2 ,9| >1 m Politieman tegen hondenpoepprobleem i ft s Aangepast bestemmingsplan Den Burg gereed :n K If nieuws codile Dundee" i )E :n „punten" voor igzoekende jongeren? Cursus tekenen nog niet vol Isolatiegeld voor School met de Bijbel Kookcursus voor mannen Bouwvergunningen Waddenoriëntatie op de fiets Vaste data BEI iAG 16 OKTOBER 1987 TEXELSE COURANT PAGINA 9 en df inderdag tot en met maan- aait de film „Crocodile Dun- anvang 20.30 uur. De toe- ivoor alle leeftijden. Linda rski en Paul Hogan zijn de olspelers. Paul Hogan is in lië buitengewoon populair ft daar meegewerkt aan op- Is commercials, televisie en film. Hij is tevens de ont- en initiatiefnemer van deze lische komedie die in het ei- ntinent alle records brak en ar maanden geleden in ia de drukstbezochte film Ch df nooflj. „Crocodile" Dundee is een ijke en luidruchtige krokodillen- »n avonturier uit de jungle van irdelijke district van Australië, iindee is een echte hedendaag- de vleesgeworden gebronsde ar. Hij is een expert met dieren, lorzoeker, jager en visser. Hij iiitengewone kwaliteiten. Met ke onopgesmukte levensvisie jrote gevoel voor humor verte- rdigt Dundee de legendarische iche cowboy. In de moderne Wnet een tekort aan helden is hij een held. Mick haalt de /ma's van alle dagbladen als in bijna wordt afgerukt door sachtige krokodil tijdens een pedities. jelooflijke heldenmoed sleept een weeklang door moerassen, zitten met krokodillen. Hij over- avontuur om er daarna uit- rerslag van te doen. In feite et verhaal elke keer sterker. 1/I/i ''s ^et wor(^t verteld door Wal- vr y, de compagnon van Dundee, k Vi z'i Nooit Nooit Safaries IjjV ilaatsje Walkbout Creek. Hun NLP Jidt: „Ga nóóit zonder ons.... s je dat doet, kom je nóóit rug!". Sue Charlton, een on- ende journaliste uit New York, rigeerd door het verhaal over al van de krokodil. Zij zoekt in Australië. De koppige, intel- terdag iken 1 rdag iterdafl (A jel re leden van de gemeente- bben dinsdagavond aange- e op het versneld oplossen woningbehoefte onder jon- loor het toekennen van unten bij het bepalen van mtie. gemeentebestuur op dat ver- pat, zal wijziging worden ge- i het puntensysteem dat in de jestelde verordening inzake de imteverdeling is opgenomen, hadden laten weten „actie tullen optreden tegen td. Dat wekte de indruk dat woningen zal vorderen. »t zal het echter niet lopen, zo maken uit opmerkingen van 'er Daan Schilling. De eigena- ™n in eerste instantie door pra- tneer onder druk worden ge- i kan deze zaak echter niet op ")p laten, want zolang er nog naar woningen is, is het on- °°rd dat sommige huizen jaren 'kaar niet worden gebruikt, 'na Eelman (VVD) verzette eh eventuele vorderingsplan- het college. Zij was echter van de raadsleden die jonge- kans wilde geven op woning- '9 door hen meer punten toe V stal van Dirk Terpstra zal in heverband ook worden gepraat condities waaronder een wo- worden gekocht zonder een lunning nodig te hebben. legente en amoureus aangelegde Sue verlangt naar avontuur en staat be kend om het opsporen van unieke mensenlijke achtergrondverhalen. Als ze de beroemde „Crocodile" Dundee ontmoet, maakt ze met hem een tocht langs de plaatsen waar het nu ver maarde avontuur plaatshad. Mick laat haar de wildernis en een levensstijl zien, die totaal verschillend zijn van haar bestaan in New York. Sue over reedt Dundee, die nog nooit meer dan 40 mensen bij elkaar heeft gezien, om haar te vergezellen naar New York. Op deze wijze wil ze een extra demensie toevoegen aan haar artikel over de krokedillenjager. Wanneer Mick Dun dee in Manhattan arriveert heeft hij de ervaring van zijn leven als hij een we reld ontdekt waarvan hij het bestaan nooit voor mogelijk had gehouden.... J.R. Stapersma zal worden voorge dragen als onbezoldigd ambtenaar van de Rijkspolitie in de functie van „reinigingspolitieman". Op de