groen jwartj- iOOjaar jong van dart riese aannemer touwt zwemparadijs Toeristische drukte nog steeds niet top louw start eind augustus Trieste weer speelt parten Direct gestraft Telling van verkeer over Hoornderweg Autobanden vernield Hoofdletsel Bruining krijgt vergunning voor treintje De Koog 1 kg schouderkarbonade f5,98 de laatste week van augustus begint op het Kerc- k land bij De Koog de bouw van het zwemparadijs n de Recreatie Maatschappij Texel. De bouw is gund aan de firma G. Draisma Zoon uit Mak- in, een middelgroot aannemingsbedrijf met onge- er 70 vaste medewerkers dat al meer zwembaden n vergelijkbare aard heeft gemaakt. rg edders in actie „Wat je ver haalt is lekker 15 SEPTEMBER 1887 - Nr. 10.199 DINSDAG 28 JULI 1987 advertenties, abonnementen, etc. ■leid ft De Rooy B.V., Postbus 11, 1790 AA Den Burg, fjon (02220) 2741, na 18 00 uur 4881. ((tl0 parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, telefoon 02220-2741. werktijd deze week tot en met dinsdag a s.: Frans Hopman, Ongeren Burg, telefoon 02220 - 5472 Verschijnt dinsdags en vrijdags. Abonnementsprijs ƒ19,20 per kwartaal; los 90 cent Postgiro 652 Bankrelaties: Amro Bank nr. 46.99 17 636 Rabobank nr. 36.25.01.742; NMB nr. 67.34.60.398. Het In aanbouw zijnde zwemparadijs In Joura lijkt vaal op het toekomstige Texelse zwemparadijs. (De foto werd gemaakt door de heer G. Grooters van gemeentewerken). toortje van de RMT waar aandeelcerti ficaten van ƒ100,en ƒ200,— zullen worden verkocht. Het RMT-bestuur verwacht een opleving van de be langstelling hiervoor nu vast staat dat het bad er inderdaad komt. Hoewel het vereiste minimumkapitaal al gerui me tijd geleden bij elkaar was, is extra geld zeer welkom omdat het verminde ring van de rentelast betekent en mo gelijkheden opent voor extra voorzie ningen en verdere uitbreiding van het Kerckeland-projekt in de toekomst. De voordelen die aan een aandeel zijn ver bonden, blijven voorlopig ongewijzigd: elk certificaat geeft recht op toegang voor half geld. Bezwaren verworpen Alle formele en financiële belemmerin gen voor de totstandkoming van het zwembad zijn inmiddels uit de weg ge ruimd. Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben vorige week de verklaring van geen bezwaar afgege ven in het kader van de gevoerde arti kel 19-procedure en dus een voor de RMT positieve uitspraak gedaan inzake het AROB-beroep dat door de firma Prins-Jellema namens de in oprichting zijnde N.V. Recreatie Maatschappij Texel was ingediend tegen het aanvan kelijk niet afgeven van deze verklaring. De bezwaren van Sporting Texel IMari- ^jl de reddingboot .Siegfried Eg- irno '"dis" met de grootste moeite door branding ging strandde het jacht op Vliehors, waardoor de Texelse red- 13 er niet meer bij konden. De whip- 'Ptoeg van Vlieland kwam daarop in en de .Siegfried" kon onverrich te huiswaarts keren. Aan boord net jacht bleken zich een echtpaar It ('0c'1ter te bevinden. Zij waren «anks de waarschuwingen voor har- 'wnd, van Vlieland vertrokken op •9 naar Den Helder, toen het schip grondzeeën volliep. De Duitser s niet wat hij daar mee aanmoest jatte het jacht op het strand. Daar "et met een kraan en een vracht en vandaan worden gehaald. Nie- »!a Van ^et Duitse gezin raakte ge- Eens te meer blijkt hoe belang- e bewaking overdag vanuit de '"torer. is, anders was dit geval mis- tiet of veel te laat gesignaleerd. rn Jl Zaterdag ging voor het eerst dit seizoen de noodcemping open. Tweee 21-jarige Duitse meisjes werden donderdag door de eigenaresse van boetiek 22 betrapt op het stelen van een jurk van ƒ80,—. In overleg met de officier van justitie werd besloten dat de dames voor ze zouden afreizen een boete te laten betalen die twee maal de waarde van het gestolene had. Sinds een week vindt een telling plaats van het verkeer