Vijfde menwedstrijd werd groot succes Nog meer deelnemers niet mogelijk Voetbaluitslagen Dros wint fortuinlijk Texelse vissers vingen tekort Bel uw gastheer Jan C. Stolk voor advies. oys weer nder Munten sschien is het nog 1 niet te laat om zak- n kleding buiten te ten voor teef Max de zak" Lezing over zintuigontwikkeling Een der deelnemers tijdens het dressuurgedeelte ven de wedstrijd. In de euto zit een der juryleden. De samengestelde menwedstrijden die zaterdag werden gehouden zijn opnieuw een groot succes gewor den, met meer deelnemers dan ooit. Er werd meegedaan door 45 aanspanningen en daarmee zijn de grenzen van de groei ongeveer be reikt. De uiterste limiet is 48; an ders zou het evenement niet in één dag kunnen worden afgewerkt. „Voor uitsmeren over twee dagen voe len we niets", aldus voorzitter Piet Daalder van De Blijde Rijders, de vere niging die de menwedstrijd deze keer samen met de Vereniging Vrienden van het Paard organiseerde. ,,Door alles op één dag te houden kunnen we de deelnemers bij elkaar houden vanaf het begin tot en met de feestelijke prijsuit reiking. Als de menwedstrijd over twee dagen zou worden gehouden zou dat ten koste gaan van de heel speciale sfeer, want een deel van het gezel schap zou dan voortijdig vertrekken. Wij willen het leuk en gemoedelijk houden; het gaat ons in de eerste plaats om de gezelligheid", aldus Daalder. Het willen vasthouden aan het „Texel se" karakter van deze menwedstrijden is er ook de reden van dat de wedstrijd geen officiële bondswedstrijd is, hoewel van de kant van de bond van harte wordt meegewerkt. Texel heeft nu zijn eigen regels bij de Zaterdag 3 oktober 1987: KNVB, afd. Noordholland: SVO/Z-KGB 6-1 AFC 3-SVO/Z 2 6-1 Junioren: Oosterend A1-HRC A2 0—8 Texel B1-Tex.Boys B1 2—2 WGW B3-Texel B2 2-4 Oosterend C1-SRC C2 2—1 HCSC C2-Texel Cl 2-9 Tex. Boys C1-ZAP Cl 0-6 BKC C2-Texel C2 1-4 Pupillen: Watervogels D1-Texel D1 2—2 ZDH D1-Texel D2 6-1 Tex. Boys D1-Oosterend Dl 4—3 Tex. Boys E1-ZDH El 6-1 Tex. Boys E2-Texel E1 3—1 Texel E2-De Koog El 1—12 Texel F1-Texel F2 3—1 Oosterend F1-Tex. Boys F1 7—1 ZDH F1-SVC F1 2-4 Zondag 4 oktober 1987: KNVB, vierde klasse: Texel-Go Ahead 2—2 KNVB, afd. Noordholland: Flevo-De Koog 5—0 Sint Boys-Oosterend 11—1 Kwadijk-Tex.Boys 4—1 Texel 2-WGW 3 1-2 WGW 4-Tex.Boys 2 gest. bij stand 2—1 JVC 6-Texel 3 3-7 ZAP 8-Texel 4 2—0 Oosterend 2-JVC 8 14—2 ZDH 2-Watervogels 4 1—0 Junioren: Texel A1-WMC A1 3-1 Dames: Wiron-Oosterend 4—1 Apollo-Tex. Boys 0—5 Recreatievoetbal: Oosterend-De Koog 3—0 wedstrijd. In tegenstelling tot wat bij andere bondswedstrijden gebruikelijk is, kunnen de deelnemers bijvoorbeeld niet worden gediskwalificeerd als ze ernstige fouten maken, ledereen blijft meedoen tot het eind. Voor de eventu ele fouten worden natuurlijk wel straf puntentoegekend". Organisatie Men kan zich afvragen wie zaterdag de grootste prestatie hebben geleverd: de deelnemers of de organisatoren met hun medewerkers. Tientallen vrijwilli gers hebben zich niet alleen zaterdag uitgesloofd maar ook in de twee maanden van voorbereidend werk. Gelukkig waren er ook voldoende sponsors om alles betaalbaar te hou den. Voor de uit het land afkomstige deelnemers ligt Texel niet naast de deur. Hoewel Teso reduktie verleende op de overtochtprijs, waren de kosten die met het vervoer van mensen, paar den en auto's gemoeid gaan, niet ge ring. Dat de toeloop desondanks sterk is gestegen dat een deelnemerstop in het verschiet ligt, is te danken aan de bijzondere aantrekkelijkheid van Texel voor een dergelijke wedstrijd, de ont vangst en de service van de organisa tie en het belangrijkste feit dat Staats bosbeheer ermee akkoord gaat dat het marathongedeelte van de wedstrijd ge