'en vogeltje van vreemd maaksel Z1 ■Mi :P \f?/ rleende uwvergunningen amarans baarlijk? Geen overnachting Moby Dick in haven Tf». lijfé yfó Winstpunt voor tweede achttal Studietoelagen „WAT IK ZEGGEN WOU.." Roddelblaadje Uit het politierapport Over auto gelopen Granaten op de Bol Diefstal portemonnee Bebording weg Geslaagden Geslaagd Subsidie voor Reinwater Orgelconcert in Den Hoorn Champagne voor beste wijn Gemeente koopt historische foto Buureton dicht in de vakantie pAG 10 JULI 1987 TEXELSE COURANT PAGINA 5 heb hier ook gelegenheid gehad om de kluit, dat vogeltje van een vreemd maaksel, nauwkeurig te beschouwen. Het is wat er dan een marei, van gestalte als een ooievaar, wit van kleur, zwarte staart en slagpennen, zijn bek, die als een omgekeerde staat, is smal en dun en omtrent vier duim lang". Dit schrijft sr van Cuyck in zijn vijfde brief over Texel: Voortbrengsels van il, Uitgegeven in het boek Brieven over Texel, in 1789! e loop der jaren zijn in deze ru- kal heel wat vogelsoorten de t gepasseerd. Vorige week be rt ik me ineens dat de kluut tot nu toe niet bij was. En dat ich zonder twijfel de gemakke- t herkenbare steltloper van ons ed. Ik denk dat iedereen op I deze soort wel kent. Hoe op- nd de vogel is, bewijst de be- ijving van Van Cuyck uit de eeuw. In die tijd had men ei- ijk alleen maar interesse in vo- die tot het jachtwild behoor- of in kooitjes konden worden juden. En dat geldt zeker niet de kluut. luut is een echt buitenbeentje on- le Nederlandse vogels. In de plaats door z'n snavel. Een om- erde zeis noemt Van Cuyck die en seen aardige typering. Er is in and geen andere vogel die een boven gebogen snavel heeft (bij rulp staat hij juist andersom). Dat misschien heel onhandig, maar is natuurlijk) niet. Op school leerden dat de snavels van vogels pre- aangepast zijn aan het voedsel en anier van voedsel zoeken. Roof- Is hebben een haaksnavel, zaad- dikke snavels, insekteneters fijne, snaveltjes enzovoort. De kluut hierop geen uitzondering. Hij z'n voedsel voornamelijk in dun Ie volgende personen en instellin- rerden een vergunning even: ing Dorpsbestuur De Waal, vaalderweg 46, De Waal, voor irgroten aan een multifunctioneel im aan de Langwaal, De Waal; n Heeringen, Kogerstraat 2, Den ■voor het tijdelijk plaatsen van nkekruimte aan de Dorpsstraat, og; Rijksgebouwendienst, Dir. n Utrecht, voor het plaatsen n tijdelijke voorziening aan de ig naast E 81, De Cocksdorp; lbouwendienst Dir. N.H. en t, Claus Sluterweg 125, Haar- )or het plaatsen van een tijdelij- rziening, Waalderstraat 51, Den tlacobouw, Plein 40-45, nr. 5, rdam, voor het plaatsen van een lur, Roggeslootweg, De Cocks- Witvliet, Pontweg 23, Den voor het plaatsen van 2 kozij- J. A. Smit. Beatrixlaan 117, urg, voor het plaatsen van 2 ien;F. Wigman, Vloedlijn 13, urg, voor het gedeeltelijk veran- van een gevel; N. Koorn, Hoge- 6, De Waal, voor het plaatsen n dakkapel; Recreatiestichting Slingerweg 38, Den Burg, voor slijk plaatsen van kantoorruimte Badweg, De Koog; P. C. de Paelwerck 13, Den Burg, voor atsen van een garage; Prov. eidingbedrijf, Essenlaan 10, mdaal, gedeeltelijk veranderen n pompstation, aan de Mo- Den Hoorn. Belanghebbenden kunnen te- te beschikkingen ingevolge de dministratieve Rechtspraak Over- «schikkingen een bezwaarschrift tn. 1 informatie hierover is te verkrij- de gemeentesecretarie, afdeling kamer 205. uit Den Helder wijst in een ^n het gemeentebestuur van °P de gevaren van het vervoeren a'amarans achter auto's. In zijn "'sn attendeert hij herhaaldelijk op ü'ote breedte en de scherpe uit wis van de catamarans. Ronde om Texel heeft de s'i'ie normaal gecontroleerd, hoefde niet te worden opge- Alle gecontroleerde