a College vraagt één aannemer voor verbouw raadhuishal Oud- com man dan ten terug op De Mok J'elleboog uitgeschakeld door Rab Veel keramiek bij expositie Galerie Tessel Bejaarden in trein Dansvoorstelling in Vergulde Kikkert SJJWbestuur eist „geheim" stuk op Tweetal cursu autogene train Opgevoerde bromfie i Scheepje naar haven gesleept e z ele Hard Soli Deo Gloria hervat repetities Prijs voor „Schoonste geheel" Geen voorrang Bij verstek veroordeeld P.I.TrCollecte Rammen preferent PAGINA 6 B en W zullen één aannemer vra gen prijsopgaaf te doen voor de verbouw van de hal en de in gangspartij van het raadhuis. Men Is tot de conclusie gekomen dat het houden van een aanbesteding met meerdere aannemers zoveel extra voorbereidingskosten vergt dat deze hoger zijn dan de lagere bouwsom die mogelijk door, het concurrentie-effekt ontstaat. Deze handelswijze is conform de ge meentelijke nota aankoopbeleid. Alleen bij duurdere karweien worden meerde re aannemers gevraagd. De verbou wing van de raadhuishal vergt onge veer f130.000,—Als een aanbesteding voor meerdere aannemers zou worden georganiseerd moet een uitgebreid bestek e.d. worden gemaakt waarmee f23.000,— is gemoeid. Het is dan vrij wel zeker voordeliger om - met de ei gen begroting in de hand - met één aannemer te praten. Een en ander werd in de vergadering van de raadscommissie voor financieel, economisch en technisch beleid ver teld door wethouder Klaas Barendregt en directeur A. Doppenberg van gemeentewerken. In de eerste competitieweek zijn de hoofdklassers zaalvoetbal be gonnen met de eerste bekerronde. De enige echte verrassing was de uitschakeling van J'elleboog door promovendus Rab. Gamma, dit jaar ook weer deelnemer, zette gedeci deerd Meermarkt met 5—1 opzij. Oosterend won van Texel, de Krim van Citroön, Casino van ZDH. Al- kema bleek sterker ten opzichte van Mantje. De vereniging Rab speelt dit seizoen voor het eerst in de hoofdklasse. De meeste spelers van dit team zijn vroe ger onder de naam F.C. Vergiet wel eens meer in de hoofdklasse uitgeko men. In de eerste bekerronde speelde Rab tegen J'elleboog. Een counterend Rab bracht J'elleboog constant in pro blemen. Tot kort voor tijd was er nog een 4—3 voorspong voor Rab. Dit werd echter teniet gedaan door een snel genomen vrije schop. Strafschop pen brachten daarna de beslissing in het voordeel van Rab. Gamma had ge loot tegen Meermarkt en kwam uit zonder Louis Uriot, maar met Rob van de Stap. In de eerste helft liet Gamma uitstekend zaalvoetbal zien. De bal cir culeerde met voor Texel hoge snelheid in de ploeg en Meermarkt kon eigenlijk alleen maar toe kijken hoe .Gamma het spel maakte. Dat Gamma de score vrij laat opende en ook niet verder uit breidde tot 1—0 behoedde Meermarkt voor een grote nederlaag. Zelfs kwam men nog tot 1—1 met een de schaarse uitvallen. Gamma liet er in de tweede helft geen twijfel over bestaan wie de sterkste was en liep weg tot 5—1. Alkema kwam uit tegen Mantje. Bin nen een paar minuten stond Alkema 2—0 voor dankzij twee verre schoten van Arjan van der Knaap die Keeper Bokma totaal verrasten. Alkema drong wel verder aan maar scoorde niet meer. Mantje scoorde wel twee keer en kwam dus op gelijke hoogte. In de tweede helft gaf de betere conditie en het surplus aan techniek de doorslag in het voordeel van Alkema. Casino had de handen vol aan ZDH, of liever men mocht de handen dicht knijpen dat men zonder kleerscheuren de eerste bekerronde door kon komen. Casino kon het wel eens een stuk moeilijker krijgen om de prestatie van het vorige seizoen te continueren. De Krim, kampioen van de eerste klasse kwam uit tegen Citroën, verleden sei zoen nog uitkomend in de eerste klas se. In