AEEND4 Texelaartjes tl FAMILIEBERICHTEN xelslag 2 ft winnen n n collecte voor nger hoeft niet' ilaagd Boze brieven voor gemeenteraad Knuffelpoppen zelf maken oor dressuur cesvol lie t nos, [IKZEGGEN WÖÜ7] Eerste nederlaag ZDH Voetballer mishandeld Scoutinggroepen naar Amsterdam Betaalwijze Texelaartjes Bï' sdAG 13 OKTOBER 1987 TEXELSE COURANT PAGINA 3 iweede team van badmintonvere- Texelslag, blijft de reeks over- jngen voortzetten. De ene na de is ploeg moet tegen dit viertal in itof bijten. Zondag was het Zee- (O, dat het onderspit moest in. rêl Zeemacht 10 op de tweede I |S in de competitie staat, kon lerh s|ag 2 met een 5—3 overwinning lien (,uis gaan. De twee damesenkels iO.B ;ten het verlies van beide here ls weer goed en ook de dames- il moest gewonnen worden om de stand gelijk te houden, nadat de herendubbel in drie sets was verloren. Met de beide mixen wist Texelslag zich verzekerd van een overwinning. Beide partijen werden met drie sets zwaar bevochten, maar gewonnen. In tegenstelling tot het tweede team, won Texelslag 1 zondag gemakkelijk van Flash 10. Van de herenenkels werd een partij gewonnen en één verloren. De beide dames wonnen. Beide dub bels werden gewonnen en van de mixen werd eveneens een partij ge wonnen en een verloren. Texelslag 1 kon met weinig moeite met een 2—6 overwinning behalen. Beide teams zijn volgende week vrij. janisatoren van de driedaagse statie „Honger hoeft niet" die pd weekend wordt gehouden in lurg, verzochten ons erop te wij- Rui! ,en kate van c'eze act'e Niirr bekende wijze langs de huizen gecollecteerd. Het is ook niet de °j ling dat contant wordt betaald dnemers van de sponsorlopen ippen om een bijdrage per kilo- Men wil slechts toezeggingen. :l' ng komt later bij de aanbieding [afgestempelde sponsorkaart, I bovenstaande wordt gewezen afgelopen dagen kinderen zijn geweest met collecteren en de suggestie hebben gewekt was voor de Derde Wereld- an het komende weekend. ur b- erej is di lei a igen mem a' rchol ot aen besi !r ebbs van ursi it et I wa|e academie voor bouwkunst te idam slaagde Lodie Trap voor oné doma architect HBO. Dinsdag 13 oktober: In „Eben Haezer" begint om 19.30 uur een bijbelstudiebijeenkomst van de Bapthistengemeente. Thema: „Uitver kiezing". leder is welkom. De gemeenteraad vergdert in het raad huis, aanvang 19.30 uur. In dorpshuis d'Ouwe ULO vergadert de genealogische afdeling (stamboomon derzoek) van de Historische Vereniging Texel, aanvang 20.00 uur. Ook be langstellende niet leden zijn welkom. Woensdag 14 oktober: Van 9.00 tot 12.00 uur wordt ten bate van de peuterspeelzaal Den Hoorn een tweedehands kledingbeurs gehouden in dorpshuis De Waldhoorn. Donderdag 15 oktober: De werkgroep dialect van de Histori sche Vereniging Texel heeft in dorps huis d'Ouwe ULO een bijeenkomst, aanvang 20.00 uur. Ook belangstellen de niet-leden zijn welkom. De raadscommissie voor welzijnbeleid heeft in het raadhuis een openbare vergaering, deze keer 's middags om 14.00 uur. Gesproken wordt onder meer over de aansluiting bij de basis gezondheidsdienst kop Noord Holland, het acquisitiebeleid van sociale werk plaats De Bolder, fraudebestrijding bij sociale voorzieningen, het beleidsplan en subsidiering van „Ecomare" en de bezwaarschriften tegen het gewijzigde sociaal-cultureel jaarprogramma 1988. Zowel de ABOP-afdeling Texel, als de ouderraad, medezeggenschaps raad en personeel van de Jacob Daalderschool hebben een boze brief gericht aan de gemeente over de dreigende bezuinigingen op de Schoolbegeleidingsdienst. In beide brieven is benadrukt dat het stop pen van de subsidie aan de SBD ten koste gaat van het onderwijs en dus van de leerlingen. In de brief van de Daalderschool staat dat