Boeiend werk van Henk Arendsen M IM t FAMILIEBERICHTEN Hotel „Nieuw Breda' zeven kamers erbij Island Wave Center zaterdag van start Helicopter landt aan de Redoute Zon, maan en hoog water Schitterend brons in Galerie Tessel Sportvissers hebben de ruimte op „Moby Dick" Zaanse schans ■Jong in Parkstraat nvashi PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 5JilipAG 5» ondernemers-aktiviteiten Hotel Nieuw Breda" aan de Post weg in Eierland heeft een belang rijke uitbreiding ondergaan. Het platte gedeelte van het gebouw is van een kap voorzien, waardoor ruimte ontstond voor zeven luxe slaapkamers, zodat Nieuw Breda" nu totaal 22 kamers telt. Het bedrijf, in de vijftiger jaren be gonnen als eenvoudig pension, heeft nu zijn definitieve omvang bereikt. Dat wil niet zeggen, dat aan de reeks vernieuwingen die het hotel in de loop der jaren heeft ondergaan een eind is gekomen. Er staat nu een renovatie van de oudere kamers op het program ma. Hotel Nieuw Breda maakt uiterlijk een rustieke indruk, mede door de Oostenrijks" aandoende gevels met ruwhouten betimmering en overste kend dak, zoals bij een chalet. Een verbluffend contrast daarmee vormt het interieur van het nu in gebruik ge nomen nieuwe gedeelte. Die kamers zijn uitgevoerd in hypermoderne mate rialen en kleuren en voldoen aan hoge Henk Arendsen In het atelier van Jan Pelgrim aan de Gasthuisstraat in Den Burg is Lok blijft momenteel een expositie te zien van de 40-jarige Henk Arendsen uit Den Burg. Er hangen 29 werken, vervaardigd volgens verschil lende technieken: gemengd acryl-krijt, acryl, acryl-conté, meerdere linoleum-hardboard- en multiplexsneden en enkele olieverfschilderij en. Het is allemaal recent werk, gemaakt in de afgelopen twee jaar. In tegenstelling tot wat in een vorige krant is vermeld, zal chef monteur Mi- chiel Lok van de opgeheven kaasfa- briek niet naar het vasteland verhui zen. Hij gaat wel werken in de fabriek in Opmeer maar blijft op Texel wonen. De meeste schilderijen ademen een vrije en soms experimentele sfeer. Ze bevatten wel herkenbare elementen, afgezien van enkele uitgesproken abstracte werken, maar met nauwge zet uitgewerkte landschapjes of por tretten heeft het getoonde niets van doen. De titels van sommige schilderij en wekken wel de nieuwsgierigheid op, zoals zes werken die allemaal als vrouwelijk landschap" worden aange duid en dat geldt dan in twee opzich ten: een landschap met vrouwelijke vormen maar ook met een vrouwelijk karakter. Het is de bedoeling een drie tal heel kleine linoleumsneden met de ze titel binnenkort vergroot uit te voe ren voor de Toer-ln thematentoonstel ling ,,Mens en Omgeving" die in het raadhuis wordt gehouden en die veel meer deelnemers trekt dan de thema expositie die daar vorig jaar was. Henk Arendsen die sinds 11 jaar op Texel woont en als leraar tekenen werkzaam is bij de Rijksscholengemeenschap is geboren in Arnhem. Aan de Hogere Zeevaartschool werd hij opgeleid tot scheepswerktuigkundige en in die hoe danigheid maakte hij twee reizen naar Zuid Amerika. Bij nader inzien wilde hij zijn toekomst toch niet in de zee vaart zoeken en na zijn militaire dienst ging hij op zoek naar een meer kunst zinnig bestaan. Dat vond hij in eerste instantie op een reclamebureau in Zee land waar hij 2yh jaar werkte. De aard ondernemers-aktiviteiten Ingaand zaterdag heeft Texel er een nieuwe onderneming bij. Het is het „Island Wave Center" dat gevestigd is op het strand van paal 12 op initiatief van strandexploitant Henk Griffioen (37) en Joris La- mens (26). Ze hebben een firma ge vormd die zich zal bezig houden met het geven van cursussen bran- dingsurfen waarbij Lamens als in structeur optreedt. Het bijzondere is dat dergelijke cursussen worden aangeboden als arrangement, waarbij het verblijf dus is inbegrepen. De doelgroep bestaat uit mensen die al surfen kunnen, maar de moeilijke