selse toestanden j tennisfinales Gelijkspel Texelse Boys Smash '68 hervat training Veel doelpunten bij Cocksdorp-Schagen Taxibusje vernield Texelaars kampioen ringsteken Noord- en Zuidhollland Zaalvoetbalprogramma Wethouder gooit balletje op etbalprogramma Texel mist precisie Goede wedstrijd van gepromoveerd De Koog <sDAG 8 SEPTEMBER 1987 TEXELSE COURANT PAGINA 7 ii Bloem Uitslagen: Dames dubbel 02: 1 Ria Dee en Jople van Donderen; 2. Janny Zutphen en Margriet Reij Dames dubbel C1 1. Sheela Terwischa en Nico le Beusen, 2. Greta Beijert en Gerda Visser. Heren dubbel D2: 1. Dennis Beumkes en Patrick Smit, 2. Arie Souwer en Theo van Leeuwen. Heren dubbel Dl: 1. Bart Bosschert en Neander Kuijpers, 2. Onno Kuijpers en Jan Kreuger Heren dubbel C2 1. Luuk Zuidhof en Ronald Barends, 2 Bart Bosschert en Jan Kreuger. Heren dubbel Cl: 1. Luuk Zuidhof en Jan Drent- je, 2. W. Soederhuizen en Hans van Slooten. Gemengd dubbel D2: 1 Freek van Donderen en Fedze de Haan; 2. Gerda Bloem en Henk Hin. Gemengd dubbel Dl: 1, Trudy Otsen en Fedze de Haan, 2. Ronald v.d. Wetering en Gretha Beijert. Gemengd dubbel Cl: 1. Luuk Zuidhof en Silvie Zuidhof, 2. Gretha Beijert en Wim Soederhuizen. Dames enkel D2: 1. J. Janny van Zutphen, 2. Gerda Bloem. Dames enkel D1: 1. Gretha Beijert, 2. Marielee Siefers. Dames enkel Cl: 1. Gerda Visserm, 2. Silvie Zuidhof. Heren enkel D2: 1 Onno Kuijpers, 2. Fedze de Haan. Heren enkel D1: 1. Martijn van Leeuwen, 2. On no Kuijpers. Heren enkel C2: 1. Hans van Slooten, 2. Martijn van Leeuwen. Heren enkel Cl: 1. Luuk Zuidhof, 2. Jan Drentje. Schoorl en Texelse Boys hebben in een spennende wedstrijd terecht de punten gedeeld. Na een ruststand van 2—2 werd een 3—3 eindstand bereikt. Jammer voor de Boys, die tot de laatste minuut een voorsprong verdedigden. Behalve deze voorsprong raakten de Boys ook Ruud van de Wetering voorlo pig kwijt. Hij moest met een ge broken sleutelbeen korte tijd in het ziekenhuis worden verzorgd, maar kon met zijn team de thuisreis weer aanvaarden. In de eerste helft waren de betere mo gelijkheden voor de Boys. Een mis verstand op het middenveld bracht de bal bij Schoorl-speler Mario de Vos, die van 30 meter doelman Kooij ver raste met een harde knal. Al snel scoorde Jacob van Heerwaar den uit een corner de gelijkmaker. Uit een penalty kwamen de Boys zelfs op voorsprong. Bert Witte kon alleen door een handsbal afgestopt worden en Frank de Grave benutte deze kans. Wederom een afstandsschot van Schoorl werd Kees Kooij te machtig. E. Bronkhorst liet de bal precies in de kruising verdwijnen. Na de rust was het veldoverwicht voor het conditioneel sterkere Schoorl. Hal verwege de tweede helft moest Ruud van de Wetering vervangen worden door debutant Bart van Heerwaarden. Kort daarop kon Frank de Grave na een goede onderschepping van John Boogaard alleen op doel afgaan en 2—3 scoren. Bijna was het nog 2—4 maar om onduidelijke redenen werd de goal van Bart Witte afgekeurd. Het laatste kwartier was Schoorl fana tiek op jacht naar de gelijkmaker. De mooiste kans was een penalty, nogal lichtvaardig gegeven door de scheids rechter. Deze werd overgeschoten. Schoorl gaf niet op en dat werd in de laatste minuut beloond. De bal plofte tussen drie Boys-verdedigers in. Zij aarzelden even en van die gelegenheid maakte Schoorl-spits R. Mooy gebruik om 3—3 in het Boys-doel te prikken. In dit nieuwe volleybalseizoen is Smash '68 weer met zijn trainingen begonnen. De mensen die nog lid wil len worden, zijn van harte welkom om eens een training mee te maken. De trainingen worden