L Hielke Bruining kocht ,,het" politiepaard Italiaanse „toernee" succes voor Gamma perwijzera Nieuwe onderdelen bij Sportdag RSG Zwem prestatietocht gaat niet door Weer klaverjassen voor sportzaal Oudeschild C.V.O. bezocht Peanutbal Altviool- en orgelconcert Nog enkele plaatsen voor jeugdkampen Sportieve revanche renner Bas Vaars Texelse bowlers bij TT-toernooi i '.30 Geslaagd PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG Hjtteian bescWer Hielke Bruining uit De Koog is eigenaar geworden van het 6-jarige Groningse paard Kornet, dat inmiddels landelijke bekendheid heeft gekregen omdat de bereden politie het dier ongeschikt achtte voor politiedienst en er daarom vanaf wou. Kornet raakte vorige week tijdens een demonstratie in het centrum van Gro ningen in paniek. Door het gladde wegdek struikelde het 700 kg wegende dier en viel op zijn berijder Harry Ste- renhorg. Die hield daar kneuzingen en een gebroken middenvoetsbeentje aan over. De Telegraaf van dinsdag maakte van een en ander melding in een arti kel op de voorpagina onder het kopje „Nieuwe baas gezocht". Blijkens dit artikel verklaarde het hoofd van de be reden politie van Groningen adjudant W. Dam: „Het dier is absoluut onge vaarlijk maar eenvoudig ongeschikt als politiepaard. Hij heeft zo zijn nukken en dat kunnen we niet gebruiken." Kornet zou zich al eens eerder zenuw achtig hebben gedragen. Bij een voet balwedstrijd schrok het paard van een zwaaiende sjaal en ging opzij. Bij het normale patrouillewerk waren er nooit problemen. Het ongeluk van vorige week leidde echter tot de definitieve beslissing dat Kornet weg moest. Er zou een nieuwe baas voor hem wor den gezocht en als die niet te vinden zou zijn, zou de imposante ruin naar de slager moeten.. Snelle beslisser De oproep in De Telegraaf riep veel reacties op van mensen die er wel voor voelden om Kornet te kopen. Ze hielden echter allemaal een slag om de arm, boden weinig meer dan de slachtprijs of wilden het paard eerst zien. Zo waren er al vijftien klanten geweest, toen Hielke Bruining van Texel zich meldde en bereid was onge zien direct tot koop over te gaan. Hij bood daarbij een bedrag dat hij niet wil onthullen, maar dat tussen de vijf duizend en zevenduizend gulden ligt. De Groninger politie ging direct ak koord, maar liet Bruining wel een for mulier ondertekenen met de verklaring dat hij niet achteraf van de koop zou afzien. Het paard werd dus met alle lusten en lasten gaccepteerd. Hielke Bruining wil het paard zelf gaan berij den en misschien ook wel beleren voor een wagentje. Hij is geïnteresseerd in paardensport en is in zijn jeugd veel met paarden omgegaan. Bang dat hij, net als de vorige eigenaars, problemen met het dier zal krijgen is hij aller minst. „Dat zal best meevallen. Er Uit De Telegraaf van dinsdag. mankeert niets aan dat paard. Het zit 'm veel meer in de mensen die er mee omgaan. Dat ze het dier wilden weg doen, komt omdat een politieman die van zijn paard valt, zich doodschaamt. Zo iemand wil niet afgaan voor groot publiek". Publiciteit Tot grote blijdschap van de altijd naar reclame hunkerende Bruining publi ceerde dezelfde Telegraaf al de volgen de dag dat de 44-jarige rijwielverhuur der uit De Koog op Texel het paard had gekocht en het daarmee van het slagersmes