ze wijze hoopt de gemeente iets te kunnen doen aan de hondenpoepproblematiek. In heel Nederland zijn naar schatting 1.600.000 honden die met elkaar zo'n 160 miljoen kilo hondepoep per jaar produceren. In Amsterdam lijken de acties „honden in de goot" en „zet je zelf niet te...." geen enkel effect te hebbben zodat men daar nu probeert ruimere bevoegheden te krijgen voor de reiningspolitie, opdat die tegen de bazen van straatbevuilende honden kunnen optreden. Voor het honden poepprobleem is veel aandacht. Er is zelfs een „hondepoepseminar" gehou den door de Nederlandse vereniging van Reinings-directeuren. Ook werd een prijs uitgereikt voor de beste vin ding op het gebied van hondenpoep- bestrijding, een door een oud gemeente architect ontworpen hon denpoepzakje. Dit haalt men pas voor de dag als het onvermijdelijke is geschied. Illegaal Op Texel zijn 1000 geregistreerde hon den. Illegale honden en honden van toeristen zijn hierbij niet meegeteld. Op Texel is ook overlast door honden poep en dit probleem kan worden aan gepakt door het toepassen van bepa lingen in de algemene politieverorde ning, door voldoende voorlichting of door wijziging van de politieverorde ning waardoor het hondenpoepzakje verplicht wordt gesteld en bepaalde delen van de gemeente voor honden worden verboden. De ervaring elders in Nederland heeft geleerd dat voor lichting helaas niet afdoende werkt. Toch vindt de afdeling milieubeheer van de gemeente het een goed idee om bij de aanslag van hondenbelasting een voorlichtingsfolder te doen. Ook zou voorlichting, gericht op de sterke sociale controle die nog op Texel heerst, bruikbaar kunnen zijn. In de politieverordening staat dat iede reen verplicht is niet toe te staan dat een hond onder zijn of haar hoede zijn behoefte doet op de weg die mede voor voetgangers is of op een speel weide. Tevens mag de hond niet loslo pen op door het college aan te wijzen gedeelten van de gemeente. Een hond mag niet zonder tezicht op de weg lo pen. Het is niet mogelijk op grond van de politieverordening bepaalde gedeel ten van de gemeente, zoals parken, plantsoenen en zo, voor honden te sluiten. Ook kan de hondebaas for meel niet worden gedwongen de hon denpoep op te ruimen. Toch kan de verordening worden gebruikt voor be paalde maatregelen. Op plaatsen in de gemeente waar veel last is van hon denpoep zouden bordjes kunnen wor den geplaatst met de tekst „speelwei de" of „speel- en picknickplaats" met daarbij een verbodssymbool van een hond in een karakteristieke houding met een uitwerpsel. De aanlijnplicht kan worden ingevoerd voor alle dorps kernen. Dat kan voorkomen dat hon den 's morgens „even de straat op worden geschopt". Vlaggetjes De afdeling milieubeheer van de ge meente zou kunnen worden belast met de opsporing. Hiermee bedoelt men niet het planten van waarschuwings vlaggetjes in ontdekte hondenhopen, maar het speuren naar en bekeuren van de hondebaas. Maar met het oog op de aard van de overtreding ziet de afdeling milieubeheer het optreden van iemand in een uniform als een voor deel. Stapersma is geüniformeerd par- keercontroleur en heeft opsporingsbe voegdheid. Hij is tevens belast met mi lieutoezicht. Als reinigingspolitieman zal Stapersma zich met meer dingen bezig houden dan alleen de honden poep. Ook afvalstoffen, die nu nog on der gemeentewerken vallen, zou hij kunnen gaan controleren. Het college ging niet akkoord met de plaatsing van de verbodsborden bij speel- en picknickplaatsen. De politie kan worden verzocht meeer toe te zien op de verboden en maatregelen die al in de politieverordening staan op het gebied van honden en hondepoep. De cursus tekenen van Frans Voskuil, die op maandag 26 oktober begint, is nog niet volgeboekt. Ook voor de schilderlessen op 27 of 28 oktober zijn nog onvoldoende aanmeldingen. De tekencuisus, die uit