Diamanten zuster onthulde naambord HB-KAAN De Koog maakte het zichzelf lastig Texla verloor strijd om vierde plaats Succesvol UV-examen Hondenclub Texel Voetbaluitslagen osv-svo/z Collecte voor gehandicapten Bootje weg WiRlEGGEN WOU.." eisje naar de oeker veiling rsus voor heidsrechter Kompassen gestolen „Vogelmient" nam afscheid van echtpaar Groenhof Loonbedrijf Grisnigt sponsor Marelsteam Verzwakt Tex. Boys verloor verdiend Voetbalinstuif bij Texelse Boys Plotselinge windstilte verhinderde surftocht Iliet-TV in Pelikaan SPAG 15 SEPTEMBER 1987 TEXELSE COURANT PAGINA 33 Hat echtpaar Groenhof heft het gles. Lfnks de organisator van het huldebetoon J. da Vries Op een spekgled veld heeft en erg metlg voetballend De Koog tegen BKC gespeeld. De Koog maakte het deze wedstrijd zichzelf moeilijk door de kansen die het kreeg niet te benutten. BKC deed dat wèl en won daardoor makkelijk met 4—0. Al na 8 minuten kon uit een corner en mee maar voren gekomen BKC'er on gehinderd inkoppen: 1—0. De eerste kans voor de Kogenaren was na 20 min. Jaap van Kranenburg kon door de verdediging van BKC dringen en kon alleen op keeper Scheffers afgaan. Zijn lobje kon vervolgens nog net uit de doelmond worden weggetikt. Pech voor De Koog. Na een half uur spelen werd door dom balverlies in de Koger verdediging de stand naar 2—0 getild, Wally van Beek mocht na deze goal zijn entree maken voor Bernard Ipenburg. Na rust begon De Koog sterk. Uit een vrije ruimte kon John List een schot op doel wagen. Zijn inzet werd door de keeper niet klemvast gepakt. Er Zondag heeft Texla in een dubbele wedstrijd tegen Flying Petrels de strijd om de vierde plaats verloren. In, ondanks het slechte weer, gea nimeerde wedstrijden trok Texla tweemaal aan het kortste eind: 8 15 en 6—8. In de eerste wedstrijd heeft Texla goe de kansen op de overwinning gehad. Na een 1—2 achterstand in de eerste inning, kwam het team knap terug in de tweede inning. Yvo Zutphen leidde de inhaalmanoeuvre in met een prima 2-honkslag. Petrels kon Texla pas af stoppen, nadat Martin Marinus met een homerun (die ruim in de bomen verdween) de stand op 8 5 had be paald. In de derde inning nam Petrels het initiatief weer over, door vooral aan slag goed te presteren. Ondanks twee pitcherswisselingen liep de ploeg uit Purmerend weg tot 8—15 In de gelijkmakende slagbeurt kwam Texla niet verder dan het derde honk. De tweede wedstrijd leverde meer ge- lijkopgaande strijd op, wat de tus senstanden 0—2, 0—4, 4—8 en 6—8 onderstrepen. In de laatste inning werd de tegenpartij door drie vangbal- len van scoren afgehouden. Texla sloop via Erik Schneider en Piet Com mandeur dichterbij, terwijl de honken één en twee bovendien bezet werden. Flying Petrels wist echter ondanks de druk de verdediging dicht te houden, zodat Texla niet meer aan scoren toekwam De vijf pitchers wisten ondanks de steeds zwaarder en gladder wordende wedstrijdballen toch voor acceptabele wedstrijden te zorgen. Vogelmient komen en blijkens de druk te zaterdag in het havenrestaurant hadden vele daaraan gehoor gegeven. De heer De Vries stak een redevoering af waarin hij de specifieke kwaliteiten van de Groenhofs opsomde. Het kwam erop neer dat het echtpaar altijd veel meer voor de gasten deed dan „verplicht" was, wat aan de hand van een reeks voorbeelden werd aange toond. De Groenhofs sloofden zich voor hun gasten uit en hadden een luisterend oor als er moeilijkheden waren. De Vries droeg een gedicht voor van Klaas Bonne dat speciaal voor deze gelegenheid was gemaakt en bood di verse cadeaus aan, zoals een camera, een luchtfoto van de Vogelmient en een model van een windmolen en er werd een oorkonde overhandigd. De receptie werd gevolgd door een koud buffet. Bungalowpark De Vogelmient was ooit een gewone woonwijk, na de oorlog gesticht door de gemeente in verband met de toen zeer hoge woningnood. 