Hartstochtelijk verzoek rpm goede begeleiding s M R1 „Play-in" stimulans f a nf a re m u zi ka nte n /U3END4 litspraak ontuchtzaak op 1 december 4! Texelaars voor de )S lie Ide straf voor ks diefstallen Gamma bijna zeker uit beker gewipt Metamorfose voor ,/t Gouwe Boltje" Heren 1 Tevoko verder achterop MST programma Eilandcompetitie volleybal TX '71 gaat zwemmen in Schager bad Triocross afsluiting MAB motorcrossseizoen Halve marathon in Den Oever R 1 |JDAG 20 NOVEMBER 1987 TEXELSE COURANT PAGINA 11 57,5 et gevangenisstraf bereikt u niets, meneer de officier. Dan kom ik er zoveel maanden hetzelfde uit als ik er ben ingegaan en is er een grote IS dat het wéér verkeerd gaat. Dat wil ik niet meer. Of ik nu wel of gn tbr krijg, maakt me niets uit. Liever een tbr met een goede behan- ing, zodat ik tenminste een kans krijg om in de Texelse samenleving ug te keren. Mits dat mogelijk is." tochtelijk deed een 19-jarige elaar, die dinsdagmiddag voor Arrondissementsrechtbank te maar terechtstond wegens het gen van ontucht met een groot [ital jonge kinderen, dit verzoek de rechtsprekers van de meer- idige strafkamer en de officier justitie. Ook zijn raadsman. J.K. Feikema, verzocht geen isngenisstraf op te leggen, maar lorgen voor een goede begelei- g zodat de jongeman in de toe- nst weer als „normaal mens" r Texel kan terugkeren. De offi- mr. P. Brilman, had een ge- igenisstraf geëist van vijftien anden met aftrek van het voor- ist, waarvan drie maanden irwaardelijk met een proeftijd drie jaar. De uitspraak volgt op ''fccember, om half tien 's mor- is. Brilman achtte ter beschikkingstel- van de regering (tbr) een te zware hoewel hij dat op grond van een psychiatrisch rapport zonder meer kunnen eisen. Wél vond de offi- het wenselijk dat de reclassering It ingeschakeld om de Texelaar de ge ondersteuning te bieden. :ijn aanhouding en bekentenissen mi van dit jaar, was de jongeman irgebracht in het Pieter Baan- rum in Alkmaar, waar hij aan een ihiatrisch onderzoek werd onder en. Geconstateerd werd dat „on- enbaar sprake is van een onvol- ien, naïef kinderlijk gedrag, veroor- t door een stagnatie in zijn per- ilijke ontwikkeling". Verder ver- de het rapport dat een oorzakelijk ind mag worden gelegd tussen „omvangrijke persoonlijke stoor- n" en de gepleegde feiten. Een ;elijke stoornis in de geestelijke ogens van de jongeman" was ir niet aangetoond, maar wordt min uitgesloten. Geconcludeerd dat de verboden handelingen slechts in verminderde mate kun- worden toegerekend. Herhaling mogelijk. Geadviseerd wordt de 99,- 95,- 99,- 95,- 99,- 29,- nten jr helft van de huizen op Texel is schijnlijk open. maar dat geeft niet het recht er zomaar bin- te gaan", aldus politierechter A. Punt vrijdag tegen een lige man uit Den Burg, die te- stond voor een reeks diefstal- lit caravans in april dit jaar. Bn de verzachtende omstandig- kreeg de man maar een voorwaardelijke ngenisstraf. sxelaar werd ervan verdacht op 2 uit drie caravans in het Friese Bo- erhim een tv, gasstellen en boe- int serviesgoed te hebben gesto- fij gaf toe te hebben gestolen, daar was geen serviesgoed bij. zijn mening kon dat door ieder- :ijn meegenomen, daar de deuren Ie caravans niet waren afgesloten, leb zelf wel boerenbont servies dat is van de mensen waar ik in st ben. Die man van die caravan !t dat van hem was, maar dat is