ixploitatie Raadskelder Joor rechter stopgezet S f 9 :s J J, i(B Gamma 1 behaalde belangrijke overwinning iA Lindeboom-erfenis was te groot" 7 el. aas*: „De Lindeboom" krijgt er vier kamers bij eld de lantaarndragers innen klaverjasdrive Veel agressief spel bij basketball Gemeente kwam Piet te hulp Koopmannen deden het goed ZDH verloor ondanks inzet SDAG 8 DECEMBER 1987 141 >ACT JDIO ry Keesom: ,,Om weer een vest publiek op te bouwen, hed De Raadskelder nog een jeer langer nodig COURANT passing zijn, zo blijkt uit een toelich ting van gemeentesecretaris Piet Zoon. Zelfs al zouden B en W vandaag heb ben besloten om de exploitatie van de ruimte als restaurant stop te zetten, dan nog zal De Raadskelder naar alle waarschijnlijkheid niet bij de uitbreiding van het raadhuis worden betrokken. De ruimte biedt daarvoor onvoldoende mogelijkheden, aldus Zoon. Profiteren Toen indertijd duidelijk werd dat De Raadskelder als restaurant in gebruik kon blijven, wilde Harry Keesom de zaak niet van de hand doen. ,,Een concurrent mocht niet profiteren van de naam die ik met die zaak had op gebouwd en zeker geen concurrent aan de overzijde van de straat." Toen hij De Lindeboom in september 1985 had verkocht, was De Raadskel der weer zijn enige troef. De zaak werd aangesloten bij de ,,Neerlands dis"keuken, waarmee een bepaalde kwaliteit werd nagestreefd. Erkenning kwam snel door de toekenning van een kwaliteitsprijs voor het beste toe ristenmenu, van het Nederlands Bu reau voor Toerisme. Het heeft de nieuwe" Raadskelder niet mogen baten. Keesom: „We draaiden goed genoeg om de huur te kunnen betalen, maar de „erfenis" van De Lindeboom was helaas te groot." Het vier man sterke vaste personeel is nu werkloos en Keesom zelf neemt even de tijd om de zaken op 'n rijtje te zetten. Pessimistisch gestemd is hij niet. „Als het aan mij ligt ga ik weer de horeca in. Er zijn me in Den Burg al twee bedrijven aangeboden, eentje te koop en eentje te huur. Wat precies de mogelijkheden zijn weet ik niet. Ik ben niet failliet verklaard. Met een be paalde sanering moet het mogelijk zijn om m'n schulden aan de bank af te betalen. Ik neem nu even afstand. Voor het eerst sinds vele jaren vier ik weer thuis kerstmis. Maar leuk vind ik dat niet." PAGINA 7 Gamma heeft een belangrijke over winning behaald tegen IJmond 73. Na een gelijkopgaande eerste helft waarin geen doelpunten vielen, was Gamma de tweede helft de betere ploeg. Simon Brand en Mar cel Uriot zorgden voor de punten door allebei éénmaal te scoren. Gamma zat in de beginfase behoorlijk in het nauw. Enkele malen was het de goed keepende Bart Heerschap die Gamma overeind hield. Pas na een kwartier spelen kreeg Gamma de wedstrijd wat meer onder controle. De eerste kans was voor Rob van de Stap die hard over het doel schoot. De eerste helft werd door beide teams evenwichtig uitgespeeld. De tweede helft begon Gamma het spel meer naar zich toe te trekken, hetgeen bete kende dat Gamma meer in balbezit was en kleine kansjes creëerde. Er moest wel worden gewaakt om geen ondernemers-aktiviteiten Hotel ,,De Lindeboom" in Den Burg krijgt er nog voor het nieuwe seizoen vier ruime kamers bij, waardoor het to taal op twintig kamers komt. Twee ko men er op de plaats waar zich thans op de bovenverdieping aan de voor kant een vergaderzaaltje bevindt; de twee andere komen op de derde ver dieping aan de achterkant, waar nu nog een zolderruimte is. Een van de kamers aan de voorkant van het ge bouw wordt een luxe