25 jaar geleden verkocht de gemeente het park aan de Nillmij, het verzeke ringsconcern dat later luisterde naar de naam Ennia en sinds kort Aegon. In de loop der jaren zijn de aanvankelijk zeer sober uitgevoerde 58 huisjes ver fraaid en verbeterd. was echter geen Koger aanvaller om de bal alsnog in het doel te tikken. Vervolgens nam BKC, na een kwartier in de tweede helft, de macht weer over op het veld. Dat begon met een vrije trap van BKC, die snel over de Koger muur werd gespeeld. Een BKC- speler omzeilde de buitenspelval en gaf keeper Bonne het nakijken: 3—0. Voordat BKC op simpele wijze op 4—0 was gekomen, trok Erik Kossen voor De Koog nog eenmaal aan de „nood rem". Kossen werd voor zijn ongeoor loofde actie beloond met een boeking. Het zondag door de Hondenclub Texel bij de Rozendijk gehouden examen Uithoudingsvermogen (UVI is succesvol verlopen, want alle ze ven deelnemers konden na afloop een diploma in ontvangst nemen. Bij het UV-examen moet de geleider met zijn hond 20 kilometer fietsen, waarbij het traject verdeeld in etappes van respectievelijk 8, 7 en 5 kilometer. In de pauzes tussen de etappes wordt gecontroleerd of de voetzolen niet zijn doorgelopen en krijgen de honden ge legenheid om wat te drinken. Ook on derweg houdt de keurmeester in de gaten of de honden geen vermoeid heidsverschijnselen vertonen. Aan het eind van het traject moet ook nog een korte appel-oefening gedaan worden. Daar alles voor iedereen goed verliep kon voorzitter Marius Banda na afloop in de kantine van camping „De Koorn aar" het diploma uitreiken an de da mes A Drijver uit Oosterend met San- dor, J. Feenstra uit De Cocksdorp met Blanca, R. Rozema uit Glimmen met Gwendy en aan de heren G. de Graaf uit Den Burg met Caesar, P. J. Hof man uit Groningen met Victor, J. W. Vlaming uit Oosterend met Rocky en K. Krelekamp uit Oosterend met Amor van de heer A. Saai. Dank werd ge bracht aan de heer A. Tokkie uit Al- mere, die door de Nederlandse Bond van Gebruikshondenverenigingen voor dit examen als keurmeester was aangewezen Zaterdag 12 september 1987 Afdeling Noordholland: Go Ahead-Cocksdorp SVO/Z-Opperdoes 2 Junioren: Oosterend A1-VZV A1 Zeemacht BTTex. Boys B1 WGW B1-Texel BI Texel B2-Helder B2 Tex. Boys C1-Oosterend Cl Texel C1-Wieringermeer Cl Succes C2-Texel C2 Pupillen: Texel Dl-WGW Dl Tex. Boys D1-Texel D2 ZDH D1-Oosterend D1 De Koog E1-Tex. Boys E1 Oosterend El-Tex. Boys E2 Texel E2-ZDH El Tex. Boys F1-De Koog F1 Oosterend F1-SVC F1 ZDH F1-Texel F1 Zondag 13 september 4e klasse KNVB: Schagen-Texel Afdeling Noordholland: BKC-De Koog KSV-ZDH Oosterend-ASV Tex. Boys-CSV Texel 2-Always Forward 4 Tex. Boys 2-JVC 4 De Koog 2-Helder 6 Texel 3-HRC 7 ZAP 7-Oosterend 2 WGW 6-Texel 4 Junioren: Hollandia T. A1-Texel A1 Tex. Boys Al-Succes A2 Dames: WS-Tex. Boys DWB-Oosterend Recreatievoetbal: Tex. Boys-Texel Oostenend-Cocksdorp In de week van 5 tot en met 10 okto ber wordt de Nationale Collecte Geestelijk Gehandicapten gehouden. Men is op zoek naar medewerkers aan de collecte. Vrijwilligers kunnen zich aanmelden bij tel. (030) 932100. Tussen 8 en 12 september is een boot je dat ter hoogte van poldertje De Vol harding nabij De Cocksdorp lag afge meerd, spoorloos verdwenen. Het be treft een geel polyester visbootje, met een blauwe rand en een groene zit plaats. Het bootje is eigendom van een inwoner van De Cocksdorp. Wie hierover informatie kan verschaffen wordt verzocht zich in verbinding te stellen met de Texelse politie, tel. (02220) 2644. 