ACüNIXmi Texelaartjes Verlenging havenkade over helft gevorderd Werkzaamheden verlopen op schema FAMILIEBERICHTEN Nieuwe naam en nieuwe beheerders „Bosch en Zee" Nog kaarten voor amusementsmiddag Geen aileenverkoop Cursussen |ari' Kerstbomen in brand Rijverbod Open dag in d' Ouwe ULO PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 12 JANUARisdaq Dinsdag 12 januari De gemeenteraad vergadert in he-|porta raadhuis, aanvang 19.30 uur Aanj0r_ agenda die in één der vorige krar e| 'uw gepubliceerd zijn twee punten to^apgup voegd: het aangaan van een schij bij La inzake de kwestie met de dames ,|j- kert en de gewijzigde begroting v;rr~ de aanpassing van de Groenepla/18^^3 Woensdag 13 januari jan In De Schakel wordt om 20.00 ui^jp bespreking gehouden van de kort koninginnedagviering. Alle wijkvei^f genwoordigers en eventuele be- langstellenden worden verwacht. De Stichting Ondersteuning Welz-0.t.k. werk heeft een openbare bestuurt gadering in dorpshuis d'Ouwe Ulj koe 20.00 uur. rentek In „Loodsmanswelvaren" speelt r^ Dros een simultaan schaakwedstralours gen diverse schakers uit Den Hoo? omstreken. ickyni Mot een heikraan op een ponton werden vrijdag de eerste vloei palenvoor de nieuwe ha venkade geplaatst, ffotoDirk Kuiter). ondernemers-aktiviteiten „Le Foret", Frans voor „het bos", is de nieuwe naam van het restau rantgedeelte van appartementenho tel Bosch en Zee nabij De Koog. De naam is bedacht door Ans en Ton Dokman uit Capelle aan de IJssel, die het restaurant sinds 1 december exploiteren. Tevens zijn zij belast met het beheer van de appartementen. Beiden kunnen niet bogen op veel er varing in de horeca. Ans Dokman (31) was tot voor kort werkzaam op de af deling personeelszaken van de Gouden Gids en Ton Dokman (34) had een baan bij het Gewestelijk Arbeidsbureau Schiedam. Ze wilden allebei graag „iets" gaan doen in de horeca en stu deerden er daarom in de avonduren bij. Alle vereiste horecapapieren zijn in middels in bezit, evenals een HBO- opleiding personeelszaken. Voor zijn vorige werkgever organiseerde Ton Dokman wel eens recepties en koude buffetten, maar op commerciële basis gebeude dat nooit. Hij is van huis uit wel met de „horeca-bacil" besmet, want zijn hele familie werkt in deze sector. Dat kwam meteen al goed van pas, toen de nieuwe exploitanten met de kerst een ware vuurdoop ondergin gen. De appartementen waren toen goeddeels gevuld met voetbalteams die voor het Gamma-toernooi naar het eiland waren gekomen en voor het eind van de tweede toernooidag had den vele voetballers een tafeltje gere serveerd. Familieleden van Ton spron gen toen even bij. De nieuwe exploi tanten erkennen dat zij een flinke stap hebben gezet. Ze kenden Texel niet, maar grepen de kans toen die zich on verwacht aandiende. Van het omstre- Voor de amusementsmiddag met Cor- ry Konings, Frank en Mirella en vele andere bekende artiesten, die wordt verzorgd door de afdeling Texel van de De Zonnebloem zijn nog kaarten ver krijgbaar. De middag wordt gehouden op zaterdag 30 januari van 14.00 tot 17.00 uur in De Lindeboom. De toe gang bedraagt f7,50 inclusief koffie en gebak. Uiterlijk voor 20 januari kan ie dereen boven de 65 jaar zich opgeven bij Ans Gieles, telefoon 02220-3259. In de vorige krant stond dat slagerij le pe de Boer in De Koog het enige adres op Texel is waar certificaten kun nen worden gekocht die recht geven op dominostenen (afkomstig van de geslaagde recordpoging) ten bate van de jeugdkankerbestrijding. Dat berustte op een misverstand. Alle