Geestdrift onstuitbaar bijWijk tegen wijk" Koger zeskamp 'n spektakelstu Koninginnedag in Den Burg: KONINGINNEDAG BUITENDORPI Koninginnedag Opgave voor concours ,WAT IK ZEGGEN WOU.." Wijk II Proficiat Zeiler onderkoeld® lussen dijk en ee duinenrij *c PAGINA 6 TEXELSE COURANT DINSDAG 5 MEi^SDA Even leek het weer spelbreker te worden voor een geslaagde koninginnedag. De KTF-muzikanten dropen letterlijk af, na het laatste nummer te hebben geschrapt van hun optreden om acht uur 's morgens op de toren van de Hervormde kerk. Het buitje bleek alleen een verfrissing vooraf, om een verder zeer geslaagde dag op te poetsen. Het wijk tegen wijk spel was het hoogtepunt van de vele activiteiten. Den Burg was weliswaar wat moeilijk op gang te krijgen voor Koninginne dag, maar bleek nu bijna niet meer te stuiten... Eén van de rijk versierde wagens in de optocht. Terwijl de aubade voor het gemeente huis nog aan de gang was, ging in de kraampjes op de feestmarkt de ver koop al van start. De officiële opening van de markt was echter pas na de aubade, door een demonstratie tram polinespringen van gymvereniging Texel. De markt, een kleurrijk geheel waarbij de opbrengst voor goede doe len of verenigingen was, trok veel pu bliek. Kinderen konden een rondje op een pony rijden, er werden veel rom meltjes verkocht, het publiek kon zijn of haar balvaardigheid tonen bij S.V. Texel en tennisvereniging Deuce. Niek Slijderink bediende het rad van avon tuur ten bate van scouting Texel. Maar er was veel meer te beleven. Zelfge maakte kleding, bloemstukken en taar ten behoorden tot de marktwaar. Overal werden verlotingen gehouden en gok- of raadspelletjes gedaan. Op een kleed op de grond speelden Henk Jan Ramaker en zijn zusje Sigrid blok fluit. Het geld van gulle gevers was voor de anti-apartheid in Zuid-Afrika. Apartheid, dat is met die negers en die blanken en zo", wist Henk Jan haarfijn uit te leggen. Was ophangen Om 10.30 uur begonnen de kinderspe len in de Parkstraat. 190 kinderen de den mee. Tien opdrachten moesten worden uitgevoerd, waaronder koek- happen, een autopedrace, wasophan- gen, zaklopen en blikgooien. Als alle tien dingen waren gedaan, kreeg ieder deelnemertje een sinaasappel en een ijsje. Straattekenen Er zijn door de kinderen 25 straatteke ningen gemaakt. Door de middenstand van Den Burg waren in grote mate prijsjes ter beschikking gesteld, waar door de mogelijkheid werd geschapen om onderscheid in leeftijd te maken. Uitslag Leeftijd tot 5 jaar: 1. Pim Koomen; 2. Maaike Lok; 3. Gijs Waverijn; 4. Yesica Eelman; 5. Remond v.d. Zwaag. Leeftijd 6 t/m 8 jaar: 1. Pascal v.d. Zwaag; 2. Ilona Keijser; 3. Martijn Witte. Leeftijd 9 jaar en ouder: 1. Miriam Fraanje; 2. Karin Terpstra;3. Miriam von Holte. Winnaars, die hun prijs nog niet heb ben gekregen, kunnen deze ophalen bij Ina Smit, Keesomlaan 4, Den Burg. 's Middags werden jeugdspelen gehou den, een fietspuzzeltocht door Den Burg en een versierde optocht. Vooraf gegaan door fanfare KTF kwamen kin deren op mooi versierde fietsen en au topeds. Daarachter de praalwagens. De originaliteit bij het opmaken ervan was groot, de uitvoering hier en daar minder. Slaphangende bloemen en weinig geïnspireerde aankleding. Daar Op maandag 8 juni, tweede pinkster dag, wordt weer het traditionele con cours hippique van de Blijde Rijders in De Koog gehouden. Opgeven is moge lijk tot en met 14 mei voor de rubrie ken: 1. kleine limiet klasse; 2. grote li miet klasse; 3. eenspan open klasse; 4. eenspan open klasse gereden door dames; 5. tweespan open klasse luxe rijtuig; 6. aangespannen ponyrubriek, enkel- en dubbelspan. Aanmelden, liefst na 18.00 uur, bij H. Spigt, De Grie 3, Den Hoorn, telefoon 02226-627. stonden gelukkig ook enkele kleine kunstwerkjes tegenover: een grote na gemaakte olifant met twee arabieren ernaast, een reddingssloep met kleine matroosjes aan boord, een heuse mo len die later helaas te hoog bleek voor de Weverstraat en zodanig beschadig de dat hieraan de pechprijs werd toe gekend, een koets getrokken