René Coltof gaat nog 'n tijdje door.... VERKOOP NIEUWE SERIE BUNGALOWS LOOPT UITSTEKEND Woning als Hoofdprijs leen maar werd gehoopt is nu zeker: combinatie van goede promotie en een kwaliteits product werkt! Dat dit suc ces niet een eenmalige aangelegenheid is blijkt onder meer uit een onderzoek dat in juli werd uitgevoerd als stageop dracht door rapporteur J. Heeringa van het Nederlands Wetenschappelijk Instituut voor Toerisme in Breda. Dit bezoekers- en promotieonderzoek was gericht op een steekproef van 60 van de op dat moment in gebruik zijnde 150 bungalows (betrouwbaarheidsmar ge 95% I en gaf onder meer aan dat 92% van de huurders "tevreden" was over de vakantie op de Krim, 7% ta melijk tevreden" en totaal 4% tamelijk ontevreden of "ontevreden". Een dergelijk massaal gunstig oordeel kregen ook de voorzieningen en de grootte van de bungalow. De prijs die daarvoor moest worden betaald werd door 63% goed of normaal genoemd, 17% oordeelde "redelijk" en totaal 20% vond de prijs vrij hoog of te hoog. Op de essentiele vraag of men Ai in januari zal een van de 300 vakantiewoningen van Villapark Texel gereed zijn. Die eersteling dient als modelwoning voor geïn teresseerde kopers, en zal uitein delijk zelf niet worden verkocht maar.weggegeven, het huis dient namelijk als hoofdprijs in een landelijke door de televisie on dersteunde aktie voor een goed doel. Over de aard daarvan be waart René Co/tof nog het stil zwijgen, maar hij wil wel kwijt dat het in maart gaat gebeuren en dat de televisieuitzending en de ande re publiciteit rond de aktie veel re clame voor Texel en voor het bun galowpark van De Krim zal betekenen. van plan was in de toekomst De Krim nog eens te bezoeken en gebruik te maken van een bungalow antwoordde 48% bevestigend, 32% wist het nog niet en 20% zei "nee". De wel eens gehoorde veronderstelling dat De Krim alleen door "rijke Duitsers" zou wor den bevolkt is onjuist. Niet meer dan 30% van de huurders van Krim-huizen hoorde tot onze Oosterburen. De over igen kwamen vooral uit de randstad, merendeels Noordholland. Hogere inkomens Het zal geen verrassing zijn dat de Krimhuizen niet werden gehuurd door bijstandsmoeders of andere minima, maar door mensen die belangrijk bo ven "modaal" zitten. Slechts 3% had een netto gezinsinkomen van ƒ15.000,-- tot f30.000,— - per jaar, 13% ƒ30.000,-- tot ƒ45.000,- 35% ƒ45.000,-- tot ƒ60.000- en 32% meer dan ƒ60.000,-- (17% gaf geen PAGINA 2TEXELSE COURANT DINSDAG 17 NOVEMBEI N Het bouwterrein in vogelvlucht: op de voorgrond de vrijwel voltooide huizen van Residentie Texel, ten noorden daarvan de nog maagdelijke piek waar de nieuwe recreatieve villawijk uit de grond zal worden gestampt. Illustraties uit de brochure. Op de bovenste plaat het Provence-type (twee onder een kap); daaronder het Provence de Luxe exclusief- type met sauna, dakterras en badkamer in marmer. Toverwoord Bij deze campagne bleek de naamsbe kendheid van Texel voor veel extra ef fect te zorgen. "Texel is een tover woord" aldus Warnaar. "Vergelijkbare campagnes voor soortgelijke parken el ders in het land hadden veel minder resultaat". Wat in eerste instantie al- waarmee ze zijn omgeving uiten nog wat jaren op zich zal laten ten, maar het totaalbeeld is niet realistisch en informatief, vooral de recente luchtfoto's van het tt en de omgeving. Uiteraard word: hamerd op een van de belangrijk verkoopargumenten: de voor de galows beschikbare centrale voor ningen op het aangrenzende EM terrein in de vorm