acht lessen zal bestaan, wordt op maandagavonden van 19.30 tot 21.30 uur gegeven, op een nader te bepalen plaats. Kosten bedragen 70,—. Opgeven kan bij Frans T. Voskuil Pontweg 118, telefoon (02220) 3296. De raad zal worden voorgesteld een bedrag van ƒ6175,85 op grond van het Londo-vergoedingsstelsel te geven aan de School met de Bijbel te Oosterend. Al in 1982 heeft het schoolbestuur energiebesparende maatregelen in de vorm van spouwmuurisolatie getroffen tot een totaalbedrag van ƒ8353,—. De optimalisering van de centrale verwar mingsinstallatie zal tegelijk met die van de andere basisscholen op Texel onder directie van gemeentewerken worden uitgevoerd. Iedere zaterdagochtend haalt Scouting Texel oud papier, lompen en oude schoenen op. De mensen worden ver zocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kun nen worden ingeladen. Bij de oud papier-wagen kunt u ook gereedschap voor de derde wereld kwijt. Komende zaterdag wordt het oude pa pier etc. opgehaald in de volgende straten: 3. Schilderend, Keesomlaan, Em- malaan, Haffelderweg, A. van Hol landstraat, P. v. Cuyckstraat, Elemert. Het ontwerp bestemmingsplan Den Burg-centrum is aangepast aan het commentaar dat erop is geweest en zal nu ter advisering worden voorgelegd aan de raadscommissie ruimtelijk- en huisvestingsbeleid en daarna aan de provinciale planolo gische dienst. In het nu nog geldende „uitbrei dingsplan in onderdelen Den Burg 1965" is veel gebruik gemaakt van bestemmingen waar allerlei dingen kunnen onder worden gebracht zoals wonen, detailhandel en horeca. Dit heeft in het verleden soms tot onge wenste situaties geleid. Om dit te voorkomen is in het nieuwe plan geko zen voor een uitgesplitste bestemming-toekenning, waardoor on gewenste vermenging van verschillen de bestemmingen kan worden voorko men. De provinciale planologische dienst noemde het plan „duidelijk en voldoende flexibel". De inspecteur volksgezondheid reageerde met het aanhalen van de overlast die dhr. Staal ondervond van het verkeer aan het Achterom. Dit is al in 1985 geweest en in tussenliggende tijd is gezocht naar een passende oplossing, zodat de reactie van de inspecteur is achterhaald. De Noordhollandse welstandscommis sie vindt het systeem van goot- en nokhoogtekaarten een belemmering voor ontwerpers. Dit systeem geldt voor een klein gedeelte van het plan gebied. Het geeft de mogelijkheid de goot- en nokhoogtevoorschriften per pand aan te geven. Omdat de moge lijkheid is te regelen via alleen de voor schriften is in het gewijzigde plan het systeem gehandhaafd. Het Waterschap Texel wil dat de bestemming van het Op 4 november start een kookcursus voor mannen van 55 jaar of ouder. De bedoeling van deze cursus is de deel nemers de eerste beginselen van het koken bij te brengen zodat zij, als zij onverhoopt alleen mochten komen te staan, zich in ieder geval op dit gebied zelf kunnen redden. De cursus is ver deeld in twee perioden: In de eerste zes lessen worden de grondbeginselen van het koken behandeld en in de vol gende zes lessen worden moeilijker ge rechten behandeld. De tweede serie van zes lessen wordt alleen gegeven als daar bij de deelnemers belangstel ling voor bestaat. De lessen worden, evenals vorig jaar, gegeven door me vrouw Schipper in de keuken van de voormalige huishoudschool aan de Haffelderweg en de kosten bedragen ƒ15,— voor zes lessen. Balangstellen- den worden verzocht zich voor 27 ok tober op te geven bij de Buureton op woensdag, donderdag en vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur. Telefoon (02220) 2696. Polderhuis ruimer wordt gemaakt dan enkel maatschappelijke doeleinden en overheidsvoorziening. Een wijzi gingsmogelijkheid naar „kantoor" is in de herziene versie van het plan opgenomen. Discussie De consulent handel, ambacht en diensten ging met de gemeente in dis cussie