BEDRIJF VOLGENDE KEER WEL EEN KANS? AGENCY Ouwe Sunderklaas in alle dorpen IBS legt inbraakalarm aan MlimVillHIlW Brandweervrouu KERSTMIS 198 Dressuurwedstrijden „Robocop' Zwemclub naar Marinebad WINNENDE KAPSTERl Eilandcompetitie volleybal Voetbal programn HAVENRESTAURANT TB v Di l\l< Rij PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 11 DECEMBER 1* Hardnekkige pogingen van het beveiligingsbdrijf BeST uit Den Burg om alsnog te worden betrokken bij de leverantie van het brand- en inbraakalarm voor de Oudheidskamer, hebben geen resultaat opgeleverd. Dinsdagavond besloot de gemeenteraad met slechts één stem tegen om het door B en W gevraagde crediet van 28.700,- beschikbaar te stellen. Men legde zich neer bij het standpunt van het college dat IBS de installatie moet leveren omdat het onbehoorlijk en juridisch aanvechtbaar zou zijn om nu ook nog BeST in de gelegenheid te stellen. Dat laatste stond overigens niet ter beoordeling van de raad. B en W heb ben de bevoegdheid om zelf uit te ma ken hoe ze aanbestedingen moeten re gelen en is alleen achteraf verantwoor ding schuldig. De raadsleden hadden dus eigenlijk met de bevoegdheid om kritiek te uiten over de gang van zaken bij de brand- en inbraakbeveiliging, maar zo formeel stelde het college zich niet op. Zo kon het gebeuren dat in de raadsvergadering van dinsdagavond nog eens uitvoerig over de kwestie werd gediscussieerd, nadat dit ook al in commissieverband was gebeurd. Aan leiding werd gevormd door de protes ten die waren ingediend door Hans Zijm van het jonge beveiligingsbedrijf BeST omdat hij meende dat het college hem te onrechte had gepasseerd. Uitleg Die kritiek had al weerklank gevonden in de commissievergadering en naar aanleiding daarvan kwam het college met een 'aanvullende notitie' om uit te leggen hoe het allemaal was gelopen Het kwam erop neer dat alleen Lips en IBS om prijsopgaaf was gevraagd en dat de keus op IBS was gevallen omdat die met de laagste prijs kwam Men had BeST niet gevraagd omdat het bedrijf nog te weinig ervaring had met het plaatsen en onderhouden van zulke installaties en bovendien zou het BeST-bedrijf niet over de vereiste diplo ma's beschikken Maar afgezien daar van kon BeST achteraf niet meer wor den ingeschakeld omdat de keus op IBS al was gevallen en omdat de prij zen waarvoor Lips en IBS hadden inge schreven, bekend waren. Voor BeST zou het met moeilijk zijn onder deze prijzen te gaan zitten. Verder zou het alsnog in contact treden met en derde partij een daad van om behoorlijk be stuur zijn waartegen IBS met succes juridische actie zou kunnen onderne men. Door de besluitvorming door B en W was in feite een verbintenis ontstaan met IBS die nagekomen diende te wor den. Onderwerp van kritiek was dinsdag het feit dat het college jegens BeST toch wel bepalde verwachtingen heeft ge wekt toen dit bedrijf alsnog in aanmer king wenste te komen. Er was wellis waar niets toegezegd, maar de moge lijkheden zouden worden bekeken. Bij het bekijken van die mogelijkheden bleek echter dat het gemeentebestuur het met kon maken om alsnog met BeST in zee te gaan en daarmee was de kous af. Verweer Voor Hans Zijm was de kous echter niet af. Hij stuurde vlak voor de raadsverga dering een vier kantjes tellende brief aan de raadsleden waarin hij het colle ge betichtte van een onjuiste voorstel ling van zaken. Ook hekelde hij de wij ze waarop het college zich had uitgela ten over de kwaliteit van zijn bedrijf waardoor ten onrechte de indruk werd gewekt dat het daar amateuristisch toe gaat. Dat de prijzen van IBS en Lips bekend waren toen ook hij prijsopgaaf wilde doen, ontkende Zijm. De cijfers zijn nooit gepubliceerd. De prijsopgaaf van BeST was enorm veel lager dan die van IBS en Lips, wat