-f. I Spikerogers kwamen te vergelijken xel blijft teleurstellen The Living Daylights FAMILIEBERICHTEN Vernieling autodak ys trokken aan rtste eind Start Engelse les voor ouderen Gemeentelijke studietoelage 87/88 Tekenavonden in Wielewaal Raam ingegooid [in De Vergulde Kikkert James Bond in GEMEENTE TEXEL Openbare bekendmaking Uw supermidweekvoordeel bij Uw échte groenteman in de Vitaminebron natuurlijk! ,,De Vitaminebron" IllSPAG 29 SEPTEMBER 1987 4 TEXELSE COURANT PAGINA 3 iet :ekt het lie t ilse directeur Jeep Dekker rechtsI fn gesprek met burgemeester Hans Wiathorn van het Duitse waddeneiland Spikeroog. kreeg het afgelopen weekend be- »an een deputatie van het Duitse Ueneiland Spikeroog. Onder leiding burgemeester Hans Wiethorn was gekomen om te vergelijken en om e ii iratie op te doen. De belangstelling hem in het bijzonder uit naar de wijze d, iop Texel zijn oude beeldbepalende i|3nj luwen in ere houdt en restaureert. *r(je; ie Duitse waddeneilanden wordt ,n i maar weinig aan monumenten- J(je, iel gedaan. Daar heerst nog de ,oej itting dat het oude best mag wij- voor moderne (hoog)bouw, maar inmiddels ook een beweging op gekomen die vraagt om instand- talling van karakteristieke panden uit verleden. De Spikerogers waren benieuwd hoe men dat op het 3e'. indse waddeneiland had aagepakt lxel5 erden volledig geïnformeerd. Dat urde onder meer door VW- teur Jaap Dekker die het 32 per- Texel slaagt er maar niet in om acceptabele wedstrijd te spe- te laten zien waartoe de in staat is. Zoals in de oefen- itrijden toen met goed tech- voetbal diverse hoger spelen- v0 lams moeiteloos opzij werden □e 'oor net dl gerti n om rvooi knapl, okv ig als inzeil neen edai nde I plug of de s zal arden i zou uvordl e doo ;n aar sgevei ind i« ad, opge sonen tellende gezelschap de hele za terdag over Texel leidde en daarbij praktische alle dorpen bezocht. Spike roog, gelegen tussen Wanberoog en Langeoog, is een klein eiland. Er wo nen niet meer dan 900 mensen en is dus vergelijkbaar met Vlieland. Toe risme is één van de bestaansbronnen en de Spikerogers hadden gemerkt dat de belangstelling van de toeristen uit ging naar monumenten. In de nacht van zaterdag op zondag is het linnen dak van de personenauto van een 60-jarige man uit Glimmen ka- potgesneden en waren de contactdra den kapotgetrokken. De auto stond bij een hotel aan de Bosrandweg nabij De Koog. srwachtingen voor de competitie derhalve hooggespannen, maar Menwedstrijden wel iets anders Mi competitiewedstrijden bleek eerste resultaten. Na drie doel- oze wedstrijden volgde zondag «el zeer teleurstellend 2—1 verlies ZAP. Vele vingers wezen na af in de richting van scheidsrechter nder maar Texel zou beter de eigen boezem steken, want de 'n, I speelde een van de slechtste 1 j Irijden van de afgelopen jaren, geen overtuiging, spelers zonder rrrouwen, slecht overlopende li- geen agressie, geen initiatieven, lier in het kort de wedstrijd Texel- slechte wedstrijd hoewel «i de eerste helft het spel nog tons kon controleren. Zonder tot aanvaardbaar voetbal te komen, wist Texel zich enkele kleine kansen te creeëren. Voor het eerst na driehon derd minuten competitievoetbal scoor de Texel een doelpunt, maar had daar wel de hulp van de ZAP-doelman voor nodig, die onnodig ver uitliep, zodat Piet Monster kon scoren. In de veer tigste minuut eindelijk een goede aan val over links waarbij Martin Koorn de bal goed voorzette en Paul van Exel goed inkopte, maar keeper Jongsma redde. De tweede helft was nauwelijks een