MM HET i RAADHUIS UI MA Bowlingteam op volle toeren Texelse Boys delen punten Mededelingen ran B. en W'. Oosterend schotvaardig tegen Twisk Weer winst voor Nico Bakker Winst voor ZDH Vissen in De Dishoek Handbaldames hadden het zwaar Dwlingcompetitie eer van start nderen lieten tehonden los Texelslag blijft winnen Informatiebijeenkomst over Chemotherapie 1. tit kinderen worden geïnterviewd door het schooltelevlsleprogremme ,,WeekJourneel te geven. De verdediging werd daar door vaak verwaarloosd en de betere kansen waren voor S.V.O. Al vrij snel benutte Beintema een van deze verde re mogelijkheden en bracht de stand op beheerste wijze op 5-1. Halverwege de tweede helft kwam Twisk iets dich terbij. André Sijm ging knap door op een diepte-pass, klopte vervolgens de S.V.O. defensie op snelheid en passeer de doelman Daalder kansloos. Lang kon Twisk echter niet van deze ople ving genieten, al vrij snel schoot Ar nold Kaercher na een razendsnelle solo nummer 6 in de touwen. De wedstrijd was gespeeld en Oosterend leek op een vrij gemakkelijke manier verder on geschonden het einde te kunnen ha len. Vlak voor tijd maakte Oosterend doelman Robert Daalder echter zijn enige fout in deze wedstrijd, door een corner verkeerd te beoordelen kon Twisk via Ferry Koghee nog op 3-6 komen. Het heren trio-leagueteam van Bowling De Koogel dat landelijk eerste klasse speelt, moest voor de tweede wedstrijd in Lelystad aan treden. Ne een zeer stroeve eerste keer draaide De Koogel nu op volle toeren. Met name Peter Veldman die een schitterende 265-game neerzette, was zeer op dreef. De eerste game tegen Den Helder werd weliswaar met 1 —2 verloren, maar in de tweede game tegen het huisteam uit Lelystad behaalden de Texelaars een 3—0 overwinning. In de laatste game tegen Zeist brandde het Koogel-team, dat onder coaching van Rob Beumkes stond, volledig los. Pe ter Veldman met 265 en 201, Klaas Veldman met 152 en 172. Piet Kok gooide ook sterk: 183 en 211. De 3—0 overwinning was weer een feit. Een resultaat van zeven punten was goed en ook verdiend. De daggemiddelden van de spelers waren: Klaas Veldman 160, Piet Kok 175 en Peter Veldman 194. Texelse Boys en Beemster hebben in een matige wedstrijd de punten terecht gedeeld. Het veldspel van Beemster was beter verzorgd, maar de Boys creëerden meer kan sen. Al na enkele minuten kreeg Bert Witte een prachtige mogelijkheid. Enkele Beemster-verdedigers misten grandioos, maar Witte koos voor een lob en niet voor een schot. Helaas mislukte dit. Hierna drukte Beemster de Boys terug. Vooral op het midden veld waren zij heer en meester. Ook John Boogaard had het moeilijk met de uitblinkende linksbuiten Piet Waal. Beemster kreeg geen kansen van de Boys-verdediging met Berard Boogaard aan het hoofd. Langzamerhand ebde het offensief weg en konden de Boys wat meer aanvallen. Alfred Bakker en Bert Witte kregen nog mogelijkheden en ook Kees van Heerwaarden zag een hard schot gestopt. De rust ging in met 0—0. In de tweede helft kwam Beemster fel jagend uit de startblok ken. Nu kregen ze wel kansen en met veel kunst- en vliegwerk kon de Boys ze van scoren afhouden. Eddy Bar- horst werd gewisseld voor Frank de Grave. Vlak hierna kon Piet Waal de score openen, toen Beemster de bal al bij het strafschopgebied veroverde. Piet Waal schoof de bal beheerst langs doelman Kees Kooij. Beemster liet hierna de teugels wat vieren en de Boys kwam steeds dichter bij het Beemsterdoel. Na vooral met het hoofd al enkele malen gevaarlijk te zijn geweest, scoorde Bert Witte koppend de gelijkmaker. Een corner van Jan Zijm werd slecht weggewerkt, door Al fred Bakker weer teruggebracht voor doel, waar Bert Witte iets beter