astvrij onthaal 7 buureilanders «kers ijzerhandel Informatiedag en uitvoering muziekschool uderenbezoek 'n groot succes RODE KRUIS DEN HAAG GIRO 6868 Barbecues winkel vol ideeën! Capaciteit „Dikke Mik" meer dan verdubbeld Vrij veilig, stop Aids. Zon, maan en hoog water ngst met koffie, koek en klederdracht van de Vlielanders in De Buureton. groep van 37 Vlielander oude leeft twee dagen lang met vol- ugen genoten van de gastvrije angst die generatiegenoten op de buren" hadden bereid, mensen waren allemaal bij- er enthousiast en ontroerd wat wij hier voor hen hadden ganiseerd", aldus een opgeto- Huizinga woensdagavond, alle gasten weer veilig op de naar Hariingen waren gezet, en met zijn echtgenote. Dhr. litvliet en mevrouw M. Witte ade Huizinga een commissie ie uitwisseling op poten had t. jitwisseling die voortkwam uit het 7Ak van Texelse ouderen vorig aan ichtsbijzijnde Waddeneiland. Er ten toen zoveel gezellige contac- ot stand, dat de Texelaars de Vlie- irs uitnodigden voor een tegenbe- Dat was niet tegen dovenmans- gezegd en met de medewerking Je directie van verzorgingstehuis Uiterton", en de bejaardencom- e van de Plattelandsvrouwen wer- de in aanmerking komende Vlie- rs benaderd om mee te gaan. 'esulteerde in een groep van 48 istigen. Dinsdagochtend scheep- (^uiteindelijk maar 37 in. Als gevolg ren plotseling de kop opstekende aanval in „De Uiterton" (een uit- i is de laatste boei voordat je met schip de haven binnenvaart) sten elf mensen op het laatste tent afhaken. In het gezelschap nd zich zodoende nog maar één lonster van het bejaardentehuis; verigen waren deels woonachtig in aanleun" woningen bij „De Uiter- In alie vroegte werd koers gezet Hariingen, waar maar een restau- werd ingedoken voor een kop kof- mdat de bus wel erg lang op zich vachtenNa een half uur kwam 1 toch het blauwe gevaarte van Ro- Aris van Boven de hoek om snor- Het oponthoud bleek te zijn ver lakt door pech bij het starten op Texelse boot. Tot grote opluchting de organisatie slaagde Robert Aris ijtijds in om op het veerhaventer- van Den Helder terug te keren. De f van half elf werd gehaald, zodat 'ijdschema niet in de war liep. lemeester Schipper en de dames ixelse klederdracht (verzorgd door irtje Schrama van de Folklorestich- konden daarom na aankomst in !Puureton voor de geplande ont- ist zorgen. Met kofffie en koek van de vermoeienissen worden bij- >men en de burgemeester heette reen hartelijk welkom. Schipper itateerde dat „op Vlieland nu alle leid is verdwenen". De zaal moest Hyekr ke Weber barbecue wordt uitslui- nd uit kwaliteitsmateriaal ge- aakt, is daarom duurzaam met 5 ar garantie. 'terdag vanaf 10 uur de gehele dag •monstratie. 02220 2346 erom lachen maar was het toch niet zo met deze stelling eens... „Oh, dr is nog wel wat hoor...", verkondigde een grijsaard. De burgemeester zei het een goede zaak te vinden om als buren zo nu en dan bij elkaar op visite te ko men. Hij wenste allen twee fijne dagen toe, daarbij inhakend op een oude uit spraak van Vlielands nieuwe burgerva der Langenberg. Deze zou in een inter view hebben gezegd dat Texel verloe derd is: „Maar u zult zien dat het hier goed toeven is", sprak Schipper stel lig. En inderdaad, dat hebben de Vlie landers gemerkt. Het begon eigenlijk, al bij de boot in Den Helder. Degenen die nog niet eerder op Texel waren ge weest keken hun ogen uit: „Wat een grote boot!" Ondanks het advies om maar rustig benedendeks te blijven, klauteren velen de hoge trappen op om de dubbeldekker eens goed te be kijken. Ook zaken als omvang van het eiland en (vooral) de veelheid aan acti viteiten in De Buureton maakten diepe indruk. Boerenkapel Veel van de programma-onderdelen speelden zich in dit dienstencentrum af. Hoogtepunt was de zeer geslaagde gezellige avond, waarbij de gloedvolle muzikale inbreng van de boerenkapel niet te onderschatten was. Het orkest je speelde tot negen uur, maar dat had 'ondernemers-aktiviteitenj Cafetaria-eethuis Dikke Mik" aan de Dorpsstraat in De Koog is ver bouwd waarbij de vloeroppervlakte van het bedrijfsgedeelte met 35 M2 is vergroot. Het aantal zitplaatsen kon daardoor worden uitgebreid van 24 naar 60. Dat was hard nodig want het goed lo pende bedrijf was vaak overvol zodat er gewacht moest worden. De beno digde ruimte werd gevonden door het terrasgedeelte ter rechter zijde van de zaak bij het cafetaria te trekken. Tege lijkertijd werd de nu brede voorgevel van het gebouw vernieuwd. Het hout heeft plaatsgemaakt