èxla vera toernooi succes fm aalvoetbalverlies oor Oosterend Samengestelde menwedstrijden Texelaars zeilden goed in Ronde Tiengemeten - - T Sjef Beers wint Najaarsmarathon Zaalvoetbal: Eilandcompetitie basketball Open bowlingdagen ((SDAG 29 SEPTEMBER 1987 eerste Texel toernooi voor soft en honkbal is inmiddels achter mg. Zowel in organisatorisch In sportief opzicht is het suc- jvol verlopen. Het damessoftbal- werd verrassend eerste. De ren van Texla eindigden op de de plaats. di heeft het doorgaan van het toer- aan een zijden draad gehangen, overvloedige regenval dreigde de «Iweide aan de Emmalaan on- >aar te maken. Met man en iht en vooral ook met behulp van leentewerken slaagde men er in veld speelklaar te krijgen, zodat inden van voorbereiding niet voor s waren Softbal I was de dag voor de softbal- .ling van Texla. Het jeugdige da- iteam (gemiddelde leeftijd 15 jaar) gr aantreden tegen Flash Power leiden en Seagulls uit Middenmeer. team van Blue Frets uit Harlingen ist in verband met een kampioens- Istrijd helaas op het laatste mo lt verstek laten gaan. Nadat één sponsors, Theo Legierse, het nooi door het werpen van de te bal had geopend, trok het team Texla het initiatief direct naar zich Vooral aanvallend speelde het ten sloeg niet minder dan 23 kslagen bij elkaar. Ook verdedigend het team ruim voldoende, zo maar weinig punten weggegeven werden. Van Flash Power werd met niet minder dan 22—3 gewonnen. In een spannende wedstrijd verloor Texla met 5$2 van Seagulls. Aangezien Flash Power met 10—9 van Seagulls won, gaf het puntensaldo de volgende ver rassende stand te zien: 1. Texela 2 gespeeld, 2 punten (+16); 2. Seagulls 2 gespeeld, 2 punten (+2); 3. Flash Power 2 gespeeld, 2 punten (—18). Het damesteam van Texla bewees in de laatste wedstrijd tegen het All Star team (een selectie uit de nummers 2 en 3) dat de eerste plaats geen toeval was. Met 9—5 werd All Stars terugge wezen, terwijl Texla de laatste slag beurt 'niet eens voor de overwinning nodig had. Opstelling Texla softbal- team: Yvonne Witte (werpster), Yvon ne Vittali (achtervangster), Marnie Me- vius (eerste honk), Minke Kramer (tweede honk), Renate Kramer (derde honk), Susan van Dijk (korte stop, mid veld), Muriel Mast (links veld), Ingrid Brouwer (mid veld, korte stop), Mag- griet Zwart (rechts veld). Honkbal Voor zondag kon een volledig pro gramma afgewerkt worden en al spoe dig bleek dat de teams elkaar weinig in kracht ontliepen. Onder leiding van een hoofdscheidsrechter en een extra veldscheidsrechter ontrolden zich spannende wedstrijden met mooie en interessante spelmomenten. Texla speelde te wisselvalig om voor een goede klassering in aanmerking te ko men. Alleen de eerste wedstrijd tegen pinning wachten bij de eerste honk: moment uit de softbalwedstrijd Flash Power-Texla AD0f""rfs9 TEXELSE COURANT PAGINA 7 hoofdklasse zaalvoetbal heeft ma een punt verspeeld aan rmarkt. Oosterend verloor met van Casino. Gamma 2 won S-= van Mantje, Jelleboog maar net van Oosterend 2 en in Texel speelden gelijk. begin van de competitie gaan edstrijden altijd om iets meer dan of winst. Het gaat er dan om ploeg zich kan handhaven in de 'an de hoofdklasse. Dit maakt het onderlinge treffen tot iets an ten een gewone wedstrijd. Dit vooral voor Oosterend in de vijftig minuten zaalvoetbal. Het nok voor Casino kunnen opgaan, deze had in de wedstrijd het ge- zijn kant. Het geluk dat deze I vorige week, in de wedstrijd te- Gamma 2 zo miste. In ieder geval del een weinig spectaculaire ln]d. Kees van Heerwaarden Ie de score voor Casino in de minuut van de wedstrijd en hoe- hsterend veel op de helft van de Gander speelde, lukte het niet de 