"heater resta u ra n t irbij in Den Hoorn? /M3END4 Garantie dat 't geen disco wordt" Aan de rol AKKER S IJZERHANDEL Gedragen, maar wèl mooie kleding in „Indepassage" Barbecues Vaste data ïtUmïr 167 73 I DAG 22 MEI 1987 TEXELSE COURANT PAGINA 11 ■^fbndernemers-aktiviteiten'^^ Gedragen, maar wèl mooie kle ding. Zó zal de collectie van de nieuwe zaak Indepassage" aan de Vogelzang er ongeveer gaan uit zien. Exploitante is de 40-jarige Els Whyte uit Oosterend. Zaterdag vanaf twee uur houdt zij „open huis" en nodigt iedereen uit om een kijkje te komen nemen. Ver kocht wordt er dan nog niet; pas maandag is de „echte" start. Els Whyte heeft geen ervaring in de kledinghandel, maar waagt ook niet zomaar een sprong in het diepe. Via intensieve contacten met een vriendin die in Schoonhoven een winkeltje in tweedehands spullen drijft, kreeg zij een jaar lang de kans om de markt te leren kennen. Els kwam tot de conclu sie dat eenzelfde zaak op Texel ook mogelijk is: een zaak met tweede hands kleding, die van een bepaald gegarandeerd kwaliteitsniveau is. „Het is heel belangrijk dat je selectief bent bij het uitzoeken van de aangeboden tweedehands kleding", weet Els. Zij zal uitsluitend schone, in goede staat ver kerende kleding accepteren. „Het mag beslist geen muf zaakje worden. Dat is trouwens ook de reden dat we zoveel TL-verlichting hebben aangebracht. Lekker fris en licht". Het assortiment is afhankelijk van de inbrengers. Els Whyte kan rekenen op een aantal vaste aanbieders van gedragen kle ding. Naast haar relatie uit Schoonho ven zijn o.a kennissen in Duitsland, Amerika, Engeland en Frankrijk, Ook anderen, bijvoorbeeld de Texelaars zelf, mogen kleding inbrengen. Middels een „huisbrief" die in de zaak verkrijgbaar is, worden de voorwaarden m.b.t. kwaliteitsnormen en financiën uitge legd. zo zal de inbrenger 50 procent van de opbrengst bij verkoop van het ingebrachte artikel ontvangen (incl. btw). Verder kunnen afspraken worden gemaakt over bijv. de mogelijkheid tot afprijzen. De privacy van de inbrengers zal zijn gewaarborgd, bij de kleding wordt met cijfercodes gewerkt. Het assortiment zal regelmatig worden vernieuwd, in principe kan de klant al les op het kledinggebied in „Indepas sage" (in hetzelfde bedrijfscomplex als o.m. Supermaas) aantreffen. „Alles voor dames en heren van nul tot 120. Ik heb bijvoorbeeld nu een kinder zwempakje maar ook een antiek her- Het Teso-personeel heeft de droogoe- feningen met de sloepenrol deze week in praktijk gebracht. Dinsdag werd de sloep over boord gezet, terwijl de veerboot aan de overtocht bezig was. Stuurman M. Bakelaar, machinist P. J. Zutphen en Hanny Evers en José Ver meulen van het buffet vielen de eer te beurt om als eersten met de sloep op het Marsdiep te mogen dobberen. Hun poging haperde nog een beetje, maar met de middagploeg ging alles goed, zodat kon worden gesproken van een geslaagde oefendag o.l.v. hoofd nauti sche dienst J. Bloem. De foto werd 's ochtends gemaakt door Dirk Kuiter, geslaagde oefendag o.l.v. kapitein S. Broersma, en hoofd operationele dienst J.M. Bloem. De foto werd ge maakt door Dirk Kuiter. U-eigenaar Cor van Heerwaarden aan de overkant van de straat. De schuur op Klif 12 wil hij veranderen in een theater/restaurant. (23 heeft Klif 12 gekocht. En dat niet alleen, ook de combinatie van ater en diner waarmee het Hoornder bedrijf faam heeft verworven, naar de overkant van de straat worden overgeheveld. De bedoeling Klif 23-eigenaars Cor van Heerwaarden en Dietmar Breidenbach is het pand Klif 12, een uit de vorige eeuw daterende schuur, tot thea- ir/restaurant om te vormen, dat aan 40 tot 70 personen plaats kan bie- i. Tijdens de laatstgehouden gemeenteraadsvergadering verleende de d