voor alumium en de hele pui kan bij mooi weer worden geopend. Het is de eerste uitbreiding sinds de verbouwing van 1982 toen Cor Kuip het gebouw overnam van Dros Maga zijn. Zoals bekend is in de andere helft van het gebouw het cafe De Kuip ge vestigd. In het cafetaria-eethuis zwaait bedrijfsleider Hans van der Geest de scepter. Met de laatste uitbreiding heeft „Dikke Mik" een iets ander ka rakter gekregen. Het accent ligt nu meer op eethuis dan op snackbar. Hoewel kleine etenswaren nog steeds kunnen wroden afgehaald of ter plaat se worden opgegeten, gaat het in Dik ke Mik vooral om het verstrekken van eenvoudige maaltijden voor een redelij ke prijs. Daar blijkt op Texel een vrij ruime markt voor te zijn, in de hand gewerkt door het naar verhouding gro te aantal kampeerders met een niet al te groot vakantiebudget. Afgezien van de werkzaamheden die Kuip en Van der Geest in eigen beheer verrichten werd de verbouwing uitgevoerd door TEBO. Bruining Agter legde de elec- triciteit aan, Veltkamp voerde het lood- gieterswerk uit en Z. Graaf zorgde voor het schilderwerk. Het verbouwde cafetaria-eethuis gaat zaterdag open. TEXELSE COURANT PAGINA 9 Als je niet altijd sex hebt met dezelfde partner en je partner met altijd alleen met jou, zijn er een paar dingen die je absoluut moet weten. Bijvoorbeeld dat je een extra risico loopt om besmet te raken met 't Aids-virus. En dat je die besmetting door kunt geven. Zon besmetting is misschien wel het ergste wat je kan overkomen. Want het Aids-virus raak je nooit meer kwijt En ben je besmet dan loop je de kans ook werkelijk Aids te krijgen een nog alhjd dodelijke en ongeneeslijke ziekte. Wat je dus vooral moet weten is hoe je jezelf en je partner (s) kunt beschermen Zodat het Aids-virus geen kans krijgt Gelukkig is dat tamelijk eenvoudig. Want Aids krijg je met zo maar. Er zijn maar twee mameren waarop je het kunt krijgen via bloed- bloedcontact en via sex In |ouw geval hebben we het dus over sex En in jouw geval is er maar één manier om heel zeker te weten dat je geen risico loopt altijd een condoom gebruiken Altijd. Je hebt gelijk, leuk is anders Maar besef wel voortdurende angst voor besmetting is erger. En besef vooral dat het om je leven gaat En om het leven van iedereen waar je mee naar bed gaat Levenslang. Zorg dat Aids in Nederland geen kans knjgt. Vrij veilig. Gebruik een condoom. Wil je meer weten over het voorkomen van Aids, haal dan de gratis brochure "Aids" bij bibliotheek postkantoor of drogist. Mocht je daarna nog vragen hebben dan kun je bellen met de Aids Infolijn 06-3212120 (op werk dagen van 14.00 uur tot 22.00 uur) Heb je vragen die je eigen gezondheid^^^^^^^^an naar je De Texelse Muziek- en Dansschool houdt zaterdag a s. van 10.30 tot 13.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur een informatiedag in ,,d' Ouwe ULO", in Den Burg. ledereen kan dan kennis maken met de moge lijkheden die de school kent op muziekaal gebied De jaarlijkse grote uitvoering van de muziek school wordt gehouden op woens dag 27 mei a.s. om 19.45 uur in de Burgemeester De Koninghal in Den Burg. Tijdens de informatiedag zullen de do centen aanwezig zijn om demonstratie- lessen te verzorgen en informatie te verstrekken en ook kunnen instrumen ten worden geprobeerd. Verder kunnen de bezoekers kennismaken met het amateur-kamerorkest „Musica Texla" en zo mogelijk zullen ook de gezamen lijke Texelse fanfares met een stand aanwezig zijn. Instrumentale lessen zijn mogelijk op piano, koperen blaasinstru menten, gitaar, banjo,s saxofoon, dwarsfluit, viool, slagwerk, electro- nisch orgel, kerkorgel, keybord/synthe- lopen Een extra inspanning werd ook gevraagd van het keukenpersoneel van Samen Eén en Sint Jan, die de warme maaltijden verzorgden. De broodmaal tijd dinsdagavond in De Buureton werd door maar liefst 65 personen bij gewoond, onder wie de 15-tallige Buureton-raad, mevrouw Schipper en mevrouw De Vries (Gollardsl. Terschelling? Niet onvermeld mag blijven het ge schenk dat de Vlielanders als dank overhandigden. Uit handen van adjunct-directrice van „De Uiterton", mevrouw Bakker, kreeg D. Huizinga een geborduurd schilderij, voorstellen de „Gezicht op Vlieland". Maakster was de 85-jarige mevrouw De Gorter- Zorgdrager, bewoonster van „De Uiter ton", maar niet mee naar Texel. Het schilderij kreeg direct een plaatsje in De Buureton. De vlielanders nodigden voorts de Texelaars uit om weer naar Vlieland te komen. De commissie heeft nu ook al plannen