'ÏMqmjmen Poorten monumenten Texel gratis open Raadsleden: „Gedra in verkeer verbeteren VANDAAG Prijsvraag met kans op auto Texel neemt deel aan „Actie 25{ VERVOLG VAN PAG. 1 't Skiltje Lange termijn agenda 1987 Bridgeclub Groot Slem Verleende bouwvergunningen pl nc os Lezingen bij Het Leerhuis rMuniM c TEXELSE COURANT VRIJDAG 11 SEPTEMBER iJDr De kosten daarvan mogen het totale geplande budget niet overschrijden. Gerard van der Kooi IPvdA) vroeg zich af wat de bouwcommissie ertoe had bewogen om na het raadsbesluit van een gymzaal bij de school, tóch nog een enquête te houden over een ande re lokatie en waarom had het college er in die vijf maanden niet op gewezen dat het raadsbesluit al vastlag? Goeiigheid Wethouder Zegers verklaarde waarom er niet eerder uitspraak was gedaan. ,,Dat komt gewoon door goeiigheid van mijn kant. Vorig jaar viel het raadsbesluit, maar later zei men in Ou- deschild liever een gymzaal bij 't Skil tje te willen en of ze dat mochten on derzoeken. Tja, en wie ben ik dan om nee te zeggen. Maar ik heb er wel steeds bij gezegd, dat als er werd ge kozen door het dorpshuis, er een nieu we uitspraak van de raad moest ko men", aldus de wethouder. „Misschien had ik moeten zeggen: bij de school en verder niet zeuren". De enquête was met zijn medeweten, maar niet op zijn voorstel gedaan. Van der Kooi (PvdA) wil over deze zaak graag nog in een commissievergadering praten. Tine Krijnen stelde voor er een aparte vergadering voor te beleggen om niet nog meer vertraging op te lopen. Daar was Zegers het mee eens. Hij heeft va ge hoop dat voor de school ook nog iets kon worden gedaan op het gebied van algehele renovatie, maar het is nog niet zeker of dat plan doorgaat. Pacifist Eén van de ingekomen stukken was een brief van het Interkerkelijk Vredes beraad over een tentoonstelling onder de titel: „Oost-Europa? Dat zoeken wij op". Het IKV biedt de tentoonstelling aan aan alle Nederlandse gemeenten. Van der Kooi zei dat kwaliteit de maat staf moet zijn voor het wel of niet ne men van tentoonstellingen en dat kwa liteit in dit geval is verzekerd. Hij ver baasde zich erover dat het advies van de commissie Kunst- en Cultuurbeleid nodig was om een beslissing te ne men. Gerbrand Poster (Texels Belang) vond het geen stuk voor de adviescommis sie, maar een politieke zaak. „De com missie is met uw goedkeuring in gesteld, dus vragen we hen voor ad vies, bij wat voor soort tentoonstelling dan ook", antwoordde wethouder Ze gers. Hij kon Nel Eelman (CDA) niet vertellen of de adviescommissie naar de voorpresentatie van de tentoonstel ling was geweest. „We moeten geen ruzie maken of het IKV nu beladen is of niet. De enige pacifist die hier zit ben ik, want ik ben zelfs tegen verbaal geweld", waarop Peter Bakker (PSP) reageerde met Protest!" Naat aanleiding van een in het Duits geschreven bezwaarschrift van de heer Wiesweg uit Schermbeek tegen een geweigerde bouwvergunning voor ver groting van zijn zomerhuis, vroeg Ate Riensta (CDA) in welke talen men zich tot de gemeenteraad allemaal kon rich ten. Poster vond het geen pas geven dat een Duitse brief door de raad in behandeling werd genomen. Burge meester Schipper zei dat de raad het moet kunnen opbrengen een Duitse brief