M TM A icob Daalderschool laakt natuurfilm efsmederij andere handen onale collecte stelijk gehandicapten De Koog kon niet winnen Succes Kleppertjes in Dijkgatbos Geslaagd Zondagsrit aanspanningen Surfers sluiten seizoen af Sportvissers vingen goed Goede tijden in Typhoonloop Volleybalcompetitie gestart met veel overwinningen „Heri Hodie" had kampioenschappen Bowlingteam krijgt klop Weer gelijkspel voor ZDH Knappe zege tafeltennisjeugd Herfstrit MAB Jaarvergadering Texelse Boys Aanrijding i0AG 2 OKTOBER 1987 TEXELSE COURANT PAGINA 7 onele video-apparatuur die hij een week lang mag gebruiken voor het maken van opnamen. Daarna moet de apparatuur terug naar de Tros in Hil versum, maar de kinderen zullen wel worden uitgenodigd om de montage van de door hen gemaakte beelden mee te maken. Al met al zullen van de gemaakte dertig minuten film ten hoogste twee minuten op televisie te zien zijn, maar de school krijgt een complete copie van de film, zodat de ze in eigen beheer zal kunnen worden vertoond. Inmiddels zijn de kinderen druk bezig. Er is een draaiboek samen gesteld en er is naar geschikte lokaties gezocht. Er wordt gefilmd in De Sluf ter en De Muy, op de Hogeberg en in Ecomare. Verder worden diverse opna men langs dijk en duin gemaakt. De kinderen mogen zelf de apparatuur be dienen en het geluid verzorgen, uiter aard onder leiding van hun respectie velijke leerkrachten, maar bij de opna mes zullen geen professionele mensen worden ingeschakeld. Het hele project moet worden gezien als een vorm van aanschouwelijk on derwijs waarmee kinderen bewust wor den gemaakt van hun omgeving. Omdat Slle kinderen wel mee zouden willen helpen bij het vervaardigen van een film is op de Jacob Daalderschool geloot wie de camera mocht bedienen. Twee meisjes (Frouke Vonk en Neelima Bakker) en twee jongens (Koen Broess en Stefan Witte) zijn benoemd om de ideëen van de andere kinderen op film te zetten. Vrijdag 2 oktober De Wampex 1987 gaat om 17.30 uur in Ons Genoegen van start. S.V. Oosterend heeft de algemene le denvergadering in de kantine; 20.00 uur. Zaterdag 3 oktober Om 8.10 uur begint bij manege Aken- burg de samengestelde menwedstrijd van de beide paardensportverenigin gen; einde om 20.30 uur, ook in de manege, bij de prijsuitreiking. De MAB-club heeft de herfstrit voor auto's, motoren en brommers. Start om 20.00 uur op het Wezenland. De Hervormde vrouwenvereniging heeft een ringavond in de kantine van het beroepsonderwijs. Om 20.00 uur begint in de N.H. kerk van Den Burg een gezamenlijke uitvoe ring van het Texels Christelijk mannen koor en een Duits koor. Zondag 4 oktober Oud-Texelaar en zendling Hans Ellen geeft in Eben Haezer een dialezing over zijn werk in Bolivia; aanvang 19.15 uur. i van de Jacob Daalderschool aan het werk bij de molen Het Noorden. Getracht l'w beeld van de Waddenzee te geven. Wereldnatuurfonds heeft de Jacob Daalderschool uit erend de mogelijkheid gegeven om een natuurfilm te en over Texelse onderwerpen. Dit gebaar hangt samen het bezoek dat de Panda Natuurbus de afgelopen weken Texel heeft gebracht en dat door de Jacob Daalder- ioI werd gecoördineerd. imid Willem van der Linde uit ocksdorp heeft het zo druk lijn slijterij, fietsenverhuur en uk de kinderboerderij, dat hij tinig tijd overhield voor het in en bekappen van paarden my's. Dit zal van hem worden iinomen door vader en zoon it Wit uit 't Zand. I wordt de vaste dag in de dat zij naar Texel komen, eventu- nog een andere dag bij grote Vader de Wit is al zijn hele le- oefsmid en zijn zoon is opgeleid »ne. De eerste maanden zullen Macten