Texelse schaak in diep dal Gamma 1 startte met onnodige nederlaag Ise ploeg neemt eel aan Scagha-tour Jong talent dient zich niet aan De agenda's voor 1988 Vrijdag thuis tegen Hovecubo r Texels kampioenschap catamaranzeilen Puntendeling Tetak Sponsorloop G.V.T. ven in Uw agenda oteren! Texelse bowlers nu wél goed In Goes Inschrijving tijdrit Badmintonprogramma Voetbalprogramma MS Trp rog ra m ma Surfkampioenschappen Eilandcompetitie volleybal )k gefinisht en crosslopen in )mend seizoen V.VvV jlllnemende pAG 18 SEPTEMBER 1987 TEXELSE COURANT PAGINA 9 Zaterdag 19 en zondag 20 september worden zes wedstrijden gezeild om te bepalen wie zich Texels kampioen ca tamaranzeilen 1987 mag noemen. De wedstrijden worden gehouden voor het clubhuis van de Cocksdorper Kust- zeilvereniging bij Paal 33. ledereen die lid is van een Texelse catclub mag deelnemen aan de wedstrijden. Dat dit ook mogelijk is, is bij het thuisrondje bewezen. Er zijn vijf prijzen te verdelen en de wisselbokaal, beschikbaar gesteld door Meyert Boon Systeembouw. In de wedstrijdcommissie (dit jaar sa mengesteld met grootheden uit de Ne derlandse catwereld) zitten onder meer: Willem Kiers (wedstrijdleider), Edwin Lodder (protestcommissie), Lyda Dijt, Jan Graaf, Johan Graaf. De inwendige mens wordt verzorgd door Boukje Monen. De briefing is om 10.00 uur; de start om 10.30 uur. Hoogwater te De Cocksdorp: zaterdag 13.09 uur en zon dag 14.17 uur. Het eerste tafeltennisteam van Tetak heeft zaterdag in een zeer spannende wedstrijd een gelijkspel behaald tegen de Stolp uit Julianadorp. Tetak kwam op een 2—0 voorsprong door winst van F. Mosk en L. v.d. Veen. M. Jans sen verloor zijn eerste partij en ook het dubbelspel door Mosk en V.d. Veen ging verloren. Hierna bracht V.d. Veen de stand op 3—2 door zijn tweede partij te winnen. Tetak kwam vervol gens achter met 3—5 doordat Mosk, Janssen en V.d. Veen hun partij verlo ren. Janssen bracht de stand op 4—5 door zijn laatste partij met 21 —12 en 21—14 te winnen. Mosk haalde het eerste welverdiende competitiepunt binnen door in drie sets te winnen. Eindstand 5—5. Het jeugdteam van Tetak trad zaterdag met twee spelers in het veld. Door ziekte en andere sporten was er nie mand beschikbaar. Zodoende begon nen Alex Bakker en Silvio Roest met een 3—0 achterstand. De stand werd al gauw 3—3. Tetak liep verder uit door winst van Silvio, die in drie sets zijn tweede partij won. Ook Alex won zijn tweede partij en maakte 5—3. De Stolp kwam nog even dichterbij door dat Silvio Roest zijn laatste partij ver loor. Maar Alex Bakker maakte 6—4 voor Tetak door in twee sets zijn laatste partij te winnen. Zaterdag spelen beide teams in Scha- gen tegen Polisport. De aanvang is 10.00 uur 's morgens. Bij Gamma ontbreekt de nog steeds van een knie-operatie herstellende Louis Uriot die met zijn jarenlange zaalvoetbalervaring een belangrijk rust punt in het Gamma-team is. Rob van de Stap is na een aantal jaren weer te rug in de gelederen, na een aantal ja ren bij het Helderse Marmag gespeeld te hebben. Ook hij zal met deze erva ringen op zak een belangrijke speler voor Gamma kunnen zijn. Verder bestaat