rampex Lee Towers kreeg de zaal plat Gala diner-dansant voor herhaling vatbaar Lubertischool haalde f1323,20 op voor Ecomare I ste data •RVOLG VAN PAG.6 Krim verslaat Jelleboog Laat de Texelse rheumapatienten en het Tesselhuus niet zakken!! Zaalvoetbal Aanrijding 2 Aanrijding Diefstal uit restaurant Terrasstoelen gestolen Wijziging trainingstijden Flink verlies voor De Koog IsDAG 6 OKTOBER 1987 TEXELSE COURANT PAGINA 7 idas 6 oktober: de Doopsgezinde zusterkring mevrouw A. van der Eijk-Bierens ,zing over ,,De schilderijenten- lelling" van Moessorgski; 20.00 15.00 uur worden huis aan huis féxel zakken kleding opgehaald in ider ,,Geef Max de zak". isdag 7 oktober: jheerscommissie van dorpshuis mm ULO heeft in het gelijknamige uw een openbare vergadering; uur. (nipkring Texel komt de eerste in het nieuwe seizoen bijeen in de van de Sint Jozefschool. Entree I(inclusief koffie of thee). frouwenbond FNV maakt in de ibare bibliotheek een rondleding; uur. lardag 8 oktober: bestuur van de stichting On- euning Welzijnswerk heeft in thuis D'Ouwe ULO een openbare Haring; 20.00 uur. hologe. Spreekuur volgens af- Het Groene Kruisgebouw, Wit- luislaan 19, Den Burg. Mevrouw I. van Dessel-van Leeuwen, tele- (0222OI 5611. ekuren college van B en W: bur- tester Schipper maandag van D tot 11.00 uur; wethouder Zegers ndag van 10.00 tot 11.00 uur; wet- der Schilling vrijdag van 14.30 tot uur en wethouder Barendregt ag van 10.00 tot 11.00 uur. peel-o-theek is elke woensdagmid- van 14.00 tot 16.00 uur en elke igmiddag van 15.00 tot 17.00 uur end in de voorspeelzaal van het shuis aan de Wilhelminalaan. van der Lee, W. Schouten en latony alsmede de groep van Pe- m der Voort, Jacqueline, Marcel irlo Bakker. Luid boe-geroep viel 1 En deel. Opmerkelijk was de plaats voor de groep van Cock veiler uit Zaandam. Zo bleek dat iet-Texelaars niet automatisch en hoeven te worden. De win- van vorig jaar Jan, Henk en Hin, werden dit jaar voorbij- *fd door de jongere garde: Eric Arjen Rienks, Martin van Veen en Jan Boekei. En wij? Wij waren .jeworden, lang niet slecht, von- ol.;lj re zelf. Maar volgend jaar gaan innen, dat staat vastl Dit was om enen! en h aan e 6i b; Tessel Air eprekje met Marjan van der n achteraf leerde dat enkele din- r, te t p het laatste moment anders wa- elopen. Er waren geen ongeluk- ebeurd, alleen hadden Nanning ■n en Leo van Breukelen op het bij paal 12 de verkeerde richting en en waren ze te laat met het n van de noodbrief. Toen ze bij 1 waren aangekomen ontdekten daar niemand was en gaven ze teerdere wampexstrijd op. Dat waren "9e uitvallers. Het toewerpen van Iftn I lit Hq I alnl/a Con/H lAioc r\r\ i aut i i Hel uit de Lelijke Eend was op fitste moment ingevoerd. In instantie zou een vliegtuig van I Air de volgende bestemming ven, maar het toestel werd on- ingezet voor een commercië- Itacht. Omdat de organisatie zich aanbevolen voor suggesties .jjj olgend jaar, wordt nog een eva- lijeenkomst gehouden. De da- ijd en plaats daarvan zullen in int bekend worden gemaakt. Hen ook de foto's te zien zijn Wampexfotograaf onderweg inomen. |Hin, Arjen Rienks, Martin van Veen, Pie- IBoekei (271); 2. Jan, Henk en Kees Hin 1 Klaas Kikkert, Henk Wessels, Henk van f1221); 4. Hans Witte, Peter Schoo, Wil- Nen, Kees-Jaap Harting (216); 5. Gert iBartWeydt, Hans