Texel bleef weer zonder doelpunten bonne CEES Deze jongen mik 14 t/m 20 ij september PRINSES BEATRIX BtNDS KAN NIET ZONDER DIE ZANDBAK Het Prinses Beatrix Fonds helpt bij menselijke motorstoring Geef in de landelijke collecte of Bankrekening 70.70.70.325 Oosterend (Z) in laatste kwartier onderuit Eenvoudig en praktisch rekenen Abraham achter het bureau Tenniskampioenen Doe ook wat voor het wadi Eilandcompetitie basketball Lange termijn agenda 1987 PAGINA 34 TEXELSE COURANT DINSDAG 16 SEPTEMBI Evenals de eerste competitie wedstrijd tegen DTS. eindigde de voetbalwedstrijd Schagen-Texel in een 0—0 gelijkspel. Het probleem ligt in de afwerking van de kansen. Ook tegen Schagen creëerde Texel met goed verzorgd veldspel vele kansen, maar de aanvallers waren niet koelbloedig genoeg om deze kansen te verzilveren. De Texel-ploeg was ten opzichte van de eerste competitiewedstrijd enigszins veranderd. Koos Tjepkema stond weer op zijn vertrouwde voorstopperplaats en Joost Brouwer was verhuisd naar het middenveld. Deze omzetting kwam met name het evenwicht op het mid denveld ten goede. Texel heeft praktisch de gehele speel tijd de wedstrijd gecontroleerd. Met name in de eerste helft speelde de ploeg goed en verzorgd voetbal en wist zich menige kans te creëren. Schagen kwam nauwelijks aan de op bouw van een aanval toe, omdat Texel goed storend werk verrichtte. Schagen kon slechts bij dode spelmomenten (zoals corners en vrije trappen) enigs zins gevaarlijk worden. Na tweemaal op voorsprong te hebben gestaan ging Oosterend (Z) toch met lege handen naar huis. In de uitwedstrijd tegen OSV (Oost- zaan) verdedigde Oosterend tot een kwartier voor tijd een 1—2 voorsprong maar deze werd door OSV omgebogen tot een 5—2 eindstand. In de eerste helft was het OSV dat een veldoverwicht had. Met de harde wind in de rug kwam men echter niet verder dan rand strafschopgebied, want daar stuitte men op de hechte Oosterend-verdediging. Ongeveer halverwege de eerste helft kwam Oosterend op gelukkige wijze op een voorsprong. Erwin Koning speelde zichzelf vrij en gaf de bal mee aan Rien Brouwer. Brouwer liep door naar de achterlijn en gaf de bal „blind" voor. Door een misverstand tussen de OSV-keeper en een verdedi ger werkte de laatste het leer in eigen doel: 0—1. Na dit doelpunt kwam er meer druk op het Oosterend-doel, ook al omdat enkele spelers hun taak verzuimden uit te voeren. Het tegendoelpunt kon ook niet uitblijven. Uit een afgeslagen cor ner nam een OSV-speler de bal direct op de slof. De bal belandde onbereik baar voor keeper Drijver in het doel: 1—1. Dit was tevens de ruststand. In het begin van de tweede helft Texel daarentegen verscheen regelma tig gevaarlijk voor het Schagen-doel. Martin Koorn werd na 20 minuten spe len de diepte ingestuurd en verscheen alleen voor de Schager doelman, maar die stopte zijn schot. Ook schoten van Paul van Exel, Joost Brouwer, Simon Brand en Klaas Dirk Koorn misten de precisie om Texel op een verdiende voorsprong te zetten. Texel moest in de tweede helft Rob v.d. Stap in de kleedkamer achterlaten met een blessure. Piet Monster ging in de spits spelen, terwijl Paul van Exel naar rechts verhuisde. De tweede helft was een kopie van de eerste. Een overwicht voor Texel dat goed voetbal de, maar