;oger halve marathon uccesvol slot seizoen Harde wind hinderde Durper catamaranrace Spannend slot van bowling-zomerleague „WAT IK ZEGGEN WOU.." Concours Vrijdag weer klaverjassen ten bate van Sportzaal Fietsdriedaagse Koopman tweede in Schermerhorn Geslaagd Winst en verlies Boys in nat Pinkstertoernooi Seizoen crosslopen S.V. De Koog begint Geslaagd 12 JUmjDAG 12 JUNI 1987 TEXELSE COURANT PAGINA 9 oenschap periode serieus Het traditionele ,,voorrondje" Texel van de Cocksdorper kustzeilvereni- ging heeft weinig duidelijkheid kunnen scheppen over de vorm waarin deelnemers aan de catama ranronde om Texel van zaterdag verkeren. Door de stormachtige omstandigheden vonden tijdens het Pinksterweekeinde slechts twee van de geplande zes man ches doorgang. Van de „toppers" presteerde het duo Dirk en José Pool met een Prindle 18.2 het re- gelmatigst en behaalde een eerste positie. Dertig catamaranteams hadden zich aangemeld voor de twee dagen duren- Voor de laatste wedstrijden van de bowling-zomerleague waren er nog verschillende kanshebbers op een finaleplaats. Peter Veldman en Theo Zuidewind haalden het net niet omdat Siem Plaatsman een 221 game produceerde. Rob Beum- kes en Henk Plaatsman gingen hierdoor wel naar de finale en zou den die tenslotte winnen. Anneke Visman en Nico Ruis wisten in de laatste wedstrijd ook een overwin ning te pakken. De dochters Angeli- que en Ingrid contra hun moeders werd een 4—0 overwinning voor de jeugd. Max Hagedoorn en Tine Witte wonnen ook hun laatste partij. Anne- riet Keijzer en Mieke Flens plaatsten zich voor de finale door van De Som- meltjes te winnen. Linda Combee en Vvonne Eelman gooiden ouderwets goed. De derde finalisten Piet Kok en Loes Zutphen wonnen van de familie Van Schaik. Corine Plaatsman gooide haar hoogste game van dit seizoen, namelijk 207. Ook voor de finale ge plaatst werden Tiny Kok en Winnie Schraag via een gelijkspel. Finale In de finale van de bowlingzomerlea- gue werd deelgenomen door vier dub bels die een halve competitie afwerk ten. De hoogste games van de fina listen waren: Piet Kok 202, Anneriet Keijzer 184, Henk Plaatsman 192, Rob Beumkes 195, Loes Zutphen 191, Mie ke Flens 186, Tiny Kok 169 en Winnie Schraag 136. De einduitslag was als volgt: Winnaar zomerleague: Henk Plaats man en Rob Beumkes: 2. Anneriet Keijzer en Mieke Flens; 3. Loes Zutp hen en Piet Kok; 4. Winnie Schraag en Tiny Kok. de Cocksdorper wedstrijden. Onder de deelnemers bevond zich de nationale Stampede-top, met het oog op het open Nederlands kampioenschap in de Stampede-klasse dat dinsdag, woens dag en donderdag in het water nabij de vuurtoren werd gehouden. Verder uiteraard deelname van de Texelse fa vorieten. De ogen waren speciaal ge richt op Martin Warnaar en Wop Rienks met hun gloednieuwe Supercat en op de nieuwe Tornado van Arie Langeveld en Sidny van Zon. Dit laatste team maakte de beste indruk, hoewel het in het totaalklassement geen rol van betekenis speelde. In de eerste manche hadden Langeveld en Van Zon namelijk de aanwijzingen voor de start verkeerd begrepen en zeilden een verkeerde richting op. Een be scheiden 19e klassering was het ge volg. In de tweede manche werden al le plooien gladgestreken en zeilden de Texelaars naar een superieure eerste plaats. Warnaar en Rienks waren de snelsten in de eerste manche. Nadat eerder op eerste Pinksterdag al de ge hele wedstrijd was afgelast, werd ook de derde manche op de tweede dag afgevlagd. 