te behandelen. „Wij reageren ook in het Nederlands als we iets aan een Duitse raad schrijven. In principe mag men zich in alle talen tot ons richten en zullen wij proberen het te ontcijfe ren", aldus Schipper. Wethouder Daan Schilling snapte wel dat de raadsleden erover vielen want „ik heb er zelf best moeite mee. Mis schien zouden onze goede medewer kers van tevoren zulke brieven kunnen vertalen?" Hij was het met de burge meester eens dat alle talen moesten worden behandeld voor zover moge lijk. Bakker (PSP) verraste iedereen met een citaat van een officiële regel, waarin wordt gesteld dat landstaal (dus de taal van het land van de brief schrijver) voorkeur heeft. „En toen waren we allemaal stil", zei Schipper. Siem Swinkels en collega Cerolien Reij tonen de vlag die zaterdag bij de geopende monumenten wappert. Voor wie het nog niet wist: zaterdag is het Monumentendag. Een lande lijke open dag bij de vele monumentale gebouwen die ons land rijk is, waaraan via folders bij banken, musea en grootwinkelcentra de nodige bekendheid is gegeven. Texel doet mee: dertien monumenten op het ei land zullen van tien uur 's morgens tot vijf uur 's middags hun poorten openen. Wie de bekende VVV-Texelroute volgt komt ze vanzelf tegen, herkenbaar aan de speciale vlag aan de gevel. Welke monumenten zijn geopend? In Den Burg zijn dat de Nederlands Hervormde kerk (en toren) aan de Bin- nenburg, het Schoutshuis (De Linde boom) aan de Groeneplaats, de Oud heidkamer aan de Kogerstraat/Stenen- plaats en de Doopsgezinde kerk aan de Kogerstraat. In Den Hoorn is de Nederlands Her vormde kerk geopend. Ook in De Cocksdorp is het gebouw van deze kerk open, evenals in De Koog. In Ou- deschild zijn naast de Nederlands Her vormde kerk (De Houtmanstraat), ook de wierschuur en het graanpakhuis aan de Barentszstraat publiek toegan kelijk. In Oosterend betreft het twee monumenten: de Nederlands Hervorm de kerk aan de Kerkstraat en de Ver- maningskerk aan de Peperstraat. Voor een bijzondere openstelling kan men terecht bij de molen 't Noorden. Bij gunstige weersomstandigheden zullen de molenaars, de gebroeders Keijzer, de molen laten draaien. Voorts zijn in de N.H. kerken van De Koog, Den Burg en Oosterend foto exposities ingericht. In het Maritiem Museum zullen dia's worden vertoond van monumenten op Texel die de moeite van het bekijken waard zijn. De dertien opengestelde gebouwen zijn al le rijksmonumenten. In totaal zijn er daarvan 185 op Texel. Naast kerkge bouwen behoren daartoe boerderijen en veel woningen die karakteristiek zijn voor het dorpsgezicht. Zo kan bijvoor beeld de gehele dorpskern van Ooster end tot de rijksmonumenten worden gerekend. Wat zijn de routes Men kan kiezen uit fietsroutes en au toroutes. In beide gevallen zijn het aangepaste versies van de door de VW uitgestippelde trajecten. „Aange past" wil zeggen dat de route dezelfde is, maar dat op de bijbehorende kaart staat aangegeven welke monumenten zich langs de route bevinden. Ook ge bouwen die op de gemeentelijke mo numentenlijst voorkomen zijn hierop aangegeven. Prijsvraag Er vallen zaterdag niet alleen gratis mooie monumenten te bezichtigen. Deelnemers hebben namelijk kans op méér: een gloednieuwe Renault 5 bij