VAN HET j I RAADHUIS „Bredere" status voor zomerrecreatiewerk Veel Kogers tezamen bij Volks kerstzang zeer speciaal nieuwjaarsdiner Texelse A-junioren vierde tijdens NH-kampioenschap Kerstconcert leverde ƒ1565,— op Het is inmiddels traditie geworden MENU X.rsY Vakantiereis voor Texelse ouderen \j\ lededelingen van B. en H. Plakplaats Zitting Diëtiste Geen voorrang Aanrijding Boscross werd modderballet edi iwl Winterbosloop PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 29 DECEMBER 19 De sedert jaren bestaande werk groep Zomerrecreatiewerk (onder deel van de Stichting Texelse Sportraad) krijgt een andere, bre dere opzet en vrij vergaande be voegdheden om zelfstandig op te treden. Op deze wijze moet de werkgroep zijn toekomstige, steeds belangrijker wordende taak beter kunnen vervullen. Er is geen twijfel aan dat er meer vraag komt naar georganiseerde re creatieve activiteiten voor toeristen, op sporty spel- en ander cultureel gebied. Het feit dat men op zijn vakantie-adres wordt bezig" gehouden door mensen die daarvoor speciaal zijn ingehuurd, is mede bepalend voor de kwaliteit van de recreatieve mogelijkheden van Texel. Wat het economische belang betreft is het dus vergelijkbaar met de kwaliteit van het onderkomen en het beschikbaar zijn van zwem- en tennis banen e.d. Slijtage Het was daarom verontrustend dat de bestaande werkgroep Zomerrecreatie werk ,,slijtageverschijnselen" begon te vertonen De vergaderingen werden nog maar door een kleine vaste kern bezocht en dat was zeker geen afspie geling van het totale werkterrein: het waren eigenlijk alleen degenen die met de uitvoering van de activiteiten waren belast. In één der laatste vergaderin gen van de werkgroep werd dan ook gesteld dat er nieuw elan moest ko men en dat de „afnemers" van activi teiten (de logiesverstrekkers) meer bij het werk betrokken moeten worden, niet alleen de kampeerbedrijven. Ook moesten status en bevoegdheden van de werkgroep worden vastgelegd. De Sportraad is nu akkoord gegaan met een werkgroep nieuwe stijl waarin vertegenwoordigd zullen zijn: de bun- galowbedrijven, de kampeerbedrijven, de strandexploitanten, de stichting VVV Texelpromotie, de hotels en groepskampeerbedrijven (waaronder de jeugdherbergen), de afdeling culturele zaken van de gemeente en de Spor traad zelf. Aan de werkgroep wordt verder de projectleider van het zomer recreatiewerk verbonden, een externe adviseur en de consulent van de Stichting Recreatiewerk Noordholland. Zaken waarmee de werkgroep zich in de toekomst bezig zal houden zijn on der meer: werving van leiding en een mobiel team dat de activiteiten uit voert, vergaderingen van recreatielei- ders, tarieven, promotie en publiciteit, Het kerstconcert dat tweede kerstdag door Excelsior werd gegeven in de Her vormde kerk van Oosterend is een muzi kaal maar ook een financieel succes ge worden. De kerk was tot de laatste plaats bezet (wat betekende dat er meer dan 200 luisteraars waren) en de collecte na afloop bracht ƒ1565,55 op ten bate van de actie „Afrika Nu". Veel gezelligheid voor weinig geld. Bij binnenkomen krijgt u een champagnecocktail van 't huis. Floridacocktail (Half verse garnalen, half vers fruit Stokbrood en boter. Heldere groentesoep Gebraden Cordon Bleu gevuld met boerenkaas van Anton Witte en lamsham van Willem Goënga verse groenten en gebakken aardappelen Ijstaart met slagroom ƒ39,50 p.p. Reserveer tijdig. Bel uw gastheer Jan C. Stolk, 02226 - 310. de recreatiekrant, training van recrea tieleiders en sponsoring. In een huishoudelijk reglement zullen samenstelling en taken van de werk groep nauwkeurig worden omschre ven. De