ëxel speelde gelijk egen koploper N Hoek Loos geeft op dinsdag 20 oktober opening van zaken.., i Welkom op onze open dag in Oudeschild op Texel Tennisvereniging in Den Hoorn? Gek onderdelen bij torcross iekvereniging Dennenoordloop Voetbaluitslagen Cocksdorp maakt vorderingen Kampioenen bij Windsurfclub Scouting houdt vierde Jota Sportviskampioenen Eilandcompetitie Basketball Napraten over Wampex hoek loos )8[| isDAG 13 OKTOBER 1987 TEXELSE COURANT PAGINA 7 Texel heeft zich zondag een kwaardige tegenstander ge ld van de koploper van de ede klasse, W.F.C. uit Wormer- Na 90 minuten voetballen ld er een 2—2 stand op het ebord en dat betekende penal- Hat was uiteidelijk WFC dat werwinnaar uit de strijd kwam vier van de vijf strafschoppen mutten terwijl Texel niet verder dan drie, maar de Texelaars ien zich in deze bekerronde hun beste kant laten zien. ilijk is Texel een wonderlijke In de competitie haalde men toe slechts vier punten met het team ondermaats voetbal, ivaren de verwachtingen in de ronde voor de KNVB-beker niet Zeker niet tegen het twee klas- loger spelende WFC, maar Texel nogmaals bewezen tegen hoger alste teams prima uit de voeten nnen. Dat Texel er zin in had nteteen na het beginspel van isrechter Rozendaal. Met fris en verzorgd voetbal en met een gro- enthousiasme gingen de spe- ie strijd aan. De eerste kans liet mg op zich wachten. Na drie mi spelen werd Martin Koorn de ingestuurd en zag hij zijn schot laatste moment geblokkeerd een WFC-verdediger. Texel speel- nder schroom en eindelijk kwam isse die ongetwijfeld in het team ezig is nu eens tot uitdrukking in redstrijdSlordig uitverdedigen bij bracht in de vijftiende minuut Dirk Koorn in bezit van de bal, zag zijn solo op het aller- moment gestopt. Het was ver- nd om te zien dat in de Texelse persoonlijke duels werden ge in en dat de spelers het zelfver se hadden om zelf acties te on- nen. Met name Rob van der Hond scherp voortdurend zijn in- klasse tonend, maar ook re- lig zijn medespelers met uitste- voorzetten en passes bedie- Zo groeide hij uit tot de beste an de wedstrijd. Simon Brand, irde als vanouds, mocht op twin- iler afstand van het WFC doel ije trap nemen, hij plaatste de Rob van der Stap die hem op surt terug kaatste naar Brand, deze zag de bal voor het WFC doel langsgaan. Eerst na een half uur spelen kreeg Bart Heerschap het eerste schot van WFC te verwerken, maar hij was attent en tikte de bal over de lat. Texel nam wat gas terug en dat werd door WFC onmiddellijk af gestraft. Bart Heerschap kon een schot van de rechterspits niet klem vast krijgen en een middenvelder tikte de bal binnen. In de derde minuut van de tweede helft mocht WFC een vrije trap nemen. Dit gebeurde zo snel dat voordat Texel wist wat er aan de hand was, de spits van WFC alleen voor Bart Heerschap stond en beheerst scoorde. Niemand gaf Texel nog een kans en dat kwam duidelijk tot uiting in het spelbeeld. WFC begon te draai en en wist zich menige kans te creë ren. In de vijfentwintigste minuut be landde een schot tegen de Texel-lat en maakte WFC zich op om de wedstrijd simpel uit te spelen. Dat lukte tot 8 minuten voor tijd. opdat moment werd Paul van Exel op maat aangespeeld