M A x i /Vaddenzeeproject Dp Texelse scholen T riathlon-organisatie looft sportprijs uit ubertischool egon met ledingactie iel in Clips en reclame in De Toekomst Voetbalprogramma Succesvolle simultaan Snelte marathon Texelse atleten in Amsterdam Kwart triathlon '87 Evenwicht tussen SVO en Oosthuizen Winkeldiefstal Betty slaagde met lof voor hoofdakte bugel TEXELSE COURANT PAGINA 3 )aar at wa le we kon b dank! ist no t op, uurlijt ouder d met p dei me mag WOOl n dos in ik iknap lien s il king komi p. Ik ïen h Oe tje i ik n in bli ekaai aartje Kemphuis, Jeanet Verhoeve en Wietse Bears bij enkele zakken met kleding. rubb lordl Ie de uikul "tdui laartje Kamphuis uit groep 6 van de ibertischool uit De Koog had op tele- iie een EO-programma gezien, waa- aandacht werd besteed aan men- n in nood. Zij vertelde erover in de irgaderkring die ze hebben op hooi. ledereen was het er over eens it er iets moest worden gedaan, laartje legt uit wat er toen gebeurde: Eerst moest ik voor informatie bellen lar verschillende omroepen en andere ensen en zo. Op een middag kreeg ik krantje van „Mensen in nood", aarin stond veel over de daklozen. Ik ng op zoek naar een adres op Texel, aar kleding werd ingezameld. We heb- n toen gebeld met mevrouw Zijm in igsan liging het ota See rijdag bezocht een bus van de il hui Haddenvereniging de Daalder- op tl chool in Oosterend, nadat al eer- idscl er de Lubertischool, de Redmer Iskaschool en de school met de ijbel waren bezocht. Volgende ueek staan bezoeken aan de basis- cholen in De Cocksdorp en Eier- md, Oudeschild en Den Hoorn op het programma. Na de vakantie ;omt Den Burg aan de beurt. Alle [exelse basisscholen reageerden amelijk positief op het onder- ijsproject voor de groepen 7 en 8, lat uitgaat van de Landelijke vere- iging tot Behoud van de Waddenzee, sl en| Kinderen duiken in de Waddenzee" is Ie titel van het project, waarmee de 'addenvereniging waardering en be- ondering voor de natuur in het Wad dengebied wil stimuleren. Ook gaat het bij dit project om het opdoen van kennis over de relaties in de natuur en de bedreigingen van de Wadden. Met het busje, waarin veel educatief mate riaal aanwezig is, worden basisscholen jp het hele land bezocht. Educatief ledewerkster Ans Vos verzorgt de be- [eleiding. ,,Op Texel en op de andere 'addeneilanden hebben we een wat mder programma dan in rest van het nd, omdat we hier zitten in het ge- lied waarom het gaat en er daadwer kelijk met ze op uit kunnen trekken. !et binnenprogramma is hetzelfde, laar daarna gaan we veldwerk doen. e proberen de kinderen enthousiast maken en dichter bij de natuur te irengen. De reacties zijn zowel van de icholen als van de kinderen erg leuk. P Texel doen alle basisscholen mee in we hebben hier ook steun van het Jatuurrecreatiecentrum". Prijs fet programma begint 's morgens met stee u" ,9root zeil °P de grond waarop het em» Vadden9ebied is getekend. Aan de ■and van een verhaal moeten de kin leren attributen op het zeil zetten, zo- at een grote maquette van het Wad- angebied ontstaat. Daardoor wordt uidelijk wat er zoal gebeurt in dat ge- Dan volgt een diaserie over het |ven en de bedreigingen daar. Ans uf r20rgt ^et begeleidende praatje, "e kinderen van groep 7 en 8 gaan an naar het wad, waar aan de hand n werkbladen vragen en opdrachten moeten worden gedaan. Dit loopt uit een van noteren wat je hoort, ziet of ruikt, tot het zoeken naar diertjes tus sen stenen en het zeven van wadbodem. In de middag wordt gewerkt in