„Varensgasten en ander volk" spannend en realistisch boek PvdA-fractie pleit voor golfbaan Lokale omroep kom niet op de kabel Geen ruimte voor IKV-tentoonstelling Gastanks weg? Vernielingen in De Koog ,,Nu of nooitonder voorwaarden Daalderschool vraagt opnieuw om geluidswering ^ARENSQASTErt en ander vtylk^ Ploegwedstrijden uitgesteld Nieuw bestuur begint met schone lei ii Opbrengst Lionsveiling wordt uitgereikt Vinzenco valt in de prijzen Komplete maaltijden bij „Honger hoeft niet" Toch subsidie voor studie- en Beroepskeuze 10 Gezamenlijke kerkdien Waddencombinatie Hond gewond Antenne verniel! PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 13 OKTOBU JAN 1 BREMER HENK SCHOORL In het boek „Varensgasten en an der volk" vertellen Jan T. Bremer en Henk Schoorl over vier eeuwen bedrijvigheid aan de kusten van Hollands Noorden, waarvandaan in vroeger tijden vele expedities start ten, variërend van walvisvaders tot Oostindiegangers. Wetenswaardig heden zijn gevat in spannende ver halen. die worden geïllustreerd met zwart /wit tekeningen en fo to's. In een woord vooraf vertellen de au teurs dat zij een aantal 18e eeuwse rei zen vol avontuur hebben beschreven aan de hand van nog niet eerder ge publiceerde archiefgegevens. Ook over het volk dat vol angst en zorgen thuis achter bleef wordt verteld. In 1983 is van Bremer en Schoorl het boek „Volk aan het Marsdiep" ver schenen en met dit nieuwe boek, dat deze maand is uitgekomen, sluiten zij de verhalencyclus af. De vertellingen stammen van de late middeleeuwen tot in het begin van de 19e eeuw en gaan met name over de kop van Noord Holland en Texel. Voetnoten In het eerste hoofstuk gaan de schrij vers in op de Kog, een in de 14e eeuw veel gebruikt type handelsschip. Een conflict tussen Hollanders en Han zesteden in de 15e eeuw wordt uitge diept onder de noemer: „Oorlog in het Marsdiep". Om de oorzaken van de crisis en de honger in de noordelijke gewesten tussen 1483 en 1492 beter te begrijpen gaat aan het verhaal over „Graan voor Texel" een kort historisch overzicht vooraf. In de 16e eeuw kwa men Lutherse en Wederdoperse stro mingen naar Texel. Er vonden veel ar restaties plaats van inwoners die zich inlieten met de golven. Na de „aan val" van deze geloofsovertuigingen was het calvinisme de derde pro testantse schokgolf die de Katholieke kerk op Texel kreeg te verduren. „Lief de, hou en trouw in noordelijk Noord- Hollandl omstreeks 1600" is de titel van een hoofdstuk over de omgang en vrijage van jongelui, gereglementeerd huwelijk, trouwbelofte en -penning huwelijksvoorwaarden en kerk, staat, overspel en prostitutie. Storm heeft in vroeger eeuwen altijd veel ellende op geleverd, ook in de 17e en 18e eeuw, waarbij erop wordt ingegaan dat niet de branding maar de stroom het grootste gevaar opleverde. Een aartsvader op de Eierlandse De tentoonstelling „Oost Europa? Dat zoeken we op" van het Interkerkelijk Vredesberaard (IKV) komt niet naar de expositieruimte van het raadhuis. Uit de door het IKV verstrekte techni sche gegevens konkludeerde de ge meente dat de gemeentelijke ten toonstellingsruimte te laag is om alle onderdelen te kunnen plaatsen en dat is aan het IKV meegedeeld. De ten toonstelling „Oost Europa? Dat zoeken we op" is bedoeld om de ongunstige vooroordelen die in het westen leven jegens de Russen en andere mensen in Oost Europa te bestrijden door het propageren van persoonlijke kontakten tussen west en oost. „Het is niet waar dat op last van de gemeente voor de winter alle propaangastanken die binnen de bebouwde kom staan wegmoeten", aldus Rob Buitenweg van de afde ling milieuzaken van de gemeente, die hiermee het gerucht ontzenuwt dat rondging in Oosterend. Daar had men gehoord dat de gemeente „zachtmatige dwang" gaat gebrui ken en aansluiting op aardgas zou verplichten. „Flauwekul", vindt Buitenweg. „Het beleid van de gemeente is al jaren dat hinderwetvergunning voor nieuwe pro- paangastanks binnen de bebouwde kom worden geweigerd en dat de bestaande