time de dan de keeper. Witte moest wel even verzorgd worden want hij werd stevig geraakt door de keeper. Aan de 1—1 stand veranderde niets meer, hoe wel Bert Witte nog bijna de winst bin nensleepte. Zijn schot veranderde he laas net van richring en ging naast. In verband met de feestdagen in de cember gelden voor winkels, straat handel, markthandel en handel te wa ter vrijstellingen van de Winkelslui tingswet voor de volgende dagen en uren: maandag 30 november tot en met vrijdag 4 december tot 21.00 uur; zaterdag 5 december tot 17.00 uur; maandag 21 december tot en met woensdag 23 december tot 18.00 uur; maandag 28 december tot en met donderdag 31 december tot 18.00 uur en zaterdag 2 januari tot 17.00 uur. Deze vrijstellingen gelden ongeacht de openstellingsuren vermeld op het ge waarmerkte aankondigingsformulier. Het Werkgevers Overleg Detailhandel adviseert de winkels op donderdag 24 december en donderdag 31 zo moge lijk op 17.00 uur te sluiten. COURANT Oosterend was in de uitwedstrijd tegen TVvir.k bijzonder productief, meer liefst zes keer troffen de Oosterenders doel. Jltze Beintema nam vijf treffers voor zijn rekening, terwijl Arnold Kaercher zorgde voor het zesde doelpunt. De thuisclub scoorde driemaal, via Jan Appelman, André Sljm en Fer ry Koghee. Aan doelpunten dus geen gebrek in een sportlef verlo pen wedstrijd die onder de uitste kende leiding stond van arbiter Schouten. De score werd al vrij snel geopend door Jitze Beintema die zijn goed ge nomen hoekschop ineens in de verste bovenhoek zag verdwijnen. Gesteund door deze vroege treffer bleven de Oosterenders goed doorgaan. S.V.O. kreeg legio kansen om verder uit te lo pen. Weer was het Beintema die, via een knappe solo, de marge vergrootte. Pas toen werd Twisk eigenlijk goed wakker. Oosterend kwam bij vlagen onder druk te staan maar de lat en de uitstekend keepende doelman Robert Daalder voorkwamen voorlopig doel punten. Toch kwam Twisk uiteindelijk dichterbij. Een van rechts knap voor getrokken bal belandde bij de volko men vrij staande Jan Appelman, die vervolgens geen moeite had zijn ploeg weer in de wedstrijd te schieten. Al vrij snel kreeg de thuisclub echter op nieuw een tegenvaller te verwerken. Via een fraai schot voltooide de on grijpbare Beintema zijn hattrick. Toen vlak voor rust Twisk doelman De Geus Oosterendspeler Erwin Daalder vast hield binnen de beruchte lijnen kende scheidsrechter Schouten terecht een penalty toe. Beintema verzilverde ook dit buitenkansje zodat Oosterend met een veilige stand kon gaan rusten. Na de rust deed Twisk verwoede po gingen om de stand een beter aanzien Weer was het Nico Bakker die zon dag in Amsterdam de open beker- motorcross heeft gewonnen. In de 250 cc-klasse wist hij beide man ches te winnen en een eerste plaats veilig te stellen. Cees Pol jr. reed mee in de 125 cc- klasse, waaraan nog zeventig anderen meededen. In series, een herkansing en een finale werd bepaald wie de eerste plaats mocht bezetten. Pol moest na een zwaarbevochten serie in de herkansing starten, waarin hij als zesde vertrok, maar door een val net niet de finale haalde. Aanstaande zon dag wordt er weer een open cross in Amsterdam gehouden. ZDH behaalde zondag tegen Oudesluis een 1—2 overwinning. ZDH was verreweg de beste ploeg en gezien de vele kansen hadden de Zwaluwen met hogere cijfers moeten winnen. ZDH opende sterk en speelde overwe gend aanvallend. Via afstandsschoten probeerden Ton Arnout, Jan de Wit en Wilco Bakker een doelpunt te for ceren. Hun schoten leverden echter geen resultaat op. Het duurde tot in de 22e minuut toen Henk de Ruyter het verlossende doelpunt maakte. Van af de rand van het strafschopgebied schoot