(groen £wart>~100jaar jong van lommissie akkoord met lif 12-restaurant Optreden Doctorandus P. met onbekend programma Betaald parkeren op Ni kade!-terrein MDANKS PROTESTEN UIT DE BUURT F DAVID RAY X r t Texel truck Mevrouw Kikkert nu Texels oudste ntaal op boom pdrukte bij Teso Teso-passagier aan de haak geslagen „Wat je ver haalt is lekker mTTTTTT i i i i i i r EKCn 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 IerICHT 15 SEPTEMBER 1887 - Nr. 10.188 VRIJDAG 19 JUNI 1987 Ldvertenties, abonnementen, etc.: L.,ih De Rooy B.V., Postbus 11, 1790 AA Den Burg, ke®^n (02220) 2741, na 18.00 uur 4881. rgkgrr^ne: Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, telefoon 02220-2741. Bi werktijd deze week tot en met dinsdag a s Harry de Graaf, Pelikaan- '5 De Koog, telefoon 02228 - 266 Verschijnt dinsdags en vrijdags. Abonnementsprijs f 19,20 per kwartaal; los 90 cent Postgiro 652. Bankrelaties: Amro Bank nr. 46.99 17.636 Rabobank nr. 36.25.01 742. NMB nr. 67.34.60.398. elijk, imme: vorder )estu^ plan van Cor van Heerwaarden en zijn medefirmant Brei- ach om de landbouwschuur Klif 12 in Den Hoorn te ver ren in een theater en restaurant heeft in Den Hoorn ver- pgeroepen. Er is een achttal bezwaarschriften naar de eenteraad gestuurd in het kader van de artikel 19 proce- die nodig is om deze bestemmingswijziging door te •en. woensdagavond gehouden idering van de raadspomissie ruimtelijk en huisvestingsbe- maakten verschillende perso- gebruik van de gelegenheid iun bezwaar toe te lichten en iderstrepen. In een enkel geval Ie dat tot een zeer scherpe dis- ie. maar de commissie ging met de bezwaarden mee en aarde zich akkoord met het wplan. leeste bezwaren kwamen van bewoners die vrezen voor stank; ii- en parkeeroverlast. J. H. Ar en J. R. ten Have schreven te schten dat de nachtrust in de straks zal worden verstoord en ze straks niet meer buiten kunnen wegens de stankoverlast. Het lande bedrijf Klif 23 van Van (vaarden en Breidenbach geeft al onaangename geur in de tuin. De ersituatie aan het Klif is nu al :isch, zo werd verder betoogd, tóg een restaurant erbij zullen er neer auto's worden neergezet, werd gevreesd dat bij het mee- n aan dit plan het hek van de zal zijn. Andere horeca- nemers die iets willen beginnen landbouwschuur zal men ook lie moeten zijn. Tenslotte wezen ut en Ten Have erop dat zij het Klif 10 kunnen huren, maar ze inen daar niet aan als het prant-theater er straks vlakbij nout schreef dat hij werkloos is elk jaar tijdelijk werk vindt in een ander horecabedrijf in Den Hoorn. Hij vreest dit tijdelijke werk te verliezen als het restaurant van Van Heerwaarden en Breidenbach doorgaat, omdat zijn werkgever het door die extra concur rentie niet meer zal kunnen bolwerken. Hij meent dat Klif 12 beter een woning kan worden. De familie C.F.M. Buijsman-Jonker woont 125 meter van de betreffende schuur die straks mogelijk restaurant wordt. „Bij westenwind komen wij straks in de stank te zitten en de an dere buurtbewoners ook", zo schreefde familie, die verder wees op verwachte parkeeroverlast, nachtelijk autolawaai en andere hinder waardoor het „pitto reske" karakter van Den Hoorn verlo ren zal gaan en Den Hoorn een „tweede De Koog" zal worden. De leefbaarheid van het dorp is meer ge diend als in de schuur wooneenheden voor jongeren worden gemaakt. W. Hart en mevr. J..M.G. Hart-Stam uitten soortgelijke bezwaren en vonden dat de stolpschuur met zijn huidige ka rakter moet worden gehandhaafd om dat deze een beeldbepalende functie heeft op het nog bijna niet verstoorde Klif. Het is al erg genoeg dat de ge meente hier de grote schuur van de familie Lap heeft