Je veel sportclubs lijden erlies op exploitatie" Sprintzege Peter de Haan in Noord-Hollands kampioenschap i. fethouder bij jubileumreceptie SVT: Veel en goed gereedschap Gecombineerde krant Schoolagenda's '87/'88 Inschrijven voor Avondvierdaagse TX 71 houdt wedstrijden Texla laat punten liggen Veel spanning in Bowlingleague MB sdaG 19 MEI 1987TEXELSE COURANT PAGINA 9 In verband met het als werkdag uitvallen van donderdag 28 mei (Hemelvaartsdag) worden de Texelse Couranten van 26 en 28 mei samengevoegd. Deze gecombineerde krant zal verschijnen op woensdag 27 mei. Advertenties daarvoor kunnen tot uiterlijk maandag 25 mei 10.00 uur worden ingeleverd. De directeur. ben tot de conclusie gekomen dat te veel sportverenigin- i met verlies op hun exploitatie hebben gedraaid. Ik zal oberen om daar voor 1988 een stokje voor te steken, an- rs kon het wel eens niet goed gaan. De kortingen op de bloitatie-subsidies moeten worden teruggedrongen". Ferme van wethouder Piet Zegers, vrijdag gesproken tijdens de Bciële receptie van het 75-jarige S.V. Texel, óók een club in i financieel moeilijke positie. ilerzijds constateerde Zegers dat het jubileumjaar had aange- rapen om vele activiteiten te ont- ^ien, zodat een breed draagvlak gi ,n vrijwilligers was ontstaan. ,,ln isnhang met een goed bestuur er nu eigenlijk niets meer mis- i", concludeerde de wethouder, eëindigde zijn toespraak daar- i in dezelfde teneur waarmee mdere sprekers SVT geluk- isten. Hoogtepunt van de goed chte receptie was het aanbie- van het jubileumboek aan Irzitter Aad Blom, door erevoor- en mede-samensteller G. J. Cate. is de bedoeling. „Alkmaar" staat hier voor open", bezwoer Eshuis de aanwe zigen. Hij zei voorts van mening te zijn dat S.V. Texel altijd veel voor de eigen jeugd heeft gedaan. Als cadeau gaf Eshuis een Delfts blauw bord met op schrift en een KNVB-vlag. Namens de scheidsrechtersvereniging Den Helder voerde de heer Biegstraten het woord. Hij zei dat SVT een spring levende club is, die als een van de be langrijkste taken heeft het verzorgen van een goede jeugdopleiding. Biegstraten vroeg ervoor te zorgen dat de |eugd goede spelregelkennis aan leert en respect opbrengt voor de scheidsrechters. Als blijk van waarde- I ten Cate overhandigt het jubileumboek aan voorzitter Aad Blom. houder Zegers was ingegaan op de i van de gemeente in een tijd dat ^langstelling voor de voetbalsport nde is. In de grote steden zijn al velden gesloten, omdat ze voor lemeenten te duur qua onderhoud Wat betreft SVT zorgt de ge- voor het onderhoud van de en verstrekt investerings- en ex- Dat SVT nu een tijd achter de rug heeft, is Zegers helemaal geen pro- ,,Als je 75 jaar overleeft, heb je laken met hoogte- en dieptepun- Beide zijn nodig om de club le- te houden. Als je altijd maar niveau doorsuddert, leidt vervlakking en zelfgenoegzaam- Met enkele anekdotes kreeg Ze- lachers op zijn hand. Onder verklaarde hij hoe het mogelijk is samen met SVT-ers op één foto jubileumboek is te zien, als nalig lid van Texelse Boys. De fo- in 1957 in Castricum, tij- veteranendag. Henk Boon met tekort aan spelers en toen pgeis op straat tegenkwam, vroeg i om mee te gaan. Aldus ge- Idde, zij het dat Zegers niet mee- palde, maar als grensrechter fun- Jle. „Een unieke foto en de bis- Op van Haarlem heeft er geen be ar tegen", aldus Zegers. Eilandpositie neer J, Eshuis, bestuurslid van de «B-afdeling Noordholland, ging in la „aparte" situatie die het Texelse bal wegens de eilandpositie in- fit. „Als KNVB hebben we lang- J geleerd in welk opzicht die situa- bders is. U kent allemaal de tekst I nemen we mee", die tijdens Vergaderingen werd gebezigd, f dat is niet voldoende, èfwerken lopen binnen. jfrantgarde, College, Strip, Surf, ïudie, Examen, Docenten, Ipstars, Ryam, Active, enz. enz. Parkstraat 10, Den Burg, tel. (02220| 2741 ring overhandigde hij een envelop met inhoud. Joop Veltkamp feliciteerde de 75-jarige namens kleindiersportvereniging Kotex. SVT had voor de