tanks worden afgebouwd. Maar dat gaat heel geleidelijk, in over leg en zonder dwang. Alleen als direct gevaar dreigt treden we op", aldus Buitenweg. Met het ombouwen van installaties in huis van propaan naar aardgas is veel geld gemoeid en het zou niet juist zijn dat op korte termijn af te dwingen. „In de toekomst moe ten ze wel weg, maar dat is een lang zame gang", aldus Buitenweg, die on langs met het districtshoofd van het gascentrum Noord-Nederland J. Visser een inspectietocht heeft gemaakt langs enkele tanks. Dat was met het oog op de vervanging van ondeugelij- ke tanks. „Daarbij is misschien wel ge zegd dat hij op den duur hier zijn af zetgebied verliest, maar niet dat dat al gauw is. Misschien heeft iemand dat gehoord en verkeerd opgevat en is zo het gerucht ontstaan. Maar het is dus niet waar dat we de mensen deze win ter in de kou zetten". kwelder gaat over de „struggle for li fe" op het eenzame „Quelderhuis" van 1699-1763. Texel werd in 1629 verbon den met Eierland zodat de hoge vloe den vanuit zee de oostelijke wadvlakte niet meer overstroomden. Er onstond een prachtig maar verradelijk land, want een plotseling opstekende storm veranderde het zo mooie oppervlak in een kolkende watermassa. Een halve eeuw bleef dit gebied het domein van uitsluitend vogels, maar toen werd het eerste huis gebouwd. De pest liet ook Texel niet ongemoed. Van 1678 tot 1806 werden voorschriften afgekondigd tot wering en isolering van besmettelij ke ziekten: lazaret en quarantainebarakken. In de 18e eeuw was vrouwenarbeid heel gewoon: Heimeiden en tur- fonsters werkten om brood op de plank te brengen. Zwaar slopend werk. Een berechting van een babymoord uit 1733 komt aan de orde „die niet en weet die niet en deert". In de eerste helft van de 17e eeuw had de grote zandplaat „De Hors" on geveer de ligging van de huidige Ra zende Bol. Het Spanjaardsgat liep, evenals het Molengat nu, dicht onder de Texelse wal. Grote zeilschepen maakten er nauwelijks gebruik van. Amsterdammers hadden belang bij de ontwikkeling van de Hors en de Mok- baai en stuurden medewerkers van de stadswerken- en gebouwen om de zaak te bekijken en rapport uit te bren gen. Stroomschuring ondermijnde de kust van 1753 tot 1784 en veroorzaakte een dijkval. Stormen richtten zware schade aan. Experts werden ook toen al om advies gevraagd. Gigantische bedragen werden geïnvesteerd in de kustverdediging. Vangstbeperkende maatregelen zijn op dat moment een actueel gegeven. In 1761 kwamen de geeptrekkers er ook al door in het nauw. Uit 1722 is een verslag uit een journaal van de walvisvader Jan Jong- kees. De prinsgezinden draaiden dol op Texel in de periode van 1785 tot 1788, zo wordt verteld in een verhaal over bandeloosheid. Ook over de reis die Napoleon eens maakte naar de kop van Noord Holland wordt uitge breid geschreven. Achterin het boek zit een uitgebreide literatuurlijst. Het boek heeft niet alleen geschiedkundige waarde doordat het een goed beeld geeft van het vroegere leven en wer ken in onze omgeving maar het is ook een spannend boek. Lastig is dat de nummertjes van de voetnoten pas aan het eind van het hoofdstuk worden verklaard, want dat geeft nogal wat geblader, te meer daar het wemelt van zulke noten. De illustraties zijn sober. In de nacht van zaterdag op zondag zijn vernielingen gepleegd aan auto's van gasten van hotel „Opduin". De wagens waren op het pad naar het strand geparkeerd wegens verbouwing van het hotel. Twee auto's hadden lak- schade opgelopen, waaarschijnlijk doordat ertegenaan was geschopt, van vier waren de antennes vernield en van een onbekend aantal auto's had men de banden leeg laten lopen. Tenzij alsnog duidelijk wordt ge maakt dat werkelijk unieke land schappelijke belangen op het spel staan, steunt de PvdA-fractie van de Texelse gemeenteraad de plan nen voor een golfbaan bij De Krim. Dit blijkt uit een schriftelijk pleidooi dat de fractie heeft gestuurd aan me vrouw M. de Boer, de PvdA- gedeputeerde voor ruimtelijke