hij keihard langs de kansloze Oudesluis-keeper. Daarna kreeg Bram Brouwer een kans maar de bal caram boleerde via de lat en de doelman het veld in. Frans Stolk moest voor ZDH redding brengen toen een mislukte voorzet richting ZDH doel ging. Het begin van de tweede helft liet een aar zelend ZDH zien. De verdediging werd verrast door een schot op de paal, de bal werd dan ook erg moeizaam weg gewerkt. In de tiende minuut kwam Erik Bakker voor Marcel Witte in het veld. In de elfde minuut werd het 0—2 door een goed opgebouwde ZDH- aanval. Ton Arnout passte breed op Jan de Wit, die hard maar beheersd afrondde. ZDH werkte hard door, maar de kansen die gecreëerd werden ble ven onbenut. Oudesluis werd hierna getrakteerd op een penalty. Na een snelle spelhervatting ging een speler onderuit binnen de 16 meter zodat Ou desluis 1—2 kon maken. ZDH probeer de van alles om de voorsprong verder uit te breiden, maar had het toch wel aan zichzelf te wijten dat de wedstrijd niet al veel eerder definitief werd beslist. De vier Texelse sportvissers die za terdag 31 oktober near Zeeland zijn geweest om te vissen naar het Ne derlandse kampioenschap kustvis- sen, zijn er niet in geslaagd zich in de prijzen te vissen. De vangsten van de Texelse vissers waren: Paul Verhagen 60 cm (4 vis sen), Cor Huisman 46 cm (2 vissen), Willem Verhagen 15 cm (1 vis) en Pier re de Kroon ving niets. De volgende wedstrijd op 22 novem ber is de eerste wedstrijd van de win- terserie. Aanvang 8.30 uur bij de Hornt achter de teermolen. IIJDAG 6 NOVEMBER 1987 Strandplevier 2-Stark en Co 4—1 De Koogel-Rentenaar Opel 4—1 IBS-Sommeltjes 4—1 Tabakshop Centrum 2-Yuppies 5—0 Tabaks. Centrum 1-Spare Ladies 4—1 Dubbel El-Champion Sisters 4—1 Y-team-Kwartet 4—1 Hotel de Weal-Metro 3—2 Strandplevier 1-De Buurtjes 3'A— 3VB Lollypops-Tabakshop Mets niet gesp. CCM-de Pins 2-2 Klavervier-T Fords 3—1 Snackbar Nikadel-Pindrillers 3—2 BZP-Slager de Boer 3—2 BTS 1 Hordif.-Kiosk Pad Opd. 2V4 2V4 De dames van MST handbal reali seerden zich al voor de aanvang van de wedstrijd dat ze op behoor lijk tegenspel van BKC uit Ou desluis konden rekenen. MST moest het namelijk weer zonder wisselspeelsters stellen. BKC daar entegen speelde met tien dames. In een dergelijke situatie moest MST de aanval heel rustig opbouwen en de bal zo lang mogelijk in bezit houden. Voor de rust werd nogal eens te snel uitgespeeld. De ruststand was 13—0 in het voordeel van BKC. Na de pauze speelde BKC echter steeds meer op break-outs wat een aanval betekende op het beetje uithoudingsvermogen dat MST nog restte. Het werd voor de dames steeds moeilijker tijdig op de cirkel terug te keren, maar ondanks dit monsterverlies bleef de stemming bin nen het team opperbest. TEXELSE maar een krappe overwinning behalen op het goed draaiende Metro-team. Het V-team behaalde een stevige over winning op Kwartet dankzij Corinne Plaatsman die haar 's morgens gehaal de nieuwe bal meteen goed wist te gebruiken. Dubbel El boekte ook een stevige winst dankzij Hans Lobato die met 170 gemiddeld zeer sterk stond te gooien. Nieuwkomer Marry Zegers zet te de eerste avond meteen een 164 ga me neer voor de Spare Ladies maar kon niet verhinderen dat Tabakshop 't Centrum de winst behaalde. Ook op de dinsdagavondleague waren het de nieuwkomers die sterk speelden. Bij het volledig nieuwe team Kiosk Pad Opduin begon Ria Boogaard meteen met een 170 game en Marja Burgman 165. BTS Hordifood 1 had hier duide lijk meer moeite mee. Slager de Boer deed het zelf zeer goed met een serie van 609 maar ook hier was het een nieuw team BZP dat mede dankzij An dré Verseput met 162 met de eer ging strijken. Snackbar Nikadel kon een kleine