 en 21.37 Dinsdag 28 april 10.13 en 22.14 Woensdag 29 april 10.33 en 22.44 Donderdag 30 april 10.46 en 23.08 Vrijdag 1 mei 11.12 en 23.29 Zaterdag 2 mei 11.42 en 23.48 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Laagwater valt gemiddeld 6.15 uur na hoogwater. Peter Bakker (PSP) ontdekt ge meentelijk geldpotje en Tine Krijnen-Bays (Texels Belang) geeft het geld uit. Dit links-rechtse sa menwerkingsverband werd tot uiting gebracht in een korte dis cussie over kunstaankopen door de gemeente, tijdens de vergadering van de commissie welzijnsbeleid donderdagavond. De twee raadsle den opperden om jaarlijks een be drag te reserveren om in 1990, wanneer het 575 jaar geleden is dat Texel stadsrechten kreeg, de blinde muur van het raadhuis met een kunstwerk te verfraaien. Gedacht wordt aan een werkstuk dat de sfeer van de oude lammerenmark- ten weergeeft. De /5000,— die elk jaar voor kunstaankopen beschikbaar is, schiet voor dit doel tekort; eerder moet aan het tienvoudige van dit be drag worden gedacht. Vanuit de respectievelijke raadsfracties zullen over dit onderwerp voorstellen worden ge lanceerd. In dit verband merkte Tine Krijnen op dat behoefte bestaat aan een lange termijn-visie voor het kunstaankopen-beleid. Wethouder Ze gers meende dat hiervoor met het vaste jaarlijkse budget en een deskun dige adviescommissie al behoorlijk in is voorzien. Kunstuitleen De wethouder sprak zich uit tegen een kunstuitleen op Texel. Zegers: „Op dit moment heeft het college twijfels over de haalbaarheid; we vragen ons af of het een levensvatbare zaak zal worden. Daarom kunnen we er beter van afzien in deze tijd van bezuinigingen. B en W zullen zelf geen initiatieven voor de vestiging van een kunstuitleen ne men". De wethouder sloot niet uit dat er desondanks toch een kunstuitleen komt, maar dan in combinatie met iets anders. Texels Museum-directeur Jan Kuiper had voorgesteld om de kunstuitleen te vestigen in de nog in te richten tentoonstellingsruimte in de Doopsgezinde kerk van Den Hoorn. B en W zijn hier geen voorstander van. Woensdag 15 april hield het LBO het jaarlijkse paastoernooi. De ler- lingen konden volleyen of badmin ton spelen. Badminton was veruit favoriet waardoor enorm veel wedstrijden binnen vrij korte tijd gespeeld moesten worden. In de onderbouw bijvoorbeeld speel den 85 badmintonteams, terwijl er slechts vier volleybalteams speelden. De bovenbouw gaf een iets evenwich tiger beeld. Vanaf acht uur tot bijna vijf uur 's middags werd er met een kleine pauze) in de sporthal en de Bur gemeester De Koninghal om het ere metaal" gestreden. De uitslagen: Volleybal onderbouw: 1. S.P. Koopmans 2B; 2 East West 2C; 3. P. Mets 2B en 4. De Flodders 1D. Met name raadslid Bakker beloofde met voorstellen op de kwestie te zullen terugkomen. Over de Hoornder ten toonstellingsruimte zal van gemeente zijde nog met vertegenwoordigers van de dorpsgemeenschap Den Hoorn worden overlegd. Bakker oefende druk uit op Zegers om spoedige duidelijkheid over nieuwe on derkomens voor onderdak zoekende verenigingen zoals het KTF en de loka le omroep. De wethouder beaamde dat de procedure te lang duurt. Het vervelende volgens hem is dat men voor de beoogde lokaties met meerde re gegadigden tegelijk in onderhande ling is. De onderhandelingen met Staatsbosbeheer over het huren van een deel van de voormalige Maris Stella-kleuterschool nemen bijvoor beeld al meer dan een jaar in beslag, mede omdat SBB telkens met hogere instanties overleg moet plegen. Volleybal bovenbouw jongens: 1. 4C3 R. Kikkert en 2. 