orde ning. Zoals bekend staat het dagelijks bestuur van de provincie tot dusver af wijzend tegenover de golfbaan, omdat hierdoor natuurgebied zou worden aangetast. Een dergelijk standpunt is ook verwoord door de werkgroep Landschapszorg en de Stichting Duinbehoud. De PvdA fractie heeft zich tot dusver terughoudend opgesteld. Een officieel standpunt was nog niet vertolkt, om dat het golfbaanvraagstuk alleen op „informatieve" wijze aan de orde is gesteld. Van een echte procedure is tot dusver geen sprake. Nu of nooit Dat PvdA standpunt is er nu dus wel. Het werd bij de PvdA-gedeputeerde op tafel gelegd omdat er volgens de frac tie sprake is van een „nu of nooit" si tuatie. De financiële mogelijkheid om de golfbaan te stichten is binnenkort verkeken. Het hangt samen met de op hande zijnde bouw van een nieuwe se rie Colthof-bungalows en de prijsstel- Medezeggenschapsraad, ouderraad en directie van de Jacob Daalder- school in Oosterend voeren op nieuw actie om in de lokalen van de school geluidsabsorberende voorzieningen te krijgen. Het akoestische probleem waarmee de school kampt is ontstaan na het ver wijderen van de zachte vloerbedek king, wat nodig was omdat verschil lende leerlingen allergisch waren voor stof en huismijt die zich in het materi aal ophoudt. De kinderen lopen nu weer over het linoleum dat veel lawaai geeft. De schoolleiding is van mening dat de gezondheid hierbij in het ge ding is en wil dat de gemeenteraad om die reden geld uittrekt voor verbe tering. Dat is al eens eerder aan de or de geweest, maar er gebeurde niets omdat de huidige vloerbedekking op zichzelf voldoet aan de eisen van het bouwbesluit. De zg. Londo-normen (een systeem waarvan het rijk zich be dient voor de vergoeding van benodig- heden in het onderwijs) voorzien niet in het verbeteren van de akoestiek in de schoollokalen, zodat de kans groot is dat de gemeente de kosten hele maal zelf moet betalen. De Daalder- school wil zich hierbij niet neerleggen en vraagt om voorzieningen in drie lo kalen, waarmee totaal f4500,— is gemoeid. ling ervan. Colthof is bereid een flink bedrag in de golfbaan te steken omdat hij daarmee de waarde van de in de direkte omgeving te bouwen bunga lows vergroot. De verkoop van de nieuwe serie gaat binnen enkele weken van start. De PvdA-fractie is ter plaatse gaan kij ken, heeft gesproken met de initiatief nemers en met de directie Landelijke Gebieden en Kwaliteitenzorg van het ministerie van Landbouw. De fractie erkent de natuurwaarde van het terrein maar heeft geconstateerd dat hiermee rekening wordt gehouden door een re cente wijziging in het golbaanplan, waardoor het overgangsgebied tussen duinen en polderland wordt gespaard en waardoor negen hectaren bollen- grond aan het golfbaanterrein wordt toegevoegd. Aanleg van de baan ten noorden van het Krimbos of oostenlijk van het oor spronkelijke plangebied is financieel onhaalbaar. Een punt van belang voor de fractie was de onzekere situatie die ontstaat als het golfbaanplan definitief wordt afgewezen. Het is allerminst ze ker of het desbetreffende terrein dan een bestemming zal krijgen om de na- tuurwetenschappenlijke waarden veilig te stellen het is dus ook de vraag of die waarden op den duur in stand kunnen blijven. „Het is in hoge mate twijfelachtig of een niet-agrarische bestemming het zal halen". Waarbij wordt aangetekend dat een deel van- het gebied al in cultuur is gebracht en dat uitbreiding daarvan „op de loer" ligt. De fractie gelooft blijkbaar niet zo erg in het unieke karakter van het natuur- en landschapsschoon in het betreffende gebied maar sluit het ook niet uit. En mocht er wer kelijk sprake zijn van een uniek ge bied, dan zal men het nu positieve standpunt ten aanzien van de gol- baan alsnog herzien. De natuurwaarde zal dan wel tot uit drukking moeten worden gebracht in een beheersplan, waarop de overheid invloed kan uitoefenen en waarvan de naleving moet worden gecontroleerd. De fractie vindt verder dat het aantal holes van de baan