vier groepjes. De leerlingen moeten op- drachtjes doen aan de hand van vier fraaie diorama's die worden opgesteld in een klaslokaal. „Voor dit onderwijsproject wonnen we in november de British Conservation Award en voor het geld dat we daar mee kregen, konden we die diorama's kopen", aldus Ans Vos. an« ondernemers-aktiviteiten Naast de hypermoderne draaitafel installatie heeft discotheek ,,De Toekomst" in De Koog nu ook een levensgroot videoscherm langs de wand van de dansvloer. Door de hele zaak heen hangen vier kleine re beeldschermen, zodat overal goed is te volgen wat op het grote scherm wordt vertoond. Zelfs bui ten kan men meegenieten, doordat een beeldscherm in de gevel is aangebracht. ,,De mensen die helemaal geen geld meer hebben, kunnen het buiten vol gen", lacht De Toekomst-exploitant Rein Stam. Het vijf meter grote scherm langs de dansvloer kan naar believen naar beneden worden gela ten. ,,Per avond gaat het scherm heel vaak op en neer, zodat afwisselend clips worden vertoond en onze licht show is te zien", aldus Stam. De nieuwe video-activiteit in De Toe komst biedt veel mogelijkheden. Als artiesten optreden kan dat via de klei ne beeldschermen tot in alle hoeken van de discotheek worden gevolgd (en zelfs daar buiten). Ook kunnen van Texelse bedrijven met dezelfde doel groep als De Toekomst reclamefilmpjes worden gedraaid. Bedrijven die hier voor interesse hebben, kunnen contact opnemen met Rein Stam (02228) 236. Woensdagavond is live de voetbal wedstrijd Ajax tegen Lokomotiv Leipzig te zien in De Toekomst. ,,Net alsof je zelf op het veld staat, maar dan met hifi-gejuich", besloot disc-jockey en bediener van de video-apparatuur Hans Strick. Den Burg. We zouden kleding gaan in zamelen voor de daklozen. Alle groepen in school waren het daar mee eens". Wietse Baars verteld dat ze in de week van 4 tot 8 mei alles hebben opgehaald. „We hadden eerst brieven in de bus ge gooid. We deden allemaal een paar stra ten. We hebben alle zakken in bolderwa gens gedaan en ook in winkelwagentjes, want het waren er zoveel". Jeanet Verhoeve vult aan: „Eén meneer had wel vijftien zakken...." In totaal had de Lubertischool vrijdag 91 vuilniszakken en 6 plastic tassen vol kle ding, 16 brillen en twee klosjes garen.... De Lubertischool is een goed voorbeeld dat hopelijk doet volgen, want vanaf 11 mei begint de jaarlijkse inzameling voor de stichting „Mensen in nood". In alle dorpen zijn adres sen (Zie de vorige krantl aangewezen, waar de kleding kan worden bezorgd. De organisatie van de Triathlon Texel heeft besloten om een ge deelte van het eventueel positief saldo van de kwart-triathlon 1987 te besteden aan het uitloven van een sportprijs. Een sportprijs, die zal worden uitgereikt aan een sportman, sportvrouw of sport ploeg die, op welke manier dan ook, zijn of haar sport op een posi tieve manier naar buiten brengt. Ook organisaties die zich bezig houden met het organiseren van sportevenementen op welk niveau of op welke manier dan ook kun nen in aanmelding komen voor de ze sportprijs. De winnaar(es) van deze sportprijs ontvangt, naast een plaquette, een geldprijs die hij of zij rechtstreeks in handen krijgt. In samenspraak met de organisatie kan hij of zij bepalen waa raan dit bedrag wordt besteed. Een mogelijkheid zou kunnen zijn: aan schaf materiaal, aanschaf kleding of verbeteren van trainingsfaciliteiten. De hoogte van de prijs hangt af van een eventueel positief saldo, maar zal niet meer bedragen dan enkele hon derden