het team nog uit de spelers die vorig jaar het kampioenschap be haalden: keeper Bart Heerschap en de spelers Nicol Schermer, Simon Brand, John List, Martin Koorn, Wilke Wasse naar en Marcel Uriot, De (voorlopige) Gammacoach Louis Uriot, die na het stoppen van Aad Blom als coach de zaak waarneemt, zal echter ook een beroep kunnen doen op een aantal spelers van Gamma 2, de Texel se kampioen. Gerrie Plaatsman, Wim van Veen, Jan Hein Studulski en good old Charles Ipenburg zullen bij eventu ele blessures gemakkelijk ingepast kun nen worden. Wie de nieuwe coach bij een terugkeer van Louis Uriot in het team zal zijn is nog niet bekend. Morgenavond verschijnt Gamma 1 in de sporthal Ons Genoegen binnen de lijnen tegen de ex-kampioen van Ne derland Hovecubo uit Hoorn. Dit team kan tot de sterkste teams in deze afde ling gerekend worden en Gamma 1 zal dus de nodige steun van het Texelse publiek kunnen gebruiken. De wedstrijd begint om 19.25 uur en de toegangsprijs bedraagt f1,50 per per soon. Men kan ook een seizoenkaart kopen voor /MO,— en dat is aanmerke lijk goedkoper. Alle thuiswedstrijden van Gamma 1 beloven topwedstrijden op zaalvoetbalgebied te worden. Zowel senior- als jeugdleden van Gamma die nen een toegangskaartje te kopen voor deze wedstrijden. Zaterdagmorgen om 9.30 uur wordt door G.V.Trselectieleden een sponsor loop in de „Beatrixzaal" gehouden. De sponsorloop is een onderdeel van het kampeerweekend dat tijdens ko mend weekend voor de selectieleden wordt gehouden. De opbrengst van de sponsorloop zal besteed worden om de extra kosten, voortvloeiende uit de selectietrainingen, de komende jaren te kunnen betalen. Sponsors die ingetekend hebben op één van de vele sponsorlijsten zijn za terdag van harte welkom om getuige te zijn van de prestaties. Ook anderen, die graag nog zouden willen sponso ren, kunnen zich zaterdag in de Bea- trixzaal vervoegen. Programma dinsdag 22 september: Veld A, mannen: 18.30 u. Smash-Albert Heijn MusicShop 19.05 u Kobeko-MusicShop Smash 19 45 u. BCT Nissan-Theodorahoeve Kobeko 20.25 u Super Maas-Paal 9 Theodorahoeve 21 05 u Grooten Slock-Gemeente Super Maas 21.45 u Teso-Graaf Spuiterij Gemeente 22.25 u. Krim-40+ Graaf Spuiterij z'in verkrijgbaar bij Veld B, vrouwen en mennen: 18.30 u. Antiekhuisje-Retsina Drog Mets 19.05 u. Smash '68-Drog. Mets Retsina 19.45 u. Haarstudio-Leijdekkers Smash '68 20 25 u. Weterschap-RWS Haarstudio (vr) 21.05 u. Autocentrale-Haarstudio Waterschap 21 45 u. Seg./Eelman-12 Balcken Autocentrale 22.25 u. Sieb de Boer-Stuc. v.d. Woude 12 8al. Het Texelse schaak is na een perio de van grote bloei rond 1980, gestaag in een diep dal terecht ge komen, zo constateerden de aan wezige schakers van schaakclub En Passant op de jaarlijkse verga dering maandagavond in De Lindeboom. In de afgelopen jaren zag de club vrij wel alle sterke spelers naar de over kant vertrekken, terwijl tegelijkertijd ook het ledenbestand flink terugliep. In 1980 speelde En Passant met liefst drie teams in de competitie van de Noordhollandse schaakbond en bereik te het eerste achttal de 1e klasse, een unicum voor het eilandelijke schaakgebeuren. Nu, zeven