ambachtelijke slagers van Texel zijn in de gelegen heid gesteld om deze certificaten te verkopen en voor zover bekend heb ben vrijwel alle slagers daar positief op gereageerd. De certificaten zijn dus bij meerdere slagerijen verkrijgbaar. De slagers hebben er zelf geen enkel zake lijk belang bij. De verkoop komt uit sluitend ten goede aan de jeugdkankerbestrijding. den vertrek van het vorige beheerder sechtpaar zijn ze op de hoogte, maar: „Wij beginnen hier met een schone lei". Na de eerste drukte met de kerst, gebruiken ze de wintermaanden om zich te oriënteren en zich voor te be reiden op het komende seizoen. De nieuwe naam geeft al een beetje aan dat zij het restaurant als een van de rest van het complex gescheiden zaak opvatten. Het restaurant zal plate ser vice en een la carte-kaart voeren, met op de Franse keuken georiënteer de gerechten. Het echtpaar Dokman hoopt ook het Texelse publiek hiervoor te kunnen interesseren. Qua inrichting heeft het restaurant nog geen verande ringen ondergaan, maar gestreefd wordt naar een geleidelijke verandering van interieur. Het is vooralsnog niet de bedoeling dat de vergader/partijenzaal op de benedenverdieping bij de exploi tatie wordt betrokken. Met betrekking tot de appartementen wordt bekeken welke activiteiten kunnen worden ont plooid om de gasten te amuseren. „Het is heel belangrijk om goede ser vice te bieden". Donderdag 14 januari portie In de RSG-aula houdt dokter Vaniêxel, Bent een lezing over feiten en misiente verstanden over de ziekte Aids. Tor. Anr gang vrij voor ieder; 20.00 uur. Koge De raadscommissie voor welzijnsb Den heeft in het raadhuis een openbaiffCH 2 vergadering, aanvang 19.30 uur. mpor Gesproken wordt onder meer over-ger, overname van de gymnastiekinveqtel u van het Eierlandsche Huis, een in-ntensi vesteringssubsidie voor de overde^g bij manege en de aangepaste pianr 0 voor een gymnastiekzaal in - Oudeschild. ,nai' -1 Bui 'k b; In d' ouwe ULO is maandagmiddiJ ^gg( reeds de cursus „Slank 82" begor Het is een begeleidingscursus mefexele doel afslanken in groepsverband ótbed r stimuleren en motiveren, waarbij ilickyi gewoon met de pot mee kan blijvre |<o< eten. Aanvang is telkens 14.15 uur je| dere informatie geeft mevrouw Vip Bom, telefoon 02230-34058. ,a™.® Er kunnen nog enige deelnemers te den toegelaten tot de cursus kokeie ko voor jongeren die maandag 18 jani'lmoc' begint (van 17.30 - 20.00 uur) en ^een- tot zeven lessen omvat. De bereidi^30® maaltijden kunnen zelf worden ger)PPer tigd. De kosten zijn 77.50— per kfect'.' bij minder dan 15 deelnemers(sters^ak'' 710,— per keer. De lessen worden IS®!3 geven in het gebouw (voormalige /oor houdschool) van het beroepsonder jaar aan de Haffelderweg. ar 2( Op 12 januari begint in d' Ouwe U de cursus „Sterrenbeeldtypologie" richt op het kennismaken met jezel met anderen door de invloeden va(" fr.! sterrenbeelden van de dierenriem tr* bestuderen. Er komen zes lessen ti-ame kens op dinsdagochtend van 10.15 »rij C 12.15 uur. Kosten 77,50 per keer bi^^ j deelname door tenminste ongeveeij'r 'n cursisten. Nadere informatie over d <-je cursussen wordt gegeven door de |xg2 Stichting Ondersteuning Welzijnswee telefoon 02220-5582 of 4300. _Vleis Heden heeft haar Heer en Heiland thuisgehaald, mijn lieve vrouw, onze fcorgzame moeder en lie ve oma Adriana Willemina Dros-lsraëls op de leeftijd van 76 jaar. J. C. Dros Welsum: Betty en Wout Rotterdam: Ger en Annie Soest: Leo en Ans Ugchelen: Lia en Bert klein- en achterkleinkinderen 