waar", aldus de verdachte, die te- wer de rechter toegaf over de sef te zijn gegaan. In een uitge- rapport waren alle tegenslagen, I op zakelijk gebied als in zijn pri- n uiteengezet. Kort nadat hij aangehouden voor de diefstallen hij een beroerte. Tegenover de er van Justitie, mevrouw cher-Boon, verklaarde hij dat hij isstellen op de zwarte markt had verkopen. Wicier achtte de zaak bewezen, wilde niet verder ingaan op wat en wat niet was gestolen. ,,U II de caravans los waren en dat u «ar binnen ging; dat „dus" hoort niet. U zegt ook geen dank u wel uw huis binnengaan en het sl wegnemen". Ze eiste een week •aardelijk met een proeftijd van jaar, gezien de feiten die in het d van de verdachte werden ge il. De man werd bijgestaan door aat mr. Feikema, die aan het ver- bevoegde dat zijn cliënt door onlijke en zakelijke ellende niet verzien wat hij deed. meervoudige diefstal zou u een straf kunnen krijgen, maar ik te vordering van de officier. Ik dat uw gezondheid er niet verder hteruit gaat en ik hoop ook u ooit meer terug te zien", oordeel- hter Punt. jongeman onder een intensieve psycho- en sociotherapeutische behan deling te stellen. Ter zitting werd dit advies nader toegelicht door reclasse- ringsfunctionaris dhr. Bron, die bij het onderzoek was betrokken. Het meest in aanmerking komt de Prof. Pompekli- niek (een tbr-instelling) in Nijmegen, aldus Bron. De officier was na lang nadenken voor zichzelf tot een andere conclusie geko men. De feiten waren volgens hem niet ernstig genoeg om onvoorwaarde lijke tbr te eisen. Mr. Brilman: „Tbr is buitengewoon zwaar. Men komt wel makkelijk in een tbr-instelling, maar er met de grootste moeite weer uit. Maar als de rechtbank er -met het rapport in de hand- anders over denkt, kan ik daar alle begrip voor opbrengen." Vijftien gevallen De jongeman had in totaal vijftien ge vallen van ontucht en sexuele spellet jes met zeer jonge kinderen (meren deels meisjes) bekend, gepleegd tij dens een reeks van jaren. Slechts twee van deze gevallen werden hem door de officier ten laste gelegd. Eén geval betrof ontuchtelijke handelingen met een meisje van vijf jaar, in mei en juni van dit jaar, en hét andere geval on tucht met een nu 7-jarig meisje, over een langere periode. Het eerste geval vormde de directe aanleiding tot de aanhouding van de Texelaar. De officier verklaarde dat hij er niet op uit was geweest om het hele scala aan ontuchtgevallen de revue te laten pas seren, maar een gerechtelijke uitspraak mmrn m P te krijgen ten aanzien van een paar „representatieve" gevallen. Dat bleek moeilijk realiseerbaar. Problematisch was bijvoorbeeld dat enkele delicten al enige jaren geleden waren gepleegd en nauwelijks te reconstrueren. Ook heeft de jongeman zelf enkele gevallen ge noemd, waarvan de door hem ge noemde slachtoffers zich niets konden herinneren. Niet te verifiëren verklarin gen, indrukken van kleine kinderen, het feit dat een aantal gevallen is be gaan toen de dader nog minderjarig was en het feit dat er geen aangiften zijn gedaan, bemoeilijkten het straf rechterlijk onderzoek. Uiteindelijk koos mr. Brilman voor de genoemde twee gevallen. Rustig De jongeman, die telkens bijzonder zelfbewust en rustig het woord nam, gaf beide gevallen toe, hoewel hij het niet op alle details eens was met de lezing van de officier. Hij zei nooit een der kinderen