Lichte straf voor depressieve dievegge „Texelaars over drempel van Ecomare helpen" ijna ging het wéér mis. HITACHI EEN EIGEN BEDRIJF BEGINNEN KUN JE OOK MET 2 KRUKKEN AVO-NEDERLAND ^bestuurders op iriiirkbezoek bij TESO chte aanrijding 'ispel in studie Boorsma eerste lid van verdienste KTF Goede tijden van Texelse lopers Texelaars voor de balie Ondeugdelijke uitlaten Alcmaria Victrix- Texla: 21-13. W+ W houdt stempe/actie v - AVO-Nederland bemiddelt bij en zoekt werk voor mensen met een handicap. Al 60 jaar. Jaarlijks kunnen vele gehandi capten zich via AVO-Neder land maatschappelijk ontplooien. Bij een bedrijf of als startende ondernemer. Daarnaast geeft AVO-Neder land financiële ondersteuning voor bepaalde aanpassingen, recreatie en opleidingen. beschermvrouwe vereniging voo HM de Koningin Steun de collecte GIRO 625000 VERENIGING VOOR WELZIJN EN WERK Ifupil»™TEXELSE COURANT PAGINA 9 Clubkampioenschappen personeelsbeleid bij Teso was van de onderwerpen van piek bij het werkbezoek dat FNV-bestuurders donderdag de bootdienst brachten. In het taurant op de veerhaven werd gr meer gediscussieerd over de men van Teso om een be- ileider aan te trekken, die een it deel van het directiewerk J3fj t overnemen, zodat directeur Hoogerheide zich volledig be- weH kan houden met de begeleiding de bouw van de tweede beldekker. het organisatiebureau Van der Torn Tuningh is Teso inmiddels met de titatieprocedure begonnen. Er is dvertentie geplaatst in de dag- lis. De nieuwe functionaris zal len belast met het bevorderen en aken van veiligheid en kwaliteit, personeelsbeleid, het management het informatiesysteem, beoordeling investeringsvoorstellen, onderhou wt! contacten naar binnen en buiten en voorlichting en public roes. Teso hoopt iemand te vinden een bedrijfskundige of bedrijfseco- ssche achtergrond op HBO-niveau, kwaliteiten op het gebied van lei- Heven en organisatie. «euwe man of vrouw zal tstreeks ressorteren onder Hooger- k De ondernemingsraad van Teso ftafwijzend gereageerd op het plan een bedrijfsleider aan te stellen. Wel en ondernemingsraad willen P dit moment verder geen mede- 'jen over doen omdat men de see eerst intern wil bespreken. W-bestuurders waaronder de op niet onbekende Rob Hengel wer- tanderdag bij de bijeenkomst op Verwelkomd door afdelingsvoor- Peter Jan Zutphen van de ver stand FNV en de heren H. P. en J. Bloem namens de Teso- IHoogerheide was met vakan- Qnder leiding van Zutphen werd W genomen in het Teso- ioren bij het onderhoudswerk be veerboot Marsdiep. rtsgavond om ongeveer kwart «lit had op het kruispunt Peli- "reg/Pontweg een aanrijding s tussen een 17-jarige bromfietser Hoog en een 21-jarige automo- Juit Utrecht. De op de Pelikaan- njdende Utrechtse had verzuimd ""g te verlenen aan de op het bta langs de Pontweg naderende "ttser. Beide voertuigen werden beschadigd, de bestuurders bie tonder letsel. Vereniging 't Amateurtje uit De "(eft het blijspel „Wij komen a|met ons pensioen" van Frits taer in studie genomen. Regis- s Jeroen Nauta. De uitvoering zal gember plaatsvinden in dorpshuis "éwaal. Een trotse Boorsma met oorkonde voor het orkest dat hij na tien jaar trouw lidmaatschap ach ter zich iaat. Voor het eerst in de geschiedenis van het Koninklijk Texels Fanfare corps werd een muzikant tot lid van verdienste benoemd. De geluk kige is Durk Boorsma. die bijna tien jaar lang lid van het fanfare ws, maar vorige maand naar de overkant verhuisde. Gisteravond, tijdens een repetitie in de RSG- aula, kreeg Boorsma