UISIA tl VAN HET i RAADHUIS ïrschil tussen overlijden en overleven is vijftien gulden. Wat doet u? eef kinderen een kans, word lid van UNICEF unicef giro 7515 Geknipt ^Mededelingen van B. en U.J Stoplicht Akenbuurt nog niet vervangen Vaste data Amusementsmiddag van de Zonnebloem In Memoriam C. Koorn Eenmalige uitkering 1987 Toch is er hoop: met vijftien gulden per maand is een kind gered. Word lid van UNICEF, geef een kind 'n kans. Gemeente koopt schilderij exelaars oor de alle ongeman krijgt elstraf en tbr Texel srstwild voor ïjaarden Gollards Het college heeft besloten een olieverfschilderij van A. Blok van der Velden aan te kopen voor f1200— en dit te betalen vanuit het krediet Kunstaankopen. De com missie Kunst- en cultuurbeleid had geadviseerd de aankoop ten laste te laten komen van het krediet museumaankopen. De directeur van de Stichting Texels Museum had de gemeente verzocht het schilderij van 115 x 100 cm. aan te kopen en beschikbaar te stellen voor een tentoonstelling in de Oudheidska mer. Op het schilderij is een Texels landschap te zien met tuinwallen, een schapenboet en op de achtergrond een boerderij. Het werk is waarschijn lijk vervaardigd in 1971 De commissie Kunst- en cultuurbeleid van de gemeente vend dat de aan koop van dit schilderij voor de Oud heidkamer niet kon worden betaald uit het krediet kunstaankopen. De Stich ting Texels Museum heeft op dit mo ment nog niet besloten of zij het werk speciaal voor de Oudheidkamer wil aankopen. Als dat niet gebeurt bete kent dit schilderij een goede aanvulling op de gemeentelijke collectie van Blok van der Velden, want men heeft maar weinig werk van hem uit deze periode. Zondag 6 december 1987 Om 11.00 uur begint in de Dennen aan de Monnikenweg 13 een boscross. Maandag 7 december 1987 Om 20.00 uur is in de Pelikaan een le zing van Ing. D. Schipper voor de ver eniging voor bedrijfsvoorlichting over de resultaten van een akkerbouwproef- bedrijf in de Wieringermeer. m 11 Rl IJ DAG 4 DECEMBER 1987 TEXELSE COURANT PAGINA 11 lichten nog niet gerepareerd? Ze zijn daar toch zo hard nodig?" Hij kreeg ten antwoord dat de oorzaak niet bij gemeentewerken moet worden ge zocht, maar bij de betrokken onderde- lenfabriek. Wethouder Schilling zei dit een slechte zaak te vinden, want wat als de stoplichten het midden in het seizoen begeven? Maar ook in het „Stille" seizoen kunnen de ver keerslichten maar beter wel in werking blijven, getuige deze situatie die we woensdag fotografeerden. vrijwilligersgroep, waarvan de leden voor alle mensen die daar behoefte aan hebben klaar staan voor een praatje, boodschappen doen, een wan deling maken, etc. Aanvragen daar voor kunnen worden ingediend bij de leden van de groep of bij het Groene Kruis tussen half vijf en half zes 's middags op werkdagen, telefoon 02220-3241 Het Natuurrecreatiecentrum is geo pend van maandag tot en met zater dag van 9.00 tot 17.00 uur. Entreeprijs 74— voor volwassenen en 72,50 voor kinderen. De speel-o-theek is elke woensdagmid dag van 14.00 tot 16.00 uur en elke vrijdagmiddag van 15.00 tot 17.00 uur geopend in de voorspeelzaal van het dorpshuis aan de Wilhelminalaan. Iedere eerste dinsdag van de maand kunnen leden van de diabetesvereni ging spuiten en testmateriaal kopen bij de zusters J. B. Mannessen en J. Hol, Schoorwal 45, Den Burg (tel. 02220-3242) tussen 16.00 en 19.00 uur. Bewijs van lidmaatschap meebrengen. In dringende gevallen kan telefonisch een afspraak gemaakt worden. De club Texelkoers speelt elke dinsdag middag koersbal van 13.30 