bedoeling is dat de werkgroep vrijheid van handelen krijgt binnen het toegekende budget. Wat dat betreft is er dus sprake van delegatie van ver antwoordelijkheden door het Spor- traadbestuur, al blijft dat bestuur for meel verantwoordelijk. Om de binding met het Sportraadbestuur te handha ven zal een werkgroeplid tevens bestuurslid van de Sportraad moeten zijn. Iedere zaterdagochtend haalt Scouting Texel oud papier, lompen en oude schoenen op. De mensen worden ver zocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kun nen worden ingeladen. Bij de oud papier-wagen kunt u ook gereedschap voor de derde wereld kwijt. Komende zaterdag wordt het oude pa pier etc. opgehaald in de volgende straten: 6. Duinreep, Zeebries, Vloedlijn, Golfslag, Vaargeul, Schoorwal, Noordwester. De Cocksdorp en Eierland: Zaterdag wordt in De Cocksdorp en omgeving oud papier opgehaald door de ouders van leerlingen van o.b.s. Durperhonk. Men wordt verzocht het papier uiterlijk 8.30 uur aan de weg te zetten. 's Middags wordt in de rest van de polder papier opgehaald door de Strij- bosschool van 13.00 tot 15.00 uur. Gelet op het succes van de vorige reizen wil de ANBO ook in 1988 weer op reis. Er zijn mogelijkheden genoeg en het materiaal wordt steeds beter (bus-hotel) en er ko men steeds meer ouderen die, nu het nog kan, een stukje van Euro pa willen zien. Voor de vakantiereis zijn er nu twee mogelijkheden: acht dagen naar het Odenwald, een prachtig gebied bij Hei delberg tussen Saar en Neckar. Of een tien of twaalf daagse reis (met twee overnachtingen) naar het mooiste ge bied van Joegoslavië, namenlijk de meren rond Glivice, met vele excursies. Mede door de lage dollar is Joegosla vië nu goedkoop geworden. Voor bei de reizen zijn er zeer goede hotels en een prima touringcar beschikbaar. De reis is tussen eind april en eind mei. De natuur is dan het mooist en de prijzen zijn het laagst. Wie belangstel ling heeft (alle ouderen boven 50 jaar zijn welkom) wordt uitgenodigd voor een bespreking op morgenmiddag (30 december) aanvang 14.00 uur in dorpshuis d'Ouwe ULO. Over de reis naar het Odenwald wordt een film ge draaid. Voor inlichtingen kan men zich wenden tot W. Wassenaar telefoon 02220-2181. i 'ml UL* Sfeervolle kerstsamenzang. (Foto Pieter de Vries Als de belangstelling voor de Volkskerstzang op het dorpsplein in De Koog model staat voor de gegroeide saamhorigheid in de badplaats, dan zit het wel snor voor 1988. Enkel honderden men sen waren op kerstavond samen gestroomd om zingend uiting te geven aan de kerstgedachte. En dat waren er beduidend meer dan vorig jaar, toen de openluchtbijeen komst voor het eerst werd opge voerd en men sprak van een succes. Een welhaast onwerkelijk, maar uiterst fraai schouwspel was het voor de in moonlight badende Nederlands Her vormde kerk. Vreemdelingen moeten hebben gedacht in een Oostenrijks bergdorpje te zijn aangeland, slechts de sneeuw ontbrak. Rijen dik rondom de grote kerstboom op het midden van het plein zongen jong en oud met een kaarsje in de hand, bekende en minder bekende kerstliederen. Nieuw in verge lijking met vorig jaar was de deelname van het gemengde Koger koor Adven- do onder leiding van Hans Kievits. So lo werd ondermeer een stemmig Frans kerstlied ten gehore gebracht. Verder hadden de kinderen van de Luberti- school de afgelopen tijd een aantal mooie liedjes ingestudeerd. Onder lei ding van „meester" en mede- De diëtiste mevrouw S. L. Goote houdt op maandag 4 januari a.s. zit ting in het Groene Kruis-gebouw van 13.30-15.30 uur. Afspreken via telefoon 02220 - 3241. De laatste tijd komt het steeds vaker voor dat