bruidsuite. Alle kamers worden voorzien van KTV, tele foon, bad en toilet. staurant De Raadskelder in Den Burg is voorlopig dicht, t is het uitvloeisel van een gerechtelijk vonnis, dat ander- Ive week geleden werd uitgesproken en vrijdag ten uitvoer ird gebracht. De gemeente Texel (eigenaar van het pand, deel uitmaakt van de kelder van het raadhuis) had tegen iloitant Harry Keesom een civielrechtelijke procedure in rking gezet, omdat Keesom niet meer aan zijn financiële plichtingen kon voldoen. Het college van B en W neemt ogstwaarschijnlijk vandaag een besluit over de toekomst De Raadskelder. irmee komt een abrupt einde het „Keesom-tijdperk", dat n zestien jaar heeft geduurd, ity Keesom (39) liet voor het st in 1971 zijn gezicht zien in De idskelder. die destijds nog in iden was van Luc kellner. Acht later nam Keesom de zaak en had daarmee een gouden in handen. Zijn besluit in 1983 het aan de overkant van de lat gelegen hotel-café-restaurant Lindeboom te kopen, bleek iteraf gezien echter de onder- ig van de eens zo bloeiende k. Na twee jaar deed Keesom Lindeboom (min of meer nood- Iwongen) weer van de hand, ar - hoewel De Raadskelder na- weer redelijk goed ging lopen aagde hij er nimmer in onder de uldenlast uit te komen. kwam vast te staan dat de winst De Raadskelder onvoldoende was de jaarlijkse betaling van huur aan lemeente en de aflossing van de ild aan de bank te voldoen, en de partijen niet tot een andere oplos- (sanering van schulden met na- konden komen, kwam het einde Keesom in zicht. De gemeente ikelde de rechter in om ontbinding L50 3.95 de competitieavond van de kla- iasclub „Den Burg" bleek weer ook koppels die laag op de glijst staan, best eens hoog men scoren. Nu waren het Mar- Valsweer en Wil Kamminga die 7164 punten winnaars van de nd werden, en hiermee de rode laarn weer aan een ander kop- konden overdragen. Bea de Ridder en Frans Bos de- met een score van 7018 punten, irmee zij tweede op deze avond ien, goede zaken. Zij wisten hun tie op de ranglijst aanzienlijk te eteren en stegen van de zestiende de zevende plaats. Met 6913 pun- werden Jaap en Janny van Heer- 'den derde. Na een paar slechte iden een goed herstel voor dit iel. Arend Dijker en Nel Koomen Ien met 6807 vierde en Geri v/d ie en Jaap Witte met 6765 punten e. Aan de kop van het klassement het dringen. Het de laatste we- hoog scorende koppel Jan en Cor- paans zijn nu de nieuwe leiders in spannende competitie. htand na 40 partijen: Echtp J Spaans Echtp. B. Ofrein 65020; G. v/d Slikke - J. 64592; H de Vries - C. Moonen 63764; te - A. Bakker 63378; F. Hopman - R. de 62312; Fr. Bos - B. de Ridder 62310; F Veeger 62287; W. Koomen - H Snoek Echtp. J van Heerwaarden 61992. Stand Is periode na 11 partijen: G. v/d Slikke - te 19203; Echtp. J. Spaans 18839; Fr. Bos k Ridder 18376; A Dijker - N. Koomen p en M. van Heerwaarden 18057. van de huurovereenkomst te be werkstelligen. De uitspraak luidde let terlijk „ontruiming", maar in de prak tijk kwam dat „slechts" neer op het sluiten van de zaak. Het grootste deel van de inventaris bevindt zich nog in het pand. De inventaris vormde name lijk, toen Keesom De Lindeboom weer verkocht, voor de bank een onder pand. Harry Keesom verwijt de bank een te harde opstelling ten aanzien van het zoeken naar een gezamenlijke oplos sing. Directeur R. Veenstra van de be treffende bank, de Rabobank Texel, was niet bereid tot het leveren van commentaar. Meer tijd nodig Keesom zegt in feite een jaar te kort