Bakker, Albert Hoven van Boven, R. Smidt, H. van Heer- f J van Boven (212); 7. Ludy Moens, r, Jannie de Koning, Nel Lanser (183); Wv.d. Wetering, Eduard Dijker, Bart van Wen, Gerrit Boorsma (180); 9. Niels jCristel Moens, Titus Nijman, Biem Bre- J8I; 10 Nel Collou, Hannegriet Hin, Chris |Jtö5); 11. Kees en Wally van Beek, Adri 'ton, Joost Schrama (158); 12. H. Keij- Nstegen, B. Heerschap (152); 13. Astrid 1 Danny Witte (148); 14. Judith Hin, Jan |wn Duyn, Remmert Drijver ex aequo 'i Graaf, Celine de Graaf, Jan Hot- f Annemiek Boon (139); 16. Thijs Mole- w Riteco (135); 17. Olivier, Leo en Arjan Chris Blanken ex aeguo met Hans Martien Boon, Ernst-Jan de Graaf, jGraaff (129); 19. Piet Uitgeest, Rinus |"20); 20. Gatske Ykema, Jannie Zwa- Anneke van der Berg (115); 21. Elco n. Eric-Jan Vermeulen (108); 22. Koos Ineke Flier-Poll (107); 23. Cock Esch- "■Kluyver (uit Zaandam) (101); 24. Muriël 'bal Schilling (98); 25 Piet Knol, Gooit- a (92) en 26 Jaap Jager, René Jager Lee Towers zingend met de Rose Harmony Singers. Op de dansvloer op de voorgrond het opgetogen publiek dat ook meedeed. Inmiddels hebben elle zaalvoetbal teams uit de hoofdklasse verlies geleden. Jelleboog, tot nog toe de enige ongeslagen ploeg, verloor zondag van De Krim. Texel verloor met 4—0 van Oosterend. In de eerste klasse lijken de kaarten ge schud, wat betreft de koppositie's. De zaalvoetbalcompetitie heeft, voor Texelse begrippen, een vreemde start. Was het eerder zo dat bijvoorbeeld Gamma geen punten verloor in het be gin van de competitie en vaak al een gat had geslagen voordat de echte confrontaties begonnen, dit jaar is het anders. Iedere club in de hoofdklasse heeft punten verloren. De enige die dat nog niet was overkomen, Jelle boog, verloor afgelopen vrijdag van De Krim met 6—4. Een spectaculaire wedstrijd, met een mooi score-verloop, waardoor de wedstrijd spannend bleef. Roberto Casiola is voor de verdediging van Jelleboog lastig geweest, getuige de viermaal dat hij scoorde. Oosterend won met 4—0 van Texel, dat nog geen enkele punt heeft behaald. In de eerste klasse lijken de kaarten ge schud. Het lijkt bekend welke clubs dit jaar in deze altijd spannende klasse bovenaan gaan en welke de degradatie moeten bestrijden. Gamma 3 en Oosterend 3 zullen hoog eindigen. En dat is een prima ontwikkeling gezien de gemiddelde leeftijd van deze ploe gen. Beide wonnen overigens respec tievelijk van de Verenigde Schilders en Albert Heyn. De Muy, Albert Heyn en ook het NIOZ zullen hun handen vol krijgen om hun teams in deze klasse te behouden. Tweede klasse In de tweede klasse presteert Nissan 2 opvallend goed. De laatste twee wedstrijden werden omgezet in winst. Gamma 6 moest de meerdere erken nen in Nissan 2. Bij de dames behaal de Casino een moeilijke winst op ZDH met 2—1. De Krim 1 doet het goed in de competitie. Hoewel deze ploeg het zwaar had tegen Casino 2, won De Krim uiteindelijk met 3—1. Bij de juni oren is Nissan samen met Gamma en Casino ongeslagen aan de leiding. Alle drie de teams wonnen afgelopen week hun wedstrijden. Nissan met 3—1 van De Krim. Casino met 7—0 van Gam ma 2 en Gamma met 7—0 van Ooste rend. Opvallend was de winst van Oosterend 2 op Texel 1. De topper van komende week is de wedstrijd tussen Casino en Alkema. Beide teams hebben nog maar één punt