\o or keur ging uit \aar een vrouw..... Bezetting „Buureton" maand uitgesteld t directeur voor Basiseducatie benoemd FAMILIEBERICHTEN trekejje uur van d wof manshuizen t do o y-Ho in De Koog ijn „Amadeus" en Madonna Havengrond is „arm" Eerste echte stoffenzaak in Den Burg Wijziging busroute wegens wielerronde Diefstal uit bouwwerk Zon, maan en hoog water **vNV 3 UjEaG 17 JULI 1987 TEXELSE COURANT PAGINA 3 jneenteraad heeft dinsdag de Lg Mijkje Uittenbogaard be- j tot directeur van de Stich- jasiseducatie Texel voor 16 Lweek. Dat gebeurde nadet Lgr |n meerderheid door de its uitgesproken dat deze ■ng een éénhoofdige directie tijgen. ts tegen de zin van de direct lenen want mevrouw Uittenbo- Ijoet het educatiewerk samen en jt van gelijkheid met Siem Zijm [stichtingsbestuur vond daarom lide personen tot directeur zou- jeten worden benoemd. Aan Lek werd geen gevolg gege- I en W menen dat de ervaringen Jeehoofdige directies niet altijd 1 zijn en de raad was het daar rderheid mee eens. Voorkeur ten van de betrokken personen [niet. Ook het stichtingsbestuur leen voorkeur kenbaar maken, j en W de knoop doorhakten kiezen voor een vrouw. Dat (overeenstemming zijn met de Tntelijke emancipatienota waarin lat de gemeente binnen haar ei- iaraat een beleid tracht te voe lt betrekking tot roldoorbreking |jke kansen en rechten voor de Ongeloofwaardig [adsleden dienden dinsdagavond inco stembriefje in. Onder hen iter Bakker (PSP) die van me dal B en W tweehoofdige di- adden moeten voorstellen.Het ar zijn dat twee directeuren ral naar behoren functioneren, dit geval is de samenwerking iel goed en zou zelfs minder lunnen worden door één van directeur te maken. Dat B en hebben laten leiden door de ite dat aan een vrouw de voor- oet worden gegeven, geloofde niet zo erg. Dit argument is er n bijgehaald; het zou pas ge k/Aan J als s daa, t dat aan cant :rum tnd", die „Ik es toe mens allem de fat i. Zee nbass maar riente i die een kJndsurfclub houdt zondag een urs race voor gelote koppels ie surfers. Een koppel zal n uit één surfster, waaraan loting twee herensurfers wor- I egsvoegd. Het gevormde I C I» geheel vrij In de keuze ■nksoort en zeilgrootte. Ook •n individueel een pauze in- of véér het verstrijken van auur ophouden met surfen. atste elling aarlijkt alleen i/rijwi heti ntal a iar hel gebri •es it bela igelijk educ lijk zal de int )ok is >dig s centry 1 's ar gelijk en te Suite C i bande oelevvi! ■lie Gd Seele' in Oi van J. imento n De' Ve sir stal wordt het totaal aantal ge- kilometers opgenomen door het keren dat men de halfwindse an 1 kilometer lengte heeft af- Na bekendmaking van de uit- er een verloting onder de deel- gevolgd door een barbecue ror men zich bij de kantinecom- heeft kunnen opgeven, mement wordt voor het eerst len met als doel het surfen in irband ook voor niet- ijdsurfers aantrekkelijk te maken, hrijving is om 12.30 uur bij het bouw. De start is om 13.00 uur. hoging van de veiligheid van de heeft de windsurfclub rook- en inalen aangeschaft. Deze alarm- n kan een surfer tijdens het va- zich dragen omdat ze water- les sl" erpakt en mintens twee jaar cmg rr w zijn. Komt een surfer in rrein kan f-,andfakkel, zit- ^anfrh o zijn plank eenvoudig ontste- irna er gedurende 1 minuut >k-of vuursignaal te zien is. De- ISS 'I salfakkels zijn voor leden tegen 1 grM s bij de kantine verkrijgbaar. 