sexuele voorlichting „U heeft eenheid en saamhorigheid behoed" ^Gamma kreeg tekort tegen koploper (2-4) Geslaagd Alle klaverjassers onder 7000 punten Duikspullen voor museum Zilveren LTB-spe/d voor Gerard Schraag Veel publiek bij basketball Aangespannen paard actief in „Akenburg" Garnalenkotter wordt langer „Peutercursus"nog niet vol Boeiend duel van Tevoko H1-HCSC Opgeven voor lezingen Vernielingen Vrij veilig, stop Aids. IjDINSDAG 19 JANUARI 1988 TEXELSE COURANT PAGINA 9 ,2 In een sensationele wedstrijd heeft Samma een prima prestatie gele- ■■verd tegen koploper Hovocubo. Samma verloor weliswaar, maar gezien de inzet en klasse die Gam ma heeft laten zien, had het minstens gelijkspel verdiend. Gerry Plaatsman vulde de Gamma selec tie aan voor de lichtgeblesseeerde "Simon Brand. Samma begon de uitwedstrijd onder fa coaching van Sieme Jan Rijk, die /Villem Koorn verving die niet met de joot over kon komen. De eerste twin tig minuten waren beide teams aan el- taar gewaagd. Hovocubo had in het Achterhoofd dat het enige verliespunt tot nu toe was opgelopen tegen Gam- ■na en zag dat als een teken om voor- tichtig te spelen. Gamma daarentegen iep met tegenovergestelde gedachten. Dit betekende dat de eerste goede cansen voor Gamma waren. De groot ste kans voor Gamma was van Rob ran de Stap. Zijn omhaal werd op de Bellijn nog uit het doel gewerkt. Na ie! wissel even een verzwakking aan Samma-zijde, waardoor Havocabo iets gevaarlijker werd. Een uitval van Gam ma moest door Hovocubo bedwongen «orden met een overtreding op de and van het strafschopgebied. De 5 snelle spelhervatting van Wilke Wasse naar verrastte keeper Midel Wentel 0 iNed. zaalvoetbalteam). De tweede nelft, waarin Gamma weer de kansen sreëerde, had al snel door Gamma aeslist kunnen worden. Na de ope- g -lingsgoal van Wassenaar was het Si mon Brand die de bal op de paal schoot. Hovocubo profiteerde van het door pech aangeslagen Gamma en in plaats van een 2-0 voorsprong kon Ho vocubo tegen de verhouding in uitlo- oen tot 3-1. Simon Brand bracht Gam ma weer terug in de race. Een schot van Brand belandde in de goal nadat _<eeper Wenzel niet geheel vrijuit ging ■tij dit lastige schot. Vijf minuten voor ^^ijd maakte Hovocubo aan alle Gamma illusies een eind door de score te ver groten: 4-2. Met deze stand haalde Hovocubo de eindstreep. Gamma speelde de volgende wedstrijd thuis te gen Doelen Boys, op 29 januari, aan vang 19.15 uur. Gamma won uit met 2-0 van Doelen Boys en met een zelf de inzet als tegen Hovocubo kunnen er weer twee winstpunten aan het Gamma totaal worden toegevoegd. Aan de Universiteit van Amsterdam slaagde mevrouw T.A. Krijnen-Baijs voor het kandidaatsexamen Nederlands Recht. Tijdens de competitieavond van de klaverjasclub „Den Burg" slaagde Br voor het eerst in deze competi tie geen enkel koppel in om boven de 7000 punten te komen. Win naars van de avond werden Gerard Festen en Gerrit Smit met 6843 punten. Door dit resultaat wisten Zij zich in het klassement precies bij de eerste tien te plaatsen. Als tweede eindigde het koppel Freek v/d Gracht en Martien Boogaard met 8833 punten. In het begin van deze competitie stonden zij een tijdje hoog in het klassement, maar zijn daarna een stuk teruggevallen. Ze staan nu op de tweede plaats genoteerd. Het kop pel Johan Vinke en Jelle Wiersma werd met 6775 punten derde. Dit kop pel boekt