een spannende wedstrijd trok de Krim aan het langste eind door twee doelpunten van Bep Vonk en een van Roberto Casiola. Citroën stelde daar slechts één tegenover van Rob Nagy. Hoofdrol De Texel veteranen zijn ook gepromo veerd naar de hoofdklasse. Al zal voor dit team dan geen hoofdrol zijn weg gelegd, men kan er op gaan rekenen dat Texel menige hoofdklasser het 1 voetballeven zuur gaat maken. Oosterend kwam in ieder geval deze confrontatie zonder kleerscheuren door, gezien de 4—2 winst, wat coach Klaas van der Berg in ieder geval niet ontevreden maakte gezien het feit dat Oosterend vier nieuwe spelers dit sei zoen moest inpassen. Van alle hoofd klassers kwam alleen Gamma 2 niet in actie. Na de eerste speeldag in de hoofdklasse lijkt het er inderdaad op dat er een hele grote aan elkaar ge waagde groep is, zodat er gaandeweg het seizoen een spannende competitie kan ontstaan. In de eerste klasse twee wedstrijden. Albert Heyn en NIOZ Er werd onmiddelijk tegen gepro testeerd door Gerbrand Poster van Texels Belang, die beweerde dat de nu voorgestane aanpak alleen bij kleine karweitjes zou worden toegepast. ,,U maakt uitzonderingen tot regel. Texels Belang béélt. U bent hardleers. Het kan raar lopen met UI", aldus het drei gement dat Barendregt van Poster te horen kreeg. Barendregt merkte nog op dat precies volgens de afgesproken regels wordt gehandelt en herinnerde eraan dat de irritatie van de raad is ge weest dat niet steeds hetzelfde bedrijf in aanmerking komt om voor de ge meente te werken. Ook bij aanbeste dingen op uitnodiging zorgt de ge meente voor roulatie door telkens an deren te vragen, als dat mogelijk is. Poster liet blijken hier door allerminst overtuigd te zijn en kondigde aan dat hij erop terug zou komen. Tot 19 september is in Galerie Tessel in de Kogerstraat te Den Burg weer een aantrekkelijke expositie te zien met werken van zes kunstenaars. Vijf van hen werken met keramiek, de andere schildert. Galerie Tessel is geopend van maandag tot en met vrijdag 10.00-18.00 uur en zaterdag 10.00-17.00 uur. Judith de Vries uit Amsterdam is ge- pecialiseerd in keramiek. Haar kannen en koppen met abstracte vormen in zachte pastelkleuren, vaak met gemar merd effect, zijn van indrukwekkende schoonheid. Het teer aandoende ge vlochten porcelein is verwerkt tot schaaltjes die toch zeer sterk zijn. In 1980, rondde Janne Emmer haar opleiding af, waarna ze ging werken als beeldend kunstenares. Zij schildert Bejaarden van Samen één en Sint Jan kunnen zich bij de balie van hun te huis opgeven voor een leuk evene ment dinsdag. Zij worden dan om half tien door een bus van Robert Aris van Boven naar De Koog gebracht waar zij met het treintje van Bruining over de duinen naar Paviljoen drie van Gerard Zoetelief worden gebracht. Daar krij gen ze koffie aangeboden. Daarna worden ze weer teruggebracht. Dit al les wordt hen aangeboden door de ondernemingen Van boven, Brutex en Paviljoen drie. Het tochtje gaat alleen bij goed weer door. Voor mensen uit het verpleeghuis wordt nog een aparte rit georganiseerd in verband met de extra begeleiding die dat vergt. Theater De Vergulde Kikkert is vrijdag avond de lokatie waar het dansstuk „Chihuahua" wordt opgevoerd. Het stuk wordt gebracht door „De Nieuwe Danserije" uit Breda, in choreografie van Tamara Huilmand. Zij maakt deel uit van het uit vier personen bestaan de dansgezelschap. „De Nieuwe Dan serije" is een stichting die twee choreografen in dienst heeft, maar geen vaste groep dansers. De titel van het stuk slaat op een klein hondje, dat meestal enorm opgetut wordt en dient als statussymbool van de bazin. Het parmantig rondstappende diertje heeft een grote mond, maar als het op