tussen de klanten en de neden lopen via Willem van der maar daarna kan men naar 't bellen voor een afspraak. Het te- nummer van De Wit sr. en jr. is ■1254. moet dat nu verder?" is de slag- de nationale collecte geestelijk ■Aapten. De ene bezuinigings- a de andere bedreigt ook de en verantwoorde zorg voor ilijk gehandicapten. Direct in ge- omen: werk- en dagopvang, op- mdige en praktische thuishulp We begeleiding in woonvoorzie- Een extra beroep wordt daar aan op de publieke bereidheid nationale collecte geestelijk ge spten ruimschoots van middelen 'tien om de schade toegebracht overheidsbesnoeiingen zoveel ■ik te beperken. Dit jaar wordt lo 28e keer ook op Texel de nati- collecte voor geestelijk gehandi- gehouden. De inzameling op »nd wordt gehouden door de Wg van Ouders van Gehandi- °P Texel (VOGT). Zoals gebrui- ma9 tien procent van de plaat- torengst worden besteed aan op Texel. Ook dit jaar gaat ®n procent naar het Maarten- De Koog. De collecte is van 5 met 10 oktober. Vereldnatuurfonds, dat dit jaar lijfenzeventigste verjaardag heeft scholen in Nederland in ilegenheid gesteld een natuur- le maken over hun eigen om- g, waaronder dus de Jacob lerschool. Dit gebeurt in sa- verking met de TROS- sie, die op 20 oktober een s opgezet programma zal ien over het 75-jarige fonds, ilten van de door de kinderen skte films zullen tijdens dit smma worden vertoond. rafd van de Jacob Daalder- il, Albert Hoven heeft maandag schikking gekregen over professi- Hoewel SV De Koog erg zijn best deed, zag het geen kans om de wedstrijd tegen Strandvogels te winnen. De Koog, dat persé wilde winnen om de onderste plaats van de tweede klasse te kunnen verla ten, kwam na twintig minuten on gelukkig achter. Net voor de rust kon Peter Brons de stand naar 1—1 tillen, maar in de tweede helft werd de strijd beslist. Door een strafschop verloor De Koog met 2-1. Na de omzettingen in het elftal, moest het er deze week van komen. De Koog startte agressief en had een ze ker veldoverwicht. Ondanks de vele kansen werd er niet gescoord terwijl de eerste de beste kans voor Strand vogels direct een doelpunt opleverde. Kees Grooteman scoorde van dichtbij, langs een kansloze Theo Bonne. Hoewel De Koog nu met een sterkere Éénentwintig combinaties van po nyclub De Kleppertjes namen za terdag deel aan een samengestelde wedstrijd in Dijkgatbos in de Wie- ringermeer. De deelnemers kwa men in vier onderdelen uit: dres suur, wegparcours, cross en het af sluitende springconcours. In verschillende banen werden in de ochtenduren de dressuurproeven gere den. Na het wegparcours kwam voor de deelnemers het spannendste en voor het publiek het spectaculairste onderdeel, de cross. Voor een B-cross was dit een parcours van 2100 meter met dertien vaste of natuurlijke hinder nissen dat moest worden afgelegd bin nen 5 Vi minuut. Op de waterbak ont stonden nogal wat weigeringen, waar door veel tijd werd verloren. De Texe laars hadden voor zo'n waterhindernis getraind in een kolk op het land van de familie Kikkert aan de Hemmerkooi en gezien de resultaten niet zonder succes. Na het afsluitende springen kon het wedstrijdsecretariaat de pun ten van de vier onderdelen bij elkaar op tellen en de uitslagen bekendma ken. In de B-cross werd Sanne Pelgrim met Devil eerste en de equipe waar zij deel van uitmaakte en die verder bestond uit Hanna Beekman, Evelien Eelman en Mariëlle Beers, werd derde. In de L-cross haalden zowel Bea Timmer met Marina als Annette Kossen met Martin een derde prijs. In de klasse zwaar werd Corrien Duin met Lady D twee de. Zondag was het de beurt aan