'a9rV t eind van de drie uursrace zal e a 16.30 uur met de veiligheids- "ngen een demonstratie gege- rten door surfers die op 1 kilo- uit de kust zogenaamd in pro- zijn. De kustwacht is van deze de hoogte gesteld. if ooit I n orgs I evenemententerrein aan de Ni- Den' «orden ook dit jaar weer twee van» (wedstrijden gehouden. De da de 1® 25 juli en 15 augustus, ratisü «wedstrijd van 25 juli moet een t th opgeven voor 22 juli bij de in De Koog of bij Frans Bak- h Hoorn, tel. (02226) 369. Het *1 bedraagt /10,— dt gereden in drie categorieën: Pony's, grote pony's en paar- 'Ike categorie worden 3 geld- "hgekeerd en een zak voer als Prijs. M 'Peetschap. em jden en pony's vertrekken om loofwaardig zijn geweest als dat eerder was gebeurd, zo meende hij. Belediging Erna Eelman van de WD zei een „on behaaglijk gevoel" te hebben gekregen bij het lezen van het voorstel. Zij meende dat het bieden van gelijke kansen aan man en vrouw juist bete kent dat de voorkeur NIET moet wor den gegeven aan een vrouw. Want nu gebeurde veroordeelde ze als positieve discriminatie. „Een belediging voor de vrouw". Een éénhoofdige leiding voor de stichting Basiseducatie vond ze best, maar dan hadden B en W de beide kandidaten in alfabetische vol gorde in stemming moeten brengen. Genoeg gepraat Zegers wilde niet op de kritiek ingaan. Er was volgens hem al genoeg over deze zaak gepraat. Het ging in feite om uitvoering van een reeds genomen besluit. Volgens hem hadden B en W zich stipt aan de emancipatienota ge houden, maar volgens Erna Eelman iwas dat niet waar. Want in die nota I staat helemaal niet dat aan een vrouw voorkeur moet worden gegeven als zich meerdere kandidaten van gelijke kwaliteit aandienen. Tine Krijnen (Texels Belang) had moei te met de term „gelijke kwaliteiten". Kandidaten die in kwaliteit precies ge lijk zijn, dat was volgens haar onmo gelijk. Zegers legde uit dat bedoeld is dat beide kandidaten geschikt worden gevonden voor een functie. Peter Bak ker zag in de discussie aanleiding om te klagen over het volgens hem ge brekkige overleg inzake rechtspositie dat bestaat tussen gemeentebestuur en ambtenaren/onderwijzers die in dienst zijn van de gemeente. Schipper wees die grief van de hand: „We staan altijd open voor overleg". Klif-restaurant In het begin van de vergadering kwam de discussie rond het te bouwen theater-restaurant Klif 12 nog even aan de orde, naar aanleiding van bezwaar schriften en de toelichting die Van Heerwaarden en Breidenbach hebben gegeven op hun plannen. Tine Krijnen verklaarde toch wel te kunnen mee voelen met sommige argumenten, die door de bezwarenmakers naar voren zijn gebracht. Ook zij vond dat er on derhand wel erg veel horecabedrijven in Den Hoorn verrijzen. Zoals bekend willen B en W door het aangaan van een privaatrechtelijke overeenkomst bereiken dat het toe komstige Klifrestaurant alleen wordt gebruikt voor het bieden van rustig horecavermaak: eten met theater. De gewone horecabestemming staat na melijk ook toe dat er bijvoorbeeld een rumoerige discotheek inkomt. Peter Bakker informeerde wat er van de overeenkomst overblijft als de firman ten hun zaak zouden verkopen. De nieuwe eigenaar is immers niet aan de overeenkomst gebonden? Schilling ontkende dat niet, maar zei dat de bestemmingsomschrijving al zodanig zal zijn, dat een zekere rust wordt ge waarborgd. De privaatrechtelijke over eenkomst is een aanvulling daarop. Bakker is tegenstander van het voor- bereidingsbesluit