gegeven door Jitze Beintema en vinden op woensdaga vond in ,,De Bijenkorf" te Oosterend plaats. Trainingstijden: dames van 19.30 t/m 21.00 uur; heren van 21.00 t/m 22.30 uur. bekijkt de pechprijsdie zij zojuist heeft ontvengen ven Antoon Goes (links). Wie zaterdagmiddag de wedstrijd SV Cocksdorp-Schagen bezocht kon genieten van veel doelpunten en spanning. Uiteindelijk ging SVC met 4—5 ten onder. Het was na 15 minuten spelen Scha- gen dat de score opende, toen bij een doorbraak de midvoor binnen het strafschopgebied werd aangetikt. De penalty betekende 0—1. Cocksdorp, in de eerste helft niet minder spelend dan Schagen, kreeg enkele goede kan sen om op gelijke hoogte te komen, o.a. door Peter Stolk met een harde schuiver. In de 25e minuut kwam Schagen op 0—2 toen na een dek- kingsfout in de achterhoede van Cocksdorp de linksbuiten alleen voor de goal verscheen. Cocksdorp kwam vóór het rustsignaal terug in de race. Dennis Vonk haalde vanaf 20 meter verwoestend uit: 1 —2. Kort voor dit doelpunt was de nieuwe aanwinst van Cocksdorp, Peter Schol, geblesseerd uitgevallen en vervangen door Leen den Braven. Na de thee een sterk aan vallend Schagen dat in een tijdsbestek van tien minuten de stand via twee af standsschoten in beide bovenhoeken doelman Rob Vonk het nakijken gaf. Cocksdorp herstelde zich opmerkelijk snel. Binnen vijftien minuten werd de stand teruggebracht naar 4—3. Eerst was het Bas Hardeveld die van dichtbij inknalde en even later was het, nog niet geheel in topconditie, spits Rober to Casciola (op goed aangeven van Peter Stolk) die scoorde, Schagen was door deze revival van Cocksdorp uit het evenwicht gebracht en probeerde met veel mensen achterin de voor sprong te verdedigen. Dit lukte mede doordat Cocksdorp massaal ten aanval trok op zoek naar de gelijkmaker. Tien minuten voor het einde kreeg Schagen op 20 meter van het SVC-doel een vrije trap te nemen, waaruit andermaal gescoord werd: 3 5. Wéér kwam SVC terug en weer was het Bas Har develd die alleen voor de keeper niet faalde en voor 4—5 zorgde. In de resterende tijd speelden zich voor bei de doelen nog enkele gevaarlijke situa ties af, maar het was toch Schagen dat aan het langste eind trok. Een groep feestvierende" jongelui uit Breezand vernielde zaterdagnacht rond één uur de binnenzijde van een taxi busje. Dat gebeurde nadat de chauf feur had geweigerd de jongens alle maal tegelijk te vervoeren. De chauf feur meende dat de groep daarvoor te groot was. Dit argument werd door de jongelui niet gepikt en leidde tot voor noemde baldadigheid. een goede wip. Je moet het doen met zijn tweeën maar eigenlijk doe je het voor jezelf". Verder waren er nog enige doordenkertjes over Kesssels Eigen Be lang en over het elkaar toespelen van de bal. Als geschenk overhandigde Goes enige schetsen die hij van het toernooi had gemaakt, bestemd om ingelijst in de kantine te worden ge hangen. Verder reikte hij Lex Luxaflex albums uit en hij had voor Gerda Bloem een „pechprijs" meegenomen in de vorm van een ingelijst stripfrag ment. Een zeer gewaardeerde bijdrage aan de gezelligheid bij dit toernooi werd geleverd door de zingende domi nee Kees de Jong uit Oosterend en zijn ensemble. „We kunnen niet meer zonder hem", verklaarde Anja Coutin- ho. Opmerkelijk was het naar verhou ding grote aantal jeugdige deelnemers aan dit tennisevenement, dat ongetwij feld jaarlijks herhaald zal blijven worden. Aan het slot van het toernooi deed Jan Drentje het aanbod om een talent vol jeugdlid van Deuce een trainings kamp van een week te laten meema ken in zijn