op de Hoorn derweg. De gemeente heeft hiervoor een mechanisch telapparaat geplaatst ter hoogte van de afslag Amaliaweg. Hiermee kan uitsluitend het autover keer worden geregistreerd. Om ook een inzicht te verkrijgen omtrent het aantal fietsers en bromfietsers dat van de weg gebruikt maakt, zal driemaal een telling worden uitgevoerd door een gemeentemedewerker. De verkeer- telling beslaat een periode van veertien dagen. De gemeente verricht de telling op verzoek van de provincie. De cijfers worden gebruikt om te beoordelen of de aanleg van een fietspad langs de Hoornderweg qua verkeersintensiteit noodzakelijk is. Van een 29-jarige man uit Den Burg werden zondag twee autobanden ver nield. De auto stond geparkeerd voor zijn woning aan de Noordwester te Den Burg. In de nacht van vrijdag op zaterdag parkeerde een man uit Putten zijn BMW in de sloot langs de Hoornder weg ter hoogte van Zuidhaffel. Hij was de bocht uitgevlogen en moest met hoofdletsel worden vervoerd naar het Geminiziekenhuis te Den Helder. Het gemeentebestuur geeft Hielke Bruining uit De Koog een vergun ning voor zijn ..strandexpres" in De Koog, want het voertuig voldoet aan de verkeersveiligheidseisen. Nadere voorwaarden zullen nog worden vastgesteld in samenwer king met de politie en de vergun ning geldt maar voor een bepaalde (zomer-)periode. Bruining had mondeling verzocht toestemming te verlenen voor het, door een geruisarme motor aangedre ven voertuig, waaraan twee aanhan gers kunnen woroen gekoppeld om personen te vervoeren van het parkeer terrein aan de Nikadel naar de strandslagen in De Koog en terug. Hij verklaarde dat het vervoermiddel op vaste tijden zou rijden, afhankelijk van het vervoersaanbod en dat het gehele ding in gedekte kleunen was. Zoals be kend wil Bruining met het treintje ook zg. „Moonlight"ritten door het bos verzorgen. Bruining diende tegelijker tijd enkele andere verzoeken in, maar die heeft de gemeente niet meer in behandeling genomen, daar het sei zoen al te ver is gevorderd. Weekendreclame (donderdag, vrijdag, zaterdag I; U parkeert uw auto gewoon voor de deur. Ook specialist in BD levensmiddeler Probeer het eens. Den Hoorn is dich ter bij dan u denkt. Tel. (02226) 252. letwijfeld zullen velen het te- stellend vinden dat het veel- proken zwemparadijs niet door Texels bedrijf wordt gebouwd, latiefnemer Joop Jellema: „Dat len we zelf ook heel vervelend, it omdat het hier om een pro- gaat waar heel Texel zich bij okken zou moeten voelen, had- we de opdracht graag aan een alaar gegeven. We zijn langdu- met een Texelse aannemer in arhandeling geweest, maar het elaas niet gelukt om tot over stemming te komen". ziet er wel naar uit dat Texelse on- annemers aan het zwemparadijs in werken. Een woordvoerder van sma vertelde ons dat het gebruike- om zoveel mogelijk te werken plaatselijke bedrijven, als die ten- ste voldoende gekwalificeerd zijn. name wordt gedacht aan het om- jrijke grondwerk, tegelwerk en Iderwerk. sma begint het werk op Texel met eveer zes medewerkers maar in de tste fase van de bouw zal wel on eer 35 man op het Kerckeland be- :ijn. Voor de bouw zijn 200 werk- dagen geraamd, wat betekent dat bad nog in het zomerseizoen 1988 deuren zal openen, met als enige irbehoud dat de winter geen roet in eten strooit. Het Texelse zwempa- ijs is ontworpen door het gespecia- »de architectenbureau Koppert £f mis B.V. uit IJsselstein dat onder ir grote zweminrichtingen heeft ge ïnd voor Sneek en Joure. Aanne- Draisma is ook ervaren op zwem- lebied, blijkens het feit dat dit be traden heeft gebouwd in Sneek, ine en Drente. Het Texelse zwempa- lijkt veel op het in aanbouw zijn- |twemparadijs van Joure. Het Texel- id is echter groter en van meer aantrekkelijkheden voorzien, zoals zeer lange waterglijbaan, de sauna stoombad. Voor