5-2 3-2 0-5 3-8 0-4 4-4 4-1 5-1 6-5 1-13 1-7 4-1 2-9 3-3 3-5 6-13 3-6 8-0 2-4 4-0 3-8 1-5 1-3 1-3 6-1 3-3 5-1 5-1 8-2 9-3 WJTEN VtfUNTWOOROeiUKMCO 1«N OC «OAXIt lonnebloem heeft zijn naam eer aangedaan, met stralende zon zijn we er heengegaan, kregen ai koffie op de boot in de bus geboden door Piet Evers en z'n staf) nas voor de helpsters een hele klus alles verliep vlekkeloos, nog een koekje lekker en broos, legers liet ons de boot van 't NIOZ zien, naren in 't veilinggebouw om kwart over tien. was alweer koffie met gebak „ren heerlijk op ons gemak. na een tocht door het duizendeilanden-rijk, teel water om en in Langedijk. hebben van de tocht zeer iten. rustig verboden voor motorboten, 't graven van vaargeulen zijn de eilandjes ontstaan, ikkerste kool komt daar vandaan, veilinggebouw was groente en fruit te bieden, ervaren zakenlieden. Iregerr het niet voor een prik, hadden toch veel schik, iar werd rondgebracht, meisjes in Westfriese klederdracht, en broodjes eten in 't restaurant, jmg vlug van de hand. kon het museum bekijken boende je kennis verrijken, vendelden door de tuin in de zon, loof dat het niet beter kon. md weer tijd om in de bussen te gaan, samen na een mooie rit in Anna Pauiowna aan. met wat fris onze dorst gelest jg wat na gekletst, bus las Ans Gieles een prachtig gedicht, vergeten wij niet licht, gingen wij allen voldaan - op huis aan. ve helpsters, wij danken U zeer pen maar weer ■.n volgende keer. Een Zonnebloemgast, mevr. S. H. Verstegen-Lok Den Burg toeganshekken van alle survoetbalverenigingen in Ne- nd zullen deze maand gele rs worden uitgereikt met een erin, waarmee men zich kan ven voor een gratis scheids- ercursus. Dat geldt alleen als lert vóór 15 oktober wordt ituurd. tl Nederland vinden wekelijks voetbalwedstrijden plaats die n geleid door 13.000 KNVB- Isrechters en een aantal zg. ifluiters". Omdat er eigenlijk 1000 voetbalscheidsrechters te weinig ioert de KNVB in de tweede helft iptember actie om dit tekort aan len. Via de gele folder kan te- norden deelgenomen aan een waarmee o.a. een videoca- en een thuiscomputer zijn te Om 14.00 uur begint morgenmid dag een jeugdvoetbalinstuif op het veld van Texelse Boys. Jongens en meisjes van 6 t/m 12 jaar kunnen meedoen aan en voetbaltest met verschillende onderdelen van het voetbalspel. De deelname is voor zowel leden als niet-leden gratis. De middag wordt afgesloten met een partijtje minivoetbal en de uit reiking van een voetbaldipioma aan alle deelnemers. Van de catamaran van de 24-jarige Bart Boon uit De Cocksdorp werden de afgelopen week twee kompassen gestolen. De boot lag op het strandje bij paal 33. De kompassen, van het merk Sunto, vertegenwoordigen een waarde van f600,—. nog in leven zijnde leden van het ooit 14 kinderen tellende gezin. Het 60-jarig jubileum was al gevierd in het klooster in Amsterdam en zaterdag werd voor de familie op Texel een spe ciaal feestje gehouden, waarbij zo'n veertig personen aanwezig