door een echt (Fjorden-)paard met een mini- koninginnetje, dat waren enkele hoogtepunten. Erg origineel was de wagen die sym bolisch de meierblis voorstelde. De ju ry wist dit ook te waarderen, wat later bleek in de uitslag. Stoet Precies klokslag 19.00 uur, met de to renklok van de Hervormde kerk als maatstaf, konden de zes wijkgroeplei- ders de opdracht van het wijk tegen wijk-spel afhalen bij „opperspreekstal- meester" Coevert op de Groeneplaats. De wijken hadden een uur de tijd voor de uitvoering, wat gezien de moeilijk heidsgraad niet lang was. De opdracht luidde: Formeer een stoet, bestaande uit een spreekstalmeester, een muziek korps, een koets met zes paarden met in de koets het jubilerende ko ningspaar, begeleid door zes lakeien. Daarachter deelnemers met jubileum- vlaggen (oranje met de beeltenis van het koningspaar), twee personen met een kaptafel, stoel, make-up en kle ding. Verder nog vijf sporters en vijf denkers. Als laatste zo veel mogelijk supporters met stoffen vlaggen. De organisatie van dit gebeuren was in handen van Aad Smit, Anne de Vries, Christine Groen en Carla Smit. ,,Het gaat erom de creativiteit van de men sen tot uiting te laten komen, want deze opdracht is natuurlijk niet letter lijk uitvoerbaar", aldus Anne de Vries. Dat de inwoners van Texels residentie geen gebrek hebben aan originele ideeën bleek toen de wijken zich klokslag 20.00 uur melden bij de Groe neplaats. Eén voor één kregen ze drie minuten de tijd om te paraderen voor het publiek, onder begeleidende woor den van hun eigen spreekstalmeester. Er werd opgesteld voor het gemeente huis en toen kon het echt beginnen. De jury, bestaande uit E. Momberg, A. Thijssen, J. van der Wal, J. van 't Hofte, M. Westerlaken en A. van der Vliet, gaf punten voor de stoet en de verschillende spelletjes die moesten worden gedaan. Wijk 1 had een orkest samengesteld uit mensen in overalls met rooie zak doeken om. Hun denkers droegen mutsen van papier. De spreekstalmeester van wijk 2 strui kelde haast over zijn woorden om zijn stoet aan te prijzen. Hun „fanfare" werd voorafgegaan door majorettes en behalve namaakpaarden liep ook een echte voor hun koetsl De denkers wa ren niet erg gelijk gekleed, maar droe gen wel dezelfde statige hoeden. De mensen van wijk 3 lieten even op zich wachten, wegens een lekke band. Hun orkest was gehuld in vuilniszak ken en voor de kar stonden stokpaar den. De spreekstalmeester had wat problemen met zijn hoed, ,,want ik heb een te dikke kop", zoals hij zelf verklaarde. Enkele KTF-leden vormden een „echte" fanfare voor wijk 4. Tevoko-leden dienden als lakeien en tij dens het begeleidende praatje was af en toe een beetje sluikreclame te horen. De mensen van wijk 5 hadden als eni ge een spreekstalmeester, die niet in zwart pak verscheen. Ook zij hadden een „echt" paard, maar dan met een ruiter erop. De lakeien zagen er waar dig uit met papieren „steken" op hun hoofd. Een zeer realistische gouden koets maakte deel uit van hun stoet. Wijk zes trok met stokpaarden een ou de auto voort. Hun denkers droegen statige ,,professor"hoeden. Missverkiezing Het opstellen ging gepaard met enige chaos. Coevert legde ondertussen uit wat de bedoeling was van de kapta fels, maar dit was niet voor alle deel nemers goed te verstaan. Het was de bedoeling dat iedere wijk drie dames uitkoos en opmaakte voor een miss verkiezing. Ondertussen moesten de sporters uit wijk 1, 2 en 3 touwt jespringen en de sporters uit de andere wijken korfballen gooien. Vooral het gelijk starten van het touwtjespringen leverde aanvankelijk problemen op. Na drie minuten werd gefloten en moesten de denkers aantreden. Tien vragen werden gesteld door Coevert en wie van de denkers het antwoord dacht te weten, moest een knop in drukken. De lamp bij het betreffende wijknummer ging dan branden en het antwoord kon worden gegeven. Tien punten erbij als het goed was, tien er af bij een fout antwoord. Moeilijke vra- «VEN VAM LEZERS BUTEN VEfUNTWOOROELUKMt© \AN OC R£D*XTC Onder luid applaus