er volgens hemzelf ook al niet op wijst dat hij van de andere prijzen op de hoogte was Zijn eindkonklusie was dat zijn bedrijf in kwaliteit, mogelijkheden en bevoegd heden niet onderdoet voor IBS en dat BeST zelfs méér heeft te bieden voor minder geld. De juridische argumenten van het college noemde Zijm overtrok ken. De wijze waarop hij was behan deld vond hij in elk geval niet ethisch. Juridische stappen van IBS en Lips ver wachtte hij niet; IBS zal dat niet doen omdat dit bedrijf prijs stelt op goede contacten met de gemeente en boven dien zouden de firma's dan het grote prijsverschil met BeST moeten verkla ren, zo redeneerde Zijm, die alsnog het gemeentelijke eisenpakket wilde ont- In de overdekte manege Akenburg vin den zaterdag dressuurwedstrijden plaats waaraan kan worden deelgeno men met zowel paarden als pony's. Er wordt gestreden in de klassen B, LI, L2 en M. Deelname is gratis, prijzen zijn beschikbaar. Op vrijdag zijn pro gramma's af te halen bij Timmers bak kerij in de Weverstraat. De aanvang is 11.15 uur. vangen om aan de hand daarvan prijs opgaaf te kunnen doen. Gedane zaken Dat gebeurde dus met, maar meerdere raadsleden stelden wel kritische vra gen. Gerbrand Poster herinnerde eraan dat de meerderheid van de raadscom missie voor welzijnszaken vond dat BeST alsnog bij de zaak betrokken moest worden en noemde de uitleg van het college verwarrend. Hij vond dat B en W daarmee de reputatie van het jon ge bedrijf te grabbel hebben gegooid en vond zelfs dat wethouder Baren- dregt "woordbreuk" had gepleegd door te suggereren misschien toch in aan merking kon komen en daaraan geen gevolg te geven. Een heel ander geluid kwam van Nel Eelman-Van 't Veer "Bij de eerste of ferte kon BeST niet aan de voorwaar den voldoen. Het college heeft voor IBS gekozen en de beveiligingsinstallatie moet nu snel worden aangelegd" Gerard van der Kooi stelde tal van vra gen, waaruit bleek dat hij niet gelukkig was met de gang van zaken Integer Jan van Asselt meende dat Barendregt oprecht zijn best heeft gedaan om het bedrijf van Hans Zijm bij de leverantie te betrekken, waardoor hij verwachtin gen heeft gewekt "De wethouder is veel te laat gecorrigeerd". Van Asse was het eens met de gunning aan IBS. Peter Bakker meende dat het college wel degelijk de mogelijkheid heeft ge had om een derde bedrijf bij de aanbe steding te betrekken toen bleek dat dit veel goedkoper uit de bus kwam. "De offertes hadden vernietigd kunnen wor den. Dat heeft het college niet gedaan en nu zitten we eraan vast. Wij hebben daar als raad overigens niets mee te maken. Het college regelt de aanbeste ding en de raad stelt slechts het krediet beschikbaar Dat laatste werd bevestigd door de bur gemeester, die daarmee duidelijk maakte dat het college nogal soepel was door dee discussie toe te laten. Barendregt vertelde nog dat hij 'zeer serieus' heeft onderzocht of men het bedrijf van Zijm niet alsnog van dienst kon zijn. Dat bleek helaas niet te kun nen zodat het ook geen zin meer had om het toegezegde programma van ei sen aan BeST te sturen. Gerbrand Poster stemde als enige te gen de verstrekking voor het crediet voor de aanschaf van de beveiligingsin stallatie. Ate Rienstra meende dat het college nu wel een 'ereschuld' heeft je gens BeST. Bij de eestvolgende keer moet dit bedrijf een loyale kans krijgen om een opdracht te verwerven. Hans Zijm: volgende keer beter De film „Robocop" is geprolongeerd en is tot en met maandag te zien in De Vergulde Kikkert. In verband met Ouwe Sunderklaas is er zaterdag geen voorstelling. Zondag gaat de ZPC TX '71 weer voor de maandelijkse trainingsmiddag naar het Helderse Marinebad. Vertrek en leeftijden zijn inmiddels bekend ge maakt. Naast de maandelijkse training