150.000-ste bezoeker voor Ecomare Casino sterker dan Alkema Oosterend verliest van Scheilinkhout A en O-commissie in Oosterend Tentoonstelling het Olijfblad Niet zo duur Cursus kantklossen Programma zaalvoetbal Koog speelde i/visselend iverjassers eelden goed pening snertseizoen in eetcafé Parkstraat PAGINA 5 SDAG 13 OKTOBER 1987 TEXELSE COURANT Voetbalvereniging SV. Oosterend kreeg zondag nieuwe shirts van de nieuwe sponsor het Paracentrum. Op bijgaande foto Is te zien dat de mannen er tevreden mee zijn. Oosterend heeft de thuiswedstrijd tegen Schellinkhout met 4—2 ver loren. Tot de rust hielden de beide ploegen elkaar in evenwicht wat tot uiting kwam in de 1 1 ruststand. Na de rust namen de bezoekers al vrij snel afstand en ondanks verwoede pogingen van de Oosterenders om dichterbij te komen wist Schellinkhout toch vrij gemakkelijk de verkregen voor sprong te verdedigen. In de eerste speelhelft was sprake van een gelijk opgaande strijd. Schellink hout had een licht veldoverwicht maar had moeite met het scheppen van kansen. Oosterend had daar minder problemen mee maar de ploeg faalde in de afwerking. Arnold Kaercher schoot voor een leeg doel hoog over en ook Ralph Koning miste de scherp te om zijn ploeg op voorsprong te zet ten. Toch zou SVO een kwartier voor de rust de leiding nemen. Na goed voorbereidend werk van Arnold Kaer cher kon Erwin Daalder zijn ploeg aan de leiding brengen. Erg lang konden de Oosterenders echter niet van deze voorsprong profiteren. Oosterend- doelman Robert Daalder maakte de fout een vrij ongevaarlijk schot niet klemvast te krijgen en Schellinkhout- aanvoerder Klaas Dekker was er als de kippen bij om zijn ploeg op gelijke hoogte te brengen. Voor de rust zou in deze stand geen veranderingen meer komen. Jagen Na de rust sloeg Schellinkhout toe. Vanaf de aftrap leidde een vloeiende combinatie tot een 2—1 voorsprong. Bijna de gehele SVO-verdediging stond erbij en keek er naar hoe opnieuw Klaas Dekker zijn ploeg naar 2—1 schoot. Halverwege de tweede helft was het opnieuw raak. Het jagen op de gelijkmaker ging bij Oosterend ten koste van de organisatie in de verdedi ging. Dit leide tot een gevaarlijke door braak van een der Schellinkhout- De verschillende raadscommissies vergaderen van tijd tot tijd in de verschillende Texelse dorpen. Zo vergadert de commissie algemeen- en organisatorisch beleid op maan dag 19 oktober om 19.30 uur in de Bijenkorf te Oosterend. Op de agenda staat de samenwerkingso vereenkomst ongevallen Wadden Noord-Holland. De commissievergadering is zoals ge woonlijk openbaar. Na afloop bestaat voor de inwoners van Oosterend gele genheid zelf onderwepen aan de orde te stellen. Commissievoorzitter is bur gemeester Schipper en de leden zijn: T. Krijnen-Bais (Texels BEIang), M. Huitema-Vos (CDA), E. Eelman-van der Kooi (VVD), H. Beumkes (PvdA), P. B (PSPI. Commissiesecretaris is W. Stam, Casino is door een 3—1 winst op Alkema aan de leiding gekomen in de hoofdklasse zaalvoetbal. De Meermerkt, Oosterend en De Krim behaalden de volle winst en blijven meedoen in de bovenste regionen. In de eerste klasse won Gamma 3 en speelde Oosterend 3 gelijk. De absolute topper afgelopen week zou de wedstrijd tussen Alkema en Casino zijn. Deze verwachting werd