met de dood te hebben bedreigd, zoals de officier suggereerde, maar waarschuwde ze slechts dat ze In een erg matige bekerwedstrijd heeft Gamma 1 niet kunnen win nen van het Volendamse Succes. Al na vijf minuten was de wedstrijd zo goed als beslist. Gam ma, dat het veidoverwicht had, kon de verdedigde stellingen van Succes niet doorbreken. Gamma miste deze wedstrijd Rob van de Stap die verhinderd was wegens drukke werkzaamheden. Na twee minuten spelen werd een on oplettendheid van een Gamma verdediger afgestraft: 0-1. Het ant woord kwam een halve minuut later. Simon Brand had nu meer geluk dan in de eeiste minuut met zijn schot op doel en dat betekende de gelijkmaker: 1-1. Hierna werd binnen vijf minuten twee keer een fout (onoplettendheid) in de Gamma-verdediging afgestraft: 1-3. Gamma, dat Succes nu sterk on der druk zette, kon geen grote kansen creeëren doordat de spelers van Suc ces met het hele team voor het eigen doel bleven hangen. Na twintig minu ten werd een Succes-speler voor twee minuten naar de strafbank verwezen. In deze periode ontstonden er kansjes voor Jan Hein Studulski en John List maar het bleef 1-3. De laatste pogin gen (in de tweede helft) om de stand te verkleinen voor de return op 18 de cember in Volendam was de keepers wissel van Gamma. Bart Heerschap maakte plaats voor keeper-speler Mar tin Koorn. Een alles of niets poging van coach Uriot, die in plaats van een doelpunt vóór, een tegendoelpunt opleverde. De ver voor zijn doel staan de Koorn werd verrast met een lobje: 1-4. Voor Gamma waarschijnlijk de uit schakeling in de strijd om de Noordholland-beker. Deze week thuis Deze week speelt Gamma weer thuis voor de competitie tegen Gede, dat la ger geplaatst staat dan Gamma. Vrij dag (morgen), aanvang 19.15 uur, sporthal Ons Genoegen. het niet tegen hun ouders mochten vertellen. Voorts heeft hij de kinderen nooit pijn willen doen, en stopte vrij wel direct als kinderen daarom ver zochten. Van geslachtsgemeenschap is nimmer sprake geweest. De officier toonde zich voorts bezorgd over de gevolgen voor de betrokken kinderen. „Er kan enorme schade wor den aangericht. Bij enkele kinderen was sprake van ander gedrag, dat zich bijvoorbeeld uitte in nachtmerries en dergelijke." De officier benadrukte dat de jonge man het straks weer „van Texel moet hebben". „Ik hoop dat hij daar een toekomst zal hebben en niet wordt uit gestoten. Met steun van de reclasse ring wil ik het voorlopig zó proberen. De verdachte wordt ook ouder en kan zich ontwikkelen." Kinderlijke ziel „Intellectueel goed ontwikkeld, maar met een kinderlijke ziel in een groot li chaam." Aldus omschreef mr. Feikema zijn cliënt, in overeenstemming met de conclusies van het psychiatrisch rap port. „We moeten iets doen om toe komstige strafbare feiten te voorko men, maar wét? De officier weet het in feite ook niet. Ook mijn cliënt is zelf tot de conclusie gekomen dat hij drin gend hulp nodig heeft. Het is een schreeuw om hulp, hij wil zo vreselijk graag als „normaal" worden geaccep teerd. Maar hij kan dat niet zélf berei ken. Ik vraag u voor een sterke bege leiding te zorgen die het hem mogelijk maakt de stap naar volwassenheid te zetten, die nu nog ontbreekt", aldus betoogde de Texelse advocaat. ondernemers-aktiviteiten De winkel van bakkerij ,/t Gouwe Boltje" aan de Peperstraat in Oosterend heeft een