deeltelijk in het bos wordt gehouden. Bijna nergens anders in het land is dat mogelijk. Van het aantal inschrijvingen waren er 17 van Texel zelf afkomstig. De meerderheid kwam dus van de overkant. Uit de prijsverdeling blijkt dat de Texelaars geen slecht figuur hebben geslagen. Overallwinnaar, dus feitelijk de kampioen van de wedstrijd, werd J.P. Swart uit Putten die niet meer dan 104,5 strafpunten liet noteren en de door W. Goënga uitgeloofde trofee verwierf. De beste van alle categorieën Op de wekenlijkse clubavond van de Damclub Oosterend won Gerrit Dros op gelukkige wijze van Ate Sijtsma. Laatstgenoemde ging op de 43e zet door zijn vlag in een po sitie die zeker niet zonder persper- tief was. In zijn partij tegen Theo Hin vroeg Lauw Boonman een schijf. Hin benut te de vrije zet, die hij daardoor kreeg maximaal en besliste de partij met een damcombinatie. Wim Timmer kwam een schijf voor tegen Jaap van Heer waarden. Later moest Timmer toch een doorbraak toestaan, waarna hij ook nog zijn dam weggaf. Cees Vinke moest opboksen tegen een „onderstelijn-verdediging" van Frans Bos. In de flankspelpartij, die hierna ontstond, vergiste Bos zich éénmaal wat hem de partij kostte. Wijnand Bakker en Jos de Wolf speelden een zeer nauwkeurige partij, die in alle va rianten in remise eindigde. Rinus Vittali posteerde een schijf in een poortje, dat Hans de Beurs voor hem had opengelaten. Vittali won een schijf en mede daardoor de partij. Uitslag: J. van Heerwaarden-W. Timmer 2—0 H. de Beurs-M. Vittali 0—2 G. Dros-A. Sijtsma 2—0 Th. Hin-L. Boonman 2—0 C. Vinke-F. Bos 2-0 W. Bakker-J. de Wolf 1-1 bij de dresuur was P. Bonhof uit Epe. Hij kreeg zaterdagavond de beker die persoonlijk door burgemeester A. Schipper beschikbaar was gesteld. Het eerste onderdeel van de men wedstrijd bestond uit de presentatie die dit jaar voornamelijk instruktrief ka rakter had. De punten telden namelijk niet mee voor het eindresultaat. De ju ry volstond met het geven van het no dige leerzame commentaar. Hindernissen Het meest spectaculaire deel van de menwedstrijden werd gevormd door de marathon die over een parcours van 16 kilometer werd gereden. In het bos stonden de vijf hindernissen, waaron der een „natte" hindernis in de vorm van een flinke plas achtergebleven re genwater. De deelnemers waren echter niet verplicht door het water te rijden. Paarden die bang waren, mochten er ook omheen, al kostte dat meer tijd zodat het ongunstig was voor de eind klassering. Voral bij die hindernissen in het bos had de organisatie meer be langstelling van het publiek vewvacht. Er kwam echter haast niemand kijken. Op het manegeterrein van „Akenburg" was het echter de hele dag gezellig druk, al waren het vooral „paardemen- sen" die interesse toonden. Dat schijnt typerend voor de paardensport te zijn: je bent er gek van of je geeft er niets om. Een tussen weg is er niet. „Het is een besmettelijke ziekte", aldus mede organisator Piet Luyckx. „Daarom kom je er nooit meer van af want er bestaat geen medicijn tegen". Uitslag: Enkelspan pony's: 1. J.P. Swart, Putten, 104,5 strafpunten; 2 Sjef Beers, Den Burg, 158 straf punten; 3. P. Blokpool, Voorburg, 192 strafpunten. Dubbelspan pony's: 1 Theo Cillekes uit Haar lem (123,5 strafpunten); 2. J. Smidt, Wieringer- werf (129,5 strafpunten); 3 J. Keyser (151 strafpunten). Enkelspan paarden: 11. J. Mak uit Eelde (123,5 strafpunten); 2. Rein Eelman, Texel (138,5 strafpunten); 3. B. Gosschalk, Epe (155 strafpunten). Dubbel- an vierspannen: 1. Theo Vreugdehil uit De Lier (116,5 strafpunten); 2 B Smit, Ug- helen /125,5 strafpunten); 3. Theo Pennings uit Noordwijkerhout (127 strafpunten). Aan de Noordhollandse kampioen schappen sportvissen deden 13 Texelse