kunst van het brandingsurfen onder de knie willen krijgen en zich dus moeten bekwamen in gijpen, springen, voetsturen, golfrijden, beachstart en waterstart. Zo'n cursusweek voltrekt zich volgens een programma waarin ook veel gezelligheid en vermaak („funl") is ingebouwd. Ontbijten en lunchen gebeurt op het strand. De cursus wordt vrijdags afgesloten met een open wedstrijd. Na afloop speelt in het strandpaviljoen een band en op het terras wordt een barbecue gehou den. Bij te weinig wind is brandingsur fen onmogelijk en dan is er gelegen heid voor catamaranvaren, waters- kieën, meevaren met een kotter e.d. Naast deze weekarrangementen waar bij de deelnemers in Den Helder kun nen worden afgehaald, levert het Is land Wave Center ook zijn aandeel in andere vormen van surfvakanties op Texel, ook zonder logies. Het Center maakt gebruik van Tiga surfplanken en Neilpryde zeilen, die aan het eind van het seizoen worden verkocht, zodat men voortdurend over nieuwe materi aal beschikt. Om hun nieuwe bedrijf te kunnen uit oefenen hebben Griffioen en Lamens vlak bij het paviljoen Paal 12 wat ge bouwtjes geplaatst waarin douche- en kleedgelegenheid en stallingsmogelijk- van het werk vond hij echter te be perkt en te zeer gebonden aan op drachten. Hij ging naar de Kunstaca demie en kreeg na het voltooien van die opleiding werk als tekenleraar op Texel. Hij had daar al meerdere keren een tentoonstelling en exposeerde ook een keer in Den Helder. Hij hoopt va ker in de gelegenheid te zijn op het vasteland te exposeren, omdat hij graag een wat groter publiek wil inte resseren. De kleine gemeenschap van Texel levert uiteraard maar een beperk te kring van belangstellenden op. De tentoonstelling in het atelier van Jan Pelgrim werd woensdagavond in aanwezigheid van enkele tientallen ge nodigden waaronder diverse collega kunstenaars, geopend door onderwijs- collega Simon Dros. Die vertelde dat hij ooit op school een negen had voor tekenen, maar ook voor gym. „In- plaats van gym had ik mijn beroep ook kunnen zoeken in tekenen. Dan was ik benoemd als tekenleraar aan de RSG en zou hier vanavond geen expositie van Simon Dros zijn geweest", aldus Dros die ook nog genealogische naspeuringen had gedaan om te bepa len of op Texel ooit eerder mensen hebben geleefd met de naam Arend sen. Het was niet voor iedereen duide lijk wat het één met het ander had te maken, maar Dros liet in welk geval wel blijken dat hij een liefhebber is van het werk van Arendsen, dat in het rui me atelier van Pelgrim prima tot zijn recht komt. De expositie duurt tot en met 27 juni en is alle dagen, dus ook in de weekends te bezichtigen van 13.00 tot 18.00 uur. Al het getoonde werk is te koop voor prijzen die varië ren van f75,— tot f2500,—. Op een veldje nabij de hoek Redou te/De Ruyterstraat te Oudeschild zal woensdag 10 juni zeven maal een lan ding met een militaire helicopter wor den uitgevoerd. Dit gebeurt tussen 13.00 en 15.00 uur. De landingen vin den plaats in het kader van een docenten-oefening. De leiding van de Joost Dourleinkazerne (De Mok) heeft hiervoor toestemming van de burgemeester. De zon komt 11 juni op om 5.19 uur en gaat onder om 21.59 uur. Maan: 11 juni V.M.; 18 juni L.K. Doodtij: 7 juni; springtij 14 juni. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 5 juni 2.13 en 14.57 Zaterdag 6 juni 3.19 en 16.10 Zondag 7 juni 4.57 en 17.21 Maandag 8 juni 6.05 en 18.23 Dinsdag 9 juni 7.08 en 19.23 Woensdag 10 juni 8.08 en 20.22 Donderdag 11 juni 9.03 en 21.21 Vrijdag 12 juni 9.53 en 22.17 Zaterdag 13 juni 10.39 en 23.08 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Laagwater valt gemiddeld 6.15 uur na hoogwater. heden voor surfplanken zijn. Griffioen verwacht dat door het Wave Center de belangstelling voor het thans nogal stille Paal 12-strand zal toenemen en daar profiteert hij als paviljoenhouder dan weer van. Wat de