de paarden. Voor Texel kwamen Annema- rie van der Linde met Vadim aan de start en Bernhard Wolf met Tikita. An- nemarie van der Linde behaalde een tweede plaats. Uitslagen: Pony's B-klasse: Sanne Pelgrim met Devil 1e prijs; Evelien Eelman met Lindy 2e prijs; Colette Kikkert met Patrick 3e prijs; Marieke v.d Blaak met Polly 5e prijs. Pony's klasse L: Bea Timmer met Marina 3e prijs; Annette Kossen met Martin 3e prijs Pony's klasse Z: Corrien Duin met Lady D 2e prijs. Paarden B-cross: Annemarie van der Linde met Vadim 2e prijs. Bij het Scheidegger Instituut slaagden de volgende personen voor het diplo ma beeldschermtypen: De dames M v.d. Kooy, Den Burg; C. Hoogen- dijk, Den Burg, C. Koning, Oosterend; H. Mosch, Oosterend, P Rolvink, Den Burg; W. Bakker, De Koog; H Smit, De Cocksdorp; J. Zijm, Den Hoorn, N. Erne, Oudeschild; G. Bar- horst, Oudeschild; A Hin, Oudeschild; G. Den kers, Den Hoorn; J. Witte, De Waal, C. Witte, De Waal; V. Bruining, Den Burg; A. Gerten- bach, Den Burg en de heren: A. Bakker, Den Burg; J. Gerritsen, Den Burg; D; Welbie, Oude schild en S. Boogaard, Oosterend Dinsdag 6 oktober Mevrouw A. van der Eijk-Bierens ver- telt voor de Doopsgezinde zusterkring over de „Schilderijententoonstelling" van Mousorgski. In het kader van de actie „Geef Max de zak" worden huis aan huis op Texel kleding en schoeisel opgehaald. De zakken moeten vanaf 15.00 uur gereed staan. De deelnemers aan de samengestelde menwedstrijden en andere belangstel lenden kunnen zondag meedoen met een rit die om 12.00 uur start bij de manege Akenbuurt. De route is als- volgt: Akenbuurt, Kogerstraat, Beatrix- laan, Hollewal, Gasthuisstraat, De Zes, Burgerhout, Wilhelminalaan, Binsber- genstraat, Thijsselaan, Drijverstraat, Bernhardlaan, Emmalaan, Haffelder- weg, linksaf Leemkuil, rechtsaf onver hard pad naar de zuid-Haffel, Pontweg oversteken, vervolg zuid-Haffel, Drie- huizerweg, Hemmerkooi, Westerweg, Fonteinsweg, Jan Ayeweg, via bospa den (Heidvlakweg, Koekoeksweg) naar Ploegelanderweg, Monnikenweg, Grensweg, Rozendijk, Laanweg, Aken buurt, manege. ploeg speelt dan voorgaande wedstrij den, zat het hen niet mee. Pas in de 37e minuut werd uit een corner van John List door Peter Brons gescoord. De rest van de eerste helft leverde geen doelpunten op. De tweede helft begon met Vincent Kaspers als invaller voor de goed spelende John Eelman. Net als in de eerste helft had De Koog enig overwicht, maar weer werden de kansen niet benut. Strandvogels brak in de twintigste minuut door richting Koger doel. De toegewezen strafschop werd hard achter keeper Bonne ge schoten. Hierna begon De Koog met een slotoffensief. Jaap van Kranenburg werd gewisseld voor de altijd met veel inzet spelende Henk Jan Klok. Maar óf de keeper van Strandvogels was te goed, óf het was gewoon pech, maar De Koog wist geen punten meer te halen. Zoals in de laatste minuut toen een schot van John List van 35 meter afstand, rakelings over de kruising vloog. Dit was de laatste stuiptrekking van een hardwerkend De Koog, dat ondanks alles de punten aan de tegen stander moest laten. Zondag startten 19 surfers voor een ruim uitgezette course-race bij Dijkmanshuizen. Voor de Windsurf- club Texel was dit de laatste voor het clubkampioenschap meetellen de wedstrijd. Bij een wisselende windkracht van 4 tot 6 Beaufort werd tijdens de vijf ge varen manches in de A-poule André v.d. Berg winnaar en bij de B-poule Niels Kossen. Door de sterk gedaalde temperatuur was de snert met rogge brood en spek een waardige afsluiting van deze zomersport. Het door de sponsor beschikbaar