goedkeuring aan het voorbereidingsbesluit dat realisatie van de iwplannen mogelijk maakt, ondanks dat deze afwijken van de huidige temming. vertegenwoordigers van PvdA en i stemden tegen dit voornemen tot lemmingswijziging. Zij spraken we- aar hun vertrouwen uit in de inte- eit van de Klif 23-eigenaars, maar :en dat eventuele toekomstige eige- rs misbruik zullen maken van de iwe horecabestemming en er bij- rbeeld en discotheek zullen vesti- i. Dit wordt als ongewenst be- ouwd. In het verleden zijn hiervan joende voorbeelden aan te wijzen, e linkse partijen willen daarom dat irt op wit wordt vastgelegd aan ke voorwaarden de gebruikers van 12 moeten voldoen. Wethouder lilling had begrip voor de bezwaren, zegde toe dat als de bestemming iliekrechtelijk (dus wijziging van temming) niet goed is vast te leg- i, dit maar privaatrechtelijk (bijv, t een contract) moet worden gere- d teneinde toekomstig misbruik te irkomen. Om de voortgang van de cedures niet te belemmeren drong erop aan alvast met het voorberei- gsbesluit in te stemmen. Erna man-van der Kooi (VVD) voorzag in problemen. De levendigheid van dorp wordt erdoor verhoogd, zo ent zij. Ate Rienstra wilde evenmin ilbreker zijn. Volgens de CDA-er zijn t in een later stadium bezwaren nog en elkaar af te wegen. Jan van As- I (Texels Belang) heeft met het jwplan geen problemen; wèl wegen toren als hinder voor de buurt en 'keerruimte zwaar voor hem. erigens hebben ook de linkse frac- weinig problemen met de bouw- nnen op zich. Hans Roeper (PvdA) het initiatief ten zeerste toe te jui- in. „Het is geen experiment of zo. heren hebben al voldoende ge ïnd dat ze iets van goed niveau inen organiseren", aldus Roeper. :er Bakker (PSP) zou het zonde vin- 1 als het grasveld bij de oude luur in een parkeerplaats wordt ver- derd, omdat dit één der laatste loie doorkijken in Den Hoorn is. Dit ®gt voor hem zwaarder dan de in ning als theater/restaurant. De dsleden baseerden hun meningen ide op een zevental bezwaarschrif- i dat tegen de plannen is ingediend, iwonenden vrezen overlast. We- 'udet Schilling zei dat zowel plan makers als bezwaarmakers te zijner tijd zullen worden gehoord, tijdens een openbare vergadering van de raad scommissie voor ruimtelijke ordening en huisvestingsbeleid. Bloembollen Tot dusver heeft Klif 12 een agrarische bestemming, al zijn een decennium geleden twee appartementen in de schuur gemaakt door de toenmalige eigenaar Walter Grabowski. Deze ap partementen worden nog steeds ver huurd; het resterende deel van de schuur gebruikt laatste eigenaar Piet Zijm voor verwerking van bloembollen. Aanstaande zomer gebeurt dat voor het laatst, want per 1 september zal het gebouw aan de nieuwe eigenaars moeten zijn overgedragen. De schuur heeft een oppervlakte van ca. 215 m2; het hele terrein meet zo'n 650 m2. Ge hoopt wordt om in de loop van sep tember met de uitvoering te beginnen. Waarschijnlijk zal het huidige gebouw worden gesloopt. „Het oude vierkant dat al zoveel stormen heeft doorstaan, kan nu geen drie stormen meer aan", verklaart Cor van Heerwaarden. Het pand zal worden herbouwd volgens de huidige afmetingen en in dezelfde stijl. In vergelijking met de schuur is zelfs sprake van een verfraaiing van het aangezicht. De kale stenen muur aan de Klif-zijde zal deels uit hout bestaan. De bovenzijde van de gevel wordt met horizontale planken betimmerd, op historisch verantwoorde wijze. Archi tect Lex Anema van het bureau Jan Visser heeft hierover ontwerpen ge maakt. Ook is een glazen dakkapel ge wenst. De ingang wordt aan de zijkant van het grasveld gesitueerd. Het groot ste deel van de begane grond wordt ingenomen door het resraurant, met een bar en podium. Verder een kleed ruimte en de keuken. Op de