'ri,üs< JOfOmERLAND GIRO 625000 Jf*** MISSCHIEN KUNT U OOK IETS DOEN. jflgQ EEN EIGEN BEDRIJF BEGINNEN KUN JE OOK MET 2 KRUKKEN ;orddrukte bij Kotex Dmmelig slot van jke wedstrijd SVC er hoge scores in averjascompetitie Van Winden gaat Oosterend trainen Texelse Boys dames blijven winnen Succes voor leden Op Eigen Wieken Geparkeerde auto beschadigd Open speelavond Musica Texla Bowlen: rake klappen op de dinsdagavond Training A.V.T. gewijzigd Poging tot inbraak Joyriding met bromfiets Inbraak Boerenkoolrit Lange termijn agenda 1987 BURRY'S BANGE DAGEN GEEF VOOR DE BEHANDELING VAN SUIKERZIEKTE GIRO 5766 BANK 70 70 70 805 ER SDAG 10 NOVEMBER 1987 TEXELSE COURANT PAGINA 9 wel preciese cijfers ontbreken, et bestuur van de kleindie- ;portvereniging Kotex ervan tftuigd dat de jubileumten- istelllng die van woensdag tot [net zondag werd gehouden, record aantal bezoekers heeft okken. ens voorzitter Joop Veltkamp is vooral te danken aan de langere rba r van de expositie. Tot dusver rden de jaarlijkse Kotex- oonstellingen niet langer dan een kend. Het zijn in de eerste plaats eren geweest die bewust gingen n op de rustige eerste dagen, imigen kwamen meer dan één Een 90-jarige vrouw liet zich don- lagochtend door één der uursleden in de rolstoel langs de en rijden; daarvoor was op dat lent alle ruimte. In het weekend het vaak topdruk en kon men de hoofden lopen. wes|ns de expositie konden kinderen doen aan een quiz. Ze kregen een met 15 vragen en opdrachten op rkundig" gebied. De antwoorden /vo' ien op de tentoonstelling worden regen door op onderzoek uit te Van de 293 deelnemers leverden 3 een correct ingevuld formulier in. er hen werden zes prijzen verloot: boekenbonnen van f 10,— en twee f5,—. De winnaars waren Benjamin ert, Wim de Smidt, Edwin van Lu- Lotje (achternaam onbekend), ^Is Timmer en Ronnie Blom. De en kunnen worden afgehaald bij de Alk n m Jelli '"a en dsti ver- 1 da n =i in -i. i 2 V! /ee ve ïen i da eer in Citi Ee itm sgei :ces 3 g< stas :ter dat e uitwedstrijd tegen Zaanse Boys Cocksdorp goed van start. Al in iende minuut was het Peter Stolk met een schitterende kopbal uit voorzet van rechts de bal inkopte, duurde echter niet lang voor de- éjjJie speler de stand op 0-2 bracht, Ben knappe solo van Gerrit Koorn. vreugde van deze treffer was van CitJe duur want Zaanse Boys trok na iter» iftrap gelijk naar voren, alwaar de 'b™ voor van de rand van het straf- dósti 'Pgehied hard inschoot; 1-2. De Tw -08 mm 3l 4-1 fexeJ iteld c he twt lij h riaal en ming was weer terug. Enkele mi- issan in voor het rustsignaal kwam ;^4ksdorp op 1-3 toen Van der Linde voor de doelman van Zaanse s niet faalde. Na rust probeerde o 4 ïse Boys via enkele omzettingen in elftal wat meer gevaar in het fschopgebied van De Cocksdorp te iten. Doordat de ,,Boys" vaker op lelft van SVC verschenen kwamen teer countermogelijkheden voor iksdorp. In de 25e minuut brak Sil naar uit, omspeelde de doelman icoorde 1-4. In de dertigste minuut het Dennis Vonk die een uitste- d genomen corner van Bep Vonk ipte; 1-5. Voor Cocksdorp leek het een gelopen wedstrijd, maar niets minder waar. Eerst werd het 2-5. t na dit doelpunt kreeg de midvoor Cocksdorp een klap van een ver- iger van Zaanse Boys. Vanwege dit rval werden beide spelers voortijdig ting kleedkamer gestuurd. Toen en- minuten voor het eindsignaal de voerder van Zaanse Boys zich thea- binnen de bekende lijnen liet val- werd de bal op de stip gelegd en td het 3-5. Wat toen tien minuten r tijd nog een leuke wedstrijd was, digde rommelig. SVC rukt met deze b op naar een plaats bij de eerste