Koger victorie (4—0) in nacompetitieduel Pupillenkampioenen i— -i Voetbaluitslagen Programma zaalvoetbal SVO winnaar Ab van Sambeek toernooi Installatieburo Duvekot wielersponsor Onderzoek naar woningbehoefte Watersportver. Texel l?'. "i?aw, E1. Staand: Jacco Zandstra, Bart K C V ^7r '',n Joris Schrama. Jan Willem Bakker, coach Erik Bram Texelse Vincenti De kampioenen van ZDH FT. V.l.n.r.: coach Jan Everaarts, Bas Vlaming, Martin de Ridder, David Ellen, Ruben Boogaard, Jeen Event PAGINA 10 TEXELSE COURANT DINSDAG 19 ladereen verkijkt zich op de corner van John List, maar Richard Daalder Inr. 51 is op de goede plaats en gaat koppend scoren SV De Koog heeft een riante uit gangspositie verworven in de strijd om de promotie naar de tweede klasse. De voetballers lieten er in de eerste na- competitiewedstrijd tegen Apollo '68 geen gras over groeien. Na een 1—0 ruststand behaalde De Koog een klin kende 4—0 overwinning. De terechte zege kwam tot stand voor de ogen van veel toeschouwers. De beslissing valt op Hemelvaartsdag, wanneer De Koog de uitwedstrijd tegen Kwadijk speelt. In het eerste kwartier van de wedstrijd, waarin er geen uitgespeelde kansen voorkwamen, had De Koog het meeste veld overwicht. De eerste kans was voor spits Ben Kaart die alleen voor de Apollo-keeper verscheen, maar niet kon scoren. In de 22e minuut een onverwachts doelpunt: John List scoorde rechtstreeks uit een corner. Door het ontbreken van een Apollo- verdediger bij de eerste paal kon de bal het doel binnenrollen: 1—0. De verdere eerste helft was De Koog de betere ploeg. Voor het tweede doel punt moest het vele publiek wachten tot de tweede helft, waarin Tony de Jonge, Bernard Ipenburg had vervan gen. Na 7 minuten was het, uit weer een corner van John List die de bal Zaterdag 16 mei 1987 KNVB, afdeling Noordholland: Purmerend Z-Oosterend 2 9—0 Oosterend 2^JVC 9 JVC niet opgekomen. Junioren: Oosterend B1-SRC B3 Zondag 17 mei 1987 KNVB, afdeling Noordholland: De Koog-Apollo 4—0 Woensdag 20 mei: 17.15 u. Gamma-Nissan junioren 17.55 u. ??-Nissan 2 18.40 u. Casino 3-Casino dames 19.10 u. Casino 1-Gamma dames 19.40 u. Gamma 1-Casino 3 dames 20.15 u. Gamma 4-A&0 2000 2 21.05 u. Rab 2-Oosterend 22.00 u. Topido 2-Casino 2 Zaaldienst: Oosterend Donderdag 21 mei: 17.15 u. Oosterend 2-Texel 5 junioren 17.55 u. Casino-Casino 2 junioren 18.40 u. De Koog-Texel 2 junioren 19.25 u. Winnaar poule 1-Texel 3 20.15 u. ZDH-Oosterend 2 21.10 u. Albert Heijn-Gamma 6 22.00 u. Citroen-A&O 2000 3 Zaaldienst: Mantje. Vrijdag 22 mei: 17.00 u. ZDH 3-Texel 6 17.30 u. Winnaar 42-winnaar 43 18.00 u. Nissan 1-Gamma junioren 18.40 u. Nissan 2-winnaar 25 Maandag 25 mei: 17.15 u. Casino 2-Casino 1 junioren 18.00 u. Texel-De Koog Zaaldienst: Alkema Dinsdag 19 mei: 18.00 u. Casino 3-Gamma 2 junioren 18.45 u. Vissers Bouw-Oosterend 6 19.30 u. Selectie C-Junioren 20.35 u. Gamma 2-Rab 21.05 u. Rab-A&O 2000 21.35 u. A&O 2000-Gamma 2 22.10 u. Ver. Schilders 2-ZDH 2 Zaaldienst: NIOZ Vrijdag 22 mei: 17.00 u. ZDH 3-Texel 6 17.30 u. Nissan 2-Winnaar 42-43 18.00 u. Nissan 1-Gamma 1 18.40 