vergat te scoren. In de week van 14 september starten de lees- en schrijfgroepen en de reken- groep weer. In de rekengroep is nog plaats voor enkele deelnemers. Deze cursus is bedoeld voor die mensen, die moeite hebben met het rekenen of vergeten schoolkennis willen ophalen. Er wordt zoveel mogelijk gewerkt aan de hand van vraagstukken uit de dage lijkse praktijk: - het controleren van kassabonnen en rekeningen: - hoeveel moet ik betalen als er een korting is van 40%; - hoeveel rente moet ik betalen bij een persoonlijke lening; - hoe verander ik een recept voor 4 personen in en recept voor 6 perso nen; - hoeveel behang heb je nodig voor het behangen van de kamer. De cursus wordt gehouden op de woensdagavond van 19.45 uur tot 22.15 uur in D'Ouwe ULO. Opgave en inlichtingen bij: Siem Zijm, tel. (02225) 741 of Mijkje Uittenbo- gaard, tel. (02220) 4203. kroop Oosterend door het oog van de naald. Uit een corner kopte een Oosterend-verdediger de bal tegen zijn eigen doellat en in de rebound miste een OSV-speler het doel op een haar. Toch kwam Oosterend weer aan de leiding. Via goed combinatievoetbal kwam de bal bij Rien Brouwer die ein delijk de buitenspelval ontweek en on geveer vanaf halverwege de OSV-helft de ver uitgelopen keeper passeerde: 1—2. Na dit doelpunt was Oosterend uitgeput. Het consolideren van de voorsprong verliep moeizaam en nadat OSV uit een vrije trap de stand had gelijk getrokken, zakte Oosterend hele maal weg en kon OSV uitlopen naar een 5—2 winst. Dit tafereeltje was gisteren te bewone- ren bij het kantoor van bouwmateria- lenhandel Rab aan de Heems- kerckstraat in Oudeschild. De fraaie pop die achter een bureau was gezet, stelde medewerker Kees Bonne voor, die vrijdag vijftig jaar is geworden en dus Abraham heeft gezien. Bonne is een centrale figuur op de administratie van de bouwmaterialen, een functie die hij al 35 jaar vervult. Als 16-jarige kwam hij destijds bij J.C. Rab in dienst, direct van de schoolbanken. Na een onderbreking van twee jaar we gens militaire dienst kwam hij terug en hij heeft nooit de behoefte gevoeld om op te stappen, zodat hij bij leven en Zaterdag en zondag zijn de finalepartij en gespeeld van de clubkampioen schappen 1987 van tennisvereniging Deuce". De beslissingen zijn gevallen in de vol gende finalepartijen: Dames enkel 1 Gretha Beijert; 2. Els Postma (6-2, 6-4). Heren enkel- 1. Hans van Slooten; 2 Theo van Maanen (7 5, 6—4). Dames dubbel: 1. Marita Müller/Gretha Beijert; 2 Joke Ie Roux/llian de Kleijn (6—2, 6—4). Heren dubbel: 1. Wim Soederhuizen/Ronald v,d. Wetering; 2. Hans van Slooten/Koos Doeven (6-2, 6-4). Gemengd dubbel: 1. Gretha Beijert/Wim Soe- derhuizen; 2. Marian van Slooten/Hans van Slooten (6-1, 1-6, 7-5). Meisjes enkel: 1. Karin Vlaming; 2 Marike Westerlaken (5—7, 6—2, 3—6). Jongens enkel: 1. Frank Plaatsman; 2. Jacco Geus (6-4, 7-5). Jongens dubbel: 1. Frank Plaatsman/Jacco Geus (poule-winnaars). Meisjes dubbel: Gretha Beijert/Ellis Beijert (poule-winnaars). Junioren gemengd dubbel: Gretha Beijert/Jacco Geus (poulewinnaars). Voorafgaande aan dit kampioenschap is in het enkelspel een E-kampioenschap gespeeld met het volgende resultaat: Dames enkel: 1. Alie Boeijen, 2 Nelly Witte (6-3, 6-4). Heren enkel: 1 Theo van Leeuwen; 2. Chiel