tot 15.30 uur voor mensen die al langer lid zijn. Nieuwe leden zijn welkom van 15.30 tot 17.30 uur. Gespeeld wordt in De Buureton aan de Molenstraat in Den Burg. De Texelse AA-groep (Anonieme Alco holisten) komt elke dinsdagavond van 20.00 tot 22.00 uur bijeen in De Scha kel bij de Hervormde kerk in Den Burg. leder met alcoholproblemen is vrijblijvend welkom voor een of meer dere gespreksbijeenkomsten. De dam- en schaakclub En Passant komt elke maandagavond, aanvang 20.00 uur bijeen in hotel De Lindeboom. Postzegelvereniging ,,De Postzegel- beurs" houdt iedere tweede donderdag van de maand een ruilavond in ge bouw ,,De Schakel" aan de Binnen- burg om 20.00 uur. Het orkest Musica Texla oefent elke dinsdagavond vanaf 19.45 uur in de voorspeelruimte van dorpshuis d'Ouwe ULO. Degenen die een instrument bespelen en mee willen doen kunnen contact opnemen met J. Veenbaas, tel. 02220-5180. Iedere woensdagavond houdt de Volksdansvereniging Texel een Volks dansavond in De Wielewaal in De Waal, aanvang 19.45 uur. Nieuwe le den welkom. Informatie: C. Veth, tel. (02220) 3516. Elke donderdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur is er sjoelen in de Buureton. Spreekuur Buureton. Praten over aller lei vragen en problemen die te maken hebben met ouder worden, kan op woensdag^ donderdag- en vrijdagmid dag van 14.00 tot 15.00 uur. Lokale omroep. Tips inzake sport- en andere gebeurtenissen die interessant zijn voor de radio-uitzending bij Dick Oudendag, Zeebries 20 in Den Burg, telefoon (02220) 3972. Elke vrijdagavond wordt in d'Ouwe ULO van 19.00 uur tot 20.30 uur vis- beurs gehouden door In Aqua Vita. Kinderopvang Texel. Geopend maan dag - vrijdag 8.00 tot 17.00 uur. Hout manstraat 62, Oudeschild (voormalige kleuterschool). De stoplichten bij de kruising Aken- buurt/Pontweg zijn sinds half oktober al buiten gebruik. Eén der stoplichten viel toen aan de zware storm ten prooi Hogelijk verbaasd dat vervan ging nog niet had plaatsgevonden stel de raadslid Bakker (PSP) hierover in commissieverband onlangs vragen. Zelf tegenstander van de stoplichten, schertste hij: „Waarom zijn de stop- Dinsdag 8 december 1987 Om 19.30 uur begint een openbare raadsvergadering in het raadhuis In Eben Haêzer is om 19.30 uur een bijbelstudiebijeenkomst met als thema: Zoon van God zijn. De afdeling stamboomonderzoek van de Historische vereniging houdt om 20.00 uur een bijeenkomst in d'Ouwe ULO. Psychologe. Spreekuur volgens af spraak: Het Groene Kruisgebouw, Wit te Kruislaan 19, Den Burg. Mevrouw dra M. van Dessel-van Leeuwen, tele foon (02220) 5611. Spreekuren college van B en W: bur gemeester Schipper maandag van 10.00 tot 11.00 uur; wethouder Zegers maandag van 10.00 tot 11.00 uur; wet houder Schilling vrijdag van 14.30 tot 15.30 uur en wethouder Barendregt vrijdag van 10.00 tot 11.00 uur. Maatschappelijk werker Frank van Lare houdt op het adres Schilderend 39 in Den Burg spreekuur maandagochtend 8.30-9.30; dinsdagavond 18.30-19.30 uur; woensdagochtend 8.30-9.30 en vrijdagmiddag 15.30-16.30 uur. Spree kuur Dienst Ambulante Geestelijke Ge zondheidszorg (bereikbaar op hetzelfde adres (telefoon (02220) 4185 b.g.g. (02230) 15805) elke donderdagmiddag van 14.00 tot 15.00 uur. Spreekuur raadsfracties: Iedere don derdag voorafgaand aan de week waarin de raadsvergadering wordt ge houden hebben de raadsfracties van CDA, PvdA en WD spreekuur in het raadhuis, van 19.30 tot ca. 20.15 uur leder kan daar terecht met vragen, aan- en opmerkingen, in het bijzonder over kwesties die in de raadsvergade