111 MA Texelaartjes FAMILIEBERICHTEN Klif 12 - theater-restaurant Diabetesvereniging Nederland. 033 - 725083 ADVERTENTIETEKSTEN PER TELEFOON Winkeldiefstal Dak verrijst boven zwemparadijs Erkend beveiliger tegen bliksem Geslaagd II DINSDAG 2 FEBRUARI 1988 TEXELSE COURANT PAGINA 3 tot erelid. Jderd om secretaris Lmen. Wej Telefonische hulpdienst voor diabeten die hulp of steun nodig hebben: Voor uw belastingaan- gifte (022261 429. Tiko boeken, strips, co mics elke maandag weer op de markt. Het goed koopste adres voor uw leesplezier. VTB voor verhuizingen. Elke donderdag gezellig klaverjassen in Café De Kuip. Aanvang 20.00 uur. Volop handappelen en handperen, moesappels (Goudreinet 712,50 per kist). L. Huisman, Fruit- kwekerij De Veen, tel. 2203. Te koop aardappelen Doré. Er wordt bezorgd. S. Wuis, Schorrenweg 21, tel. (02223) 885. Strandpaviljoen De Krim Paal 28. Elke week end geopend. Verkoop van gebruikte bromfietsen. Bruining, De Koog, (02228) 333. Uw mooiste foto als mi- niposter in kleur. Tijdelijk bij ons van 19,50 voor maar f9,95; Formaat 30/30 t/m 30/45. Afhan kelijk van uw negatief. Bremer, Kerkstraat, Oosterend. H.H. Hulp gevraagd, 1 ochtend per week. Tel. 102222) 217. Hew je al hoort van Hans? Nee? Wij wel. Hallo allemaal, ik ben weer thuis uit het V.U. En daarom wil ik iedereen har telijk bedanken voor de ve le belangstelling tijdens mijn verblijf in het zieken huis en bij mijn thuis komst. Piëta van der Vis. Toneelver. De Duin- kanters zaterdag 6 febr., 20.00 uur in De Buteriggel. Kaarten aan de zaal of tel. bij H. Kingma (02228) 505 na 13.00 uur. Koud hé?-muts 712,95. De Kadoshop, Binnenburg. Winteruitvoering D.E.K. op zaterdag 13 fe bruari a.s. in De Wald hoorn. Aanvang 20 00 uur. Bal na. Jonge vrouw zoekt woonruimte, perm, of voor langere periode. Tel. (02226) 343 (ma t/m vr. 9-16 u.). T.k. spiegelreflexcamera Minolta XG 1 flitser. Ty pe 132. Weinig gebruikt. Tel. (02220) 2598. Te koop gevr. i.g.st.v. rolstoel met zwenkwielen. Tel. (02220) 2853. Let op. Wij kunnen u een restant dekbedden en onderdekens met een kleine fabrieksfout tegen een zeer gereduceerde prijs aanbieden. Texelse Wolonderneming, We zenland 5a (02220) 2654. Wie heeft er een baantje voor wo. en za. Leeftijd 15 jr. Tel. (02220) 5383. T.k.a. damesbrommer. (02222) 404. Gepens. gem. ambte naar (chauffeur), 49 jr., zoekt parttime werk woonruimte op Texel. Mei- sept. Brieven onder nr. 1067 bur. Tex.Crt. "Trejoop gevraagd ouder wets Mjqdem^Awvielige luchtbanderwyagen. Slor dig 'geen bezKraac. Tel .-(02220) 2825 Om teleurstellingen te voorkomen: bespreek de tapijtreinigers van Stome rij Quickynette-van te vo- ren: (02220) 4927. Woensdag - gehaktdag, maar vooral macaroni- dag! Geserveerd met sala de kost u dat slechts 78,50. In de Twaalf Balc- ken natuurlijk. Toneelver. De Duin- kanters, zaterdag 6 febru ari om 8 uur in De Buterig gel met ,,ln het vrolijke weerhaantje". Klaverjassen. Heden dinsdagavond weer gezel lig klaverjassen in De Witte Burcht, aanvang 8 uur. Opruiming: alle Avon cosmetica voor de halve prijs. Drogisterij Wim Mets. Twee broeken 785,—. Rib/spijker/katoen. Rabbit Habit, Kogerstraat 2. Woningruil: Aangebo den eengezinswoning Marsplan (Buytengors). Op te leveren medio maart. Gevraagd: woning cen trum Den Burg of buiten gebied. Tel. (02220) 5196/4437, Restant sportsokken nu halve prijs. Mantje Sport. Opruiming bij Music- shop Texel: 2 LP's voor maar 725,—. Huisraad van Hans van der Klift te koop. Alles in antiek grenen. Grote tafel met stoelen (6) en boeken kast met deuren (glas). Tel. (02220) 4043. Komt u ook op 13 fe bruari naar de winteruit voering van D.E.K. T.k.a. koelkast 140 I. met vriesvak. Tel. (02220) 5496. Kinderjacks nu 735,—. Mantje Sport. Weet u het nog? Pix Schoenen. Nu 735— en lager. Gevraagd gitaarcursus. Tel. (02223) 987. Laatste skibroeken (ren- hose) nu 725— Mantje Sport, Audio- en videocasset tes nu super voordelig bij Musicshop Texel. Joggingbroeken S t/m XXL, div. kleuren 729,90. Mantje Sport. Winteruitvoering D.E.K, in De Waldhoorn op 13 fe bruari a.s. Aanvang 20.00 uur. Te koop nieuwe gitaar van 7625— voor 7400,— 4-pits gasstel 7150,— z.g.a.n.; geiser 7125,— z.g.a.n.; papegaaienkooi, groot model, half jaar oud van 7525,— voor 7300,— parkietenkooi 725,—. Tel. (02223) 830 na 6 uur. Koopje: Technics New Class A versterker 65 Watt, Akai Quartz direct-drive platenspeler, Akai Equali zer, Akai Synthesizer tu ner. Alles i.z.g.st. Alleen geïnteresseerden kunnen bellen: (02220) 2526. Te koop Elec. fornuis en vaatwasmachine AEG. Tel. (02220) 3656. Hierbij nodigen wij u uit aanwezig te zijn op de afscheidsreceptie van onze directeur, de heer ,,Waar liefde woont gebiedt de Heer zijn zegen". Met grote droefheid, maar dankbaar voor alles wat hij ons heeft gegeven, delen wij u mede dat na een lang ziekbed van ons is heengegaan mijn lieve man, onze zorgzame vader, lieve opa en grootvader Klaas de Ridder Hzn., echtgenoot van Catholijntje Geertrui Verberg, op de leeftijd van ruim 86 jaar. C. G. de Ridder-Verberg Truus en André Koos en Jetty Liesbeth en Henk Daan Johan en Louise klein- en achterkleinkinderen Texel, 1 februari 1988 Joh. Hodshonstraat 6, 1795 AK De Cocksdorp Een korte overdenking zal worden gehouden op vrijdag 5 februari om 14.00 uur aan huis, waarna de begrafenis op de begraafplaats te De Cocks dorp zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren aan huis. Vreugde, liefde en altijd een hoorbaar oor heeft Opa ons gegeven zijn hele leven door. Zijn strijd was moedig, doch tevergeefs Bedankt Opa voor wat u voor ons bent geweest. Rust zacht lieve Opa Klaas, Lia, Ronald, Martin, Sander Ad, Nannie, Rian, Bianca, Freddy Herm, Karin, Wendy, Saskia To, Koert, Dennis Jitty, Henk, Brigiete, Jolanda, Jacquelien Peter, Marja, Vanessa, Richard Corry, Harry, Mariëlle Gerard Ondanks teruglezen van telefonisch opgegeven ad vertentieteksten blijft er een risico voor foutjes in namen, telefoonnummers, enz. Adverteerders die adver tentieteksten per telefoon aan ons doorgeven, wijzen wij erop dat eventueel in geslopen fouten voor risi co van de adverteerder zijn. De directeur Een nieuw geluid Een nieuw leven. Miranda, Martijn en Mar- tine hebben er op 31 ja nuari 1988 een broertje bij gekregen. Theodorus Johannes Menno zal hij gaan heten. De gelukkige ouders zijn Dirk en Tineke Hoogenbosch Burgerhoutstraat 13, 1791 ED Den Burg. Dankbaar en blij zijn wij met de geboorte van on ze zoon en broertje Steef Kristiaan Ewald en Marijke Witte- Lionarons llona Texel, 28 januari 1988 Genteweg 2 1794 HK Oosterend, Texel Tijdelijk adres: Gemini ziekenhuis. Jac. van Wolferen De receptie vindt plaats op woensdag 10 februa ri van 16.00 tot 18.00 uur in de Jan Drijverschool te Den Hoorn. Medezeggenschapsraad, Ouderraad en Leerkrachten van de Jan Drijverschool Voor inlichtingen: 02226 - 355 Na een langdurige ziekte is van ons heengegaan onze lieve zuster, schoonzuster en tante Grietje de Waard-Jurjens op de leeftijd van 82 jaar. Geertje en Jan Cneel Aaltje en Bertus Wilma en kinderen Texel, 27 januari 1988. Langs deze weg willen wij iedereen nogmaals bedan ken voor de belangstelling tijdens de ziekte en na het overlijden van onze vader de heer M. ROBIJN Met name dokter Van den Bent, dominee De Jong, de wijkverpleging en de gezinsverzorging. De kinderen Texel, februari 1988. Voor het medeleven na het overlijden van onze zuster en tante TRIJNTJE EELMAN zeggen wij u hartelijk dank. Een bijzonder woord van dank aan dr. Barnard, ds. De Jong en de wijkzusters voor hun zorg en aandacht. Namens de familie J. Bruin-Eelman Texel, februari 1988. Hartelijk bedankt voor alle goede wensen en atten ties