zijn er de komende maanden tot de opening van het zwembad Molenkoog steeds andere zwemactiviteiten in tal van overkantse zwembaden. Het stre ven is om in maart 1988 af te zwem men voor een zwemvaardigheidsdiplo- ma, mits de belangstelling voor de training voldoende is. Margret Prins (van salon Henri uit Den Burg) nam als tweede jaarsleerling van de dameskapafdeling van De Schalm in Den Helder deel aan de jaarlijkse kerstwedstrijd. Met succes, want zij verwierf de tweede prijs. Er waren to taal tien deelnemers, die beoordeeld werden door een jury die bestond uit drie mensen uit het vak, een docent en de directeur van de opleiding Programma dinsdag 15 december: Veld A Mannen: 18.30 u. 12 Balcken-Tasiel Teso 19.05 u. Teso-Smash Tasiel 19.45 u. Th. hoeve-Musicsh. Smash 20.25 u. De Boer-Seg/Eelm. Musics. 21.05 u. Slock-Gemeente Seg. Eelman 21.45 u. Bremakker-Molenk.Cocky Kap. 22.25 u. DGM-Cocky Kap. Bremakker Veld B Vrouwen en Mannen: 19.05 u. Visserb-Haarst. Meermarkt 19.45 u. Slock 1-Taveerne Haarstudio 20.25 u. CVI-Drog. Mets Slock 1 21.05 u. A. Heyn-RWS Drog. Mets 21.45 u. AutocentnSuper Maas RWS 22.25 u. Stuc.Woude-40 Autocentr. Veld C Vrouwen: 18.30 u. 7 ProwSportshop Slock 2 19.05 u. Slock 2-W+W Sportshop 19.45 u. Klif 23-Meermarkt Witte Witte 20.25 u. Zegel Mode-Lindeboom KI.23 21.05 u. Mantje-WesterlakenLindeboom 21.45 u. Leydekkers-Hannibal Westerl. 22.25 u. Durper Drup-Molenkoog Leyd. Uitslagen 8 december. Mannen: Waterschap- Gemeente 2-0; Theadorahoeve-40 plus 2-0; Mantje sport-Versluis 1-1; Albert Heyn-Paal 9 1-1; Super Maas-Grote Slock 0-2; WBM-Paal 28 0-2; Kobeko-Cocky's Kapsalon 2-0. Vrouwen Mannen: Casino-Wasseri) Best 2-0; Visserbouw- Meermarkt 0-2, Klif 23-Retsina 0-2; Smash 68-DA 1-1; Slagerij S. de Boer-RWS 0-2; Autocentrale-BCT Nissan 1-1; Haarstudio-Seg. Eelman 2-0. Vrouwen: Samen 1-Antiekhuisje 0-2; 7 Provinciën-Haarstudio 1-1; Vinke- Sportshop 1-1; Westerlaken-Taveerne 1-1; Zegel Mode-Mantje 1-1; Grote Slock 1-Molenkoog 0-2. Donderdag 10 december In het raadhuis is om 19.30 uur een openbare vergadering van de commis sie welzijnsbeleid. Bij de boot van 17.05 en 18.05 uur wordt een fakkelwacht gehouden door Amnesty International ter herdenking van de 39 jaar geleden goedgekeurde verklaring van de mensenrechten. Vrijdag 11 december om 14.00 uur is de eerste reanimatie- cursus in De Buureton. Zaterdag 12 december Ouwe Sunderklaas. Voor een uitge breid programma zie elders in deze krant. Vanaf 11.15 uur zijn dressuurwedstrij den voor paarden en pony's in de klas sen B, L. L2 en M in manege Akenburg. Maandag 14 december Ds. G. H. Cassuto uit Oud-Beijerland houdt om 20.00 uur in het zaaltje van de Doopsgezinde kerk een lezing over het Midrasj-karakter van de Evange liën; entree f5 Ir. A. de Bruyn houdt voor de Vereni ging voor Bedrijfsvoorlichting om 20.00 uur in hotel De Pelikaan een le zing over „Hoe verder in de akkerbouw". Dinsdag 15 december Van 17.00 tot ongeveer 23.00 uur wordt op feestelijke wijze het 50-jarig jubileum van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Texel gevierd in De Lindeboom. Hier volgt een overzicht van de wijze waarop Ouwe Sunderklaas dit jaar op Texel wordt gevierd. Den Burg In Den Burg vindt de jurering van de ..speulers" plaats onder auspiciën van de nieuwe Stichting Folklore. Om 17.00 uur begint Ouwe Sunderklaas met de kindervoorstellingen. De kinde ren spelen tot 17.45 uur en kunnen een kaartje afhalen op het terras van hotel De Lindeboom. De jury staat in de Parkstraat (Zegel speelgoedzaak). Weverstraat (Bakker's Ijzerhandel) en de Binnenburg (Open Boek). De jury zal alle kaarten merken en wie de drie jury's langs is geweest, heeft recht op een kop warme chocolademelk. Me vrouw T. Engelvaart-Nierop