gestelde surfzeil werd gewonnen door Gertjan Witte. Omdat Jan Willem van Duin dit sei zoen voor de tweede keer wegens ma- teriaalpech moest opgeven, kreeg hij de pechprijs '87 die bestaat uit het gratis repareren van zijn surfzeilen in het komend seizoen bij Zeilmakerij Texel. Uitslagen: A-poule: 1. André v.d. Berg, 2. Klaas-Jan van der Vis, 3. Menno Loning. B-poule:'1. Niels Kossen, 2. Cor Snoeij, 3. Jaap-Kees Snoeij. Zondag heeft de sportvisclub Texel een wedstrijd gehouden bij De Kaap. Aan deze wedstrijd deden achttien vissers mee, die in totaal 26 vissen vingen, met een gezamenlijke lengte van 445 centimeter. De prijzen werden gewon nen door Theo Buren met 82 centime ter, Cor Huisman met 73 en Map van der Zwaag met 49 centimeter. In de afdeling jeugd won Stefan Raateland met 57 centimeter. Zondag gaan de Texelse vissers naar de Afsluitdijk om daar te vissen voor het open Nederlands kampioenschap kustvissen. Opgave is nog mogelijk tot 1 oktober voor 20.00 uur bij Paul Ver hagen. Deelname kost f24,—, exclusief aas. De deelnemers verzamelen zon dag om 7.30 uur bij het fanfarege bouwtje aan de Witte Kruislaan, voor het vertrek met de boot van 8.05 uur. Zondag 11 oktober wordt de laatste wedstrijd om het kampioenschap 1987 gevist. Deze wordt gehouden bij de IJsdijk, tegenover Nieuw Buitenheim, aanvang 08.00 uur. Afgelopen zaterdag deden ATV- atleet Theo Franchimon en rolstoel-atleet Arco de Graaf mee aan de door de atletiekvereniging Zaanland georganiseerde Typhoon loop in Zaandam. De wedstrijd ging over 3.3, 6.6, 9.9 of 20 kilometer. Er werd vrij snel gestart en al snel werd een kopgroep gevormd. Negen man, waaronder Texelaar Theo Fran chimon. Theo, nog herstellende van een flinke griep, wist de eerste zeven kilometer goed mee te komen, maar moest daarna toch afhaken. Maar on danks dat hij vooral de laatste vijf kilo meter veel tijd moest inleveren, eindig de hij als tiende met de mooie tijd van 1 uur, 8 minuten en 42 seconden. De snelste tijd was 1 uur, 4 minuten en 42 seconden. De rolstoelatleeten hadden het moeilijk op het zware parcours. Veel bochten, bruggetjes en hobbelige straten. Maar toch wist Arco de Graaf al snel een voorsprong op zijn enige tegenstander te nemen. Hoewel een groot deel van het parcours over klin kers liep, wat het voor Arco moeilijk maakte om in zijn ritme te komen, wist hij een voorsprong van twee mi nuten op te bouwen en te houden. Hij eindigde met een tijd van 1 uur, 21 mi nuten en 26 seconden. Deze loop vormde een goede training voor Arco en Theo die beiden op 21 oktober mee willen doen aan de Dam tot Dam-loop over 16 kilometer. Hoewel sommige teams al twee wedstrijdrondes achter de rug heb ben, speelden de meeste Tevoko- spelers en speelsters zaterdag hun eerste competitiewedstrijden van dit seizoen. Een seizoen vol aspira ties en goede wil, maar met een groot tekort aan volleyballers. Het eerste mannenteam start dit jaar met drie nieuwe spelers: Dirk Eikhoff, Martin Cadee en Simon Troost. De laatste twee kwamen uit het oude aspirantenteam, de eerste speelde voorheen in de Duitse competitie. Doel van Tevoko 1 is het behouden van de promotieklasse wat zeker niet mee zal vallen omdat de selectie voorlopig niet compleet zal zijn. Zo ook zaterdag De tennisclub van De Cocksdorp- Eierland „Heri Hodie" had de afge lopen week clubkampioenschap pen. Er werd met veel inzet en sportiviteit gespeeld en er was be hoorlijke belangstelling van het pu bliek, vooral bi de finalewedstrij den van zondag. Bij de jeugd tot 12 jaar waren de win naars: 1. Nancy Heyne, 2. Carolien Hoedjes, 3. Marleen