belangstelling voor het oplei dingcentrum betreft zijn de vooruit zichten niet slecht. Op dit moment zijn al 120 boekingen binnen, een gevolg van de reclame die is gemaakt op de Hiswa en Boot Düsseldorf en door ad verteren in het blad Surfmagazine. Iedere zaterdagochtend haalt Scouting Texel oud papier, lompen en oude schoenen op. De mensen worden ver zocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kun nen worden ingeladen. Bij de oud papier-wagen kunt u ook gereedschap voor de derde wereld kwijt. Komende zaterdag wordt het oude pa pier etc. opgehaald in de volgende straten: 1. Bernhardlaan, Lieuwstraat, Tjak- kerstraat, Burdetstraat, Meester Kraaistraat, Wilsterstraat, Marelstraat. De Cocksdorp en Eierland Zaterdag wordt in De Cocksdorp en omgeving oud papier opgehaald door oudercommissie en leerlingen van de o.l. school. Men wordt verzocht het papier uiterlijk 8.30 uur aan de straat te zetten. 's Middags wordt in de rest van de polder papier opgehaald door de Strij- bosschool van 13.00 tot 15.00 uur. eisen: boxspringbedden, stijlvolle, strakke verlichtingsornamenten, wek kerradio, kleurentelevisie en een luxe uitgevoerd badgedeelte met thermosta- tische kranen, aangesloten op een centrale afzuiginstallatie. Alles is in lichte grijstonen uitgevoerd en maakt daardoor een evenwichtige indruk. De oudere, op zichzelf prima kamers vor men daarmee een schril contrast, zo dat deze zo spoedig mogelijk aan een face-lift zullen worden onderworpen en dan dezelfde indruk zullen maken. Zo als gezegd heeft „Nieuw Breda" niet in één keer zijn huidige niveau bereikt. „We doen haast elk jaar wat", aldus Arie en Gina Langeveld, die al acht jaar in het bedrijf staan en sinds drie jaar „Nieuw Breda" geheel in eigen dom hebben Vorig jaar werd het hotel voorzien van een fraai overdekt zwembad voorzien van zonnecollectoren en het jaar daar voor kwam er een sauna. In de huidige capaciteit van ongeveer vijftig gasten zal geen verandering meer worden gebracht, want dat zou betekenen dat de capaciteit van het complex, zoals eetzaal, niet meer toe reikend is. Er is thans sprake van een exploiteerbaar bedrijf. Na de jongste uitbreiding is het nodig gebleken een kracht extra in dienst te nemen. De verbouwing werd naar een ontwerp van Evert de Visser uit De Cocksdorp uitgevoerd door Meijert Boon (hoofd aannemer), Dries Veltkamp (loodgie ter), VEM (elektra), terwijl het gespeci aliseerde bedrijf Hoedjes uit Alkmaar de inrichting voor zijn rekening nam. Donderdag 4 juni Om 20.00 uur worden in dorpshuis d'Ouwe ULO voor de medewerkers de video-opnamen vertoond van de musi cal ,,De kleine parade". Vrijdag 5 juni Van 14.00 tot 17.00 uur wordt in de Hervormde kerk in Oudeschild voor de eerste maal de wekelijkse verkoopmid dag gehouden; tevens gelegenheid om de toren te beklimmen. Om 16.30 uur gaat het jeugdtoernooi van tennisclub Deuce van start. In De Schakel houdt Maarten de Vries om 14.30 uur een lezing over persoon en werk van de in Midden-Amerika vermoorde IKON-journalist Koos Koster. tOm 10.15 uur begint aan de Nikadel in De Koog de oude trekker- en motoren- schow als onderdeel van het Pinkster weekend van de oude trekker- en motorenclub. j Tennisclub Deuce viert het jubileum: 10.00 uur puzzeltocht; 12.30 uur geza menlijke lunch; 14.00-16.00 uur de monstratie A-klasse spelers; 16.00-18.30 uur nostalgische gekostu meerde revanchewedstrijden met muzi kaal slot, etc. Van 14.00 tot 16.00 uur houdt GVT ,,bossiesdag" (spelletjes voor kinde- Ze schitteren iedere bezoeker van Tinie Visser's Galerie Tessel aan de Kogerstraat ogenblikkelijk tege moet: bronssculpturen van de Amsterdamse kunstenaar Gerard Lagerman. De letterlijk en figuur lijk schitterende beelden vormen het middelpunt van de nieuwste verkoopexpositie, die tot en met 27 juni is te bezichtigen. Er is werk van nog vier andere kunstenaars van de vaste wal