over de manier waarop horeca gelegenheden werden bestemd. Naar zijn mening werd de verdeling niet op grond van ruimtelijke motieven ge daan, maar door het vraagstuk van de openbare orde. De gemeente was van mening dat de aard van een horecage legenheid wel degelijk ruimtelijke con sequenties had, bijvoorbeeld doordat het veel verkeer aantrekt. En waar een pension past hoeven nog geen appar tementen te komen. De inrichtingen van de Groeneplaats komen in een de finitief stadium nadat veel inspraak is geweest. Het krijgt de bestemming „verkeersdoeleinden". Het gedeelte park achter het gemeentehuis dat nu als parkeerterrein is bestemd krijgt weer de bestemming „park". Op een perceel aan de Warmoesstraat ten noorden van de apotheek is een hore- Burgemeester en Wethouders verlenen aan de volgende personen en/of in stanties bouwvergunning: J. Groes- kamp, Klif 21 ten Den Hoorn voor het gedeeltelijk vergroten van een keuken; Fa. Van der Star Zn., Schorrenweg 20B te Oosterend voor het plaatsen van een mestsilo aan de Schorrenweg 24-28 te Oosterend.; Staatsbedrijf PTT, Postbus 9107 te Apeldoorn voor het vernieuwen van een antennemast aan de Waalderstraat 51 te Den Burg; P.G.J. Heems, Rollandslaan 111 te Haarlem voor het gedeeltelijk vergroten van een zomerhuis aan de Californië- weg 77 te De Koog; W. Deppe, Fal- kenstrasse 9, 4322 Sprockhovel 1, WDL voor het plaatsen van een schuur/berging aan de Californiëweg 177 te De Koog; Fa. Timmers Bakkerij en, Hogeistraat 2 te Den Burg voor het vergroten van een magazijn aan de Dorpsstraat 18 te De Koog; Transport bedrijf Slegtenhorst b.v., Loodsingel 16 te Oudeschild voor het plaatsen van een loods aan de Schilderweg 264 te Oudeschild; Stichting dorpshuis „De Waldhoorn", p/a Naalrand 40, Den Hoorn voor het gedeeltelijk veranderen van een dorpshuis aan de Herenstraat 30 te Den Hoorn en F. de Ridder, Wit te Kruislaan 24 te Den Burg voor het vergroten en veranderen van een woonhuis aan de Witte Kruislaan 32 te Den Burg. Derden-belanghebbenden kunnen te gen deze beschikkingen ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Over heidsbeschikkingen een bezwaarschrift indienen. Nadere informatie hierover is te verkrijgen bij de gemeentesecretarie, afdeling R.O.V., kamer 205. cabestemming gelegd. Horecavestigin- gen worden echter zoveel mogelijk ge concentreerd in het gebied Stenen plaats, Binnenburg, Vismarkt en Groe- nenplaats. De reden waarom in de Warmoesstraat zo'n bestemming is ge geven is dat op deze plaats ooit een bouwvergunning is verleend voor de bouw van een horeca-inrichting. Er is echter nooit iets dergelijks gebouwd, zodat een procedure tot intrekking van de bouwvergunning is gestart. De be langhebbende heeft echter bezwaar te gen intrekking gemaakt. Als de bouw vergunning alsnog wordt ingetrokken krijgt het perceel een woonbestem ming. Op de plaats waar het parkeer terrein van Bakkers Ijzerhandel ligt is indertijd een mogelijkheid voor de bouw van een woning opgenomen. Nu botsen twee uitgangspunten: bestemming volgens bestaande ge bruik of het versterken van het woon- karakter van de Wilhelminalaan. Daar om wordt de bestemming van voor heen aangevuld met een aanduiding waaruit blijkt dat het gedeelte mag worden gebruikt als parkeerterrein. Hetzelfde doet zich voor achter mode huis Moerbeek. Ook hier volgt de toe voeging. Het bestemmingsplan biedt aan de zuidzuide van Huize Irene uit breidingsmogelijkheden en die worden gehandhaafd. Van 12 tot 26 mei hielden Joop en Tiny Hooiring een fietstocht langs de wadden. Hooiring is lid van de voorlopige waddenadviesraad. Tij dens de tocht deden hij en zijn vrouw ook Texel aan. „Via het VVV vinden we een pension in Den Burg", aldus het verslag van Tiny en Joop Hooiring. 