u. Nissan 2-winnaar 25 19.30 u. winnaar 3-winnaar 4 20.20 u. winnaar 5-winnaar 6 21.15 u. winnaar 7-winnaar 8 22.10 u. winnaar 9-winnaar 10 Zaaldienst: Casino strak voor het doel gaf, Richard Daal der die in kopte: 2—0. Het laatste kwartier liet De Koog het publiek nog even genieten van goed voetbal. Een voorzet van Richard Daal der werd door de Apollo-keeper ge mist, de daaruit komende kans kon door Henk-Jan Klok niet worden ver zilverd. Vijf minuten voor tijd werd Ben Kaart onregelmentair tegengehou den door de keeper. De terecht toege wezen strafschop werd door Wally van Beek hard ingeschoten. In de laatste minuut kon de voor Richard Daalder ingevallen Gerrit Vlaming de hele Apollo-verdediging omzeilen. Alleen voor de keeper liet Vlaming 4—0 aan tekenen. Een terechte uitslag voor het sterkspelende sv. De Koog. De straf schoppen die na de wedstrijden geno men werden voor het geval dat alle drie de clubs gelijk eindigden werden door sv. De Koog verloren. Nadat Apollo en Gerrit Vlaming in de eerste serie één keer miste was het John Eel- man die de goed gewonnen strafschop keihard via de lat terug zag komen. Uitslag strafschoppen 5—6 voor Apollo. Texelse Boys kan terugzien op twee zeer geslaagde toernooi- dagen. Ondanks de sombere voor spellingen werden deze toernooien met goed voetbalweer voltooid. Met de gasten uit Amstelveen- Berkhout-Callantsoog-Drachten- Knollendam-Lutjebroek-de Weere en zelfs uit Nijverdal is er sportief maar wel pittig om de hoogste plaatsen gestreden. Voor het 9e Ab van Sambeek- veteranentoernooi moest sv. Texel we gens het eigen jubileum-toernooi ver stek laten gaan. Het krachtverschil tus sen de andere vijf teams was niet groot wat ook blijkt uit het kleine aan tal doelpunten. Slechts 11 in tien wedstrijden waarvan vijf door sv. Oosterend gescoord. Terecht mocht SVO uit handen van de oudste doch ter van „Ome" Ab van Sambeek (Loes Smit-van Sambeek) de eerste prijs en de wisselbokaal in ontvangst nemen. De Boys die evenals Oosterend nü 3x de cup heeft gewonnen kon ditmaal geen potten breken en belandde door een lager doelsaldo dan sv. De Koog op een vijfde plaats. De Koog dus 4e, Installatieburo Willem Duvekot wordt dit jaar de nieuwe sponsor van het Texels wielerklassement. De verreden Ronde van De Waal en Noord-Hollands kampioenschap zijn de eerste wedstrijden geweest, meetellend voor dit klassement. Arjan Kos uit Den Helder heeft na het Noord-Hollands kampioen schap, de leiderstrui van Rob Was- senberg overgenomen. Het bestuur van de Wielervereniging Texel is er dit jaar in geslaagd om een nieuwe sponsor te vinden voor het Texel-klassement. Dit klassement bevat de dorpenrondes en het onlangs verre den Noord-Hollands kampioenschap. De vereniging meent dat dit klasse ment een trekpleister is voor veel rij ders van de vaste wal. Hierdoor zijn het aantal inschrijvingen bij de ver schillende dorpenrondes de laatste ja ren aanzienlijk gestegen. Door de fi nanciële bijdrage van het elekta- installatieburo van Willem Duvekot wordt dit klassement wederom moge lijk gemaakt. Duvekot verzorgt met zijn