guldens. Er is een commissie in het leven geroepen die gaat bepalen wie deze sportprijs verdient. Deze commissie is samengesteld uit de vol-" gende personen: Ron Amesz (Helderse Courant), Frans Hopman (Texelse Cou- Het mooie weer en het nieuwe parcours in de marathon van Amsterdam waren voor de A.V. Texel-atleten kennelijk een extra stimulans om er eens goed tegen aan te gaan. Natuurlijk ging dat niet zomaar. Een lange en intensie ve voorbereiding gaat daaraan vooraf. Het aantal trainingskilome ters gedurende de laatste drie maanden, beliep zo'n 80 tot 125 km per week. Ron Daalder en Cobie Bakelaar waag den zich voor de derde keer aan deze krachtsinspanning. Kees Timmer liep z'n vierde marathon. Voor Nel Brui ning, die samen met Cobie in novem ber vorig jaar de marathon van New York liep, was dit de eerste marathon op vaderlandse bodem. De trainingsar- beid werd volop beloond, want drie van de vier atleten verbeterden hun eerdere prestaties. Ron Daalder, die met 2.47 al een snelle tijd achter zijn naam had staan, had een zeer sterke dag. Hij finishte in de vooraf zeker niet verwachte tijd van 2.41.29. Hiermee bereikte hij in het totale veld van zo'n 1500 deelnemers een schitterende 47e plaats. Tevens werd hij hiermee record houder van de snelste tijd, die ooit door een A.V. Texel-atleet werd ge maakt op de marathon. Tot dusver stond deze prestatie op naam van Al- bert Hoven met een tijd van ca. 2.43 uur. Cobie Bakelaar deed het bij de dames zo mogelijk nog beter. Zij ver beterde haar persoonlijk resultaat van 3.52 met 17 minuten en kwam uit op een schitterende tijd van 3.35.01 uur. Zij werd hiermee bij de dames Texels recordhoudster. Tot dusver stond die prestatie op naam van Nel Bruining in 3.43. Zij had niet geheel de vorm van de dag. Ondanks de inzinkingen zette zij goed door en kwam binnen in de toch prima tijd van 3.47.17 uur. Bij het prestatiegeweld van de anderen bleef zij echter iets achter. Kees Timmer le verde eveneens heel goed werk af. Zijn beste tijd tot nog toe, 2.50.22, verbe terde hij tot 2.46.59 uur. De laatste ki lometer ging daarbij nog in 3.52 min. Piet Bakelaar nam deel aan de halve marathon. Na een langzame start door vele deelnemers, kwam hij uit op 1.25.15 uur. De Texelse deelnemers wa ren enthousiast over de bereikte resul taten en zijn zeker van plan, na een rustige periode, zich opnieuw voor te bereiden op een dergelijke krachtproef. Voor Nel Bruining zal de rust van korte duur zijn, want zij zal eind mei al weer deelnemen aan een kwart-triathlon. Kees en Ron hebben voorzichtige plannen voor de marathon van Athe ne. In juni wordt de marathon van En schede gehouden. Daaraan zullen, voor zover bekend o.a. Wim Daman, Theo Takes en Albert Hoven meedoen. Laatstgenoemde zal wellicht proberen zijn kwijtgeraakte record te herwinnen. Gezien de scherpe tijd van Ron Daal der zal dat waarschijnlijk niet eenvou dig zijn. Voor de kwart triathlon op zaterdag 12 september hebben zich inmiddels 225 deelnemers opgegeven. De organisatie heeft bepaald dat er 250 deelnemers worden toegelaten. Deze maatregel is genomen om de veiligheid te waarbor gen en het evenement voor organisatie en publiek overzichtelijk te houden. In schrijfformulieren zijn nog te verkrijgen bj Gert Pansier, Zeebries 17, telefoon 3668. rant), Gerrit Spanhaak (Texelse Sport raad), Dirk Oudendag (Sportlokaal) en Hans Koorn (organisatie triathlon Texel). Deze commissie vraagt iedereen om eventuele gegadigden voor deze sportprijs aan