tentoongesteld. De zeventien bronzen staan verspreid over de twee ruimtes van de zaak op gesteld, maar springen bij een eerste vluchtige rondblik meteen in het oog Voornamelijk wordt dat veroorzaakt door hooggepolijste bronzen laag waarmee de beelden zijn bedekt. In zijn atelier/galerie aan de Prinsengracht in Amsterdam gaat Lagerman eerst aan de slag met kneedbare materialen als klei en was, waarna de vormen uit eindelijk worden gebronsd en gepolijst. De vormen zijn alle abstract, maar toch herkenbaar: meest menselijke (naakte) figuren. De beeldhouwer heeft er al tientallen (ook buitenland se) exposities mee achter de rug. De sculpturen, die in oplagen van drie stuks zijn vervaardigd, kosten gemid deld zo'n drieduizend gulden, met als uitschieter het f6360— kostende werk „Liefde". Eveneens werk van hoge kwaliteit wordt geboden door Utrechtenaar Frank van der Ham met diverse glas objecten. Kleuren, vormen en lijnen zijn de terugkerende elementen in zijn schalen, borden, bakjes en ook in en kele wandplastieken. Kleuretsen van Hans Heyman zijn al eerder in de galerie getoond. Enkele nieuwe werken laten zijn ontwikkeling zien aan de hand van zijn bekende polderlandschappen, waarbij kleuren een steeds grotere rol innemen. Opvallend is de serie keramische beeldjes van Paula Mosmans. Wie door het geruite winkelraam naar bin nen gluurt, ziet een potsierlijk gezel schap, met als middelpunt een koningin-figuurtje dat bezig is de troonrede voor te lezen. Verder worden keramieken en plastieken van Geke Westerberg getoond. De Oosters aan doende gezichten in zachte tinten stra len een zekere rust uit. Wie het zelf wil komen bekijken kan de hele week van tien tot zes uur terecht (zaterdag tot vijf uur). Het grootste sportvissersschip van Nederland. Dat is volgens eigenaar Charles Leeuw uit Den Helder de „Moby Dick", een voormalig con tainerschip van 492 ton dat sinds dinsdag in de havenmond van Ou deschild ligt. Het is de bedoeling van hieruit op werkdagen met sportvissers naar de Noordzee te gaan. Zaterdag en zondag wijkt het 56 meter lange vaartuig uit naar Den Helder, omdat dan in de Oudeschilder haven de ruimte hard nodig is voor de kottervloot. Het schip is in 1962 gebouwd als „Westland Producer", heette later „Vi ta Nova" en draagt de naam van de legendarische witte walvis sinds Leeuw de afgelopen herfst eigenaar werd. Voor het containertransport in Europe se wateren was het schip namelijk niet meer rendabel in te zetten. Daarvoor worden tegenwoordig schepen van rond 1700 ton gevraagd. De 35-jange Leeuw vaart al een jaar of achttien en verdiende tot dusver zijn brood als stuurman en kapitein bij Penrad, de sleepvaart en Boskalis. Nu hoopt hij een bestaan te vinden met sportvis- ren) op het terrein aan de Beatrixlaan of (bij regen) in de Beatrixzaal. Vanaf 10.00 uur houdt zwemclub TX '71 rommeltjesmarkt op de Groeneplaats. van 05.00 tot 07.00 uur is in verband met Luilak dauwzwemmen in bad Mo lenkoog. Kosten f3,—. Zondag 7 juni Om 9.30 uur start vanaf de Nikadel in De Koog de gezelligheidsrit van oude trekkers. De tocht eindigt om ca. 14.00 uur op het barbecueterrein aan de Randweg in de Dennen. Voor het strand van De Koog wordt vanaf 10.30 uur een brandingsurf- wedstrijd gehouden. Tussen 9.00 en 10.00 uur inschrijven. Om 15.00 uur beginnen op het sport veld van De Koog diverse hardloop wedstrijden in verband met het jubi leum van S.V. De Koog, in samenwer king met de atletiekvereniging. Zie arti kel elders in deze krant. Maandag 8 juni Op het terrein aan de Nikadel is het concours hippique van de Blijde Rij ders (Zie artikel elders in deze krant). Dinsdag 9 juni Om half acht begint in het raadhuis de raadsvergadering. Woensdag 10 juni Van 10.00 tot 15.00 uur houdt peu terspeelzaal De Bijenkorf rommelmarkt in en bij het jeugdhuis te Oosterend. ij wil zegg> ide bel verbli; lij mijn N. gaan errif v