festiviteiten een deel van de demontabele Kotex expositiehal ter beschikking gekregen. Op de van hem bekende wijze zei Veltkamp dat wie de jeugd heeft, ook de toekomst heeft, maar dat dan wél voor deze jeugd moet worden gezorgd. G. J. ten Cate kwam de eer toe het eerste exemplaar van het jubileumboek te overhandigen. Bij deze gelegenheid zwaaide hij veel lof toe aan samenstel ler Rein Stam. Namens voetbalclub Kolping Boys Van 1 tot en met 4 juni wordt de 44e avondvierdaagse gehouden. Voorin schrijving voor deze wandeltocht is mogelijk tot 23 mei bij de volgende adressen: Den Hoorn: fam. Bakker, Diek 21; Oudeschild: fam. Van Heerwaarden, Loodssingel 33; De Cocksdorp: fam. K. Druif, Kikkertstraat 54; De Koog: fam. Klip, Brink 10; Oosterend: fam. Eelman, Mulderstraat 3. Inschrijving voor Den Burg vrijdag 22 mei in De Lindeboom. Voor alle adressen is de inschrijving van 19.00 tot 21.00 uur. Het inschrijf geld bedraagt 74,50 voor personen tot en met 13 jaar. Ouderen betalen 75,50. Voor leden van de N.H.W.B. en aan gesloten bonden geldt een reductie van 71,25 en 71,50. Bij de start kost deelname 71,— meer. Voor verdere informatie kan men te recht bij B. A. Roest, Ada van Hol landstraat 23, Den Burg, tel. (02220) 4451. De eerstvolgende wandeltocht is op 28 mei de Vogelwandeltocht. Op Woensdag 20 mei zullen in Zwembad Molenkoog zwem wedstrijden worden gehouden door ZPC TX 71. Deze onderlinge wedstrijden zijn de eerste uit een serie van drie. Naderhand worden naar aanleiding van de resultaten de clubkampioenen be kend gemaakt. Aan deze eerste onderlinge wedstrijden doen bijna 70 leden mee. TX 71 hoopt dan ook dat vele ouders hun kindlerenl komen aanmoedigen. De normale training komt die avond te vervallen. Alleen het trimzwemmen van 20.00-20.30 uur gaat wel door. sprak bestuurslid S. van Wonderen. Het eerste team van Kolping Boys werd tijdens het afgelopen seizoen kampioen van de klasse, waarin ook Texel 1 uitkomt en bovendien bestaat de club eveneens 75 jaar. Kolping Boys en S.V. Texel onderhouden al sinds lange tijd uiterst vriendschappe lijke banden, zo betoogde Van Wonde ren. ,,Op Texel is de ontvangst altijd erg gastvrij. De reizen naar de „over zeese gebiedsdelen" waren leuk, voor al bij mooi weer. Eigenlijk zou S.V. Texel daarom alleen 's zomers moeten voetballen". Hij gaf een envelop met inhoud. Nico Erwich zei enige dingen namens de jubileumcommissie. Hij memoreerde dat inmiddels een „Club van 100" is opgericht, waarmee in de toekomst extra activiteiten zoals jeugdvoetbal kampen kunnen worden georgani seerd. Erwich riep de aanwezigen op lid te worden. Hij bood een tafelten- nisset en een tafelvoetbalspel aan, zo dat de jeugd bij slecht weer iets gebo den kan worden. Herinneringen werden opgediept door oud-trainer Van Dok, die in het begin der jaren zeventig zes jaar lang aan SVT was verbonden. „Ik mag uit m'n hart zeggen dat ik S.V. Texel heb erva ren als de prettigste vereniging. Vooral de mentaliteit en de vriendenkring die ik hier heb aangetroffen, zijn me altijd bijgebleven. Mijns inziens kun je op zo'n goede verenigingsband langer voortborduren dan op prestaties. An dere trainers hebben deze prettige er varing ook, zo heb ik gemerkt. Kijk maar naar Asselman, die komt nu weer terug", aldus Van Dok. Texel leeft Voorzitter Aad Blom dankte alle spre kers en ceremoniemeester Jan Willem Hidskes. Blom loofde alle harde wer kers die zich bij de jubileumactiviteiten en het opknappen van de accommo datie hebben ingespannen. „Texel is niet dood, Texel leeft", concludeerde hij. Op de klanken van het Lesley Trio werd de vijfde trekkingsavond gevierd. Zaterdag en zondag stonden de reste rende jubileumsactiviteiten op het pro gramma. Hoogtepunt was de reünie op de Teso-veerboot Jexelstroom". Rond de tweehonderd reünisten maak ten er een gezellige middag van, met het ophalen van herinneringen en bestuderen van oude foto's. De jubi leumboeken vonden gretig aftrek en de boerenkapel verhoogde de sfeer. De ,,buit" van de ophaalactie van oud gereedschap door leden van Scouting Texel was zowel qua kwaliteit als kwantiteit prima te noemen. In De Koog en De Waal werd vrijdagavond naar schatting driehonderd stuks oud gereedschap opgehaald, en dat is een forse opbrengst. Veel spullen bleken nog goed bruikbaar en kunnen zonder problemen ter beschikking worden gesteld voor het goede doel: klein schalige projecten in de Derde Wereld. Deze actie heeft een internationaal ka rakter. Over een paar maanden is een volgend Texels dorp aan de beurt. Het ophalen geschiedde door de rowans en sherpa's (jongens en meisjes van 15 tot 17 jaar). Het honkbalteam van Texla heeft onnodig punten verspeeld aan Fly ing Petrels 3, uit Purmerend. Na een vlotte wedstrijd bleek de eindstand 9—7 te zijn. Om aan de overwinning te komen heeft Flying Petrels slim gebruik ge maakt van de zwakke momenten van Texla. De slagploeg van Texla had meer inhoud en kreeg meer lopers op de honken. Toch wist men daar niet het juiste rendement uit te halen. Te veel spelers bleven in scoringspositie achter op de honken. Petrels daarente gen trok maximaal profijt uit de honk- lopen. Er werd snel gebruik gemaakt van elke doorgeschoten bal en boven dien maakte Texla juist in kritieke situ aties de fouten. Typerend voorbeeld daarvan waren de laatste punten van de wedstrijd. Bij een 6—7 stand in het voordeel van Texel, met twee man uit en alle honken bezet, probeert de lo per op drie de thuisplaats te stelen. Deze loper werd op tijd door de cat cher uitgetikt, maar hij liep daarbij de bal uit de handschoen van de catcher, zodat hij wist te scoren. Ook de twee andere honklopers wisten vervolgens te scoren na Texla's fouten, voordat de derde nul viel. Aanvallend waren Mar tin Mariunus en Yvo Zutphen de sterke mannen met ieder twee honkslagen. Zutphen had daarbij een twee- honkslag. Al met al werd snel gespeeld, wat de 7 innings die het du el duurde, ook aangeven. Tweehonderd oud-SVTers beleefden zaterdagmiddag een gezellige reünie aan boord van de .Jexelstroom". IFoto Arend hlijkampl Peter de Haan steekt zegevierend zijn arm omhoog, terwijl hij als eerste over de finish gaat. Het Noord-Hollands kampioenschap wielrennen met start en finish op de Emmalaan in Den Burg, heeft zaterdag een sprintzege opgeleverd voor de rappe Nieuwedieper Peter de Haan. Van de kopgroep van twintig ren ners, die na de zware wedstrijd over 73 kilometer de finale moesten be twisten, toonde De Haan zijn sprintkwaliteiten. De organisatie kan met winnaar Peter de Haan een klinkende naam aan de erelijst toevoegen. De Texelaar Bram Bruin was als enige eilander vertegenwoordigd in de kop groep. Hij eindigde op de achttiende plaats. Het kampioenschap kende na acht ki lometer al een grote valpartij, waar mi nimaal dertig(l) renners bij betrokken waren. Favorieten als Rob Wassenberg (winnaar van de Ronde van De Waal), Theo Boom (vorig jaar op dezelfde plaats gevallen) en Edo Kooiman, had den door verwondingen en materiaal- pech bij deze valpartij geen kans meer op de eindoverwinning. De Helderse Jan van Dorp, die ook bij de valpartij betrokken was, wist als enige weer naar de voorste rijen van het uitgedunde peloton toe te rijden. Hij zou uiteindelijk beslag leggen op de tweede plaats in dit kampioen schap. Een prima prestatie van deze sportieve wielrenner. De val van dertig renners veroorzaakte veel aktie. Het peloton sloeg in ver scheidene groepen uiteen en na 15 ki lometer, nabij Oosterend, had zich een kopgroep van tien man geformeerd. Enkele grote namen als Hans Boks, Peter de Haan (beiden rijdend voor de ploeg van Jan Verdoes) en Heydra (Halee) waren vertegenwoordigd in de kopgroep. Ook Texelaar Bruin (I.B.S.) was attent mee naar voren gereden. Uit het achterveld formeerde zich een tweede groep van twaalf man met daarin o.a. Arjan Kos, de nieuwe lijstaanvoerder van het installatieburo Willem Duvekot klassement, de eerder gevallen Jan van Dorp en de oud- Nederlands kampioen