door KTF- voorzitter Wim van Sambeek een oorkonde overhandigd. Voorts bracht het orkest een speciaal voor Boorsma's afscheid ingestudeerde mars ten gehore: de „Eendracht- mars" gecomponeerd door de on derkapelmeester van KTF Jan Wieten. KTF kent pas sinds 1979, tien nieuwe statuten werden opgesteld, de moge lijkheid om iemand tot lid van ver dienste te benoemen. Op voorstel van het bestuur besloten de leden om Boorsma als eerste deze eer te beurt te laten vallen. Na zijn komst naar Texel in oktober 1977 als bedrijfsleider van zuivelfabriek „De Eendracht", meldde Boorsma zich in januari 1978 als lid aan. Voordien was hij al als mu zikant actief geweest bij de orkesten „In Excelsior" te Scharnegoutum (Fr.) en „En Crescendo" te Workum. Als bespeler van het blaasinstrument bugel ontplooide Boorsma zich als een trouw en betrouwbaar lid. „Durk trad niet graag op de voorgrond, maar hij is voor KTF heel belangrijk geweest", verwoordde voorzitter Van Sambeek. Boorsma was onder meer een heel ac tief lid van de boerenkapel en maakte de laatste jaren deel uit van het KTF- bestuur. Hij was daarin tweede secre taris en uniformenbeheerder (samen met mevr. Moojen-Waaijer). Door de sluiting van de fabriek zag Boorsma zich gedwongen naar elders te verhui zen (naar Koedijk), zodat zijn inspan ningen voor het fanfare moesten wor den beëindigd. Van Sambeek memo reerde dat Boorsma op deze manier destijds als nieuw lid kon worden inge schreven: door sluiting van de fabriek in Workum was hij op Texel komen werken en wonen. De geschiedenis herhaalde zich dus, zij het ditmaal in voor KTF minder plezierige zin. Een overzicht van alle activiteiten en festiviteiten waarbij KTF was betrok ken in de periode van Boorsma's lid maatschap, werd de scheidende muzi kant aangeboden door secretaris Wil Huizinga. Hij had een boek met tekst en afbeeldingen samengesteld. Van de met veel enthousiasme gebrachte en goed klinkende „Eendracht-mars" kreeg Boorsma een partituur en de muziekpartijen overhandigd, zodat hij het stuk met het volgende orkest, waarbij hij zich aansluit, kan instuderen. Boorsma noemde alle huldebetuigin gen „geweldig" en „typisch KTF". Hij wees de leden erop dat ze trots moe ten zijn op het huidige bestuur. „De laatste jaren in het bestuur waren een hele gewaarwording voor me; niet ge dacht dat er zóveel te regelen viel. Mijn advies is dan ook: leden, wees wijs met zulke bestuursleden. Als er eens dingen zijn te doen die ook door de leden zelf kunnen worden opge knapt, laat dan niet ook déérvoor de bestuursleden opdraaien". Op zondag 20 september vindt in sa menwerking met S.V. Noordkop een wedstrijdprogramma plaats, dat bestaat uit verschillende atletiekonder- delen. Het gaat om verspringen, een werpnummer (speer, discus, kogel of bal), sprint en een langere afstand (600, 800, 1000, 1500 en 3000 m). De wedstrijden vinden plaats in Den Hel der ter gelegenheid van de opening van het nieuwe sportpark „De Linie". Met een volle boodscheppenmend meldt museumdirecteur Jen Kuiper zich bijW W" zodet enige stempels op zijn keen kunnen worden gezet. „U wordt als een normaal mens beschouwd en daarom moet u toch voor de rechter verschijnen". Dit zei politierechter Punt vrijdag in Den Helder tegen een Texelse vrouw, die terecht stond voor win keldiefstallen met een totale waar de van 73300,—. Zij kreeg een lichte straf van 7200,— boete of vier da gen hechtenis. In januari werd de vrouw betrapt door een andere klant, die de winkelleiding op de hoogte stelde. Tegenover