catamarans ®sn aan de wettelijke eisen wat «hoogte en breedte, evenals de •sngte van voertuigen en rijers. en slap slik waarin een vogel niet per sé met kracht z'n snavel hoeft te ste ken (zoals grutto's en scholeksters doen). Bij het voedsel zoeken steekt de kluut z'n kop vooruit, strekt z'n nek en doet z'n snavel een heel klein beet je open. Zo maait hij door het slik of water op zoek naar prooi. Met een lange rechte of naar beneden gebogen snavel zou zoiets niet of nauwelijks gaanl De lange poten maken het de kluut gemakkelijk in nog iets dieper water voedsel te zoeken. Voor steltlopers heeft de soort tussen zijn tenen bo vendien vrij grote „zwemvliezen", die dienen om het wegzakken in de slappe prut te voorkomen. Kaal Ook op ander gebied neemt de kluut onder onze steltlopers een speciale plaats in. Soorten zoals grutto, ture luur en watersnip leven in de broedtijd doorgaans vrij verborgen. Dat wil zeg gen: hun nesten zijn moeilijk te vinden en hun jongen blijven bijna altijd goed verscholen tussen de hoge plantengroei. Bij de kluut is dat anders. Dat is nu juist een vogel van open en kale ge bieden. Het voordeel daarvan is dat we hem, en z'n jongen, meestal ge makkelijk kunnen ontdekken. Door zijn voedselspecialisatie móet de soort wel in open gebieden leven. In grazige weilanden of met riet begroei de moerassen en sloten heeft hij niets te zoeken. Ondiep water, modder en weinig begroeiing, dét heeft een kluut nodig. Er zijn maar weinig gebieden die ge schikt zijn voor onze kluut. Echt kale gebieden zijn er immers nauwelijks. In de kortste keren groeit in ons klimaat een kaal plekje grond dicht met krui den, riet of gras. Alleen super-zandige plaatsen, zoals stuifduinen of het strand blijven kaal, maar dat is natuurlijk ook niets voor de kluut, want er is geen hap eten te vinden. Op Texel is maar één soort gebied dat wel geschikt is. Dat zijn de plaatsen waar de vegetatie ontbreekt door zout water of zoute kwel. Gebiedjes direct achter de dijk dus, of eventueel kwel- dergebieden zoals de Schorren, Mok- baai eri Slufter. Het probleem daar echter is dat de omstandigheden die een goed leefge bied voor de kluut doen ontstaan (re gelmatige overstroming door zout wa ter) tegelijkertijd een ernstige bedrei ging vormen voor de legsels en jon gen. Immers, één extra hoog tij water kan veel, zo niet alles wegspoelen. Zoute kwel Voor de binnendijkse gebieden is zout in de bodem een absolute noodzaak. Als er geen zout water onder de dijk door kwelt, verzoeten deze gebieden direct. Dat betekent dichtgroeien en dus het verdwijnen van de kluten. De Via zijn advocaat heeft eigenaar van de sportviscoaster „Moby Dick", C. O. de Leeuw, gevraagd of het Texels college van B en W wil toestaan dat het schip overnacht in de haven van Oudeschild. Op zijn verzoek werd afwijzend gereageerd. De bepaling dat met het schip niet wordt overnacht in de haven van Ou deschild, is opgenomen om een zekere spreiding in drukte in de haven te krij gen. Er is een ontheffing van deze be paling verleend aan zeven boten met een gezamenlijke capaciteit van onge veer 700 personen en voor één boot is een aanvraag nog in procedure. De Leeuw was niet van plan met veel passagiers te gaan varen, maar zijn boot is wel lang (46 meter). Omdat de kaderuimte in Oudeschild beperkt is zal het een drukte van belang zijn als alle boten voor de pleziervaart tegelijk in de haven zijn en dat kan een ver- keersonveilige situatie opleveren. Het college meent preventief te moeten optreden door de bezoektijden van de „Moby Dick" te beperken. belangen van de kluten liggen dus dui delijk anders dan die van de agrariërs die met zoute kwel helemaal niet blij zijn. Een mooi voorbeeld