minuut oud, toen keeper Bart Heerschap een mislukte uittrap aflever de en daardoor Joost Brouwer in pro blemen bracht. Zijn in nood terug gespeelde bal verdween over Heer schap heen in het Texel-doel. Na deze gelijkmaker zakte Texel volledig in el kaar en begon geïrriteerd te reageren op het zwakke optreden van scheids rechter Hoornder die van grote afstand de wedstrijd volgde. Vijf minuten voor tijd bereikte deze agressie een hoogte punt toen de scheidsrechter een door iedereen vermeend buitenspeldoelpunt van ZAP goedkeurde en Texel de 2—1 nederlaag bezorgde. Een nederlaag die hard aankwam bij een ver onder de maat voetballende ploeg. Mentaal is de ploeg van Asselman aangeslagen, maar terugdenkend aan de oefen wedstrijden: deze ploeg kan goed voetballen en eens moeten door hard werken de punten komen. jret0' nks uitstekende scoringskansen -,r vef sn de Boys in de thuiswedstrijd er te iWherevogels toch weer aan het ie eind. De Boys begonnen de Jufill tijd zonder de geblesseerde spits de Grave en moesten al vroeg in Buus edstrijd nog een aanvaller missen en t Alfred Bakker zich bij een v wo« Spoging blesseerde. Bert Witte 'I snel na het beginsignaal dicht openingstreffer toen hij de bal üoed genomen vrije trap door ■W fraai inkopte. Hij schoot ech- d" is te hoog. Een hard schot van »an Heerwaarde werd door de Wogels-doelman met moeite en vervolgens dacht Alfred snel te scoren, maar maakte ''keerde beweging waardoor zijn Wloren ging en hij het veld Jruimen. Na 25 minuten spelen ^erevogels onverwacht de lei 's nemen. De Boys-verdediging "ode bij een hoekschop in te grij- 'sardoor Jansen de bal ongehin- 's het doel kon werken. Al een 'nuten laten kwam Wherevogels I in Stichti ding Ts p, op .30 zijn nnen gmitW (te 16» Jen •id ka» kuntd ptetr 1.00 blijken show ogelijk] het» nj op 2—0 toen Lamers de bal uit een strakke voorzet van zijn linksbuiten on houdbaar achter keeper Kees Kooy knalde. Het laatste kwartier van die eerste helft was voor de Boys. Vooral Ronald van de Wetering kreeg een paar uitstekende kansen om de achter stand weg te werken. Hij kon echter de goede richting niet vinden of strandde op de goed keepende Wherevogels-doelman. In de tweede helft beperkte het ook niet groots spe lende Wherevogels zich hoofdzakelijk tot het verdedigen van de voorsprong. De Boys kregen dan ook regelmatig de gelegenheid om aan te vallen wat ech ter geen resultaat opleverde. Met nog een kwartier te spelen was het pleit praktisch beslecht toen de Boys achterhoede bij een counter misgreep en Lamers zeer gemakkelijk met zijn tweede doelpunt de stand naar 3—0 kon tillen. Pas hierna kon Bert Witte voor de Boys tegenscoren. Gelijkspel was nog mogelijk geweest als deze speler ook de volgende kans goed had benut, maar hij schoot echter te ge haast over het verlaten Wherevogels- doel. In de slotminuut schoot Jan Zijm rakelings langs de verkeerde kant van de paal. Het contact met Spikeroog was ont staan bij één der Internationale Wad denconferenties. In mei j.l. was al een afvaardiging van de gemeente Spike roog op Texel geweest voor een oriën terend bezoek. Zaterdag waren het merendeels gewone burgers, die waren ingegaan op de gemeentelijke uitnodi ging om eens te kijken hoe het Hol landse Texel de monumentenzaken werden aangepakt. Maandag 5 oktober a.s. begint de En gelse les voor ouderen weer. De cur sisten worden verzocht op de hen be kende tijden aanwezig te zijn in De Buureton. Er zijn vijf verschillende groepen, van beginners tot gevorder den. Bij