en verscheen alleen voor de WFC-keeper die hij in tweede instantie passeerde. Texel leefde op en ging verwoed in de aanval. Nicol Schermer, die een goede wedstrijd speelde en vooral opbou wend sterk was, schoof door naar vo ren en mocht na drie minuten voor tijd op links een vrije trap nemen. Hij bracht de bal met een strakke trap voor het WFC-doel waar Piet Monster klaar stond om koppend af te ronden. De wedstrijd moest beslist worden met penalty's. De WFC-keeper stopte op schitterende wijze 2 strafschoppen en Texel-keeper Heerschap één, zodat WFC alsnog aan het langste eind trok, maar Texel kan terug zien op een pri ma wedstrijd, die het nodige zelfver trouwen op moet leveren voor de ko mende competitiewedstrijden. Op initiatief van Rein van Veen en Siem Groot wordt vrijdag 23 oktober om 19.30 uur in de kantine van Loodsmansduin een bijeenkomst ge houden voor diegenen die belangstel ling hebben voor de oprichting van een tennisvereniging in Den Hoorn. Deze vereniging zou dan gebruik gaan maken van de twee tennisbanen van camping Loodsmansduin. 50% ong- 975 an IOOS jk 15.75 ledkopf t'mlH4 nties, ledkop» >n in 1 nü 6.50 i nü 2.25 7oki'W *de laatste MAB clubcross I8t kampioenschap van 1987 linde zondag, zal tevens de 'iving voor de op 15 novem- fiouden triocross vinden. houdt de Atletiekvereniging 'n bosloop vanaf camping Den- Deze Dennenoord-loop" w afstanden van 1, 2, 5 of 10 'mijlen (1609 meter). Er is voor htanden gekozen, omdat dit in 'nationale atletiekwereld gebrui- 'tonden zijn. De start is om nabij camping Dennenoord 'ton zich tussen 13.00 en 14.00 inven. De route wordt om 13.45 |ng toegelicht, zodat men het ^9 aanwezig kan zijn. Deelna- ƒ5,— voor senioren en 72,50 .'oren tot en met 16 jaar. Leden atletiekvereniging krijgen re- e deelnemers ontvangen een N en aan de startnummers is Fe loterij verbonden. Aan deze cross wordt deelgenomen door teams die door de organisatie sa mengesteld worden uit een beginnende- en een gevorderde cros ser samen met een off-the-road rijder. De deelnemende teams bestrijden el kaar allereerst tot een estafettecross, een motorwedstrijd waarbij ieder team lid zes ronden aflegt terwijl iedere ron de wordt gewisseld. Vervolgens komen de deelnemers zichzelf tegen in de trial waarbij zes non-stops overwonnen moeten worden. Deze trial telt overi gens ook mee voor het MAB-trial- kampioenschap. Het minder prestatie gerichte karakter van deze tak van mo torsport zal wellicht een groot aantal rijders uitnodigen aan deze competitie, over in totaal vier wedstrijden, deel te nemen. Het laatste onderdeel van de trialcross betreft de korte baan- wedstrijd waarbij respectievelijk de off- the-road-rijders, de beginnende- en de gevorderde crossers aan de start ver schijnen voor een crosswedstrijd van 5 min. 1 ronde over een sterk verkort crossparcours. Naast prijzen voor de drie beste teams is er een aanmoedigings- en een pechprijs. 