overwinning behalen op de Pin- drillers hoewel beide teams beneden hun kunnen stonden te gooien. Bij de donderdagmorgen-dames zijn alle teams hetzelfde gebleven. CCM speel de gelijk tegen de Pins. Corry van der Slikke gooide twee mooie games. Kla vervier pakte geen vier maar toch wel de meeste punten tegen de T Fords waar Rina Drijver overigens wel met een 151 game begon. Bij de Lollypops, de kampioen van vorig jaar, gooide Jo van de Woensel fabelachtig met drie mooie games. Uitslagen: BTS 2 Hordifood-Reisburo niet gesp. Eldorado-Graaf Spuiterij 5—0 DX 11-CBK 3-2 Venechter de trelles de vrijheid tegemoet. bowlingcompetltie is weer van t gegaan. Opvallend was de rit prestatie van de vele nieuwe De Yuppies verloren welis- i'van Tabakshop 't Centrum 2 i'Conny Vlaming gooide nog mooie 146 game. Geroutineerd «Ier Piet Kok begon sterk met gamiddeld. Bij IBS gooide Den- Beumkes weer sterk met 179 ilddeld en zette zijn team op ut tegen de Sommeltjes. Bij De igel was Peter Veldman einde- weer in vorm en Rentenaar moest dan ook genoegen ne- 1 met één punt. trainingen van Gerry Verseput ble- aardig geholpen te hebben want ette Strandplevier 2 op winst tegen k en Co. Nieuw bowlinglid Sietske Vliet gooide een mooie 180 game DX 11 en de altijd vrolijke man van CBK verloren dan ook van de Het team Eldorado bleek te j voor Graaf Spuiterij dat moeite i met de concurrentie, want Ton te gooide het hoogst van de hele 'Petitie met 182 gemiddeld. Strand- 1 kon de winst opstrijken dank en goed spelende Harry van inter. De nummer één van vorig ten wat moeilijk loskomen, hoe- Henk Plaatsman meteen een "ecord neerzette van 210, kon hij Henk Brugge, Wiebe Sytsma en Maar ten Willem Maas uit handen van enke le leerlingen van de Daalderschool f225,— dat was opgehaald door ijsver koop tijdens een fancy fair. Als dank overhandigde Brugge een foto van hem, Sytsma en Jeanet. Voor alle leerlingen werden stickers gegeven. Eerder al had de Lubertischool een fo to gekregen voor hun inzameling. Het vangen van de zeehonden gaf weinig problemen, hoewel Albert Hoven, hoofd van de Daalderschool verzucht te: ,,Tjee, als dit tekenend is voor de opvoeding die wij geven.... kinderen, kijk maar niet". De dieren werden op een aanhangwagen geladen. Met de leerlingen Sandra Joosten en Joost Rommel van de Lubertischool en Mar- jorie Hin en Johan van der Star van de Daalderschool werd koers gezet naar het strand bij de vuurtoren. Daar stapten de kinderen in een rubberboot, waar ook de kisten met zeehonden in werden geladen. Na een overstap op het bewakingsschip Phoca werden de dieren naar het Eierlandse Gat ge bracht, waar ze door de kinderen wer den vrijgelaten. vin het zeehondenvangen werden opnemen gemaakt. t hulp van twee leerlingen van Daalderschool uit Oosterend en van de Lubertischool uit De ig zijn woensdag weer vier zee- idan van Ecomare uitgezet. Een iploeg van de NOS was aanwe- om opnamen te maken voor programma Schooltelevisle- ikjournaal dat vrijdagmorgen san 11.00 en 11.30 uur wordt uit- onden via Nederland 2. leerlingen van beide scholen wa rnar Ecomare gekomen om te zien de vier zeehonden werden ingela- Onder de vier zaten de door de ertischool geadopteerde „Stippie" ie door de Daalderschool geadop- ie „Jeanet", die in juli was gevon- door politieman Jan van der Meer. rdat het vangen van de zeehonden m kregen Ecomare-medewerkers PAGINA 5 Donderdag 5 november De jubileumtentoonstelling van Kotex in het verenigingsgebouw in De Mars is te bezichtigen van 10.00 tot 22.00 uur. Vrijdag 6 november Tussen 11.00 en 11.30 uur brengt het Schooltelevisie Weekjournaal een op Texel opgenomen reportage over het uitzetten van zeehonden (Nederland 2). De