de po litie bekende de winkeldievegge gedu rende vier maanden textielwaren te hebben gestolen bij de Hema. Alle gestolen waar bleek bij inspectie in haar woning aanwezig, nog in de ver pakking en met prijskaartjes eraan. Het ging om textiel variërend van sokken, truien, handdoeken tot lakens, hand tasjes en andere kledingstukken. De Texelse verklaarde tegenover politie rechter punt dat zij toendertijd in de pressieve toestand verkeerde en mo menten had waarop ze helemaal niet meer wist wat ze deed. Zij gaf de diefstallen toe en had de rechter een brief geschreven waarin stond dat zij in therapie was gegaan wegens haar problemen. Ze verzocht niet voor de rechtbank te hoeven ver schijnen, omdat hierdoor opnieuw pro blemen zouden worden opgeroepen. In Anna Paulowna werd zaterdag de laatste Kneesloop van dit sei zoen gehouden. Er werd gelopen over afstanden van drie en acht ki lometer. Tussen de circa 250 deel nemers bevonden zich acht Texelse atleten. De omstandigheden en het parcours waren prima. Er werden over het algemeen snelle tijden ge maakt. Op de korte afstand be haalde Richard Stevens in de leef tijdscategorie van 9 - 12 jaar een fraaie tweede plaats. Zijn tijd over de 3 km was 11.28 min. Chantal Mosk werd in het veld van onge veer 100 deelnemers 55ste in 14.28 min. en bleef daarbij haar zus Deb bie, die 57ste werd 4 seconden voor. Over de 8 km. (volgens de organisatie was de exacte afstand 7,8 km) leverde rolstoelatleet Arco de Graaf een uitste kende prestatie. Zijn progressie bleek uit de tijd van 29.25 min. Daarmee werd hij 44ste in een veld van ruim 140 deelnemers. Theo Franchimon be vestigde zijn goede vorm. Hij legde beslag op de vierde plaats en verbeter de en passant zijn beste tijd in de Kneesloop met ruim 20 seconden tot 24.32 min. In de eindsprint moest hij Jan Kerkhof en Barry Kneppers net voor laten gaan. Winnaar werd Mari- nus Siemons van Noordkop in 24.09 min. Piet Bakelaar kwam uit op 28.33 min. en eindigde op de 35e plaats. Bij de dames behaalde Marijke Stark onverwacht de eerste plaats. Zij finish te in de uitstekende tijd van 32.43 min. Coby Bakelaar liep eveneens snel, finishte in 33.17 net achter Jetty van der Heide en werd daarmee derde. Aan de Renovatieloop in Schagen was de A.V. Texel ook van de partij. Af standen 2, 5 en 10 km. Circa 400 deel nemers. Mark Riteco en Luc van Lu- bek namen deel aan de 5 km. Zij fi nishten in resp. 20.28 en 23.02. In de categorie junioren eindigde Norbert Eelman over dezelfde afstand als 15e. Zijn goede tijd was 17.26 min. De beste prestatie werd echter geleverd door Ingrid van Lubek. In de categorie junioren meisjes (15 - 18 jaar) eindigde zij op de eerste plaats. Haar scherpe tijd was 19.06 min. Bij de A.V. Texel worden vrijdag re cordwedstrijden gehouden. De eerste keer gaat het om verspringen. Het is de bedoeling elke maand een andere atletiekdiscipline aan de beurt te laten komen. De wedstrijden beginnen om 19.30 uur en worden gehouden op het Tex. Boys-complex. Er zullen juryleden aanwezig zijn om te zorgen voor een objectieve en reglementaire vaststelling van de te leveren prestaties. De wedstrijdenserie is toegankelijk voor al le leeftijdscategorieën. Men moet ech ter wel lid of aspirantlid zijn van de Atletiekvereniging Dat laatste werd dus van de hand ge wezen. Desgevraagd verklaarde ze vrij dag nu weer op de goede weg te zijn. Ze mocht zelfs volgende maand weer beginnen met haar baan, die ze had behouden. Laten rusten Politierechter Punt verklaarde