van verzoeting is het poldertje Ceres, dat aanvankelijk broedplaats bood aan verscheidene pa ren. Nu echter is het plasje zó dicht gegroeid, vooral met riet, dat een kluut er niet veel meer te zoeken heeft. Hoogstens weet een paartje zich in de brakke dijksloot te handhaven. Veel minder Vooral eind vorige eeuw en ook nog in het begin van deze eeuw leefden er veel meer kluten op ons eiland dan thans. De pas ingepolderde gebieden polder 't Noorden en de Prins Hendrik polder moeten ideale terreinen ge weest zijn. Ook in het Hoornder Nieuwland broedden er in 1915 nog veel. In het tijdschrift De Levende Na tuur schrijft J. Drijver uitgebreid over „Het klutenterrein De Petten". Hij ver telt o.a. dat er in het hele Hoornder Nieuwland maar liefst 150 paren broed den (nu halen we op heel Texel dat aantal misschien nog maar net), waar van een paar of vijftig op het Stoar, nu terrein van Vogelbescherming. Door verzoeting, dichtgroeien en veel intensievere agrarische landbewerking is van dat hoge aantal op Texels zuid punt al lang geen sprake meer, hoewel er nog wel altijd een tiental paren te vinden is. Wagejot Het gebied om nu kluten op Texel te zien is het Wagejot achter Oost. Ei genlijk zijn ze daar het hele jaar wel te vinden. Behalve natuurlijk in een stren ge winter. Als het slik en het (ondiepe) water in een ijsmassa verandert, moe ten de dieren alsnog snel maken dat ze zuidelijker komen. Naast soorten als kievit, scholekster, tureluur en bontbekplevier huizen op dit moment enige tientallen paren klu ten in het gebied. Een aantal loopt nu ook met jongen rond. Zowel met grote jongen die al bijna kunnen vliegen als met piepkuikens die net uit het ei zijn. Ook de jongen lopen meteen in het ondiepe water naar voesel te pikken. Ze hebben nog nauwelijks een krom snaveltje, het is dus nog pikken. Naar mate de jongen groter worden, groeit de snavel snel uit en wordt steeds meer de „maai-methode" toegepast, leder paar met jongen blijft op z'n ei gen voedselgebied. Indringers proberen ze daaruit zoveel mogelijk te verjagen, ook niet soortgenoten zoals de veel grotere bergeenden. Over het gedrag van de kluut is nog heel wat méér te vertellen. Eigenlijk is de soort interessant en uitzonderlijk. In plaats van dat nu nog droog op papier te gaan neerzetten, is het veel beter dat „vogeltje van zulk een vreemd maaksel" zelf in de natuur te bekijken. Bij het Wagejot is daar alle kans toe. Ariaan Dijksen Kluten Met de maai-methode" zoekt de kluut z'n voedsel in het slik. (Tekening: Johan Reydon). Het tweede achttal van ponyclub „De Kleppertjes" versloeg zaterdag tijdens het kringconcours te Bar- singerhorn het eerste achttal van Texel. Met 123 punten voor hun proef behaalden zij hun eerste winstpunt. Het eerste achttal kwam daarentegen precies een punt te kort (119 punten) om voor een winstpunt in aanmerking te komen. Individueel waren de Texelse combina ties wederom succesvol. Er werd door 34 Texelaars meegedaan aan dressuur en springen en zij behaalden in totaal 30 winstpunten. Met dit resultaat was de instructie, bestaande uit Karin Bak ker, Menno Heetveld en Peggy Kam perman, dan ook heel tevreden. Dressuur In de B-dressuur behaalde Bianca van de Wetering met Hans een eerste prijs met 129 punten. Hetzelfde aantal pun ten werd ook voor Masja Roeper met Sandy genoteerd. En door dit resultaat (1 winstpunt) mag deze combinatie de volgende wedstrijd LI starten. In de L1-dressuur rijdt Ingrid Dros met Hunter een goed seizoen. Met 129 punten werd ze derde en behaalde zo haar derde winstpunt uit drie wedstrijden. Springen Bij het springen was het leuk om te zien, dat ook de jongere ruiters bij de C-pony's goed kunnen meekomen. Zo