de SBD door de gemeente wordt aangeduid als een randdienst, een vlag die volgens de briefschrijvers de lading niet dekt. Naar hun mening opereert de SBD in het hart van het onderwijs. „Bezuinigen op de SBD betekent het laten vallen van een percentage kinde ren dat problemen heeft die zonder hulp van buitenaf binnen het onderwijs niet voldoende kunnen worden opge vangen". In de brief van de vakbond wordt gesteld dat mensen in het on derwijs al onder grote druk staan en dat allerlei tijdverslindende, stress- oproepende maatregelen een aanslag plegen op hen, wat ten koste gaat van het echte lesgeven; Bezuinigingen op het onderwijs hebben al geleid tot ver groting van de groepen. Dat betekent minder aandacht voor het individu. Aantasting van het onderwijs vindt de ABOP aantasting van de fundamenten van de samenleving. „Nu geld binnen halen door fundamenten aan te tasten zal zich in de toekomst wreken", aldus de brief, die is gericht aan het college en de raadsfracties Het laatste weekend van oktober en het eerste weekend van novem ber wordt in het Maartenhuls een cursus gegeven in het maken van de zogenaamde Zonnekindpoppen. Deze poppen worden gemaakt van natuurlijke materialen als zijde, ka toen en wol en ze worden gevuld met ongesponnen schapenwol, zo dat ze zacht en warm aanvoelen. De filosofie achter deze zonnenkind- poppen gaat heel diep en heeft te ma ken met de gedachten over de groei en ontwikkeling van het kind. Daarom worden voor kinderen in de verschil lende leeftijdsgroepen, verschillende modellen poppen gemaakt. Maar alle poppen zijn op dezelfde baisis geënt. Er worden vier verschillende modellen behandeld. De cursus wordt gegeven op 30 en 31 oktober en op 1, 13, 14 en 15 november door Marjolein van Leeuwen-Zwier en kost 7130 per per soon, inclusief materiaal, exclusief vul- wol. De deelnemers zijn het hele wee kend bezig, vrijdagsavonds van 20.15 tot 22.15 uur, zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur en zondags van 10.00 tot 14.00 uur. De cursus wordt gegeven in het Maartenhuis, Ruyslaan 81 in De Koog. Inlichtingen en inschrijvingen kan men krijgen bij Marjolein van Leeuwen-Zwier, telefoon (02208) 96867, vóór 25 oktober. TAXI TOON SMIDT 02220- 2323 ASOCHGH\< in scmiMUS ran l mrumxcf Egmond met Bience op de volte tijdens heer L-proef. zondag gehouden indoor urwedstrijdl in manege 'burg" deden 43 combinaties Klsppertjes" en „Waddenrui- mee. in de ochtenduren wer- B-proeven gereden door zo- h( ac' iny's als paarden. Zij werden eeljsjureerd door de heer De ™ar< lit Anna Paulowna. Bij de aldo' rnwerd Kees Timmer met laan «rste met 118 punten. gemé Fbt kt ;tiien Makelaaar reed met haar ledoc een heel keurige proef en bedrij !Iste bij de pony's met 131 pun. rotinj 1 resultaat levert de combinatie -t u® 'Punten op. Arnold Leystra op Igend i van Oude meli|k' ksdorp ur en om r heeft eden rivei de die UW uit :enne pari werd tweede met 123 punten VVMV l«-w ^UMIVI i nrvi' 'PUnt' voor zowel Jannechien J.OWr old waren dit de eerste winst- en dat geeft hen nu het recht [dlGD te doen aan officiële spring en van de federatie, middag kwamen de L- en M- in de rijbaan. Als jurylid heer De Hoon aanwezig, die 5 combinaties deskundig com- t U05t' jxKS ftfTCM VERZHTWOOPOlUJWKtlQ VBH OC RtOaxtlt toe toegankelijkheid van de 'egen salons van de Teso dub- kan met minimale kosten verbeterd door voor invaliden, 'n andere slecht ter been zijn- comfortabel verblijf in te rich ten van de rijwieldekken. Isole- s bij I* een automaatje voor ,erd f drankje. Hoe luxer hoe Het rijwieldek aan de oost- let meest geschikt voor gehan- en rolstoelgebruikers, mensen lerwagens e.d. omdat de af- de taxi's en auto's op Texel kleinst is. In Den Helder