eerste verdieping zal een soort balkon worden gemaakt, uiteraard met uitzicht op het podium. Op het balkon kan normaal worden gedineerd, geheel volgens de doelstellingen van de eigenaars: thea ter én dineren. Wie alleen wil dineren kan terecht in Klif 23, wie iets extra's wil, kan naar Klif 12. Verzadigd Van Heerwaarden en Breidenbach (of ficieel de vennootschap onder firma „Klif 23" vormend) hebben niet zo maar tot deze uitbreiding besloten. Cor van Heerwaarden: „We hebben nu twee jaar met veel succes de revue-menu's gedaan. Daar bleek een goede markt voor, maar het zal niet meer lang duren of het verzadingspunt is bereikt. Bovendien moesten we ge woon te vaak klanten teleurstellen die speciaal naar Den Hoorn kwamen om te eten, maar wegens het revue-menu niet terecht konden. Klif 23 was dan gewoon te klein. Conclusie is dus dat de theateractiviteiten momenteel bot sen met de formule van het bedrijf. Maar we willen méér dan alleen pan nekoeken bakken, vandaar deze uitbreiding." Het tweetal heeft goed rondgekeken alvorens de knoop door te hakken. Mr Elke Weber barbecue wordt uitslui tend uit kwaliteitsmateriaal ge haakt, is daarom duurzaam met 5 laar garantie. Zaterdag vanaf 10 uur de gehele dag demonstratie. f 102J20 2346 JWlNKELVOLIDEEËN! Van Heerwaarden heeft dan ook beslist niet het gevoel een stap in het duister te wagen. „We weten hoe klei ne theatertjes draaien; het is zeker dat dit organisatorisch goed op poten is te zetten. We hebben er lang over ge dacht. Aan de andere kant is het toch ook een beetje 'n roeping". Zelfstandig Klif 12 mag echter niet als verlengstuk van Klif 23 worden beschouwd. Er zal sprake zijn van een zelfstandig bedrijf, waarin bijvoorbeeld de chef-kok zijn ei gen ideeën over de te voeren kaart mag inbrengen. Naar verwachting zal de totale werkgelegenheid worden uit gebreid met 1 '/i arbeidskracht. Er zal een bedrijfsleid(st)er moeten worden aangesteld en een extra kok voor het seizoen. Het theater zal in principe door de Hoornders zelf worden gebracht. In elk geval zullen dit de revue-menu's be treffen (maar dan wat „breder" opge zet: ook voor toeristen aantrekkelijk) maar ook speciale showavonden en nu en dan produkties die zelden of nooit op Texel zijn te bewonderen. Cor van Heerwaarden: „Maar de combinatie met restaurant is gewoon noodzaak om het rendabel te maken. Anders kun je er over drie jaar echt een disco van maken". enbadkostuum uit 1900. Er zit altijd wel wat bijzonders tussen, zoals een driedelig kostuum van zuiver scheer wol", aldus Els Whyte. Ook kan men kleren van haar hand aantreffen. Al ja renlang ontwerpt en vervaardigt zij kle ren voor de lol, voor de kinderen en zichzelf. Toen zij kostuums moest ma ken voor de Toneelgroep Oosterend, waarbij zij nauw is betrokken, leerde Els om echt orginele dingen te maken en zeer creatief bezig te zijn. De men sen die haar zaak binnenstappen moe ten dan ook niet vreemd opkijken als Els volop in de weer is aan de naaima chine die op de toonbank een plaatsje krijgt. Voor dit mini-atelier is bewust ruimte vrij gehouden bij het inrichten van haar zaak. Veel kennissen hebben haar en haar man daarbij geholpen. De handige rekken werden bijvoorbeeld door een vriend ontworpen. Van win keliers die in Den Burg in dezelfde branche werkzaam zijn ontmoette Els ook veel medewerking. Pandeigenaar Jarino stak eveneens een helpende hand uit. Vrijdag 22 mei In de Hervormde kerk van De Koog wordt om 20.00 uur een dia-avond ge houden over Texel. Zaterdag 23 mei In de schouwburg in Den Helder be gint om 10.00 uur de jaarvergadering van de Vereniging tot behoud van de Waddenzee en van de Werkgroep Noordzee. Van 10.30 tot 13.