reikt om 18.30 uur de prijzen uit in De Linde boom. Volwassenen kunnen tussen 20.15 en 21.30 uur een deelnamenum mer afhalen, eveneens op het terras van hotel De Libdeboom. Er wordt ge jureerd tot 22.00 uur. Cultuur wethouder Piet Zegers reikt rond 23.00 uur de prijzen uit in de voorzaal van hotel De Lindeboom. Er wordt een dringend beroep gedaan op de .speu lers" met grote wagens om iets later te beginnen, zodat de enkelingen en paren ook een kans krijgen om zich te manifesteren. De Koog De Koger jeugd kan zich vanaf vijf uur 's middags van z'n beste (verklede) zij de laten zien. De jury bevindt zich tus sen vijf uur en half zes op het dorpsplein. De prijzen worden om streeks zes uur uitgereikt bij Capri. Alle deelnemers krijgen bovendien een con sumptie aangeboden. Vanaf acht uur kunnen de ouderen de straat op. De deelnemers worden verzocht tussen zes en zeven uur een nummer te ko men afhalen in Capri. Ook in deze ca tegorie vindt de jurybeoordeling plaats op het dorpsplein, tussen acht uur en half negen. De prijsuitreiking is in Ca pri om ongeveer tien uur, waarna met levende muziek de avond aldaar wordt voortgezet. Den Hoorn Door de ervaring van verleden jaar heeft de feestcommissie in Den Hoorn het aantal juryadressen teruggebracht van tien naar acht. Men is wel ver plicht bij alle acht adressen te spelen. De jeugd kan van 16.00 tot 17.30 uur terecht in hotel Opdiek, Loodsmans welvaren, het dorpshuis en Happy Days. De volwassenen spelen van 20.00 tot 22.00 uur in Happy Days, het dorpshuis, Loodsmanswelvaren, Siem Groot, Willem Duinker, Johannes Bakker, Opdiek en de Ark. Vanaf 15.30 uur kunnen nummers worden afge haald. De feestcommissie wijst erop dat dit jaar meer in de huiskamers wordt gejureerd, dus men kan niet met al te grote attributen naar binnen. Er is een stimuleringsprijs voor nieuwkomers. Oosterend De opzet in Oosterend is gelijk aan die van vorig jaar. Vanaf vijf uur 's mid dags speult de jeugd op straat. Er loopt tevens een jury door het dorp die de prestaties zal beoordelen. Wie is uitgespeuld, gaat naar dorpshuis De Bijenkorf alwaar de prijsuitreiking zal plaatsvinden. Vervolgens is het de beurt aan de ouderen. De speulers die nen op verschillende plaatsen in het dorp hun voorstelling te geven, dus niet slechts op één plaats. Verder ver zoekt de dorpscommissie de inwoners van Oosterend de buitenlichten of an dere verlichting te ontsteken, zodat het spektakel voor iedereen goed te volgen is. Na afloop prijsuitreiking in het dorpshuis, met aansluitend disco voor de jeugd. De Cocksdorp De Durper jeugd kan z'n speulerstalen- ten tonen tussen 17.30 en 18.30 uur. De route is zoals gebruikelijk tussen De Nieuwe Aanleg en Topido in de Kikkertstraat. De jury bevindt zich ver spreid langs deze route. De prijsuitrei king is om 19.00 uur in Het Eierland- sche Huis, waar alle deelnemers een consumptie krijgen aangeboden en er kan worden gedanst. De deelname voor de jeugd is gratis, maar volwasse nen moeten f3— per persoon betalen. De verkoop van nummers vindt plaats in Het Eierlandsche Huis waar na af loop ook de prijzen worden uitgereikt en het bal wordt gehouden. Met speu- len wordt begonnen om 19.30 uur, er wordt gejureerd tot 23.15 uur. De route is zoals gebruikelijk Ploosterstraat, Hodshonstraat, Kikkertstraat. De Waal In Texels kleinste dorp speult alleen de jeugd. Alle jongens en meisjes worden tussen half zes en half zeven op straat verwacht. Nummers kunnen worden afgehaald bij J. Zoetelief, Hogereind 48. De prijsuitreiking is om zeven uur in dorpshuis De Wielewaal. OUDESCHILD Ook dit jaar kunnen de kinderen die meespelen hun kaartjes ophalen in dorpshuis 't Skiltje, en wel tussen 15.30 en 16.00 uur. De jury staat voor hen van 15.30 tot 17.00 