totale meta morfose ondergaan. Alleen de vloeroppervlakte is gelijk gebleven, al het andere is in een ander jasje gestoken. Het assortiment is uitge breid (onder meer met een crois- santerie) en kan overzichtelijker worden uitgestald. Toen de plaatselijke bakkers Sieme Bremer, Freek Blom en Gerbrand Dros zo'n 23 jaar geleden de handen ineen sloegen en gezamenlijk verder gingen onder de naam ,,'t Gouwe Boltje", be schikten zij reeds over het huidige pand aan de Peperstraat. Tien jaar ge leden werd dat uitgebreid met een schuur achter het gebouw, die werd verbouwd tot bakkerij. De winkelruim te heeft al die 23 jaar echter hoege naamd hetzelfde interieur gehad. Anno 1987 —het jaar waarin de plaats van Bremer is ingenomen door Blom's zoon Erik— bood het winkeltje welis waar een knusse, maar ook verouder de indruk. Na tweeëneenhalve week van herinrichten is de knusheid geble ven, maar is het uiterlijk gemoderni seerd. Dat begint al aan de buitenzij de, waar de dakgoot heeft plaatsge maakt voor een brede luifel met ver lichting, geschilderd in de nieuwe be- drijfskleuren rood en grijs. De verscheidene toonbankjes en hoek- „Als u nu nóg zegt dat er geen kwaliteit zit op het eiland, dan weet ik het niet meer. Alstublieftl" De Friese dirigent Piebe Bakker maakte deze welgemeende opmer king tijdens het „Play-in"concert van Texelse fanfareleden, zaterdag middag in de Burgemeester De Koning-hal. Slechts in enkele uren studietijd was er verbazingwek kend veel bereikt onder Bakkers leiding. Met kwaliteit en inzet als basis en met de gedreven Bakker als inspiratiebron werd een concert ten beste gegeven dat klonk als een klok. Piebe Bakker is directeur van de mu ziekschool Je Bolsward en geniet lan delijke faam als dirigent van het Natio naal Jeugdorkest. Hij werkt veel met jeugd en ook het verzorgen van „play- ins" is een vertrouwde bezigheid. In het verleden was hij daarvoor al eens op Texel en ook gaf hij hier eens lei ding aan een solistenconcours. Dat was al weer tien jaar geleden. De her nieuwde kennismaking beviel van bei de zijden best. Piet Bakker voerde na afloop van het optreden kort het woord en sprak de hoop uit dat het niet nog eens tien jaar zal duren voor dat de dirigent weer naar Texel komt. Het „play-in"experiment was uitste kend bevallen, al had het aantal deel nemende muzikanten nog wel wat gro ter mogen uitvallen. Maar op zichzelf is een orkest van meer dan zeventig personen imposant genoeg natuurlijk. Het gemengde gezelschap bestond uit leden van alle Texelse muziekverenigin gen, van wie de oudste 75 en de jongste 11 jaar was. Tijdens de „play-in" besteedde Bakker niet alleen veel aandacht aan het in studeren van de muziekstukken, maar trachtte ook discussies uit te lokken over muziek. Naar aanleiding daarvan werden muziekstukken uitgekozen waarin het besprokene in praktijk kon worden gebracht. Zo brachten de mu zikanten vrijdagavond en zaterdagoch- Het eerste heren-volleybalteam van Tevoko raakt na het verlies tegen het onderaanstaande ASV steeds dichter naar de degradatieplaats en verder achterop bij de middenmoot in de promotieklasse. Ook afgelopen zaterdag werd er niet slecht gespeeld, maar omdat het hoge tempo niet tot de vijftien punten kon worden volgehouden, kon de tegen stander steeds weer terug in zijn ritme komen en gaf Tevoko op het beslissen de moment