te zijn gekomen om weer echt hoge ogen te gooien met de „nieuwe" Raadskelder. „De zaak liep wel weer goed, maar ik had meer tijd nodig om de mensen weer te kunnen binden. Na De Lindeboom zijn nu twee jaar ver streken, maar voor het opbouwen van een vast publiek heb je drie jaar no dig." Terugblikkend weet Keesom feilloos waar de schoen knelt: de aankoop van De Lindeboom. „Allereerst maakte ik de fout om er teveel geld voor neer te tellen. Ten tweede heb ik een inschat tingsfout gemaakt. Ik verkeerde in de veronderstelling dat de gemeente bin nen niet al te lange tijd De Raadskel der nodig zou hebben bij de uitbrei ding van het gemeentehuis. Daar wa ren geen concrete afspraken over, maar ik had dat wel afgeleid uit zoge heten „lobby-gesprekken". Kortom, toen de gelegenheid zich voordeed kocht ik De Lindeboom om m'n toe komst veilig te stellen. De Raadskelder hield ik er zolang naast. Die tent had een goede naam en ik kon er eventu eel op terugvallen als het met De Lin deboom zou tegenvallen." Het viel inderdaad tegen met De Lin deboom, maar Keesom beschouwt het kortstondige avontuur niet als een echte mislukking. „Waar het op is stukgelopen, is de schouwburgzaal. Dat heb ik ook in de krant gezegd toen ik De Lindeboom twee jaar gele den verkocht: het horecagedeelte had zichzelf best kunnen bedruipen, maar voor de schouwburgzaal had een an dere oplossing moeten worden gevon den. Gesprekken met de gemeente over een eventuele gescheiden exploi tatie of subsidieverstrekking voor het „culturele deel" van De Lindeboom, stuitten echter af op de financiën. Het gemeentebestuur was van mening dat al genoeg gemeenschapsgeld in het project was gestoken. Daarbij deed bovendien het verhaal dat verenigingen duizend gulden huur moesten betalen voor het huren van een avond van de zaal, de zaak geen goed. Toch heb ik geprobeerd De Lindeboom een draai te geven die dat bedrijf nodig had. Ik heb een doelmatig gebruik van het ge bouw nagestreefd. Ik had de mobiele tap in de schouwburgzaal bijvoorbeeld laten vervangen door een grote bar, was open met het Jazzfestival en Ou we Sunderklaas, nam verenigingen mee en heb er grote dingen in gehad zoals bijvoorbeeld het Horecacongres." Energie Keesom stopte al zijn energie in De Lindeboom, die in zijn ogen z'n toe komst was, en zette de activiteiten van De Raadskelder op een lager pitje. In de wintermaanden ging de zaak bij voorbeeld dicht, in tegenstelling tot voorheen en bruiloften en partijen wa ren voortaan alleen nog aan De Linde boom voorbehouden. De populariteit van De Raadskelder nam hierdoor snel af. Inmiddels was duidelijk geworden dat de gemeente De Raadskelder niet bij de herinrichting van het raadhuis zou betrekken. Er waren andere maatrege len genomen: verbouwing van de trouwzaal, uitbreiding van de sociale dienst in een andere richting. De ge meente wilde ook liever de huurin komsten van De Raadskelder niet missen. Argumenten die nog steeds van toe- Het agressieve spel dat afgelopen week bij het basketball was te zien, werd misschien ook wel in de hand gewerkt door de onkunde van sommige scheidsrechters. De spelers gingen ruiger spelen omdat het toch niet werd gesignaleerd. Om de deskundigheid van de scheidsrechters op een hoger ni veau te brengen, komt er een cur sus in januari, leder team dat meespeelt in de competitie moet dan zelf ook een scheidsrechter kunnen leveren. De minimumleeftijd is 16 jaar, omdat anders niet kan worden deelgenomen aan het examen. Jonger dan 16 