zesde competitieavond van de erjasclub Den Burg waren Bertus Serda Ofrein bijzonder goed op f. Met de tot nu tot hoogste score Bze competitie van 7951 punten, fin zij als eerste te eindigen en te lt de eerste plaats in het klasse- it over te nemen van An Bakker en Maas. Met nog vijf partijen te spe- in de eerste periode maken zij een de kans om de competitie winnend sluiten. Het koppel Jan Klooster- en Anton van Heerwaarden werd me( ide met 6865 punten. Op de Ie competitie-avond wisten zij j.9 te scoren, maar daarna zijn ze ir°# teruggevallen. Met enkele plaatsen st staan ze nu op de 21e plaats, tit en Gerda Veeger werden met punten derde. Dit koppel vertoeft ds in de middenmoot van het klas ent, alhoewel deze score maar t acht plaatsen winst betekende en u op de twaalfde plaats staan. 6598 punten werden Frans Bos en de Ridder vierde en Jaap en Jan fan Heerwaarden werden met 6532 'en vijfde. t le periode na 24 partijen (resp. punten en 11 tn): Echtpaar B. Ofrein 39862, 14; A. VOO ir-W, Maas 38766, 20; G. v.d. Slikke-J. tets 138276, 9, Echtp J. n Heerwaarden frïh i 14; G, Douma-L. Bessels 38065, 11; R. irs-K. van Heerwaarden 38027, 14, W. p »n-H. Snoek 27988, 15; H van Katwijk-B. '37920, 16; F. Hopman-R. de Ruwe 37621, irhtp. J. Spaans 37363, 14. voorzitter Veltkamp, Molenstraat 78 in Den Burg. De tombola die nodig was om de kosten van de tentoonstelling te dek ken werd ook een succes. Velen waag den een gokje. Op nummer 434 viel een dekbedovertrek; op 154 een boek over de natuur, op 401 een boek, op 296 een scheerapparaat, op 40 een isolatiekan, op 64 een wandklok, op 13 een gecombineerde barometer, ther mometer etc., op 312 een strandradio, op 421 een draadloze telefoon, op 58 een 4-seizoenen dekbed en op 407 ook een 4-seizoenen dekbed. S.V. Oosterend heeft met ingang van deze week een andere trainer. Rob van Winden zal de trainingen overnemen van Martin Land die drie jaar als trai ner aan de club verbonden is geweest. Wel zal Land als speler-coach van SVO-zaterdag aan de club verbonden blijven. De trainerswisseling heeft tot gevolg dat de trainingstijden veranderd zijn. De dinsdagtraining zal vanaf he den beginnen om 19.30 uur, terwijl de donderdagtraining naar vrijdagavond wordt verschoven. De aanvang van de vrijdagtraining is eveneens 19.30 uur. De dames van de Texelse Boys heb ben zondag een knappe zege (1-0) be haald op de dames van Zeemacht in Den Helder. De Texelse dames wisten dat het moeilijk zou worden tegen het sterke Zeemacht, dat eveneens als de Texelse Boys-dames op eigen verzoek gepromoveerd is naar de tweede klas se. De strijd ging echter mooi gelijk op. In de eerste helft kregen de eilan ders een paar mooie kansen maar die werden niet benut en ging de rust in met een 0-0 stand. De tweede helft begon voor de Texelse „ladies" goed. In de derde minuut wist Anita Witte de achterhoede van Zeemacht te om spelen en 1-0 te scoren. Zeemacht heeft er alles aan gedaan om de gelijk maker te forceren maar de achterhoe de van de Texelse Boys hield goed stand en keepster Herma Broekman haar doel schoon. Met Watervogels voeren de dames van de Texelse Boys, beide nog zonder enig verliespunt, de ranglijst aan. Door een beter doelge- middelde staat Watervogels op de eerste plaats. Met spanning wordt nu uitgezien naar het eerste treffen tussen Watervogels en Texelse Boys dat waarschijnlijk op 6 december zal plaatsvinden. Leden van vogelvereniging Op Eigen Wieken deden tijdens het weekend mee aan de nationale tentoonstelling van H.P.K.V. uit Den Helder. Er werden prima resultaten geboekt. Door diverse