9 januari 1988 Bronsgietersdonk 625 7326 JR Apeldoorn. Woensdag a.s. is er van 19.00 tot 19.30 uur gele genheid tot afscheidnemen en tekenen van het condoleantieregister in het uitvaartcentrum „Monuta", Loolaan 67 te Apeldoorn. De begrafenis zal plaatshebben donderdag 14 ja nuari om 14.00 uur op de algemene begraaf plaats Heidehof te Ugchelen, Apeldoorn, waar na de plechtigheid gelegenheid is tot condole ren in de aula aldaar. Hartelijk dank voor de ve le attenties in het zieken huis en bij mijn thuis komst ontvangen. Tevens wens ik iedereen een gezond 1988. J. Boks-Huisman Hartelijk bedankt voor uw belangstelling, kaarten en cadeaus tijdens mijn ver blijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst. C. J. de Porto 't Buurtje 6, Oudeschild. Rötisserie 't Kerckeplein. Iedere vr., za., zo. geopend vanaf 17.00 uur. Andere dagen en tijden na reserve ring. Ook voor (brui loftsfeesten en vergade ringen. Voor reserverin- gen, tel. (02223) 950. T.k. gekloofd openhaard- en kachelhout. Tel. 2133. Drie methodes vooi pijtreiniging bij Stony Quickynette. ,r9' )n ve er Je bent jong en je wat! En bij Sportscjg^ c Texel kost het maar 20 per maandl Info 5421. (O) n. Ki Rits in rok, broek, p0!11 etc? Storrl®*'6 Quickynette. Motueka - Nieuw land, 4 jan. '88 verlig Ard en Natascha. Vet alles oké. Groetjes, van Colinda. T.k. Honda MT (02220) 3757. Dame (60) zoekt v(l als gezelschapsda boodschappen doen t— licht h.h. werk. Brie» onder nr. 1061 bur. Tex| Vloerkleden vakkui reinigen? Ston Quickynette. T.k. gebruikte hanc diende pallet hefwage Bonne Mechanisatie (02225) 229. Corry's Kleinvakkrai l.v.m. de hoge kosten I ik genoodzaakt mijn sta plaats op Texel te verlaf- Langs deze weg wil i) mijn klanten bedanl voor hun vertrouwen afgelopen jaren. Vriend ke groet, Corry Rijswijk-van Dam. Gevraagd inruil: rui eengezinswoning in 0 Burg tegen een wor aan de Schilpbanck M mooi uitzicht. Br. o 1060 aan bur. Tex.Crt. Lieve mensen, allemfl hartelijk dank voor i kaarten, bloemen en 1 dootjes na de geboo van Jessica, 't was gevt dig. Tevens een warm toegewenst. Hans, Me nie en Jessica. Er zit letterlijk en figuurlijk schot in de verlenging van de vis serijkade in Oudeschild. De stalen damwanden zijn aange bracht en het werk is nu gevorderd tot over de helft. Vooral nu de „vloeipalen" (hardhouten steigerpalen) worden geheid en de ruimte tussen de damwand en de oude walkant wordt opgevuld met zand, worden de contouren van de nieuwe ka de snel zichtbaar. Toch duurt het, als het weer tenminste geen roet in het eten gooit, nog tot medio april voordat de 103'/z meter lange kade wordt opgeleverd. De werkzaamheden worden uitgevoerd door aannemersbedrijf Daalder uit Alk maar, in opdracht van gemeentewer ken en met assistentie van Rijkswa terstaat Texel. Aangevangen werd in de tweede week van september met voorbereidende werkzaamheden als het verwijderen van de basaltblokken- glooiing, weggraven van klei en het opruimen van zinkstukken. De haven bodem werd uitgediept tot 5 5V4 meter beneden NAP, op de plaats waar de damwand moest worden aan gebracht. Het grootste deel van het werk werd in beslag genomen door het aanbrengen van de damwandstuk- ken, een veel tijd en nauwkeurigheid vergend karwei. Over de gehele lengte van de nieuwe kade, die zoals bekend vanaf het CIV-gebouw tot ter hoogte van het dok van Hans Boom's Scheepsreparatie en Dokbedrijf is gesi tueerd, werden de stalen platen meer dan vijf meter diep in de havenbodem geheid. Ook aan de andere zijde, tegen