vissers mee. De Texelaars behaalden zondag op de afsluitdijk een slecht re sultaat. De beste Texelaar, Paul Verha gen, eindigde op de tiende plaats, met 72 centimeter vis. Eerste werd J. Old- mans uit Anna Paulowna met 131 cen timeter. In totaal deden er 145 vissers mee. De vangsten van de overige Texelaars waren: Wim Moor 36 cm; Herman Boks 34 cm; Cor Huisman 28 cm; Jan Jacob Keijser 27 cm en Theo Buren 22 cm. Zondag 11 oktober wordt de laatste wedstrijd in de serie om het Texels kampioenschap gehouden. De wedstrijd begint om 8.00 uur aan de IJsdijk, tegenover Nieuw-Buitenheim. Feest - party - verjaardag - getrouwd - jubileum - geslaagd - 100-jarig bestaan - opening van uw nieuwe zaak - bevorderd, enz., enz. U hebt iets te vieren en u bent van pian een feestje te geven voor fa milie en vrienden. Maar u wilt dat feest beslist thuis houden. ïr Wij passen ons aan aan uw wensen en uw budget Twee of tweehonderd personen, het aantal geeft ons geen problemen. U heeft bij ons onbeperkte mogelijkheden, in alle prijsklassen. diverse salades diverse soorten borrelhapjes -6- diverse hors d'oeuvres diverse koude buffetten diverse warme buffetten diverse barbecue's diverse warme maaltijden Wij leveren u alles volledig compleet, met servies, bestek, glaswerk, desgewenst met vakkundig personeel. Diverse mogelijkheden met muziek. it it Wilt u een tuinfeest geven, dan hebben wij de beschik king over diverse maten party- of feesttenten, met en zonder vloer, eventueel volledig ingericht. Bent u van plan een feest te organiseren, bel uw gastheer Jan C. Stolk, 02226 - 310 en wij maken vrijblijvend een passende offerte voor een geslaagd feest. 6 OKTOBER 1987 TEXELSE COURANT PAGINA 9 .natte hindernis" In het bos b/J de Rondweg wordt zonder eerzelen genomen [else Boys is er in de uit- dstrijd tegen Kwadijk weer niet geslaagd om de eerste winst dit seizoen binnen te halen, nk de Grave en Alfred Bakker nog steeds geblesseerd, zodat jnior Eric Schneider zijn compe- idebuut voor Boys 1 maakte als isbuiten. Na zo'n 20 minuten ist Paul de Grave ook gebles- rd uitvallen en nam Richard is (eveneens A-juniorl zijn its in. idijk wist met vele aanvallen goede |J kansen te creëren, maar sprong slordig met deze kansen om. Zelfs een leeg doel werd naastgescho- Na een half uur kwam Kwadijk op voorsprong. Een opgekomen fenvelder kon uit een voorzet van its hard inschieten. Vijf minuten la ter werd er bij een corner van Kwadijk niet alert ingegrepen door de Boys achterhoede en kon een Kwadijk- aanvaller van dichtbij inkoppen. Vlak voor rust nam Jan Zijm een vrije trap en kopte Bert Witte over de uitlopen de keeper. Na de rust wisten de Boys het spel iets naar zich toe te trekken. Vooral Kees van Heerwaarde was op het mid denveld een plaag voor zijn tegenstan ders. Kansen op de gelijkmaker kwa men er ook, mede dankzij de aanval lers van Kwadijk, die bij uitgespeelde situaties steeds weer over een naast schoten. Eric Schneider liep op links zijn tegenstander eruit, maar zijn schot ging net voorlangs. Ronald van de Wetering zag zijn kopbal op de paal belanden, Bert Witte raakte de buiten kant van de paal en Eddy Barhoret zag zijn harde schot gekeerd door de goed spelende Kwadijk-keeper. Toen een invaller Kwadijk uiteindelijk op een 3—1 voorsprong bracht, brak hiermee de weerstand van de Boys. Kwadijk liep nog uit tot 4—1 en weer keerden de Boys met lege handen naar het eiland terug. stuurboordstag is doorge- daar is geen twijfel over", us Donald Kenbeek uit Haarlem ns catamaran van het type irt" op de tweede dag van het in 20 september gehouden else Kampioenschap catamaran- en bleek te zijn gesaboteerd, s het niet tijdig was ontdekt, den we duizenden guldens ade op kunnen