voorbeeld. Deze auto is de hoofdprijs van een prijsvraag. Wedstrijdformulie ren zijn op Texel verkrijgbaar bij Eco- mare, het Maritiem- en Juttersmuseum en de afdeling monumenten in het raadhuis. Om kans op prijs te maken, moet bij drie afbeeldingen van Neder landse monumenten de juiste bena ming worden aangekruist en een slag zin worden afgemaakt. Formulieren moeten vóór 19 september zijn ingele verd. Opmerkelijk is dat op het wedstrijdformulier een schets van het Hoornder kerkje staat afgebeeld, Texels monument bij uitstek. Dezelfde afbeelding staat bovendien in de strooifolder, die gratis in driehonderd gemeenten in Nederland zijn verspreid. Het is voor de eerste maal dat deze open landelijke monumentendag wordt gehouden. Doel is om meer bekend heid te geven aan het monumentenbe- zit binnen de landsgrenzen, c.q. de ei gen regio. Bijkomend doel is dat men door deze dag met ministerie van W.V.C. kan laten zien dat er enthousi asme is voor deze monumenten. En thousiasme dat in een later stadium mogelijk kan worden „vertaald" in subsidies. Naast de 185 Rijksmonu menten telt Texel 85 gemeentelijke mo numenten. Deze bevinden zich uitslui tend in het buitengebied: boerderijen, schapenboeten, schuren. Momenteel worden de dorpen nog geïnventariseerd. Actief Volgens ambtenaar Siem Swinkels van de afdeling monumenten voert de ge meente Texel een actief beleid. Al zo'n acht jaar worden op de gemeentelijke monumentenlijst geplaatste gebouwen SEPTEMBER 12 Triathlon, start 13.30 uur. 14 Dia-avond in Herv. kerk te De Koog om 20.00 uur. 18 Zwemclub heeft kampeerweekend bij het zwembad. 20 Sluiting Zwembad Molenkoog MAB clubcross op crossterrein, aanvang 14.00 uur. 21 en 28 Dia-avond in Herv. kerk te De Koog om 20.00 uur. OKTOBER 3 MAB puzzelrit Herfstrit". 5 Dia-avond in de Herv. kerk te Den Koog om 20.00 uur. 6 Mevr. v.d. Eyk-Bierens houdt lezing door de Doopsgezinde zusterkring te Den Burg. 9 In de expositieruimte van het raadhuis ex poseert Harry Tielemans t/m 22 oktober. 12 Dia-avond in de Herv. kerk te De Koog om 20.00 uur. 14 Mevr M. Wieten verzorgt een middag voor de plattelandsvrouwen afd. Den Burg in De Schakel. 16 t/m 18 Rotary organiseert Unicef loop. In de Kotex-ruimte aan het Marsplan is een S.O.S. wereldwinkelmanifestatie „Honger hoeft niet". 18 MAB clubcross, crossterrein Eierland, 14.00 uur 19 - Dia-avond in de Herv. kerk te De Koog om 20.00 uur. 30 Toneelgroep „Project 80" uit Wageningen speelt het toneelstuk „Lading" voor de platte- landsavrouwen in de L B.Orkantme 31 MAB puzzelrit, „Snertrit" NOVEMBER 3 Drs. G. Lely houdt een lezing door de Doopsgezinde zusterkring Den Burg. 5 I.B.O.Prproef voor pony's en paarden in de manege. 7 „Kaarsenaktie door kinderen van de zwemclub. Toneelvereniging Sint Jan heeft een uitvoering in De Lindeboom. 8 De sportvissersclub houdt wedstrijden bij 't Horntje van 8 30-10.00 uur; 's middags jeugdmiddag. 13 Instructiedag van fanfarekorpsen o.l.v. P. Bakker in de Burg De Koninghal. 14 't Amateurtje geeft uitvoering in Dorpshuis De Waal Instructiedag Burg. De Koninghal 17.00 uur uitvoering van het geleerde in het openbaar. 15 MAB estafettecross op crossterrein Eierland 16 - Kantine L.B.O.. avond plattelandsvrouwen afd. Den Burg, met S. E. Leijstra. 