Heyne. Arnold Boon won de verliezersronde. Jeugd tot 16 jaar, jongens: 1. Arjen Saai, 2. Arjen de ruiter. Meisjes: 1. Diana Ooy- evaar, 2. Carla Ooyevaar. Patricia Knol won de verliezersronde. Alle deelne mende kinderen kreeg een medaille als herinnering. Voorbereiding en leiding waren in han den van Theo van Manen (tennisle- raar), Rein Steenhuizen, Nico Boon en Guus Buys. Uitslagen dames enkelspel: 1. Mieke v.d. Bent, 2. Els Ooyevaar. Anneke Saai won de verliezersronde. Heren en kel: 1. Peter Stolk, 2. lbo Wiersma. Nico Ooyevaar won de verliezersronde. Dames dubbel: 1, Afke Steenhui zen/Els Ooyevaar, 2. Mieke v.d. Bent/Ditte Westdorp. Heren dubbel: 1. Henry Kuiper/Peter Stolk, 2. Erwin v.d. Linde/Lieuwe v.d. Veen. Gemengd dubbel: 1. Marjan van Heerwaar den/Peter Stolk, 2. Helene West dorp/lbo Wiersma. „Heri Hodie" houdt woensdag 21 ok tober om 20.00 uur de najaarsvergade ring in Het Eierlandse Huis. Het natioale league-team van Bow ling De Koogel, dat vorig jaar van de derde naar de tweede klasse promoveerde, heeft dit bij de eerste wedstrijd in Hoorn direct al gemerkt. De Texelaars moesten zonder punten huiswaarts keren, wat vorig jaar geen een keer was gebeurd. De eerste game tegen Amsterdam gooiden de Koogel-spelers nog goed. Piet Kok en John van Schaik waren de uitschieters met 211 en 215 punten. Toch werd met 0—3 verloren. De tweede game, tegen Volendam, eindig de ook in een 0—3 stand, ondanks games van Mieke Flens (169) en Peter Veldman (204). En de laatste wedstrijd, tegen Hoorn, gaf het opti mistisch begonnen Koogel-team de ge nadeklap. Loes Zutphen probeerde het nog met 172 punten, maar de andere Texelaars hadden de moed al laten zakken. Zo moest het Koogel-team ge heel zonder punten huiswaarts keren. De daggemiddelden van de spelers waren: Loes Zutphen 153, Mieke Flens 153, John van Schaik 166, Peter Veld man 168 en Piet Kok 177. Voor de derde achtereenvolgende maal speelde ZDH zondag gelijk. Ditmaal 0—0 tegen het sterke Pet ten dat ZDH ontving in een geheel vernieuwde accommodatie. Direct na het fluitsignaal was duidelijk dat beide ploegen niets aan het toeval zouden overlaten. ZDH slaagde er door een scherpe mandekking in de opponent van het lijf te houden. Echt gevaarlijk werd het sterk aanvallende Petten dan ook niet. Voor ZDH kreeg Jan de Wit, op aangeven van Genard Timmerman, een doelkans die door de Petten-goalie maar ternauwernood kon worden gered. De overige combinaties, zowel bij Petten als bij ZDH leverden geen spectaculaire kansen op. De tweede helft zette Petten een zwaar offensief in, de Hoornder defen sie die soms met de grootste krachts inspanning verweer bood, hield de deur goed dicht. Eenmaal dreigde Pet ten voorsprong te nemen, maar hun aanvaller verspeelde een kans voor open doel door hoog over te schieten. De Zwaluwen slaagden er ondanks en kele snelle counters niet in gevaarlijk te worden deze tweede helft, zodat een gelijkspel geen gek resultaat was voor ZDH deze wedstrijd. Volgende week is ZDH vrij. toen tegen Simokos werd aangetre den. Duidelijk nog niet ingespeeld en vrij langzaam werd in een zeer fanatie ke en boeiende wedstrijd met 3-2 ge wonnen. Vooral de vechtlust bij de 9-0 achterstand in de vijfde set die werd omgezet in een 18-20 winst na twee uur en 5 minuten, kenmerkt de kracht die het team op de speelvloer kan brengen. Heren 2 won, vooral op rou tine spelend van het jeugdige derde team met 3-0. De jongens van Tevoko 3 waren twee keer dicht bij setwinst maar de rust om het af te maken ont breekt vaak nog. Tevoko 4 heeft tot nu toe al twee keer gespeeld, beide