moet worden geli miteerd tot negen. Latere uitbreiding is alleen acceptabel als dat ten koste gaat van uitsluitend agrarisch gebied. Het een en ander in acht nemend wordt positieve besluitvorming bepleit ten aanzien van dit „voor de Texelse economie niet onbelangrijke" projekt. Te nat. Dat is de reden waarom het Texels kampioenschap ploegen werd afgelast. Geprobeerd wordt het alsnog te houden tegelijk met de provinciale ploegkampioenschappen die komend weekend op Texel plaatsvinden. In de komende krant zullen tijd en plaats worden doorgegeven. Vier eeuwen bedrijvigheid aan de kusten van Hollands Noorden maar wel functioneel. Op de kleurige omslag staat een fragment van een schilderij van Ludoph Backhuysen uit 1666 voorstellende de terugkeer van de „Hollandia", het eerste vlaggeschip van Admiraal De Ruyter, in het Lands- diep. Het boek werd medemogelijk ge maakt door de steun van het Provinci aal Anjerfonds en het Provinciaal Bestuur van Noord Holland. Het werd uitgegeven door Pirola in Schoorl en kost ƒ32,50. Aan een aantal geselecteerde doe len zullen donderdag om 19.30 uur diverse bedragen worden uitgereikt die afkomstig zijn van de op brengst van de Lionsveiling. Deze opbrengst bedroeg ruim ƒ40.000,—. Het gaat gebeuren in De Pelikaan. Een gedeelte van de opbrengst gaat naar het Tesselhuus voor de bekosti ging van de gratis vakanties voor spierdystrofierolstoeltoeristen. Na nog te voeren overleg met het Foster Parents plan zal een bedrag worden besteed aan de derde wereld. Ten behoeve van de komende actie „Honger hoeft niet" en in aansluiting met de Unicef-sponsorloop voor de polioactie in Indonesië is een garantie bedrag beschikbaar gesteld voor een eventueel financieringstekort. „Up to date'-apparatuur voor de ziekenomroep De Lichtboei zal worden bekostigd en de nieuw in het leven te roepen stichting Paardrijden voor ge handicapten ontvangt een bedrag als startkapitaal voor de voltooiing van de opstapsteiger, aankoop zadels en mis schien zelf de aankoop van een pony of paard. Momenteel wordt gebruik gemaakt van pony's en zadels van par ticulieren. Ook is geld beschikbaar voor North Sea Lions Project '87/88. Dit internationale project van Lions- clubs die zijn gevestigd rond de Noordzee, gaat om een waterleiding in Rwanda. Voor de aanleg van de twaalf kilometer lange leiding hebben diverse sponsors zich al garant gesteld. Voor de kosten van tappunten en reservoirs stellen North Sea Lions zich gezamelijk garant. Voor onverwachte situaties houdt de fondsverdelingscommissie een gedeelte achter de hand. ondernemers-aktiviteiten Pizzeria Vincenzo uit de We verstraat heeft goede resultaten behaald in een internationaal con cours. dat op 28. 29 en 30 septem ber werd gehouden in Roossen- daal. Het ging hier om de laatste van een serie van tien wedstrijden die de afgelopen maanden door heel Europa zijn gehouden. De eerste prijs-winnaars van de tien concoursen zullen in maart in Italië tegen elkaar uitkomen. Bij het concours, waaraan vijftig pizze ria's vanuit het hele land deelnamen, behaalde Vinzenzo een eerste prijs sa men met pizzeria Volente uit Breda. Het ging bij deze wedstrijd niet alleen om het maken van pizza's, maar ook de cassata, het Italiaanse ijs, werd ge proefd. De jury bestond uit concurren ten van de deelnemers, uit vijfenveer tig andere pizza-bakkers. Vinzenzo ver vaardigde een „pizza Agnello del Texel" (met Texelse lamsham) en een „Pizza Gullit" (met inktvis). Daarnaast presenteerde hij als ijs „Fior di Sicilia" (bloem van Sicilië), Alle drie de ge rechten waren gemaakt naar eigen re cept en mogen een jaar lang door geen enkele andere pizzeria worden verkocht. Het in Roosendaal behaalde resultaat betekent dat Vinzenzo in maart in Pietralicina in de Italiaanse provincie Benevento mag strijden op het Wereldconcours. Om deze zaak extra chacet te geven, komt donderdag de Italiaanse consul naar Texel, om bij Vinzenzo de be kroonde gerechten te komen proeven. Ook zal Vinzenzo een klein feestje