waren. De onthullingsplechtigheid was onderdeel van het programma van deze reünie, die in De Witte Burcht werd gehou den. Het werd een gezellig samenzijn Zaterdagavond ging voor het MST- damesbasketballteam de Mareis de competitie weer van start. De Mareis worden dit jaar gesponsord door Loon bedrijf Grisnigt. Gehuld in nieuwe shirts gingen zij het veld in. De eerste tien minuten leken de teams aan el kaar gewaagd, want de stand bleef 2—2. Toen brak de tegenstander toch door. De Pottenwinkel, de tegenstan der, bouwde een voorsprong op in de eerste helft van 13—5. Deze voor sprong wisten ze in de tweede helft te behouden ondanks de sterke verdedi ging van de Texelse dames. Deze goe de verdediging heeft hen behoed voor een al te groot verschil in de eindstand. De Mareis missen een goe de opbouw in de aanval, waardoor hun saldo laag bleef. Na 50 minuten eindigde de wedstrijd in 26—13 in het voordeel van Pottenwinkel. De punten aan Texelse zijde werden gemaakt door: K. Zegers 4 pnt; J. van Tunen 3 pnt; M. van Heerwaarde, M. Momberg en N. Verhey ieder 2 punten. Tegen een, in vergelijking met het vorige seizoen, verzwakt Tex. Boys, behaalde en goed spelend CSV een verdiende 5—1 overwinning. Nog meer gehandicapt door twee af meldingen: Jacob van Heerwaar den (werk) en Jasper Joosten (ziek) bleek ook de triathlon geen goede voorbereiding voor een te spelen voetbalwedstrijd. Na 20 min. spelen in de eerste helft had CSV al een 2—0 voorsprong ge nomen door doelpunten van Herraid Korenblum en Jeroen Blauw. Frank de Grave was in deze periode dichtbij een tegentreffer doch schoot voorlangs het CSV-doel. Vlak vóór het rustsignaal werd de doorgebroken Alfred Bakker voor het strafschopgebied bijna ge vloerd, maar kon toch nog doorgaan. In het strafschopgebied werd hij als nog onderuit gewerkt en zou men een strafschop verwachten. De scheids rechter, vooral in de tweede helft zwak fluitend, gaf echter slechts een indirec te vrije trap buiten het strafschopge bied. Kees van Heerwaarden schoot daaruit hard in, maar de CSV-doelman wist, zij het met moeite, de bal te blokkeren. Direct in de tweede helft probeerde de Boys met twee verse krachten de ach terstand te verkleinen en wist ook even de CSV-verdediging in paniek te brengen. Resultaat had dat echter niet. Integendeel, een snelle uitbraak met een uitstekende pass op rechtbui- ten Herraid Korenblum zette CSV al na 5 minuten op een comfortabele 3—0 voorsprong. De Boys bleef wel pogin gen in het werk stellen om tot scoren te komen maar miste daarvoor de no dige kracht in de aanval. CSV had die kracht wèl en wist door doelpunten van Jeroen Blauw en Henri v.d. Geest tot 5—0 uit te breiden. Vlak voor tijd redde Martien Witte voor de Boys de eer door een goede pass van Kees van Heerwaarden te benutten: 1 5. De heer C. Groenhof (60) en zijn vrouw C. T. Groenhof-van der Gies- sen hebben afscheid genomen als beheerders van het Aegon bunga lowpark „De Vogelmient" in De Koog. De nieuwe bedrijfsleider is de heer G. de Vring. tot dusver werkzaam als assistent op De Sluf tervallei in De Cocksdorp. Groenhof en zijn vrouw hebben 25 jaar lang de scepter gezwaaid in De Vogel mient. Dat dit tot grote tevredenheid van de gasten is gebeurd, bleek bij de afscheidsreceptie die zaterdag werd gehouden in het veerhavenrestaurant. De Groenhofs stonden dag en nacht voor hun gasten klaar en zorgden voor een heel speciale sfeer op het terrein. Dat droeg ertoe bij