alle groepen kunnen nog en kele nieuwe deelnemers opgenomen worden. Belangstellenden kunnen con tact opnemen met mevrouw Ampt, te lefoon 02220-4259. Het bestuur van de Stichting Prof. Dr. W.H. Keesomstudiefonds te Texel brengt ter kennis van belanghebben den dat voor het cursusjaar 1987/1988 studietoelagen uit het fonds kunnen worden aangevraagd. Dit is mogelijk voor personen met een goede studie- aanleg, die niet in staat zijn de kosten van hun voorgenomen of reeds aange vangen studie (volledigi te betalen. Verzoeken om een studietoelage die nen vóór 15 november bij het bestuur te worden ingediend. Verzoe ken die later inkomen zullen niet in be handeling worden genomen. Een aan vraagformulier is verkrijgbaar op de af deling onderwijs van de gemeentese cretarie, Groeneplaats 1 te Den Burg, telefoon 02220-3041. Voorwaarde om in aanmerking te komen voor een stu dietoelage is onder andere dat vol doende pogingen zijn aangewend om in aanmerking te komen voor een rijksstudietoelage en/of een provinciale studietoelage. Een toelage uit het pro vinciale studiefonds kan nog tot 1 ok tober worden aangevraagd, informatie en formulier aanvragen kan telefo nisch: 023-169933 (tussen 14.00-16.00 uur). Vanaf 5 oktober begint Leny van 't Noordende weer met haar tekenavon den in dorpshuis De Wielewaal. De lessen worden gegeven op maandag avond van 20.00 tot 22.30 uur, maar kunnen eventueel in overleg met de deelnemers worden verschoven naar de donderdag. Tijdens deze avonden wordt getekend en geschilderd naar model, maar ook zullen stillevens van bloemen en planten worden behan deld. Leny van 't Noordende zal indivi dueel aanwijzingen geven. De kosten bedragen f8,50 per avond, exclusief materiaal, liefst per tien avonden tege lijk te voldoen. De keuze van het ma teriaal is vrij, maar dient zelf te wor den meegebracht. Opgeven kan bij de docente, Noordwester 110, telefoon 02220-5175 na 18.00 uur). Bij een kantoor op de kruising Vogelenzang-Gasthuisstraat is zondag een raam met een steen ingegooid. Zes dagen voor hun 65-jarig huwelijksfeest moesten wij afscheid nemen van mijn innig ge liefde man en onze geliefde vader, schoonvader, groot- en overgrootvader Willem van der Vis, echtgenoot van Frouwtje Burger, op de leeftijd van 92 jaar. F. van der Vis-Burger T. Zegel-van der Vis C. Vonk-van der Vis C. Vonk W. P. van der Vis M. van der Vis-van der Slikke N. Waaijer-van der Vis J. Waaijer klein- en achterkleinkinderen Texel, 24 september 1987. Peperstraat 6, 1794 AK Oosterend. De begrafenis heeft inmiddels plaatsgehad op de algemene begraafplaats te Oosterend. Langs deze weg willen wij iedereen hartelijk bedanken voor de medeleving die wij ondervonden na het over lijden van mijn man, onze vader en opa GERARD BARHORST B. Barhorst-Duyser kinderen en kleinkinderen Texel, september 1987 Voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden na het overlijden van mijn vrouw JOHANNA PETRONELLA DE JONG zeg ik u heel hartelijk dank. P. Vos Texel, september 1987. Heel blij zijn we met de geboorte van onze doch ter en zusje Anna Elisabeth (Lisa) 28 september 1987 Peter, Tilly en Thysia Beerling Pontweg 52 1797 ST Den Hoorn Op 27 oktober 1987 is geboren Marcel Albert Anne Zoon van Din Alderlieste en Els Alderlieste-Peetoom Broertje van Etienne Schilderend 142, 1791 BK Den Burg-Texel Voor alle gelukwensen, ter gelegenheid van ons 40-jarig huwelijksjubileum op 18 september j.l., on ze welgemeende dank. Gerrit en Nel Sampiemon- van Vliet Open bowlingdagen 2 en 3 oktober