werd Natalja Witte met Defrie bijvoor beeld derde met 0 fout en 56 punten voor stijl. Ook 56 punten voor stijl had Marleen Roeper met Belinda, alleen kregen zij 3 fout voor een weigering. Op dit concours werd ook Klavertje- Drie gereden. Hierbij wordt met drie pony's naast elkaar gereden in stap, draf en galop. Er wordt dan voorname lijk gelet op het gelijkmatig „gaan" van de pony's in de verschillende gan gen. Ook kunnen de ruiters hun kle ding aanpassen om met hun Klavertje drie iets uit te beelden. De prijs voor het origineelste geheel ging naar de Kleppertjes: Ingrid Dros, Mariëlle Beers en Irma Reuvers. Zij zaten als badgast op hun pony's, met de tekst „Texel heeft het". Een tweede prijs in het Klavertje-drie was voor de Texelaars Cloë Weel. Lieneke Roeper en Annette Kossen. Uitslagen: B-dressuur: Masja Roeper, Sandy, 129 pnt, 3e prijs, 1 winst punt; Bianca van de Wetering, Hans, 129 pnt, 1ste prijs, 1 winstpunt; llona de Boer, Ringo, 122 pnt, 1 winstpunt; Carolien v.d. Geest, Misty, 122 Ook voor het studiejaar 1987/1988 is het voor inwoners van de provin cie Noord-Holland mogelijk een studietoelage aan te vragen bij het provinciaal bestuur. De studietoela ge wordt gegeven als gift of als combinatie van gift en renteloos voorschot. De hoogte van de toela ge is onder meer afhankelijk van de omvang van de studiekosten en de hoogte van het bruto-gezins- inkomen. De regeling is bedoeld voor inwoners van Noord-Holland die een opleiding volgen aan dag- of avondscholen voor voortgezet onderwijs. Daaronder wor den ook gerekend particuliere beroeps opleidingen en tweedekans onderwijs. Geen studietoelage kan worden toege kend voor mensen die universitair of hoger beroepsonderwijs volgen. Ook studenten die 18 jaar of ouder zijn en voortgezet onderwijs volgen, kunnen in de regel niet bij de provincie te recht. Zij kunnen een beroep doen op en* VEN VAN LEZERS -BUTEN VERANTWOORDELIJK WE© VAN DE REOAKTK Door artikelen als die over de proble men rond het functioneren van de heer Nico Nagtegaal op de voorpagina te plaatsen en er zijn naam in een gro te kop boven te zetten, dregradeert u de Texelse Courant tot een roddelblaadje. U beseft waarschijnlijk niet goed wat uw journalistieke verantwoordelijkheid t.a.v. uw lezerspubliek inhoudt en eni ge ethiek is ver te zoeken. U zult in een eventueel weerwoord wel een plausibele dooddoener als recht vaardiging aanvoeren, maar geen wel denkende lezer kan menen, dat het Texelse publiek gediend is door op de ze wijze een naam door het slijk te ha len en de vuile was buiten te hangen. Gebruik uw vakantie voor wat bezin ning op uw taak; mogelijk komt het de kwaliteit van onze Texelse Courant ten goede. Ellie Mast-Sperling, Eierland. Naschrift: Lang hebben de ouderen de kwestie met de betreffende projektlei- der binnenskamers gehouden, maar te langen leste zijn zij nu naar buiten ge treden, hebben de gemeenteraad om hulp gevraagd en overwegen acties. Het zou vreemd zijn als de Texelse Courant hiervan géén melding had ge maakt. Zoals journalistiek behoort is daarbij hoor en wederhoor toegepast. Zó worden u de feiten gepresenteerd, en geen roddels. Red. de nieuwe Wet Studiefinanciering (WSF 18+). Een aanvraag om een provinciale stu dietoelage moet vóór 1 oktober 1987 bij de provinciale griffie zijn ingediend. Hiervoor kan een aanvraagformulier worden aangevraagd bij het Bureau Studietoelagen, tel. (023) 168833 (tus sen 14.00 en 16.00 uur). Uit een winkeltje aan de Dorpsstraat in De Koog werd zaterdagmiddag om streeks kwart voor zes een paar klom pen ter waarde van 732,— ontvreemd. Tijdens de markt op maandagochtend in Den Burg raakte een 21-jarige Texel se haar portemonnee kwijt. Het klei