inzenders uit het gehele land werden 541 vogels ingezonden. Een heel goed resultaat boekte de heer A. Eelman. Hij werd algemeen kampioen met een zilverbekje x band vink met 91 punten. Ook behaalde hij een derde prijs met zilverbekje 88 punten. Bij de klasse postuurkanaries haalde G. Terwindt met een Japanse Hoso een tweede prijs met 90 punten. Al met al een goed resultaat van de leden van Op Ei gen Wieken. Van 26 tot en met 29 no vember houden de leden hun onderlin ge tentoonstelling in d'Ouwe ULO. Zaterdagmiddag werd de in de berm van de Oorsprongweg geparkeerde au to van een 40-jarige Cocksdorper van zo korte afstand door een tractor met „acrobaat" gepasseerd, dat de wagen werd geraakt en aan de linkerkant flin ke deuken en krassen opliep. De scha de wordt onderling geregeld. Het amateur-kamerorkest Musica Texla houdt op dinsdag 17 november een open speelavond, waaraan iedereen kan meedoen. Muzikanten die fluit, fa got, koper, klarinet, piano, harp, bas, cello of anderszins spelen, wordt de kans geboden in orkestverband samen te spelen. De muziek die op deze avond zal worden gespeeld, behoort niet tot het vaste repertoire van het or kest, zodat deze ook voor iedereen nieuw zal zijn. Het orkest staat onder leiding van Michel Duyves, die echter per 1 januari het dirigeerstokje neer legt. Musica Texla gaat dan verder on der leiding van Bernard Teilegen, die ook op de open avond zal dirigeren. De open avond wordt op de normale repetitietijd, 19.45 uur, gehouden in de voorspeelruimte van de muziekschool. Geïnteresseerden kunnen contact op nemen met een van de onderstaande personen. H. van Atteveld 02220-690, T. Sietsma 02220-3756, M. Höhner 02220-3751, C. Witte 02220-3704, M. Ampt 02220-4259. Rake klappen vielen er op de dins dagavond. De Top Oldies met Kees Keljser aan het hoofd van een 764 serie, sloegen genadeloos toe te gen de leden van Kiosk Pad Op- duin. Ook Hordifood had geen me delijden met Snackbar Nikadel: Frans Hopman jr. nam alleen ge noegen met de volle winst en gooi de dan ook zeer sterk. Bij de Pin- drillers was het Libberdien Witte met 190 en 177 die het team van le pe de Boer het mes op de keel zette. In de woensdag/donderdag league boekte Hotel de Weal een belangrijke overwinning op het huisteam van De Koogel, vooral Henk Plaatsman was in goede vorm. Het Kwartet versloeg de Yuppies met grote cijfers. Ook Dubbel El met een sterke Hans Lobato pakte alle punten van de Spare Ladies. Het nieuwe team BTS Hordifood 2 won zeer verrassend van Tabakshop 't Cen trum 1. Dinnie Nicolasen sloot haar serie mooi af met 179 en 171. Bij de Champion Sisters gooide Marijke Ot- ten een schitterende 203 game, dit le verde haar een baanrecord en het eni ge wedstrijdpunt op tgen de Buurtjes, bij wie Nel Feenstra een 182 game neerzette. Bij Strandplevier 1 was Bram de Ridder ouderwets op dreef en het moedig strijdende Y-team moest dan ook genoegen nemen met één punt. De dames van Strandplevier 2 waren minder fortuinlijk en moesten alle punten aan Graaf Spuiterij laten waar nieuwkomer John Windhorst een fraaie 145 neerzette. Janny Mets wist voor Dx 11 dankzij een baanrecord van 202 een kleine winst te behalen op IBS. Eldorado bezweek voor de char mes van de Sommeltjes waar Janny Hin een fraai staaltje bowlen liet zien. Martijn Kuiter en Marcel Bakker deden het zware werk voor Stark en konden zo Rentenaar Opel verslaan. Het lijkt erop dat John en Marian van Schaik eindelijk uit hun impasse raken want zij gooiden weer ouderwets sterk met series van 739 en 655 voor het Metro team. Toch moesten zij genoegen ne