steeds het initiatief uit handen. Tegen het verbeten strijdende ASV kwam de bal ondanks goed uit gevoerde aanvallen te weinig aan de grond of werd de bal stomweg uit- gesmasht. Met 16-14, 18-16 en 18-16 trok ASV daarom drie keer aan het langste eind en kwam met drie punten erbij op gelijke hoogte met Tevoko (4 uit 7). Samen met het bestuur wordt getracht extra faciliteiten te ontwikke len om in de komende wedstrijden het spelpeil en puntentotaal te verbeteren. Heren 4 moest wederom met een sa menraapsel aan de start verschijnen te gen Gruma Seahawks 3. Het zestal was pas in de derde set wat op elkaar ingespeeld, maar bleef toen op 16-14 steken, waardoor Gruma met een 3-0 winst ging strijken. tend uiterst leerzame uurtjes met el kaar door. Ook het in bescheiden mate opgeko men publiek kreeg zaterdagmiddag een lesje in muziek. Tussen de muziekstuk ken door gaf „schoolmeester" Piebe Bakker volop achtergrondinformatie. Een aardig onderdeel was bijvoorbeeld een piepklein stukje moderne klassieke muziek, uitsluitend bedoeld om een tipje van de sluier op te lichten die over dit niet toegankelijke muziekgenre hangt. Het zo vlot ingestudeerde pro gramma opende met een suite van Handel, gecomponeerd rond 1700 die uiteenviel in vier onderdelen. Uiteraard zat er wel eens een valse noot tussen en verliepen niet alle overgangen even vlpeiend,, maar als geheel kwam het stuk bijzonder krachtig over. Er werd ook niet van de muzikanten verwacht dat er vlekkeloos zou worden gespeeld en dat zorgde voor een ontspannen Zaterdag 21 november: Basketball: Sportlaan, Den Helder: 16.30 u. WGW b-De Mareis (k) Volleybal: Jocohal, Den Helder: 13.30 u. Noordkop 3-Tevoko 2 (d) 14.45 u. Turnlust-Tevoko (asp.m.) 15.00 u. Noordkop 1-Tevoko 2 (h) 15.00 u. Zeemacht-Tevoko 3 (d) 16.00 u. Noordkop 2-Smash '68 (d) 16.15 u. Gr. Seahawks 4-Tevoko 4 (d) Sporthal Trefpunt, Julianadorp: 11.00 u. Juvoc-Tevoko 2 (asp.j.) 13.30 u. Juvoc 1-Tevoko 1 (d) 13.30 u. Juvoc 3-Tevoko 3 (h) Sporthal Molentocht, Schagerbrug: 16.30 u. Harpoen-Tevoko 1 (asp.j.) Programma dinsdag 24 november: Veld A mannen: 18.30 u. Tasiel-RWS Albert Heijn 19.05 u. S.de Boer-Albert Heijn Tasiel 19.45 u. WaterschrBCT Nissan De Boer 20.25 u. Haarstudio-Paal 9 Waterschap 21.05 u. Slock-Autocentr. Paal 9 21.45 u. Graaf Sp.-Musicsh. Autocentr. 22.25 u. Bremakker-Cocky Musicsh. Veld B vrouwen: 18.30 u. Witte Et Witte-DA Ass.Bremer 19.05 u. Ass.Bremer-Wass.Best WErW 19.45 u. Eelman./SegrAntiekh. Wasserij Best 20.25 u. Smash-Gemeente Eelm./Seg. 21.05 u. vd. Woude-Versluis Smash 21.45 u. 12 Balcken-Seg./Eelm Krim 22.25 u. De Krim-Molenkoog Balcken Veld C vrouwen: 18.30 u. Klif 23-Sportshop Retsina 19.05 u. Retsina-Haarstudio Sportshop 19.45 u. 7 ProwMeermarkt Haarst. 20.25 u. Taveerne-Lindeboom Meerm. 21.05 u. Westerlaken-Molenk. Lindeb. 21.45 u. Hannibal-Drog.Mets Molenk. 