om te kijken of een uitwisseling met Terschelling mogelijk is. sizer, akkordeon, harmonica, harp, blokfluit, klarinet en spinet. Kinderen en jongeren van 10 tot 23 jaar kunnen via de muziekschool een opleiding op een van deze instrumenten volgen. De kosten bedragen 7270,— tot 7541,— (afhankelijk van het gezinsinkomen) per jaar. Lessen aan volwassenen wor den door de gemeente niet gesubsi- deerd en zijn daardoor via de muziek school vaak duurder. De muziekschool kan echter volwassenen helpen bij het vinden van een goedkopere oplossing en in uitzonderingsgevallen is opleiding via de muziekschool dan toch moge lijk. Op deze wijze is vorig jaar een fanfareklas voor volwassenen tot stand gekomen. Bij voldoende belangstelling behoort de start van een nieuwe fanfa reklas in september a.s tot de moge lijkheden. A.s. zaterdag zullen er ook enkele korten demonstratie-lessen van speelklassen worden gegeven. De les sen algemene muzikale vorming zijn bestemd voor kinderen uit de groepen 5 en 6 van de basisschool en bedoeld als voorbereiding op latere instrumen tale lessen De kosten van deze lessen bedragen (afhankelijk van het gezinsin komen) 7147,— tot 7294,— per jaar. Inschrijving als leerling voor het ko mende schooljaar is mogelijk tot 15 ju ni a.s. De leerlingen van de groepen 4 van de basisscholen ontvangen op school een folder en een aanmeldings formulier ten behoeve van de speel- klas-lessen. Ouders/verzorgers van kin deren die al als leerling van de speel klassen staan ingeschreven ontvangen ten behoeve van de voortzetting van de lessen een aanmeldingsformulier thuis. Anderen belangstellenden kun nen zich tijdens de informatiedag voor lopig aanmelden of daartoe telefonisch contact opnemen met de administratie, tel. (02220) 3493. Balletlessen worden zaterdag niet ge geven. Mogelijk is er wel een video presentatie van de lessen en van de uitvoering van 11 maart jl. Belangstel lenden voor de balletlessen kunnen ook op woensdag 27 mei a.s vanaf 13.30 uur een kijkje komen nemen in de voorspeelruimte in „d'Ouwe ULO" en daar de nodige informatie krijgen. In verband met de onlangs gehouden uitvoering van de balletvereniging zul len de balletleerlingen ook niet mee werken aan de uitvoering in de Burge meester De Koninghal op woensdag 27 mei a.s. Tijdens deze avond zal de nadruk liggen op samenspel- aktiviteiten van de muziekschool. Naast enkele instrumentale leerlingen en de speelklassen staan er optredens op het programma van het kinderkoor, het slagwerk-ensemble, het heterogeen ensemble, het beginnersorkest, de werkgroep lichte muziek, het accordeon-ensemble, een popgroep en een blazers-orkest. Deze uitvoering is voor belangstellenden vrij toegankelijk. Wel zal er bij de uitgang van de zaal worden gecollecteerd ten beheoeve van het instrumentenfonds. De zon komt 1 juni op om 5.25 uur en gaat onder om 21.50 uur. Maan: 27 mei N.M.; 4 juni E.K. Doodtij: 22 mei; springtij: 29 mei. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 22 mei 4.34 en 16.58 Zaterdag 23 mei 6.06 en 18.12 Zondag 24 mei 7.16 en 19.18 Maandag 25 mei 8.12 en 20.16 Dinsdag 26 mei 8.57 en 21.03 Woensdag 27 mei 9.32 en 21.40 Donderdag 28 mei 9.58 en 22.10 Vrijdag 29 mei 10.24 en 22.36 Zaterdag 30 mei 10.55 en 23.02 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Laagwater valt gemiddeld 6.15 uur na hoogwater. van menigeen nog wel wat langer mo gen duren. Vooral de grapjes van mu zikaal aanvoerder Wil Huizinga gingen er in als gesneden Tesselse koek. Hui zinga was door de oraanisatie inge fluisterd over bijzonderheden van de Vlielandse gasten en had zodoende over iedereen wel een woordje klaar. Vetederend waren de borreltjes die werden aangeboden door de in boe renkostuum gestoken 6-jarige obers Patrick van der Gracht en Ivo Huizin ga. Maar helaas, om kwart over negen stonden de gastgezinnen voor de deur en was het tijd om zich over de diver se overnachtingsadressen te versprei den. De meeste Vlielanders hadden het bij hun gastheren en vrouwen ech ter zó naar het zin, dat zij de hele vol gende ochtend doorbrachten met ge zellig bijkletsen. Voor hun grotere boodschappen moeten de Vlielanders normaal gesproken naar Hariingen. Dat alle activiteiten zo vlot en keurig verliepen was voor een belangrijk deel te danken aan de dertig vrijwilligsters van de soos. In verschillende groepen waren zij achter de schermen in de weer om alles op rolletjes te laten ver-

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 9