6RCVEN VkN LEZERS BUTEN VERANTWOORDE LUXMECi van OE REDAXTC Ondanks de donkere wolken en de ve le regen op tweede Pinksterdag is de zon voor ons toch weer gaan schijnen. Het is natuurlijk niet leuk om een eve nement waar door heel veel mensen naartoe is gewerkt en geleefd te moe ten afgelasten, maar ook een dergelij ke moeilijke beslissing kan positieve kanten hebben. De manier waarop an dere mensen en instellingen ons ten dienste hebben gestaan, heeft bij ons veel waardering en goodwill opgeroe pen, vandaar dit schrijven. Een bijzon der woord van dank is hier op z'n plaats voor de Teso, die op een correc tie manier onze gasten aan Den Helder heeft ingelicht, zodat zij direct naar huis konden terugrijden. Ook dank aan de Ver. van Vrienden van het Paard, die bereid is om onze gezamenlijke rit op 28 juni te willen uitstellen. Wij kun nen nu met behulp van de SERT, de Ver. Vrienden van het Paard, de Klep- pertjes, sponsors, juryleden, fam. V.d. Maat en vele anderen een nieuw con cours houden op zondag 28 juni. Bestuur Blijde Rijders en concours commissie Vrijdagavond (heden) om 20.00 uur wordt in 't Skiltje te Oudeschild weer een open klaverjasdrive gehouden ten bate van de nieuwe sportaccommoda tie. Deelnemers worden verzocht een vaste maat mee te nemen. Er wordt gespeeld volgens het Amsterdamse systeem: vier partijen van 16 spelletjes. De eerste open klaverjasdrive die club „De Doormars" in 't Skiltje hield, trok slechts 22 koppels, maar dat was voor een groot deel te wijten aan de con currentie die werd ondervonden van de Lionsveiling en een uitvoering van de musicalvereniging. De opbrengst van de avond was f213,50. Meedoen aan deze klaverjasdrive is vooral aan trekkelijk wegens de vele aantrekkelijke prijzen die door de Oudeschilder mid denstand beschikbaar zijn gesteld, zo als een hoogwaardige werphengel, uit gebreide visschotel, boottocht voor twee personen, waardebon voor kap- persbezoek e.d. Al het geld dat met de klaverjasdrive wordt verdiend komt ten goede van de sportzaal maar blijft zo lang onder be heer van de klaverjasclub. Mocht de bouw niet doorgaan, dan gaat het geld naar een nader te bepalen goed Na omrekening via de Texel Yardstick was de einduitslag 1. Dirk en José Pool (Prindle 18.2), 2. Goudriaan/Gou- driaan (Stampede), 3 Donald en Rem- co Kenbeek (Dart), 4. Hans Zuidema (Coolcat 15 - 1-pers.), 5. Warnaar Rienks (Supercat). Het „voorrondje" was de opening van de inmiddels in brede zeilkring beken de trainingsweek van de Cocksdorper kustzeilvereniging. Veel oude bekenden zijn met Pinksteren in Texels noordkop neergestreken en prepareren zich op de grote wedstrijd van zaterdag. Gezel ligheid wordt daarbij niet vergeten; in siders spreken van een vertrouwde „Rondje"sfeer. Maandag gaat de jaarlijkse fietsdrie daagse van start. Vanaf 18.15 uur kun nen deelnemers inschrijven en starten bij de kantine van Texelse Boys in Den Burg. De kosten zijn 72,50 voor de jeugd tot en met 14 jaar en f5— voor volwassenen. De fietsers kunnen kie zen uit 20 en 40 km. De route van 20 km staat met pijlen aangegeven en voert langs mooie plekjes in de omge ving van Den Burg. Voor de 40 km. wordt