22.25 u. Durper Drup-Mantje Mets De wedstrijdleiding is deze avond in handen van Rinus en Heieen, tel. 5007 Uitslagen 17 november: Mannen: Theodorahoeve-Versluis 2-0; Stuc. van der Woude-Mantje Sport 1-1; Waterschap- Autocentrale 2-0; Segerink/Eelman-RWS 0-2; Haarstudio-Albert Heijn 2-0; Music Shop-40 Plus 1-1; De Krim-Cocky's Kapsalon 0-2, DGM- Molenkoog 1-1; Bremakker-Kobeko 2-0. Vrou wen: Leydekkers-Drog. Mets 2-0; Smash '68-Antiekhuisje 1-1; Eelman/Segerink-Samen Eén 2-0, CVI-Casino 1-1; Slock 1-Mantje 0-2 Zeven Provinciën-Visserbouw 1-1, Sportshop- Haarstudio 2-0; Durper Drup-Zegel Mode 0-2; Molenkoog-Lindeboom 1-1; Hannibal-Wasserij Best 0-2; Vinke-Meermarkt 0-2. optreden. In het verdere programma kwamen diverse stijlen aan bod, met over het algemeen goed in het gehoor liggende melodieën als uitgangspunt. Zo stond tegenover het populaire „On ly love" van Nana Mouskouri en een Elvis Presley-medley, de „Triomfmars" uit Verdi's opera „Aïda". Niet zonder foutjes, maar de vonken spatten er vanaf. In totaal werden zeven mu ziekstukken plus een toegift ten geho re gebracht. Bijna alle nummers waren tevoren vreemd voor de muzikanten. Piebe Bakker sprak de hoop uit vooral de oudere, wellicht wat verzadigd ge raakte leden, een stimulans te hebben gegeven om er weer met volle moed tegenaan te gaan. Zondag doen enkele leden van ZPC TX '71 mee aan wedstrijden voor niet- licentiehouders in zwembad „De Wiel" te Schagen. Men moet om half drie bij zwembad Molenkoog verzamelen. Vertrokken wordt met de boot van 15.05 uur. Om nog wat conditie op te doen wordt er donderdagavond vanaf 18.30 uur extra hiervoor getraind in het zwembad van Bos en Duin. Als afsluiting van het MAB-motor- crossseizoen werd dit jaar weer een zg. triocross gehouden. In te genstelling tot voorgaande wedstrijden stond de inschrijving open voor liefhebbers zonder trai ningspas, voor hen was een speci ale verzekering afgesloten. Uit de inschrijvers konden elf teams van, op papier, gelijke sterkte worden samengesteld. In de estafettecross werd fel maar sportief strijd geleverd. Het sonore gebrom van de viertakt off the road-motoren vormde een schril contrast met het gesnerp van de twee- takt crossers. Dat de teams aan elkaar gewaagd waren, bleek uit de uitslag. Ze eindigden vrijwel allemaal in dezelf de ronde. Na een korte pauze kon men in de trial, die meetelde voor de trialcompetitie, de strijd aanbinden met de boomstammetjes, pallets, platte wagens, etc. Vooral de houten kabel haspels zorgden letterlijk voor onover komelijke problemen, 's Avonds op de video was te zien dat niet alle deelne mers het hogeschoolrijden van de mo torsport tot in de puntjes beheersen. De middag werd afgesloten met een serie korte baan-wedstrrijden. Na het verwerken van de resultaten op de drie programma-onderdelen kwam men tot de volgende einduitslag: 1. Groep 3: Niels Koorn, Maarten Koorn en René Witte; 2. Groep 9: John Visser, Pieter Koper en Ron Eel- man; 3. Groep 4: Maarten Hoogen- bosch, Michel Stoer en Wim Mets. Prijsuitreiking In het MAB-clubgebouw vond 's avonds behalve de prijsuitreiking van de triocross ook de kampioenshuldi ging van het motorcrossseizoen '87 plaats. Bij de junioren ging de titel naar Kees Pol jr. met het maximum aantal punten. Hij zal het komende seizoen bij de senioren starten. Het kampioenschap bij de senioren kwam na een onderbreking van een jaar weer op naam van Nico Bakker, die met zijn nieuwe Kawasaki heel mooie dingen liet zien. Eindstanden kampioenschap '87. Senioren: 1. Nico Bakker 339 punten, 2. Frans Boereen 261 punten; 3. Niels Koorn 253 punten. Junio ren: 1. Kees Pol jr. 360 punten: 2. Grisha Kuhl- man 331 punten; 3. Hans de Winter 176 punten. jes in de winkel zijn vervangen door één lange toonbank. Lichtgekoelde vi trines zorgen ervoor dat gebak en bon bons daar nu in ruime mate