Draisma komt het )Xf|ed uit dat met de bouw op Texel irdt begonnen op het moment dat bad in Joure zo'n beetje klaar is. Aandelen lens de bouwvakantie zullen bouw en, diverse hulpmaterialen e.d. al i'Texel worden getransporteerd. Op bouwterrein komt ook een kan- "dag sloeg de Eierlandse Kust- 'cht alarm toen een Duits jacht bij de Vliehors een rode lichtko- I «fschoot. Omdat het jacht rdjes bleef draaien nam de achter in de vuurtoren aan dat Persoon overboord was gesta rt en waarschuwde hij tevens «el Air, dat een vliegtuig de ais abt instuurde. nus van der Slikke) tegen het bouw plan zijn niet behandeld omdat Van der Slikke heeft afgezien van zijn plan nen om in het artikel 11-gebied een soortgelijk plan tot uitvoering te bren gen. De bezwaren van Ewoud Keijser zijn van de hand gewezen. Zoals be kend had Keijser geprotesteerd omdat hij vreest zijn saunabedrijf aan de Par- nassiastraat te moeten liquideren we gens de concurrentie die hem straks wordt aangedaan door de twee luxe Finse sauna's die deel uitmaken van het zwemparadijs. Gedeputeerde Sta ten: „De door Keijser aangevoerde be zwaren, waar zij hem uitsluitend wor den ingegeven door vrees voor con currentie, zijn van onvoldoende ge wicht om medewerking aan het plan te onthouden. Met de realisiering van onderhavig projekt wordt tevens een algemeen belang gediend, waaraan het particuliere belang van reclamant on dergeschikt moet worden geacht". Ge wezen wordt verder op de mogelijk heid voor Keijser om aan de gemeen teraad schadevergoeding te vragen krachtens artikel 40 van de Wet op de ruimtelijke ordening. Steun van de provincie voor het Texel se zwemparadijs bleek al eerder uit het goedkeuren van de geldlening van twee miljoen tegen lage rente die door de gemeente Texel werd verstrekt. In de overweging van GS in het jongste besluit staat onder meer: „Het eiland Texel waar jaarlijks duizenden toeristen hun vakantie doorbrengen, ontbeert een slechtweervoorziening van for maat. Hieraan is dringend behoefte. Nu een particulier een daartoe strek kend plan wenst te ontwikkelen en de gemeente daarin sterk participeert, kan eindelijk een dergelijke voorziening ge realiseerd worden". nieuw aangekomen kampeerders moe ten doorverwijzen. Maandag kon de noodcamping weer worden gesloten. De grote RST-campings Loodsmans duin en Kogerstrand hadden aan het begin van deze week een 85 procent bezetting. Normaliter hadden beide campings vol moeten zijn. RST- directeur C. Koorn is allerminst pessi mistisch: „Je kunt dit weer beter nu hebben dan in de tweede week van augustus. Degenen die dan thuisblij ven, komen zeker niet meer. Nu kun nen velen de kat nog even uit de boom kijken. In het algemeen gesteld: eind augustus weten we meer." Opvallend Koorn vindt het opvallend hoe weinig kampeerders naar aanleiding van de extreem slechte weersomstandigheden vorige week huis- of zuidwaarts zijn gekeerd. Op de RST-campings heerste na de aanvankelijke wateroverlast zelfs een stemming van eensgezindheid. Gezamenlijk werd het water wegge werkt en kampeerders die hoog en droog stonden, maakten spontaan ruimte voor hun in slechtere omstan digheden verkerende benedenburen. Als aardig bijverschijnsel ziet Koorn de kwaliteit van de duinen op Kogerstrand en Loodsmansduin: deze zien groener en gezonder dan ooit tevoren. Ook collega Martin Warnaar van va kantieoord De Krim klaagt allerminst. Het bordje „vol" hoeft nog niet aan de toegangspoort te hangen, maar dat scheelt weinig. Voortdurend zit de camping tegen een 100 procent bezet ting aan. De wateroverlast viel ontzet tend mee; Warnaar meent dat de vruchten van de aanleg van een uitge kiend drainagesysteem nu worden ge plukt. Heel belangrijk acht hij het dat de gasten zich niet gaan vervelen. Continu worden activiteiten op het Krim-terrein gehouden. „Het