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur houdt de muziek- en dansschool Texel informatiedag. Van 10.00 tot 14.00 uur wordt fancy fair gehouden in de Redmer IJska- school en het dorpshuis van De Waal. In 16.00 uur begint de wielerronde van Oudeschild; om 17.00 uur dikke bandenrace. Van 10.00 tot 20.00 uur is op de speel weide aan de Ploegelanderweg het Tevoko-buitentoemooi. Zondag 24 mei Om 6.00 uur start bij de Catharinahoe- ve aan de Rozendijk een vogelwande ling van de Vogelwerkgroep. Van 10.00 tot 16.00 uur wordt het Te- voko buitentoernooi voortgezet en af gerond op de speelweide aan de Ploegelanderweg. Maandag 25 mei De Christelijke Plattelandsvrouwen bond heeft in „De Poort" een bijeen komst, verzorgd door het eendags- bestuur, aanvang 19.45 uur. Dinsdag 26 mei In het polderhuis is de openbare ver gadering van hoofdingelanden van het waterschap Texel; 20.00 uur. De afdeling stamboomonderzoek van de Historische vereniging komt bijeen op het adres Beatrixlaan 21. Ook be langstellende niet-leden zijn welkom; aanvang 20.00 uur. Psychologe. Spreekuur volgens af spraak: Het Groene Kruisgebouw, Wit te Kruislaan 19, Den Burg. Mevrouw drs M. van Dessel-van Leeuwen, Zuid- Haffel 31a, 1791 LD Den Burg, tele foon (02220) 5611. Spreekuren college van B en W: bur gemeester Schipper maandag van 10.00 tot 11.00 uur; wethouder Zegers maandag van 10.00 tot 11.00 uur; wet houder Schilling vrijdag van 14.30 tot 15.30 uur en wethouder Barendregt vrijdag van 10.00 tot 11.00 uur. Iedere woensdagavond houdt de Volksdansvereniging Texel een volksdansavond in De Wielewaal in De Waal, aanvang 19.45 uur. Nieuwe le den zijn welkom. Voor informatie kan gebeld worden met C. Veth (02220) 3516. Maatschappelijk werker Frank van Lare houdt op het adres Schilderend 39 in Den Burg spreekuur: maandagochtend 8.30-9.30; dinsdagavond 18 30-19.30 uur; woensdagochtend 8.30-9.30 en vrijdagmiddag 15.30-16.30 uur. Spree kuur Dienst Ambulante Geestelijke Ge zondheidszorg (bereikbaar op hetzelfde adres (telefoon (02220) 4185 b.g.g. (02230) 15805) elke donderdagmiddag van 14.00 tot 15.00 uur. 13 17 I" 118 28 33 37 27 21 ^H22 3^|*35 38 3 9 15 <3 50 56 44 45 30 42 63 68 74 Horizontaal: 1. geestig 7. deel van een verhaal 13. houding 14. ijzerhoudende aarde 15. onvruchtbaar 16. babyverblijf 17. op deze wijze 18. slot (engels) 19. toiletartikel 20. meterton (afk) 22. vallei 24. mandje 26. aardig 29. bandiet 31. kleur 33. strijdmacht 35. moment 36. huidopening 37. stofmaat 38. electrisch geladen deeltje 40. afsluiting 41. lengtemaat (afk) 42. plaats in Zuidholland 43 uitroep 45. rivier in Europa 46. wortel 48. herkauwer 50. gewapende ruiter 52. voormalig eiland in Nederland 54. ruim 56. oosterse titel 57. bloem 59. wondje 60. op de wijze van 61. plakmiddel 63. en omgekeerd (afk) 65. gewicht 66. rivier in Utrecht 67 maanstand (afk) 68. bedorven 70. rivier in Nederland 72. plaats in Brabant 73. keurig 74. getuigschrift 75. oplettende 24 19 10 16 120 I 36 46 53 |BS4 59 62 32 47 72 75 55 48 49 66 Verticaal: hoefdier 2. rivier (spaans) 3. slede 4. gewicht 5. elk 6. gewicht 7. jongensnaam 8 gokspel 9. land in Azië 10. rivier in Azië 11. onverstandig 12. uiterst 21. deel van het lichaam 23. bestemming 24. schel 25. deel van het hoofd 27. drank 28. steen 30. beknopt 31. kledingstuk 32. dobber 34. edelsteen 36. specerij 39. kloosterzuster 40. gewas 43. vogel 44. bergweide 45. mannelijk dier 47. verlangen 48. engels telwoord 49. duurzaamheid 51. vaartuig 52. deel van Amerika (afk) 53. wig 55 persbureau (afk) 57. bitter vocht 58 yzeroxyde 60. plaats in Drente 62. vruchtbaarmakende stof 64. vrouwelijk dier 67. europeaan 69. ter plaatse (afk) 71. vogel 72. onder andere (afk) 73. de onbekende (afk)

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 11