jaar later, is het zeer de vraag of de club haar enige achttal dat nog in de derde klasse van de bonds- competitie meeschaakt, zal weten te completeren. Lukt dat niet, dan zit er Piet Kok en Peter Veldman, die vo rige week nog slecht gooiden in Maarssenbroek, bleken nu wel goed voorbereid aan de start te komen. Op de ,,open" Goese kampioenschap pen begon Piet Kok met 172, 155 en 180. De vierde game gooide Piet een mooie 211 en hij sloot zijn serie af met 173 en 149, een totaal van 1040 en 173 gemiddeld. Piet Kok, die nog 60 bonuspunten kreeg, miste door zijn laatste lage game net de finale. Peter Veldman moest 195 gemiddeld gooien om in de finale te komen. Hij begon goed met 191, zijn tweede ga me was een misser (137). Zijn totaal kwam op 1080, gemiddeld net iets te kort op het niveau in Goes. voor En Passant weinig anders op dan de deelname aan de bondswedstrijden op te zeggen. Oorzaak van de malaise is dat zich nauwelijks jonge spelers bij de club aanmelden. Als nieuwe „denksport" prefereren veel jonge den kers het maken van computerprogra ma's boven het schaakspel. Bovendien is dat een vaardigheid die later maat schappelijk gezien meer oplevert dan het spelen van een goede partij schaak. Enigszins bedrukt sprak voorzitter Ri- nus Vittali tenslotte de hoop uit dat zich voor het nieuwe seizoen toch nog wat nieuwe spelers zullen melden. En Passant schaakt op maandagavond om 20.00 uur in de grote zaal van De Lindeboom. Jeugdschaak Voorts gaat op maandag 28 september een groep schaken voor jeugd van start, eveneens in De Lindeboom. Daar worden onderling wat partijen gespeeld en geven ervaren En Passant- schakers uitleg. De deelname aan het jeugdschaak is gratis. Het is nog mogelijk om zich in te schrijven voor het open Noordhollands kampioenschap tijdrijden, dat zaterdag op Texel wordt gehouden, maar haast is geboden. Alleen tot en met van avond nog is telefonische opgave mo gelijk, bij Leen van Elk, tel. (02220) 4596. De wielrenners of toerfietsers die hun kracht willen testen op deze 40 ki lometer lange rit van Oudeschild naar De Cocksdorp en weer terug, starten vanaf 14.00 uur bij de IJsdijk ter hoog te van de electriciteitscentrale. Kleed ruimte en prijsuitreiking zijn in het clubschip in de jachthaven. Gamma 1 heeft de afgelopen week de eerste wedstrijd gespeeld in de hoogste afdeling van het Neder landse zaalvoetbal. Mogelijk is dit niet tot alle Texelse zaalvoetballief hebbers doorgedrongen. Gamma speelt op het allerhoogste niveau in Nederland. Gestart werd met een onnodige nederlaag tegen Bouwbedrijf Duijn uit IJmuiden. Gamma speelde een wat ongelukkige wedstrijd. De spelers waren onnodig nerveus aan de wedstrijd begonnen. Gamma 1 maakte het spel, maar als zo vaak counterde de tegen stander tweemaal succesvol en Gam ma keek tegen een 2—0 achterstand aan. Rob van de Stap verkleinde de achterstand tot 2—1 en Gamma leek op weg ridai ue verdiende gelijkmaker. Die was echter niet voor Gamma weg gelegd. Vlak voor het einde van de wedstrijd maakte de tegenstander op nieuw uit een goed uitgevoerde snelle tegenaanval 3—1 en toen was het voor Gamma een verloren