's Avonds be gaven zij zich op hun fietsen naar het westen van het eiland. In De Koog be zochten zij oud-burgemeester Engel vaart en zijn vrouw. „Wij kennen Texel niet of nauwelijks en genieten van dorpjes als Oost en Oosterend (prach tige oorspronkelijke straatjes) en de prachtige iepenlaan bij De Cocksdorp", aldus beide Hooiringen. Door een uit leg van oud-burgemeester Engelvaart over het ontstaan van klein- en groot schalig landschap door opeenvolgende inpolderingen, de sociale achtergrond van de „grote" kotterjongens die in Oostenend en in Oudeschild wonen kregen ze meer inzicht. Erg enthousi ast waren ze over de Schorren, waar men naar keuze binnendijks of buiten dijks kan gaan. De tweede dag op Texel heeft het echtpaar Hooiring mee gedaan aan een excursie van de Wad denadviesraad naar de Razende Bol, het Rijksinstituut voor Natuurbeheer en maken zij een oliebestrijdingsproef van Rijkswaterstaat op zee mee. Er is een kennismaking met schipper Van Dijk van het bewakingsschip „Phoca" die vertelt dat aan de westkant van de Razende Bol soms wel 30 tot 60 zee honden liggen. Ook de grote stern de de drietenige strandloper floreert daar, hoewel de Bol binnen verschillende schietsectoren van de marine valt en ook toeristen zich er laten zien. Psychologe. Spreekuur volgens af spraak: Het Groene Kruisgebouw, Wit te Kruislaan 19, Den Burg. Mevrouw drs M. van Dessel-van Leeuwen, tele foon (02220) 5611. Spreekuren college van B en W: bur gemeester Schipper maandag van 10.00 tot 11.00 uur; wethouder Zegers maandag van 10.00 tot 11.00 uur; wet houder Schilling vrijdag van 14.30 tot 15.30 uur en wethouder Barendregt vrijdag van 10.00 tot 11.00 uur. Maatschappelijk werker Frank van Lare houdt op het adres Schilderend 39 in Den Burg spreekuur: maandagochtend 8.30-9.30; dinsdagavond 18.30-19.30 uur; woensdagochtend 8.30-9.30 en vrijdagmiddag 15.30-16.30 uur. Spree kuur Dienst Ambulante Geestelijke Ge zondheidszorg (bereikbaar op hetzelfde adres (telefoon (02220) 4185 b.g.g. (02230) 15805) elke donderdagmiddag van 14.00 tot 15.00 uur. Spreekuur raadsfracties: Iedere don derdag voorafgaand aan de week waarin de raadsvergadering wordt ge houden hebben de raadsfracties van CDA, PvdA en WD spreekuur in het raadhuis, van 19.30 tot ca. 20.15 uur. leder kan daar terecht met vragen, aan- en opmerkingen, in het bijzonder over kwesties die in de raadsvergade ring aan de orde zullen komen. Texels Belang en de PSP houden dit frac tiespreekuur op de maandagavond voorafgaand aan de raadsvergadering. De WAO-groep komt elke woensdag van 10.00 tot 12.00 uur bijeen in dienstencentrum De Buureton (oude St. Jan) aan de Molenstraat in Den Burg. Spreekuur voor uitkeringstrekkers iede re tweede en vierde woensdag van de maand van 10.15 tot 11.15 uur. Trombosedienst. Iedere maandag- en donderdagochtend bestaat van 9.00 tot 10.30 uur in het Groene Kruisge bouw in Den Burg (ingang tandartsenpraktijk) gelegenheid om bloed te laten prikken. Telefoon 02220-4887 (b.g.g. Geminiziekenhuis Den Helder 02230-11414). Wie niet op dit tijdstip kan komen, moet contact opnemen met het laboratorium van het Geminiziekenhuis in Den Helder, telefoon 02230-11414, toestel 232 of 299. Men dient trombosedienstgege- vens en verzekeringspapieren (zieken- fondskaart) bij zich te hebben. Iedere tweede maandag van de maand komt er in het Groene Kruis-gebouw, Witte Kruislaan 19, Den Burg, een praatgroep voor borstkankerpatiënten bijeen. Aanvang van de bijeenkomsten 14.00 uur. Belangstellenden kunnen in lichtingen inwinnen op werkdagen tus sen 16.30 en 17.30 uur: 02220-3241. Milieuklachten (over b.v. stank of la waai, bodemverontreiniging, e.d.) kun nen op werkdagen worden ingediend bij de afd. Milieubeheer van de Ge meente Texel, tel. (02220) 3041. Dag en nacht kan men ook terecht bij de provinciale klachtentelefoon (023) 310200. De privacy van de indieners wordt gegarandeerd en elke klager krijgt antwoord. Bij het