bedrijf alle electrische installatiewerken in nieuwbouw en renovatie. Ook mon teert hij eventuele beveiligingen en verkoopt allerlei accessoires aan het Robbepad te Oosterend. De koploper van de ranglijst zal tijdens de dorpen- rondes herkenbaar zijn aan een rood grijs geblokt shirt. Arjan Kos zal de nieuwe drager zijn van de trui voor de Ronde van Oudeschild, die op 23 mei wordt gehouden. S.V. Texel D2, Texelse Boys E1 en ZDH F1 zijn de kampioenen geworden van de Texelse voetbalcompetitie voor pupillen van het seizoen 1986/'87. Een succes was de strijd om de penaltybokaal, die dit seizoen voor het eerst werd gehouden. Na elke wedstrijd was het penalties nemen gebla zen. Hierin bleken andere teams het best bedreven: Tex. Boys D1, ZDH E1 en Tex. Boys F1. De Cocksdorp 3e en ZDH 2e. De dames van de Tex. Boys brachten het er in hun toernooi op dezelfde dag heel wat beter af. Na drie overwinnin gen had het team tegen de andere kanshebber voor de eerste plaats DWB- uit de Where- aan 'n gelijkspel genoeg. Ze lieten het daar echter niet op aankomen en zegevierden uiteinde lijk met 3—0. De dames van DWB en Drachten moesten via strafschoppen uitmaken wie de 2e prijs in ontvangst mocht nemen. Oosterend behaalde de 4e prijs en de Zouaven de 5de. Tijdens de jeugdtoernooien op zater dag werden de hoogste prijzen aan de gasten gelaten. Voor de Boys kwamen alleen de Brjunioren dichtbij de eerste plaats, maar verspeelde die kans door tegen de uiteindelijke winnaar Amstel veen, ondanks de goede kansen, niet verder te komen dan een 1 —1 gelijkspel. De C-junioren die met nog één com petitiewedstrijd te spelen een grote kans op het kampioenschap van hun afdeling hebben la.s. zaterdag half twee) lieten het nu lelijk liggen. De winnende teams: Arjunioren: 1. SVVN; B-junioren 1. Amstelveen: C- junioren 1. SVVN en meisjes 1. SVVN. De gemeente heeft f5500— uitge trokken voor een nieuw woningbehoefte-onderzoek. Om al le gegevens te verzamelen wordt een enquêteformulier aan alle hoofdbewoners van de ongeveer 4600 woningen op Texel toegestuurd. Via de enquête zullen vragen worden gesteld over eventuele verhuisplannen, de huidige en toekomstige woning situatie en de op te brengen woon lasten qua inkomen. Om dit laatste te vergemakkelijken worden informatiebla den over woonlasten en huursubsidie bij de enquête gevoegd. Het onder zoek wordt ingesteld om een be leidsplan woningbouw tot het jaar 2000 te kunnen opzetten. In dit plan zullen zaken aan de orde komen als: bestaande woningvoorraad, bevolkingsopbouw, doorstromingsmo gelijkheden en activiteiten als nieuw bouw, woningverbetering etc. Ook zal in dit plan aandacht worden besteed aan het woonlastenbeleid. Op zaterdag 23 mei a.s. zullen de le den van de watersportvereniging met hun introducées het evenementenpro gramma dat voor deze zomer is op gesteld kunnen beginnen door deel te nemen aan een viswedstrijd. De start zal zijn 's morgens om 10.00 uur en de deelnemers worden uiterlijk om 15.30 uur terug verwacht op het clubschip waar de vangst gewogen en gemeten zal worden volgens de nieuwe