marcheerden de verschillende wijken de Groeneplaats op. Ik kan niet iedereen persoonlijk bedan ken. De overwinning hebben wij, met z'n allen behaald. De inzet en gezellig heid was enorm. Daarom via deze weg hartelijk dank aan een ieder, die hier aan heeft bijgedragen. Eén uitzonde ring wil ik maken voor D. Witte, die in recordtijd met paard en wagen naar Den Burg kwam. Omdat niet voor ie dereen een prijs in de prijzentas zat, stel ik voor dit ter beschikking te stel len aan in onze wijk wonende zieken in het verpleeghuis. Muus Smit, wijkvertegenwoordiger gen (zoals: wat is het hoogste en laagste droge punt van Texel; ant woord: De Nederlanden en in het Hoornder Nieuwland), werden afgewis seld met wat makkelijke vragen, zoals: wat voor examenstunt was er onlangs bij de RSG en wat is de oprichtingsda tum van de Texelse Courant. Vooral in wijk 2 en 4 zaten beste denkers, wat bleek uit de vele goede antwoorden. Na de denkronde was het weer de beurt aan de sporters. Nu moesten wijk 4, 5 en 6 touwtjespringen en wijk 1, 2 en 3 korfballen. Terwijl dit weer enigszins wanordelijk van start ging, kwamen verschillende wijkgroepsleiders klagen dat de vragen van de denkron de slecht verstaanbaar waren geweest. De organisatie besloot, ook wegens tijdgebrek, de tweede vragenronde te schrappen. Nadat de tweede sportron- de beëindigd was, bleek er iets fout te zijn gegaan met een stopwatch, zodat de korfballers een herkansing kregen. Toen alle wijken weer op hun plaats stonden, maakte de jury een ronde langs de missen". Van elke wijk werd eentje uitgekozen. De zes overgeble ven schoonheden liepen een rondje met het bord, waarop hun wijknum mer stond. Ze waren alles zes even fraai uitgedost met overdadige make up en kleding. De jury riep wijk- schoonste 1 uit tot ,,Miss koninginne dag 1987". Dat was Cecile de Boer- Bakker en zij kreeg behalve de bijbe horende sjerp een grote taart. Voor al le andere schone dames was er een roze roos. Rekenmachine Als een razende zat Carla Smit intus sen op een rekenmachine te hameren, om alle scores op te tellen voor de einduitslag. Die liet niet lang op zich wachten. Alle wijken kregen een beker en een tas met wel veertig artikelen. Deze prijzen zijn gesponsord door ver schillende winkeliers. De einduitslag van het wijk tegen-spel was: 1. Wijk 2; 2. Wijk 1; 3. Wijk 6; 4. Wijk 5; 5. Wijk 4; 6. Wijk 3. Wijkgroepleider Muus Smit van wijk 2 werd op de schouders genomen voor een triom fantelijke rondedans, maar er moest nog even worden gewacht met feesten tot de zeer voldane Dik Haker zijn slot woord had gesproken. Hij vertelde hoe moeilijk het was ge weest Den Burg enthousiast te krijgen voor een feestelijke koninginnedagvie ring. Achteraf kan iedereen blij terug kijken naar een dag vol activiteiten, met stralend weer en veel plezier. Het is alle moeite waard geweest en het is te hopen dat dit goede voorbeeld vol gend jaar weer doet volgen. Bij de beschouwing van de Koninginnedagvieringen in de| buitendorpen springt één evenement er duidelijk uit; de i kamp op recreatieterrein 't Kerckeland nabij De Koog. De zet van 22 (ludieke) teams, een grote opkomst van suppoijj ters en nieuwsgieringen, geinige spelletjes en het mooie weer zorgden voor een groots spektakelstuk, nóg succesi Ier dan vorig jaar. De deelname aan de aubade ten overstaan van de wethouders op het bordes van het raadhuis getjes zwaaiende kinderen zongen vaderlandse liederen, begeleid door het Kon. Texels Fanfare viel niet tegen, zo n tweehonderd met vieg- dat onder leiding stond ven Jan Wieten. 