bezoek aan het RIN verbaast Joop Hooiring zich erover dat dit insti tuut en het nabijgelegen NIOZ als zeer dure investeringen zich buiten de Del- tadijk bevinden. De derde dag hebben Joop en Tiny Hooiring een ontmoeting met twee ambtenaren van de afdeling milieube heer, mevrouw Goedhart en Koos van der Burgh. Zij worden geïnformeerd over het zoeken van de gemeente naar een combinatie van uitbreiding van de economie en het natuurbehoud. Sei zoensverbreding is een streven, maar ook de verordening tegen geluidsover last wordt gebruikt. De middag van de derde dag vertrokken beide fietsers naar Den Helder. Hun mening over Texel: „Wij verlaten het eiland met meer inzicht dan bij onze komstl" De afdeling wijkverpleging van het Groene Kruis Texel kent sinds 1985 een vrijwilligersgroep, waarvan de leden voor alle mensen die daar behoefte aan hebben klaar staan voor een praatje, boodschappen doen, een wan deling maken, etc Aanvragen daar voor kunnen worden ingediend bij de leden van de groep of bij het Groene Kruis tussen half vijf en half zes 's middags op werkdagen, telefoon 02220-3241. Het Natuurrecreatiecentrum is geo pend van maandag tot en met zater dag van 9.00 tot 17.00 uur. Entreeprijs ƒ4,— voor volwassenen en ƒ2,50 voor kinderen. De speel-o-theek is elke woensdagmid dag van 14.00 tot 16.00 uur en elke vrijdagmiddag van 15.00 tot 17.00 uur geopend in de voorspeelzaal van het dorpshuis aan de Wilhelminalaan. Iedere eerste dinsdag van de maand kunnen leden van de diabetesvereni ging spuiten en testmateriaal kopen bij de zusters J. B. Mannessen en J. Hol, Schoorwal 45, Den Burg (tel. 02220-3242) tussen 16.00 en 19.00 uur. Bewijs van lidmaatschap meebrengen. In dringende gevallen kan telefonisch een afspraak gemaakt worden. De club Texelkoers speelt elke dinsdag middag koersbal van 13.30 tot 15.30 uur voor mensen die al langer lid zijn. Nieuwe leden zijn welkom van 15.30 tot 17.30 uur. Gespeeld wordt in De Buureton aan de Molenstraat in Den Burg. De Texelse AA-groep (Anonieme Alco holisten) komt elke dinsdagavond van 20.00 tot 22.00 uur bijeen in De Scha kel bij de Hervormde kerk in Den Burg. leder met alcoholproblemen is vrijblijvend welkom voor een of meer dere gespreksbijeenkomsten. De dam- en schaakclub En Passant komt elke maandagavond, aanvang 20.00 uur bijeen in hotel De Lindeboom. Postzegelvereniging „De Postzegel- beurs" houdt iedere tweede donderdag van de maand een ruilavond in ge bouw „De Schakel" aan de Binnen burg om 20.00 uur. Het orkest Musica Texla oefent elke dinsdagavond vanaf 19.45 uur in de voorspeelruimte van dorpshuis d'Ouwe ULO. Degenen die een instrument bespelen en mee willen doen kunnen contact opnemen met J. Veenbaas, tel. 02220-5180. Iedere woensdagavond houdt de Volksdansvereniging Texel een Volks dansavond in De Wielewaal in De Waal, aanvang 19.45 uur. Nieuwe le den welkom. Informatie: C. Veth, tel. (02220) 3516. Elke donderdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur is er sjoelen in de Buureton. Spreekuur Buureton. Praten over aller lei vragen en problemen die te maken hebben met ouder worden, kan op woensdag; donderdag- en vrijdagmid dag van 14.00 tot 15.00 uur. Meldingen vorstverlet en werkonder breking van werknemers in de agrari sche sector en bouwnijverheid melden op maandag, woensdag, donderdag en vrijdag van 11.00-12.00 uur bij R. van IJsseldijk-Smith, Gasthuisstraat 60, Den Burg. Elke vrijdag van 18.00 tot 21.00 uur is er jeugdsurfen bij het surfstrandje van Dijkmanshuizen. Kinderopvang Texel. Geopend maan dag - vrijdag 8.00 tot 17.00 uur. Hout manstraat 62, Oudeschild (voormalige kleuterschool). Op dinsdagmiddag om 14.30 uur in d'Ouwe ULO is de cursus Slank '82. Inlichtingen bij mevrouw Visser, tel. (02230) 34058 of mevrouw Gieles, tel. (02220) 3259.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 9