verloren. Alkema zal zeker gehan dicapt aan de start verschijnen daar Arjan van der Knaap niet meespeelt. Deze wedstrijd wordt laat op de avond gespeeld. Aanvang 22.35 uur. De kleding wordt vandaag vanaf 15.00 uur huis aan huis over heel Texel opgehaald. Uitslagen: Junioren 3: Casino 5-Texel 7 3-1 Junioren 1; Texel 2-Casino 3 2-0 Oosterend 2-Texel 1 3-2 De Krim-Nissan 1-3 ZDH-Texel 3 0-5 Oosterend-Gamma 0-7 Gamma 2-Casino 0-7 Dames: De Krim-Casino 3 3-2 Nissan-Casino 2 0-4 Casino-ZDH 2-1 Derde klasse: Nioz-Gempo 2-2 Lamsvlees Texel-Ver. Schilders 2-0 Gamma 6-Nissan 2 0-3 De Koog-Casino 6 3-4 Rab 2-Oosterend 6 3-3 Tweede klasse: Meermarkt 3-Oosterend 5 3-4 Eerste klasse Ver Schilders-Gamma 3 1-6 De Muy-Casino 3 2-5 Oosterend 4-Jelieboog 4-6 Gamma 4-Alkema 1-1 Albert Heijn-Oosterend 3 1-7 Nioz-Casino 2 3-1 Hoofdklasse: De Krim-Jelleboog 6-4 Oosterend-Texel 5-0 Programma: Woensdag 7 oktober 1987: 16.45 u. Texel 5-Texel 4, junioren 17.25 u. Casino 4-ZDH 2, junioren 18.10 u. Texel 2-Mantje 2 19.00 u. Gamma-ZDH, dames 19.40 u. De Krim 2-Casino 1, dames 20.15 u. De Krim 2-Casino 4 21.10 u De Krim 3-Texel 4 22.00 u. Meermarkt-ZDH Zaaldienst: Nioz. Donderdag 8 oktober 1987 16.45 u Texel 9-Oosterend 3, junioren 17.45 u. Nissan-Texel 2, junioren 18.30 u. Casino 3-Meermarkt 2 19.25 u. Nissan-Ver. Schilders 2 20.15 u. Gamma 3-Oosterend 4 (2x) 21.10 u. ZDH 2-Texels lamsvlees 22.00 u. Albert Heijn-Ver. Schilders Zaaldienst: Nissan. Vrijdag 9 oktober 1987 16.45 u. Casino 3-Casino 2, junioren 17.30 u. Texel 1-Gamma 2, junioren 18.20 u. De Koog-Ver. Schilders 3 (2x) 19.15 u. Mantje-Oosterend 20.05 u. De Krim-Citroën 20.55 u. Jelleboog-Gamma 2 21.45 u. Rab-Oosterend 2 22.35 u Casino-Alkema Zaaldienst: Meermarkt. Wie be sytsma ontvangt een deel van het geld terwijl Henk Brugge goedkeurend toekijkt. De Lubertischool uit De Koog heeft de afgelopen week een klusjes actie gehouden om geld in te za melen voor de door hen geadop teerde zeehond ..Stippie". Vrijdag middag werd het mooie bedrag van 71323,20 overhandigd aan Eco mare medewerkers Henk Brugge en Wiebe Sytsma, die als dank een foto gaven van Stippie om in de school te hangen. Ecomaredirecteur Jan Kuiper toonde zich erg blij met het geld, dat op een speciale rekening wordt gestort voor de zeehondenopvang, zodat het daad werkelijk daaraan wordt besteed en niet aan andere Ecomare-activiteiten, maar hij vindt het vooral goed dat de Lubertischool zoveel aandacht besteedt in de lessen aan de zeehondenproble- matiek. De leerlingen hielden groeista- tistieken bij van ,,hun" Stippie en er werden bezoeken gebracht aan Ecoma re. Stippie zal woensdag in de Wad denzee worden losgelaten met vijf an dere zeehonden die allemaal in Ecoma re zijn geboren en nu zo'n drie maan den oud zijn. Met een rubberboot, van het bewakingsschip „Phoca" Latijn voor zeehond) gaan de zeehonden naar het reservaat Het Eierlandse Gat, waar ze op een zandplaat zullen wor den vrijgelaten. Vorig jaar wisten de kinderen van de Lubertischool al 7881,— bijeen te halen voor de zeehonden, maar dit jaar was een record. „Als jullie ieder jaar zo doorgaan en steeds een beetje meer ophalen, gaan we goed", aldus Sytsma na de overhandiging van het geld. „De mensen in De Koog wisten gewoon niet meer wat voor klussen ze nou weer moesten verzinnen, heb ik gehoord", aldus