ring aan de orde zullen komen. Texels Belang en de PSP houden dit frac tiespreekuur op de maandagavond voorafgaand aan de raadsvergadering. De WAO-groep komt elke woensdag van 10.00 tot 12.00 uur bijeen in dienstencentrum De Buureton (oude St. Jan) aan de Molenstraat in Den Burg. Spreekuur voor uitkeringstrekkera iede re tweede en vierde woensdag van de maand van 10.15 tot 11.15 uur. Trombosedienst. Iedere maandag- en donderdagochtend bestaat van 9.00 tot 10.30 uur in het Groene Kruisge bouw in Den Burg (ingang tandartsenpraktijk) gelegenheid om bloed te laten prikken. Telefoon 02220-4887 (b.g.g. Geminiziekenhuis Den Helder 02230-11414). Wie niet op dit tijdstip kan komen, moet contact opnemen met het laboratorium van het Geminiziekenhuis in Den Helder, telefoon 02230-11414, toestel 232 of 299. Men dient trombosedienstgege- vens en verzekeringspapieren (zieken- fondskaart) bij zich te hebben. Iedere tweede maandag van de maand komt er in het Groene Kruis-gebouw, Witte Kruislaan 19, Den Burg, een praatgroep voor boratkankerpatiënten bijeen. Aanvang van de bijeenkomsten 14.00 uur. Belangstellenden kunnen in lichtingen inwinnen op werkdagen tus sen 16.30 en 17.30 uur: 02220-3241. Milieuklachten (over b.v. stank of la waai, bodemverontreiniging, e.d.) kun nen op werkdagen worden ingediend bij de afd. Milieubeheer van de Ge meente Texel, tel. (02220) 3041. Dag en nacht kan men ook terecht bij de provinciale klachtentelefoon (023) 310200. De privacy van de indieners wordt gegarandeerd en elke klager krijgt antwoord. De afdeling wijkverpleging van het Groene Kruis Texel kent sinds 1985 een De Zonnebloem afdeling Texel houdt op 30 januari van 14.00 tot 17.00 uur een amusementsmiddag voor alle be jaarden, zieken en gehandicapten in De Lindeboom. Entree is 77,50— in clusief koffie met gebak. Opgeven moet voor 20 december bij de dames Eelman (02220-2097), Gieles (02220-3259) of Witte (02228-783). Ook mensen die zijn gebonden aan bed of rolstoel zijn welkom. Aan het programma werken mee: Dick en Yvonne de Witte met een komische goochelshow, Corry Konings en Frank en Mirella met zang, muzikale begelei ding van John van Eijck en Cees Ley- dekkera en de presentatie wordt ge daan door Noortje Roll. Na een ziekbed van slechts enkele maanden is C. Koorn niet meer. In een ruim 30-jarige loopbaan als vertegen woordiger heeft hij zeer veel gedaan voor de Texelse bloembollenkwekera, hen met raad en daad bijgestaan en hij toonde een warme belangstelling voot het bloembollenbedrijf. Hoewel Cees niet afkomstig was uit het bloembollenvak, werd zijn kennis om trent de bloembollen groter en groter, mede doordat hij met zoveel intentie en belangstelling zijn werk deed. Daar door werd hij voor veel vakgenoten een vraagbaak. Men zou met recht kunnen zeggen dat hij van zijn werk zijn hobby gemaakt heeft. Cees was geen koopbriefjesjager, maar stond vierkant achter een koop, die hij had afgesloten. Vertrouwde hij een zaak niet of was hij er niet zeker van, dan deed hij liever géén zaken. Dikwijls liet hij kwekersbelang prevaleren boven ei gen belang. Hierom was hij zeer te prijzen. Cees onderscheidde zich mede door zijn leuke bijzonderheidjes en ge zegdes. De talloze malen, dat hij naar de bollenstreek reed nam hij vaak ook enkele kwekers mee. Voor de vereni ging was hij een aktief lid. Hij maakte deel uit van het bestuur van 1965 tot 1970, maar het bestuur kon ook nader hand altijd op hem rekenen als er iets gedaan moest worden. We zullen hem oprecht missen. Namens de afdeling Texel