redde... Bruining niet afke rig van publiciteit heeft inmiddels al stromen reacties te verwerken gehad. Van fysiotherapeut Bernard Wolff kreeg hij het verzoek het paard be schikbaar te stellen voor rijlessen aan gehandicapten, wekelijks in manege Akenbuurt. Bruining vindt dat best. De Kogers beschouwen Kornet al min of meer als gemeenschapsbezit. De Koog Promotion was bereid de kosten van de overtocht naar Texel te beta len. Dat zou eerst gebeuren met de bekende VW Texel-truck maar dat weigerden de eigenaars want die wil len dat uitsluitend hun eigen chauffeur in deze wagen rijdt. Vrijdag werd de jaarlijkse bui tensportdag van de RSG gehou den. Op het programma stonden vier onderdelen: een mini-triatlon in estafettevorm, een oriëntatieloop met kaart en kompas, een mini-voetbaltoernooi en een softbaltoernooi. Om 8.00 uur haalde iedereen opgelucht adem, omdat de regen was opge houden en alle onderdelen van de portdag toch konden doorgaan. De deelnemers aan de mini-triatlon - een trio - moesten de volgende onder delen afwerken: 500 meter zwemmen; 20 km fietsen en 4 km hardlopen. Ze ventien teams uit alle geledingen van de school, dus ook de docenten, had den zich ingeschreven. Hoewel Nor- bert Eelman als eerste uit het water kwam, konden zijn teamgenoten de voorsprong niet vasthouden. Evert Koopman, als laatste gestart op de fiets, reed iedereen voorbij en zodoen de kon Rob Bakker, die ook had ge zwommen, met een flinke voorsprong beginnen aan de 4 km-loop. Hij zou deze voorsprong niet meer uit handen geven. Deze tweemansploeg uit Havo 4 werd de eerste schoolkampioen. Het enthousiasme was zo groot, dat de volgende keer zeker meer ploegen zul len deelnemen. Oriëntatieloop Zevenentwintig teams begonnen vanaf 8.00 uur met een verschil van 2 minu ten aan een oriëntatieloop met kaart en kompas. Ook dit onderdeel was ge heel nieuw in de jaarlijkse buitensport dag van de RSG. Van tevoren hadden de leerlingen zich kunnen bekwamen in het leren werken met een kompas. Hemelsbreed moesten de teams een afstand afleggen van ca. 5 km. Verbo den was om landerijen met cultuurge wassen te doorsteken. Meer dan de helft van het aantal teams had alle controleposten gevonden, zodat die al lemaal een klassering konden krijgen. Het mini-voetbaltoernooi werd gespeeld op het B-veld van S.V. Texel. De opzet was dat elk vijftal uit minstens twee speelsters moest bestaan, een mixed toernooi dus. Van 10.00 tot 15.00 uur werd erg fanatiek gespeeld. Ook om tien uur begon het softbal toernooi. Op vier velden tegelijk werd gestreden om de hoogste eer voor de klas. Het was opmerkelijk dat er goed werd gespeeld in de laagste klassen en dat het verdedigende werk van A4 en A5 werkelijk uitstekend te noemen was. Zo brachten de pitchers Yvonne Witte en Vincent van den Broeck hun tegenstanders tot wanhoop door hun hard en zuiver geworpen ballen. Een speciaal woord van dank was voor Scouting Texel en de commandant van de Dourleinkazerne, die kompassen voor de oriëntatieloop beschikbaar stelden. Ongeluk Al vroeg in de morgen vond een klein incident plaats, waarbij een gewonde viel. Tijdens de mini-triatlon sneed wiskundeleraar J. Vlaming de bocht niet goed af met zijn fiets en kwam hij lelijk ten val, waarbij hij zijn sleutel been brak. Ondanks de