de laatste weken goede re sultaten, en heeft zich vanuit de mid- denoot opgewerkt naar een zesde plaats op de ranglijst. Met 6473 pun ten werden Arend Dijker en Nel Koo- men vierde en Frans Witte en Richard Kleinveld werden met 6462 punten vijf de. Het koppel Geri v/d Slikke en Jaap Witte werden de nieuwe koplopers in het klassement. Zonder zelf tot een hoge score te komen profiteerden zij van een minder goede avond van Jan en Corry Spaans die nu op de tweede plaats staan. Totaalstand na 56 partijen: G v/d Slikke-J. Witte 91185, Echtpaar J. Spaans 90615, Echtpaar B. Ofrein 88966, H. de Vries-C. Moonen 88903, W. Maas-A Bakker 87841; J. Wiersma-J. Vinke 87618, F. Hopman-R. de Ruwe 87221; Echtpaar J. van Heerwaarden 87013; Echtpaar F. Veeger 86896, G. Smit- G Festen 86886. Stand twee- da periode na 27 partijen: G. v/d Slikke- J. Witte 45796; H. Bakker-C. Vinke 44063; Echt paar J Spaans 43965; F Boer-M. Bakelaar 43170; H de Vries-C. Moonen 43075 Aan Biem Lap van het Maritiem- en Juttersmuseum werden gistermiddag in Den Oever ouderwetse duikspullen van de Kon. marine overhandigd. Dit kon, nadat duikclublid Cor van Heer waarden, die werkzaam is bij de Mari ne, de museumdirectie tipte dat het oude marinemateriaal weggedaan zou worden. Er werd contact over opgeno men, met als resultaat dat vanaf 1 april in het museum te Oudeschild de duikspullen, waaronder een koperen helm, te zien zullen zijn. Gerard Schraag uit Eierland heeft donderdag de zilveren erespeld van de landbouworganisatie LTB gekre gen. Het ereblijk werd hem toege kend wegens zijn verdiensten als voorzitter van de Texelse LTB- afdeling, een functie die hij on langs na 23 jaar neerlegde. De speld werd door kringvoorzitter Jos de Groot uit Warmenhuizen uitgereikt in De Lindeboom, waar de LTB-leden in groten getale aanwezig waren in verband met Oogstdankdag. Schraag begon destijds als bestuurslid van de toen nog bestaande afdeling Eierland van de LTB. Hij werd daarvoor ge vraagd door de heer Rutten sr. die hem als belangrijkste opdracht gaf een fusie met de afdeling Den Burg te be werkstelligen. Dat gebeurde dan ook en deze gebeurtenis werd door de hui dige voorzitter. Kees Hin, een wapen feit genoemd, kenmerkend voor het hele handelen van deze agrarische voorman die eendracht en saamhorig heid onder de Texelse boeren hoog in het vaandel had staan. ,,U heeft de eenheid en saamhorigheid behoed". Die samenwerking kreeg gestalte in nauw overleg en gezamenlijk optreden met de twee andere Texelse standsor ganisaties ten aanzien van tal van be langwekkende problemen. Schraag wist in netelige kwesties op zijn tijd een relativerend geluid te laten horen er liet zich kennen als een humorvol en spitsvondig spreker. Hin constateer de dat de positie van de LTB in de Texelse samenleving onder het bewind van Schraag sterker is geworden en betrok ook Schraags echtgenote, Mart, nadrukkelijk in zijn lof. Kring- De wedstrijden in de eilandcompe titie basketball voltrokken zich vrij dagavond weer onder grote publie ke belanstelling. In de eerste wedstrijd debuteerde Klif 23 tegen Team zes. In de eerste helft kwam Klif 23 niet tot scoren, daarna ging het beter. Een speler van Klif 23 scoorde nog een briljante driepun ter. De zege in deze wedstrijd was voor Team zes, de tweede pas, maar zeer zeker verdiend. In de daaropvolgende wedstrijd speel de de tweede