's Avonds zullen in de kantine de prijzen van het crosskampioenschap 1987 en de triocross worden uitgereikt. Ook zullen er videobeelden van diverse wedstrijden worden vertoond. Zaterdag 10 oktober 1987 KNVB, afdeling Noordholland. DZS-SVO/Z, terrein afgekeurd Cocksdorp-Go Ahead, 8-2 SVO/Z 2-Reiger Boys 3 1-2 Junioren: Texel B1-WGW B2 Texel B2-SRC B3 Oosterend C1-Tex Boys Cl Wieringermeer C1-Texel C1 Bergen C1 -Texel C2 Pupillen: Texel Dl-JVC D1 Texel D2-Tex Boys D1 Oosterend D1-ZDH Dl Texel E2-Tex. Boys E1 Texel E1-Oosterend E1 ZDH E1-De Koog E1 Texel F2-ZDH F1 SVC F1-De Koog F1 Tex. Boys F1 -Texel F1 Zondag 11 oktober 1987 3e ronde KNVB-beker: Texel-WFC KNVB, afdeling Noordholland Vesdo-De Koog, 14.00 uur St. George-ZDH Oosterend-Schellinkhout Texel 2-ZAP 2 Texel 3-JVC 7 ZAP 7-Texel 4 BKC 6-Oosterend 2 Junioren: W Waard A1-Texel A1 Dames: Oosterend-DWB Recreatievoetbal: Texel-Oosterend Het groeiende aantal toeschouwers bij de thuiswedstrijden van Cocks dorp kwamen nu weer volledig aan hun trekken. Cocksdorp, dat met miniem verschil de uitwedstrijd te gen Go Ahead had verloren was belust op revanche en ging flitsend uit de startblokken. Al in de achtste minuut ging de bal op de stip toen Frans Stark binnen het strafschopgebied ten val werd ge bracht en Roberto Casciola de stand op 1—1 bracht. Kort hierna bracht Frans Stark de tweede tref fer op het score-bord. Go Ahead was door deze vroege tref fer lichtelijk aangeslagen en had in de ze fase weinig in te brengen. Cocks dorp bleef aandringen en vooral op het middenveld, waar Peter Stolk een ster ke indruk maakte werd de bal goed rondgespeeld. In de vijfendertigste mi nuut was het Bas van Hardeveld die en hard schot bekroond zag worden en scoorde. Doordat Cocksdorp steeds met veel mensen voorin was, probeer de Go Ahead het met uitvallen waar mee de midvoor succesvol was toen hij alleen voor doelman Rob Vonk stond. Na de rust een wijziging aan de zijde van Cocksdorp. Bart Wijsman werd vervangen door Henk van der Star, die de buitenplaats overnam en vrijwel direct na de aftrap voor 4—1 zorgde. Door de numerieke overmacht van Cocksdorp had Go Ahead achterin de handen vol en hanteerde dikwijls de buitenspelval. Cocksdorp kreeg echter volop kansen om de stand ver der uit te bouwen. In de zestiende mi nuut was het weer Bas van Hardeveld die van dichtbij de doelman van Go Ahead verschalkte. Door een opleving aan de zijde van Go Ahead werd in de 64-ste minuut 5—2. In het laatste half uur vijzelde topscoorder Roberto Ca sciola zijn doeipuntentotaal nog eens flink op door de stand op 8—2 te brengen. Als de voorhoede van Cocks dorp in de komende wedstrijden wat meer collectief gaat spelen kan Cocks dorp een gevaarlijke tegenstander worden. afgelast 3—1 De clubkampioenen van de windsurfclub. Ter afsluiting van het seizoen hield de windsurfclub vrijdag haar na jaarsvergadering. Na de pauze wer den de clubkampioenen gehuldigd en werd een videofilm van Hans van der Berg vertoond van de fina lewedstrijden tijdens het Branding Promotie Circuit. Tijdens deze, vooral door de jeugd goed bezochte vergadering, werd Cor Snoeij Sr. gekozen als opvolger van penningmeester Marloes van der Vis. Het bestuur deed een beroep op de le den om de diverse commissies uit te breiden. Vooral de wedstrijdbegeleiding heeft uitbreiding nodig om voor het komende seizoen voldoende mens kracht te hebbben voor het organise ren van verschillende evenementen. Ie dereen was