men met maar twee punten want Reisburo Texel bleek net iets te sterk. In de damestrio league is de strijd ook in volle gang. De Lollipops moesten het afleggen tegen de Pins, die de vol le winst in hun zak staken. Tabakshop Mets met twee nieuwe sterren in hun midden, Clara Hemelrijk en Christian Krijnen, deelden de punten met Kla vervier. CCM moest alle punten aan het goed draaiende team van de T Fords laten. Uitslagen: Woensdag/donderdagleague: Strandplevier 1- Y-team 4-1, Strandplevier 2-Graaf Spuiterij 0-5; Sommeltjes-Eldorado 4-1; CBK-Tabakshop 't Cen trum 2 4-1; Reisburo Texel-de Metro 3-2; DX 11-IBS 3-2; Stark en cOzRentenaar Opel 4-1; De Buurtjes-Champion Sisters 4-1; BTS Hordifood 2-Tabakshop 't Centrum 1 3-2; Dubbel El-Spare Ladies 5-0; Kwartet-De Yuppies 4-1; Hotel De Weal-De Koogel 4-1 Dinsdagleague. Top Oldies-Kiosk Pad Opduin 5-0; BTS Hordifood 1-Snackbar Nikadel 5-0; Pindrillers-Slagerij de Boer 5-0. Dames trioleague: Tabakshop Mets-Klavervier 2-2; De Pins-Lollipops 4-0; T Fords-CCM 4-0 De training van morgen gaat door om standigheden niet door. De vrijdagtrai ning wordt niet in de Burgemeester De Koninghal gehouden, maar op het Texelse Boys-veld. De tijden zijn niet veranderd. Donderdag of vrijdag is geprobeerd binnen te dringen in een woning aan de Bernhardlaan in Den Burg. Het bo venlicht van één der ramen werd opengedrukt waarbij het sluitingsme chanisme werd verbogen. Blijkbaar is hét niet gelukt aldus binnen te komen; uit de woning werd niets vermist. In de nacht van zaterdag op zondag werd een bromfiets weggehaald bij een woning aan de Keesomlaan. Het was een Puch Maxi die later met een lekke achterband werd teruggevonden aan de Ruijslaan in De Koog. In de nacht van zaterdag op zondag werd ingebroken in een woning/winkel in De Koog. Men drong binnen via een niet afgesloten achterdeur en haal de uit een geldla in de winkel en uit de huiskamer totaal f250— weg. Alle paardenliefhebbers kunnen zondag meedoen aan een boerenkoolrit die wordt gehouden door de Vrienden van het Paard en de Blijde Rijders. De start is om 11.30 uur bij manege Akenburg en om 15.00 uur wordt boerenkool ge geten bij W.J. Bakker aan de Hemmer- weg. De kosten zijn f5— per persoon, kinderen f2,50. Opgeven kan tot vrij dagavond bij Sjef Beers, telefoon 02220-3861. Bij slecht weer kan men naar ditzelfde nummer bellen of het doorgaat. Maar als het slecht weer mocht zijn, gaat het boerenkool-eten evengoed door. NOVEMBER 3 drs. Lely houdt een lezing voor de doops gezinde zusterkring Den Burg, het onderwerp is gebruik-misbruik medicijnen, aanvang 20.00 uur. De Hervormde vrouwen vieren hun 40-jarig bestaan in de LBO-kantine. 4 In De Buureton wordt een kookcursus voor mannen van 55+ gehouden; kosten ƒ15,—. 5 I.B.O.Prproef voor pony's en paarden in de manege. 7 ,,Kaarsenaktie door kinderen van de zwemclub. 8 De sportvissersclub houdt wedstrijden bij 't Horntje van 8.30-10 00 uur; 's middags jeugdmiddag. In De Vergulde Kikkert treedt de dansgroep Gol den Rainbow op. De A.T.V houdt een crossloop van 1.5, 4.2 en 8.5 km. Inschrijven tot 10.30 uur aan de Monm- kenweg 13. Lichtingen A Stevens, tel. 02220-4472. Wandelsportvereniging 't Gouden Boltje sluit het seizoen af met een tocht rond Den Hoorn. Gestart kan worden tussen 13.00 en 14.00 uur. 13 Instructiedag van fanfarekorpsen o.l.v. P. Bakker in de Burg De Koninghal. Afsluiting regiecursus met éénacters in De Ver gulde Kikkert, aanvan 20.00 uur 14 't Amateurtje geeft uitvoering in Dorpshuis De Waal Bij Manege Akenburg is zwarte markt, aanvang 10.00 uur Instructiedag Burg. De Koninghal. 