jroen Zwartj- WOjaar van narij Dansschool Siebeling op Texel llympia's Tour gaat Texel van start Jachthaven voortijdig vol water gelopen Een kwart eeuw INSCHRIJVING Dam bezweek onder waterdruk TEXELAAR (21) IN ZWEMBAD OVERLEDEN F-URIE voor dit Jubileumjaar op woensdag 26 augustus van 17.00 - 20.00 uur in H.C.R. „De Lindeboom" te Den Burg. Daarna telefonisch onder nummer (02230) 12681. Aanvang der cursussen tweede week september. mfietser (17) ig gewond Meierblisplaats kost ƒ20.000 Snelle hulp baatte niet Auto in sloot Jongetje (3) met arm bekneld in landbouwmachine Hggonde Jonge bromfietser krijgt eerste hulp ven een arts. Rechts advertenties, abonnementen, etc Luid De Rooy B.V., Postbus 1., 1790 AA Den Burg, (n (02220) 2741, na 18 00 uur 48** .•Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, telefoon 02220-2741 trktijd deze week tot en met dinsdag a s Frans Hopman, Ongeren irg. telefoon 02220 - 5472. Verschijnt dinsdags en vrijdags. Abonnementsprijs A19.20 per kwartaal; los 90 cent Postgiro 652. Bankrelaties. Amro Bank nr. 46.99.17.636 Rabobank nr. 36.25.01.742; NMB nr. 67.34 60.398. de besche- Iroloog en de eerste etappe van Olympia's Tour door Ne- Knd zullen op de zaterdag voor Pinksteren 1988 worden luden op Texel. Dit is het resultaat van de inspanningen He speciaal voor deze gelegenheid in het leven geroepen Ihting Wielerevenement Texel" die voldoende sponsors t gevonden om de hoge kosten van het wielerevenement Lnen dekken. lie's Tour is een van de belang- wielerwedstrijden voor ama- Er wordt aan meegedaan door ■rd tot tweehonderd wielrenners van landen. Het belang dat erbij heeft bestaat uit de publici st eiland zal onder de aandacht in gebracht bij een interessante ie doelgroep. De roep van Texel ietseiland" kan worden versterkt, •omotie-effect zal vergelijkbaar et dat van de catamaranronde Texel. jloog, die 's morgens wordt ge- bestaat uit een individuele tijdrit legen kilometer. De eerste etap- middags is ongeveer 100 kilome- lart en finish zijn vrijwel zeker in lurg. De pogingen om proloog iste etappe naar het eiland te ha- teren al van februarj. Het initia- genomen door bedrijfsleider Ton er Smit van Euroase-recreatiepark tee Tent. De Euroasegroep is iponsor. er Smit maakt deel uit van het ir van de Stichting Wielerevene- die is opgericht omdat de be nen niet persoonlijk de financiële kunnen dragen die met het rent gepaard gaan. In de stich- jn verder vertegenwoordigd de Sportraad (G. Praamstra), de vereniging Texel (twee personen) heren T. v.d. Smit en C. Vinke rnstige verwondingen moest ochtend de 17-jarige Peter ruining uit De Koog naar het Inl-ziekenhuis in Den Helder in vervoerd, nadat hij betrok- as geraakt bij een verkeers- al op de Pelikaanweg. De nwas rond twintig voor met zijn brommer frontaal l) tegemoetkomende auto, urd door een 35-jarige man n Burg, gebotst. De toestand at slachtoffer was vanoch- edelijk stabiel. rdt op de afdeling intensive care nadat vier gebroken ribben, jeklapte long (mogelijk licht ge- lerdl, diverse schaafwonden en nlijke voet en rug waren ge teerd. Inwendige verwondingen i niet uitgesloten geacht. De :ht van het ongeval is nog on- |k. Het speelde zich af op het weggedeelte tussen de S-bocht Ruijslaan. Volgens de politie be- 'eter Luc Bruining zich op de weghelft en was de snelheid van weggebruikers niet hoog. De ter werd totaal vernield. De auto gedeukte kentekenplaat en rechterzijde een kapotte ko- deuken op de motorkap en een nterde voorruit. op