9 te nemen. Rien Brouwer scoor- 'l een fraai schot van afstand, Bert Witte bepaalde de uitslag: voor Casino. tegen Meermarkt was ook üoede wedstrijd, maar in deze jebeurde er van alles wat een itijd aantrekkelijk maakt en dat !l< beide teams als een compli- opvatten. Beintema opende voor te halverwege de eerste helft, oor waren er al enkele kansen 8|. gelijkelijk verdeeld. Meer- kvvam nog in dezelfde minuut Uit een ogenschijnlijk onge- h situatie werd de Alkema- totaal verrast door een inzet t" eigen speler. Via een 2—1 "'°ng en een gelijkmaker voor bleef de spanning in de ^d. In de tiende minuut van de helft nam Meermarkt voor het Uitslagen. Hoofdklasse: Meermarkt-Alkema Citroen-Rab Oosterend-Casino ZDH-Texel Jelleboog-Oosterend 2 Mantje-Gamma 2 Eerste klasse: De Muy-Gamma 3 Casino 3-Nioz Alkema 2-Ver.Schilders Jelleboog 2-Meermarkt 2 Oosterend 3-Gamma 4 Casino 2-Oosterend 4 Tweede klasse: Ver.Schilders 2-De Krim 2 Casino 4-Gamma 5 ■i *X r "r 7- t.tl'-v.V'' -.*->? - vm,.;*-' Spelmoment op zondag: Texla is aan slag. Seagulls werd in winst omgezet: 6—5. In de wedstrijd tegen Flash Power was de concentratie ver te zoeken en werd volkomen onnodig met 7—3 verloren. In de laatste wedstrijd tegen Blue Frets stond het team weer op scherp. In de laatste inning moest Texla toch met 8—6 capituleren. Overigens ble ven de twee jeugdige Texelse werpers in dit gezelschap keurig overeind. Na dat commentator Fred Winkel de laastte nul had afgeroepen, bleek Blue Frets de eerste plaats te hebben vero verd. Al met al een juiste uitslag. Het team beschikte over de beste slag- ploeg en sloeg bijvoorbeeld drie van de zes homeruns bij elkaar. Ook lever de Blue Frets de meest complete werpers. Eindstand: 1. Blue Frets 3 gespeeld, 4 punten (+11); 2. Seagulls, 3 gespeeld, 4 punten (+9); 3. Texla 3 gespeeld, 2 punten (—$5); 4. Flash Power 3 gespeeld, 2 punten (—15). Opstelling Texla honkbalteam: Martin Marinus (werper, korte stop), Yvo Zutphen (achtervanger), Peter Agter (eerste honk), David Wolff (tweede honk, midveld), Erik Schneider (korte stop, werper), Paul Schneider (korte stop), Wijnand Baretta (derde honk), Piet Schneider (links veld), Henk Hui- tema (midveld, tweede honk), Gooit- zen Kedde (rechts veld). De najaarsmarathon van de Vrienden van het Paard is gewonnen door Sjef Beers. Hij zette met zijn pony een bij zondere prestatie neer, door na aftrek van de opgeslopen strafpunten zelfs nog bonuspunten over te houden. De ze werden verdiend door foutloze hin dernissen te rijden. Er werd door acht tien aanspanningen gestreden in de mooi uitgezette marathon, die over zestien kilometer liep. De weergoden werkten gelukkig mee, zodat de route door het bos goed berijdbaar bleef. Op de tweede plaats eindigde Piet Beers met slechts 25 strafpunten en als der de Dick Smit met 28 strafpunten. eerst de leiding door een goede goal van Kees van Beek die Jitze Beintema totaal uitspeelde. Weer in dezelfde mi nuut kwam Alkema gelijk door een goal van Jacob van Heerwaarden. Op nieuw was het Kees van Beek die Al kema vijf minuten voor tijd op 4—3 bracht. Peter Brons onderschepte een dieptepass en gaf die breed op Van Heeringen. Van Beek raakte de bal nog waardoor deze over de keeper heen stuitte. In de laatste vijf minuten moest Alkema de gelijkmaker forceren. Lange tijd kon men geen pressie spe len, omdat niet alle teamleden hieraan wensten mee te werken. Meermarkt leek dan ook ongeschonden de eindstreep te gaan halen, maar ging door eigen onnauwkeurigheid ten on der, waardoor Jack Rammers de be vrijdende gelijkmaker kon scoren. Gamma 2 speelde een goede wedstrijd, miste veel kansen, maar won met 6—3 van Mantje. Citroen pakte de eerste seizoenwinst op Rab, welke dreigt terug te vallen. ZDH en Texel scoorden geen punten in een doelpuntloos gelijkspel. Jelleboog is de enige ploeg die nog geen punt heeft verloren, al scheelde het niet veel te gen Oosterend 2. 