pijn stapte hij weer op de fiets en wist de finish te bereiken. Mede door zijn stug volhou den haalde zijn team een achtste plaats. Na een bezoek aan het zieken huis kon Vlaming weer naar huis terugkeren. Uitslagen: Mini-triatlon: resp. zwemmer - fietser - loper- eindtijd. - klas. 1 Rob Bakker - Evert Koopman - Rob Bak ker 1.13.30 H4; 2. Ingmar Zutphen - Arjan Hillebrand - Jan Willem Kraay 1.18.04 H2b; 3. Norbert Eelman - Erna Pieters - Maarten Jeroen den Boer 1.18.50 A5; 4. Jan W. van Groenigen - Peter Witte - André Timmer 1.19.09 A5; 5. Inge Heethuis - Anja en Ma rieke (tandem) - Norbert Eelman 1.20.38 A5. De lerarenteams werden in dit geweld ver wezen naar de 7e en 8e plaats. Oriëntatieloop, resp.: namen - klas - tijd (in uren en minuten): 1. Mariska Buren en Sanny Snoek 1d, 1.02; 2. Mark Cosslett en Ruud v.d. Wetering 4H 1 04; 3. Christa Kamminga en Inet v.d. Wal 4H 1.07; 4. Sjoerd Postma/Remko v.d Belt/Maaike den Draak H2a 1.13; 5 Sander Stolk en Fred Arnout H2a 1.14. Mini-voetbaltoernooi: Brugklassen 1. 1c; 2. 1a. Tweede klas 1. M2a; 2. H2a Derde, vierde, vijfde klas en leraren: 1. Ath 4; 2. leraren. Softbal: Brugklassen: 1. b1; 2. c2; 3. b2. Tweede klassen: 1. m2a; 2. ha2; 3. hal. Derde klassen: 1. hal; 2. hb2; 3. hb1 Vierde en vijfde klassen: 1. A5b; 2. H4.11; 3. A5a Het water is nog te koud en de deel nemers hebben nog te weinig in zee kunnen trainen. Dat zijn de redenen waarom de zwemprestatietocht van de Schans naar Dijkmanshuizen is uit gesteld tot 16 augustus. De tocht zal dan worden ondernomen door dezelfde deelnemers die zich nu al hadden aangemeld, dus geen nieu we erbij. Het gebeurde toen met een van Aris van Boven gehuurde paardentrailer, die getrokken werd door de auto van Frits Langeveld. Frits en Hielke vertrokken woensdagochtend dus naar Groningen en als verzorgster ging ook Anneke Schrama mee. De reis van Kornet naar het waddeneiland verliep zonder pro blemen. Het dier bleef kalm, ook na dat het met de boot van half zes op Texel was gearriveerd en op de Nikadel uitstapte. Met vrolijk gehinnik werden de daar juist arriverende paarden van de Jan Plezier begroet en al gauw werd op het rijklare dier (het zadel was bij de koop inbegrepen) rondgereden alsof het dagelijks werk was. Het opvallend grote, Gelderse paard (een bruine ruin met witte sokken) ziet er zeer indrukwekkend uit. De van trots glunderende Bruining kon woens dagavond veel bewonderende opmer kingen van paardenkenners in ont vangst nemen. Ook werd hem stal- ruimte en land aangeboden en dat kwam goed uit, want daarin was nog niet voorzien. Vrijdagavond (heden) om 20.00 uur is in dorpshuis 't Skiltje te Oude schild weer een open klaverjasdri- ve ten bate van de nieuwe sport zaal in Oudeschild, georganiseerd door Klaverjasclub De Doormars. Op de wedstrijd van mei was de op komst bescheiden (16 speeltafels be zet) en was de opbrengst ƒ213,50. In juni kwam daar f272,16 bij zodat de klaverjassers nu bijna f500,— bijeen hebben. Aansluitend op de wedstrijden was er een verloting met uiteenlopende prij zen: van een zak mosselen tot en met visstoeltjes. De middenstand van Ou deschild was niet kinderachtig geweest bij het beschikbaar stellen van prijzen. De kaartclub koopt ook zelf prijzen in De peanutters van Texla hadden