nood werd ontvreemd uit haar hand tasje. Het bevatte 725— aan geld en een gouden kettinkje. In de nacht van maandag op dinsdag werd aan een aan de Ruijslaan gepar keerde personenauto voor bijna 7400,— schade aangericht. De lak was ont sierd door krassen die met een onbe kend voorwerp waren aangebracht. De auto is eigendom van een 28-jarige va kantieganger uit Keulen. Een 22-jarige inwoner van Den Burg ontdekte deuken in het dak en de mo torkap van zijn aan de Molenstraat ge parkeerde auto. Vermoedelijk hebben onbekenden er in de nacht van 7 op 8 juli overheen gelopen. Bij een bezoek aan zandplaat De Ra zende Bol ontdekten leden van Duik club Texel grote aantallen granaten. Van de vondst werd dinsdag aangifte gedaan bij de Texelse politie, waarna de explosievenopruimingsdienst werd ingeschakeld. Naar nu pas bij de Texelse politie is bekendgeworden, werd tussen 16 en 19 juni een portemonnee ontvreemd uit een op een camping aan de Grens- weg geparkeerde auto. De eigenaar, een inwoner van de Beemster, deed hiervan aangifte in zijn eigen woon plaats op 26 juni. De auto stond niet op slot. De portemonnee bevatte on der meer een kentekenbewijs en bankpapieren. Tussen de strandpalen 19 en 29 zijn vijf palen met tekstborden verdwenen, zo ontdekte Rijkswaterstaat. De scha de bedraagt in totaal 7500,—. Aan de Rijksscholengemeenschap zijn na herexamens geslaagd: MAVO: Alfred Bakker. Jeanet Boo gaard. Sid Groot, Mark Heetland, Johnny Koopman, Grisha Kuhl- man, Gabriëlla Ran, Maarten Roe per, Pieter Jan Stark; Marrit Welboren. HAVO: Marjolein Bakker, Yvonne van Beek, Petra Duit, Markus Gersthage, Wim Groszpietsch, Sidney de Haan. Atheneum: Mark v.d. Gaast, Jan Rie- kus Jansen, Christa Mulder, Sigrid Sikma, Danny Witte. Met deze einduitslag is het percentage geslaagde leerlingen opgelopen tot maar liefst 95%, een record in de historie van de Rijksscholengemeen schap. Marga Geus uit Den Burg slaagde voor de cursus Europees secretaresse aan het Schoevers Instituut te Den Haag. Polly Höhner heeft het diploma Schoonheidsverzorging op alle onder delen behaald aan het Instituut Ria de Korte te Amsterdam. Aan de Hogeschool Holland te Die- men, afdeling H.B.O.V., is Ivon Zegers geslaagd voor het diploma verpleegkundige. De Stichting Reinwater te Amster dam krijgt van de gemeente ook voor 1988 subsidie. Sinds enige ja ren wordt subsidie aan deze stich ting verleend via het Overlegor gaan Waddeneilanden, waarin Texel participeert. Het bedrag is 10 cent per inwoner. Reinwater is een stichting die actie voert voor schoon water in stroomge bieden van grote rivieren en het opper vlaktewater in heel Nederland. Daar mee komt ze op voor de belangen van iedereen, die afhankelijk is van de kwaliteit van het oppervlaktewater, zo als vissers, agrariërs, recreanten en mensen die drinkwater drinken. Er wordt onderzoek gedaan en de re sultaten worden aan een breed publiek kenbaar gemaakt. Er zijn twee boekjes uitgegeven en er verschijnt ieder kwar taal een tijdschrift, waarin verslag wordt gedaan over actuele gebeurte nissen. pnt, 1 winstpunt; Hanne Beekman, Red Chrystal, 120 pnt., 1 winstpunt; Ilse Geus, Dixy, 118 pnt, 6e prijs. L1-dressuur Ingrid Dros, Hunter, 129 pnt, 3e prijs, 1 winst punt; Katja de Boer, Louisa. 