de ou de walkant (waar de ringweg om de haven loopt) werd een damwand - van geringere afmetingen - geplaatst. De damwanden zijn met elkaar verbonden door om de twee meter aangebrachte stangen, die de constructie als het wa re verankeren. Voor extra stevigheid zorgt een damwand die aan de zijkant is aangebracht. De aannemer heeft gebruik gemaakt van diverse werkpontons met kranen erop. Momenteel zijn werklieden bezig vanaf zo'n platte drijvende bak met een heikraan zeventien „vloeipalen" t® heien. Met behulp van een andere schuit wordt zand en slib van de ha venbodem gegraven en overgeheveld in de ruimte tussen de twee damwan den (onderlinge afstand ruim veertien meter). Hiervoor heeft Daalder een speciaal vaartuig van een Harlinger baggerbedrijf ingezet. In totaal wordt zo'n 2500 kubieke meter havenbodem verwijderd. Méér kan niet, zodat de resterende 2500 kuub grond die is benodigd er gens anders vandaan moet worden ge haald. Geen nood, want aan de over zijde van de dijk bevindt zich nog vol doende grond in depót, afkomstig van het uitgraven van de nieuwe passan tenjachthaven. De ondergrond van de Oosterend beleefde toch nog een kerstbomenverbranding. Op initia tief van de 13-jarige Me/vin Ever- wijn en zijn vrienden werden huis aan huis bomen opgehaald en naar het voormalige volkstuinter rein bij de Bijenkorfweg gebracht. Daar werden de 112 bomen zater dagmiddag verbrand onder grote belangstelling van de Oosterender jeugd. Brandweercommandant Van Wiisum hield een oogje in het zeil. Hij was zeer tevreden en acht de kerstbomenverbranding voor herhaling vatbaar. toekomstige kade zal dus volledig uit echte Oudeschilder havengrond bestaan. Olieleiding Bij aanvang van het werk voerden ge meente en directie van het PEN- electriciteitsbedrijf nog overleg over het verleggen van de olieleiding naar de centrale. Deze leiding, nodig voor het overpompen van stookolie van een bevoorradingsschip naar de centrale, liep geheel bovengronds en was onder meer op vijf meter hoogte over de ringweg aangebracht. In de oude situ atie geen probleem, maar als de pijp over de nieuwe kade zou komen te lo pen, zou dat veel praktische proble men bij het laden en lossen van de schepen tot gevolg hebben. De PEN en gemeente kwamen tot een ak koord: het eerste deel van de olielei ding loopt nu ondergronds. Voordat de omschakeling een feit was, kon enkele maanden geen olie worden aange voerd. De centrale had voor een extra voorraad gezorgd en omdat de om schakeling volgens schema verliep ont stonden er geen problemen. Stukje langer De lengte van de kade bedraagt dus 10314 meter en dat is 3)4 meter méér dan de geplande 100. De extra meters werden „verdiend" als gevolg van het „uitheien": het uitzetten van het (golf- vormige) damwandmateriaal door het heien. Elke afzonderlijke plaat zet niet veel verder uit dan drie centimeter, maar op honderd meter scheelt dat al gauw een paar meter. De oorspronke lijke opzet was overigens een kade van 125 meter lengte, ruim bemeten voor drie grote kotters. Deze wens' ketste echter af op de financiële mogelijkhe den, waarna de plannenmakers zich gedwongen zagen terug te gaan naar honderd meter. Eveneens voldoende voor drie kotters, maar aan de zeer krappe kant. Begrijpelijkerwijs is elke meter extra meegenomen en werd in visserijkringen verheugd op dit resul taat gereageerd. De Texelse visserijwereld neemt overi gens zelf deel in het project. Naast de ze bijdragen van visserijcoöperatie CIV en de belangenvereniging DETV, is geld