nieuweling. Crops, te gen Pilaar 1. Pilaar 1, dat nog steeds ongeslagen is, speelde niet voluit door enkele blessures. Crops had echter geen enkel ontzag, maar moest z'n meerdere erkennen in Pilaar 1, dat veel meer wisselspelers had. Vervolgens moest The Wombats tegen Pilaar 2 basketballen. The Wombats, met de fanatieke speel wijze kon niet op tegen het .geweld" van Nico Kikkert die 28 van de 44 punten van Pilaar 2 scoorde. De laatste 30 minuten werden gespeeld tussen de concurrenten" Mantje Sport en Sportshop Texel. Aan de zij de van Sportshop Texel werden tien technische fouten gemaakt. De verde diging van beide teams zat goed dicht, wat resulteerde in een magere score. Sportshop Texel wist wel de overwin ning binnen te slepen. Uitslagen 15 januari: Team zes-Klif 23 14-7, Crops-Pilaar 1 13-21; Pilaar 2-The Wombats 44-22; Mantje Sport-Sportshop Texel 7-15. Programma 22 januari; 20.30 u. STGollards-Vespertina G.V.T. 21.00 u. Paracentrum-G.V.T. S1-Gollards 21.30 u. The Jump-Mantje Sp. Team 6 22.00 u. Sportsh. Texel-Team 6 Mantje voorzitter De Groot bracht onder de aandacht dat Gerard Schraag ook in andere opzichten zijn mannetje heeft gestaan: hij zat als hoofdingeland en heemraad in het polderbestuur, was 15 jaar bestuurslid van de Aankoopcentra le, lid van de agrarische sociale com missie van de gemeente, lid van de wildbeheereenheid Texel, afgevaardigde van Interpolis en taxateur van de wild- schadecommissie. Gerard Schraag ver klaarde een beetje overdonderd te zijn door de hulde. Terugblikkend in het verleden vertelde hij dat ten tijde van de oprichting van de LTB grote ver schillen in belang bestonden tussen akkerbouwers en veehouders. Dat was er mede oorzaak van dat er aparte LTB-afdelingen waren voor Eierland en de rest van Texel, aangezien er toen in Voor de eerste maal werden in de overdekte'manege „Akenburg" dressuur- en vaardigheidsproeven voor aanspanningen gehouden. Vooral kregen de leden van „De Blijde Rijders" zondag instructie van de heer Thijs Takonisch uit Heemstede, die op topsportniveau deze paardensport in wedstrijdver band bedrijft. Vervolgens werd in een competitie met veertien deel nemers de proeven afgelegd. Het verenigingsbestuur wil met derge lijke trainingsdagen tijdens de winter periode het niveau van vooral de dres suur opkrikken. Met het onderdeel dressuur wordt de basis gelegd in een wedstrijd. Texelse deelnemers komen maar al te vaak in een ongunstige uit gangspositie doordat zij bij het onder deel dressuur te weinig punten halen en zo meteen al op een onoverbrugba re achterstand worden gezet. Gestreefd wordt het gemiddelde pun- tenaantal op te voeren tot 120 van de maximaal haalbare 150. Het bestuur is van plan in februari nogmaals zo'n dag te houden. De zondag voor de dres- suuren vaardigheidsproeven behaalde punten tellen dan mee, waarna een eindklassement wordt berekend. Ge hoopt wordt dat de deelnemers dan la ten zien dat zij hun voordeel hebben gedaan met de instructie van zondag. De garnalenkotter TX10 „De vrouw Naantje" van Alfons Boom uit Ou deschild wordt momenteel op de werf „Vooruit" in Zaandam ver lengd. Er wordt een stuk van 2.40 meter tussen gezet, waardoor de mogelijkheid ontstaat een flinke hoeveelheid garnalen in gekoelde toestand aan boord te bewaren. Dit hangt samen met een nieuwe wet telijke bepaling, die verbiedt dat garna len bij een hogere