een routebeschrijving meegege ven. Mensen, die één van de drie da gen niet kunnen, hebben de mogelijk heid een inhaaldag te fietsen (op don derdag), om toch de drie keer te vol brengen. ledereen die drie keer mee doet krijgt en blijvende herinnering. Bij de 20 km rijdt een bandenlappersteam van de firma's Ran, Zegel en Kooiman met de deelnemers mee. De junioren wielrenners van de wieler vereniging waren zondag erg succesvol in een wedstrijd in Schermerhorn. Door hun aanvallende rijstijl waren ze bijna in elke uitlooppoging te vinden. Enkele ronden voor het eind wist Evert Koopman met nog een renner te ont snappen. Evert werd tweede terwijl Bas Vaars de sprint van de achtervol gende groep won en derde werd. Niels Jimmink finishte als vijftiende. Maandag wist Evert Koopman een veertiende plaats te behalen bij het Noordhollands kampioenschap voor ju nioren te Andijk. Jolanda Mets slaagde voor het diplo ma „Therapeutisch elastische kousen" van de Stichting Vakopleiding Neder landse orthepaedisten en bandagisten. Het geeft haar de bevoegdheid om voor rekening van het ziekenfonds steunkousen aan te meten. Jolanda is werkzaam in de drogisterij van haar vader. Penalties beslisten het Boys-Pinkstertoernool. Weer is Texelse Boys 1 er niet in geslaagd om de felbegeerde eerste plaats in het eigen tweedaags Pinkstertoernooi te pakken. Dit maal scheelde het zeer weinig. In een puur Texelse finale tegen een combinatieteam van S.V. Oosterend verspeelden de gastheren een 2—0 voorsprong, om tenslotte na straf schoppen ten onder te gaan. Texel se Boys 3 deed het bij de reserve teams beter en won de finale met 2-1. De finales waren het spannende sluitstuk van een sportief verlopen toernooi, dat weer alles in zich had dat het Pinkstertoernooi al negen jaar lang kenmerkt. Het slecht weer (voor het eerst in de historie van het toer nooi) had geen invloed op de stem ming onder de rond de velden kampe rende voetballers en hun supporters. Slechts de kolossale feesttent had even te lijden van de stormachtige zuidwester. Een rij vrachtwagens was er tenslotte voor nodig om de wind te vangen en het tentzeil in bedwang te houden. Een sportief hoogtepunt in het programma was het afscheid dat de spelers van Texelse Boys 2 hun aanvoerder Harry Schrama hadden be reid. Na dertig jaar stopt Schrama met competitievoetbal en hij werd hiervoor beloond met een door de spelers sa mengesteld boek over diens „carrière". De stomverbaasde Schrama werd één minuut voor tijd van zijn laatste voet balwedstrijd gewisseld voor zijn zoon tje Joris, die, na een reeks tegenstan ders te hebben omspeeld, nog zowat scoorde ook. Uitslagen: Standaardteams: 1. Oosterend, 2. Texelse Boys, 3. Halle, 4, Cabauw, 5. SVJ, 6. Espel. Reserveteams: 1. Tex. Boys 3; 2 Bedum, 3. Halle, 4. Edesche Boys, 5. Velzen, 6. SDOB 2. De Koog heeft het seizoen van het 40-jarig jubileum pri- afgesloten. De halve marathon was een sportief en orga- jjtorisch succes, dat voor herhaling vatbaar lijkt. De Ikste Texelse hardloper van het moment, Ron Daalder, Igde er net niet in om de officiële wedstrijdloop winnend leëindigen. Terug in de straten van de badplaats moest hij Jrivaal Henk Wesselius uit Sneek laten gaan. In een rede- igoede tijd van 1 uur 13 minuten en 40 seconden kwam pries als eerste over de