toegelaten. De fami lie Hart vond nóg een horecabedrijf in Den Hoorn bovendien teveel van het goede. Er zijn in het dorp al zes café restaurants. Gewezen werd ook op de waardevermindering voor de huizen in de omgeving als de plannen doorgaan. De werkgroep Landschapszorg Texel is blijkens zijn bezwaarschrift tegen het opofferen van Klif 12 omdat het huidi ge gebouw bijdraagt aan het dorps- schoon. Het nieuw geplande restau rant heeft door zijn raampartijen e.d. een heel ander karakter en de auto's die er straks worden geparkeerd zijn ook geen verfraaiing van het dorps beeld. „Laat Den Hoorn zijn aantrek kelijk karakter bewaren voor toerist èn Texelaar." Als zwaarst gedupeerde presenteerde zich de familie W. Arnout. Arnout H.H. Poltzer, beter bekend onder zijn artiestennaam Drs. P., komt zondag naar Texel om 's avonds een optreden te verzorgen in De Vergulde Kikkert. Zeker is dat Drs. P. zichzelf op piano begeleidt en enkele zelfgecomponeerde liederen ten gehore zal brengen, maar hoe het programma er precies uitziet is onbekend. Dat hangt zelfs mede van het publiek af, dat in de pauze gelegenheid heeft verzoeknummers aan te vragen. Of hits als „Heen en weer" en „De troj ka" ook in aanmerking zullen komen is twijfelachtig, want de liederen moeten wel alleen met pianobegeleiding kun nen worden gespeeld (dus zonder ge bruikmaking van orkestband). Drs. P. heeft organisator Wilhelmus Barnard van het Oosterender muziekbedrijfje Pip Productions beloofd dat hij zal zin gen maar hij geeft misschien wel een causerie. De veelzijdige Poltzer, die echt doctorandus (in de economie) is, treedt zelden op. Studentensociëteiten, boekenballen, kleine theatertjes hebben zijn voorkeur. De geboren Zwitser legde zich na zijn studie in 1960 toe op het literaire vlak en kwam tot opmerkelijke prestaties. Er verschenen gedichtenbundels en boeken van zijn hand, hij leverde bij dragen aan literaire tijdschriften (zoals Bzzzulletin), werkte mee aan radiopro gramma's en componeerde liedjes en schreef muziekteksten, voor anderen en voor zichzelf. Van zijn soms absur de, soms grappige teksten is Drs. P. vooral bekend, en minder van zijn kwaliteiten als zanger. De aanvang van het programma is 20.15 uur. Het duurt ruim vijf kwartier en de entree bedraagt een tientje per persoon. moet om medische redenen naar Den Burg verhuizen en zijn huis Klif 10 is daarom te koop. Geïnteresseerde koper haken echter telkens af in verband met de horecaplannen met de naburige landbouwschuur. Als het al lukt het huis te verkopen, zal dat tegen een veel lager bedrag zijn dan anders zou worden gevangen; het scheelt MO.000,—.. De familie komt dan in grote financiële problemen te zitten en zal huis en zomerwoning moeten ver huren, waarmee de kapitaals- en on- derhoudslasten echter niet kunnen worden gedekt. Verder wordt van het restaurant aantasting van de privacy verwacht (de tuinen van Klif 10 en 12 lopen in elkaar over zodat men straks tegen de restaurantbezoekers en hun auto's aankijkt). Ook wordt gevreesd voor geluids- en stankoverlast en voor restaurantbezoekers die in de tuin uri neren. De bezwaren van de andere protesterenden werden gedeeld en zelfs werd gevreesd voor brandgevaar. Horecastop De familie Arnout schreef verder dat het college het voorbeeld van Terschel ling moet volgen en een horecastop afkondigen; er zijn meer dan genoeg restaurants in Den Hoorn en omge ving. Een uitvoerig bezwaarschrift was er ook van de familie Arnout-Hoeke met ongeveer dezelfde argumentatie als de andere protesten. Van Heerwaarden en Breidenbach had den zelf nog een brief aan de raad ge schreven met de mededeling aan veel bezwaren