bewaarheid. Beide ploegen stonden gelijk in het klassement. Alkema had een punt verloren aan Meermarkt en Casino aan Gamma 2. Verder ver scheen Alkema vrij gehandicapt aan de start. Niet alleen Arjan van de Knaap was afwezig, maar ook Jasper Joosten, en daarmee viel bijna de hele verdedigingslinie weg. Dit gemis werd opgevangen door Jitze Beintema als laatste man te posteren en Alkema kwam direct al aan de leiding door een curieus doelpunt van Rob de Vey. Een verloren bal die in de richting Casino doel rolde werd halverwege aangeraakt door De Vey. Keeper Kees Kooy werd totaal verrast door deze onverwachtte koerswijziging. Nu kan men beter in de eerste minuut achter komen dan in de laatste, maar het blijft onplezierig. Ook voor Casino. Alkema kon goed op de been blijven en bezweek niet onder de druk die Casino uitoefende. Tot het moment dat de Alkema keeper voor twee minuten op de strafbank moest plaatsnemen en vervangen werd door Jack Rammers, die moest toezien hoe Casino op 1—1 kwam. Alkema was blijkbaar niet tevreden met een punt, en streefde naar de volle winst. Dat verlangen leverde een nederlaag op. Want Casino profiteerde knap van een balverlies van Jitze Beintema en liep behoorlijk uit. Door deze wedstrijd is Casino nu leider geworden in de hoofdklasse, ook omdat Gamma 2 een punt moest inleveren. Ditmaal tegen Jelleboog. Gamma kwam vrij snel op een voorsprong te staan; de keeper van Jelleboog, Joost Couthino gooi de een bal voor de voeten van Wim van Veen die niet aarzelde maar direkt inschoot. Jelleboog heeft zich daarna veel moeite moeten getroosten om op gelijke hoogte te komen. Paul van Exel zorgde voor de gelijkmakende en ver diende treffer. Er waren fasen in de wedstrijd dat de ploegen om de beurt het overwicht hadden. Opvallend was in ieder geval dat Gamma 2 in deze wedstrijd niet in staat was een eigen spel te spelen, wat vorig jaar wel het geval was. Het gemis van Gerrie Plaatsman, Jan Hein Studulski en ze ker ook Henk Groen kon hier wel eens debet aan zijn. Martin Koorn kon Van donderdag tot en met zaterdag is in Het Olijfblad in de Weverstraat weer de jaarlijkse tentoonstelling van nieuwe uitgaven op Bijbels gebied. Verschillen de bijbeluitgaven, boeken voor jong en oud, tekstkaarten en dergelijke worden getoond. Ook de nieuwe kerst- en nieuwjaarskaarten en de dag- en maandkalenders voor 1988 maken deel uit van de nieuwe collectie. Verder wordt een overzicht gegeven van aller lei kerstmateriaal voor scholen en clubs. Het Olijfblad is open van 9.00 tot 17.30 uur, vrijdagsavonds van 19.00 tot 21.00 uur. Gamma 2 in ieder geval ook niet redden. Kopgroep Oosterend won met 4—2 van Mantje, dat duidelijk onder de maat presteert. De Krim, dat met 1—0 van Citroën won, hoort ook bij de kopgroep en dat is verrassend. Oosterend 2 won van Rab, dat na een goede seizoenstart dreigt terug te val len. Meermarkt won met 4—1 van ZDH en blijft daarmee volop in de ra ce. Het aardige van deze hoofdklasse competitie is dat vrijwel iedere week toppers worden afgewerkt. De publie ke belangstelling wordt ook groter. En dat is een goede ontwikkeling voor het zaalvoetbal op Texel. In de eerste klas se staat Gamma 3 nog steeds boven aan, hoewel Gamma 3 toch maar met moeite van Oosterend 4 kon