lopen". beek, die doorgaans samen met zoon Remco zeilt heeft het feit ge- bij de Texelse politie en zal offi- aangifte doen zodra hij weer op is. Of dat tot aanhouding van de ër zal leiden betwijfelt hij. „Het natuurlijk niet worden uitgezocht, t niemand heeft iets gezien". Een k daarvoor werden twee waarde- kompassen gestolen van de Cata lan van Bart Boon, die bij dezelfde kdorper Kustzeilvereniging is aan- oten. Denkt Kenbeek dat de twee n met elkaar in verband staan? s, want die kompassen vertegen- «digen een bepaalde waarde en doorzagen van een stag natuurlijk aldus Kenbeek. De zondag 'op hij ontdekte dat aan zijn boot geknoeid ging hij voor de start eerste manche even het water im zijn materiaal te testen. Het «fat de mast niet helemaal naar stond en hij en zijn zoon bega- tich naar de kant om deze op- te richten. Daarvoor werd eerst akboordstag wat losser gemaakt ën Kenbeek dat ook bij de stuur- istag wou doen ontdekte hij dat was beschadigd op de plek waar beschermhoesje over de binding ■'k ging er vanuit dat de stag was oken. We hebben de cattrack ge- en de boot naar de vereniging wd om er een reserve stag op te die ik gelukkig had. Omdat de- •s te kort was en we toch wel een de smoor in hadden over de haalpech ging de wedstrijd niet naar het ergste kwam pas toen ën het water afkwamen en ie- zei dat die stag was gesabo- teerd", aldus de Haarlemmer, die het eerst niet kon geloven. Toen ook mede CKZ-leden Herman Boks, Hans Zuide- ma en Martin Warnaar van mening bleken dat er moedwil in het spel was, raakte Kenbeek daar ook van door drongen. Hij nam het bewijsstuk mee naar Haarlem en bracht het bij de im porteur van zijn boot. Deze twijfelde niet aan sabotage. „Kijk, zo'n stag kost f120,— en daar is wel overheen te komen, maar wat was er niet voor schade geweest als de stag op zee was gebroken? Dat kan van f1000 tot flO.OOO— oplopen of nog veel meer als het bij de start zou zijn ge beurd en de mast was op een paar an dere boten gevallen. Je verspeelt je zeilen, je zeillatten, de mast kan door de romp vallen, je zou zelf gewond kunnen raken. Het gemene is, dat ze het beschermkapje er weer overheen hebben gedaan, zodat het helemaal niet opviel", aldus Kenbeek, die de doorgezaagde stag mee zal nemen naar Texel om aan de politie te kunnen tonen. Hij verwacht niet dat er veel uit een eventueel politieonderzoek zal ko men. „Wij hebben hier stadservarin- gen met de politie, die doen niet veel aan zulke kleine aangiftes maar mis schien is dat op Texel anders". Gerard Monen, ook lid van de CKZ zegt te hopen dat de dader iemand van buite naf is. „Maar mocht het iemand zijn van ons, dan zou deze persoon zeker niet in de vereniging thuishoren", aldus Monen, die de stag zelf heeft gezien en stellig meent dat het geen sponta- nebreuk is. „Je kunt er niets aan doen, want er is geen bewijs. Door praten over dit onderwerp binnen de vereniging heeft geen zin volgens mij, dan krijg je alleen maar vage beschul digingen over en weer zonder enkel bewijs. We moeten verder en kunnen het beste maar gewoon proberen dit incident zo snel mogelijk te vergeten". Vrijeschool leraar Erik Gunnar Gijbeis spreekt op vrijdag om 20.15 in de Schakel te Den Burg over de zintuig ontwikkeling en sociaal gedrag, zoals onverschilligheid, agressie, vandalisme en drugsgebruik. Dit thema sluit aan op de lezing die dokter Campagne heeft gehouden over zintuigontwikke ling en ziekte. Voor ouders en opvoe ders is het belangrijk te weten dat zin- tuigelijke indrukken die in het onderbe wustzijn worden opgenomen van grote invloed kunnen zijn op de ontwikkeling van onze gezondheid en het sociale le ven. De kosten bedragen f4,—.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 9