hen kenbaar te maken. De sportprijs zal worden uitgereikt op zaterdag 12 september tijdens de prijs uitreiking van de kwart-triathlon op de Groeneplaats. SV Oosterend (zondag) en Oosthui zen hebben hun laatste competitie duel met een 1 1 stand afgeslo ten. Na een goede eerste helft, vooral van de kant van Oosthuizen gingen de bezoekers met een 1—0 voorsprong rusten. Na de rust was het Oosterend dat het spel naar zich toetrok. Toch moest de thuisploeg tot in de slotfase wach ten alvorens de dik verdiende ge lijkmaker tegen de touwen gescho ten werd. De leiding was in han den van de uitstekend fluitende scheidsrechter W. Guit. Gesteund door een vrij fors windvoor- deel dacht Oosterend Oosthuizen al meteen na het begin van de wedstrijd onder druk te kunnen zetten. Dat pak te volkomen anders uit. Oosthuizen beschikte over een ploeg die in staat was met vaak goed combinatiespel de bal in eigen gelederen te houden. Ter wijl SVO met vaak lange ballen pro beerde de spitsen te bereiken, zochten de bezoekers het in aanvallend spel laag over de grond. Het verschil in speelwijze gaf een nogal rommelig spelbeeld. Wel was sprake van de no dige spanning, omdat voor beide doe len regelmatig kansen ontstonden. De beide goalis Robert Daalder en Rob Helmus maakten echter een sterke in druk. Halverwege de eerste helft was SVO het dichtst bij een voorsprong, toen Martin Bootsma een voorzet van Erwin Koning keihard richting doelhoek kopte. Doelman Helmus wist via een fantastische reactie ook nu zijn doel schoon te houden. Even later had Oosthuizen meer succes. Na een vrije trap kon Dirk Regter, praktisch onge hinderd door de SVO-verdediging, al leen op doelman Daalder afgaan. De Oosterend-doelman aarzelde met uitlo pen en Regter profiteerde beheerst: 0-1. Na de rust een totaal ander spelbeeld. Spelend tegen de vrij straffe wind in bleek SVO opeens veel beter voor de dag te komen. Via vaak aantrekkelijk veldspel werd keer op keer de aanval Zaterdag 9 mei 1987 KNVB, afdeling Noordholland: ZFC-SVO/Z 2-1 Cocksdorp-HOSV 3—5 SVO/Z 2-Volendam 5 2-2 Junioren: Tex. Boys B1-Grasshoppers BI 2—1 SRC B3-Oosterend B1 0—1 Texel B2-JVC B3 0-2 Watervogels Cl-Tex. Boys C1 0—1 Oosterend C1-JVC C2 2-4 JVC C3-Texel C2 2-2 Pupillen: Texel E1-ZDH E1 Texel Fl-De Koog F1 Zondag 10 mei 1987 4de klasse A KNVB: Texel-Go Ahead 2-1 4-1 4-0 KNVB, afdeling Noordholland: Oosterend-Oosthuizen 1—1 ZAP 2-Texel 2 2-1 Texel 4-De Koog 2 4—2 ZAP 7-Tex. Boys 3 2—1 Oosterend 2-BKC 6 3—1 Junioren: Spartanen A1-Texel A1 4—1 Tex. Boys A1-Callantsoog A1 0—11 Dames: Berdos-De Koog 4—0 Woudia-Oosterend 7-0 Een 14-jarig Duits meisje werd zater dag betrapt toen zij een diefstalletje pleegde in een winkel in de We verstraat. De politie werd verwittigd. gezocht en Oosthuizen werd voortdu rend op eigen helft vastgepind. Toen ook de Oosterend-verdedigers Hans Witte, Koen Schoonheden en André Brouwer zich in aanvallend opzicht steeds meer deden gelden, leek de ge lijkmaker niet lang meer te kunnen uit blijven. Keer op keer wist de gedegen Oosthuizen-verdediging zich uit de pro blemen te werken. Het dichtst bij een doelpunt was aanvoerder Jan de Vries die via een hard afstandschot leek te gaan scoren. Ook nu voorkwam doel man Helmus middels een fraaie duik een doelpunt. Oosterend moest tot de slotfase van de wedstrijd wachten voor het eindelijk succes had. Vijf mi nuten voor tijd wist Jitze Beintema doelman Helmus eindelijk te passeren. Via kansen voor Gerard Legierse en Ralph Koning had