instellingen, verenigingen, stichtingen, clubs, etc. hun aankondi gingen, mededelingen en/of reclame op schuttingen, gebouwen en zelfs bomen aanbrengen met spijkers of pu naises om aandacht te vestigen op het geschrevene. Ten eerste is het ingevol ge de Algemene Politieverordening 1984 verboden om op particuliere ge bouwen aankondigingen, opschriften en mededelingen aan te brengen. Ten tweede is het uit den boze voor deze handelingen bomen te gebruiken. Het effect hiervan is dat de bomen dusda nig beschadigd worden dat er een zwakke plek ontstaat, waardoor bo men ziek worden en zelfs dood gaan. Tevens kan het zijn dat bij het ont staan van een grote zwakke plek de bomen bij zware storm sneller omwaai en. Daarom verzoeken wij een ieder om aankondigingen, mededelingen en opschriften alléén in het inwendige ge deelte van onroerend goed aan te brengen. Tegelijk met de herinrichting van de Groeneplaats wil de gemeente echter mogelijkheden creëeren voor een openbare plakplaats, zodat er vol doende ruimte is zijn/haar mededelin gen te doen. Zondag heeft de Texelse A-junioren selectie een uitstekende prestatie neergezet, door een vierde plaats voor zich op te eisen. Texel liet op het Noordhollands kampioenschap voor A-junioren zaalvoetbal selectie gerenommeerde selecties van Alk maar, Den Helder, Zaanstreek en de afdeling Haarlem achter zich. Voor dit kampioenschap is een uitge breid oefenprogramma afgewerkt. Dit seizoen werd weer voor het eerst gespeeld tegen overkantse selecties. Dit door de rayoncomissie Texel, die het nodig achtte voor de voorbereiding vooral de A-junioren zwaarder te laten oefenen. Een beleid dat nu al duidelijk vruchten afwerpt, want het was al weer een vijf a zes jaar geleden dat een dergelijke prestatie door een A- juniorenselectie onder leiding van toen Mari Brons werd neergezet. In de oe fencampagne werd het al duidelijk dat Texel mee zou doen met de besten. In een wedstrijd van twee maal vijfent wintig minuten kon geen van de te genstanders Texel echt achter zich la ten. Kleine nederlagen en gelijke spe len waren het resultaat van de oefenwedstrijden. Op het toernooi moest Texel eerst tegen Den Helder. Texel hield gedurende deze partij goed de 0-0, maar in een ongelukkig mo ment verslikte keeper Ronald Biesboer zich in een schot. De losgelaten bal kon in de rebound ingeschoten wor den door Den Helder. Een 1-0 neder laag die de Texelaars lelijk kon opbre ken. In de tweede wedstrijd was Haar lem de tegenstander, die naar een 1-0 nederlaag werd gespeeld. Nadat ieder in de poule twee maal had gespeeld hadden Texel en Den Helder twee punten. Haarlem nog niets en West- Friesland vier. De laatste wedstrijden in de poule moesten dus de beslissing geven. Texel kwam uit tegen West- Friesland. Een 1-0 voorsprong werd omgebogen tot een 1-1 gelijkspel door de West-Friezen. De coach koos voor de zekerheid van het punt, boven de onzekerheid van een te heftig aan- valsspel van de Texelaars. Texel had dus drie punten uit drie en zou aan een gelijkspel genoeg hebben tussen Den Helder en Haarlem, daar de ploeg betere doelcijfers had dan Den Helder. Den Helder nam eerst een 1-0 voor sprong en de kruisfinale,leek onhaal baar. Nadat Haarlem twee maal met een man minder had gespeeld, krab belden de Haarlemmers overeind en schoten zichzelf naar een 2-1 winst. Kruisfinale Texel kwam in de kruisfinale tegen West-Friesland 2 weer met 1-0 achter. Tot vijf minuten voor tijd toen de coa ching besloot om een keeperwissel toe te passen. Veldspeler Ruud Beerling ging als vliegende kiep spelen, met een negatief resultaat want West- Friesland 2 kwam op 2-0. Toch schoot dezelfde