van de Algemene vereniging voor bloembollencultuur J. Timmer. moest het bestuur van de K.N.J.V, een extra beroep op haar leden doen om, indien mogelijk, een grotere hoeveel heid af te staan omdat het nu dubbel zo grote verzorgingshuis De Gollards aan de beurt was. Dat was niet een voudig omdat de beruchte konijnen ziekte myximatose dit jaar bijzonder veel slachtoffers eiste en veel hazen het loodje legden door leverbotziekte. Door zich verder strenge beperkingen, wat afschot betreft, op te leggen kon zaterdag toch een mooi tableau uitge legd worden en wel 65 stuks, te weten tien fazanten, zes hazen en 49 kozij nen. Alle duinjacht-combinaties, een aantal polderjachtcombinaties en enke le individuele jagers leverden wild in, waardoor K.N.J.V?voorzitter Paul Kuip namens de bejaarden en het personeel dank zegde. In overleg met de koks zal worden bepaald wat de wildkeuze gaat worden in verband met ruilmogelijkhe- den. De afsluiting van de jachtdag ein digde weer met enig ceremonieel en wel met het blazen van het Halali" (einde jacht) en het ,,doodblazen" van de diverse soorten wild door twee in opleiding zijnde leden van de Texelse jachthoornblazers: J K. Feikema en Jeroen-Maarten de Boer. Iedere zaterdagochtend haalt Scouting Texel oud papier, lompen en oude schoenen op De mensen worden ver zocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kun nen worden ingeladen. Bij de oud papier-wagen kunt u ook gereedschap voor de derde wereld kwijt. Komende zaterdag wordt het oude pa pier etc. opgehaald in de volgende straten: 3. Schilderend, Keesomlaan, Em- malaan, Haffelderweg, Ada van Hollandstraat, Pieter van Cuyckstraat, Elemert. De Cocksdorp en Eierland Zaterdag wordt in De Cocksdorp en omgeving oud papier opgehaald door de ouders van leerlingen van o.b.s. Durperhonk. Men wordt verzocht het papier uiterlijk 8.30 uur aan de weg te zetten. 's Middags wordt in de rest van de polder papier opgehaald door de Strij- bosschool van 13.00 tot 15.00 uur. In de derde wereld hangt het leven van een kind aan een zijden draadje. De kans dat het in het eerste levensjaar al overlijdt is groter dan de kans op overleven. Een situatie die schreeuwt om een oplossing Elke twee sekonden verliest een ki n tl i 11 de derde wereld de ongel ijke strijd om het bestaan. Dat zijn er veertien miljoen per jaar. Net zoveel als ons land aan inw oneis telt Weggevaagd door ondervoeding dvsenterie en verwaarlozing Problemen die overigens met eenvou dige middelen bestreden kunnen wor den. Voor maar vijftien gulden per maand redt u een kind Vijftien gulden per maand zijn voldoende om een kind voedsel, medische verzorging en scholing te geven Zaken waar we voor onze kin deren niet eens bij stil staan. Vijftien gulden Het is een schijntje van wat we ónze kinderen toestoppen aan zakgeld, geld voor sport en andere leukedingen Gun "onze" kinderen in de derde wereld een heel klein beetje van de overvloed, waarmee de kinderen hier opgroeien. UNICEF werkl op duizenden plaatsen, over de hele wereld. Hel enige doel is de verbetering van de levensomstandigheden voor kinderen UNIC'EFhelpt alle kinderen Ongeacht tas. politieke ot'godsdienstige achtergrond. Voor UNICEF geldt de kinderen van de derde wereld zijn kindeien van ons allen. Alsudatookvindtgeelludanop als lid van UNICEF. Dat kan door vijt- tien gulden per maand - méér mag natuurlijk ook - over te maken op Giro 7515 van UNICEF, onder vermel ding "Lidmaatschap UN IC EF' Namens alle kinderen van de derde wereld dank u UNICEF, Bankastraat 128, 2585 