Henk Brugge van Ecomare. Deze actie sloot mooi aan bij dierendag. Het gala diner-dansant dat donder dagavond werd gehouden in De Lindeboom, smaakt naar meer. Het muzikaal festijn met als hoogte punt een swingend optreden van topartiest Lee Towers werd een groot succes. Het voor een sluiten de exploitatie noodzakelijke aantal deelnemers (200) werd op enkele mensen na gehaald en te oordelen naar de reacties tijdens de avond zelf en daarna was iedereen enthousiast. Algemeen was het respect dat werd gevoeld voor initiatiefnemer Nico Er- wich die samen met de exploitant van De Lindeboom een flink risico had ge lopen. Er waren nogal wat mensen die verwachtten dat niet meer dan een handjevol belangstellenden op het sjiek gepresenteerde evenement zou afko men, maar dat viel dus mee. De ver onderstelling dat het een uiterst defti ge en stijve aangelegenheid zou wor den waarin alleen etiquette-snobs zich zouden thuisvoelen, werd trouwens niet bewaarheid. Het diner zelf was door zijn verre van alledaagse menu inderdaad een gala-aangelegenheid, maar voor de rest ging het er bijzon der ontspannen en vlot toe. Het pro fessionele amusumentsorkest Green- light Express trok luid en populair van leer, de eigen Texelse formatie The Ro se Harmonysingers zorgde voor aange name afwisseling en de knetterende show van Lee Towers bracht vele beentjes op de vloer. Samenzang Onbetwist hoogtepunt van de avond was het zingen van het meeslepende „You never walk alone" door Lee To wers samen met The Rose Harmony- singers (en veel mensen in de zaal) waarbij het er zeer spontaan en bijna uitzinnig aan toe ging. Opvallend was het kennelijk grote plezier dat alle be trokken aritiesten beleefden aan dit bij zondere avondje Texel. Dat bleek uit de geroutineerde maar genoegelijke presentatie van Noortje Roll, het ple zier waarmee de Greenlight musici zich uitsloofden en ook uit de pittige inzet van de grote ster Lee Towers. Die maakte er geen routineklus van, maar gaf erg veel waar voor het vele geld dat hij had gekost. De verondersteling dat hij na een paar snelle succesnum mers al weer gauw van het toneel zou verdwijnen, werd gelogenstraft. Towers leek niet van ophouden te weten en bracht de ene toegift na de andere. Best mogelijk dat hij dat overal zo doet, maar het publiek had in elk ge val het gevoel zeer ruimschoots te worden bediend en genoot met volle teugen. Doorgaan Een dergelijke gala diner-dansant mag als een verrijking van de Texelse uitgaans-mogelijkheden worden be schouwd, in het bijzonder voor dege nen die in de seizoendrukte nergens aan toe zijn gekomen en er wel een paar centen voor over hebben om zich op een dergelijke manier te laten ver- Een 63-jarige Oudeschilder wilde zater dag met zijn Suzuki de kruising Schil derend/ Emmalaan oversteken in de richting van Oudeschild en zat daarbij met zijn vrouw te praten, waardoor hij niet goed op het verkeer lette. Een 26-jarige van rechts komende vrouw uit Den Burg in een Rover zag hen te laat waarna een botsing volgde. De vrouw van de Oudeschilder liep een paar gekneusde ribben op. De schade aan de Suzuki was groot. De Rover raakte slechts licht beschadigd. In de nacht van vrijdag op zaterdag vond een aanrijding plaats tussen twee bromfietsers op de kruising Hoornder- weglPontweg. Een jongen uit Den hoorn