is het Biker, ook daar zit men de oostkant. Jan Bakker Den Burg mentaar of aanwijzingen gaf aan de desbetreffende deelnemers over hun gereden proef. In de klasse L, werden goede proeven getoond. Vooral Sanna Pelgrim met Devil stal de show, zij werd eerste met maar liefst 136 punten (2 winstpunten). In de L2-klasse werd Bea Timmer op Marina eerste met 124 punten. Chloë Weel met Storm werd met 120 punten tweede en behaalde zo haar vijfde winstpunt in de L2-klasse en is nu M start gerechtigd. Anjo Kikkert behaalde met Amber bij de paarden in de klasse L2 een eerste prijs met 120 punten. Om half zes was de prijsuitreiking en kon de organisatie terugzien op een uitstekende wedstrijddag, die precies volgens sche ma was verlopen. Deze wedstrijd werd ZDH was zondag in Spierdijk niet opgewassen tegen het sterke St. George. De Hoornders verloren met 2—0 waarmee de eerste neder laag dit seizoen een feit werd. Trainer Piet van Vliet voegde voor deze gelegenheid voorzitter Ruud Bakker aan de basis toe, ter vervanging van de geblesseerde Marcel Witte. St. Ge orge speelde aanvallend, maar het eerste kwartier gingen de meeste sco- ringspogingen ver naast het doel. ZDH bouwde het spel goed op, maar Frans Stolk onderschepte het gevaarlijke schot. ZDH mocht vijf minuten later vanaf de zestienmeter een directe vrije trap nemen. Deze schitterende inge schoten bal van De Ruyter werd goed gestopt. In de drieënveertigste minuut was een kopbal van St. George wel raak waarmee de ruststand op 1—0 kwam. Direct na rust liep de spanning hoop op door een boogballetje op de ZDH doellat. ZDH kwam in de ver drukking, maar voorkwam koelbloedig verdere achterstand. Schaarse coun ters van ZDH strandden door gebrek aan stootkracht. Zes minuten voor tijd profiteerde St. George van een on bestrafte overtreding en bracht de eindstand op 2—0. geheel gesponsord door de gezamenlij ke kappers van Texel. Uitslagen: B-paarden: Kees Timmer met Mister, 118 punten (1-ste prijs); Joke Dros met Sirenne II, 115 punten (2e prijs). B-pony's Jannechien Makelaar met Medoc, 131 punten (2 winstpunten-1-ste prijs); Arnold Leystra met Ma- riska, 123 punten (1 winstpunt- 2e prijs); Marian van der Geest met Petty, 121+ punten (1 winstpunt-3e prijs) en Caroline van der Geest met Misty, 121 punten (1 winstpunt); Sandra Bakker met Brigitha 120 punten (nu L) L1-pony's Sanna Pelgrim met Devil, 136 punten (2 winst punten, 1-ste prijs); John van der Zwaag met Wendy, 128 punten (1 winstpunt-2e prijs); Liene- ke Roeper met Arabei, 126 punten (1 winstpunt-3e prijs); Jaquelinne Jimmink met Curfew, 125 punten (1 winstpunt); Mariëlle Beers met Noëlle, 122 punten (1 winstpunt) en Ellis van Egmond met Bianca, 120 punten (1 winstpunt). L2-pony's Bea Timmer met Marina, 124 punten (1 wisntpunt-1-ste prijs) en Chloë Weel met Storm 120 punten (1 winstpunt-2e prijs). M-pony'« Evelyn Eelman met Lindy, 119 punten (1-ste prijs) L2-paarden Anjo Kikkert met Amber 120 punten (1 winstpunt-1-ste prijs). Vorige week zondag al kreeg een 18-jarige Texelse voetballer tijdens een incident onder de wedstrijd tussen SV Texel en een Heideree club een trap tegen zijn linkerecheenbeen. Bij nader inzien bleek zijn beenvlies hierbij ge scheurd, waarna hij alsnog aangifte deed. Afgelopen zaterdag zijn alle groe pen van Scouting Texel naar Amsterdam geweest, om de wan deltocht bij te wonen die jaarlijks door een van de Amsterdamse groepen wordt verzorgd. Scouting Texel probeert ieder jaar van de partij te zijn omdat het con tact met andere groepen en het gezamelijk op reis gaan, goed voor de sfeer worden geacht. De Scoutingsgroepen vertrokken zater dag om 7.30 uur, om pas 's avonds met de boot van half zes weer terug te keren. Het