een overwinning voor SVO nog tot de mogelijkheden behoord maar zover kwam het niet. Dat zou gezien het spelbeeld geduren de de gehele wedstrijd ook iets teveel van het goede geweest zijn. Piet Bakelaar, de Texelse damkampi- oen, moest het tijdens de simultaan opnemen tegen 15 tegenstanders, allen clubleden of oud-clubdammers. Na uit reiking van het eremetaal aan de prijs winnaars van het afgelopen seizoen, ging tegen half negen de simultaan van start. M. Vittali, die in de compe titie op de tweede plaats eindigde, wist als enige een overwinning te be halen. Piet Kooiman en Frans Bos be haalden een puntendeling. Hiermee bereikte de simultaanspeler zijn hoogste score tot nog toe (86,67 pro cent, 12 overwinningen, twee remises en 1 maal verlies). A/s eerste in Neder/and: Betty Witte-Bakker slaagde don derdag aan het conservatorium te Alkmaar cum laude voor de hoofd akte bugel. Ze is de eerste die voor de akte bugel is geslaagd want voor 1986 was het niet mogelijk om in Nederland voor dit blaas instrument een beroepsopleiding te volgen. In verband met dit bijzondere aspect werd zaterdag in Nijmegen een radio opname gemaakt van het Nationaal Jeugd Fanfare-orkest met Betty als so liste. De opname wordt maandag 18 mei van 18.00 tot 18.30 uur via radio 4 uitgezonden. Verder zal aan een Ne derlandse componist opdracht worden gegeven om speciaal voor Betty een compositie te schrijven voor bugel en orkest. Plotseling moesten we afscheid nemen van on ze lieve zuster en schoonzuster Martje Weijdt geb. 24-4-1910 overl. 7-5-1987 Oudeschild: H. Sleutel-Weijdt J. J. Sleutel Den Burg: L. J. Weijdt S. Weijdt-Witte Oudeschild 7 mei 1987, De Ruyterstraat 133. De begrafenis heeft inmiddels plaatsgevonden op de Oudeschilder begraafplaats. Correspondentie-adres: L. J. Weijdt, Wilhelminalaan 41, 1791 AM Den Burg. Heel plotseling moeten we verder zonder Tante Mart We zullen je missen. Gerda en Fedde de Jong Jan-Jacob Aad en Gery SLeutel Arjan en Daniël Duwie en Ynte Adema Merlijn en Robin Tot ons aller droefheid is overleden ons lief lid mevrouw Martje Weijdt Wij zullen haar opgewektheid zeer missen. De Zusterkring Oudeschild Voor de vele blijken van belangstelling aan ons be toond na het overlijden van mijn lieve man, onze fijne vader en opa PIETER VAN DER SLIKKE zeggen wij u hartelijk dank. Uw medeleven, persoonlijk of schriftelijk was voor ons een grote troost. Hij zal altijd in onze herinnering blijven. Een bijzonder woord van dank aan het Verpleeghuis Texel, ds. Ter Haar, het Texels Christelijk Mannenkoor en de heer A. Maat. C. C. van der Slikke-Koorn kinderen en kleinkinderen Den Burg - Texel, mei 1987. Voor de vele blijken van deelneming, ondervonden na het heengaan van onze vader en opa CORNELIS AUGUST KACZOR betuigen wij u onze oprechte dank. 11 mei 1987. Uit aller naam F. J. Kaczor, De Koog 1937 1987 Op woensdag 13 mei a.s. gedenken wij de huwelijks dag, welke onze ouders en grootouders 50 jaar gele den beleefden. Cor Kuip en Rie Kuip-Huisman Gelegenheid tot feliciteren is er van 16.00 - 17.00 uur in Hotel „Bos en Duin". Amstelveen: Texel, de Westen: Texel, Eierland: Zaandam: Texel, De Waal: Groenlo: Heemskerk: Kees en Nel Rosalie, Corjan Gerard en Annelies Alfons, Rudolf, Stefan Hans en Nel Martin, André Annelies en Rob Marieke, Cor, Paul, Rob, Ger Paul en Renate Marcus, Diana Anton en Ans Evelien, Martine, Michiel Henk en Vera Leontien, Robin Texel, mei 1987, Westerweg 44.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 3