van 1985, Jan Adams. De samenwerking in de eerste groep was halfweg koers verre van op timaal. De tien rijders wilden voor el kaar niet meer rijden, waardoor het tempo daalde beneden de 35 km/U. Door de aanwezigheid van de rappe De Haan in deze kopgroep, weigerde enige renners hun medewerking voor het in stand houden van de voor sprong. Door de onderlinge strijd in de kopgroep, kreeg de tweede groep, on der aanvoering van Van Dorp op 13 ki lometer van de streep aansluiting. Spectaculair De finale beloofde een spectaculair slot te worden van de vierde uitgave van deze wielerklassieker. De Haan, Heydra, Boks, Bram Bruin, Kos, De Kindt, Van der Sloot, Michorius en de gevallen Van Dorp sleurden voortdu rend aan de kop om aan de groep te ontkomen. Hans Boks was degene, die de laatste kilometers voor zijn ploeg maat De Haan het tempo hooghield. De eindsprint werd hierdoor een ge makkelijke prooi voor De Haan, ge volgd door Van Dorp en Hans Boks uit Breezand. D. van der Plas uit Katwijk aan Zee en de Helderse Hans van der Sloot sloten de rij bij de eerste vijf plaatsen. De Haan over zijn winst in deze klas sieker; ,,Er werd in deze koers hard gereden. Dat blijkt wel doordat we met deze harde wind gemiddeld boven de 40 km/u hebben gereden. Ik was erg gebrand op deze overwinning. En kele concurrenten waren door de val partij uitgevallen of lekgereden, waar door ik steeds meer in mijn kansen ge loofde. Op papier was ik de snelste van de kopgroep, maar gelukkig was het resultaat in praktijk hetzelfde". Ook sponsor Jan Verdoes was erg blij met deze overwinning. Twee renners bij de eerste drie aankomenden gaf een goed vooruitblik op de komende wielervijf- daagse in Den Helder, de Tour de La salle. Halee renner Heydra stond ech ter teleurgesteld met een bloedende neus aan de finish. Een achtste plaats stemde hem niet tot tevredenheid. Enkele renners wilden niet meerijden aan de kop van de eerste geformeerde kopgroep. Hierdoor stokte de samen werking, waardoor ik deze betreffende renners de kant in drukte. Een klap op mijn neus kon ik helaas niet meer voorkomen", aldus een trieste Heydra. In totaal namen 140 renners deel aan deze populair geworden wielerklassie ker voor niet licentiehouders. Van hen passeerden 96 deelnemers de finish. Uitslagen: 1. P. de Haan (Den Helder); 2. Jam van Dorp (Den Helder), 3. H. Boks (Breezand), 4, D. v.d. Plas (Katwijk aan Zee), 5. H. v.d. Sloot (Den Hel der), 6. H. Hardeman (Den Helder), 7. A. Kos (Den Helder), 8. M. Heydra (Den Helder), 9. A. de Kindt (Den Helder), 10. D. van Beelen (Katwijk aan Zee); 18. B. Bruin (Den Burg). Tijdens de double zomerleague schitterde Dennes Beumkes met 246, 214 en 155, een totaal van 615 over 3 games. Aly van Splunter en Gerry Verseput verloren dan ook de match. Max Hagedoorn warm de zich op voor een toernooi in Groningen. Angelique Mets en In- grid Witte moesten ondanks sterk verweer de punten laten lopen. De Sommeltjes verloren van het jeugd- double Wendy en Ludmilla. Janny Mets en Libberdien Witte gooiden voor hun doen veel te slecht en kon den dan ook geen punt pakken van Anneriet Keijzer en Mieke Flens. Piet Kok en Loes Zutphen wisten ondanks zand op de baan toch hun strikes te gooien en haalden 314 punt. Bij de wedstrijd Peter Veldman en Theo Zui- dewind tegen Anna Visman en Nico Ruis was de spanning te snijden en de eindstand van 2—2 was dan ook te recht. John van Schaik heeft ook weer zijn bowlingtalent naar boven ge bracht door 213 en 189 te gooien. Jeugdspeelster Monique van Splunter gooide ook zeer goed, samen met Hanneke Veldman wonnen ze van Marco van der Vis en Harry van Splunter. Kees Keijzer gooide ook zeer verdienstelijk 188, 192 en 171. Guur Bakker en Martha Slot werden hier de dupe van. Dirk Trap en Appie Keijser hadden het moeilijk tegen de girls Lin da Combee en Yvonne Eelman. Vooral Yvonne gooide de trucendoos hele maal open om er nog een 2—2 uit te slepen.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 9