voor genodigden geven, maar donder dagavond vanaf zes uur zijn de win nende pizza's gewoon verkrijgbaar in de Weverstraat. Na donderdag zullen de gerechten gewoon op de kaart wor den bijgeschreven. Het plan om in afwachting van een ethervergunning alvast met lokale radio-uitzendingen te beginnen via -de kabel van Kabeltex in Den Burg, is van de baan. Gebleken is dat op de kabel wel veel televisietoestel len worden aangesloten maar voor lopig nauwelijks radio's. Bovendien ziet het er naar uit dat de etherver gunning nu toch echt spoedig zal komen, zodat het in zee gaan met Kabeltex ook om die reden niet de moeite waard is, nog afgezien van de kosten. Dit werd gisteravond meegedeeld in de jaarvergadering van de Stichting Loka le Omroep Texel, in dorpshuis d'Ouwe Ulo. Waarnemend voorzitter Ruud Nooij vertelde dat de zendmachtiging van het ministerie van WVC zal wor den verstrekt na afloop van het experi ment met lokale radio dat momenteel in enkele plaatsen in het land wordt gehouden en nadat de radiocontrole dienst van de PTT akkoord is gegaan. Pas als PTT vergunning heeft gege ven, komt de machtiging van WVC. Verwacht wordt dat het in januari of februari zover zal zijn. Locatie Wat betreft het onderkomen ('lokatie') van de Texelse radio ziet het er minder hoopvol uit. Diverse mogelijkheden zijn bekeken maar een betaalbare oplossing heeft men tot dusver niet op het oog. Enige hoop werd in de rondvraag van de vergadering gewekt door medewer ker Dick Oudendag die ontdekt had dat het PTT-gebouw aan de Waal- derstraat misschien als studioruimte beschikbaar is. Dat zou ook technisch voordeel bieden want dit is ook een geschikte plaats voor de zender. De „Honger hoeft niet" is het thema van de driedaagse derde wereld- manifestatie die vrijdag, zaterdag en zondag in Den Burg wordt ge houden. In andere zin geldt het ook voor de tweede dag van de manifestatie zelf, want zaterdag, tijdens de tentoonstelling in het Kotex tentoonstellinggebouw in De Mars. zullen van 17.00 tot 20.00 uur niet alleen kleine hapjes uit de der de wereld worden geserveerd maar ook kleine complete maaltijden, te gen betaling van f7,50. Saté is zelfs al verkrijgbaar vanaf 12.00 uur. Ter aanvulling van het programmaover zicht dat in de vorige krant stond ver melden wij ook nog dat het optreden van de Surinaamse band op vrijdaga vond in manege Akenburg voor iede reen (dus niet alleen voor degenen die bij de sponsorlopen zijn betrokken) toegankelijk is voor f4,—. Dezelfde band zal optreden tijdens het zaterdag- middagprogramma voor kinderen (va naf 14.00 uur) in het Kotex-gebouw. „Honger hoeft niet" is geen aktie van Novib alleen; ook kerkelijke en land bouworganisaties doen mee. Het college herroept haar besluit van 23 juni om aan de Stichting voor Studie- en Beroepskeuze in Noord-Holland geen subsidie te verlenen. Er komt alsnog een bij drage van 14 cent per inwoner voor 1988. Aan het eind van dat jaar kan worden overwogen of opnieuw subsidie zal worden gegeven. In juni besloot het college de bijdrage van 20 cent per inwoner aan de Stich ting voor Studie- en Beroepskeuze in te trekken. Dit werd gedaan omdat Texel geen of weinig gebruik zal ma ken van de diensten van de stichting. Het ambtelijk advies zei verder dat door allerlei fusies en een gewijzigd ta kenpakket de rol van de stichting „wa zig" was geworden. Inmiddels is ge bleken dat die rol minder wazig is dan werd verondersteld. De stichting richt zich nu meer op leerlingen van het voortgezet onderwijs dan op de studie voorlichting voor lagere schoolleerlin- gen. De activiteiten worden maar voor een heel klein deel gefinancierd uit bij dragen van gemeenten, maar voorna melijk door subsidie van het ministerie van onderwijs en wetenschappen en Sociale zaken. Voor 1988 heeft de stichting een beroepskeuze- en oplei dingsproject voor Texel op het pro gramma staan. Als de aanvraag om subsidie bij gemeente Texel niet zou worden ingewilligd, dan zou de stich ting bereid zijn om zelf te betalen uit de bijdragen van andere gemeenten. Het gaat hier om een bedrag van ƒ15.000,—Het zou niet aardig zijn als de gemeente de subsidie in zou trek ken juist als de stichting werkt en meebetaalt aan een projekt op Texel. Daarom is besloten de bijdrage van 14 cent per inwoner nog een jaar te betalen. est be M zendantenne kan hopelijk wordei plaatst in de nieuwe straalzendrn m vlak naast het gebouw. De zendapparatuur moet nog «5 s aangeschaft. Door Piet Hoogeth s|a werd vorzichtig geschat dat hieri een bedrag van omstreeks /20.