van 15.00 tot 20.00 uur. Informatie: tel. (02228) 672. Jongeman zoekt zelfst. woonruimte in Den Burg. Tel. 3468. T.k.a. Alpine ski's, merk Blizzard Quattro, lengte 1.95 met tyrolia binding 290D, 2 jaar oud, prijs f350,-. F. Buys, (02225) 230. Te koop aangeboden kast 7'/z bij 2Vt meter. Tel. (02220) 3594. Te koop: Akai cassette deck met GX koppen, Akai Quartz synthesizer tuner; Akai equalizer, Akai Quartz vol autom. platenspeler, Alecto 8 kanaals mengpa neel, Technics computer drive, New Class A verster ker, Bose 301 boxen. Tel (02220) 2526 na 7 uur. T.k.a. 2 éénpers. eiken bedden (hoog) met ver stelbaar hoofdeinde. Tel. 3468. Wandel Polio de wereld uit - 16 oktober a.s. T.k. 13m2 nieuwe plavui zen bruin/beige, 32x32 cm. Tel. (02226) 410 Dit klopt niet. Patroon materiaal voor trui uit Allerhande van A.H. verkrijgbaar in De Spinboet. Te koop Een Casio SK 1 Keyboard (klein model) adapter. Tel. 3235. Te koop 4 schachts weefgetouw (zes trap- persl, compleet met toe behoren, weefbreedte 1 m.. Tel. (02220) 3119 na 19.00 uur. Gezond en lekkerl Nog betaalbaar ookl Zwembad Bos en Duin, f5,- p. keer 28°C. Opruiming bij Jeans- boetiek De Koog. 30, 40, 50% korting. Wie vond op 24-9 mijn filmlens Fujinon zoom bij Krassekeet. Graag bericht. Tel. (055) 556278. Vanavond weer de 1e klaverjasavond in de Witte Burcht. Komt u ook? Het wordt weer gezellig. Aan vang 8 uur. Verloren Wie heeft mijn sleutelbos gevonden waarin drie sleuteltjes. 1 met blauw labeltje waar op staat garage. Tegen belo ning terug te brengen bij mijn markt in De Cocksdorp. Te koop Ford Taunus 16 GL, bouwjaar '79, LPG, APK jan. '88, sunroof, ste reo, trekhaak, t.e.a.b. Tel. 4418. Strandpaviljoen Westerslag is alle dagen geopend van 10.00 tot 22.00 uur. Tel. (022201 4847. De Blauwe Rafel, War moesstraat 8, is geopend elke woensdag, donderdag en vrijdag van 2-6 uur. Als u zelf niet kunt meewandelen, dan spon sort u toch iemand. Eigen ontwerp ceintuur of tas. Leeratelier Astrid maakt het voor u Hoek Weverstr. Warmoesstr. Ook voor al uw reparaties (ook niet-leren kleding). Tel. 5583. T.k.a. Suzuki jeep 1984. Vr.pr. f10.400,-. Tel. 5582 of (02223) 902. Gevonden in een taxi 1 pr. rode damesschoenen mt. 6. Tegen adv.kst. af te halen. (02220) 2323, Wil- helminalaan 4. Fiat 127 Special te koop. Vraagprijs f1000,— Nieuwe banden, APk ge keurd tot aug. 1988. Tel. (02220) 4762. Te koop grote mahonie stacaravan met stand plaats. Prima geschikt voor permanente bewo ning, volledig ingericht en veel extra's. Vraagprijs f40.000,—. Telefonische in licht. (01751) 17578. T.k. een diepvrieskist 200 Itr. f165,—. Bernhard- laan 65, tel. 2809. Unicef sponsorwandel tocht - 16 oktober. Voor strikken, veters, kortom alle soorten leren sieraden, tassen en cein tuurs Leeratelier Astrid Hoek Weverstr./War moesstr. Ook voor al uw reparaties. Tel. 5583. Strandpaviljoen De Zeeaster is alle dagen ge opend van 10.00 tot 22.00 uur. Tel. (02228) 614. Wanneer u een aquarel van uw boerderij, kotter of omgeving wilt hebben moet u eens met Hans van der Klift gaan praten. (In de etalage staat een prachtige aquarel van de TX 27). Wie heeft onze zwarte kater gezien met een witte band. Hij luistert naar de naam Elvis. Tel. (02220) 4877. Te koop klein landbouw gereedschap. D. Prins, Ro- zendijk 16. Leden S.V. Oosterend niet vergeten. Ledenver gadering oktober. op vrijdag 2 Te koop 6 aluminium ra men, 1 al. hef-schuif deur. Inl. (02228) 591. Jubilerende verenigin gen, stichtingen of bedrij ven, die op de nieuw te verschijnen