Cocksdorper kunstzeilvereniging heeft de najaarsvergadering in hotel Nieuw Breda; 20.15 uur. Van 15.00 tot 22.00 uur is de Kotex tentoonstelling te bezichtigen. Zaterdag 7 november In dorpshuis 't Skiltje wordt de tweede aflevering gegeven van de Bonte Avond van de Gemeenschap Oude- schild; 20.00 uur. Toneelgroep Toermalijn geeft in De Vergulde Kikkert een voorstelling van ,,De wonderparel" voor kinderen vanaf 5 jaar; 15.30 uur. De Kotex tentoonstelling in het vereni gingsgebouw in De Mars is te bezich tigen van 10.00 tot 22.00 uur. Zondag 8 november De boscross van de atletiekvereniging gaat om 11.00 uur van start bij Monni- kenweg 13. De Kotex jubileumtentoonstelling is te bezichtigen van 10.00 tot 18.00 uur. Maandag 9 november W. Lichthart geeft in „Rebecca" in De Waal een lezing met videofilm over de melkveehouderij in Californië. Toegang gratis; aanvang 20.00 uur. Dinsdag 10 november Winkeliersvereniging en Folklorestich- ting vergaderen met belanghebbende ondernemers over de organisatie van evenementen in Den Burg (zie artikel elders in deze krant); aanvang 20.00 uur in De Lindeboom. De afdeling stamboomonderzoek van de Historische Vereniging komt bijeen in dorpshuis d'Ouwe ULO; 20.00 uur. Ook belangstellende niet-leden zijn welkom. De gemeenteraad vergadert in het raadhuis; 19.30 uur. In Eben Haëzer heeft de Baptistenge meente een bijbelstudiebijeenkomst. Thema „Uitverzieing"; aanvang 19.30 uur. Vorige week zondag won Texelslag 2 wel heel gemakkelijk doordat de tegenstander niet op kwam dagen. Zaterdag moest de badmintonploeg naar Medemblik waar de strijd werd aangebonden met Poona 5. Nico Blonk wist als tweede heer in zijn en kelpartij zijn tegenstander net niet te verslaan, zodat de einduitslag 7—1 voor de Texelaars werd. Texelslag 1 speelde een spannende wedstrijd tegen Poona 1 met veel drie- setters. Vooral de laatste gemengd- dubbel werd zeer spannend en uitein delijk gewonnen met een stand van 17—15. De einduitslag was 4—4. Zon dag spelen beide teams thuis. Texelslag 1 tegen Turnlust 2 en Texelslag 2 tegen 't Zwin. Kanker is een ziekte die veel voor komt; één op de vier Nederlanders wordt ermee geconfronteerd. Het is een aandoening waar nog veel vraagtekens bij staan; het ont staan, de behandeling en resultaat daarvan, de voorspelling over het ziekteverloop en de kans op gene zing zijn vaak onduidelijk. Dit heeft tot gevolg dat de patiënten, bij wie de diagnose kanker Is gesteld en hun naaste relaties een zeer moeilijke periode tegemoet gaan. De onduidelijkheid over kanker en het feit dat sommige behandelingen grote ongmakken met zich meebrengen, ma ken de behoefte aan informatie groot. Daarom organiseren het Medisch Cen trum Alkmaar en de Kruisverenigingen uit de regio informatiebijeenkomsten. De bijeenkomsten zijn bedoeld voor patiënten met kanker, hun familieleden en hun vrienden. Op dinsdagmiddag 17 november wordt een informatiebij enkomst gehouden met als thema: Chemotherapie. Wat is chemotherapie (celdodende middelen) precies; wat is het nut ervan; wat zijn de bijwerkin gen en welke zijn de maatregelen die deze vervelende bijwerkingen kunnen verlichten. Dr. L.H. Siegenbeek van Heukelom, internist, zal een inleiding houden. Naast de informatie die wordt gegeven is er gelegenheid tot het stel len van vragen en het uitwisselen van ervaringen. De bijeenkomst wordt ge houden van 14.00 uur tot 16.30 uur in de grote huiskamer van het Elisabeth ziekenhuis. Wie de informatiebijeen komst wil bijwonen, wordt verzocht zich telefonisch aan te melden: tel. 072-145454 toestel 2008 of 1152, op maandag tot en met donderdag van 9.00 to 12.00 uur.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 5