't Kerckeland bleek een uitgelezen stek voor een dergelijke sportieve krachtme ting. De bosjes zorgden voor luwte, water voor de diverse spelletjes was in voldoende mate voorhanden en vanaf de heuvel in het midden van het ter rein hadden de organisatie en wande lende speaker Hans Strick een prima overzicht. Uitgelezen bleek ook de keuze voor een zeskamp, die goed past bij een dorp als De Koog, met zijn vele kroegen en winkeltjes. Bijna alle gelegenheden hadden een team afgevaardigd annex supportersschare. Het team van RST-Kogerstrand werd beloond met de eerste prijs voor de origineelste uitrusting: de teamleden hadden een complete tent gebouwd op een wagen en waren zelf ge schminkt als punkers. Opvallend waren verder de creaties van Drogisterij Mets (in Schotse kilts, met doedelzak en trom), Het Gouden Boltje en De Toe komst (met melk uit een mobiele tap installatie). Rond kwart voor twee stroomde het dorp leeg toen de teams in optocht naar 't Kerckeland trokken. Daar moesten elf onderdelen en diver se opdrachten worden afgewerkt. Uitslagen zeskamp: Zeepbaan: 1. 't Klokkie (28 kersen); Kabelbaan: 1. RST Kogerstrand (21 se conden); Beddenspel: 1. Hotel Opduin (57 sec.); Kruiwagenrace: 1. Hotel Op- duin (49 sec.); Bolderwagenrace: 1. Cocky's Kapsalon - heren (2 min. 27 sec.); Skilopen: 1. Cocky's Kapsalon - heren (2 min. 39 sec.); Zaklopen: 1. 't Klokkie (1.35 min.); Vlotvaren: 1. RST Kogerstrand (56 boomstammen); Coaches-spel: 1. Henk Jan Klok ('t Klokkie) in 7 seconden; Vragenlijst: 1. 't Galjoen. In een drukbezocht Capri werden 's avonds tijdens het oranjebal de prijzen uitgereikt door F. Kaczor, voorzitter van de dorpscommissie. De einduitslag was: Ie plaats en winnaar wisselbeker, 197 punten, het team van 't Klokkie bestaande uit Richard Daalder, John Eelman, Wally van Beek, John List, Simon Brand en Jaap van Kranenburg met als coach Henk Jan Klok; 2e plaats (189 punten) De Jutter; 3e plaats (181 punten) Drogisterij Wim Mets. Het hoogstgeplaatste damesteam was Cocky's Kapsalon op een 14e plaats met 118 punten. Voor deze winnaars en de winnaars van de onderdelen waren prijzen be schikbaar gesteld door de onderne mers van De Koog. Voorts was een hoek van het terrein ingeruimd voor spelletjes voor de kleinste kinderen, 46 kinderen deden hieraan mee. Prijzen konden zij niet winnen, maar wel kregen zij allemaal een herinneringsvaantje. Gevelversiering 's Morgens vanaf tien uur konden de inwoners van De Koog meedoen aan de wedstrijd voor de mooiste gevel- en tuinversiering. Een jury van dorpscom missieleden ging hiervoor het dorp rond. Veel moois hebben zij niet ge zien; de animo was namelijk zeer klein. Overtuigend winnaar werd milie Witte uit de Kaapstraat mei bloemversiering met daarin het gs 50. Aangevoerd door drumband Voor waarts Mars en majoretten werd allegorische optocht door het do gehouden. Uitslagen: Enkelingen: 1. Marjolein Siersma; Mannon Dobber; 3. Kees Mets. Paren: 1. Saskia Gieles en Brenda Houwing; 2. Miranda en Patricia ger; 3. André en Tina Schahidi. Groepen: 1. Erik en Eddie Witte/' Benthum; 2. Marleen Bakker en go en Dorien Kikkert. Speurtocht: 1. Jeannette Verhoevr| Roel Bakker; 3. Nienke Baars. Vrijdag rond 11.00 uur waarschuw de kustwacht de reddingboot „Sii fried Egmundis" omdat een catai met twee zeilers aan boord was oi geslagen in het Robbengat. Door harde wind kregen de opvarenden boot niet meer overeind. Toen de dingboot arriveerde, bleek één van mannen te lijden aan onderkoelini schijnselen. Hij werd aan wal gebi en eerste hulp werd verleend door chem Inia, één der opvarenden var| reddingboot. Men moest nog een terug om de catamaran op te hali Beide zeilers kwamen uit Duitsland, hielden geen letsel over aan hun avontuur. ne door Klaas Bonne Het draaiboek ligt weer in de la. Het dranghek is verdwenen. De feestcommissie zit weer thuis Met uitgestrekte benen. De toren die het rood-wit-blauw Zo vriendelijk deed waaien Is weer als voorheen bezet Door alledaagse kraaien. De vaak omstreden meierblis, ging op in rook en vlammen En veranderde de jeugd In wilde negerstammen. Maar moeder bleef die dag humasn Ten aanzien van de zwarte. En keek Jantje lachend aan Al ging het niet van harte. Maar het was toch al met al, een feest van fleur en franje, Waarin de warme lentezon Haar best deed voor Oranje. En al misgunnen wij zo af en toe Elkaar het beste baantje. In één ding zijn wij eensgezind: Kom niet aan Juliaantje.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 6