partij. Gam ma heeft in ieder geval geleerd dat men in deze klasse nog „zuiniger" moet voetballen dan vorig jaar en dat men de kansen die men ook nu voldoende kreeg dient te benutten. Gamma is in staat om zich in deze klasse te handhaven. Gamma zal dit jaar ver het land in trekken, waarbij enkele overnachtingen na de wedstrijden in bijv. Hilversum en Diemen niet uitgesloten zijn. Parkstraat 10, Den Burg, tel. (02220) 2741 Veld C. vrouwen: 18.30 u Ass. Bremer-DA Klif 23 19.05 u. Klif 23-Durper Drup DA 19.45 u. Taveerne-Samen één Durper Drup 20.25 u. Vinke-Westerlaken Taveerne 21.05 u. Grooten Slock 2-Hannibal Vinke 21.45 u. Meermarkt-Eelman/Seg Hannibal 22.25 u. Molenkoog-Witte+Witte Meermarkt Op de foto de volledige Gamma-selectie. Staande v l.n. r. de heer J. J. Rab izoon van de sponsor). Henrietta Timmermans {verzorgster!. Charles Ipenburg, Gerrie Pleetsman. Wim van Veen. Wilke Wassenaar. Louis Uriot Iwnd. coachI en Sieme Jen Rijk (vlagger). Hurkend, v.l.n.rMarcel Uriot. Martin Koorn, Bart Heerschap. Simon Brand. Rob van de Stap en Nicol Schermer, fFotoArend Ni/kamp) team: v.l.n.r. Leen van Elk. Bram Bruin. Piet Roeper, Willem Trap. Dirk Vlnke en Edo Kooiman. Zondag 20 september, aanvang 10.30 uur in de Burg. De Koninghal. Texelslag 1-Dorus Rijkers 4 Texelslag 2-Dorus Rijkers 11. Zaterdag 19 september: KNVB, afdeling Noordholland: SVO/Z-BOL, 14.00 uur Cocksdorp-Jisp, 14.30 uur Zwaluwen 3-SVO/Z, 14.30 uur Junioren: Texel B1-Zeemacht B1, 14.45 uur Tex. Boys B1-HRC B2, 14.45 uur HCSC B3-Texel B2, 11.00 uur De Koog B1-SRC B3, 13.30 uur Oosterend C1-HCSC C2, 14.45 uur Tex. Boys O-Texel C1, 13.30 uur ZDH C1-ZAP 03, 13.30 uur Texel C2-SRC 03, 13.30 uur Pupillen: Helder D1-Texel Dl, 11.00 uur Texel D2-Oosterend D1, 13.30 uur Tex. Boys El-Oosterend El10.30 uur Tex. Boys E2-De Koog El, 11.30 uur Texel E1-Texel E2, 14.45 uur De Koog FTOosterend F1, 11.00 uur SVC F1-Texel F1 Zondag 20 september: 4e klasse KNVB: Texel-Helder, 14.00 uur Afdeling Noordholland: Knollendam-De Koog, 14.00 uur ZDH-GSV, 14.00 uur Hauwert-Oosterend, 14.00 uur Koedijk-Tex. Boys, 14.00 uur Texel 2-Wiron 2, 11.30 uur ZDH 2-Tex. Boys 2, 11.15 uur De Koog 2-Texel 3, 14.00 uur Oosterend 2-Helder 7, 14.00 uur JVC 8-Texel 4, 14.00 uur Junioren: Texel A1-ZAP A1, 11.30 uur Tex. Boys A1-DTS A2, 12.00 uur Dames: Tex. Boys-Oosterend, 12.00 uur. Recreatievoetbal Texel-De Koog, 11.00 uur Cocksdorp-Tex. Boys, 11.00 uur Van „good-old" Dirk Vinke mogen goede resultaten worden verwacht, ge zien zijn hoge klassering in het Texelse Willem Duvekot-klassement. Edo Kooi man hoopt eveneens, door de dagelijk se trainingsarbeid met „maatje" Vinke, voor een goede tour in te kunnen staan. Hij moest kiezen tussen deelna me aan de triathlon of Scaghatour; Kooiman vond de tour belangrijker. Willem Trap, altijd goed voor een ver rassing, en Piet Roeper completeren de Texelse ploeg. Dirk Vinke: „Uitgesproken favoriet is onze ploeg lang niet. Ik denk dat en kele renners een goed klassement kun nen rijden. Maar als iemand uit de ploeg met een goede ontsnapping mee is, dan is een dagsucces niet uitgesloten". Afdeling Volleybal Zaterdag 19 