tennispark in Venray. Het kampioenschap ringsteken voor Noord- en Zuidholland werd zaterdag gereden in Leiden. Er de den vijf aanspanningen van Texel mee. De Texelse supporters moe digden hun aanspanningen enthou siast aan en mede daardoor wer den rijder Dick Smit en steekster Nely Graaf kampioen. Op de tweede plaats eindigden Rein Eelman en José Eelman. De titel „Miss Ring" was ook voor een Texel se, Sandra Witte. Voor een te steken ring werden pre mies beschikbaar gesteld door bedrij ven en de Texelaars namen verschil lende premies mee naar huis. Daar het de gewoonte is om het vol gende kampioenschap ringsteken te rijden in de woonplaats van de kam pioen, zal dus in 1988 het kampioen schap ringsteken voor Noord- en Zuid holland op Texel worden gehouden. Woensdag 9 september: 16.45 u. Casino 4-Texel 4 (j) 17.25 u. ZDH 2-Texel 6 (j) 18.10 u. Ver.Schilders 2-De Koog 19.00 u. Casino 3-ZDH (d> 19.40 u. De Krim 2-Nissan (d) 20.15 u. Oosterend 5-De Krim2 21.10 u. De Krim 3-Rab 2 22 00 u. ZDH 2-Nissan 2 Zaaldienst: De Koog Donderdag 10 september 17.15 u. Oosterend 3-Texel 7 (j) 17.45 u. Nissan-ZDH (j) 18.30 u. Meermarkt 3-Nissan 19.25 u. De Muy-Albert Heijn 20.15 u. Casino 4-rexel 3 21.10 u. Mantje 2-Gamma 5 22.00 u. Ver.Schilders 4-Gempo Zaaldienst: Meermarkt Vrijdag 11 september: 16.45 u. Gamma 2-Texel 3 (j) 17.30 u. Casino 1-Oosterend 1 (j) 18.20 u. Oosterend 4-Alkema 2 19.15 u. Ver.Schilders-Gamma 4 20.05 u. Alkema-ZDH 20.55 u. Meermarkt-Oosterend 21.45 u. Nioz-Oosterend 3 22.35 u. Casino 2-Jelleboog 2 Zaaldienst: Ver.Schilders Maandag 14 september: 17.15 u. Casino 2-Texel 2 (j) 18.00 u. Texel 4-Ver.Schilders 4 Zaaldienst: De Krim. Voor het eerst wordt op Texel een eilendcompetitie basketball gehou den. Vrijdagavond gaf wethouder Piet Zegers in de burgemeester De Koning-hal het officiële startsein voor de wedstrijden door een bal op te werpen. Voor de competitie, die dit jaar een experimenteel ka rakter heeft, hebben zich 12 teams ingeschreven. Halverwege bestaat dit eerste jaar nog de mogelijkheid dat zich nog wat teams aansluiten. „Verandering van sport doet sporten", zei „meester" Zegers tijdens een korte speech. Hij wou daarmee zeggen dat variatie in de mogelijkheden voor sportbeoefening op Texel een goede zaak is. Er was een tijd dat op Texel haast niets anders kon worden gedaan dan voetballen; in latere jaren kwam daar onder andere volleybal bij. Als mensen op een bepaalde sport zijn uitgekeken is het goed dat zij door iets anders worden getrokken en op die manier bezig blijven. Er is dan wel een organisatie nodig met mensen die zich daarbij willen inzetten. Zegers noemde het verheugend dat vooral in de sport zoveel vrijwilligers actief zijn om alles in goede banen te leiden. Dit aspect krijgt binnenkort de aandacht in een speciale nota over vrijwilligereactivitei- ten in de welzijnssector. Dat zou wel eens kunnen betekenen dat hij daar mee ook in figuurlijke zin een balletje opwerpt. Uit handen van organisator Thijs Steffens ontving de wethouder een fles wijn als blijk van dank voor het geven van het startsein. De teams van het Verpleeghuis en Vespertina hadden de primeur. Er werd met veel enthousiasme gespeeld, maar doordat Vespertina het zonder wisselspelers moest doen, won het Verpleeghuis deze openings wedstrijd. De tweede wedstrijd werd gespeeld door Pilaar 2 tegen The Jump. Het lengtevoordeel van Pilaar 2 maakte de winst, maar The Jump vocht tot het einde. De daarop volgen de strijd tussen The Wombats en Mantje Sport werd uiteindelijk in een heel klein verschil beslist door The