slag—'w, balkampioen C.V.O. voor de laatste spelmiddag voor de zomervakantie uit genodigd. Het werd een leuke uitwis seling, waarbij de gasten lieten zien niet voor niets kampioen van de grote basisscholen te zijn geworden. Mooie vangballen en goed spel zorgden voor een aantrekkelijke wedstrijd, ondanks de hite. C.V.O. hartelijk bedankt. De peanutters komen na de zomervakantie weer in aktie. Honkbalprogramma Texla komt zondag in aktie tegen Alc- maria Victrix Z. De wedstrijd begint om 12.00 uur en wordt gespeeld aan de Emmalaan in Den Burg. Hielke Bruining (links) en begeleidster Anneke Schrama poseren met de juist op de Nikadel uitgestapte kornet. en biedt onder andere visschotels aan, samengesteld door Henk Rouwenhorst. Deelnemers aan de wedstrijd van vrij dag worden verzocht met een partner te komen. Het inschrijfgeld is f3,— per persoon. Er wordt gespeeld volgens het Amsterdams systeem: verplicht spelen en 16 spelletjes per partij. Organist Henk Gijzen en altviolist Jan van Munster geven dinsdag om 20.15 uur een concert in de N.H. kerk te Oudeschild. Het concert wordt gehou den door de raad voor het zomerwerk van de Texelse kerken en is gratis toe gankelijk. Bij de uitgang wordt een collecte gehouden om de onkosten te dekken. Het concert begint met Invenzione ter- za op. 10 no. 3 Largo van F. A. Bon- porti door orgel en altviool. Dan vol gen twee stukken alleen voor orgel, Voluntary in A (Andante en Allegro) van J, Stanley en Andante Cantabile uit Sonate in A van A. Soler, Weer voor beiden is de Sonate no. 2 Adagio, Allegro, Largo en Allegretto van B. Marcello. Dan gaat het orgel weer alleen verder met de Tiende So nate in C Allegro Assai, Andante en Allegro (Gigue) van J. Chr. Fr. Bach en Variationen („Ah, je vous dirai ma- man" van Ph. Pool. Alleen voor altviool is Fantasie IX, Si- ciliano, Vivace en Allegro van G. Ph. Telemann. Het orgel zal no. 6, 5, 8, 9 en 7 ten gehore brengen uit „Twelve short pieces' van S. Wesley. Tot slot spelen beide muzikanten de Sonate in G mineur Andante Larghet to, Allegro, Adagio en Allegro van G. F. Handel. De vaarkampen, bouwdorpen en hike, die de Werkgroep Vakantie-activiteiten van de Stichting Jeugd- en Jongeren werk organiseert, zijn nog niet hele maal vol. In de eerste zeilweek (van 20 t/m 24 juli) zijn nog plaatsen over voor twee de klassers van het voortgezet onder wijs en ook de derde klassers mogen zich opgeven. De tweede zeilweek van 27 t/m 31 juli is voor de eerste klassers van het voortgezet onderwijs en hier zijn nog een paar plaatsen over. Kosten van een vaarkamp: f150,—. De hike (zwerftocht) is voor de zeven- Junior-wielrenner Bas Vaars heeft re vanche genomen voor zijn zijns inziens onterechte, uitschakeling tijdens het - kampioenschap van de wielerclub af gelopen weekend. Dinsdagavond was Vaars over een 24 kilometer lange tijd rit bij de PEN-centrale te Oudeschild alle concurrenten veruit te snel af. Texels kampioen Evert Koopman hield de schade nog het meest beperkt, maar moest evengoed ruim een mi nuut toegeven. De uitslagen: Jeugd, 4 km: Jan Werner Prins 9.19 min. Jeugd. 