Ruud Beerling Texel terug in de race met een knappe goal. Toen een halve minuut voor tijd Pieter Jan Boekei, die in deze wedstrijd vooral zijn kwaliteiten bevestigde, na een pass van de sober spelende Pieter Bakker tegen de keeper opspeelde. Helaas kon deze speler de inzet keren. In de wedstrijd om de derde en vierde organisator Theo Habraken lieten zij de andere Kogers horen hoe dat klonk. Een selectie muzikanten van het Ko ninklijk Texels Fanfare onder leiding van Jan Wieten ondersteunde de zan gers en zangeressen. Dank zij de windstilte gingen de instrumentale klanken niet verloren. De organisatie van deze Koger kerstavond was in handen van de dorpscommissie. Op de kruising Bernhardlaan/Waal- derstraat vond woendag een aanrijding plaats toen een 40-jarige man uit De Koog wou afslaan met zijn Volvo en hij geen voorrang verleende aan de hem tegemoetkomende 22-jarige man uit Den Burg in een Opel. Beide wa gens raakten licht beschadigd. Een 45-jarige Amsterdammer in een Volvo was zondag aan het inhalen op de Waalderweg en schatte de afstand tot de tegemoetkomende 22-jarige Amstelveense in een Citroën verkeerd. Hij week uit naar links, maar schampte daarbij de Citroën, waardoor beide wa gens lichte materiële schade opliepen. Het parcours van de boscross is langzamerhand veranderd in een modderbad, waarin menig loper gelopen zondag een ferme duik heeft genomen. Ondanks dat wa ren er toch nog twee atleten die hun tijd wisten te verbeteren. Je roen Huizinga wist op de 1.4 km weer drie seconden van zijn tijd te knabbelen en Rinus Kooger ze te op de 8.5 km. zijn beste tijd w dit seizoen neer, 37.53 minuten h geen een verbetering van 29 seco den betekende. Na zes lopen begint er een beetje te kening in het klassement te komen, hoewel er nog veel kan gebeuren in vier lopen. Rob Schraag is met zes overwinningen de onverslagen kamp oen bij de jeugd t/m 12 jaar, op de voet gevolgd door Jeroen Huizinga Om de derde plaats wordt nog flink strijd geleverd door Sjors Takes en Martijn Schrama. Bij de meisjes t/rri 12 jaar kan Miranda van Bavel de eerste plaats ook vrijwel zeker niet meer ontgaan. Om de tweede en dr de plaats knokken hier nog de zusje Natasja en Nanda Koopman. Roald van der Slikke en Richard Stevens r ken bij de oudere jongens beiden nr kans op de eerste plaats, hoewel Ri chard er op dit moment iets beter v staat. Voor de derde plaats zijn er h nog enige gegadigden namenlijk Je roen Takes, die de laatste tijd al beti gaat lopen en Denhard van der Slikl die echter last heeft van een verveli de knieblessure dus niet alles kan g ven. Bij de meisjes 13 t/m 16 jaar z 'gp de eerste drie plaatsen voor resp. Ir grid van Lubek, Nicole Bakker en OfOI bie Mosk. Op de 8.5 km. bij zowel veteranen als de heren kan er nog Arger alles gebeuren. Dit hangt helemaal van de deelname in de laatste vier crossen. Bij de dames 8.5 km. won nog gestreden door Marijke Stark e >n B Nel Bruining om de eerste plaats te liére wijl Coby Bakelaar zich vrijwel zekei tevreden moet stellen met de derde plaats. Janny Tijsen is als enige dai »n B op de 4.2 km. in ieder geval verzek van een prijs. De volgende cross is januari 1988. Uitslagen boscross 27 december 1987: gens t/m 12 jaar 1.4 km: 1 Rob Schraag 6. 