4-4 5-2 1-2 0-0 5-4 3-6 0-8 5-1 5-2 1-5 2-1 4-1 0-2 3-5 Nissan-Mantje 2 Casino 5-De Koog Oosterend 5-Texel 2 Ver.Schilders 3-Texel 3 Derde klasse: Rab 2-Gamma 6 Dames: De Krim-Nissan Casino 3-Casino 2 Gamma-De Krim 2 Junioren 1: Texel 2-Casino Casino 2-Nissan Gamma-Oosterend 2 Junioren 2: Texel 6-Casino 4 ZDH 2-Texel 5 Texel 4-ZDH 3 Junioren 3: Texel 8-Oosterend 3 Programma: Woensdag 30 september: 16.45 u. Texel 2-Casmo 3(j) 17.25 u. Oosterend 2-Texel 1 (j) 18 10 u. Casino 1-ZDH (d) 19.00 u Nissan-Casino 2 (d) 19.40 u. De Krim-Casino 3 20.15 u. Oosterend 6-Rab 2 21.10 u. Gamma 6-Nissan 2 22 00 u. Casino 6-De Koog 2 Zaaldienst: Rab Donderdag 1 oktober: 17.15 u. Casino 5-Texel 7 (j) 17 45 u. De Knm-Nissan (j) 18.30 u Ver Schilders 4-Tex Lamsvlees 19.25 u. Ver,Schilders-Gamma 3 20.15 u. Oosterend 4-Jelleboog 2 21.10 u. De Muy-Casino 3 22 00 u. Meermarkt 3-Oosterend 5 Zaaldienst: Gamma Vrijdag 2 oktober: 16.45 u. Oosterend-Gamma (j) 17.30 u ZDH-Texel 3 (j) 18.20 u Gamma 4-Alkema 2 19.15 u Gamma-AORC 20.05 u. De Krim-Jelleboog 20 55 u. Oosterend-Texel 21.45 u. Nioz-Casino 2 22.35 u Albert Heijn-Oosterend 3 Zaaldienst: Casino Maandag 5 oktober: 17.15 u ZDH 3-Texel 6 18.00 u Gamma 5-Casmo 5 Zaaldienst: Alkema Twaalf catamaranteams van de Cocksdorper kustzeilvereniging zeilden zaterdag mee met de achtste Ronde Tiengemeten" op 't Haringvliet bij Hellevoetsluis. De ze ongeveer zestig kilometer lange wedstrijd is de grootste binnenwa terrace voor catamarans ter wereld en er zijn altijd veel deelnemers. Dit jaar verschenen 361 boten aan de start, waaronder enkele met buitenlandse deelnemers.De Texe laars Herman Boks en Willem Hou wing wisten met hun Tornado het Overall-klassement te winnen. Van het grote veld van 361 boten fi nishten er 328. De eerste start was vals. De tweede ging goed en om 13.40 uur begon de race bij een wind kracht van 3 S 4 Beaufort met enkele lastige vlagen tot een kracht van 6. Door het grote deelnemersaantal en het naar Texelse begrippen te kleine Haringvliet werd er vóór de wind gestart, wat meestal problemen van „vuile" wind opleverd. Aan kop voeren de twee Roberts 27 van Nico Cortlever en Wim Ruska, ook aanwezig bij de Ronde om Texel afgelopen juni. Deze grote catamarans zagen geen kans ver genoeg uit te lopen op de Hurricanes en Tornado's. Vooral de Tornado's lie pen goed in en Boks en Houwing rondden als eersten het eiland Tienge meten, gevolgd door Tolsma en Dijkstra, ook in een Tornado. Nico Cortlever finishte wel weer als eerste, maar werd evenals bij de Ronde om Texel gediskwalificeerd omdat hij zich niet had afgemeld. Wim Ruska kwam voorsprong tekort en finishte na omre kening van de handicap op een 110e plaats. Herman Boks en Willem Hou wing werden eerste Tornado en win naar van het Overall-klassement. Do nald en Ronny Kenbeek zeilden zeer goed met hun Dart en lagen ter hoog te van het eiland Tiengemeten nog tweede bij de Darts. Helaas sloeg de Dart om en moesten zij genoegen ne men met een lagere klassering. Martin Warnaar en Wob Rienks hadden de Supercat 20 goed onder controle en eindigden als tweede in de Open klas se. Leo Saai met zoon Arjen zeilden sterk in het grote Hobie 16 veld. Zij haalden in de Hobieklasse een derde prijs. Dirk en José Pool deden het ook goed en haalden in het grote Dart-veld een vijfde plaats. Het Texelse da mesteam, Corry Kuip en Lyda Dijt, eindigden met hun Hobie 16 als eerste damesteam en als 24e Hobie 16. Uitslagen: 1.Boks/Houwing, Tornado. 