8 km: Denhard v.d Slikke 16.20 min., Jasper Braam 17.18 min Robin Verduyn 17.30 min Roald v.d. Slikke 17.52 min. Jeugd, 12 km: Frans Witte 23 23 min., Jordi Vinke 23 48 min., Udo Visser 25.37 min Senioren, 24 km: Bas Vaars 35 13.58 min.. Evert Koopman 36.19.59 min., Tymen Wit 36.20 74 min., Dirk Vinke 36.32 44 min., Leen van Elk 37 04 31 min., Edo Kooiman 37.22.27 min Hans van Osch 37.35.19 min Jos Huis man 37.35.32 min., Jaap Kuiper 37 48.08 min Bram Bruin 38 27.41 min de en achtste groep van de len en er kunnen nog kinderen schrijven. De hike is van 29 t/r| en kost f25,—. De twee bouwdorpen zijn bijnz maar snelle aanmelders maken een kans. De eerste is van 3 t/r gustus, de tweede van 10 t/m l gustus, kosten f17,50. Opgeven kan bij Stichting Jeuo Jongerenwerk, dorpshuis d'Oin nn0 ULO, tel. (02220) 4300. Hier kar een folder over de jeugdactivitó worden afgehaald. ■pshi een en Vijf bowlers van Bowling Dl gel speelden mee met hetji TT bowlingtoernooi in Assei 1981 heeft Kees Keijzer ditti al eens gewonnen en in 138) het Peter Veldman, die mal ging strijken. De Texelse bowlers hadden dut naam in Assen hoog te houder! deden 350 deelnemers mee. Mr 11.00 ede te1 re gi ie sp .00 lalor Bg S Aai lat in g :art. Hei fee Flens begon goed met een 201 maar moest later afhaken; 167 deld bleek te kort voor een fina plaats. Ook Anneriet Keijzer me gemiddeld kwam net iets te kor (an Kok gooit de laatste tijd goede: nu haalde hij 171 gemiddeld en hoogste game van 192. Toch a da< finaleplaats voor hem. Kees Ki bleek niet in vorm en kreeg dl forceerd gooien ook nog een M UI ii Izterdm rlor» /-»/-.!/ maor t/-it 1AS Hij kwam dan ook maar tot 14S middeld. De goed gestarte man (met 194 en 196) bleef op middeld steken en in de A-klass dat evenmin een finaleresultaat temin konden onze vijf Texelaas kijken op een geslaagde afsluitir het bowlingseizoen. itte iud ma rscc Her ijeei mei 20.( Zaalvoetbalvereniging Gamma heeft veel succes geboekt in Italië. Zowel de Gamma-heren als dames (dit jaar voor het eerst mee) won nen een toernooi. Beide teams speelden twee toernooien. Het eerste toernooi (op zaterdag 20 en zondag 21 juni) was in Udine bij de Adriatische Zee en het tweede toer nooi, 26 en 27 juni in Vercelli nabij Milaan. De Gamma-selecties waren per eigen vervoer naar Italië afgereisd en werden ondergebracht in hotels. De uitnodigingen voor deze toernooien waren ontvangen via de Italiaanse zaalvoetbalbond en de contacten ko men voort uit het jaarlijkse Gamma Kersttoernooi. Bij de damesselectie speelden drie speelsters van de z.v.v. Casino (Yvonne Veeger, Anita Witte en Caroline Reij). De Gamma-dames speelden hun eerste toernooiwedstrijd in Udine te gen de plaatselijke kampioen. Na een 2—0 achterstand met de rust kwamen de Gamma-dames uitstekend terug door Anita Witte, die tweemaal scoor de. Het bleef tot aan het einde 2—2 en strafschoppen moesten de beslis sing brengen. Het Italiaanse team werd hierbij de winnaar. De tweede wedstrijd die de Gamma dames speel den, werd uiteindelijk een 11—1 neder laag. De Gamma-dames hoefden zich hiervoor echter niet te schamen, want de Italiaanse tegenstander bestond uit louter semi-profs veldvoetbalsters die vijf maal per week trainen. Diana de Wit scoorde in deze wedstrijd de tegentreffer. De burgemeester van Vercelli (links) toont zich zeer ingenomen met de fles Juttertje, die Louis Uriot hem overhandigt. De tolk Imiddengeeft toelichting. De herenploeg, zonder de in het hotel