Wombats. Maar Mantje Sport kan nog een felle tegenstander worden voor andere teams. De laatste krachtmeting werd geleverd door Pilaar 1 tegen GVT. Pilaar 1 leek wel het Harlem Glo betrotter team. De GVT kon geen en kele tegenstand van betekenis bieden. Het topklasse doelpunt, het beste en mooiste doelpunt van de avond, werd gemaakt door Marcel van Osch. Hij gooide de bal van achter de middellijn als een kanonskogel in de basket. Het meest gekke doelpunt werd gemaakt door Janet Kamps van Pilaar 2, die scoorde en juichte en zich toen reali seerde dat ze dit deed voor de tegenstander. Vrijdag wordt niet gespeeld omdat de zaal bezet is voor de triathlon. Het programma van 18 september komt vroegtijdig in deze krant. Uitslagen 4 september: Verpleeghuis-Vespertina 17—11 Pilaar 2-The Jump 31 —21 The Wombats-Mantje Sport 14—13 Pilaar 1-GVT 34-15 'dag 5 september: iling Noordholland IZ-Meervogels sdorp-Schagen ndam 5-SVO/Z 2 loren: lerend A1-HCSC A2 IB1-HCSC B2 Boys B1-WGW B2 tog Bl-Texel B2 '"end C1-Texel C1 o Cl-Tex. Boys C1 IC2-ZAP C 3 ijes B-junioren: illen: 102-ZDH D1 1-3 '"end Dl-Tex. Boys D1 5-1 Boys El-Tex. Boys E2 8-3 tog E1-0osterend E1 13-0 EVTexel E1 7-3 tog F1-SVC F1, 10-0 F1-Tex. Boys F1 1-5 Fl-Oosterend F1 1—10 'eg 6 september: '•He KNVB: '■DTS 0-0 •'ing Noordholland: deg-Watervogels 1-2 wkshorn 0-0 Posterend 5-2 to-Tex. Boys 3-3 "gerwaard 2-Texel 2 2-1 2-WGW 4 1—2 'toog 3-Tex. Boys 2 0-2 4-Texel 3 3-5 I-Helder 7 5—1 'wen: Al-Hollandia A2 3-8 tort Al-Tex. Boys A1 3-3 h: S°VS-KGB 4_1 ïend-VVS 1-3 2-2 4-5 SVO n.o.g. 2-7 2-2 14-1 1-4 2-1 15-1 22-0 heel wat betere weers- dan bij de eerste zaterdag en zondag het Tes- van tennisclub Deuce afgerond. Zoals bekend de halve finales en finales maanden geleden worden uit- tot september omdat de plensbuien het spe- maakten. afgelopen weekend ging het beter, pelers waren al weer snel in hun en er was sprake van een spor en vooral bijzonder gezellige sfeer er wanklanken. Ondanks onbre- is het toernooi een succes gewor- Er waren ongeveer 140 deelne- en dat is de helft meer dan verle- jaar toen het Tesseltoernooi nog „wiegekindje" was, zoals voor- r Anja Coutinho zei. legavond was er na het spelen Je laatste wedstrijd een uitgebrei- sremonie waarbij iedereen die op if andere wijze aan het evene had meegewerkt in de bloeme- verd gestoken. Tevens werden Je diverse winnaars de prijzen uit- kt. Om de plechtigheid een bij- er tintje te geven had men er een ondere Texelaar" bij ingeschakeld, ileek Antoon Goes te zijn, de te ar van de Lex Luxaflex-strips, die n in een verdacht veel op Texel and land dat „Kessel" heet. Goes een praatje waarin naar Kesselse anden werd verwezen en waarin mg werd gesteld of tennis nu wel st geen elitaire sport is. Goes lan- le ook wijsheden als „Tennis is als De eerste voetbalcompetitie wedstrijd heeft Texel „slechts" één punt opgeleverd. DTS uit Oud karspel wist Texel op 0—0 te hou den. Dat was niet de verdienste van de ploeg zelf. maar van het gebrek aan recisie van de Texel- ploeg. Texel startte met Joost Brouwer als voorstopper en met Koos Tjepkema op de bank. Debutant Brouwer be wees dat hij het voetballen op dit ni veau prima aan kan en groeide gaan deweg de wedstrijd uit tot de beste man van het veld. Hij was het ook die aan de basis stond van de eerste serieuze kans voor Texel. Goed opkomend over de as van het veld, bediende hij Paul van Exel op maat, die echter net naast schoot. In die beginfase kreeg Texel ook de kansen en de mogelijkheid om ruim afstand te nemen van DTS. Uit een verre uittrap van keeper Bart