17.00 uur uitvoering van het geleerde in het openbaar Toneelvereniging SVC uit De Cocksdorp voert het blijspel ,,ln liefde, oorlog en politiek" op. 15 MAB estafettecross op crossterrein Eierland. 16 Kantine L.B.O avond plattelandsvrouwen afd. Den Burg, met S. E. Leijstra. Leerhuis in de doopsgezinde kerk door Maartje van Tijn, aanvang 20.00 uur, toegang f5,—. 18 De doopsgezinde zusterkring Den Burg heeft een Federatie-avond Het k.v. Gilde met dhr. Limpers (ex-Jehova getuige) houdt een lezing in De Witte Burcht, aanvang 20.00 uur 22 De A.V.T. houdt een boscross van 1.5, 4.2, 8.5 km Inschrijven aan de Monnikenweg 13 tot 10.30 uur. Inl A. Stevens, 02220-4472. 23 In het raadhuis is t/m 4 december een ex positie te zien van de S.O.S. Wereldwinkel. 25 Wandelsportvereniging 't Gouden Boltje heeft een jaarvergadering in De Schakel 26 In de aula van de RSG is voor de platte landsvrouwen afd Den Burg en het k.v. Gilde een voordracht over Cornelis Jetses door K. Fa- ber om 20.00 uur. 28 Toneelvereniging UDI voert in de Linde boom het stuk Schat, ik ben er hoor" op. 29 Sinterklaaswedstrijd sportvissersclub. MAB puzzelrit „Sinterklaasrit". DECEMBER 1 L. Schouten uit Oudeschild verzorgt een le zing over muziek van kerkorgels in de Doopsge zinde kerk te Den Burg, aanvang 20.00 uur 6 De A.V.T. houdt een boscross, inl. A Ste vens 02220-4472. 14 Leerhuis in de doopsgezinde kerk door G H Cassuto, toegang ƒ5,—. 15 50-jarig bestaan Plattelandsvrouwen. Feestavond in De Lindeboom. 20 De A.V.T. houdt een boscross, inl. A. Ste vens, 02220-4472 22 Het k.v. Gilde gaat kerststukjes maken sa men met Nel Lexmond in de Witte Burcht, aan vang 9.30 uur 26 Kerstconcert van Excelsior in de N.H. kerk in Oosterend om 12.00 uur 27 De A.V.T. houdt een boscross, inl. A Ste vens 02220-4472. 1988 JANUARI 4 Leerhuis in de doopsgezinde kerk door P. van Boxel om 20.00 uur, toegang ƒ5,—. 5 De Doopsgezinde zusterkring Den Burg heeft jaarvergadering bingo, aanvang 20 00 uur. 9 MAB-puzzelrit 16 In de sporthal Ons Genoegen zijn de Texelse springwedstrijden. 17 De A.V.T. houdt een boscross, inl. A. Ste vens tel. 02220-4472. 18 De Plattelandsvrouwen afd Den Burg hebben jaarvergadering in de kantine van het L.B.O.20.00 uur 20 Het vrouwengilde heeft jaarvergadering, daarna vertelt P. Bosma over woning inrichten. 23 Toneelvereniging Nieuw Leven speelt in 't Skiltje het stuk ,,Nee schat, nu niet" van P. Cooney en J. Chapman. 29 Dubbele von Sion AVO-Nederland bemiddelt bij en zoekt werk voor men sen met een handicap. Reeds 60 jaar. Jaarlijks kun nen vele gehandicapten zich via AVO-Nederland maat schappelijk ontplooien. Bij een bedrijf of als startende ondernemer. Daarnaast geeft AVO- Nederland financiële onder steuning voor bepaalde aan passingen, recreatie en op leidingen. Want AVO-Neder land helpt waar wettelijke voorzieningen écht te kort schieten. Voor iedere gehan dicapte. Wilt u meer informatie over de mogelijkheden die AVO- Nederland u kan bieden, neem dan kontakt op met onderstaand adres. VERENIGING VOOR WELZIJN EN WERK Postbus 850, 3800 AW Amersfoort. Tel. 033-63 52 14. beschermvrouwe HM de Koningin 30 Uitvoering van Oud Leerlingen in De Wie lewaal te De Waal Toneelvereniging Nieuw Leven speelt voor de tweede keer het stuk ,,Nee schat, nu niet". 31 Crossloop in het bos door A.VT., inl A. Stevens 02220-4472 FEBRUARI 2 Voor de Doopsgezinde zusterkring Den Burg worden dia's vertoond door de heer J. C. Bruin over ,,ln de hof van Gethsemane", 20 00 uur 6 Uitvoering van Oud Leerlingen in het Eier- landsche Huis te De Cocksdorp. 