eindstreep. Rolstoelatleet Arco de af leverde een prachtige prestatie door ook 21 kilometer leggen en hiervoor 1.28.59 te klokken. kilometers Ron Daalder rechtsen Henk Wesselius hebben geen verversing ilnemers waren unaniem vel lof et uitgezette parcours. Dat voer- ,af het Koger voetbalveld aan de aan via de Ruijslaan naar de n, om bij de Rommelpot nabij oom het verste punt te berei- ioor de Westen en weer door ds, ging men uiteindelijk onder weer op De Koog af. Gro- iels was het traject dus beschut, len snelle tijden mogelijk maak- 3at zondag geen records sneuvel- was tèh te wijten aan de wind. jen stukken en in sommige delen iet bos, had de stormachtige rester wel degelijk vrij spel en dat _jbrak de loopcadans. Met name »uk bos uit, de Rommelpot op, en de meesten als zeer zwaar. —ledig na de start had zich een van vijf lopers gevormd, Ie Texelaars Minne Goënga, Ron er en Albert Hoven. Beide laatst- imden verkeren in de laatste trai- lase voor het nationaal marathon dat over tien dagen in lede wordt gehouden. Hoven en jer beschouwden de Koger halve non dan ook als een vormtest, lor beiden positief zou uitvallen, bpers bereikten als eersten het nt op de Rommelpot: Goënga, r en de latere winnaar Wesseli- tele kilometers voor de finish, >gte van verversingspost De Zil- luw, kon Minne Goënga het niet langer bijbenen. Langzaam zag hij het gat met het duo groter worden. Toch i Hoornder niet ontevreden. Na van matige prestaties is hij gaan trainen, met een plaats als beloning. In de zomer hij weer volop te kunnen mee- 1 in de crosslopen van S.V. De die zondag al van start gaan. te concurrent zal dan waar- Theo Franchimon zijn. Eerste meed die de halve mara- legde wel de acht kilome- De aandacht werd echter ge- het duel tussen de Texelaar en die de SDannina er lana in hielden, Door directe radioverbindin gen, zoals in de laatste editie van de Texelse kwarttriathlon, werd het vele publiek bij de finish voortdurend op de hoogte gehouden van het wedstrijd- verloop, vakkundig medegedeeld door speaker Peter Vos. De gegevens wer den overgeseind door wedstrijdleider Gert Pansier, die in een open jeep het lange lint van deelnemers voorafging. Organisatie Pansier was als specialist betrokken bij de Koger organisatie, die verder bestond uit Aad Eelman (coördinator), en degenen van de voetbalclub die el ke zomer actief zijn bij de organisatie van de crosslopen. De organisatie had in totaal liefst zo'n 70 vrijwilligers no dig om de wedstrijd in goede banen te leiden. Alle kruisingen langs de 21 ki lometer lange route moesten worden beveiligd, er werden verversingsposten ingericht en bij de finish waren tijd- waarnemers nodig. Er kwamen 45 lo pers aan de start van de halve mara thon. Snelste dame (van de vier gestarte dames) was Truus van der Berg in 1.36.30. Met kleine voorsprong op Dirk Bakker toonde Daan Welboren zich de beste veteraan (1.23.24). Wethouder Piet Zegers moest niet al leen het startschot voor de halve ma rathon lossen, hij kwam nog tweemaal in actie. Eerst hielp hij het deelnemers veld voor de 4 en 8 kilometer op weg en vervolgens ging de mini-jeugd (tot tien jaar) aan de haal. Deze categorie schoot werkelijk als een pijl uit de boog weg. Barry Huisman hield het hoge tempo het langst vol, hij legde de 154 kilometer af in 6.06 min. Zoals verwacht