van supermarl veerne, restaurant, wasserette, golfbaan, tennisbaan, amusemen fietsverhuur, zwembad etc. en o| inmiddels op praktijkervaring get de verhuurmogelijkheden. De m: worden uitgenodigd een dagje rv Texel te komen om een bugalow zoeken. Net als bij de vorige can ne worden ze desgewenst van di gehaald en later teruggebracht ei gen ze een rondvlucht boven hei land aangeboden. Bij het besteik het huis kan de financiëring dirt worden geregeld. De gunstige hjt" theken worden deze keer aangeb door de ABN-bank. "We willen banken te vriend houden", zegt I Aank Sinds het verschijnen van de ad\ ties is het voortdurend druk op Krim. De kooplustigen zijn er va het weekend. Veel kopers zijn no eerder op Texel geweest. De info en verkoopgesprekken vonden vo jaar plaats in enkele eenvoudige ten keten, deze keer worden er kant en klare bungalows van Rei tie Texel voor gebruikt. "Die het we voor veel geld van meneer V naar moeten huren!", zegt Rene klagerig. Het ziet ernaar uit dat huur ruimschoots wordt terugvei want op sommige momenten ziji slaapkamers van de vier huizen bruik om klanten te woord te sta Tegelijkertijd kunnen 30 aspirant te woord worden gestaan. De m kopers zijn serieus. De transactie men vlot tot stand. Zondagmidd. het ernaar uit dat de hantekenini der de veertigste koopakte nog zonsondergang zou worden geze Beurski De belangstelling overtreft de vei tingen. Coltof schrijft dat toe aa verbeterende investeringsklimaat derland maar ook aan de recent! beurskrach waardoor het vertrou aandelenbezit is afgenomen. Gel ken in een tweede woning in pla van in aandelen is voor sommigr aantrekkelijk. Er zijn zelfs constn denkbaar waarbij zo'n huis een i rendement geeft als het bedrijfsi gebeurt, waardoor 20% BTW ka den afgetrokken. Daarover word gewenst alle informatie verstrek! valt op dat er nu naar verhoudir meer Texelse kopers zijn dan bij eerste serie huizen, een bevestk dat het algemene Texelse wantro jegens van Coltof is afgenomen, de verkopers van de huizen is hi om te kunnen vertellen dat de k die bij de eerste serie gebruik hi gemaakt van de verhuurgarantie, achteraf spijt van hadden omdat huuropbrengst bij "vrije" verhui ger bleek te zijn. Voor die verhu rantie bestond overigens niet zot belangstelling. Slechts 15% van pers heeft er gebruik van gemaa maar ook nu wordt deze mogelij weer geboden. Hoe betreurensw het ook moge zijn voor de Texel zenbouwers: ook Villapark Texelli worpen door architect M. Zeelen zal weer worden gerealiseerd dor overkantse aannemer: Bouwbedi J.M. Deurwaarder uit Warmenhu Volgens Coltof heeft die beweze en netjes te kunnen bouwen voo door RCB bepaalde prijs. Texelse drijven die bij het project zijn bet ken, zijn onder meer het loonwer drijf van Jan Kikkert die het gror werk en de tuinaanleg uitvoert in menwerking met hoveniercentrur "Eureka" uit Het Noorden. De C Lees verder pa Varkoopaktlvlteit in een der vakantiehuizen dia als verkoopkantoor van RCB is Ingericht. antwoord op deze vraag). De Krim- directie verbindt daaraan de conclusie dat kennelijk een nieuwe doelgroep is aangeboord, wat ook de bedoeling was. Tot dusver behoren de recreanten^ voor het overgrote deel tot de lagere inkomens: modaal en minder. Mensen met hogere inkomens, vroeger ook wel aangeduid als "het betere publiek" haalden de neus op voor het eenvou dige Texel. Het opleidingsniveau heeft daar ook wat mee te maken. Van de Krim-huurders had 47% een hogere beroepsopleiding of universitaire oplei ding, 42% had