ET Den Haag Tel: 070 - 501600. Dit jaar zal voor de laatste maal een eenmalige uitkering worden verstrekt aan hen die reeds eerder een uitkering ontvingen en die nog steeds een mini mum inkomen hebben. Niet iedereen die in 1986 een uitkering kreeg heeft er nu recht op. Zij die in 1986 een uitke ring ontvingen met een veeljaren- toeslag, komen dit jaar in aanmerking. Anderen hebben alleen recht als zij va naf 1984 een eenmalige uitkering kre gen en als zij kinderen hebben Dege nen die tot bovengenoemde groepen behoren hebben inmiddels van de So ciale Dienst bericht ontvangen. Indien iemand in 1986 geen uitkering heeft aangevraagd, maar wel recht zou heb ben gehad op die uitkering, kan bij de Sociale Dienst een aanvraagformulier ophalen. Dit geldt alleen voor hen die in 1985 wel daadwerkelijk een eenmali ge uitkering ontvingen. Aanvraagfor mulieren dienen voor 1 februari 1988 te worden ingezonden. Uit: „Kampeer- en Caravankampioen" fïale zaak dat een service als afvalwater- stort-mogelijkheid bij de cara vans betaald moet worden. F.J.A. Delsing, Echt De VVV Texel wijst potentiële Texelgangers er op dat het wel meevalt met het wachten voor de boot na en van het eiland. De wachttijden zijn, zo luiden de berichten, nooit langer dan 1 1 '/2 uur sinds de nieuwe veerboot 'Molengat' in gebruilj is genbomen. De afgelopen maanden heb ik drie keer het eiland bezocht. Elke keer werd ik geconfron- j teerd met flinke wachttijden. Op 10 april heeft de veerboot 1 door een defect ca. 3 uur lang stilgelegen. De TESO (de veer- dienst) verzuimde een van de andere schepen in te zetten. Óp hemelvaartsdag voer de t boot enkele malen slechts half gevuld, terwijl de parkeer- JL plaats in Den Helder overvol was. Men had te weinig perso neel om alle loketten voor de kaartverkoop te bezetten en kon zodoende de stroom reizi gers niet snel genoeg verwer ken. Op zondag 21 juni be droeg de wachttijd op Texel zo'n 2'/2. Weer zette de TESO geen extra boot in. De TESO zal zich toch eens moeten beraden op de vraag hoe zij effectiever kan omgaan met de beschikbare vervoers capaciteit. R.S. de Heus, Nieuwegeiu 119-jarige Texelaar die twee we ll geleden voor de Alkmaarse ihtbank stond wegens het ple- n van sexuele spelletjes met een jot aantal jonge kinderen, is ver- rdeeld tot een gevangenisstraf n zeven maanden onvoorwaarde- l, met aftrek van voorarrest, en beschikkingstelling van de rege- ig De jongeman zal in een tbr- itelling worden opgenomen. lus luidde het vonnis dat dinsdag- itend in Alkmaar werd uitgespro- I. Tegen de Texelaar had de officier i justitie een gevangenisstraf van tien maanden geëist, met aftrek van voorarrest, waarvan drie maanden irwaardelijk met een proeftijd van op i jaar Tbr werd te zwaar bevonden, iwel dat grond van het psychiate- pj h rapport had kunnen worden list. De jongeman zat sinds zijn ihouding in juni in voorlopige hech- is De verdediging had twee weken [den verzocht om geen gevange- nraf op te leggen, maar te zorgen neen adequate begeleiding waar- a terugkeer in de maatschappij kan 'den bewerkstelligd. af 1978 doet het bestuur van de J.V. afdeling Texel een beroep op leden om eenmaal per jachtsei- i het geschoten wild, of een deel van, af te staan aan de Texelse orgingshuizen en het Verpleeghuis het bereiden van de kerstmaaltijd, ilopen zaterdag was het weer zo en kwamen jagers met drij- u.o^i en belangstellenden aan het de middag bijeen in hotel De ■aan om het die dag geschoten te stellen. Dit jaar

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 11