Mai vrijdac 13.30 iar het iet ge' Burg ien 1£ nodic jr onz< restc lumak 16 ir adre itrixla: GB serstochten op de Noordzee: week vanuit Oudeschild en in, weekends vanuit zijn geboi woonplaats Den Helder. Er ki zestig personen mee. Gezien van het schip hebben die vol ruimte zodat de kans dat ze deren niet groot is. Aan boom kantine waar snacks, broodjes verkrijgbaar zijn. Wie geen hei zich heeft kan er aan boord en dat geldt ook voor andere benodigdheden. De „Moby Dick" vertrekt rond uur 's morgens (of later als dei dat willen) naar visstekken op Noordzee die zo'n 20 mijl buite kunnen liggen. In dit betrekke! water (15-20 meter) is een visserij te beleven dan in de V; zee, waar de sportvissers vrijvee sluitend platvis verschalken, te: jachtbuit in de Noordzee voorn bestaat uit makreel, gul e.d. Rond vier uur 's middags is de Dick terug in Oudeschild of Di der. Zo'n dag sportvissen (of op het zonnedek) kost f35,- kan door te bellen naar sporty, drijf Charles Leeuw in Den Hel door aan boord een afspraak schipper te maken. Of de sportvistochten van Leei commercieel succes zullen wo: moet uiteraard worden afgewaci zal niet eenvoudig zijn om voldoende aantallen klanten të Wegens het ontbreken van acl is de markt op Texel beperkt. Leeuw genoeg geld heeft verdj hij zijn schip verbouwen waarbjl ruim van het lange voorschip ve meter omlaag wordt gebrad een uitgestrekt zonnedek ontsti waarbij ook zal worden gezorgd' faciliteiten voor sportduiken. Charles Leeuw had al met Pai beginnen met sportvistochten Oudeschild, maar toen had hij geen vergunning van de gemei Weliswaar voldeed hi] aan de e< (goedkeuring scheepvaartinspeci WA-verzekering) maar B en W den met het geven van medewAh omdat ze betwijfelden of er wel Berdac hoefte was aan deze nieuwe spo L ^0l vismogelijkheid, terwijl ze er ooi Lren van wilden zijn dat de veiligheid L steeds drukker wordende haven het gedrang kwam. Ter gelegenheid van de eerste v< dag van de „Parkstraat-bouleva: later wordt op 11 en 12 juni een „Zan <ker schans" opgezet in deze straat, i 5EJ< allerlei oude ambachten worden monstreerd. Alle deelnemers zuli klederdracht zijn en er zijn activ: als beeldengieten, stroopwafels I ken, Hindelooper schilderen eni bakken voor een croissanterie. Boeiend brons. Enige en algemene kennisgeving Geheel onverwacht is overleden mijn broer, zwager en oom Frans Cornelis Geense, op de leeftijd van 77 jaar. Canada: D. Geense T. Geense-Koppen Paul en Betty Steven, Robert Texel, 2 juni 1987, Gollards, De Zes 12. Correspondentie-adres Schoonoordsingel 25, 1791 EL Den Burg. De crematie zal plaatsvinden op vrijdag, 5 juni om 10.00 uur in het crematorium te Schagen, Haringhuizerweg 3. Gelegenheid tot condoleren na de crematie in het crematorium. Met grote verslagenheid namen wij kennis van het plotseling overlijden van onze vriend Frans Geense Wij zijn dankbaar voor alle hulp die wij de afge lopen jaren van hem mochten ontvangen. De medebewoners van De Gollards. Hartelijk dank, ooll mens onze kindererl allen die op welke 4^ ook, ons 50-jarig li lijksfeest tot een t telijke dag hebben I gemaakt. C. Ma Alkmaar, juni 1987, ledereen die ons o mei een onvergetet) dag heeft bezorgd, heel hartelijk bedanl Paul en Lia van Heem; ng Ven in en Na een moedig gedragen lijden is van ons heen gegaan mijn lieve schoonzoon en onze beste zwager en oom Hendrik van Heerwaarden echtgenoot van Anna E. L. van Swinderen. Zwaag: Mevr. G. van Swinderen- Bakker Amsterdam: Siem en Nel Schagen: Guurt en Evert Wervershoof: Nel en Chiel Oudeschild: Catrien en Guus neven en nichten Juni 1987. Zi Alan flryso'BSni en M.3 Annelies Boe' gaan trouwen op 12 juni 1987 om 15;| in het gemeentehu»| Den Burg, Texel. U kunt ons felicite*| vanaf 20.00 uur in" joen „Paal 9" in 9?| Hoorn, Texel. Ons adres: Leliestraat 42 3551 AV Utrecht.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 2