winnen. De wedstrijd tussen Oosterend 3 en Jelleboog 2 was een bijzondere plezie rige, sportieve wedstrijd die met een 2—2 stand eindigde. De topper van deze week is de wedstrijd tussen Oosterend en Jelleboog, die vrijdag om 20.55 uur begint. In het artikel over de tentoonstelling die Harry Tielemans momenteel heeft in het raadhuis stond dat de schilderij en f850,— tot f950— kosten. Tiele mans liet ons toen echter weten dat hij ons verkeerd heeft geinformeerd. Er hangen namelijk goedkopere werken bij; de prijzen varieëren van f450,— tot f950,-. Vanaf 27 oktober kunnen geïnteres seerden in kantklossen terecht in Tim- mers Tearoom in Den Burg. Daar wordt op dinsdagmiddag tussen 14.00 en 16.00 uur een cursus gegeven, die in totaal uit tien lessen zal bestaan. De cursus wordt gegeven door onder meer mevrouw Smits en is bedoeld voor zowel beginners als gevorderden. De kosten bedragen f5,— per les, in clusief patroon en een kopje thee. Voor inlichtingen en opgave kan men bellen naar mevrouw Smits, telefoon (02220) 3974. Woensdag 14 oktober 1987: 16.45 u. Texel 2-Oosterend 2 (J) 17.25 u. Nissan-Gamma (J) 18 10 u. Gamma 6-Gempo 19.00 u ZDH-Nissan (D) 19 40 u Casino 3-De Krim 2 (D) 20.15 u. De Krim 2-Nissan 21.10 u. De Krim 3-De Koog 2 22.00 u. Texel-Meermarkt Zaaldienst: Texels Lamsvlees Donderdag: 15 oktober 1987: 16.45 u Texel 8-Casino 5 (J) 17.15 u. Krim 2-Oosterend 4 (J) 17 45 u. Gamma 2-De Krim 18.30 u Oosterend 6-NIOZ 2 19-25 u. Albert Heijn-Meermarkt 2 20.15 u. Gamma 3-Casino 3 21.10 u. De Muy-Ver. Schilders 22.00 u. Ver Schilders 4-Nissan 2 Zaaldienst. Casino Vrijdag 16 oktober 1987 16.45 u. Casino 1-Texel 3 (J) 17.30 u. Casino 2-ZDH (J) 18.20 u. Texel 2-Meermarkt 3 19.15 u. Alkema-Mantje 20 05 u. Oosterend 2-De Krim 20.55 u. Oosterend 1-Jelleboog 21 45 u ZDH-Casino 22.35 u. Gamma 2-Rab Zaaldienst: Ver Schilders Maandag 19 oktober 1987: 17.15 u. Casino 4-ZDH (J) 18.00 u. Texel 4-Rab 2 (J) Zaaldienst. Casino Uitslagen: Hoofdklasse Oosterend 2-RAb 9 4 Casino-Alkema 3—1 Meermarkt-ZDH 4—1 Mantje-Oosterend 2—4 Jelleboog-Gamma 2 1 1 De Krim-Citroën 1—0 Eerste klasse: Oosterend 3-Jelleboog 2 2—2 Gamma 4-Oosterend 4 4 3 Casino 2-Alkema 2 1 —2 Albert Heyn-Ver. Schilders 2—4 Meermarkt 2-Casino 3 3—7 Gamma 3-Oosterend 4 3—1 NlOZ-Casino 2 3-2 Tweede klasse: Ver. Schilders 3-Gamma 5 6 1 Texel 2-Mantje 2 1—2 De Koog-Ver. Schilders 3 1—6 De Krim 2-Casino 4 2—3 Nissan-Ver. Schilders 3 1—6 Gamma 5-Casino 5 0—2 Texel 3-Casino 5 3—7 Derde klasse: De KRim 3-Texel 4 6—3 ZDH 2-Texels lamsvlees 7—4 Dames: De Krim 2-CAsino 0—7 Gamma-ZDH 6—0 Junioren 1: Nissan-Texel 2 7—2 Gamma 2-Texel 1 5—2 Casino 2-Casino 3 0—0 Junioren 2: ZDH 2-Casino 4 4—4 Texel 5-Texel 4 0—6 Junioren 3: Texel 9-Oosterend 4 0—9 Oosterend 3-De Krim 2 4—0 ZDH 3-Texel 6 Texel 6 n.o.g, rtiw ges X I Ds Koog speelde tegen Vesdo V j wedstrijden. In de eerste 22 speelde De Koog goed aan- md, maar na de rust zag het sr heel anders uit. De tweede 1 speelde De Koog veel minder 'tdjt uslef en toleranter tegenover genstander. Na een 1—1 nd kwam De Koog al vroeg tweede helft achter, en kon 1st meer Inhalen. zeven minuten was het voor de iren John List, die een corner het doel in zag draaien maar de ihoede Vesdo voor een vroegtijdi- ;hterstand. Nauwelijks