da den aankomt, is het weg. Dit achter grondgegeven kan worden doorgetrok ken naar het thema van het meisje dat wordt geconfronteerd met het feit dat van haar wordt verwacht vrouw te zijn (of te spelen). Maar dans komt op de eerste plaats in de uit vijf delen bestaande voorstelling. De aanvang is half negen en de entree bedraagt 712,50. kwamen tegen elkaar uit. Beide teams zijn gepromoveerd uit de tweede klas se. Albert Heyn won en dat is een goede prestatie. De laatste wedstrijd in deze klasse was die tussen Casino 2 en Casino 3 die door de laatste werd gewonnen met 3—2. In de derde klas- sel werd ook een compleet programma verspeeld. De opvallenste uitslag was er voor de Krim 3 die met 2—1 van Gempo won. Bij de dames een wedstrijd tussen het derde en het eerste team van Casino. Die uiteraard werd gewonnen door Casino 1 met 6—0. Casino 1 liet een uitstekende wedstrijd zien. Er werd heel goed ge voetbald met in de hoofdrol een tech nisch bekwaam spelende Anita Witte en als uiterst nuttige en goede speelster Gerde Koopman, in ieder ge val was het uitstekend zaalvoetbal was Casino op de vloer legde. In de junio ren 1 klasse werd ook een bekerronde verspeeld. Favorieten Casino en Nissan wonnen beide hun wedstrijden. Casino met 5—1 van een goed spelend Gam ma 2 en Nissan met 12—1 van Texel. TEXELSE COURANT DINSDAG 25 AUGUj Met zijn sleepboot „Elisabeth" bracht Oudeschilder Leo Visser zaterdag een scheepje dat voor de kust bij Bergen (NHI motorpech had gekregen, naar de haven van Oudeschild. Het betrof een voormalige, uit 1919 daterende, Deense kotter, die door de eigenaar, een inwoner van Schiermonnikoog, tot pleziervaartuig was omgebouwd. De eilandbewoner had, vijfhonderd meter uit de kust, langdurig geprobeerd de motor weer aan de praat te krijgen, maar dat lukte hem niet. Als oud medewerker van Smit-Tak, schakelde hij dat bergingsbedrijf in. Smit-Tak gaf vervolgens aan Visser de opdracht om het schip naar de dichtst bijzijnde ha ven te slepen. Het bestuur van de Stichtli Jeugd- en Jongerenwerk l door de gemeente zo spon gelijk op de hoogte wordig gesteld van een ambtelijk) wwarin aantekeningen war maakt over het functions» jeugdwerkbegleider Jan Dat staat in een brief van bestuur aan B en W. Vorige week werd bekend dan door verminderde financiële de subsidie voor deze functie stopzetten. Mogelijk heeft di waarover wordt gesproken, bj besluitvorming een rol gespo SJJW-bestuur voelt zich in kwestie door het college ten gepasseerd. Het bestuur beti dat onder geheimhouding gesproken met het bestuur Stichting Ondersteuning Wi en niet met de SJJW. Voorti bestuur binnenkort een gesi en W over het jaarverslag 1! stichting. Dat gesprek zou gustus plaatsvinden, maar ging hiervoor werd tot dusver ontvangen. Vanaf 2 september wordt begonnen met een tweetal sen autogene training, woensdagavond in het Gro Kruisgebouw (in het conan reau) aan de Witte Kruisli Den Burg. Autogene training is een onts ningstherapie die wel de „yq het westen" wordt genoemd, togene training leert men zied treren op innerlijke rust, leert chaam en geest ontspannen zo nieuwe energie op. Ook <k traind om het concentratie tievermogen te bevorderen Er wordt een begincursus gei één voor mensen die al ervan ben met autogene training of andere vorm van ontspanning Beide curssussen omvatten melijke oefeningen, doch bes" ontspanningsoefeningen, die dereen aan te leren zijn. Voor informatie of aanmelding Westenberg, tel. (022201 3131 gens tussen 8.00-9.00 uur of tussen 18.00-19.00 uur. boot it, zot Texel I n met' dedei r 42 a nen. E is zo c tonder ringen uitser i er 12 De bromfiets van een 17-jarig eelner uit Hoofddorp is vrijdag uit h zegde genomen omdat deze