formule. Er mag gevist worden met één hengel voorzien van drie haakjes, of drie hen gels met één haakje per deelnemer. Als bijdrage in de kosten betaalt iedere deelnemer f2,50 hiervoor kunnen zij na afloop van de wedstrijd volop vers gebakken vis eten. Afgelopen dinsdagavond werd de laatste wedstrijd gespeeld voor de ver schillende wedstrijdreeksen voor D; E- en F-pupillen-voetballertjes. Door een iets veranderde opzet is het gelukt de jongens zoveel mogelijk te laten voet ballen. Dit seizoen werd voor het eerst ook door de E-pupillen met 8 tegen 8, op kleine veldjes gespeeld, nam iedere wedstrijd na iedere speler nog een strafschop op de doelman van de te genpartij, wat een extra uitslag gaf. Dikwijls kwam het voor dat de ene partij de wedstrijd won en de andere partij de strafschoppenwedstrijd Er waren dan dus twee winnaars. De thuisspelende vereniging zorgde voor scheidsrechters, bijvoorbeeld al wat oudere junioren. Toen in de winterperiode de velden niet bespeelbaar waren, is er in Sport hal ,,Ons Genoegen" een beperkt pro gramma in de zaal gehouden, wat mo gelijk volgend seizoen zal worden uitgebreid. Gedurende het seizoen was er een be hoorlijke aanwas van jonge voetballer tjes, wat bijv. Texelse Boys deed besluiten na de winterperiode een tweede F-pupillenteam te laten spelen. Nu deze reeksen zijn afgesloten zijn er voor de verschillende teams nog een aantal toernooien, waarna ze in de zo mer van hun verdiende rust kunnen gaan genieten of (nog beter) op de verschillende trapveldjes ook in de zo mer door te blijven voetballen. Laatste uitslagen: ZDH D1-SVO D1 Texel D2-ZDH D1 Texel E1-ZDH E1 Tex. Boys E1-SVO El Texel F1-De Koog F1 Tex. Boys F1-ZDH F1 Tex. Boys F2-SVO F1 Eindstanden competitie pupillen F-pupillen: resp. gespeeld, gewon nen, gelijk, verloren, punten, voor tegen: ZDH F1 12 10 1 1 21 74-14 Texel F1 12 7 2 3 16 59-26 Tex. Boys F1 12 7 2 3 De Koog F1 12 2 19 Oosterend F1 12 1 0 11 Tex. Boys F2 6 12 3 E-pupillen: Tex Boys E1 12 10 2 0 2 Texel El 12 7 0 5 ZDH E1 12 4 2 6 De Koog El 12 3 2 7 Oosterend El 12 3 0 9 D-pupillen: Texel D2 18 Tex. Boys Dl 18 ZDH D1 18 OosterendDI 18 3 0 15 ere Eindstanden strafschoppemM.^ F-pupillen: resp. gespeeld, Tex. Boys F1 12 ZDH F1 12 l#ze Texel F1 12 Ij J: aa De Koog F1 Oosterend F1 Buiten mededinging: Tex. Boys F2 E-pupillen: ZDH E1 Tex. Boys E1 Texel E1 De Koog E1 Oosterend E1 mai D-pupillen: Tex. Boys D1 Oosterend Dl Texel D2 ZDH D1 Voetbalelftal Texel 02 dat kampioen is geworden. Achterste rij, v.l.n.r.leider H. Keijser. doelman Pieter Duin, Reinder Kuiper, Patrik van Leeuwen, Peter Boonstramiddelste rij: Bart Oosterhof, Wietse Baars. Bas van Attenveldt, Roeld van der S/ikke en voorste rij: Emile Keijser, Adriaan Bruin. Stijn Reijnders, Richard Stevens en Sven Jansen. Niet op de foto staat Sander Moor. Bruyn (keeper/, Kasper Zijm en Rik Vlaming. Maarten Kalusche en Ronnie Blom ontbreken en Marco Beers, Geknield: Sander van Beek, Ewoud Huisman. Jeroen Spigt, Martijn Beers en Henk Pannings. Coach Kees Koof

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 10