zeer gevarieërde gezel schap reisde met een bus naar Amsterdam, waar een wandeling van 714 kilometer was uitgezet op het ter rein van de Floriade. Een mooi par cours, over een immens terrein, afwis selend door meertjes, bouwwerken en klimtoestellen. Zoals gezegd ging het niet zo zeer om de wandeling maar om de sfeer en die was uitstekend te noemen. Oude contacten werden her nieuwd en nieuwe contacten gelegd. Op de terugweg pauzeerden de onge veer zestig padvindertjes in een speel tuin in Egmond aan Zee, waar de resterende energie kon worden opge bruikt. Scouting Texel hoopt volgend jaar weer mee te kunnen doen aan dit jaarlijks terugkerend gebeuren. Op mij rust de droeve plicht u mede te delen dat na een ernstige ziekte is overleden mevr. A. Haasnoot, op de leeftijd van 76 jaar. Ex-test. C. van Trigt Texel, 9 oktober 1987 Jan Dirkszoord 30, Den Burg. De rouwdienst zal worden gehouden op woens dag 14 oktober om 14.00 uur in de Hervormde kerk te Den Burg, waarna de begrafenis op het kerkhof aldaar zal plaatsvinden. Gelegenheid tot afscheid nemen woensdag 14 oktober voor de rouwdienst in de kerk van 13.30 uur af. Thuis geen bezoek. Correspondentie-adres: C. van Trigt, Boogerd 1, 1791 GW Den Burg. Er is een weten van elkaar dat tijd en afstand overwint. Na een ernstige ziekte hebben wij afscheid moe ten nemen van onze vriendin An Haasnoot Tet Blom Tine Bakker Jo, Cor, Anke en Jaco van Trigt Niek Rijk Emmy en Jan Bakker Toos en Wout Stam Den Burg, 9 oktober 1987 Voor uw hartelijke blijk van medeleven tijdens de ziek te en/of na het overlijden van mijn innig geliefde vrouw, onze lieve moeder en oma CORNELIA PIETERNELLA DROS betuigen wij u onze oprechte dank. Uit aller naam W. J. Boon Oktober 1987 De Gollards, K 51, De Zes 12, Den Burg - Texel Vandaag, 13 oktober 1987, 25 jaar getrouwd Pa en Ma van harte gefeliciteerd. Vvon en Wil 4 Met grote blijdschap en dank aan God geven wij u kennis van de geboorte van onze dochter Wilhelmina We noemen haar Willeke. Willem en Hanna Groenenboom-van Sijp 5 oktober 1987 Burg. G.H. Dercksenstr. 11 2995 AA Heerjansdam. Met grote blijdschap ge ven wij kennis van de ge boorte van onze zoon en mijn broertje Bob Hij is geboren om 18.41 uur. Sjaak, Gerda, Tom Smit Moeder en kind rusten van 13.00 tot 15,30 uur. 11 oktober 1987 Zuidhaffel 32, Den Burg. Langs deze weg, willen wij iedereen danken, die in welke vorm dan ook, ons 25-jarig huwelijksfeest tot een zéér bijzondere ge beurtenis hebben gemaakt. Floris en Truce Parlevliet Omdat het bij het afre kenen van Texelaartjes vaak om kleine bedra gen gaat, verzoeken wij onze adverteerders vriendelijk doch drin gend rekening te hou den met de betaalwijze van Texelaartjes: Texelaartjes dienen contant afgerekend te worden. Telefonisch opgegeven Texelaartjes dienen bin nen één week na plaat sing aan onze b?l'r at- toclJ 4.JI1, daarna wordt een acceptgiro verzonden. Openlijk dank aan Piet Hoogerheide van „Hotex" voor het gratis verzorgen van het geluid tijdens de „Honger hoeft niet" manifestatie, het komend weekend. Zaterdag de hele middag saté in de Kotex., 17 okt. Aangeboden woonruim te, incl. energie. Inl. (02226) 485, na 14.00 uur. Te huur zolderkamer met keuken te Alkmaar centrum. (072) 126793. Cabaret „Leedvermaak" brengt zondagmiddag het programma „De Winkelwagen". T.k.a. Russische mo tor merk Jupiter, 350 cc, 2 takt. 7950,—. (02220) 5056. Tropisch optreden band Guyana en Sloopy's San- kofa: 16 oktober, Magene Akenbuurt. Onze Tesselhuus- kraam in de manege op 14 nov. is nog wat leeg. Heeft u nog goed verkoopbare spullen of boeken? Bel (02220) 2346) en 't wordt gehaald. 