beschikbaar gesteld door de ge meente Texel en de provincie Noordholland. De samenwerking tussen de afdeling weg- en waterbouw van de gemeente en personeel van Rijkswaterstaat inza ke de praktische uitvoering van de ver lenging is voortreffelijk en draagt in belangrijke mate tot het vlotte verloop van het werk bij, zo werd van beide zijden medegedeeld. Afwerking De afwerking zal niettemin nog bijna drie maanden in beslag nemen. De meeste aandacht vergt het aanbrengen van de zgn. betonnen „deksloof", dat is het betonnen omhulsel van de dam wanden. Deze „sloof" kent een zeer zware bewapening en mede daardoor is de vervaardiging ervan bijzonder ar beidsintensief. Er komen drie aansluit- punten voor walstroom en water. Ver der moet een gording worden gemaakt (de verbindingsstukken tussen de vloeipalen) en moet de kade uiteraard worden bestraat. De eerste vier meter vanaf de havenkant wordt afgewerkt met „koperslak"blokken, het overige stuk tot aan de huidige rijbaan met gewone klinkers. De afwerking zal dus identiek aan de bestaande havenkade zijn en dat geldt eigenlijk voor het hele project. Er zijn geen wezenlijke ver nieuwingen doorgevoerd in vergelijking met de bestaande kade. De tekeningen van de nieuwe kade zijn dan ook ge baseerd op het uit het begin van de jaren zeventig stammende ontwerp van Rijkswaterstaat voor de huidige kade. Een 39-jarige man uit Den Burg werd in de nacht van zaterdag op zondag in Den Burg bij een routinecontrole aan gehouden. Na een blaastest werd hem een rijverbod opgelegd omdat hij on der invloed van alcohol verkeerde. Op zaterdag wordt van 10.00 tot 16.00 uur in ,,d' Ouwe ULO" aan het Schilderend open dag gehou den. Nadat het gebouw in de loop van 1986 door de Stichting On dersteuning Welzijnswerk van de gemeente werd overgenomen zijn enkele verbouwingen en uitbreidin gen gerealiseerd die het gebouw hebben gecompleteerd. Door mid del van een open dag wil de be heerscommissie van ,,d' Ouwe ULO" de Texelse bevolking nu in de gelegenheid stellen kennis te maken met de vele activiteiten, die dagelijks of wekelijks in het ge bouw plaatsvinden. Tegelijk wor den dan de nieuwe ruimten (kan toor Stichting Ondersteuning Wel zijnswerk, keuken, berging en oe fenkelders popgroepen) officieel in gebruik genomen. De volgende gebruikers zullen tijdens de open dag aanwezig zijn om hun ac tiviteiten te demonstreren: Historische Vereniging, peuterspeelzaal „Spele- maer", „In Aqua Vita", Creativiteits- commissie, Fotokring Texel, overkoepe ling Texelse popgroepen, enkele pop groepen, speel-o-theek, Stichting Maatschappelijk Werk, Stichting On dersteuning Welzijnswerk, open jeugd werk („Tasiel"), T.E.E.V.A., Basis- ecukatie Texel (allen gedurende de hele open dag), Texelse Muziek- en Dans school (van 10.00 tot ongeveer 13.00 uur tegelijkertijd in lokaal S en in de voorspeelruimte), bridgeclub (van 13.30 tot 16.00 uur), musicalvereniging „Geen C te hoog" (van 13.15 tot 14.00 uur), „Musica Texla" (van 14.15 tot 15.00 uur) en het Texels Vrouwenkoor (van 15.15 tot 16.00 uur). In een van de lesruimten van de muziekschool zal gedurende de hele open dag een video-programma worden gepresen teerd met onder meer bijdragen van de Aerobic-dance-groep en de ballet afdeling van de Muziek- en Dans school. De open dag is voor be langstellenden uiteraard gratis toegan kelijk. Naast een boekje met informatie over de gebruikers van d'Ouwe ULO ontvangen de bezoekers een gratis consumptie.

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 2