jaar mag men de cursus echter wel bijwo nen. Opgave kan bij Jacqueline Wilner aan de tafel van de wedstrijdleiding of telefonisch (02220-3467). Er mogen ook meer personen uit een team deel nemen. Eventuele kosten zijn nog niet bekend. In de eerste wedstrijd tussen Samen 1-Gollard en Pilaar 1 was nog geen De Kompasschool in Den Burg geeft speciaal onderwijs. Een speciaal karak ter droeg ook het bezoek dat Sint Ni- colaas met zijn andersgekleurde mede werkers vrijdag aan deze school brach ten. De zwarte knechten zouden niet gewoon met de goedgeefse bisschop de school binnenstappen maar moesten - zo werd aan de kinderen verteld - eerst van een naburig dak worden gehaald waar ze alvast waren begonnen met het deponeren van ge schenken in schoorstenen. Dat verliep echter niet volgens het draaiboek want één der knechten werd bevangen door hoogtevrees, durfde niet meer af te dalen en klampte zich in wanhoop aan één der schoorstenen vast. Vanuit de Molenstraat werd hij door zijn gemij terde werkgever kalmerend en bemoe digend toegeroepen, maar dat baatte niet. Om de blijkbaar voor dit werk to taal ongeschikte knecht uit zijn benar de positie te bevrijden werd een be roep gedaan op de gemeente Texel. Die was er snel met de hoogwerker bij, even snel als onze fotograaf die daardoor kon vastleggen hoe zwarte Piet behoedzaam van het dak werd geplukt en in de Molenstraat aan de grond gezet. sprake van agressief spel. Na een 8-8 ruststand kon Samen 1-Gollard de ver dediging niet langer dichthouden en speelde Pilaar 1 gemakkelijk naar de overwinning. Vervolgens speelde Team XI tegen The Wombats. Team XI, dat bekend staat als een bijzonder rustig team, werd echt onder de voet gelo pen. The Wombats werd een paar keer op het matje geroepen, maar dit maakte geen indruk. Ze gingen liever door iemand heen dan met een tech nische beweging, die ze toch ook vol doende in huis hebben, er om heen. De winst ging wel naar The Wombats. In de derde wedstrijd speelde Vesperti- na tegen The Jump. The Jump, dat onderaan staat, werd zeker niet onder schat. En vaak was de verdediging van Vespertina niet snel genoeg voor de gastbreaks van The Jump. Aan zuiver heid in scoren ontbrak het alleen bij The Jump, want kansen waren er ze ker. Er zal dan ook wel rekening ge houden moeten worden met The Jump, want een plaats onderaan is niet terecht. In de laatste wedstrijd ging het tussen Sportshop Texel en GVT. Het team van GVT, dat de laatste weken goed presteerde, moest het dit keer doen zonder de lange spelverdeler. Er werden aan beide zij den veel persoonlijke fouten gemaakt en er waren al snel twee spelers met vier „p's" en bij vijf moet men het veld verlaten. GVT kon niet op tegen de fastbreaks van Sportshop Texel, waardoor er heel simpel werd gewonnen. Programma 11 december: 20.30 u. Paracentrum-The Jump 21.00 u. Pilaar 2-Team XI 21.30 u. Samen 1-Gollard - GVT 22.00 u. Mantje Sport-Vespertina Uitslagen 4 december. Samen 1-Gollard- Pilaar 1 14-23; The Wombats-Team XI 27-18; Vespertina-The Jump 24-18; Sportshop Texel- GVT 29-6. tegengoal te incasseren. Maar toen na 8 minuten Simon Brand de bal vanaf de zijlijn hard richting doel schoot, kwam Gamma op de verdiende voor sprong. Het schot verraste de keeper van IJmond. Die liet de bal door zijn benen het doel binnenglippen: 1-0. Vlak na dit doelpunt was het bijna be keken voor IJmond. Een loeihard schot van John List belandde op de kruising. Het verwachte tegenoffensief van IJmond op jacht naar de