123 pnt, 3e prijs, 1 winstpunt; Johnny van der Zwaag, Wendy, 122 pnt, 1 winstpunt; Thirza Weel, Jonas, 121 pnt., 1 winstpunt. L2-dressuur: Ellis van Egmond, Cinderella, 121 pnt, 2e prijs, 1 winstpunt; Corrien Duin, Lady D., 120 pnt., 4e prijs, 1 winstpnt. B-springen voor C-pony's: Annette Kossen, Martin, 0 fout, 65 punten, 2 winstpunten, 1ste prijs; Natalja Witte, Defrie, 0 fout, 56 pnt. 2 winstpunten, 3e prijs; Marleen Roeper, Belinda, 3 fout, 56 pnt, 1 winstpunt; Cloë Weel, Storm, 4 fout, 54 pnt., 1 winstpunt. B-springen voor D-pony's: Bea Timmer, Marina, 0 fout, 62 pnt., 2 winst punten, 4e prijs; Ellis van Egmond, Cinderella, 0 fout, 61 pnt., 2 winstpunten, 4e prijs; Marieke Dros, Lucky, 0 fout, 60 pnt., 2 winstpunten, 5e prijs; Masja Roeper, Sandy, 0 fout, 53 pnt., 2 winstpunten, 7e prijs; Magda de Boer, Goodwill, 0 fout, 50 pnt., 2 winstpunten, 8e prijs; Carolien van de Geest, Misty, 3 fout, 53 punten, 1 winstpint. M-springen: Corrien Duin, Lady D, 4 fout, 1 winstpunt. In de N.H. kerk van Den Hoorn wordt dinsdagavond om 20.15 uur een concert gegeven door Evert Westra, cantor-organist van de nieuwe kerk te Groningen. Dit con cert wordt gehouden door de Raad voor het Zomerwerk van de Texelse Kerken en is gratis toegankelijk. Bij de uitgang zal een collecte worden gehouden ter bestrijding van de onkosten. Het zomeravondconcert begint met Toccato in a en Psalm 116 (drie varia ties) van Jan Petersz. Sweelinck. Als tweede staan Partita over „Auf mei- nen lieben Gott" (4 variaties) en Parti ta over „Wie schön leuchtet der Mor genstern" (2 variaties I op het programma. Het Praeludium in C en Fuga in G van Johann Seb. Bach worden gevolgd door drie orgelkoralen met aansluiten de liedzettingen, „Ein Lammlein geht und tragt die Schuld" van Johann Pa- chelbell, „Nun freut euch, lieben Christen gmein" van Johann Seb. Bach en „Schmücke dich, o liebe see- le" van Joh. Brahms. Ter afsluiting is het concerto (Fantasia) in G (allegro - adagio - allegro) van Johann Seb. Bach. Het zelf maken van wijn is op Texel een vrij veel voorkomende hobby. De druivenstok Vitis Vinifera leent zich het beste hiervoor, maar de Hollandse zo mers en winters zijn te koud voor deze struik. Op Texel kan echter wijn worden ge maakt uit vruchten, planten en bloe men. Kooyman's slijterij heeft een wedstrijd op touw gezet om te bepa len wie de beste wijnmaker/ster van Texel is. Alle wijnmakers/sters op Texel worden uitgenodigd hun beste wijn te laten beoordelen door een commissie van deskundigen. Voorwaarden voor deelname zijn: Per wijnmaker één fles wijn inleveren van tenminste 0.5 liter. De fles moet ge heel zijn afgevuld en voorzien van kurk, label met naam, adres, telefoon nummer, vermelding van vrucht en smaak droog of zoet. De beoordeling vindt plaats volgens het Italiaans pun tensysteem en wordt uitgevoerd door Iwan de Vries (wijnmaker) en de wijn- deskundige Truus Parlevliet van 't Feu- gelhuus Slijterij en Jaap Dekker van Kooyman's Slijterij. De maker/ster van de beste wijn krijgt een fles champagne. Voor meer infor matie, tel. (02220) 2003. De gemeente koopt een historische foto van de Texelse lammeren- markt anno 1952 voor 7115,— van J. de Waal uit Den Burg. Het werk zal een plaatsje krijgen in het raadshuis op de gang bij kamer 209. De adviescommissie Kunst- en cultuur beleid heeft over de foto vergaderd en meent dat het vanuit historisch oog punt van belang was dat de foto in het bezit van de gemeente komt. Het krediet voor kunstaankopen is nog 75000— dus ruim toereikend voor de aankoop. Gedurende de vakantieperiode van maandag 13 juli tot maandag 24 au gustus, is de Buureton gesloten. De geplande zomeractiviteiten gaan uiter aard gewoon door. De spreekuren van de Warme maaltij denvoorziening gaan ook door: van maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 10.00 uur. Tijdens deze spreekuren kunnen tevens aanvragen voor opna me in een verzorgingstehuis en voor alarmeringsappatuur (SSAT Stich ting Sociaal Alarm Texel) gedaan worden. De spreekuren van De Buureton zélf vervallen tijdens deze vakantieperiode.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 5