18.Warnaar/Rienks, Supercat 20 46.Saal/Saal, Hobie 16 52.Monen/Monen, Stampede De eerste wedstrijd van vrijdagavond begon spannend. In eerste instantie leek het erop dat het Paracentrum eenvoudig zou winnen. In de tweede helft echter kwam Samenéén-Gollards terug om zelfs even voor te staan. Maar het Paracentrum ging er in de laatste minuten toch even tegenaan en wist de winst binnen te halen. De tweede krachtmeting ging tussen de teams van GVT en Vespertina. Uitein delijk werd het team van Vespertina winnaar omdat deze toch iets meer techniek in huis had. Maar GVT deed zeker niet onder voor de tegenstander, want de stand ging tot de laatste vijf minuten gelijk op. Daarna speelde Team XI tegen Mantje Sport. Mantje Sport had iets meer techniek, maar de uit Team XI afkomstige Gerrit Wessels scoorde drie punten alsof hij nooit an ders gedaan had. Mantje Sport ging met het dubbele aantal punten het veld uit. De hekkesluiter van deze avond was de strijd tussen Wombats en Sportshop Texel. Het lengteverschil en veel missers in de afstandschoten van The Wombats maakte hen tot de verliezende partij. Uitslagen: Samen 1-Gollards - Paracentrum22—26 GVT-Vespertina 17—22 Team Xl-Mantje Sport 13—26 The Wombats-Sportshop Texel 18—34 Programma 2 oktober: 20.00 u. Pilaar 1-Paracentrum 20.30 u. Samen 1-Gollards-Wombats 21.00 u. The Jump-Mantje Sport 21.30 u. Pilaar 2-Sportshop Texel De bowlingbond Texel houdt, in sa menwerking met bowling De Koo- gel, drie open bowlingsdagen, waarvan inmiddels één is gepasseerd. Op deze dagen kunnen oude en nieu we clubleden, maar ook belangstellen den gratis en vrijblijvend kennis maken met de bowlingsport. Ook zal er infor matie over de bowlingvereniging wor den gegeven. Afgelopen zaterdag werd de eerste open dag gehouden, de vol gende twee zullen aanstaande vrijdag en zaterdag volgen. Tijdens deze da gen zijn de banen van bowling De Koogel beschikbaar van 15.00 tot 20.00 uur. Competitie De bowlingcompetitie begint op woensdag 27 oktober. Er kan gespeeld worden op dinsdag, woensdag en donderdag terwijl donderdagochtend tussen 10.00-12.00 uur een dames- trioleague wordt gespeeld. De jeugd- league wordt, evenals andere jaren, gespeeld op vrijdagavond. Voor nadere inlichtingen over de open dagen en de competitie kan men contact opnemen met bowling De Koogel, telefoon 02228 - 672. 53.Schrama/Verbij, Stampede 70.Boon/Eenhoorn, Supercat 20 90.Pool/Pool, Dart 154.Moens/De Haan, Prindle 16 170.Kuip/Dijt, Hobie 16 188.Van Heerwaarde/Klein, Dart 287. Meyer, Spark 3-0 2-3 2-2 17-0 7-0 1-1 0-1 2-4 0-9 6-4 1-4 7-7 17-0 Op zaterdag 3 oktober worden in en rond manege Akenburg voor de vijfde maal op Texel samengestelde menwedstrijden verreden. Dit jaar hebben de beide paardensportverenigingen De Blijde Rijders en de Vrienden van het Paard, hun krach ten gebundeld en een gezamenlijk programma opgesteld, waar deze menwedstrijden deel van uitmaken. Toen de samengestelde men wedstrijden vijf jaar geleden voor het eerst werden gehouden, op het terrein van de Zilvermeeuw, schre ven zich veertien Texelse aanspan ningen in. Voor de komende wedstrijd hebben zich inmiddels 48 aanspanningen ingeschreven, waaronder ook mensen van de overkant. Niet alleen van het dis trict West van de Bond van het Aangespannen Paard, waar Texel deel van uitmaakt, maar ook uit oostelijker provincies als Gelderland. Een samengestelde menwedstrijd wordt zoals de naam al duidelijk maakt, samengesteld uit verschillende onderdelen. Nieuw voor Texel is het onderdeel presentatie waarbij gelet wordt op uiterlijkheden van paard en wagen. Dit onderdeel wordt