18 De doopsgezinde zusterkring Den Burg heeft een Federatie-avond 20 In de expositieruimte van het raadhuis heeft de S.O.S Wereldwinkel een tentoonstelling t/m 4 december 28 Toneelvereniging UDI voert in de Linde boom het stuk „Schat, ik ben er hoor" op. 29 Sinterklaaswedstrijd sportvissersclub. MAB puzzelrit „Sinterklaasrit". DECEMBER 1 L. Schouten uit Oudeschild verzorgt een le zing over muziek van kerkorgels in de Doopsge zinde kerk te Den Burg, aanvang 20.00 uur 15 50-jarig bestaan Plattelandsvrouwen. Feestavond in De Lindeboom. 16 De Doopsgezinde zusterkring Den Burg houdt adventsavond. 1988 JANUARI 5 De Doopsgezinde zusterkring Den Burg heeft jaarvergadering bingo, aanvang 20.00 uur. 9 MAB-puzzelrit. 18 De Plattelandsvrouwen afd. Den Burg hebben jaarvergadering in de kantine van het L.B.O., 20.00 uur 2 Voor de Doopsgezinde zusterkring Den Burg worden dia's vertoond door de heer J. C Bruin over „In de hof van Gethsemane", 20.00 uur 10 In de L B.O.-kantine houdt Hanny Roos een lezing voor de Plattelandsvrouwen Den Burg over „De vrouw in de muziek", 20.00 uur. 17 De Doopsgezinde zusterkring Den Burg heeft federatie-avond Ds. Knipscheer spreekt over Nobelprijswinnaar Eli Wiesel, 20.00 uur. 24 Mevr. Jansen, voorzitter van de Provincia le Bond Noord-Holland geeft een lezing over on veiligheid, voor de Plattelandsvrouwen Den Burg in De Schakel, 13.30 uur. 27 toneeluitvoering St. Jan. MAART 1 Voor de Doopsgezinde zusterkring Den Burg houdt mevr. N Harting-Duvekot een boek bespreking, 19 45 uur. De mentaliteit van de verkeersdeelnemers op Texel kwam enige mal. ter sprake in de gemeenteraadsvergadering van dinsdag. Om hierin betering te brengen, zullen pogingen worden ondernomen om eeni ling Texel van Veilig Verkeer Nederland in het leven te roepen, zowi, medegedeeld. Ook de beschikbaarstelling van een krediet voor rem* van de Bernhardlaan inmiddels uitgebreid in de publiciteit gewit; was voor enkele raadsleden aanleiding om te pleiten voor beter verkeersgedrag. gerestaureerd. Menig rieten kap werd reeds aangebracht. Ook werden in ver vallen staat verkerende gebouwen grondig opgeknapt, zoals de schapen- boet op de Noorderhaaks nabij het veerhaventerrein. Wie bepaalt of een gebouw voor de monumentenlijst in aanmerking komt? Hiervoor is een minieme ambtelijke commissie verantwoordelijk. Deze bestaat uit Siem Swinkels, die met na me de juridische aspecten voor zijn re kening neemt en Lex Anema, die in historisch/bouwtechnisch opzicht een expert is. Samen gaan ze op pad om panden te bekijken. Van elk pand wordt een historische omschrijving ge maakt, geïllustreerd met foto's of dia's. Vervolgens wordt advies gegeven aan de monumentencommissie. „Het gaat om het behouden van iets karakte ristieks. Dat „iets" kan van alles zijn: een gevel, maar bijvoorbeeld ook een deur. Soms blijkt bij nader inzien dat de historische waarde tegenvalt en wordt dat pand weer afgevoerd", aldus Swinkels. Kan een gebouw .zomaar" op de mo numentenlijst geplaatst worden? Swinkels: „We plaatsen nooit een ge bouw botweg op de monumentenlijst. De eigenaren worden er altijd eerst bij betrokken". Is een eigenaar beperkt in zijn moge lijkheden als zijn gebouw als monu ment staat