erg enthousiast over de dit jaar aangebrachte verbeteringen bij de surfstek Dijkmanshuizen. Enkele leden hebben toegezegd de organisatie van de feestelijke herdenking van het tien jarig bestaan op zich te zullen nemen. Dit feest gaat in 1988 plaatsvinden. Er werd besloten een bescheiden club- Op 17 en 18 oktober zal de Jeroen- groep Texel voor de vierde maal deelnemen aan de Jamboree On The Air. Met behulp van de zenda mateurs Gerrit en Gert Jan Keyser, Pieter Jan van Zuthen, Albert Plat te, Marcel Bakker en Gert Jan Moens mogen de Texelse Scouts gedurende 48 uur radio-contacten leggen. De roepnaam van het Texelse Jamboreestation: PA3CPT/J. De tegenstations: 248 Nederlandse en vele duizenden bui tenlandse stations. In de activiteiten zijn opgenomen: een 2-meter en een 80-meter zendstation, morse (telex), een spelpuzzel, een vos- sejacht het binnenpraten van een mo biel station, video, een tentoonstelling over de JOTA en computergestuurd QSL-kaarten en logboeken invullen. Gedurende het gehele weekend staat het clubgebouw (Bernhardlaan 147) van 10.00 tot 21.00 uur voor geïnteres seerden open. Gemakkelijk herken ningspunt: een 15 meter hoge, van hout en touw opgetrokken, zendtoren. blad uit te geven om alle leden vol doende te kunnen informeren. De ver gadering verklaarde zich accoord met deelname aan en organisatie van de windsurfwedstrijden tijdens de Wadde nuitwisseling op 28 en 29 mei 1988. De uitslagen van de clubkampioenschappen: Jeugd: 1. Daniël van der Vis, 2 Jeroen Schroeder en Henmetta Mulder (beste dame jeugd) Dames: 1. Jeanette van Heerwaarden B-poule: 1. Niels Kossen; 2. Daniël van der Vis en 3. Cor Snoeij jr. A-poule: 1. André van der Berg; 2. Klaas Jan van der Vis en 3. Menno Lomng De laatste wedstrijd van de Sport visclub Texel bracht geen verande ring in de rangschikking van het kampioenschap 1987. De wedstrijd aan de IJsdijk werd bezocht door 14 sportvissers. Uitslag: 1. Rein Kuyper, 6 vissen, totaal 175 cm; 2. Cor Huisman, 5 vissen, totaal 131 cm en 3. Pierre de Kroon, 6 vissen, 123 cm. Bij de jeugd werd eerste Alexander Duin- ker met 4 vissen, totaal 105 cm en tweede. Jan Jaap Keyser, 1 vis 40 cm. Op zondag 25 oktober houdt HSV de Snoek de zeehengel snert wedstrijd aan de afsluitdijk, in schrijfgeld 726.50 bij vier vissers per auto, exclusief aas. Opgeven t/m 22 oktober 20.00 uur. Uitslagen Kampioenschap 1987: Senioren: Tussen haakjes staan het aantal geviste wedstrijden. 1. M. J van der Zwaag (13), 3609 cm. 133 pt., 2. C.J. Huisman (13), 3327 cm 110% pt.; 3. T. Buren (13), 2729 cm. 107% pt.4. P Verhagen (13), 2676 cm. 95 pt.; 5 P. de Kroon (13), 2443 cm. 92% pt.; 6. C J Bakker (10), 2397 cm. 79% pt., 7 A. J. Souwer (10), 2224 cm. 73 pt.; 8. W Verhagen (9), 2023 cm. 53 pt., 9 R. Kuij- per (11), 1963 cm 83 pt 10. F. Zegel (10), 1732 cm 52 pt.; 11. F. Bos (12), 1601 cm. 67 pt.; 12. W. Moor (8), 1157 cm. 41 pt 13. W. van Aper- lo (4), 959 cm 22%pt 14 A. van der Geest (9), 956 cm. 47 pt 15. M. Stevens (3), 485 cm. 11% pt., 16 A. de Zwart (5), 238 cm. 12% pt.; 17. R de Zwart (3), 144 cm 19 pt.; 18. R. Bu ren (1), 138 cm. 10 pt.. 19. J. Kröllls (1), 111 cm 7 pt., 20. J. A. Feitsema (1), 0 cm. 6 pt en W. Pronk (1), 0 cm. 3% pt. Jeugd: 1. A. Duinker (13), 2226 cm 28 pt.; 2. J J. Key ser (13), 1487 cm. 22% pt 3. S. Raateland (6) 476 cm. 11% pt en 4. S. Duinker (2) 0 cm 3 pt. De wedstrijden van vrijdagavond hadden overtuigende winnaars. De eerste wedstrijd die pas om 20.30 uur werd gespeeld, was tussen G.V.T. en het Paracentrum. Het Pa racentrum zette een bijzondere ho ge score op het bord, zodat G.V.T. er niet aan te pas kwam Pas in de tweede helft maakte G.V.T. nog wat punten. In de tweede wedstrijd moest Pilaar 2 tegen Samen-Eén-Gollards aantreden. Samen-Eén-Gollards opende de score maar wist geen stand te houden tegen het humoristische geweld van de te genstanders. Samen-Eén-Gollards kreeg wel kansen maar miste dit keer zuiverheid in scoren. De derde partij ging tussen Team XI en Sportshop Texel. Sportshop beschikte over meer organi satie zodat aanvallen vaker werden af gerond in scores. In de vierde kracht meting tussen The Wombats en Pilaar 1, was de winnaar al van tevoren be kent. Pilaar 1 toonde zich echter een sportieve tegenstander zodat The Wombats toch nog konden scoren. De laatste wedstrijd begon pas om 22.00 uur, een half uur later dan het pro gramma aanwees. De zaal is echter vanaf 9 oktober pas na 20.30 uur be schikbaar voor het basketball en daar mee moet met het programma reke ning worden gehouden. Uitslagen: Pilaar 2-Samen-Eén-Gollards G.V.T.-Pa ra centrum Team Xl-Sportshop Texel Pilaar 1-The Wombats 20-5 15-60 4-28 35-15 Programma 16 oktober: 20.30 - 21.00 u. Vespertina-Paracentrum 21 00 - 21.30 u Team XI - Samen-Eén-Gollards 21.30 - 22.00 u. G.V.T. - The Wombats 22.00 - 22.30 u. The Jump - Sportshop Texel Vrijdag wordt de traditionele napraat- avond gehouden voor deelnemers van de Wampex. Vanaf 20.00 uur is iede reen die aan de afgelopen Wampex heeft meegedaan welkom in de kanti ne van camping De Bremakker, waar de fotoboeken klaarliggen. Iet know-how van las- en smjtechnieken kunt u in de praktijk veel geld verdienen En die know-how bieden wg u aan' Meer dan 80 jaar ervaring in gassen en apparatuur van Hoek Loos staat op dinsdag 20 oktober gratis tot uw beschikking, bij de Coöp Inkoopvereniging van visserij- benodigdheden in Oudeschild op Texel U bent op deze open dag van harte welkom tussen 10.00 en 22.00 uur Naast het demonstratie- en informatie programma houdt onze Las- en Smjadviesgroep op 20 oktober om 19.00 uur een boeiende lezing over het MIG/MAG-proces en autogeen snijden factoren die de kostprijs bepalen En. voor het natje en droogje wordt natuurlijk gezorgd. Programma: Specialisten van de Hoek Loos Las- en Snijadvies- groep doen moderne technieken uit de doeken Las- en smjdemonstraties, o a met het kosten besparende MIG/MAG-proces en Protegon beschermgassen voor een hoogwaardige kwaliteit. Adviezen m.b.t. de gaskeuze voor uw proces. Ons assortiment autogene en elektrische las- en smjapparatuur en plasma smjapparatuur staat te kijk en te koop En vragen staat vnj, maak het ons gerust moeilijk' Hoek Loos loopt voorop. Ook in voorlichting! Coöp. Inkoopvereniging van visserijbenodigdheden g.a. Haven 15 1792 AE Oudeschild -Texel Tel 02220-2771

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 7