september. Sporthal Ons Genoegen, Den Burg: 13.30 u. heren Tevoko 3-Gruna Seah. 3 13.30 u. asp./meisjes Tevoko-Sues 13.30 u. asp./jongens Tevoko 1-Tevoko 2 15.00 u. heren Tevoko 4-Tevoko 2 15.00 u. dames Smash '68-Zeemacht 6 15.00 u. dames Tevoko 2-Tevoko 3 Zaterdag en zondag a.s. worden de open surfwedstrijden om het kampi oenschap van Texel gehouden bij het strand van paal 17, georganiseerd door de Kustzeilvereniging Westerslag. Bei de dagen is de briefing om 10.00 uur. Uitslagen dinsdag 15 september: Mannen: 40+-Gemeente 2—0 Krim-Grooten Slock 2—0 MusicShop-Segerink/Eelman 2—0 DGM-Smash 2—0 Bremakker-Theodorahoeve 2—0 Vereluis-Albert Heijn 2—0 Cocky's Kapsalon-Waterschap 2 0 Paal 28-RWS 2-0 Molenkoog-Nissan 2—0 Kobeko-Twaalf Balcken 2—0 Vrouwen: W+W-Leijdekkers 0-2 Zegel Modes-Smash 2-0 Mantje-Grooten Slock 2 2—0 Westerlaken-Eelman/Segerink 2—0 7 Provincien-TX 40 2 —0 Klif 23-Antiekhuisje 2—0 Durper Drup-Retsma 2—0 Lindeboom-Drog. Mets 2—0 Hannibal-Visser Bouw 0—2 Vinke-Meermarkt 1—1 Molenkoog-Haarstudio 2—0 Wedstrijdleiding is in handen van Rinus en He- leen, tel. 5001. de Tour de Scagha, een iagse etappewedstrijd rondom ugen voor niet-licentiehouders. imt de Texelse IBS-ploeg deel. >e Texelse wielerploeg heeft als tste inschrijver van Scagha- rzitter Woudenberg toezegging uegen om mee te doen aan de tour, die vergelijkbaar is met de derse Tour de Lasalle, irdat de Texelse ploeg om organisa- tche redenen niet mee kon doen de Tour de Lasalle, besloot het tuur van de Scagha-tour om IBS log de kans te geven om dit jaar 5-daagse etappewedstrijd mee te in. De eerste etappe start dinsdag 17.30 uur in Winkel voor een rit kilometer, ploeg van Texel heeft voor deze drie renners uit andere ploegen getrokken. Texelaars Leen van Elk, Roeper en Edo Kooiman worden door de Helderse ploegen Jan sen, Meester Reenders en Halee Igeleend", om tezamen met Dirk ie, Bram Bruin en Willem Trap de iwitte kleuren van de IBS-ploeg te ledigen. Als ploegleider zal dit jaar t Smit fungeren. ploeg rijdt ter voorbereiding vele wedstrijden en gezamenlijke trai- jen om zo het conditiepeil te be leren. Student Bruin rijdt wekelijks uit Zandvoort naar Texel en weer ig, om zo de lange etappes te kun- doorstaan. Ook routinier Leen van lijkt weer terug te zijn aan het wie- ont Veel trainingsarbeid moet voor een goed klassement opleveren. uitslagenlijst van de kwart- Ion in de vorige krant ontbrak de n van Charles Bosma uit Den Hij was als voorlaatste uit het f gekomen, maar finishte nog ivoor de nummer laatst. Charles 1186ste in 3 uur, 32 minuten en •econden fcr auspiciën van de Atletiekvereni- 1 Texel zullen in het komende win- élfjaar tien boscrossen worden ge- den, op de zondagen 25 oktober, 8 2 november, 6, 20 en 27 decem- 17 en 31 januari, 14 februari en 6 Het startpunt is telkens bij inikenweg 13 (nabij de plaats waar ïer het museum stond), waar om "uur kan worden ingeschreven, start voor de dames en de jeugd en4,2 km) is om 11.00 uur en de !n(8,5 km) starten een half uur 'nadere informatie kan men te- 11 bij Alie Stevens, telefoon (02220)

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 9