(j gemoeid zal zijn. Op dit moment schijnt nog geen goedgekeurde ratuur op de markt te zijn. Nieuw be: De bestuurscrisis waaronder de Omroep de afgelopen maanden ging, is uit de wereld. Met algen stemmen werden gisteravond dn nieuwe mensen in het algemeen bestuur gekozen en die werden; gens mèt twee mensen van dei garde (Piet Hoogerheide en Rue Nooij) in het dagelijks bestuur I» noemd, zodat er nu dus weeree gelijks bestuur van vijf man is frisse moed en een schone leis# slag kan gaan. De nieuwelingen 'PP de RSG-conrector en aankomen Martin de Weijer, „Panorama"tfi Ari van Hardeveld en de psychd Jeroen Nauta. Zij hoorden tot 4 vele personen die de afgelopen den werden gepolst voor ee bes functie, hoewel ze tot dusver w met lokale radio te maken hebbe had.Ze waren geschrokken van persberichten over de bestuursm ;|j bij de omroep en vonden dat er moest gebeuren om de boel ws de grond te krijgen. Het nieuwe lijks bestuur zal de functies onde^Hor verdelen. Ruud Nooij werd er met enige toe gebracht om zich kandida; stellen. Hij stemde in onder vr de dat hij na maximaal een jaar een ander wordt vervangen. Het oude dagelijks bestuur hi verplichtingen en inspanningen de functie waren verbonden di onderschat, zo verklaarde Nooij nieuwe bestuursleden hebben geval duidelijk de horen gehad van hen wordt verwacht. Martini Weijer (die bezig is een rechtei af te ronden zodat hij welkome sche kennis kan inbrengen) tentieverklaring door de Heiligel nus te citeren: „Ik weiger de niet". De in redelijk aantal opgekomi meen bestuursleden gingen al met enkele wijzigingen van de ten. Om dat meteen rechtsgeli kunnen afhandelen werden te vergaderingen na elkaar gel De eerste bijeenkomst trok ecl het aantal bestuursleden dat m voor een geldig besluit. De wij waren niet van ingrijpende of Ie aard en werden merendeels bracht op advies van WVC. De paste statuten zullen aan de teraad worden voorgelegd alvi naar de notaris gaan. Tijdens de vergadering werd m scussieerd over de vraag of he lijk is dat medewerkers van de zitting kunnen hebben in het d bestuur. De meeste aanwezigen den dat ongewenst. Het bestuit de medewerkers tot de orde km roepen en kunnen er daarom br 1J( niet zelf medewerker zijn. Hoe: lurv cies zit met de verantwoordelijk |[,UI zal nog worden geregeld in het tiestatuut en het huishoudelijk reglement. Zolang de omroep niet echt ad is er geldelijk nog niet zoveel s jej'u hand. Uit de zeer simpele finart ,;t stukken bleek een batig saldo* (n v ƒ1513,23 over 1986. In dat jaar; >,9I voor ƒ2336,45 aan kosten gema Zodra de omroep in de lucht ko op jaarlijks ƒ20.000,— van de gr 1^ te worden gerekend. Dat bedrag voor dit jaar al op de begroting omdat de omroep nog niet o'hfipun dat opgeschoven naar volgend, ,v dan beschikt men, zo legde Pik gerheide uit, dus over ƒ40.000,- en 1 te den midc -sties De hervormde gemeenten vanl(,ee Cocksdorp, Oosterend en Ouda 5 C| houden zondag een gezamelijkt in het kerkje van De Cocksdorp dienst begint om 10.00 uur en ganger is Ds. de Jong uit Oost «s De zondagsschool begint om Een 22-jarige Oosterender heeft morgen een hond aangeredenk man uit Den Hoorn. Hij is bijl* 1 gebleven tot de politie arriveent d de hond overbracht naar de die e' iet r Van de auto van een vrouw uil Burg werd vrijdag de antenne ken. De wagen stond de Burgerhoutstraat. Klei mee 1 fl uty' We iur old erki verf en a cor een en lerw de kleit Slijke

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 2