persoonlijke titel. De Stichting VW Texelpromotie is in adviserende zin bij de zaak betrokken en het gemeente bestuur heeft een belangrijke rol gespeeld bij de voorbereiding. Bij Olympia's Tour is de normale aan pak om diverse etappes aan gemeen ten te „verkopen". Gebruikelijk is dat de televisie, de dagbladen en de wie- Ierpers aandacht besteden aan elke etappe. Bij de proloog en eerste etap pe zal dat zeker het geval zijn. Het plaveien van een stuk van het voormalige Boysveld aan de Westerweg zodat daar zonder ter- reinschade de meierblis kan bran den, kost f20.000— B en W voelen er op dit moment weinig voor om een dergelijke uitgave te doen. Wethouder Barendregt: „Het komt neer op een jaarlast van f2.000 Er is vast wel een agrariër die een stukje land voor duizend gulden of minder beschikbaar wil stellen. We hebben iemand op het oog. Als dat niets wordt kan het Boysterrein altijd nog". Dirk Terpstra zette in de FET- commissievergadering van donderdag avond vraagtekens bij het bedrag van f20.000,— Hij kan zich niet voorstellen dat het maken van een pleintje van oude straatklinkers zoveel meer kost en vroeg om een specificatie. Hij vond één meierblisplaats in Den Burg bo vendien onvoldoende. Vroeger brand den rond Den Burg wel zes meierblis- sen, zodat kinderen uit alle delen van het dorp zich wel bij een blis betrok ken konden voelen en er brandbare rommel heenbrachten. Terpstra eiste dat er over deze lang slepende zaak binnen één tot twee maanden duide lijkheid moet komen. Premie Ook de Partij van de Arbeid gaat ak koord met het verstrekken van een premie van f5.000— aan het trans portbedrijf H.H. Slegtenhorst in Oude- schild om het mogelijk te maken dat dit bedrijf wordt verplaats naar het in dustrieterrein. Dirk Terpstra legde uit dat zijn fractie aanmerkingen had op het voorstel omdat het een eenmalige aangelegenheid is, terwijl de PvdA wil dat er beleid van wordt gemaakt. Dat betekent dat ook andere bedrijven die hinderlijk zijn, of hinderlijk kunnen worden in een woonomgeving, op de ze wijze worden gestimuleerd om te verhuizen. Een soortgelijk standpunt huldigde Peter Bakker (PSP). Gebrand Poster (Texels Belang) was minder en thousiast en zag problemen in het ge ven van premies „aan ieder die ons in de weg zit". Een zeer onverwacht plechtig ogenblik: uitvoerder Bob Spoor ven het aannemingsbedrijf Van Noordenne, Jachthaven meester Willem Wel by en Jachtvaarder Henk Collou varen door het zojuist ontstane gat de nieuwe passantenhaven binnen om palen en andere drijvende spullen in veiligheid te brengen. Vier dagen eerder dan de bedoe ling was, is gisteravond de nieuwe passantenhaven in Oudeschild vol water gelopen. Om kwart voor ne gen constateerden mensen van het aannemingsbedrijf en rijkswa terstaat dat vlak bij de plaats waar 's middags nog asfalt was aange bracht een gat was ontstaan in de negen meter brede dam tussen ou de en nieuwe haven. De aanvanke lijk anderhalve meter brede sleuf sleep snel uit tot een breedte van 25 meter waar in krap anderhalf uur 100.000 m* water doorstroom de. Pogingen om het gat met twee kranen te dichten hadden geen en kel resultaat, zodat men zich al gauw in het onvermijdelijke schikte. Oorzaak van de doorbraak was het doorsijpelen van water langs en door het zojuist aangebrachte poreuze asfalt bij de ingang van de haven. De zandi ge grond werd daarbij weggespoeld, waardoor de dam plaatselijk inzakte en een gat ontstond. Het verschijnsel werd mede veroorzaakt