in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst. Cor Timmer Nu ik weer thuis ben uit het Gemini ziekenhuis, wil ik u allen die mij verwend hebben met bezoek, post, bloemen enz., heel hartelijk bedanken. G. van Maldegem- Boesveld Geboren: Leila Dochter van Arno en Magda Kuip 28 januari 1988 Kogerstraat 80 1791 EV Den Burg Magda en Leila rusten van 13.00 tot 15.00 uur. Op 28-1;88 is onze doch ter en zusje Nienke Marloes geboren. Jaap, Marjanne en Willem Duinker Herenstraat 6 1797 AH Den Hoorn-Texel plaatst geeft hij daar garantie op, mits hij de apparatuur jaarlijks mag onder houden. ,,Voor één tarief controleer ik de bliksembeveiliging ieder jaar. Kwali teit staat voor mij voorop. Het gaat tenslotte om de veiligheid van mens en dier". Doordat hij nu is toegetreden tot de sectie bliksembeveiliging en aar ding, verplicht hij zich om volgens een bepaalde norm te werken en aan zeer strenge eisen te voldoen. Geregeld on derhoud is erg belangrijk. Sommige grondsoorten zijn erg agressief waar door de aardelectrode van de installa tie wordt aangetast en met name zilte zeelucht kan bovengrondse delen beschadigen. Als er bliksem inslaat op een gebouw of vlak daarbij dan kunnen abnormaal hoge spanningen ontstaan in de leidin gen van electrische installaties, in ka bels en snoeren van electrische appa ratuur en in antenne-inrichtingen. Er zijn speciale voorzieningen tegen over spanning die Schoo ook kan leveren. Wie behoefte heeft aan informatie kan bellen naar Peter Schoo, tel. 02220-3333. Bij supermarkt Aldi in Den Burg wer den vrijdag twee meisjes van 14 en 15 jaar uit Eierland en Den Burg betrapt op het stelen van pakjes kauwgom. De ouders zijn in kennis gesteld. Er kan weer biljart gespeeld worden in De Twaalf Balcken. Geo pend maandag t/m zater dag van 10.00 tot 02.00 uur. Voor div. vormen van tapijt; vloerkleed- en bank- overtrekreiniging bent u bij Stomerij Quickynette waarschijnlijk het beste uit. Spartamet, alle kleuren. Troost Rijwielhandel. Verjaardagcadeau! Wat nu? Leuk idee en ge zond. Maandabonnement zwemmen in Bos en Duin. Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Postweg 5, Eierland, Tel. (02225) 625 of 297. Carla en Henk. Twee broeken 785,—. Rib/spijker/katoen. Rabbit Habit, Kogerstraat 2. Koud hé?-muts 712,95. De Kadoshop, Binnenburg. T.k. wegens omst.h. nostalg. 3 zits b. 3 stoe len. 1 schemed, op marm. voet; 1 schom.stoel; 1 uit klapbare stoel, m. voetst. 7300,— alles samen. Tel. 5218. ^Oud-secretaris Wessels (links! en oud-voorzitter De Grove kijken eikear veelbetekenend aan: n „Het zit erop. ouwe jongen". Du de' 4BK. ondernemers-akti viteiten Gemiddeld slaat 100.000 keer per jaar de bliksem in in Nederland, zo heeft het KNMI geregistreerd. Een volgens de geldende normen aan gelegde en goed onderhouden blik sembeveiligingsinstallatie biedt een goede bescherming tegn bliksem inslag. Electrotechnisch installateur Peter Schoo uit Den Burg heeft onlangs met goed gevolg een exa men afgelegd, waardoor hij erkend installateur bliksembeveiligingsap- paratuur is geworden. Die erkenning is niet eenvoudig te be halen. De Unie van Electrotechnische Ondernemers (Uneto) stelt strenge ei sen aan de installateurs die worden toegelaten tot de Sectie Bliksembevei liging en aarding. Peter Schoo heeft een speciale cursus gevolgd van de Vereniging tot bevordering van Electro technisch Vakonderwijs in Nederland te Nijkerk. Hij richt zich op bliksembe veiliging op Texel. ,,Heel veel mensen hebben wel een afleider, maar die is heel oud of niet goed bijgehouden". Als Schoo een installatie heeft ge- In razendsnel tempo wordt het zwemparadijs bij De Koog thans van een dak voorzien. Nadat een draagconstructie was gemaakt, werden donderdag en vrijdag de eerste spanten van het tentvormi- ge dak aangebracht. Het was een spannend karwei want menigeen moest