13-10-1987. Lieve pa en ma. Vandaag 13 oktober 1987 zijn jullie 25 jaar ge trouwd. Heel hartelijk ge feliciteerd. Veel liefs vanaf Aruba en tot zondag. Yvon. Vrijdagavond 16 okt. muziek voor jong en oud in Akenburg. Winterstalling voor uw boot of caravan. (02223) 402. T.k.a. kl. fraaie gietijze ren potkachel, pr. n.o.t.k. Tel. (02226) 533. Voor het schoonspuiten van uw drainage. Gebr. Kampstra (02223) 295. Gratis cabaret op zon dagmiddag 18 okt. in de Kotex. Is er werkelijk niemand die een voordelige uitgave van S. Keijsere „Tessels di alect" heeft, hier of elders? J. Drijver, tel. (05255) 2502. Zaterdagmiddag voor de kinderen Surinaamse sprookjes omlijst met muziek. Manege Akenbuurt: goed voor een grootse sponsorloop feestavond. Jonge vrouw zoekt werk voor enkele ochtenden p.wk. (liefst huishoudelijk). Tel. 4997. Te koop Tulip 512 K 2 diskdrives, t.e.a.b. Tevens Taxan monochr. monitor geschikt voor MSX en een Star printer (RS-232). Tel. (02225) 407. Verloren, tussen Voge lenzang en Parkstraat een portemonnee met 715,—. Mevr. Dijker, Molenstraat 23. Ook aan de kinderen is gedacht. Okidoki. Kom za terdagmiddag naar de Kotex. Honger hoeft niet: tus sen 17.00 en 20.00 uur een hapje eten van en voor „over de grens". Zaterdag 17 oktober in het Kotex- gebouw. Fancy Fair en kleding beurs bij peuterspeelzaal Ollekebolleke in De Koog op 14 oktober van 14,00 tot 16.00 uur. Zaterdag vanaf 5 uur exotische hapjes en ge rechten in de Kotex. Te koop caravan met toebehoren. Slechts 7750- Tel. (02220) 3320. Vanaf 8 uur muziek in Magene Akenburg. Entree 4 gulden. Leedvermaak in het Kotex-gebouw: cabaret op het wereldmanifestatie- weekend, zondag 18 okto ber om 13.30 uur. Arie plukte twee keer zijn gewicht aan bramen. Ga d'r maar aan staan. Te huur of te koop ge vraagd schuur of ruime ga rage. Tel. 3823. Bodywarmere: dons, div. kleuren, v.a. 7185,— Mantje Sport. Te koop zware luchtbuks vizier. (02220) 2526, na 7 uur. Dagelijks vers van 't land. Bloemkool en broc coli. Nu ook gesneden en gewassen boerenkool. Beatrixlaan 17, tel. 2573. T.k. aangeb. Golf D-LX bjr. mei 1983, km-stand 95.000, met extra acces soires. Prijs n.o.t.k. Tel. (02228) 933. Grote volle emmers en de koddebeiers te glad af... die Arie tochl Jack: 3/4 lengte v.a. 7179,—. Mantje Sport. Aan komen lopen: wit met zwarte poes. Tel. (02223) 311. Je kunt wel altijd grap pen maken; toch is er maar één goede lijstenmaker op Texel. Inlijstcentrum Hans van der Klift. Alle potten zitten nu vol, dankzij Arie. Voor een leren broek, rok of jas? Leeratelier Astrid. Hoek We- verstr./Warmoesstr. tel. 5583. Jack: 3/4 lengte, water dicht ademend 7248,—. Mantje Sport. Gratis af te halen bij Hans van der Klift: 2 ou derwetse wasbakken marmer spiegel. We verstraat 28. Gratis schoonmaken en een nuttig kado wan neer u tijdens onze winte- raktie uw auto laat tectyle- ren. Het erkende Tectyl ML-station Graaf Spuite- rij. tel. (02220) 2250. Babyhallen. A.s. moe ders: wij hebben mooie goedkope positiekleding! Pantalons en japonnen 755,— p.st. L.mouw polo's 727,50; l.mouw trui v.a. 740,-. TE koop Jotul houtka- chel. (022231 368. Strandpaviljoen De Zeeaster is alle dagen ge opend van 10 00 tot 22.00 uur. Tel. (02228) 614. Jack: anorakmodel v.a. 7139— Mantje Sport. Voor al uw reparaties, ook voor niet-lenen kle ding. Leeratelier Astrid. Hoek Weverstr./War- moesstr. tel. 5583. Langs deze weg wil ik fa milie, vrienden en kennis sen danken voor alle bloe men, kaarten en bezoeken tijdens mijn verblijf in het Gemini en het VU- ziekenhuis. Albert Keijser. TE koop 15 m3 brand hout. Witte, „We- zenspyk", tel. 5090. Jack: doorlopende rits v.a. 7139,—. Mantje Sport. Wat een goed bramen jaar, hè Arie. T.k. buitenchrysanten 71,75 per bos. Tel. (02228) 216.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 3