was op antal t De jongen werd aangehoudes 3, in 1 hij met hoge snelheid langs d loper weg reed. urtore urtore eelne it: de om het s' probl sdorp het te lling 1 lemer voet Ij de 1 r hen Wi ri Di wins 121, rr en men sprak van uniforme n wil zeggen dat zowel mannelj ds de vrouwelijjke lammeren van goede eigenschappen van hui in zich droegen De tweede ram, nu eigendom Friese fokkerscombinatie Zand Oostermeer had nummer 403! Van hem werden 198 nakomei voorgebracht. De ontwikkeling normaal en het type wisselen: rend van gewoon tot heel toppers zaten er tussen volge keuringscommissie. Het beenwerk was voldoendil tigl, een enkel krom voorbeer laten. De bespiering en de v» waren goed. Beide rammen h Hsfana vader nummer 4030 0200, e uit hel het bedrijf Kikkert. Deze rami twee jaar geleden preferent vt Hun moeders waren allebei J kainini ooien". Ster is een hoge keu" s" in ficatie voor vrouwelijke schap *9int i sedoer Oudes iroersr meei iderlijk hele uur k\ sne i, die De di fag de oncou i hier ng dre: Kees Kikkert toont een nekomeling ven een ven de leter preferent verkleerde remmen een de Jury. De oud-commendenten verzamelden zich bij de vlaggemest op het kazerneterrein om zich door de marinefotograaf te laten vereeuwigen A in veel verschillende technieken, ze toont hoofdzakelijk landschappen, waarin blauw de boventoon voert. Op de expositie zijn verschillende technie ken te bewonderen. Henk Wolvers toont een serie porce- leinen objecten die een beetje doen denken aan papieren bootjes. De prachtige manier waarop hij heeft gespeeld met zachte kleuren en struk- turen maakt zijn vaasvormen tot aan trekkelijke kunstvoorwerpen voor bijna iedereen. Van bijzondere schoonheid zijn de beelden van Jan Leeuwenburg. In antracietkleurig zwart poseert hij steeds dezelfde dikke afgeronde man nenfiguur op zeer typerende wijze. Ook staat er een serie dozen met weer heel strakke vormen, uit vlakken opgebouwd. De arichtect Jo Frijns heeft een groot aantal ingenieuze zwarte vazen ge maakt. Hij ontwerpt ze op papier, maakt mallen en giet zo zijn witte of zwarte porceleinen vazen met strakke bij elkaar passende vormen. Leo Martens is een leerling van de bekende Han Boerigter en dat is enigszins aan zijn stijl te zien. Traditio nele vazen en schalen die door hun kleuren erg mooi zijn. Prachtige afge ronde vormen in groenrode, bruinbeige of blauwrode tinten. Al het geëxpo seerde werk is te koop. Een inwoner van De Koog overschreed vrijdag bij het binnenrijden van zijn dorp de aldaar geldende maximums nelheid met vele kilometers per uur. In de Dorpsstraat, waar slechts 50 km/u is toegestaan, bereikte de man de dubbele snelheid. Hij werd door de politie bekeurd. Het Oosterender koor Soli Deo Gloria begint dinsdag weer met de repetities. Geoefend wordt in het Muziekcen trum, hoek Peperstraat/Oranjestraat in Oosterend, vanaf acht uur 's avonds. Belangstellende niet-leden zijn even eens welkom. Als afsluiting van het ringsteeksei zoen wordt woensdagavond om 20.30 uur in De Lindeboom te Den Burg een feestavond gehouden waarbij de prijs voor het „schoonste geheel" wordt uitge reikt. Alle paardenvrienden zijn hierbij welkom. Tijdens het feest, dat ook een beetje als nabeschouwing kan worden gezien, maakt de ringsteekcommissie bekend wie zij, op advies van Mebius Huitema en „tante Door", tot schoonste geheel hebben gekozen. In alle zeven dorpen hebben zij gelet op de tuigen, kleding en paarden. Voor het schoonste ge heel is er een beker en een diner voor vier personen, aangeboden door De Lindeboom, Ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan van „De Mok" werd daar vrijdag een reünie gehouden van marineofficieren, die daar in de loop der