10 In de L.B.O-kantine houdt Hanny Roos een lezing voor de Plattelandsvrouwen Den Burg over ,,De vrouw in de muziek", 20.00 uur. 13 Uitvoering van D.E.K. te Den Hoorn 14 Crossloop in het bos door de A.V.T, inl. A. Stevens, 02220-4472. 17 De Doopsgezinde zusterkring Den Burg heeft federatie-avond Ds Knipscheer spreekt over Nobelprijswinnaar Eli Wiesel, 20.00 uur. 24 Mevr. Jansen, voorzitter van de Provincia le Bond Noord-Holland geeft een lezing over on veiligheid, voor de Plattelandsvrouwen Den Burg in De Schakel, 13.30 uur. Notaris Boswijk stelt notariële onderwerpen aan de orde bij het k.v. Gilde in De Witte Burcht om 20.00 uur 27 toneeluitvoering St. Jan, „Dwaasheid heeft zijn kracht" MAART 1 Voor de Doopsgezinde zusterkring Den Burg houdt mevr N Harting-Duvekot een boek bespreking, 19.45 uur. 5 toneeluitvoering 't Amateurtje in Dorpshuis De Waal 6 Crossloop in het bos, inl. A. Stevens, 02220-4472. 12 Winterconcert van K.T.F om 20 00 uur in de De Koninghal. 17 de heer A. Brand verzorgt een avond voor der Plattelandsvrouwen Den Burg in de kantine van het L.B.O., 20.00 uur. 19 Winterconcert van K.T.F. in het Eierland- sche Huis, 20 00 uur. 20 V.O.W. het eindresultaat van de manifesta tie Natuur op Texel. inl. 02220-5582. 21 Leerhuis Doopsgezinde kerk over het Bea- tnce Jongkind, toegang ƒ5—, aanvang 20 00 uur. 23 het k.v. Gilde heeft een eendagsbestuur in De Witte Burcht, 20 00 uur. 30 De Doopsgezinde zusterkring Den Burg heeft een paasmaaltijd. 31 In de expositieruimte van het raadhuis in een tentoonstelling van S. Kauz t/m 14 april. APRIL 2 uitvoering UDI in De Lindeboom, ,,De logé" 5 De Doopsgezinde zusterkring Den Burg heeft een avond met als onderwerp Neeltje Klumper en haar werk, 20.00 uur. 14 Laatste dag expositie S Kauz 20 Het k.v. Gilde bijeenkomst met Hermien Keuning (wethouder uit Callantsoog) 21 Planelandsvrouwen Den Burg hebben een creatieve avond in de kantine van het L.B.O., 20.00 uur 25 Leerhuis in de doopsgezinde kerk door H. Vreekamp, aanvang 20 00 uur, toegang ƒ5,—. MEI 3 De Doopsgezinde zusterkring Den Burg heeft voorjaarsavond, 20 00 uur. 6, 7 Lionsveiling in het groothandelscentrum te Oudeschild. 6, 7, 13 en 14 uitvoering musicalvereniging Geen C te hoog in De Lindeboom. 12 Leerhuis door K.A.D. Smelink in de Doopsgezinde kerk, aanvang 20.00 uur, toegang ƒ5- 21 Proloog Olympia's Tour. 22 Ie etappe Olympia's Tour 28 en 29 Waddentoemooi op Texel. JUNI 18 Ronde om Texel voor catamarans. 25 In het Raadhuis is een Tour-in expositie (tot 20 juli). heet en dat voor f6,95 Toen Tommie de Wit zeven jaar was, hoorde hij dat hij sui kerziekte had. Van de ene op de andere dag veranderde zijn leven. Hoewel hij niet meteen begreep hoe ingrijpend die verandering zou zijn Nu is hij elf. En je hoeft 'm niets meer te vertellen over 'diabetes mellitus'. Elke ochtend geeft hij zichzelf een insuline-injedie. Eens in de maand meet hij zijn bloedsuikergehalte. En dagelijks staat hij stil bij wat hij wel en niet mag eten. Tommie leidt zo een betrek kelijk normaal leven. Maar u begrijpt, hij moet er wel alles voor doen. U kunt ook iets doen. Door een bijdrage te stor ten op giro of bank tn.v. DFN Amersfoort. U steunt daar mee belangrijk wetenschappelijk onderzoek Voor een betere behandeling en eventuele genezing van suiker ziekte. Tommie heeft er straks misschien baat bij. HELP DE LEPRA BESTRIJDEN DOE HET NU! Stort uw bijdrage op postgiro 50500 of bankgiro 70 70 70.929 Nolerfandse Södxmg Lqjibestr «ding Ajïi*ki dim Wib3utstraat 135.1097 DN Amsterdam,Tel. 020-938973.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 9