dat de raad ten be hoeve van het nieuwe restaurant heeft genomen, maar kon dat tot dusver niet laten blijken omdat hij met vakan tie was. De gemeente heeft onlangs een par keerverbod ingesteld voor één kant van het Klif, waardoor de parkeerover last hier binnen de perken zal blijven. Als de automobilisten er zich ten minste wat van aantrekken en wat dat betreft was Schilling niet ontevreden. Probleem blijft dat de mensen te lui zijn om een stukje te lopen, want in Den Hoorn is parkeerruimte genoeg. Die parkeerruimte zal mogelijk nog worden uitgebreid want B en W over wegen een terreintje voor 20 25 au to's aan te leggen aan de andere kant van het dorp. Dirk Terpstra (PvdA) wilde inzage van de privaatrechtelijke overeenkomst met de firmanten. Hij was argwanend om dat het meer is voorgekomen dat par ticulieren afspraken maakten met de gemeente, waarvan niets is terecht ge komen. Als voorbeeld noemde hij een gebouw aan de Vuurtorenweg waar over afgesproken was dat het zou wor den gesloopt als bepaalde nieuwbouw zou worden verwezenlijkt. Het oude gebouw bleef echter in tact en de ge meente was dus bij de neus genomen. Volgens Schilling was dat een onver gelijkbaar geval. Teger, mevrouw Krij nen zei hij de vinger aan de pols te Iedere zaterdagochtend haalt Scouting Texel oud papier, lompen en oude schoenen op. De mensen worden ver zocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kun nen worden ingeladen. Bij de oud papier-wagen kunt u ook gereedschap voor de derde wereld kwijt. Komende zaterdag wordt het oude pa pier etc. opgehaald in de volgende straten: 6. Duinreep, Zeebries, Vloedlijn, Golfslag. Vaargeul, Schoorwal, Noordwester. In bioscooptheater „De Vergulde Kik kert" draaien de komende dagen twee films: „Amadeus" over het leven van klassiek componist Mozart en een film met superster Madonna „Shanghai surprises". Eerstgenoemde film draait donderdag, zaterdag, zondag en maandag vanaf 20.30 uur. Madonna is vrijdag vanaf 20.30 uur en zondag va naf 14.30 uur op het scherm te bewonderen. „Amadeus" „Amadeus" is een veelbekroonde film, die door de recensist van de New York Times als „een feest voor oog en oor" werd beschreven. De beroemde regis seur Milos Forman tekende voor de re gie. Centraal staat de tegenstelling tus sen de jonge, supertalentvolle Wolf gang Amadeus Mozart en de Weense hofcomponist van keizer Jozef II, An tonio Salieri. Mozart's muziek is bijna bovenaards mooi en overtreft die van Salieri, die als levensdoel heeft om God te dienen met zijn muziek en daarmee onsterfelijk te worden. De ongelovige, brutale Mozart is zijn te genpool. Salieri begint Mozart op alle manieren tegen te werken en bedenkt een duivels plan om Mozart te vernie tigen. Een film waarin mooie muziek, waarzin en humor dooreen lopen; voor alle leeftijden goedgekeurd. „Shanghai Surprise" Ook voor alle leeftijden is „Shanghai Surprise" met popzangeres Madonna. Haar tegenspeler is echtgenoot Sean Penn. Het tweetal beleeft een gevaar lijk en tegelijkertijd romantisch avon tuur in het Verre Oosten. Het verhaal speelt zich af in 1937, ten tijde van de oorlog met Japan. Glendon Wasey (Penn) komt in Shanghai in aanraking met de jonge zendelinge Gloria Tatlock (Madonna). Zij meent op het spoor te zijn van 500 kg opium, die ze wil ge bruiken als pijnstiller voor de duizen den gewonde soldaten. Wasey, be rooid en vloeiend Chinees sprekend, stemt toe om te helpen, in