Heerschap verscheen Van Exel alleen voor de DTS-keeper, die echter de bal van zijn schoen pakte. Maar Van Exel was nog niet uitgevuurd, want even later schoot hij uit een dieptepass kei hard tegen de paal. Simon Brand schoot een vrije trap vanaf 25 meter keihard net over het DTS-doel. Voortanden Ondertussen was Piet Monster bij een kopduel twee voortanden kwijtgeraakt. De mooiste kans kreeg Texel na een half uur spelen, toen Martin Koorn de keeper op links uitspeelde, een prima voorzet gaf aan Rob v.d. Stap, die zijn kopbal van de doellijn zag gehaald door een DTS-verdediger. Texel dus volop kansen de eerste helft, maar geen doelpunten omdat de precisie ontbrak. De tweede helft was Texel enigszins uitgeblust en had DTS meer controle op het spel en wist regelmatig goed uit te breken. Tot tweemaal toe moest Bart Heerschap handelend optreden om een voorsprong van DTS te voor komen. Hij wist met zijn voeten red ding te brengen. In de 20e minuut na rust leek Texel op een verdiende voorsprong te komen. Joost Brouwer gaf van links een prima voorzet die door Klaas Dirk Koorn schitterend werd ingekopt, via de bin nenkant van de doelpaal rollend over de doellijn sprong de bal weer het veld in. Na deze kans zakte Texel terug en met name het middenveld had niet meer de kracht om DTS onder druk te zetten. Beide ploegen namen genoe gen met één punt, maar Texel had in feite in de eerste helft de wedstrijd moeten beslissen. Het gepromoveerde SV De Koog dat het seizoen startte met de te rechte verovering van de Texelcup, had zijn gezicht nog amper laten zien in de tweede klasse of Water vogels werd al verrast door een vroegtijdige achterstand. Een goed begin voor het succesvolle team uit De Koog dat wou laten zien dat het niet voor niets was gepromoveerd. De wedstrijd was nog geen twee mi nuten oud of John List mocht een corner nemen. De goed en strak voor gegeven bal werd door Peter Brons prima ingekopt in de kruising en onbe reikbaar voor de keeper; 1—0. Een be ter begin kon De Koog zich niet wen sen. De Koog, dat verder de hele eerste helft het spel bepaalde tegen een veel ervarender Watervogels in de ze klasse, was de betere ploeg op de helft voor het doel van Watervogels. Uitgespeelde kansen konden niet wor den gecreëerd en dat was het geluk voor de Heidereen. Vlak voor rust kon Watervogels eindelijk iets terug doen. Een onoplettendheid bij de Koger ver dediging werd door Jan Loen af gestraft: 1—1. Wally van Beek kon voor rust de stand nog bepalen in het voordeel van De Koog. Wederom uit een corner van John List werd de bal door Van Beek rakelings langs de ver keerde kant van de paal gekopt. Nog amper na de thee werd door Mar co Vos (Watervogels) een fout in de Koger achterhoede afgestraft. Vos kon de goed keepende Charles Ipenburg passeren en scoorde 1—2. Even later redde Ipenburg De Koog voor een gro tere achterstand door de inzet van een Watervogel te kenen. Verder kwam Watervogels deze wedstrijd er niet meer aan te pas, na enkele minuten in het begin van de tweede helft de Ko- genaren onder druk te hebben gezet. Kansen ontstonden nog wel voor de Kogenaren. Cees van Beek zag zijn schot op doel niet meer beloond dan dat de bal via de lat terugkwam in het veld. Een schot dat zeker een 2—2 had moeten betekenen. Rieuwert Pol had hierna nog de grootste kans voor de eindstand. Op een simpele manier kon hij de bal intikken maar miste ge heel deze kans. Pech voor De Koog dat zeker in deze tweede klasse met iets meer inzet zich zou kunnen handhaven.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 7