kunnen worden uitgestald. De nieuwe opstel ling en wandrekken zorgen er tevens voor dat de grote keur aan zelfgebak ken broden, harde broodjes en koeken nu overzichtelijk kunnen worden getoond. De zelfbedieningshoek (met chips e.d.) is verdwenen. Daarvoor in de plaats is er een warme broodjes-hoek ingericht. Een gespecialiseerd winkelinterieurbe- drijf uit Groningen tekende voor het ontwerp en plaatsing; de afwerking was in handen van vele Oosterender bedrijven. De nieuwbouw werd don derdagochtend geopend door de 5-jarige Esther Dros, dochter van de bakker, via het doorknippen van een lint voor de winkelingang. Donderdag 19 november Van 20.00 tot 22.00 uur wordt in De Schakel een bijeenkomst van de jury- cursus van GVT gehouden. In Het Eierlandsche Huis is van 17.00 tot 19.00 uur receptie ter gelegenheid van het afscheid van G. Monen als schoolhoofd. In „De Pelikaan" wordt een voorlich tingsbijeenkomst gehouden over de nieuwe mestwetgeving; 20.00 uur. De openbare vergadering van de raadscommissie voor financieel, eco nomisch en technisch beleid is uit gesteld tot maandag 23 november om 19.30 uur in het raadhuis. Vrijdag 20 november De Hervormde zusterkring van De Koog heeft van 14.00 tot 22.00 uur ba zaar in De Schuilhut. Zaterdag 21 november Sint Nicolaas maakt zijn intocht op Texel, aankomst om 13.40 uur in Ou- deschild. Voor de rest van het pro gramma zie het bericht elders in deze krant. Hannie Roos en Fred Jansen (piano) verzorgen een liederenrecital in de voorspeelruimte van de muziekschool, aanvang 20.15 uur. Entree f3,50 inclu sief programmaboekje en koffie. Vanaf 21.00 uur treedt in jongerencen trum Tasiel de Texelse groep „Black Cadillac" op (Cor Trap, Niels Lely, Hans Vlaming en Rilus Kloosterhuis). De avond duurt tot 02.00 uur; vrij entree. Zondag 22 november Om 11.00 uur begint bij Monnikenweg 13 in De Dennen de wekelijkse bos- cross van de Atletiekvereniging Texel, deze keer met deelname van twee zwarte pieten. In „De Pilaar" in de Kantoorstraat in Den Burg treedt vanaf 16.00 uur de formatie „Stormy Weather" op met een vertolking van werk met een jazz achtig karakter. Renie Borgers (zang) en Jan Kin (piano). Vrij entree, Om 11.00 uur beginnen in manege Akenburg indoor springwedstrijden. Vrije toegang voor publiek. Op het MAB-crossterrein aan de Hoofdweg wordt een instructiemiddag met off the road-motoren gehouden; 14.00 uur. Maandag 23 november De raadscommissie voor financieel, economisch en technisch beleid heeft in het raadhuis een openbare vergade ring; 19.30 uur. Gesproken wordt over aansluiting op het aardgas in de on rendabele gebieden, energiebesparende maatregelen in de School met de Bij bel en de brand- en inbraakbeveiliging voor de Oudheidskamer. In „De Poort" (achter de Gereformeer de kerk van Den Burg) wordt voor de christelijke plattelandsvrouwen een le zing over edelstenen gegeven; 19.45 uur. Zondag 22 november wordt weer de halve marathon van Den Oever gehou den Zoals gebruikelijk doen hier weer verschillende Texelaars aan mee. Be halve de 21 km is er ook een mogelijk heid om 4 en 8 km te lopen. De aan vang is om 11.00 uur. Zo mogelijk wordt het vervoer gecombineerd. Er wordt vertrokken met de boot van 9.05 uur. Opgaven en inlichtingen bij Piet Bakelaar, telefoon 02220-3843 Cs avonds).

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 11