oprecht verheugd te zijn met het goede effect van de therapie en wou het verleden verder laten rusten. ,,lk ga hier niet al uw problemen die in de brief staan bespreken", aldus Punt. „Soms raakt een mens in een soort draaikolk en dan doet men gekke dingen. U heeft niets met de spullen gedaan, ze netjes bewaard en later weer teruggegeven, maar winkeldieven komen nou een maal voor de rechter en daarom bleef u dit niet bespaard". Officier van Justitie, mr. Visser, was het daarmee eens. Hij erkende de ver zachtende omstandigheden en het feit dat de vrouw verder een nog blanco strafblad had, maar vond dat mensen Er wordt vertrokken met de boot van 9 uur. Deelname is mogelijk voor jeugd, maar zeer zeker ook voor volwassenen. Het sportpark kent een goede atletiek- •ccommodatie, zodat het een goede 'gelegenheid is om hiermee kennis te maken. Het inschrijfgeld bedraagt slechts ƒ1,—. Opgave voor 15 septem ber bij Luc van Lubek, tel. 4389, Tilly Eelman, tel. 2174 of Sportshop Texel, tel. 3145. De politie nam zaterdag bij een ver- keerscontróle op de Oosterenderweg twee bromfietsen uit het verkeer. De rijwielen vertoonden technische gebre ken, met name de uitlaten werden niet in orde bevonden. „Van de week spraken we nog een Texelaar die bekende dat hij voor het laatst naar het museum was geweest toen dat nog „Texels mu seum" heette en in de Dennen stond. Het oude museum was ge zelliger, hoor je dan. In het bos maakte je eerst nog even een wan deling met de kinderen, de duinen zijn kaler. Maar dat beeld van vroe ger wordt wel wat geromantiseerd. De mensen zullen het nu ook best leuk vinden, maar ze moeten eerst over de drempel worden geholpen blijkbaar". Dat zeggen Willem en Olga Witte van de W+W winkelwagen uit Den Burg. Zij zijn vorige week een actie gestart om het bezoek van de Texelaars zelf aan het museum („Ecomare" dus) te stimuleren. Bij besteding van een tientje aan boodschappen in de rijden de winkel ontvangt de desbetreffende klant een stempel op een spaarkaart waarop plaats voor tien stempels is. Een volle kaart geldt als toegangsbe wijs voor een volwassene. Zeven stem pels op een spaarkaart geven recht op gratis toegang voor kinderen tot en met twaalf jaar. Normaal gesproken in therapie niet ver van de werkelijk heid moeten worden gehouden. Hij eisde f200,— boete of vier dagen hechtenis. Politierechter Punt nam de ze eis over en de verdachte zei dat het maar meeviel. Punt voegde eraan toe dat hij haar nooit meer terug wenste te zien voor de rechtbank. Wegens openlijke geweldpleging op Texel op 18 juni 1985 kreeg een man uit Breukelen maandag bij de arrondisse mentsrechtbank te Alkmaar vier weken voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van twee jaar. Na drie voorafgaande Honkbal overwinningen heeft Texla in de laatste ontmoeting tegen Alcmaria met 21-13 verloren; Om zo ver te komen had Alcmaria zich versterkt met minimaal drie spe lers uit de interregionale jeugd, jeugdspelers die in de landelijke com petitie uitkomen. Toch was dat niet het grootste probleem. Veel meer te stellen had Texla het met de scheids rechter, die een volkomen afwijkende slagzone hanteerde. Zo zag Martin Ma- rinus al zijn naar beneden wegdraaien de curves niet erkend. Bij navraag bleek de slagzone zo'n 20 centimeter hoger te zijn dan gebruikelijk is. Toen ook nog eens bleek dat de slagzone veel smaller was, was de situatie voor de pitchers vrijwel hopeloos. Het ge volg was een wedstrijd met eindeloze innings, waarin het betere veldspel