Mavo, Havo of MBO en 12% lagere school/LBO. Warnaar: "De huurders zijn mensen die voor het overgrote deel anders niet naar Texel zouden zijn gekomen. Het is dus een nieuw publiek en je kunt dus niet zeg gen dat de Krim-bungalows concurre rend zijn voor de bestaande accomodatie". Gemeente De spectaculaire bouw in De Krim heeft zich altijd mogen verheugen in de warme sympathie en medewerking van het gemeentebestuur. Ook voor Villapark Texel werden de vergunnin gen binnen een paar weken verstrekt, wat niet zo verwonderlijk is aangezien de planologische strijd die elders op het eiland nogal eens moet worden gevoerd als daar iets tot stand moet worden gebracht, voor de Krim al lang is uitgevochten.Toch wil René Coltof als goed zakenman graag een schou derklopje uitdelen: "Ze denken hier mee en ze werken mee. Daar kunnen ze in Den Helder een voorbeeld aan nemen". In de marinestad stond een Coltof-project op het punt uitgevoerd te worden (er was al driekwart miljoen aan voorbereidingskosten gemaakt) toen de gemeenteraad besloot dat als nog andere projectontwikkelaars in de gelegenheid moesten worden gesteld het bungalowpark met toebehoren tot ontwikkeling te brengen. Men wilde op die manier voorkomen dat de hui zen zouden worden verkocht ("uitge- pond") zoals Coltof wilde en uitslui tend mogelijk achtte, maar dat ze zou den worden verhuurd. Zestien ontwik kelaars werden in de gelegenheid gesteld plannen in te dienen, maar Coltof voelde zich genomen, wachtte de zaak niet af en haalde een streep door zijn plannen in de marinestad. Het ziet er naar uit dat daar nu hele maal niets van de grond komt omdat ook de andere projectontwikkelaars geen kans zien het park op te zetten zonder de mogelijkheid van verkoop. Dat het in de praktijk niets uitmaakt is overigens ook weer in De Krim bewe zen. Bijna alle kopers gaan hun bezit verhuren en maken er zelf maar enkele weken per jaar gebruik van. Dit inci dent versnelde de Coltofplannen op Texel. De veelbesproken Zierikzeese projectontwikkelaar houdt zich name lijk maar met een plan tegelijk bezig. Veel Klanten De verkoopcampagne volgens de in middels beproefde tactiek startte op 7 november met forse advertenties in al le grote dagbladen en een eilandelijk nieuwsblad. In de week daarop rea geerden 2000 mensen door te bellen of de bon in te zenden. Die kregen al lemaal de schitterend uigevoerde cata logus met 24 full color pagina's met alle informatie over de te bouwen droomhuizen en over Texel in het alge meen. De tekst is lyrisch maar waar heidsgetrouw, de aquarellen van de "Provence"huizen zijn wat geflatteerd omdat het fraaie hoge geboomte De razendsnelle verkoop van 193 vakantiehuizen in De Krim door René Coltof Beheer B.V. lijkt een nog indrukwekkender vervolg te krijgen. Vorige week is een veelbelovende start gemaakt met de verkoop van een nieuwe serie van 307 hui zen, te beginnen met een partij van 150. Voor kerstmis moe ten er 75 zijn verkocht en die zullen medio juni 1988 klaar zijn. In de reclamecampagne die nodig is om de huizen in het vereiste tempo te slijten is twee miljoen gulden gestoken. De nu nagenoeg voltooide eerste serie vakantiehuizen kreeg de naam "Resi dentie Texel" en de nu op handen zijn de uitbreidingen gaat "Villapark Texel" heten. Die naam geeft al aan dat het om een gemiddeld nog wat exclusiever type huizen gaat. Ze komen er in drie types: Province" (twee onder éen kap), van ƒ139.500,- tot ƒ159.500,-, "Provence de Luxe van f 169.500, tot ƒ179.500,-- en