ruil voor een bootticket terug naar Amerika. Wrsteprijs-winnaars strijden op ^van de avond om het - 0u - uur vanaf de maneges aan de e'dwet 'sg naar De Koog. Aanvang wedstrijd 19.30 uur. De entree 3172,50, kinderen f1,— willen houden wat betreft de mogelijke verdere uitbreiding van het aantal ho- recavestigingen in Den Hoorn, maar hij zei erbij dat hier niet al te veel van moet worden verwacht. „Als Boukje in haar woning een koffiehuis wil be ginnen, dan dóet ze dat gewoon. Ratten B en W hadden naar aanleiding van vragen van Jan van Asselt laten weten geen vaste rattenbestrijder in dienst te hebben. Bestrijdingsmiddelen worden wel verstrekt aan particulieren die zelf ratten willen bestrijden. Gerbrand Poster vond echter dat een ambtenaar van gemeentewerken de rattenbestrij ding er best even bij kan doen, zoals ook gebeurt in het dorp waar Poster ooit woonde. Schilling wees op de ei gen verantwoordelijkheid van de bur gers en meende dat het niet zo simpel is om in een gebied als Texel 118.000 ha) de ratten onder de duim te hou den. „Ik heb al moeite om ze van mijn eigen bollenland af te houden". Hij beloofde echter dat de gemeente toch zijn best wil doen om bepaalde hand- en spandiensten te verrichten. Binnenkort komt het college op dit on derwerp terug in het kader van het bestrijdingsmiddelenbeleid als onder deel van het totale milieubeleid. Onderzoek van monsters heeft aange toond dat de grond die afkomstig is van de nieuwe passantenhaven van Oudeschild niet erg vruchtbaar is en dus als „arm" kan worden be schouwd. De grond is daardoor ge schikt om te worden gebruikt als af dekking van de binnenkort buiten ge bruik te stellen vuilnisbelt. De provin cie heeft geadviseerd een laag van een halve meter aan te brengen. Nu het met de afdekgrond in orde is, wordt het raadsbesluit tot aankoop van deze (goedkope) grond van kracht. ondernemers-aktiviteiten In de passage naast Maas Super markt in Den Burg is weer een nieuwe winkel verrezen: de stof fenzaak „Witex". De winkel is van het echtpaar Nel en Wim Frank. Zij ontvingen veel positieve reacties bij de opening, want een gespecia liseerde stoffenzaak was er nog niet in Den Burg.' „We hadden al een stoffenzaak in Den Helder, maar we willen veel liever op Texel wonen, vandaar dat we hier een winkel zijn begonnen", aldus Nel Frank. „Witex in Den Helder wordt af gestoten en de drie parttime ver koopsters gaan heen en weer reizen naar Texel". Dat doen Nel en Wim Frank op het moment ook. „Per 1 november verhui zen we naar de Mariahoeve aan de Westerweg. We wilden weg uit Den Helder waar het ons veel te rumoerig werd. De zaak liep daar als een trein, maar als je 's nachts niet aan je nacht rust toekomt wegens het lawaai op straat en evengoed vroeg moet begin nen, dan is het niet leuk meer", aldus Wim Frank, die verklaart al heel lang „Texel-fan" te zijn. „Ik heb van '75 tot ongeveer '84 zomers altijd op de markt gestaan in Den Burg met keramiek, zodoende heb ik het eiland al vroeg le ren kennen en waarderen. We vinden het hier allebei zo mooi en de mensen zijn rustig en gemoedelijk. Ik ben altijd weer blij als ik van de boot afrij, dan is het alsof ik alle sores achter me laat". Nel Frank is ooit begonnen met het verkopen van zelfgemaakte kleding en daar kwamen later ook stoffen bij. „Drie jaar geleden haalde ik mijn tex- tielbrevet en Wim zijn ondernemersdi ploma en toen zijn we die zaak in Den