tegemoet te kunnen komen. Aangezien er sprake is van totale nieuwbouw is het heel goed mogelijk deze zo te ontwerpen dat het geluid binnen de muren blijft. De geur uit de keuken kan door speciale luchtfilters tot een minimum worden beperkt. Naast Klif 12 komt een parkeerplaats waar 12 tot 14 auto's kunnen worden opgevangen, zodat de parkeerhinder op straat beperkt zal blijven. In winter en voor- en naseizoen zal de Voor drie jaar heeft VVV Texel de oplegger van Frits Dijkstra, Ype de Boer en Ruud Kikkert gehuurd en laten voorzien van prachtige be schildering en opschriften. Het ge heel is meer dan tien meter lang en wordt voortgetrokken door een in dezelfde kleurstelling gespoten en verfraaide truck. In de zomer en het najaar zullen door heel Nederland evenementen worden bezocht om reclame te maken voor het eiland. De binnenkant van de wa gen is in te richten als tentoonstel lingsruimte, maar de wagen is op zich al een rijdende reclame. Zaterdag is de truck met oplegger voor het eerst in actie geweest tijdens de Visserijdagen. Het is de bedoeling dat volgend jaar nieuwe situatie aanmerkelijk gunstiger zijn dan de bestaande. Er was ook nog een brief aan toegevoegd van architec tenbureau Jan Visser waarin duidelijk wordt gemaakt dat de geluidswering in het gebouw zal gebeuren in de hoogste categorie door toepassing van zwaar metselwerk, gordingen met geï soleerd dakbeschot e.d. Scherp Vooral het echtpaar Hart bleek zeer verbeten te zijn op het college, dat aan de plannen voor het theater restaurant wil meewerken. Hart had uit wat over het onderwerp was gepubli ceerd opgemaakt dat wethouder Schil ling wel „even" zou regelen dat het restaurant er zou komen en beweerde dat het bezwaarschrift dat hij aan de raad had gericht nooit onder ogen van de raadsleden is gekomen. Hij zei dat van twee raadsleden (waaronder Beumkes) te hebben vernomen. Hart liet zich verder zeer cynisch uit. „Projectontwikkelaars en horecamen- Lees verder pagina 2 de wagen ook naar het buitenland gaat om Texel te promoten. Dijkstra, De Boer en Kikkert zullen er ook truc kerfestivals mee bezoeken. Het ont werp voor de beschildering is van Martin Groot uit Hoorn. Mevrouw Maatje Kikkert-van Malde- gem in het Verzorgingshuis Sint Jan in Den Burg is thans Texels oudste inge zetene. Ze neemt de titel over van Vrouwtje Cupido-Hutjes uit Den Hoorn, die maandag op 100-jarige leef tijd overleed. Mevrouw Kikkert hoopt 24 december 100 jaar te worden. •6-jarige Texelaar kwam dinsdag- 39 rond kwart voor vier met zijn frontaal tegen een boom langs de •dijk tot stilstand. De man werd 'erwondingen aan hoofd, armen wn ter observatie naar het zie- •is in Den Helder vervoerd, jeen nog onbekende oorzaak was •to in de berm aan de linkerkant Ie klinkerweg in de Dennen be- Aldaar ligt ook een fietspad. De Echoot door over boomstronkjes J™e 0,ln 'rontaal tegen een onge- t® centimeter dikke boom te be lt- De auto raakte aan de voorzij- war beschadigd. 3 van de Duitse eenheid" veel toeristendrukte veroorzaakt v 8' Woensdag heeft de Molen- Ian ^a" zeven 's morgens tot half Is avo,ids permanent met volle len gevaren, waarbij 1670 auto 's axel werden gebracht. Bij vier Then was er geen plaats voor alle enden zodat enkele tientallen au- I ei uurtje moesten wachten. Sinds begin deze week heeft Texel zijn eerste bewaakte parkeerter rein, waar auto's tegen betaling kunnen worden neergezet. Het is de grote parkeerplaats (capaciteit 650 auto's) aan de Nikadel in De Koog, dat van de gemeente wordt gepacht door Hielke Bruining. die daartoe een nieuwe tak aan zijn bedrijf heeft toegevoegd: „Brutex Parking". Bruining heeft het hele terrein afgeslo ten met gehuurde bouwhekken en heedft via het Arbeidsbureau drie mensen aangeworven die er in samen werking met het bestaande personeel van Bruining voor zorgen dat het ter rein bij toerbeurt dag en nacht wordt bewaakt. Automobilisten kunnen via één poort het terrein op om hun wa gen te parkeren. Er wordt dan een bonnetje gemaakt, waarop kenteken en aankomsttijd zijn vermeld. Als de wagen wordt teruggehaald, wordt afgerekend. Parkeren tot een half uur kost 75 cent; per uur 71,50 en per dag 73,—. 