en de grotere slagkracht van Alcmaria ge flatteerd op het scorebord kwam. Het moet gezegd dat Alcmaria ook beter op de situatie inspeelde. Pas bij de ho peloze achterstand van 15—1 kon Texla wat terugdoen door de zelfde speelwij ze te gebruiken: aan slag niets doen, je krijgt toch wijd en wachten op de ideale bal. Via de tussenstand 21—4 wist Texla toen tot 21—13 terug te komen. Verdedigend viel er aan Texelse kant te genieten van o.a. een vangbal van Gooitzen Kedde, die hij pas na een lange sprint kon veroveren. Bovendien realiseerde Texla een dubbelspel opge zet door Marijn de Wolf. Aan slag was Martin Marinus een klasse apart: 4 honkslagen uit 4 beurten, waaronder twee 2-honkslagen! Inmiddels resteren nog maar drie com petitiewedstrijden. Texla leeft dan ook al erg toe naar het eigen toernooi op 26 en 27 september. Op zaterdag 26 september komt de softbalselectie in het veld. Zondag 27 september is de dag voor de honkballers. De tegen standers komen uit Harlingen, Leiden en Middenmeer. zijn deze prijzen resp. 74,— en 72,50. De actie van W+W loopt tot aan de herfstvakantie (18 oktober). Bij Ecoma re kan men nog tot 5 december met de spaarkaarten gratis terecht. De actie vindt plaats in samenwerking met de Melkunie, die het drukken van de spaarkaarten voor rekening heeft genomen. W+W (Witte en Witte) is in principe de sponsor van de actie. Wim Witte's beweegredenen zijn zowel idealistisch als commercieel van aard. Enerzijds heeft hij de actie gestart om dat hij een natuurliefhebber is. Op de tweede plaats is het nu de tijd dat grootwinkelbedrijven hun acties voeren en leek het hem leuk om nu eens niet op een landelijke actie in te spelen, maar deze toe te spitsen op iets dich ter bij huis. De keuze van Ecomare was logisch: sinds december vorig jaar prijkt op de achterzijde van de winkel wagen een reclamebord met het op schrift „Steun de zeehondenopvang Texel". Directeur Jan Kuiper van Eco mare toonde zich uiteraard in zijn nop jes met de actie en sprak de hoop uit dat dit voorbeeld door andere Texelse ondernemers zou worden gevolgd: „Ecomare moet ook weer een mu seum voor de Texelaars worden." opgeluchte gezichten, vrij- middag in de Oudeschilder Hor. Met grote kracht kolkten ist's water gulzig door een buis i dam tussen het oude en et deel van de jachthaven. tieaks twee uur had een kraan itste grond voor de buisin- j verwijderd, zodat het deel gaan vollopen. Een spannend ogenblik, met ditmaal een gunsti ge afloop. Even leek het echter alsof men met nieuwe tegenslag te kampen zou krij gen. Ondanks alle voorzorgsmaatrege len zoals een houten schot bij de pijp- ingang en het aanbrengen van zeilen, was er toch een waterstroom onder de buis op gang gekomen. Nabij het buis uiteinde was al spoedig sprake van een gat, dat door het water verder werd uitgeslepen. Het gevaar van on derspoeling dreigde. Met de kraan werd het gevaar bezworen. Een deel van de grond boven de buis werd weggegraven en met pure klei weer opgevuld. De kraanmachinist mocht zich uitleven door de klei hard aan te stampen, waarmee de waterstroom tot stilstand werd gebracht. Dóór de buis stroomde het jachthavenwater echter onverdroten voort, zodat binnen niet al te lange tijd dan eindelijk toch de eerste boten in de passantenjachtha ven kunnen worden ontvangen. vtttt bruist als een watervat het nieuwe deel van de jachthoven in: eindelijk gelukt. De harde werkers aan-fciw. kunnen tevreden ven een flesje bier

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 9