na deze huwing werd de eerste aanval Vesdo benut en stond De Koog Het goed aandringende De kon maar niet tot scoren komen, jf minuten voor de rust kreeg De loon naar werken. John List gaf rekke corner richting Wally van die de bal keihard het doel bin- kopte. Na rust begon De Koog goed, maar toen na tien minuten 3t;00g weer op achterstand kwam een kogerverdediger de bal niet weg werken en deze werd de in gewerkt om half via het hoofd Lanting, achter Charles Ipenburg ht te komen. Hierna kon De Koog moed meer opbrengen om op Yir#a hoogte te komen Alleen Rieu- 11(1 Pol mocht in de laatste minuut alleen op het Vesdo doel afgaan, zijn inzet werd tot corner ver- t, waar een onterechte nederlaag k De Koog dat meer had verdiend, k n de, vooral in de eerste helft, inde inzet. voorwaartsen. Oosterend-verdediger Piet Koning kon niet anders doen dan een overtreding maken binnen de be ruchte lijnen. Een strafschop was het logische gevolg. Aanvoerder Dekker benutte ook deze mogelijkheid en een echte hattrick was het gevolg. On danks de vrij hopeloze achterstand bleef Oosterend vechten voor een be ter resultaat. Even leek dat te lukken toen Jitze Beintema zijn ploeg dichter bij bracht. Beintema omspeelde enkele Schellinkhout-verdedigers en scoorde vervolgens met een laag hard schot dat onhoudbaar voor de Schellink- hout-doelman fn het doel verdween. Nog geen tien minuten later was de marge echter opnieuw twee doelpun ten. Een toegekende vrije trap op de rand van het strafschopgebied werd opnieuw door Klaas Dekker in één keer keihard in de bovenhoek gescho ten. In de slotfase probeerde SVO er nog van alles aan te doen om de stand een beter aanzien te geven. Schellinkhout moest zich beperken tot verdedigen maar slaagde er in geen doelpunten meer toe te staan. dj. e tweede competitieavond van y rjasclub „Den Burg" wisten imes Eelman-Dekker een sco- bereiken van 7746 punten. Zij den mee als vervangers voor joppel Geb Douma en Leida /V tls die met vakantie zijn. Zij en zich geen betere vervan- kunnen wensen. ie werden Mieke Eelman en Cor- met ook een hoge score (7431) zij voorlopig op een eerste in het klassement staan. Ook ippel Jaap en Janny van Heer len zijn deze competitie goed van gegaan door nu met 7170 punten hoog te eindigen. Het echtpaar werd met 7087 punten vierde, t koppel Freek van der it/Martien Boogaard werden met lunten vijfde. Ook vorige week zij hoog te eindigen vandaar «/eede plaats in het klassement. 1,1 1e periode na 8 partijen: i-M. Eelman 14104 5 Gracht-M Boogaard 13808 7 J van Heerwaarde 13621 8 B. Ofrein 13310 4 man-T. Witte 13250 4 ima-L. Bessels 13100 5 J. Spaans 13023 6 i$terman-A. van Heerwaarden 12916 2 nuë-M. Timmerman 12873 6 Slikke-J. Witte 12829 2 advertentie over het Texels kam- schap voor koppels is een fout jen. De eerste avond is niet op :tober maar op vrijdag 30 ok- Liefhebbers kunnen zich op- bij Freek en Gerda Veeger, n (02220) 2212. Woensdag was het zover: de 150.000-ste bezoeker voor het na- tuurrcreatiecentrum, nu Ecomare genaamd. Het was Joost Boerdam uit Halsteren (bij Bergen op Zoom) die met zijn vrouw Simonne en de kinderen Michiel, Martijn en Mar- nix een bezoek bracht aan de zee hondjes. Van Ecomare-directeur Jan Kuiper kregen zij een verras