was Theo Franchimon het snelst aan de finish van de 8 kilometer in de niet supersnelle tijd van 29.58 min. Jeugdloper Dennis Looze was verrassend het snelst op de 4 kilome ter: 17.35 min. Uitslagen: Heren KNAU, 21 km: 1. Henk Wesselius 1.13.40; 2. Ron Daalder 1.13.57; 3. Minne ftnënna 1 14 45' 4. A. Hoven 1 15.20: 5. L. van Vliet 1.21.20; 6 V. Bavel 1.27.18; 7. Gert Jan Tuller 1.31.32. Veteranen KNAU, 21 km: 1. D. Welboren 1.23.24; 2. D. Bakker 1.23.51; 3. P. Bake- laar 1.26.08; 4. P Schuyl 1.26.45. Dames KNAU, 21 km: 1. Truus v.d. Berg 1.36.30; 2. Coby Bakelaar 1.41.10; 3. Nel Bruining 1.43.53; 4. Fia Witte 1.47.27. Heren, 21 km: 1. J. W. de Gooyer 1.15.42; 2. Jozef Friedag 1.17.05; 3. J Zijm 1.18.46. Rolstoelatleten, 21 km: Arco de Graaf 1.28.58. Dames 21 km: 1. Renate Gaenz 1.52.23; 2. Heike Edelmeier 1.57.58, 3. Tilly Eelman 2.04.06. Veteranen 21 km: 1, T. Takes 1.31.47; 2. W. Hoogendijk 1.36.05; 3, W. Schipper 1.41.10 Heren 8 km: 1 Theo Franchimon 29.58; 2. H Dieter Nott 31.20; 3. Remmert Drijver 32.49. Dames, 8 km: 1. Nettie Zijm 45.20; 2. Corrie Witte 46.05. Veteranen 8 km: 1. H. Looze 35.17; 2. Bosman 39.35; 3 Sterringa 40.17. Recreanten, 4 km: 1. Norbert Eelman 17.50; 2 Mark Riteco 19.37; 3. Erik Schip per 19.46. Dames, 4 km: 1. Ingrid van Lubek 20.41; 2. Corlinda Brouwer 22.53; 3. Perry 27.38. Jeugd. 4 km: 1 Dennis Looze 17.35; 2. Denhard v.d. Slikke 18.17; 3. Roald v.d. Slikke 19.13. Meisjes, 4 km: 1. Nicole Bakker 22.11; 2. Nanda Koopman 23.40; 3. Marjam Sterrin ga 24.05. Jeugd t/m 10 jaar, 154 km: 1. Barry Huisman 6.06; 2. Dave Dijkstra 6.14, 3. Fe- dor Eelman 6.19. Mini-jeugd, meisjes: 1. Natasje Koopman 6.33; 2. Josine Bakker 7.06; 3. Merlin Huisman 7.23. Vos neemt de winnaar bij de minijeugd, Barry Huisman, een interview af. De eerste Koger crossloop van de serie van tien die komende zomer wordt gehouden, gaat zondag van start. De aanvang is half acht 's avonds bij de kantine van S.V. De Koog. waar vanaf zes uur 's avonds kan worden ingeschreven. Om voor een herinneringsstandaard in aanmerking te komen, moet mini maal zeven maal worden meegedaan. De tien crosslopen tellen mee voor een totaalklassement, dat de beste (of regelmatigste) loper in de diverse cate gorieën zal aanwijzen. Er kan worden ingeschreven voor de categorieën mini-jeugd (t/m 9 jaar), jeugd (t/m 14 jaar), dames, heren, heren-veteranen en recreanten. Net als vorig jaar kan de route ook worden gewandeld. Het inschrijfgeld bedraagt 74,50 per per soon. Voor jeugd kost deelname 73,50 per keer en voor mini-jeugd 72,50. Bij voorinschrijving (voor tien crosses) zijn deze kosten 737,50 voor volwassenen, 729,75 voor jeugd en 721,— voor de mini-jeugd. Deze inschrijving is moge lijk zondag vanaf zes uur 's avonds in de S.V. De Koog-kantine. Alle deelne mers die de finish passeren ontvangen een herinneringsmedaille en na zeven maal is men verzekerd van een stan daard. De laatste loop op 23 augustus is van een speciaal karakter, met af standen van 12, 8, 4 en 154 kilometer. Peter Bas is geslaagd voor het ein dexamen Electronica aan de H.T.S. in Alkmaar. Als hoofdvak deed hij Meet- en Regeltechniek. Bert Witte (Beatrixlaan, Den Burg) is geslaagd aan de HEAO te Alkmaar voor de bedrijfseconomische richting.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 9