geboekstaafd? „Dat wordt wel eens gesuggereerd, maar dat valt reuze mee. Kijk, ook als zijn gebouw géén monument was, zou er niet zomaar van alles aan kunnen worden veranderd. Je hebt altijd nog te maken met de Welstandscommissie, die is ook uiterst streng wat betreft verbouwing en vervanging. Een ge bouw moet altijd aan zekere bouwkun dige eisen voldoen. Daarnaast is het zo dat als er extra kosten moeten wor den gemaakt voor materialen in geval van verbouwing van een monument, dan stelt de gemeente hiervoor subsi die beschikbaar. Bijvoorbeeld als voor een muurtje persé oude steentjes moe ten worden gebruikt, dan betaalt de gemeente het prijsverschil met gewone stenen. Maar we gaan altijd praten, vóórdat de mensen kosten gaan maken". 5 toneeluitvoering 't Amateurtje in Dorpshuis De Waal. 12 Winterconcert van KT F. om 20.00 uur in de De Koninghal 17 de heer A. Brand verzorgt een avond voor der Plattelandsvrouwen Den Burg in de kantine van het L.B.O., 20.00 uur. 19 Winterconcert van K.T.F in het Eierland- sche Huis, 20 00 uur. 30 De Doopsgezinde zusterkring Den Burg heeft een paasmaaltijd. 31 In de expositieruimte van het raadhuis in een tentoonstelling van S. Kauz t/m 14 april. APRIL 2 uitvoering UDI in De Lindeboom, „De logé" 5 De Doopsgezinde zusterkring Den Burg heeft een avond met als onderwerp Neeltje Klumper en haar werk, 20.00 uur 21 Plattelandsvrouwen Den Burg hebben een creatieve avond in de kantine van het L.B.O., 20.00 uur. MEI 3 De Doopsgezinde zusterkring Den Burg heeft voorjaarsavond, 20.00 uur 6, 7, 13 en 14 uitvoering musicalvereniging Geen C te hoog in De Lindeboom. 21 Proloog Olympia's Tour. 22 1e etappe Olympia's Tour 28 en 29 Waddentoernooi op Texel. JUNI 18 Ronde om Texel voor catamarans. 24 In het Raadhuis is een Tour-in expositie (tot 20 juli). JULI 21 Giuseppe Medagli exposeert in het raads huis (t/m 4 augustus) 30 en 31 Visserijdagen in Oudeschild AUGUSTUS 4 H. Beekman exposeert in het raadhuis (t/m 18 augustus) 4, 5 en 6 Oosterend Present. Tine Krijnen-Bays: „Vroeger had den we op Texel kronkelige weg getjes en hobbelige paadjes. Daar werden lange, brede wegen van gemaakt. Omdat daar echter te hard over wordt gereden, keren we nu weer terug naar vroeger. Dat deze aanpassingen uit oogpunt van verkeersveiligheid worden aange bracht,m heb ik respect voor, maar ik betreur het dat we deze kunst grepen moeten toepassen, omdat de discipline van de weggebruikers te wensen overlaat. Zou verscherp te contróle van de politie op snel heidsovertredingen effect kunnen hebben?" Burgemeester Ton Schipper vond het eigenlijk een beetje voorbarig om te praten over contróle ten aanzien van eventuele overtreders, terwijl renovatie nog moet plaats vinden. „Wél streven we naar een zo veilig mogelijke weg en gaan we proberen, onder meer door het oprichten van een bureau Veilig Verkeer Nederland, om het ver keersgedrag te beïnvloeden. Erna Eelman-van der Kooi (VVD) pleitte voor de bouw van parkeer garages en voelt weinig voor het voornemen om enkele verkeerszui- len aan te brengen. Het zware ver keer ondervindt daarvan hinder en bovendien leveren de verhoginkjes bij gladheid gevaar op, aldus de VVD-vertegenwoordigster. Wethou der Daan Schilling is het daarmee oneens: de zuiltjes dienen om de veiligheid te vergroten en blijven wat hem betreft staan. Met Riet Huitema-Vos (CDA) was hij het eens dat bomen niet mogen wor den opgeofferd in ruil voor meer parkeerplaatsen. Met verwijdering van struikjes zal wat minder voor zichtig worden omgesprongen, al dus Schilling. De raadsleden gin gen zonder discussie akkoord met de beschikbaarstelling van het be nodigde krediet. Actie 25% Voorts besloot de raad dat Texel zal deelnemen aan de landelijke „Actie 25%". Deze actie maakt deel uit van een meerjarenplan van het ministerie van verkeer en waterstaat om het aan tal verkeersdoden en -gewonden terug te dringen. Elke deelnemende gemeen te moet zorgen dat het gemiddelde aantal verkeersslachtoffers (gemeten over de laatste drie jaar) jaarlijks met vijf procent daalt. Per „bespaard" slachtoffer krijgt de gemeente een pre mie van ƒ5000,—PvdA-raadslid Hans Roeper noemde dit een „cynish uit gangspunt", dat slechts op een korte termijn is gericht. Riet Huitema vindt het plan „te vaag en te vrijblijvend". Zij vindt dat de aandacht beter kan worden besteed aan het gemeentelijk verkeersveiligheidsplan, dat eveneens in voorbereiding is. Ook Tine Krijnen sprak zich in deze zin uit. Wethouder Schilling toonde zich blij met deze bedenkingen. Hij vertelde dat de gemeente al bezig was met het eigen plan, toen plotseling het rijk ook met een plan op de proppen kwam. De cynische ondertoon daarin sprak hem eveneens enigszins tegen. Maandag 21 september om 20.00 uur begint in de grote zaal van De Linde boom de wintercompetitie van bridge club „Groot Slem". Nieuwe leden zijn welkom. Even bellen naar de heer L. Kellner, tel. (02220) 3096. Burgemeester en wethouders verleen den aan de volgende personen en in stellingen een bouwvergunning: De Staat der Nederlanden, Kennemerplein 1, Haarlem, voor het gedeeltelijk veranderen van een automaatruimte aan Molenlaan, De Cocks dorp; De Staat der Nederlanden, Kennemerplein 1, Haarlem, voor het gedeeltelijk veranderen van een telefooncentrale aan het Hoge Achterom, Den Hoorn; G Terwindt, Mulderstraat 7, Ooste rend, voor het gedeeltelijk veranderen van een garage; De Staat der Nederlanden, Kennemer plein 1, Haarlem, voor het tijdelijk plaatsen van een accukist aan het Hoge Achterom, Den Hoorn; H. T de Lang, Beatrixlaan 83, Den Burg, voor het plaatsen van een dakkapel, C. Timmer, Koetebuurt 5, Oosterend, voor het ver nieuwen/veranderen van een woonhuis/bakkerij; R. Eelman, Beatrixlaan 139, Den Burg, voor het plaatsen van een dakkapel. Derden-belanghebbenden kunnen tegen deze beschikkingen ingevolgen de Wet Administratie ve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen een be zwaarschrift indienen Nadere informatie hierover is te verkrijgen bij de gemeentesecretarie, afde ling R.O.V., kamer 205. „Maar", zo zei Schilling, het doj heiligt de middelen. Ik geef u hst vies om ermee in te stemmen, g om het geld binnen te halen". Op voorstel van Roeper ging d daarmee akkoord onder voorvraag dat de nadruk wordt gelegd op d; gen gemeentelijke plannen. Het kostte wethouder Barendregti ge moeite om Dirk Terpstra, frac der van de PvdA, duidelijk te rrdïj dat het werkelijk nodig is dat de meente ƒ25.000,- betaalt voor de van