dat veel gasten elk jaar terugkwamen. Een van hen is de heer J. de Vries uit Amsterdan die een actie op touw zette om het echtpaar Groenhof ter gelegenheid van hun af scheid in de bloemetjes te zetten en van geschenken te voorzien. Voor de bijeenkomst waren alle gasten uitgeno digd die al tien jaar of langer op de uit Amsterdam. i(vice, zo wordt verwacht, zal 'oor de buitenlandse gasten op "tien gesteld. De handicap dat E' buiten Den Burg alleen naar indse zenders kan worden geke ft daarmee voor een deel op- fo. De RAI-zender brengt zo- Wse, Duitsen als Italiaanse pro 's- Door aanvullende techni- De 84-jarige Cornelia Witte, Amsterdam, viert dit najaar haar 60-jarig jubileum als zuster Hippo- lyta van de congregatie „De Voor zienigheid" in Amsterdam. Om die reden was haar de eer te beurt ge vallen om zaterdag de naambordjes te onthullen van hert Pater Witte- plein in Den Burg. Cornelia Witte is een zuster van de le gendarische pater Michiel Witte, waar naar het plein is genoemd. Cornelia en haar 83-jarige zus Martha Hertrois- Witte uit Buitenveldert zijn de enige Zondag startte 25 surfers voor de surftocht van De Cocksdorp naar Dijkmanshuizen bij windkracht 3 Beaufort. De weersverwachting was wind toenemend tot 4 6 Beaufort, reden genoeg om ook de kustwacht te vragen een oogje in het zeil te houden. Echter de wind viel een half uur na de start geheel weg. En windenergie heeft een surfer nu eenmaal nodig, zo dat de wedstrijd moest worden afge last. Slechts twee surfers bereikten al pompend met het zeil de finish van de reeds afgevlagde wedstrijd. De boot van de Cocksdorper Kustzeil- vereniging kreeg te veel werk om de dobberende surfers naar de kust te slepen, maar te hulp geroepen sport vissers verleenden assistentie bij het ophalen van de surfers. Nadat iedereen zich had afgemeld was er nog een ge zellig samenzijn in het clubgebouw on der het genot van een drankje. sche voorzieningen kan de keus uit sa tellietprogramma's nog worden ver groot. Op het centrale systeem is een videorecorder aangesloten, zodat het hotel ook „eigen" programma's kan brengen, bijvoorbeeld een film over Texel. Om de gasten te laten weten wat er overdag en 's avonds (de satelliet-tv is 's morgens al in de lucht) op de buis komt, ligt op alle kamers een gidsje, samengesteld uit fotokopieën van programmabladen. Het televisiesysteem is onderdeel van de reeks aantrekkelijkheden die in het hotel worden aangebracht in het kader van de renovatie. De bouw van 34 ap partementen bij het hotel wordt bin nenkort voortgezet. Ze moeten ruim schoots voor 1 mei volgend jaar klaar zijn. Het is de bedoeling ook nog een overdekt zwembad te maken, waar voor inmiddels een bouwaanvraag bij de gemeente is ingediend. met een receptie en een etentje. Amateur-historicus Jaap 8akker uit Oudeschild preekte deze keer voor eigen parochie door een wervelende uitvoering van zijn pater Witte-act, waarbij hij speelde op de accordeon die de pater ooit zelf gebruikte in Oost-Afrika. Ook vertoonde hij de films die in de jaren dertig zijn ge maakt bij een der bezoeken van de pa ter aan zijn geboorte-eiland. '•I ,,De Pelikaan" bij De P'ijkt sinds enkele dagen en 'nde schotelantenne, voor de éeakse ontvangst van satel- wisie. Het centrale antenne- van het hotel is daarop !|otsn, zodat nu op alle 35 kan worden gekeken naar tramma's die door „Satel I" ''worden uitgezonden.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 23