de Boer (6-7, 6-3, 6-0). - - ■- JU >r/.: Myn bydrage aan die zandbak is ten minste ƒ27,50 Noteer my als lid van de Vereniging tot I Behoud van de Waddenzee Naam Ail ros Postkodel plaats: Giro|bank. Hoe klein ook, in de voedselryke bodem van de Waddenzee leven miljoenen organismen De wadpier van hierboven bijvoorbeeld, eet grote hoeveelheden zand om er voedsel uit te halen. Maar wanneer de bodem verontreinigd is, wordt zo'n 'zandeter'vergiftigd. Dat heeft ook gevolgen voor andere dieren uit de Waddenzee die van deze kleine organismen moeten leven. En die op hun beurt weer worden gegeten door andere wadbewoners. Een schone Waddenzee is één van de doelen die de Waddenvereniging al jaren nastreeft. En daartoe haar waarschuwende funktie desgewenst omzet in aktie. Zoals met onze huidige kampagne voor een schone en levende Noordzee| Waddenzee Help mee de zee levend te houden en wordt lid van de Waddenvereniging. We hebben uw steun hard nodig. I 'Voor studenten en 65' bedraagt het lidmaatschap ƒ17,50 Landelijke Vereniging tot Behoud van de Waddenzee. IHet WaddenhuLs, Antwoordnummer 90, L8800 XT Harlingen. - - welzijn zijn VUT of pensioen bij Rab wel zal halen. Bonne, vermaard om zijn goede geheugen, weet letterlijk en figuurlijk wat er in de bouwmaterialen- wereld te koop is. Hij geldt als een vraagbaak voor de Texelse aannemerij als lid van het verkoopteam waar hij samen met J. J. Rab en G. Zijerveld in zit. Bij de start van zijn loopbaan werd alle administratie bij Rab nog met de hand gedaan. In 1961 kwam er een boekhoudmachine en een jaar of vijf tien geleden was Rab het eerste bedrijf op Texel dat een computer aanschafte. Het bedrijf is thans vergaand geauto matiseerd. De „Abraham" die de Rab- medewerkers gisteren als verrassing voor Bonne op de stoep hadden ge zet, droeg de echte bril en kleren van Bonne, wat mogelijk was door zijn vrouw in het complot te betrekken. Programma vrijdag 18 september: 20.00 u. Team Xl-The Jump 20.30 u. Pilaar 1-Vespertina 21.00 u. Pilaar 2-Mantje Sport 21.30 u. Sportshop Texel-Paracentrum leder team dient te verschijnen 'in shirts met nummer. Inlichtingen tel. 4861. SEPTEMBER 12 Triathlon, start 13.30 uur. 14 Dia-avond in Herv. kerk te De Koog om 20.00 uur. 18 - Zwemclub heeft kampeerweekend bij het zwembad 20 - Sluiting Zwembad Molenkoog MAB clubcross op crossterrein, aanvang 14 00 uur. 21 en 28 Dia-avond in Herv. kerk te De Koog om 20.00 uur. OKTOBER 3 MAB puzzelrit ,,Herfstrit". 5 Dia-avond in de Herv kerk te Den Koog om 20.00 uur 6 Mevr. v.d. Eyk-Bierens houdt lezing door de Doopsgezinde zusterkring te Den Burg 9 In de expositieruimte van het raadhuis ex poseert Harry Tielemans t/m 22 oktober 12 Dia-avond in de Herv. kerk te De Koog om 20,00 uur. 14 - Mevr. M Wieten verzorgt een middag voor de plattelandsvrouwen afd. Den Burg in De Schakel. 16 t/m 18 Rotary organiseert Unicef loop. In de Kotex-ruimte aan het Marsplan is een S.O.S. wereldwinkelmanifestatie Honger hoeft niet". 18 MAB clubcross, crossterrein Eierland, 14.00 uur 19 Dia-avond in de Herv kerk te De Koog om 20.00 uur. 30 Toneelgroep „Project 80" uit Wageningen speelt het toneelstuk „Lading" voor de platte- landsavrouwen in de L.B.Orkantine 31 MAB puzzelrit, „Snertrit". NOVEMBER 3 Drs. G. Lely houdt een lezing door de Doopsgezinde -zusterkring Den Burg. 5 I.B.O.Prproef voor pony's en paarden in de manege. 