2. Jeroen Huizinga 6.30, 3. Sjors Takes 7 45 it A( Meisjes t/m 12 jaar: 1. Miranda van Bavel 6, 2. Natasja Koopman 6 55, 3. Nanda Koopm 7.25. Jongens 13 t/m 16 jaar 4.2 km: 1. Ra van der Slikke 18.55; 2. Richard Stevens 20 3 Dennis van Bavel 20 55 Meisjes 13 t/m 1 lelint jaar 4 2 km: 1. Ingrid van Lubek 19.51 minui Dames 4 2 km: 1. Janny Tijsen 23.51; 2. Ge Takes 26.35. dames 8.5 km: 1. Nel Bruining 41.40; 2. Marijke Stark 42.23; 3. Coby Bakè 42.29 Heren 8.5 km 1 Jan Zijm 32.55; 2 Kikkert 33.32; 3. Loek van Vliet 33.44. Here teranen 8 5 km. 1 Piet Bakelaar 34.22; 2. V Timmer 36.38; Theo Takes 38 24 n de s bc C. F D ïmie T, S ver m, L rden de idsbe liene verk n Te T hi i de g b< ird c ordl houdt zaterdag In samenwerkinltelse De Stichting Texelse Sportraad met de atletiekvereniging Texel weer de jaarlijkse winterbosloo) Het parcours in de Dennen is hi taat zelfde als vorig jaar. Het startpu is op de Dennenweg. Ja hen hai Men kan inschrijven voor de recrealr vo loop van 4 km. (één ronde) of de nner wedstrijdloop van 8 km. (twee ron den). Inschrijven kan vanaf 13.00 ujvalle in de kantine van camping Denne noord. De inschrijving sluit om 13.1 uur. De wedstrijdloop start om 14. ry V toerr .5. F plaats trof Texel Amsterdam. Na een goede wedstrijd stond na twintig mi nuten 1-1 op het scorebord. Penalty's brachten de uitslag in het voordeel van de Amsterdammers. Bij de prijsuitrei king bleek dat Arjan van de Knaap tot meest waardevolle speler van het toer nooi werd uitgeroepen. Een terechte keus, want Van der Knaap bleek het gehele toernooi zijn team te kunnen dragen. Martin van Veen en Benjamin van Heerwaarden toonden zich ook uitstekende toernooispelers die door hun inzet en kwaliteiten de ploeg uit stekende diensten bewees. Een pluim op de hoed van de Texelse selectie, die door hun soberheid alle lof oogstte van tegenstanders. Ook een pluim op de hoed van de rayoncommissie Texel, die heeft bewezen de juiste richting te hebben gekozen. Vooral de A-junioren coach Willem Oosterhof bevestigde het verbeterde spelpeil. Hij gaf een groot deel van de eer aan B- en C coach Jan Raven en Frits Androg die door hun uitstekende adviezen de se lectie compleet maakten. Uitslagen: Hoofdklasse Texel-Mantje 4-2; Eerste klasse: Meermarkt 2-Oosterend 4 8-3, Jelleboog-Nioz 3-0; Casino 2-de Muy 10-1; Gam ma 3-Gamma 4 3-2, Alkema 2-Albert Heyn 2-1.Tweede klasse: Ver. schilders 3-Casino 6 5-2 Derde klasse Gempo-Texel 4 5-2; Gamma 6-ZDH 2 4-7.Dams: Nissan-Casino 0-6; Casino 2-Casino 3 5-3; de Krim-ZDH 5-0; Gamma-de Krim 2 4-0. Junioren: Texel 2-Casino 3 4-2; Casino-Nissan 0-1, Oosterend-Gamma 2 5-2; Gamma-de Krim 2-2. Vrijdag 1 januari In De Nieuwe Aanleg aan de Kik- kertstraat in De Cocksdorp wordt een nieuwjaarsconcert gegeven, aanvang 14.30 uur. Toegang gratis. uur, de recreatieloop vijf minuten la i resi De kosten zijn f2; voor lopers tot met 14 jaar en f5,- voor de ouderen Een ieder die de recreatieloop binm Je ni een half uur of de wedstrijdloop bii res t nen 50 minuten volbrengt, komt in aanmerking voor een herinnerings- irger starl fct: A 1E vaantje. Alle deelnemers krijgen eei I. 1E volledige uitslagenlijst met tijden to v gestuurd. Als wordt ingeschreven een groep van minimaal tien persoi die allen de gestelde eis halen, dar komt men in aanmerking voor de innneringsbeker. De start is te bereli via het fiestspad tegenover campin i. 16 Gortersmient aan de Grensweg. Er i. 19 worden gelopen in de klassen: Dai inde Heren, Veteranen heren (40 Me i boi (t/m 14 jaar), Jongens (t/m 14 jaair de recreanten (alle leeftijden). Wie meig kij informatie wil, kan bellen naar P. d gesl Hoogh, Haffelderweg 6 Den Burg, 02220-4861. Voor een bijzonder gezelli en geslaagde jaarwisseli verzorgen wij voor u: diverse salades diverse russische eieren diverse koude buffetten speciaal oudjaarsbuffet Reserveer tijdig bij uw gastheer Jan C. Stolk, 02226 - 310. Wij bezorgen over geheel Te: da orlijl 16 gen gen -fall I gerr 16

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 2