4Bc1 J. Schuur. Bovenbouw meisjes: 1. C4 I. van Tongelen en 2, H3 E. Dekker. Badminton onderbouw poule winnaars: A: J. v. Heerwaarden en D. van der Slikke; B: R. de Ridder en E. de Waard; C: R. den Brok en J. Visser; D: D. Gedekink en P. Moerbeek; E. M. Hendriks en S. Jaspers; F: W. Vla ming en S. Versluis; G: C. Koning en I. Kuyper; J. J. Boekei en G.J. Vla ming; K: O. de Koning en A. de Rui ter; M. R. Heerschap en C. Witte; X: B. Drijver; IJ: A. Barends en Y. Bre mer en Z: J. de Kleyn en J. van Hoogen. Badminton bovenbouw: Jongens 3e klas: 1. E. van Benne- kom en Sandor Mantje en 2. E. Klip- pel en Ronald Timmer. Meisjes 3e klas: W Betsema en M. v.d. Kooi en 2. M. Kramer en M. Boon. Jongens 4e klas; 1. H. Dekker en 2. P. Witte en N. Kager Meisjes 4e klas: 1. P. Zoetelief en H. Hendirks en 2. M. den Braven en P. Groen. A/s ooit een passagier van een Te- soboot zou vallen, kan men de drenkeling binnen twee minuten hebben bereikt en in veiligheid ge bracht. Dat bleek bij de donder dag gehouden oefening in de veerhaven van 't Homtje waar de bemanning op de Jexelstroom" leerde omgaan met de zg. man over boord-boot. Dat is een altijd gereed liggende rubberboot met buitenboordmotor die zeer snel te water kan worden gebracht, veel sneller dan de gewone reddingbo ten die pas kunnen worden neer gelaten a/s de davids naar buiten zijn gedraaid. Donderdag werd ge oefend onder leiding van kapitein Sietse Broersma en het zal niet bij deze eerste keer blijven. Niet al leen het Teso personeel blijft dan geroutineerd in de omgang met hjet materieel, maar het materieel zelf blijft ook in konditie, wat bij voorbeeld in het bijzonder geldt voor de motor van de man over boord-boot die regelmatig moet draaien om van de goede werking verzekerd te zijn. Donderdag ging het allemaal prima. De boot werd te water gelaten in de haven en er werd een rondje door de Mokbaai gemaakt. De ,,Sloepenrol" ge beurde in het kader van de ver scherpte aandacht bij Teso voor veiligheidsvoorzieningen aan boord. Binnenkort is er voor de Teso medewerkers ook een theo riedag over allerlei veiligheids zaken. De foto toont de medewer kers Rob Smidt en Dirk Kuiter in de man over boord-boot. (Foto Pier Jan Zutphen). Jrgemet van c verheidJ /Vat zijn gedragingen betreft lijkt Kje Paashaas die jaarlijks, op eerste paasdag in De Koog wordt inge haald veel op Sinterklaas of Zwar- Piet. Met gulle hand reikt hij lekkernijen uit, zij het in de vorm eieren in plaats van peper noppen. Dat gebeurde ook zon- faag j.l. toen de Paashaas op de Jdikadel honderden eitjes uitdeelde. [In een bosperceel tegenover de Epelaan had hij er bovendien 2000 perstopt en die mochten de kinde en zelf zoeken. Zoals gewoonlijk was het een soort wedstrijdje, [vaarbij iedereen hoopte naast de kleine eitjes ook het gouden luperei te vinden. Dat geluk viel pen jonge Duitse toerist ten deel. De Paashaas arriveerde per terrein- voertuig in De Koog maar bleek nuurvast te slapen. Dat was het bevolg van de nachtelijke inspan ning want de Paashaas wordt ook pen dagje ouder en dan in het perstoppen van 2000 eieren geen peuleschilletje, zo werd uitgelegd, pe kinderen moesten hem dus naar wakker maken, pe jonge paastoeristen, waarvan br zich velen als haas hadden la ten schminken, lieten zich dat neen twee keer zeggen. Het eieren zoeken in De Koog bracht dit jaar duizenden mensen jop de been, meer dan ooit tevo- Op de foto de goedgeefse Paashaas in aktie op de Nikadel. Op een nat en vooral glad veld kon SV De Koog niet winnen van Dirkshorn. Een saaie eerste helft een tweede helft waarin De Koog de beste kansen creëerde maar deze verzuimde te benutten. Nadat Dirkshorn de leiding had genomen halfverwege de tweede helft wist De Koog tien minuten voor tijd toch nog langszij te komen. De eerste helft was saai, met goede kansen voor De Koog. Bernard Ipen burg kan na 15 minuten alleen voor de keeper de hoek uitzoeken, maar schoot de bal hoog over. Vlak voor rust was voor Tony de Jonge de kans Afdeling Volleybal: Zaterdag 25 april, Sporthal Trefpunt, Julianadorp: 12.15 u asp. jongens Juvoc 2-Tevoko 13.30 u. heren Juvoc 4-Tevoko 3 Maandag 27 april, Sporthal Sportlaan, Den Helder: 18.45 u. Promotie/degradatiewedstrijd heren klasse 2/3; Tevoko 3 of Juvoc 4-Turnlust 2 (Tevoko 3 moet a.s. zaterdag twee sets winnen om deze laatste wedstrijd te ontlopen). Twee leden van de Atletiekvereni ging Texel hebben deelgenomen aan resp. de marathon van Maassluis en die van Rotterdam. Gijs Jansen en Piet Schuijl, beiden behorende tot de categorie Vetera nen II, hadden echter wel te kam