Tesselse Skeurkelender 1988 ver meld willen staan, gaarne bericht hiervan tot uiterlijk 18 oktober aan Gelein Jansen, Haffelderweg 1a, Den Burg. Let op: Dierenshop El len van 4 t/m 11 okt gesloten. Pension volgens afspraak. Tel. 3308. Zwemlessen in Tubantia. Inl. B. Drijver, tel. 5190. Morgen al begint de kin derboekenweek in Het Open Boek. Belangrijk: Ledenver gadering S.V. Oosterend op vrijdag 2 oktober. Knip deze advertentie uit en bewaar hem. Wij zijn al meer dan 25 j. vak man in het maken van sier lijke garages, loodsen en kleine schuren. Wij heb ben in de noordelijke pro vincies bijna in iedere stad of dorp wel het e.e.a. ge plaatst. Vraag vrijblijvend naar deze adressen. Wij kunnen u een zeer aantrek kelijke korting geven, zo dat u nergens beter en goedkoper uit bent dan bij Houtbouw 't Paradyske Kollum. Vraag vrijbl. vert. bezoek, folders. (05115) 3313. Vliegeren een fascine rende hobby. Voor vliegers o.a. Peter Powell, Ace, Dunford, etc. en vlieger materiaal naar Tiko, Dorpsstraat 26, De Koog. Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt is zaterdag geopend van 9.00 tot 16 00 uur en na telefo nische afspraak, tel. (02225) 625 of 297. Ook in koop van oud patatvet. Lentevreugd, Postweg 5, Eierland. Carla en Henk. Opruiming bij Jeans- boetiek De Koog. 30, 40, 50% korting. Zin in een broodje van de Texelse bakkers? Wan del mee op 16 oktober. Opruiming bij Jeanboe- tiek De Koog. 30, 40, 50 korting. Te k.g. oude gele hand vormstenen (appelbloe sem). Schoon of ongebikt. Tel. (02223) 829, na 18.00 uur. Te koop in rustige omge ving royale woning (2 on der 1 kap) met ruime gara ge en extra kamer bene den. Brieven onder nr. 1032 aan bur. v.d. blad. Verkoop van gebruikte bromfietsen. Bruining, De Koog, (02228) 333. Aardbeien te koop. f1,75 p. pond. Zelf pluk- ken. Tel. (02228) 216. Loodsmansduin. Het ideale adres voor al feesten, recepties of trouwpartijen. Tel. (02226) 590. Gedurende de maand september gratis rail bij aankoop van gordijnen. Beerman-Van der Veen, Schilderweg 251, Oude- schild. Geopend op dins dag en zaterdag. Film. muziek en theater Donderdag t/m maandag, aanvang 20.30 uur Gravenstraat 33, Den Burg, tel. (02220) 2027. Burgemeester en wethouders van Texel maken het volgende bekend. Overeenkomstig het bepaalde in artikel 54 van het bestemmingsplan „Buitengebied Texel" ligt vanaf 1 oktober 1987 gedurende één maand het bestem mingsplan „Buitengebied Texel, uitwerkingsplan Loodsmansduin" voor een ieder ter inzage op de afde ling Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting, kamer 204, van de gemeentesecretarie, Groeneplaats 1 te Den Burg. Het plangebied, het kampeerterrein Loodsmansduin omvattende, is gelegen in een uitloper van het duinge bied ten zuiden van Den Hoorn en heeft een opper vlakte van ca. 38 ha. De plangrens wordt als volgt gevormd: aan de westzijde voor duingebied; aan de noordzijde door het open agrarisch gebied De Naai; aan de oostzijde door de Mokweg; aan de zuidzijde door het open agrarisch gebied De Kuil. Belanghebbenden kunnen gedurende de termijn van terinzagelegging schriftelijk bezwaren bij ons indienen. Texel, 29 september 1987 Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester w.g. P. A. Zoon w.g. A. Schipper Woensdag: Vers gesneden andijvie '/z kilo «,65 Super zoete handperen Triomphe d'Vienne 3 pond ƒ1,95 Donderdag Vers gesneden rode kool '/z kilo «,45 Holl. handappelen James Grieves 4 pond ƒ1,95 Den Butg - De Koog

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 3