7 „Kaarsenaktie door kinderen van de zwemclub. Toneelvereniging Sint Jan heeft een uitvoering in De Lindeboom. 8 De sportvissersclub houdt wedstrijden bij 't Horntje van 8.30-10.00 uur; 's middags jeugdmiddag. 13 Instructiedag van fanfarekorpsen o.l.v. P. Bakker in de Burg. De Koninghal. 14 't Amateurtje geeft uitvoering in Dorpshuis De Waal. Instructiedag Burg. De Koninghal. 17.00 uur uitvoering van het geleerde in het openbaar 15 MAB estafettecross op crossterrein Eierland. 16 Kantine L.B.O.: avond plattelandsvrouwen afd. Den Burg, met S E. Leijstra. 18 De doopsgezinde zusterkring Den Burg heeft een Federatie-avond 20 In de expositieruimte van het raadhuis heeft de S.O.S. Wereldwinkel een tentoonstelling t/m 4 december. 28 Toneelvereniging UDI voert in de Linde boom het stuk „Schat, ik ben er hoor" op. 29 Sinterklaaswedstrijd sportvissersclub. MAB puzzelrit „Sinterklaasrit". DECEMBER 1 L. Schouten uit Oudeschild verzorg zing over muziek van kerkorgels in de 0 zinde kerk te Den Burg, aanvang 20.00.. 15 - 50-jarig bestaan Plattelandsvrouw» Feestavond in De Lindeboom. 16 De Doopsgezinde zusterkring Oen B houdt adventsavond. 1988 JANUARI 5 De Doopsgezinde zusterkring Den 8y heeft jaarvergadering bingo, aanvengij uur. 9 MAB-puzzelrit. 18 De Plattelandsvrouwen afd. Den 81 hebben jaarvergadering in de kantine vani L.B.O., 20.00 uur 2 Voor de Doopsgezinde zusterkring Burg worden dia's vertoond door de he*' Bruin over „In de hof van Gethsemane' uur 10 In de L.B.O.-kantine houdt HannyFj een lezing voor de Plattelandsvrouwen [fe, over „De vrouw in de muziek", 20.00 17 De Doopsgezinde zusterkring Den 8 heeft federatie-avond. Ds Knipscheer sp, over Nobelprijswinnaar Eli Wiesel, 2O.00t, 24 Mevr. Jansen, voorzitter van de Prj Ie Bond Noord-Holland geeft een lezing veiligheid, voor de Plattelandsvrouwen Ds in De Schakel, 13.30 uur. 27 toneeluitvoering St. Jan. MAART 1 Voor de Doopsgezinde zusterkring D| Burg houdt mevr. N Harting-Duvekot e* bespreking, 19 45 uur. 5 toneeluitvoering 't Amateurtje in Cfc De Waal. 12 Winterconcert van K.T.F. om 20.00i de De Koninghal. 17 de heer A Brand verzorgt een av» der Plattelandsvrouwen Den Burg in de ij van het L.8.0,, 20.00 uur. 19 Winterconcert van K.T.F. in het Eiel sche Huis, 20.00 uur. 30 De Doopsgezinde zusterkring Den heeft een paasmaaltijd. 31 In de expositieruimte van het raadS een tentoonstelling van S. Kauz t/m 14 APRIL 2 uitvoering UDI in De Lindeboom, logé" 5 De Doopsgezinde zusterkring Den 3 heeft een avond met als onderwerp Neeft Klumper en haar werk, 20.00 uur. 21 Plattelandsvrouwen Den Burg hebb creatieve avond in de kantine van het L 20.00 uur. MEI 3 De Doopsgezinde zusterkring Den 8 heeft voorjaarsavond, 20.00 uur. 6, 7, 13 en 14 - uitvoering musicalverer Geen C te hoog in De Lindeboom. 21 Proloog Olympia's Tour. 22 1e etappe Olympia's Tour 28 en 29 - Waddentoernooi op Texel. JUNI 18 Ronde om Texel voor catamarans 24 In het Raadhuis is een Tour-in e«pj (tot 20 juli). landelijke H») collecte J&- GIRO 969 Het Texels Verbond van Ondernemers feliciteert Langeveld en de Rooij met haar 100-jarig bestaan.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 25