pen met voor een marathon on gunstige weersomstandigheden. In Maassluis was het koud en de windkracht was aanzienlijk, terwijl de temperatuur een week later in Rotter dam voor de meeste lopers weer te hoog was. Dergelijke factoren zijn dui delijk van invloed op een duurprestatie, wat een marathon natuurlijk is. Veel deelnemers moesten dan ook opge ven, terwijl anderen niet die tijd kon den neerzetten, die ze op grond van de training of voorgaande keren had den verwacht. Zowel Schuijl als Jan sen hadden vooraf gemikt op een tijd rond de drie uur. Nu moesten ze daar op prijsgeven. Piet Schuijl merkte aan de tussentijd rond de 30 km dat een scherpe tijd er niet meer in zat en koos er toen voor on zich niet stuk te lopen. Met zijn eindtijd van 3 uur en 11 minuten bereikte hij een mooie elf de plaats in zijn categorie. De 46-jarige Piet Schuijl liep zijn achtste marathon en denkt, ondanks zijn drukke horeca- bestaan, zeker nog niet aan stoppen. Gijs Jansen volbracht in Maassluis zijn zevende 42 km en 195 m. De tempera tuur was circa drie graden en dat zorg de voor verstijfde spieren bij de blote benen-lopers. In Maassluis waren zo'n 700 deelnemers aan de start voor de marathon verschenen. Janssen had veel training achter de rug en daarom was het jammer, dat op de dag waar op het dan moet gebeuren, de om standigheden tegenzitten. De eindtijd van Jansen z'n zevende marathon werd 9 uur en 9 minuten. Beide atle ten hebben de magische grens van drie uur al een of meer keren doorbro ken en dat hopen ze nog eens te doen. De volgende marathon zal ver moedelijk in het najaar liggen. Jansen heeft eerst deelname aan de kwart- triathlon op het programma staan. Piet Schuijl zou graag meedoen in Athene, de bakermat van de marathon. Hij hoopt dat ook andere Texelse mara thonlopers daarvoor belangstelling hebben. 8eide sporters voelen ook be hoefte aan een gezamenlijke training van met name de afstanden boven de 20 km. Via de atletiekvereniging zal naar mogelijkheden worden gezocht. Belangstellenden hiervoor kunnen zich melden bij Piet Bakelaar, tel. (02220) 3843. Texelse Boys heeft in de laatste competitiewedstrijd een 2—0 over winning behaald op kampioen JVC. Een verdiende zege van een goed spelend Boysteam, dat profi teerde van het weinig geconcen treerde spel van de Julianadorpers. Het team van JVC kreeg voor de aan vang van de wedstrijd van de Boys bloemen aangeboden voor het behaal de kampioenschap. Deze geste van de thuisclub hield echter niet in dat ze zich zomaar aan de kampioenen zou den overgeven. Tex. Boys zocht vanaf het begin de aanval en de JVC- doelman moest dan ook al direct zeer alert reageren om doelpunten te voor komen. Dik van Straalen kreeg in die beginperiode een unieke kans de score voor de Boys te openen. Alleen voor de keeper wilde hij het echter te mooi doen, waardoor deze toch nog kon in grijpen. Na 20 minuten spelen kwa men de Boys toch op voorsprong toen verdediger Paul de Grave langs de JVC-verdediging kon oprukken. Hij be diende Alfred Bakker op maat, die, zwaar gehinderd, onhoudbaar wist te scoren. Ook JVC zat uiteraard niet stil en wist verschillende goede kansen te creëren. De JVC-ers wisten daar 2de paasdag echter niet goed raad mee en ook keeper Kees Kooy was een paar keer een groot struikelblok. In de tweede helft zakte JVC bedenke lijk weg en kreeg de Boys een groot veldoverwicht. Het duurde echter tot 10 min. voor tijd eer Bert Witte dat overwicht in een doelpunt uitdrukte. Nadat hij eerder in een zelfde situatie de bal net naast had gekopt, zag hij nu wèl kans uit een goed genomen hoekschop te scoren: 2—0. Voor de Boys een goede afsluiting van de competitie maar toch een beetje te leurstelling over het gemiste tweede periodekampioenschap. Tegen AGSV en Sint Boys zijn er wel degelijk winst kansen geweest, maar de Boys kwam daar niet verder dan een gelijkspel. Dat was voor concurrent St. Boys gunstig; dat heeft uit de laatste wedstrijd nog slechts een punt nodig i een v&J 3ven van eenl 'n lO.Ool

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 7