wel geju reerd, door een landelijk erkende jury, maar de gegeven punten tellen niet mee voor het totaal. Omdat dit vol gend jaar wel de bedoeling is, zal de jury hardop beoordelen en ook tips ge ven over zaken die niet helemaal of helemaal niet in orde zijn, zodat de deelnemers volgend jaar precies weten waar op zal worden gelet. Verder staan nog op het programma de on derdelen dressuur, marathon en vaardigheid. Dressuur Het tweede onderdeel van de wedstrijd is dressuur. Hierbij gaat het om een verplicht parcours dat moet worden gereden, waarbij de jury let op zaken als de stelling van de paarden, de overgangen van draf naar stap en de houding van de koetsier. Ook dit on derdeel zal, evenals alle anderen, be oordeeld worden door een landelijk er kende jury van de Bond van het Aan gespannen Paard, de NBVAP, die op 10 oktober een gewestelijke wedstrijd organiseert in Spaarnwoude. Verreweg het meest spectaculaire onderdeel van de zaterdag te houden wedstijden is het marathonrijden, waarbij de koetsier gezelschap krijgt van een zogenaamde bokrechter, een scheidsrechter die meerijdt op de bok en vandaaraf pun ten en strafpunten noteert. Ook de groom (bijrijder) is een belangrijke steun voor de koetsier tijdens de mara thon, die in het bos wordt verreden. Naast een aantal stap- en drafparcour- sen, moeten de aanspanningen vijf hindernissen nemen die staan op gesteld op de Nattevlakweg, in het „Paradijs", op de Heidvlakweg, op de Randweg en op de speelweide aan de Rozendijk. Ook hierbij zijn punten te verdienen. Voor, tijdens en na de ma rathon worden de paarden onderwor pen aan een veterinaire keuring, die verricht zal worden door leerlingen van de diergeneeskundige faculteit uit Utrecht. Door deze keuringen wordt een goed beeld verkregen van de con ditie van de paarden en pony's. Bij het marathonrijden wordt gelet op tijd zo wel als op vaardigheid. Het parcours en de hindernissen zijn ontworpen en uitgezet door de Texelaars Kees Hin en Mebius Huitema. Het laatste onderdeel van de wedstrijd is de vaardigheidsproef. Deze gaat over een parcours, dat extra moeilijk is gemaakt door het plaatsen van kegels en ballen. Het parcours moet op tijd worden gereden en iedere afgeworpen bal kost punten. De aanspanning met de minste strafpunten over drie cate gorieën is de all-in winnaar. Er wordt in vier categorieën gereden: enkelspan en dubbelspan pony's en enkel- en dubbelspan paarden. Ook zullen twee vierspannen deelnemen. De wisselbe ker voor de all-in winnaar is beschik baar gesteld door de Blijde Rijders, terwijl burgemeester Schipper een be ker beschikbaar heeft gesteld voor pre sentatie en dressuur. De wedstrijd duurt de gehele dag en omdat het programma achter elkaar loopt, zijn geen tijden aan te geven. Begonnen wordt om 8.10 uur bij manege Aken- burg en het ligt in de bedoeling dat de laatste marathonrijder om 15.30 uur vertrekt, 's Avonds om 20.30 uur is er prijsuitreiking in manege Akenburg. Zondag Omdat een aantal deelnemers van de overkant komen en deze niet voor zon dag kunnen vertrekken, is besloten om de wedstrijden zondag te besluiten met een rit over het eiland, waaraan ook buitenstaanders kunnen meedoen. Deze rit start om 12.00 uur bij manege Akenburg. Het weekeinde wordt af gesloten met een gezamenlijke maal tijd. Eventuele belangstellenden zijn uiteraard welkom bij de wedstrijden, maar er zal worden geprobeerd het parkeerterrein bij de manege autovrij te houden. Auto's kunnen worden gepar keerd op het land van P. Bakker op de hoek Akenbuurt/Westerweg en indien nodig zal worden uitgeweken naar de berm van de Westerweg,

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 7