temperatuur dan vier graden Celcius aan boord worden bewaard. De opdrachtgever hecht er veel waar de aan dat het stuk dat in het schip wordt gezet „vloeiend" past in de bestaande lijn, zodat het uiterlijk er niet onder lijdt. De keus is daarom op de werf „Voor uit" gevallen omdat deze al tientallen van dergelijke verbouwingen tot grote tevredenheid heeft uitgevoerd. Bij He melrijk in Oudeschild zal het visruim worden ingebouwd. De kotter is eind februari weer visklaar. eerstgenoemd gebied vrijwel uitslui tend aan akkerbouw werd gedaan. La ter vervaagden die verschillen, maar thans lopen de belangen van veehou derij en akkerbouw weer uiteen en dreigt wrijving. Schraag riep zijn ge hoor op om juist in deze voor de boe ren moeilijke tijden eensgezind te blij ven optrekken en daardoor elkaar te helpen. „Wij moeten elkaar blijven bijstaan". De cursus over omgaan met peuters die donderdag 21 januari begint in het Groene Kruis-gebouw, heeft nog te weinig deelnemers. Ook vorig jaar was de toeloop voor deze zes lessen om vattende cursus aanvankelijk aarzelend. Later werd het veel beter en de cursus werd een groot succes. Wie mee wil doen, wordt verzocht zich met spoed aan te melden. Voor leden van het Groene Kruis is deelname gratis. Dat Helderse clubs het volleybal lend altijd moeilijk hebben tegen Tevoko bleek ook ditmaal bij het eerste competitie treffen van beide teams. De grote slagkracht en goed bezette wissel-bank bracht de uiteindelijke 2-3 winst voor HCSC. Een wedstrijd waarin Tevo ko liet zien druk bouwende te zijn aan beter spel en het publiek veel lange railey's en snel aanvalspel kreeg te zien. Tevoko startte de eerste set overdon derend (10-0) maar zag na een wissel bij HCSC en twee time-outs de tegen stander rap dichterbij komen tot zelfs 14-13. Toch werd de set niet uit han den gegeven, iets wat voorheen sche ring en islag was (15-13). De tweede set zat HCSC beter in het spel met harde aanvallen over links en midden door HCSC'ers Schaft en Ruiter via 7-10 werd de tweede set verdiend ge wonnen door HCSC met 10-15. Ook de derde set was HCSC de betere ploeg en ondanks de voorsprong van 8-6 voor Tevoko ging ook deze set 18-15) naar de Heldenaren. De vierde set was van beter niveau, waarin voor al Tevoko door zeer snel aanvalsspel en goede verdediging veelvuldig scoor de. Aanvallers Arjan Verseput en Mar- dide Leopold scoorden veel en direct, het blok geschuurd door Gert Jan Moens en Peter de Hoogh, deed HCSC wankelen. De set-uppers Koos Doeven en Martin Cadee verdeelden het spel secuur en een verdiende set winst met 15-11 betekende een beslis sende vijfde set. Hierin had HCSC de langste adem en het betere spel en na 0-7, 2-9 en 7-9 werd het 9-15 voor HCSC. Tevoko, zo kan men conclude ren, is op de goede weg, maar moet nu vooral tegen de lagere teams als Wognum, Juvoc en ASV laten zien dat ze bij de middenmoot horen. Doorgaan Dames 1 van Tevoko blijft ondertussen doorgaan met winnen. De nummer drie op de ranglijst Juvoc werd on danks goed tegenstand teruggestuurd naar Julianadorp met 3-0. De Texelse dames kwamen flitsend uit de startblokken(15-9) maar in de tweede set leek Juvoc aan de winnende hand: 4-11. Op het juiste moment stelde Te voko toch weer orde op zaken en kwam via 11-11 naar een 16-14 winst. Consentratie behouden was moeilijk voor de dames van coach Gert Pan sier, vooral toen de