singspakket met diverse Ecomare- artikelen aangeboden. Het vorig jaar geboekte record (144.000 bezoekers) is dus gebroken. Verwacht wordt dat het bezoekersaan tal nog meer stijgt, daar de herfst vakantie nog in het verschiet ligt. Jan Kuiper is blij met deze ontwikkeling: „Het is een mooie reclame, zo net in de tijd dat de gemeente beslist over de subsidies van komende jaren. Weer is het bewijs geleverd dat wij heel dui delijk een „trekkersfunctie" hebben voor toeristen". Sinds Kuiper directeur is, wordt er meer aan de weg getim merd. Ecomare heeft het afgelopen jaar een aardige hoeveelheid landelijke publiciteit gehad. Kuiper denkt dat de belangstelling van het publiek daardoor is toegenomen maar vindt de weer somstandigheden van de afgelopen zo mer een belangrijker oorzaak. „Het is echt museumweer geweest. Ik denk wel dat de bekendheid bij de mensen groter wordt. Kort na onze naamsve randering in Ecomare vroeg al een toe rist uit de passantenhaven waar dat was", aldus Kuiper, die erg te spreken is over de nieuwe zeehondenopvang, die tegelijk met de onthulling van de nieuwe naam werd geopend door staatssecretaris Evenhuis. „Mensen wisten vroeger niet wat zich achter de schermen afspeelde, nu kunnen ze al les zien en ze drukken hun neus plat tegen de ramen. Ze zijn meer betrok ken en de educatieve kant die erbij komt vinden wij erg belangrijk". Kuiper vindt blijvend veranderen onvermijdelijk als je aantrekkelijk wilt blijven bij grote groepen. De steun van de gemeente is daarbij onontbeerlijk. „Het probleem is dat de gemeente wel wil, maar niet kén, wegens alle bezuinigingen. Ze doen echt hun best", meent Kuiper Texelgangers Joost en Simonne met hun drie kinde ren komen minstens één keer per jaar naar Texel. „Wij zijn echt al tien jaar trouwe Texelgangers en gaan dan ook altijd een keer naar dit museum", aldus Joost Boerdam. Zijn vrouw Simonne zagt dat het gezin hoofdzakelijk kwa men voor de zeehondjes. „Buiten vin den we het leuker dan binnen. We gaan dan altijd bij de zeehonden zit ten. Dat is voor de kinderen ook veel leuker. Wij zijn niet van die museumlo pers, maar hier gaan we ieder jaar naar toe". Jan Kuiper geeft toe dat een groot deel, zo niet het grootste deel van de bezoekers voor de dieren komt. „We zijn bezig met een onder zoek, dat eind van dit jaar wordt afge rond, naar de reden waarom men Eco mare bezoekt. Nu al blijkt daaruit dat de zeehonden een grote aantrekkings kracht uitoefenen". winnende lot werd onder grote belangstelling getrokken door de voorzitter de vereniging Parkstraat, de heer Ruud Hamer. 9elukkige winnaar wordt verzocht zich telefonisch in verbinding te stellen de gastheer van het Havenrestaurant, Jan C. Stolk, telefoon 02226 - 310. '9e week vrijdag leverde de opening van het snertseizoen een oploop op 'e Parkstraat. De eerste 100 pakken snert, die voor een gulden per stuk ver in werden, waren in 9 minuten weg. Op de voor Texel gebruikelijke gezelli ger, waren de wachtenden klanten, die te laat kwamen, niet rancuneus, (a the game en volgend jaar beter, werd gezegd. 'winnende lot voor een diner van twee personen in het Havenrestaurant, stvoor echt Tesselse produkten gebruikt worden, viel op nummer 71.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 5