een schuur van A. S. Lapag Mokweg. De gemeente had zichi toe contractueel verplicht. Doore schriftelijke overeenkomst met de huurder van de schuur is sloopo) mijn gewaarborgd, zodat de grorc zal worden opgeleverd. Lap heeft tegenprestatie geleverd door de uit te stellen, nadat hij eerder al tKrtie andere opstallen op hetzelfde ten had gesloopt. Uitstel van de sloq eter brengt „maatschappelijk nut" ns |p mee en bovendien is er sprake vi t huurinkomsten voor de gemeend deze uitleg ging Terpstra, evenak andere raadsleden, akkoord om hAtere voor een krediet van ƒ25.000,- trekken. da e M iter mei il te Anti-discriminl eers loeli Erv D voi het fou me fsch De; tere nie dezi Wat betreft de toekenning van II voor de werkgroep Anti-discriminj Texel hadden de raadsleden geen zwaren. Wél zal jaarlijks de hoogt het bedrag opnieuw moeten woti bepaald, afhankelijk van de acted van de werkgroep. Tine Krijnen stelde voor om van werkgroep een rechtspersoon te ken, zodat krachtdadiger optrede gelijk wordt. Wethouder Zegers daarvoor wel wat te voelen, maa- moet daarvan eerst de mogelijkh onderzoeken. Peter Bakker (PSPI meent dat de commissie is inges ter algemeen nut. „Moeten er da nd leden komen die contributie gaat ider talen? Dat zie ik niet zitten. Of n ;eep schien moeten we wel aan spore de denken. Shell of zo...." tere eg Zonder noemenswaardige discussfc k ging de raad akkoord met subsidi ong lening aan de Stichting Juttersw ir 0 seum voor de aanschaf van de «s iivo malige reddingboot Joan Hodslxr aanschaf van geluidmeetapparat» I. V voor de vorig jaar in het leven gs ledi pen afdeling milieu van de gemee het plan om tot 1991 geen niei openbare scholen te stichten end voorbereidingsbesluiten voor een nieuw gebouw van ijsclub Den en het fietspad langs de Hoornderweg. Volgende week gaat voor heli seizoen het Leerhuis van start, een negental lezingen door ds l(je{ kundige inleidlstlers, staan dl joods-christelijke betrekkingen tew traal. Kenmerkend voor de Lee Ijes' huisvorm is dat leraar en leerft1 "a. aktief aan het leerproes deeln» Li d men, zodat een wisselwerking »A inzichten ontstaat. rwa Wit Hoewel van de deelnemers een Ut Zij ge van ƒ5,— per lezing wordt? vraagd, mag dit geen drempel z(S dere belangstellende is welkomH lek hoeft zich niet voor de hele serie te leggen. De lezingen worden op maandif avond gegeven (behalve de eerss de laatste in de komende serie), n zaaltje bij de Doopsgezinde kerk,' gerstraat in Den Burg. Aanvang uur. Het programma 1987-1988 ziet eril 11; volgt uit: do. 17 sept.: drs. Ophira Shapiro onder); ma. 19 okt.: Maartje van publiciste; ma. 16 nov.Maartjev* "«ie Tijn; ma. 14 dec.: ds. G. H. Cass< JJ" predikant Oud-Beyerland; ma.di1 dr. P. van Boxel, docent Utrecht:1 21 mrt. drs. Beatrice Jongkind, p K liste, Amsterdam; ma. 25 april:dr. Vreekamp, studie-secretaris, Epe; 12 mei: dr. K. A. D. Smelik, doei' Amsterdam. Nog niet alle onderwerpen ze worden t.z.t. met de spreker^ meld. Voor nadere inlichtingen:'» (02220) 3193. Donderdag 17 september Shapiro, docente Hebreeuws Theologische Faculteit in UtrecMJ „Het Hebreeuws, taal met den, heden, toekomst". te He lew Hen rien reng ede. derd met zc ePF

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 2