jaren korte of langere tijd commandant zijn geweest. Vrijdag middag arriveerden twaalf reü nisten met een landingsboot vanuit Den Helder bij de Joost Dourlein- kazerne, waar ze niet alleen wer den verwelkomd door de huidige commandant C. Homan, maar ook door burgemeester A. Schipper en oud-burgemeester J. A. Engelvaart. Laatstgenoemde twee waren uitgeno digd om het belang te onderstrepen van goede banden tussen mariniers en burgerij. Het gezelschap werd ontvangen in de longroom en er werd een rondvaart gemaakt met een landingsboot, ge- Op het voormalige beruchte kruispunt Nieuwlanderweg-De Staart deed zich zondagavond omstreeks zeven uur een lichte aanrijding voor, waarbij niemand gewond raakte. Het ongeluk werd ver oorzaakt door een 35-jarige Westduitse automobilist, die verzuimde voorrang te verlenen aan een 16-jarige bromfiet ser uit De Cocksdorp. De Duitser wil de van De Staart de Nieuwlanderweg opdraaien, maar merkte de uit de rich ting Den Burg naderende op het fietspad rijdende bromfietser niet op. De brommer werd aan de voorzijde verbogen, de auto liep wat plaatscha- de op. De Texelaar die vrijdag voor de recht bank te Den Helder moest verschijnen wegens het stelen van vier batterijen voor zijn walkman bij een supermarkt in Den Burg, liet verstek gaan en werd veroordeeld tot een boete van 7100,— of twee dagen hechtenis. Daar komt nog een extra boete bij want de verdachte had eerder een diefstal gepleegd en was daarvoor op 18 april vorig jaar tot een voorwaarde lijke boete van 7500,— veroordeeld. Volgend het proces verbaal heeft hij de diefstal van de batterijen toegege ven. De politierechter, mr. L.A. Punt besloot dat behalve de nieuwe boete ook de voorwaardelijke 7500,— moest worden betaald. volgd door een demonstratie met rub berboten. Verder werd de kazerne be keken, zodat de oud-commandanten konden zien wat er allemaal was ver anderd en verbeterd en er werd geke ken naar een videofilm over de activi teiten van de bootgroep in Noorwe gen. Verder was er een borrel en er werd feestelijk gedineerd. In de gelederen van mariniers en oud mariniers bevinden zich vrij veel offi cieren die ooit commandant waren van het amfibisch oefenkamp op Texel, omdat de tijd die zij op Texel door brengen altijd betrekkelijk kort is: ge middeld twee tot drie jaar. „Oudste" commandant op de reünie was overste P. R. Rochemont die van 1963 tot 1966 de scepter zwaaide op wat toen nog het Amfibisch AOK Texel heette, thans Joost Dourleinkazerne. Van 7 tot en met 12 september wordt voor de veertigste keer de landelijke collecte gehouden voor het Pro testants Interkerkelijk Thuisfront (PIT). Het PIT is een samenwerkingsverband van de Geestelijke verzorging, Pro Re- ge, het vormingscentrum Beukbergen, de vormingscentra en militaire tehuizen overzee en de christelijke belangenor ganisaties. Behalve via de collecte kan ook geld worden gegeven per giro, nr. 5163 t.n.v. PIT te Rijswijk. Twee rammen van fokker Kees Kik kert zijn preferent verklaard. Don derdag werden afstammelingen van deze dieren bekeken door vier keurmeesters en een rapporteur van het schapenstamboek. Het preferentschap is de hoogste kwa lificatie die aan rammen kan wor den toegekend wegens het doorge ven van goede erfelijke eigen schappen aan hun nakomelingen. De ram met nummer 4030-0400 kreeg het preferentschap posthuum, want hij is vorige herfst helaas verdronken. Daarom konden van hem maar 58 na komelingen worden getoond. De keu ringscommissie zei over deze dieren dat ze goed waren ontwikkeld, met beste rompen en goed gesloten vach ten. Sommigen konden iets fijner van draad zijn. Het beenwerk was correct

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 6