's Avonds kost het 75 cent per uur en 71,50 voor de hele avond tot midder nacht. Hielke Bruining: „Dit zijn voor lopige tarieven waaraan in de loop van het seizoen of volgend jaar nog wat wordt veranderd. Ik heb een wat lager tarief dan wordt berekend op grote be taald parkeerterreinnen bij Schoorl en andere plaatsen langs de kust. Voor autobussen geldt een speciaal tarief, bedoeld om te stimuleren dat die zo veel mogelijk van het parkeerterrein gebruik maken. Dat heb ik gedaan omdat het bezoek van groepen men sen aan De Koog erg belangrijk is voor de middenstand". Wennen.... Niet alle automobilisten vonden het leuk dat zij moesten betalen voor het parkeerterrein waar ze tot dusver altijd gratis terecht konden. Maar volgens Bruining was er ook veel waardering. „Het moet nog wennen. Vooral bui tenlanders stellen het zeer op prijs. Het is hen wat waard, dat de auto vei lig staat. In elke Texelse Courant lees je berichten over vernielingen aan au to's: ruitenwissers eraf, spiegels eraf of verbogen, antennes vernield. Daar hoeven ze hier niet meer bang voor te zijn. Ik vind wel dat de gemeente moet stimuleren dat zoveel mogelijk automobilisten van het terrein gebruik maken. Dus: stringente controle op parkeren elders in De Koog". Bruining zegt zelf ook de nodige pro motie te zullen ontwikkelen om auto mobilisten te lokken, zodat het terrein beter wordt gebruikt dan thans het ge val is. Zolang het Nikadelterrein bestaat is het nog nooit helemaal vol geweest. De condities waaronder Bruining het terrein voor meerdere jaren van de ge meente pacht, zijn voorlopig vast gesteld en kunnen aan de hand van de ervaringen die dit seizoen worden opgedaan, worden herzien. De pacht geldt voor het hele jaar, maar na af loop van de zomer zal de bewaking worden opgeheven en is het parkeren weer gratis. Een merkwaardig ongelukje deed zich maandagmiddag voor toen de veerboot Molengat de haven van 't Horntje verliet. Een jeugdige sportvisser uit Den Burg gooide op dat moment zijn lijn uit en trof met het haakje een vrouw, die op het autodek van de boot stond. Het haakje kwam in haar kieren waardoor schade ontstond en het lood van de hengel trof haar auto, die daardoor een deukje opliep. De vrouw stelde de kapitein op de hoogte die via de mobilofoon con tact opnam met het Teso-kantoor. Hoofd operationele dienst Jan Bloem fietste snel naar het haven hoofd waar de sportvisser nog was. De jongeman verklaarde niet met opzet te hebben gehandeld en was zeer geschrokken. Zijn identiteit werd doorgegeven zodat hij met de vrouw de schade kan regelen. Voor een goed stukje vlees hoeft u ech ter niet zo ver. in Goënga's specialiteitenslagerij, vindt u van eigen slacht een keur aan heerlijkheden, waaronder de tot in alle hoeken van ons land beroemde lamsvleesgerechten. 1 kg magere runderlappen f13,98 U parkeert uw auto gewoon voor de deur. Ook specialist in BD levensmiddeler Probeer het eens. Den Hoorn is dich ter bij dan u denkt. Tel. (02226) 252. De Koog - De Koog - De Koog A.s. vrijdagavond 19 juni met o.a. zijn „HIGH SOCIETY MEDLEY Entree 75,—

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 1