Province de luxe exclusief" van ƒ189.500,-- tot ƒ219.500— Laatsgenoemd type is on der meer voorzien van een dakterras, een sauna en een badkamer die uitge voerd is in Italiaans marmer. De huizen van Villapark Texel zien er ook op af stand anders uit. Ze worden gebouwd uit witte steen, voorzien van rood of blauw pannendak en de percelen grond waarop ze staan zijn nog wat ruimer dan in Residentie Texel. De eerste ervaringen hebben uitgewezen dat de duurste huizen versneld worden verkocht. De bouw van Villapark Texel begint eerder dan aanvankelijk de be doeling was, niet in de laatste plaats als gevolg van het succes bij de ver koop van de Residentie-huizen en de achteraf geconstateerde tevredenheid van kopers en huurders, maar ook om dat een groot recreatieproject dat Rene Coltof in zijn geboortestad Den Helder wilde realiseren niet doorgaat wegens onvoldoende medewerking van de ge meente. Toen in juni vorig jaar de ver koop van de eerste residentiehuizen van start ging, was de scepsis op Texel groot: Het mocht waar zijn dat Coltof elders aan de kust zo snel de toch niet bijzonder goedkope huizen aan de man had gebracht, op het ex centrisch gelegen Texel zou die vlieger niet opgaan. Die voorspelling werd ge baseerd op het feit dat tweede wonin gen elders op het eiland zeer moei zaam van de hand gingen en op de veronderstelling dat mensen die een tweede huis willen zich zouden laten afschrikken door de boot. Vrij alge meen werd beweerd dat Coltof vol gens nauwelijks haalbare methoden te werk ging door de zaken wat fraaier voor te spiegelen dan ze in de praktijk zouden zijn. Ook werd gedacht dat de eerste tientallen huizen dank zij de agressieve verkoopmethode wel vlot van de hand zouden gaan, maar dan zou de toch al verzadigde tweede wo ningmarkt op Texel oververzadigd ra ken en zou in het zo pretentieus aan gekondigde project de klad komen... Het is anders gelopen. Feit is dat de 193 huizen van de Residentie Texel al lemaal zijn verkocht. De veertig laatste zijn in aanbouw en zullen in februari zijn opgeleverd. De verkoop van de se rie ging in juni vorig jaar van start, de bouw begon in oktober en op 3 juli j.l. waren er 152 opgeleverd. Verhuur De meeste huizen werden door de kersverse eigenaars verhuurd en de re sultaten daarvan zijn mogelijk nog in drukwekkender dan de wijze waarop het park uit de grond werd gestampt. Die 152 huizen brachten van 3 juli tot en met de herfstvakantie een miljoen gulden op, wat neerkomt op bruto ƒ11.000,— per huis. "Dat is een gigan tisch bedrag aldus EMK-directeur Martin Warnaar. "De huuropbrengst zal nog aanzienlijk hoger zijn als de huizen ook in voorjaar en zomer be schikbaar zijn". De Expoitatiemaat- schappij De Krim is belast met de ver huur en beheer van de huizen en heeft daarmee een niet te versmaden bron van inkomsten verworven, waardoor verdere uitbouw en verbetering van de centrale voorzieningen van De Krim mogelijk wordt gemaakt. De huurders, die blijkbaar geen bezwaar hadden te gen bedragen van over de duizend gulden per week in het hoogseizoen, zijn uiteraard niet vanzelf gekomen. Er is veel reclame gemaakt, niet alleen in de vorm van advertenties in landelijke media maar ook door een fraaie bro chure die in een enorme oplaag is ver spreid, uiteraard met inschakeling van de VVV en de Duitse organisatie ITS die de Krimhuizen meenam in een bro chure met een oplaag van 4,5 miljoen exemplaren. icfe* JSy.' --

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 2