keren verloren, vooral door gebrek aan spe lers. Een noodkreet om nieuwe spelers dus, anders zal het team misschien uit de competitie moeten worden teruggetrokken. Aspiraties Dames 1 zit dit seizoen boordevol aspiraties om zo snel mogelijk terug te komen in de promotieklasse en daar te blijven. Zaterdag was de eerste wedstrijd daar een overtuigend bewijs van, want van VCW2 werd simpel met 3-0 gewonnen. Jeugdspeelster Mar leen Witte debuteerde in de tweede set en draaide prima mee. Samen met de nieuwe spelverdeelster Brigit Nieu- wenhuizen is zij een welkome aanwinst voor dit team. Dames 2 speelde vorig weekend tegen Dames 3 en won met 3-1, maar erg overtuigend was het nog niet. Ook Dames 2 wil graag weer te rug naar de klasse van het vorige sei zoen (eerste), maar het moet dan wel hun eigen spel gaan spelen. Dames 3 speelde zaterdag goed tegen het ster kere HCSC 4 maar moest na een lan ge en mooie strijd toch de 1-3 winst mee naar Den Helder geven. Dames 4 bestaat uit het kampioensteam van de meisjes aspiranten van vorig seizoen. Ook al spelen ze tegen zeer gerouti neerde oudere teams, een goed sei zoen moet mogelijk zijn. De senioren en junioren tafelten nisspelers speelden zaterdag thuis tegen Be Fair. Het seniorenteam had er een zware dobber aan, die uitliep in een 0—10 nederlaag. Er werd door de senioren goed gespeeld maar in de beslissende fase kwamen ze net iets te kort. Fred Mosk verloor zijn eerste partij in drie sets, Lieuwe van der Veen en Martin Jan sen verloren hun eerste partijen in respectievelijk twee en drie sets. Het dubbelspel door Mosk en Van der Veen ging ook verloren. Van der Veen verloor zijn tweede partij in twee sets met de stand 19—21. Hij speelde een goede derde partij, maar verloor met 22-20, 19 - 21 en 16-21. Jansen had in zijn derde partij veel moeite met zijn tegenstander en verloor in twee sets. De junioren deden het beter tegen Be Fair 3. Alex Bakker beet de spits af en won met de cijfers 21—7 en 21—2. Bram Spitzer speelde een zeer goede partij maar moest toch een verlies toestaan. Silvio Roest begon goed, maar kwam in de tweede set tekort en verloor. Het dubbelspel door Bakker en Spitzer werd knap in twee sets ge wonnen. Tetak liep uit naar een 4—2 voorsprong door winst van Bram Spit zer en van Alex Bakker. Door verlies van Roest en Spitzer werd het 4—4. In een spannende driesetter werd Roest verdiend winnaar met 23 25, 21 18 en 23—21. Bakker won zijn laatste partij in twee sets en zo be haalde Tetak een 6—4 overwinning. De Tetak-junioren zijn nog ongesla gen. Zaterdag spelen beide teams een uitwedstrijd tegen DOV uit Heerhugowaard. De MAB-club Texel houdt zaterdag avond een oriëntatierit voor moto ren, auto's en bromfietsen. De start is om 20.00 uur bij de firma Schoenmaker op het Wezenland in Den Burg. Deze herfstrit is de eerste avondrit voor het clubkampioenschap 1987. In schrijven kan vanaf 19.30 uur. Ook niet-leden van de MAB kunnen hier aan meedoen. Heden (vrijdag) wordt de jaarvergade ring van de Texelse Boys gehouden in de kantine. Alle leden worden vanaf 19.30 uur verwacht. Verder is de aan vangstijd van de wedstrijd WGW 4 - Texelse Boys veranderd. De wedstrijd begint nu om 12.00 uur. Het team ver trekt met de boot van 11.05 uur. Op de Rozendijk vond dinsdag een aanrijding plaats toen een 53-jarige Duitser uit Kierspe geen voorrang gaf aan een van rechts van het Westerslag komende 58-jarige man uit Den Burg. De auto van de Duitser moest worden weggesleept, de andere wagen had linksvoor geringe schade.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 7