valt dus best mee, maar er mogen nu toch niet al te veel onaangename dagen meer volgen. Als de mensen niet eens lek ker naar buiten kunnen, wordt de stemming chagrijnig. Maar ach, als je de kranten leest dan zie je dat in heel Europa het weer van slag is. Daar kun nen de mensen zich hier mee troosten. En ook vergeleken met de rest van Nederland is het weer op Texel nog relatief gunstig. Overkanters die hier aankomen vinden dat het hier best meevalt." Wat betreft de hotels is hier en daar nog een plaatsje vrij, de vakantiehuis jes zijn volledig bezet en ook de klei nere campings zitten zo goed als vol. Vreemde auto's Het is dus druk, alleen niet topdruk. Hoewel bij het vergelijken van cijfers altijd de nodige voorbehouden moeten worden gemaakt, wijzen de vervoers cijfers van Teso dat ook uit. Het saldo vreemde auto's op het eiland bedroeg zondag 8166 en dat waren er een jaar geleden 8445. Vorige week was het verschil nog circa duizend auto's, dus het verschil wordt kleiner. De vervoerspiek van vorig weekend, toen op zaterdag 2606 eenheden van Den Helder naar Texel werden overge zet, werd ditmaal niet bereikt. Zater dag gingen 2290 eenheden richting Texel en dat zorgde tussen tien uur 's morgens en vier uur 's middags voor wachttijden van één S anderhalf uur. Vanaf Texel gingen die dag 1547 een heden met de boot mee, tussen tien uur en half twee goed voor nauwelijks noemenswaardige wachttijden van een half uur tot een uur. Vrijdag vertrokken 1770 eenheden van Texel en kwamen er 2048. Tussen half elf en half twee moest op Texel maximaal twee over tochten geduld worden uitgeoefend. Zondag hoefde helemaal niet te wor den gewacht; 1316 eenheden vertrok ken en 991 kwamen. Voor een goed stukje vlees hoeft u ech ter niet zo ver. In Goënga's specialiteitenslagerij, vindt u van eigen slacht een keur aan heerlijkheden, waaronder de tot in alle hoeken van ons land beroemde lamsvleesgerechten. De toeristische topdrukte op Texel is nog niet bereikt. Teso vervoerde tij dens het weekeinde opnieuw een grote stroom vakantiegangers naar het eiland, maar de aantallen liggen nog steeds achter bij vorig jaar. Het mo ge echter duidelijk zijn dat de trieste weersomstandigheden van de afge lopen twee weken de cijfers in negatieve zin hebben beïnvloed. De nood- camping aan de Westerweg moest weliswaar twee dagen geopend wor den om nieuwe kampeerders te kunnen opvangen, maar momenteel is op de campings weer ruimte over. Gezien het slechte weer vallen de cij fers feitelijk nog mee. Vergeleken met berichten die uit kustplaatsen elders in den lande worden ontvangen, komt Texel er betrekkelijk goed vanaf. Van een grote uittocht van kampeerders was bijvoorbeeld geen sprake. Wél is het zo dat zich minder nieuwe kam peerders aanmelden dan had gekund. Zij wachten nog even af. Niettemin stonden zaterdag voor de eerste maal dit seizoen tenten op de noodcamping aan de Westerweg. Vrijdagavond moest reeds worden begonnen met doorverwijzen van nieuw aangekomen kampeerders. De ruimte op de cam pings was beperkt en in dat geval heeft de noodcamping-beheerder een coördinerende taak. Vrijdag konden al le nieuwelingen nog op de overige campings terecht. Zaterdag was dat niet meer het geval: 's avonds stond een 25-tal tenten op de noodcamping. Dat waren voornamelijk jongeren; een groep die volgens de nieuwe beheer der Kees Maas minder eenvoudig een plaatsje kon verwerven op de andere campings dan gezinnetjes. Opvallend was verder de voorkeur van de kam peerders voor De Koog en Den Hoorn; het was voor Maas moeilijk om hen te bewegen een plaatsje te zoeken nabij bijvoorbeeld Oosterend of De Slufter. Zondagavond stonden nog slechts tien tenten op het noodcampingterrein, maar had Maas wel liefst tachtig

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 1