beste aanvalster Rita Dogger geblesseerd uitviel, zag het er somber uit. Maar invalster Carla Hopman (dames 2) speelde zeer goed en wist met harde smashes bij te dra gen aan een spannende derde set die met 15-13 toch naar het betere Tevoko ging Door deze overwinning staat Te voko nu nog steviger aan kop en wordt steeds meer richting promotie klasse gelonkt. Dames 2 en 3 maakten er een spannende wedstrijd van, waar bij dames 3 er steeds dichtbij zat, maar het geen set kon pakken; 9-15, 14-16, 10-15 voor Tevoko 2. Met verde digen heeft dames 4 het soms nogal moeilijk en alleen aanvallen levert niet altijd de punten op, zoals nu tegen HCSC 5 die de 3-2 overwinning pak ten. Set standen: 11-15, 15-4, 15-6, 8-15 en 19-21. Vuttig Heren 3 behaalde een zeer nuttige, en verdiende, overwinning op koploper Gruma Seahawks 3. Ook voor Tevoko 2 een welkome winst, want dat team draait nog steeds bij de kopgroep mee. Een over donderende start (8-15) leidde wel tot een inzinking in de tweede set (15-2). Dat leek ook in de derde set te gaan gebeuren, maar na een 8-2 achter stand herstelde heren 3 zich sterk en liep vervolgens uit naar 18-10. Door een geblesseerde speler en géén wis sels op de bank verloor Gr. Seahawks vervolgens roemloos de wedstrijd met 1-3, want in geval van incompleetheid is het reglement keihard: de resterende sets worden verioren verklaard. Er blijkt grote belangstelling te zijn voor de lezingenserie die donderdag start in Ecomare. Daarom is het ge wenst dat wie er nog heen wil, zich te voren opgeeft, telefoon 02228-741. In de nacht van zaterdag op zondag hebben verschillende kleine vernielin gen plaatsgevonden in Den Burg. Zo werden bij de Parkstraat en Elemert verkeersborden omgehaald en fiet- senstandaardblokken uit de weg getrokken. Tussen 16.00 en 18 00 uur zijn zater dag fietsen in een hok achter de Gol- lards vernield. Er is de laatste bjd veel te doen over Aids. En terecht Het is misschien wel de ergste ziekte die ons bedreigt Want Aids is niet te genezea En voorlopig blijft dat ook zo Maar Aids is wel te voor- komea Eigenlijk is t helemaal niet zo'n besmettelijke ziekte Er zijn maar twee manieren waarop je Aids kunt krijgen: via bloed-bloedcontact of via sex. Besmetting via bloed komt praktisch niet meer voor, nu we bloed donoren controleren. Alleen mensen die drugs spuitea lopen nog gevaar. Maar besmetting via sex kunnen we alleen voorkomea als we allemaal oppassea U dus ook. Door veilig te vnjea Veilig vrijen is onder alle om standigheden een condoom gebruiken als u regelmatig een nieuwe relatie begint Of als u losse sexuele contacten hebt Of als dit geldt voor uw partner Zori condoom is voor veel mensen even wennea En toegegeven: leuk is anders Maar besef wel dat het veel erger is om voortdurend bang te moeten zijn voor besmetting En besef vooral dat het ruet alleen om uw eigen leven gaat, maar ook om het leven van uw partner. Zorg dat Aids in Nederland geen kans knjgt. Vrij veilig. Gebruik een condoom. Wilt u meer weten over het voorkomen van Aids, haal dan de gratis brochure 'Aids* bij bibliotheek, postkantoor of drogist Mocht u daarna nog vragen hebben, dan kunt u bellen met de Aids Infolijn: 06-3 212120 (op werk dagen van 14.00 uur tot 22.00 uur). Hebt u vragen die uw eigen gezondheid betrefea ga dan naar uw huisarts.

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 9