achtergebleven zieke Marcel Uriot, ver loor de eerste wedstrijd. Een afstand schot in de laatste minuten van de wedstrijd werd door Henk Groen onge lukkig van richting veranderd en ver dween onhoudbaar voor Charles Ipen- burg in het Gamma-doel. De strijd om de 3e en 4e plaats werd een prima wedstrijd, maar opnieuw een neder laag. Gamma nam een 5—3 voor sprong, maar in de tumultvolle slotfase ging Gamma ten onder. Vlak voor het einde bepaalden de Italianen de eindstand op 6—5 in hun voordeel en eindigde Gamma dus als laatste (vier de) in dit toernooi. Een derde toernooi in Grado, waar de selecties ook verbleven, ging niet door zodat de Texelaars een rustperiode hadden van maandag tot en met woensdag aan de Adriatische Zee. Ge zien de temperatuur rond de 30° C werd het strand veelvuldig bezocht en werd er ook nog een bezoek gebracht aan Joegoslavië door een gedeelte van de groep. Op donderdag 25 juni reisde men af naar Vercelli. Een gedeelte van de groep ging rechtstreeks naar een prachtig aan een meer gelegen hotel en de anderen brachten eerst nog een bezoek aan Turijn. Vercelli De dames wonnen de eerste wedstrijd voor hun toernooi met 4—2 en op nieuw waren hier de speelsters Anita Witte en Caroline Rey de gangmakers. De finale op zaterdag was een prachti ge en vooral spannende wedstrijd. Gamma nam een 1—0 voorsprong door Diana de Wit die een prima voor zet van Anita Witte doeltreffend af rondde. Door twee Italiaanse doelpun ten werd het 1—2. Door doelpunten van achtereenvolgens Anita Witte, Ca roline Rey (een keiharde vrije trap) en Diana de Wit werd de achterstand om gezet in een 4—2 voorsprong. Wat de Italianen ook probeerden. Gamma met de uitstekend keepende José Coutin- ho, wist van geen wijken meer en werd winnaar van het toernooi Het Gamma-team bestond uit: Coutinho, Lenie Keijser, Moniqu Diana de Wit, Yvonne Veeger,) one Witte en Caroline Rey. Coach» v.d. Burg. De heren kwamen in de eerste wedstrijd tot een gemakkelijke 1 stu overwinning. Door deze overwir werd de finaleplaats behaald. In finale moest men uitkomen sterke selectieteam van Piermoi en wedstrijd werd toch wel met en angst tegemoet gezien maar in verloop van de wedstrijd bleekt Gamma geconcontreerd sf uitstekend combineerde. Via de kend voetballende Marcel Uriot i ;|0i Gamma op een 1 0 voorspron: werd later uitgebouwd door doi ten van Louis Uriot, Jan HeinS dulski en Wim van Veen tot eer voorsprong, waarmee ook de ging. Na de rust werd het eerst 5—0 voor Gamma voordat de It j,ur 5—1 konden laten aantekenen.' slotfase werd het nog 6—1 en) Gamma, o.a. door een strafscM nomen in tweeën door Charles burg en Louis Uriot. Gamma do naar van het toernooi in Vercel' Het Gamma herenteam bestond Charles Ipenburg (doel), Bernart burg (reserve-keeper), Henk Grc< John List, Wim van Veen, Loi» Marcel Uriot en Jan Hein Stud»' Aan het einde van beide toernw werden er door leden van het Gt bestuur Texelse dranken ui de organisatoren, vertegenwoord van de gemeenten Udine en V»' en de Italiaanse Voetbalbond, het Kleintje van Gert, Juttertje," lem's Pareltjes en Texelse kruide'' inmiddels ook in Italië worden gedronken. Voor het examen Liquorist van® nacademie in Maarn is eveneens geslaagd C. N. de Wit. «9

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 2