door de grote druk van het buitenwater. Er stond een „dik" tij water dat met een hoog te van vier meter tegen de dam drukte. Schade Een drama is het niet, maar er is wel wat schade. De asfaltglooiing bij de in gang van de passantenhaven is over een lengte van ruim vijftien meter on- derspoeld en zal gerepareerd moet worden of moeten worden vervangen door steenstort. De aannemer had de haven nog graag enige dagen droog willen houden, om dat men nog bezig was met het plaat sen van de palen waaraan de drijvende steigers worden bevestigd. Er moesten nog ongeveer dertig palen worden ge plaatst. Dat zal nu in het water moe ten gebeuren, wat volgens uitvoerder Bob Spoor en onderaannemer Jan Kikkert niet zo'n probleem is. Bij de doorbraak is ook nogal wat wand de nieuwe haven ingespoeld. Mogelijk zal dat weggebaggerd moeten worden, maar omdat de haven iets dieper was uitgegraven dan was voorgeschreven. De 21-jarige Marco Beekhuis uit Den Burg is donderdagavond tij dens het zwemmen in zwembad Molenkoog onwel geworden en overleden. De bij het bad aanwezi ge badjuffrouw en omstanders schoten vrijwel direct te hulp, maar alle reanimatiepogingen ten spijt gaf de jongeman geen teke nen van leven meer. Marco Beekhuis behoorde tot een groepje jongeren, die van de badjuf frouw een waarschuwing kregen we gens hun zwemgedrag. Op hetzelfde ogenblik (omstreeks tien voor zeven) ontdekte ze de zich onder water be vindende Marco Beekhuis en dook te water om ook hem te waarschuwen. Ze bemerkte onmiddellijk dat er iets mis was. Het slachtoffer bevond zich toen beslist niet langer dan een halve minuut onder water. Een ooggetuige die het hele drama zich heeft zien vol trekken, heeft dit verklaard. In tegen stelling tot andersluidende berichten is de jongeman dus niet verdronken tij dens riskante waterspelletjes. Op het moment dat hij onwel werd hield hij zich op in het water bij een der start blokken bij het diepe bad. Met behulp van een zweminstructeur en een zwemmer werd het slachtoffer op de kant gehaald, waar direct mond- op-mond-beademing werd toegepast. Ook een broer van het slachtoffer ver leende deskundige assistentie, evenals een toevallig aanwezige verpleegster. Ambulancepersoneel en arts arriveer den binnen vijf minuten en zetten met apparatuur de reanimatiepogingen voort, echter zonder enig resultaat. is dat misschien niet eens nodig. Het was de bedoeling geweest om de ha ven pas vrijdag vol te laten lopen, zeer geleidelijk via pijpen in de dam.... De 3-jarige Maarten Broekman uit Eier- land moest zaterdagavond ernstig ge wond naar het ziekenhuis worden ver voerd. Het jongetje was omstreeks acht uur met een arm in een trans portband bekneld geraakt, die werd gebruikt bij het lossen van aardappelen bij het bedrijf van zijn vader. De ver wondingen lieten zich ernstig aanzien, zodat Maarten per ambulance werd overgebracht naar Den Helder en ver volgens doorgestuurd naar Rotterdam. Na een geslaagde operatie daar is er nu goede hoop dat het met de arm weer in orde komt. Een 22-jarige man uit Oosterland raak te vrijdagavond de macht over het stuur van zijn auto kwijt, toen hij bij een inhaalmanoeuvre met een wiel in de berm kwam langs de Pontweg. De auto raakte in de sloot en de bestuur der liep snijwonden op aan hoofd en handen. De passantenhaven nog droog. De foto werd gisteravond om zes uur gemaakt door Dirk Kuiter Links bij de kraan de plaats van de doorbraak.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 1