Helder begonnen", vertelt ze. Er kwamen veel Texelaars in onze zaak. We hebben altijd lage prijzen omdat we erg kritisch inkopen en overal zelf opaf gaan. We hebben ook altijd wel een of andere aanbieding. Behalve gekleurde katoen, ribfluweel, gewassen denim, badstof en jog- gingstof hebben we ook veel bedrukte katoen, kunstleer, viscose en polyester, broderieachtige babystoffen en goed kope couponnen, teveel om op te noe men eigenlijk. Daarnaast hebben we nog het nodige aan band, ritsen, ga ren, knoopjes, drukknoopjes en derge lijke, ook allemaal voor heel scherpe prijzen. Men kan ook cadeaubonnen bij ons krijgen, maar ieder gewenst be drag. Dat loopt erg goed. Mannen, die niet weten wat ze hun vrouw moeten geven en moeders die hun dochters liever zelf laten uitzoeken, kunnen dan zo'n bon geven". Het echtpaar Frank heeft behalve de stoffenzaak nog meer toekomstplan nen. „Wij zijn allebei gediplomeerde shiatsutherapeuten", aldus Wim Frank. „Shiatsu is een Japanse vingerdruk- therapie. Wij hebben onze opleiding gehad aan het internationaal erkende instituut voor Shiatsutherapie in Baarn. We willen in de toekomst een praktijk beginnen op Texel, maar de stoffenwinkel blijft onze basis." De bezetting van de Buureton als middel om projektlelder N. Nagte- gaal te beletten zijn werkzaamhe den per 1 augustus te hervatten is uitgesteld tot na 1 september. In een dinsdagmiddag in De Buureton gehouden vergadering van verte genwoordigers van alle betrokken partijen is besloten dat de projekt- leider extra verlof krijgt om hem in de gelegenheid te stellen antwoord te geven op vragen die inzake zijn functioneren op papier worden ge zet door het Buuretonberaad en de werkcommissie Texel van de Regio nale Stichting Welzijn voor Ouderen. Tijdens de drie uur durende bijeen komst zijn de partijen niet tot elkaar gekomen. De mensen van het Buure tonberaad en de werkcommissie willen Nagtegaal beslist niet terug en zullen hun harde actie om hem de toegang te beletten alsnog uitvoeren zodra het nodig is. De vergadering werd bijge woond door vertegenwoordigers van het bestuur van de regionale stichting, de gemeente (waaronder wethouder Zegers), de werkcommissie Texel en het Buuretonberaad. Nico Nagtegaal was ook zelf aanwezig, met mensen van de medische dienst en de Abva Kabo. Mevrouw Miep Witte-Vollebregt, voor zitster van de werkcommissie Texel van de Regionale Stichting: „Het pro bleem lijkt onoplosbaar. We zijn geen stap verder gekomen". In verband met de wielerronde die he den (vrijdag) in Oosterend wordt ge houden, volgt de AOT-bus tijdelijk een andere route. De bus gaat bia de Ko ningsweg, De wijziging betreft de bus sen van 18.10 en 19.10 uur van Ooste rend richting Den Burg en die van 18.25 uur richting De Cocksdorp. De wielerronde begint om 18.00 uur. In de raadsvergadering van dinsdag stelde Riet Huitema (CDA) voor dat wethouder Zegers bemiddelend op treedt om de moeilijkheden tot oplos sing te brengen. Zegers zei echter dat hij dat al vaak genoeg heeft gepro beerd, zonder resultaat. Gerbrand Poster betreurde het dat de kritiek op de betrokken persoon met naam en toenaam in de openbaarheid is ge bracht. Daar was Zegers het mee eens. „Je moet altijd oppassen met het naar buiten brengen van kritiek op personen, vooral als zij zich op dat moment niet kunnen verdedigen". Uit het in aanbouw zijn appartemen tenhotel Juliana in De Koog werd tus sen 9 en 13 juli een hoeveelheid ge reedschap gestolen. Deze spullen (met een waarde van een kleine f1000,— zijn eigendom van de aannemer die met de bouw is belast. De Texelse po litie heeft de aannemer verzocht om voor bewaking te zorgen, met het oog op de bouwvakvakantie, hetgeen is toegezegd. De zon komt 21 juli op om 5.44 uur en gaat onder om 21.47 uur. Maan: 17 juli L.K., 25 juli N.M. Doodtij: 20 juli; springtij: 28 juli. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 17 juli 2.05 en 14.21 Zaterdag 18 juli 2.38 en 15.07 Zondag 19 juli 3.12 en 15.54 Maandag 20 juli 3.55 en 16.45 Dinsdag 21 juli 4.51 en 17.46 Woensdag 22 juli 6.26 en 19.02 Donderdag 23 juli 7.40 en 20.05 Vrijdag 24 juli 8.34 en 20.54 Zaterdag 25 juli 9.19 en 21.36 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Laagwater valt gemiddeld 6.15 uur na hoogwater. Heden is na een moedig gedragen lijden, voor zien van het H. Sacrament der Zieken, van ons heengegaan, mijn zorgzame man en vader Jacob Keijzer Szn„ echtgenoot van Cornelia Bakker, op de leeftijd van 84 jaar. C. Keijzer-Bakker S. Keijzer Texel, 15 juli 1987 Zuidhaffel 5, 1791 LD Den Burg. De H. Eucharistieviering zal worden gehouden op zaterdag 18 juli om 14.00 uur in de parochie kerk van de H. Joannes de Doper te Den Burg, waarna de begrafenis op het R.K. kerkhof zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren vrijdag 17 juli van 19.30 tot 20.30 uur in St. Jan en na de begrafe nis in De Witte Burcht. 1962 19 juli Onze ouders en grootouders 1987 Huib Petersen en Liesbeth Petersen-Dijker zijn 25 jaar getrouwd. Liesbeth en Kees Anneke en Gert Jan Jeanet en Fridolien Angelica en Benjamin Michiel Frans Rosariumlaan 22 3972 GJ Driebergen. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter en mijn zusje Suzanne Willem en Joke Rikkenberg-Sijtsma Peter Texel, 14 juli 1987 Heemskerckstraat 32 1792 AC Oudeschild Wij zijn erg blij met de geboorte van onze zoon en broertje Robbin Gerda, Jan, Natasja Patricia Hoogewoning Texel, 15 juli 1987. Willem v. Beierenstraat 3 1791 GS Den Burg. Blij zijn wij met de ge boorte van onze zoon Kevin Broertje van Diana. Arie en Marianne Kikkert 14 juli 1987 Landuwerweg 15 7451 SP Holten 15 juli 1987 Geboren: Tom Elmy Nieuwenhuizen John Verkroost Herenstraat 52 1797 AJ Den Hoorn Lieve mensen, Hartelijk bedankt voor de vele bloemen, kaarten en bezoek tijdens mijn ver blijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst. Wally Hillen-Tomarovskaja Heel hartelijk bedankt voor uw gelukwensen, bloemen en cadeaus. Mede door uw aanwezig heid is onze huwelijksdag voor ons een onvergetelij ke dag geworden. Gerrit en Marja van den Brink-Jonker ledereen die heeft meege werkt om onze huwelijks dag tot een onvergetelijke dag te maken willen wij langs deze weg heei har telijk bedanken. Janet en Gep Brouwer Texel, juli 1987 Oosterenderweg 41 1794 GB Oosterend. Wij zijn heel blij met de geboorte van Nick Zoon van Marjo Rutten-Zoetelief Theo Rutten Texel, 14 juli 1987 Eendrachtweg 4 1795 LD De Cocksdorp. Toneelver. St. Jan speelt het blijspel „Ciao" nog een keerl In Het Eier- landsche Huis. U komt toch ook? Juist verschenen: nr. 4 van het tijdschrift van de Historische Vereniging. Kost 3,50. Verkrijgbaar in Het Open Boek Donderdag 16 juli Ri- chenel in Question. Stretch spijkerbroe ken snow washed f69,—. Rabbit Habit, Kogelstraat 2, Den Burg.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 3