gelijkma ker, bleef uit. Gamma was constant te vinden op de helft van IJmond dat be hoorlijk moest verdedigen om geen grotere achterstand op te lopen. Dit kon stand houden tot in de laatste mi nuut. Marcel Uriot miste eerst eenmaal toen hij alleen voor de keeper ver scheen. Eenzelfde kans voor Uriot in dezelfde minuut werd goed afgewerkt en betekende een 2-0 eindstand. De volgende wedstrijd op Texel van Gam ma is pas weer in januari. Gamma speelt 18 december nog voor de N.Hr beker. Dat is dan de return tegen Suc ces in Volendam. De thuiswedstrijd ging met 4-1 verloren. Tijdens de veldrit van zaterdag na men wielrenners Richard en Evert Koopman direct al een voorsprong die ze in de loop van de wedstrijd steeds verder uitbouwden. Ze bleven bij elkaar tot het eind van de wedstrijd. In de eindsprint bleek Ri chard de snelste. Jan Buis was ook goed op dreef maar moest toch Theo Boom voor laten gaan. Uitslag: 1. Ri chard Koopman; 2. Evert Koopman; 3. Theo Boom; 4. Jan Buis; 5. Willem Keizer. Zondag deed Evert Koopman mee aan de open Helderse kampioen schappen veldrijden. Na lang op de derde plaats gelegen te hebben moest hij in de slotfase nog een renner voor laten Hij eindigde als vierde. Een 2-1 nederlaag voor ZDH gaf niet het juiste beeld van de verhou ding tussen beide ploegen. Deze nederlaag had ZDH evenwel volle dig aan zichzelf te wijten, omdat ondanks de goede inzet er nog te veel balverlies was. Het eerste kwartier namen beide ploe gen geen risico. Strakke mandekking maakte dan ook geen enkele reëele scoringskans mogelijk. KSV dwong keeper Stolk zijn kwaliteit te bewijzen met een hard schot. ZDH speelde ent housiast, wat in de twintigste minuut leidde tot een goede aanval over de rechterflank. De voorzet van Marcel Witte was echter te onzuiver om ge vaarlijk te zijn. Ton Arnout schoot even daarna vanaf zestien meter naast het doel. KSV counterde direct en bracht ZDH daardoor in moeilijkheden. De bal ging echter rakelings voorlangs. Bram Brouwer leverde een prima schot af, wat door de KSV-keeper goed werd gepakt. KSV kwam op voorsprong toen hun aanvoerder in de 32e minuut de bal over Frans Sotlk heen lobde. Op slag van rust bracht Bram Brouwer ZDH weer langszij door een prima ingescho ten vrije trap. Tegenvaller Na rust kreeg ZDH al in de achtste mi nuut een grote tegenvaller te verwer ken. Een foute terugspeelbal van Ruud Wilner werd onderschept door een KSV-speler die gemakkelijk in een leeg doel kon tikken. ZDH, nu weer op achterstand, gaf de moed niet op. Echte doelkansen zaten er toch niet meer in voor ZDH, ondanks de goede inzet. Na dertig minuten kwam Hans Zijm in de ploeg. Uit een voorzet gaf hij een listig doorkopballetje op Brou wer, maar deze kreeg de bal verkeerd op de schoen. ZDH werd behoed voor verdere achterstand toen een KSV- aanvaller alleen op Frans Stolk afging, maar naast schoot. Volgende week ontvangt ZDH ditzelfde KSV in eigen huis en Ouwe Sunderklaas mag dan geen belemmering vormen om revan che te nemen op deze ploeg. Dinsdag 8 december De gemeenteraad vergadert, aanvang 19,30 uur. De afdeling stamboomonderzoek van de Historische Vereniging heeft in dorpshuid d'Ouwe ULO een bijeen komst die ook voor belangstellende niet-leden toegankelijk is; 20.00 uur. In „Eben Haëzer" heeft de Texelse Baptistengemeente een bijbelstudiebij eenkomst, ook toegankelijk voor ande re geïnteresseerden. Thema: „Zoon van God zijn"; aanvang 19.30 uur.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 7