uur bij W. Schouten, de Ruyterstraat 35 en bij A. Westerlaken, de Ruyterstraat 63. na af loop kunnen zij nog een uurtje dansen op de muziek in 't Skiltje. Om 17.45 uur worden de uitslagen bekend gemaakt. De volwassenen kunnen van 20.30 uur tot 21.15 uur hun kaartjes afhalen in 't Skiltje. De jury beoordeelt hen tot 22.15 uur bij W. Schouten, de Ruy terstraat 35 en bij A. Dootjes, de Ruy terstraat 78. De jury bij W. Keijzer, de Ruyterstraat 115 komt te vervallen, om dat er de afgelopen jaren nog al wat klachten waren over het koude en donkere stuk Ruyterstraat naar de West. Om 23.30 uur zullen de prijzen bekend gemaakt worden in 't Skiltje, waar tot in de kleine uurtjes gedanst kan worden. Aan elke speuler, zowel bij de jeugd als bij de volwassenen, wordt een her inneringsvaantje uitgereikt. Willen de genen die een wisselbeker in hun bezit hebben deze zo snel mogelijk inleveren bij Piet Bekker, de Ruyterstraat 61. De Ondernemersvereniging Oudeschild stelt de feestverlichting beschikbaar om zo het stuk Ruyterstraat van jury- punt tot jurypunt (dus van Ruy terstraat 35 tot Ruyterstraat 78) gezel lig te verlichten. Tevens is de toegang naar het dorpshuis verlicht. Maar in de hal zal in tegenstelling tot voorgaande jaren geen licht branden. Gehoopt wordt dat de mensen die altijd in de hal staan nu naar de grote zaal komen of op de gezellig verlichte Ruyterstraat gaan kijken, wat het speulen zeker zal bevorderen. Bewonderend gadegeslagen door mannelijke collega's maakt Teso-ms dewerkster Els van der Meer korte metten met een felle brand op het oe fenterrein van een brandbestrijding stituutin Lelystad. Het Teso persons volgt in groepen van telkens 20 pers. nen de jaarlijkse brandbestrijdingsa sus om snel en effektief te kunnen op treden a/s op een der schepen of int gebouwen brand uitbreekt. De diren heeft bepaald dat iedereen de cursu moet volgen, van kantoormeis/e totk pitein. "Het is gewoon belangri/k voo de veiligheid dat iedereen weet wati of zij moet doen in geval van brand" aldus Jan Bloem van Teso's operatic nele dienst. (Foto Dirk Kuiter). Zaterdag 12 december KNVB, afdeling Noordholland: Opperdoes 2-SVO/Z 2 14.30 u. Junioren: Kreileroord ATOosterend A1 14.00 Texel B 1-HRC B2 13.30 u. Texelse Boys B1-ZDH B1 13.30 u. Helder B2-Texel B2 14.30 u. De Koog B1-Watervogels B2 13.3C Succes C1-Texel C2 14.30 u. Oosterend C1-ZAP C1 13.30 u. SVAP C1-Texel C1 13.00 u. Texelse Boys C1-MCSC C2 13.30 u Pupillen: ZDH Dl-Texel D2 12.00 u. Texelse Boys D1-Oosterend D1 12.8 Texelse Boys E1-Texel E2 11.00 u Oosterend E1-Texel E1 12.00 u. De Koog E1-ZDH E1 12.00 u. ZDH FTTexel F2 11.00 u. De Koog F1-Texelse Boys F1 11.00 Texel F1-SVC F1 13.30 u. Zondag 13 december: KNVB, vierde klasse: Texel-Schagen 14.00 u. KNVB afdeling Noordholland: De Koog-BKC 14.00 u. ZDH-KSV 14.00 u. ASV-Oosterend 14.00 u. CSC-Texelse Boys 14.00 u. ZDH 2-Zeemacht 4 11.15 u. Oosterend 2-ZAP 7 14.00 u. Texel 4-WGW 6 12.00 u. Junioren: Succes A2-Texelse Boys A 14.30 Dames: Apollo-Oosterend 14,00 u. Texelse Boys-DWB 12.00 u. Voor beide kerstdagen servers wij een koud/warm buffet vr Texelse produkten in ons sfeervo le specialiteitenrestaurant. U heeft een uitgebreide keuze diverse voorgerechten, uit vel verse en gerookte vissoorten, er keuze uit diverse vleessoorten warm aan het buffet geservee worden. Tot besluit van deze gezeik; avond heeft u een keuze uit vr zoete verrassingen. Bel voor verdere informatie boekingen uw gastheer Jan C. Stolk, 02226 - 310 ta Zc P' ki Di Ki S| w< Ta tel Wi 211 vri Za: vai 11. uu sp< Sp 9.0 15.i Bui In I zon en me\ Cor drut Spri telel Alle tele Voor werk (slac het r TEM De b de R dage, 18.00 Koog midd, 18.00 dag e 2644.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 2