stak over zonder uit te kijken, waarbij hij werd geraakt door een 17-jarige Cocksdorper die op weg was van 't Horntje naar huis. Beiden kwa men in de berm terecht. De Hoornder bleek een sleutelbeen te hebben ge broken. De brommers werden voor on derzoek meegenomen. De bromfiets bleek te zijn opgevoerd, onderdelen werden in beslag genomen. Vrijdagnacht is ingebroken in het restaurant van camping De Krim. Er werd 7750,— ontvreemd uit de kassa. De daders kwamen binnen door een raam stuk te slaan. wennen. Een jaarlijkse herhaling ligt voor de hand, maar het is de vraag of het redelijk is dat een of twee particu lieren de daaraan verbonden risico's moeten dragen. Door lidmaatschap of een andere manier van fondsvorming moet het mogelijk zijn door te gaan met deze gala-avonden, ook als het aantal bezoekers eens wat minder is. Het is dan wel zaak het exclusieve ka rakter in stand te houden en mogelijk nog wat te versterken. De kwaliteit zou bijvoorbeeld gediend zijn door de muziek wat minder luid te laten spelen dan donderdagavond het geval was, zodat de mensen kunnen conserseren zonder hun keel schor te schreeuwen. Ook een betere ventilatie van de zaal zou bijdragen aan het genoegen. Het was er nu vrij warm en de sigaren- en sigarettenrook bedierf voor sommigen de smaak van het eten. Tegelzetter Fokko Mulder en zijn vrouw Bea wa ren donderdagavond de gelukkigste mensen van allemaal. Zij wonnen de „deurprijs" in de vorm van twee re tourtickets New York. Bij Hotel Den Burg zijn in de nacht van, zondag op maandag drie grijze terrasstoelen gestolen, waarvan één la ter werd teruggevonden bij de kruising Schilderend/Emmalaan. De andere twee bleven echter spoorloos. Ze ver tegenwoordigen een waarde van 7245,-. De tijden van de vrijdagavond- trainingen van Atletiekvereniging Texel zijn gewijzigd. De tijden van de trainin gen in de De Koninghal zijn nu als volgt: jeugd t/m 11 jaar: 18.30 - 19.30 uur 12 jaar en ouder: 19.30 - 20.30 uur. Wegens familieomstandigheden vervalt de buitentraining van aanstaande woensdag. In een onaantrekkelijke wedstrijd kon Flevo met weinig moeite de volle winst behalen op SV. De Koog. De Kogenaren, die graag wilden winnen om de laagste plaats in de tweede klasse te kunnen verlaten, konden slechts 25 minuten enige tegenstand bieden. Hierna was het gebeurd: een vrije trap op 35 meter vanaf het goal werd keurig langs de muur geschoten en verdween in de korte linkerhoek, achter keeper Charles Ipenburg. Mocht de ruststand dan 1 —0 zijn, slechts tien minuten na de rust, scoorde Flevo voor de tweede maal. Die tien minu ten leken enige verandering in het spelbeeld te brengen, maar De Koog benutte de geboden kansen niet. De Koog, dat na het tweede doelpunt he lemaal terug viel, werd langzaamaand steeds meer onder druk gezet. Flevo kon met gemak uitlopen naar 5—0. Zondag speelt De Koog uit tegen Ves- do, dat ook ergens onderin de tweede klasse speelt. Misschien dat dan de eerste punten kunnen worden behaald. De spelers vertrekken met de boot van 12.05 uur. Towers met het gelukkige echtpaar Mulder dat zojuist de twee retourtickets New York heeft gewonnen. Kinderopvang Texel. Geopend maan dag - vrijdag 8.00 tot 17.00 uur. Hout manstraat 62, Oudeschild (voormalige kleuterschool).

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 7