nog zien of het wei alle maal zo precies zou passen als be rekend was. Er mankeerde echter niets aan. Alles kon zonder aan vullend hak- of bouwwerk direct op zijn plaats worden geschroefd, op de mUi meter precies. Grote vol doening dus bij de Gebroeders Hogeboom, het constructiebedrijf uit Makkum dat voor dit onder deel van het project verantwoor delijk is. Spoedig zal nu het hoogste punt van het complex worden bereikt en zal het grootste deel van het omvangrijke werk dat dan nog verzet moet, worden overdekt kunnen gebeuren. De kans dat de bouw dan nog door weersomstandigheden wordt ver traagd wordt daarmee snel kleiner. (-,an Ans Timmer is te Utrecht geslaagd ,aai voor het Ondernemersdiploma Vakbe- el kwaamheid in het Kappersbedrijf. Zij is jteel werkzaam bij Salon Henri. -hat j. s va Aanrijding Lev Een 25-jarige vrouw uit Oosterend in '1 S een Suzuki moest gisteren op de krui- icce sing Slufterweg/Hoofdweg voorrang tisci verlenen aan een 43-jarige dorpsgeno- ss d: te in een Volvo, maar ze zag deze te lout' laat. Ze probeerde door gas te geven le V nog gauw de kruising over te steken, ever maar haar auto werd toch geraakt en ha: belandde door de klap in de sloot. De nner bestuurster kwam met de schrik vrij. isatk Beide auto's raakten licht beschadigd, slers,^ I in i zijn' Feestelijk afscheid rans oud-bestuursleden :u,rm;van Texelse Boys Voetbalvereniging Texelse Boys t w_ heeft afscheid genomen van twee ussf mensen, die de club gedurende zien zeer lange tijd als bestuurslid heb- ben gediend: Toon Wessels en t Kees de Grave. Dat gebeurde zater- hel dag tijdens een feestavond in de wer Boyskantine, waarbij niet alleen le- te [jden, maar ook oud-leden, oud- )ok fbestuursleden en leden van z.v.v. .Casino aanwezig waren. Uit dank Deke'V00r de 9e'everc3e prestaties wer- den Wessels en De Grave beide be- noemd tot ,,lid van verdienste". 'e ^Eerder, tijdens de jaarvergadering in 3 'december, was Wessels al benoemd J tot erelid. In 1963 werd Wessels bena- 'n' jBrd om de vrijgekomen positie van secretaris in het Boys-bestuur in te ne men. Wessels zei ja, zonder te besef- Dinsdag 2 februari Van 20.00 tot 21.00 uur is in de open bare bibliotheek en op het adres Trompstraat 15 te Oudeschild een schrijfavond van Amnesty International. De heer J. C. Bruin geeft om 20.00 uur voor de oudere doopsgezinde zusterkring in Den Burg een lezing met dia's onder de titel ,,ln het hof van Gethsemané". Woensdag 3 februari Om 20.00 uur is in d'Ouwe ULO een openbare vergadering van de beheerscommissie. Donderdag 4 februari Van 20.00 tot 22.00 uur is in Ecomare een lezing van Piet de Wolf over o.a. de ontwikkeling van het Texelse land schap, de invloed van landbouw en beheer vroeger en nu. Kosten 75,— in clusief koffie. IJsclub Oost houdt in dorpshuis De Bijenkorf de jaarlijkse ledenvergadering. Om 20.30 uur is een huiskamerinformatie-avond" over het Vrije School-onderwijs bij de familie Onno Kikkert, Kikkertstraat 1 te De Cocksdorp. HELP DE LEPRA BESTRIJDEN. DOE HET NU! Stori uw bi|drage op postgiro 50500 of bankgiro 70 70 70.929 Nederland.-* Snchitng vo I xpobestnjdinj: /Amaenkm Wibautstraar 135 1097DN Amsterdam.Tel 020-938973 fen dat hij dat een kwart eeuw zou volhouden. In 1982, bij het 50-jarig bestaan van Texelse Boys, beloonde de KNVB deze clubliefde met de zilve ren bondsspeld. Wessels werd in de cember opgevolgd door Frank de Gra ve, zoon van de afscheid nemende oud-voorzitter. Vader Kees had ruim elf jaar de voorzittershamer in handen. In 1975 (ten tijden van de verhuizing van het veld aan de Westerweg naar het huidige complex aan de Haffelderweg) was De Grave in het bestuur geko men, in de functie van penning meester. Tijdens de feestavond werd De Grave toegesproken door onder an dere diens opvolger Jan van de Ploeg, die het voorzitterschap tijdelijk op zich heeft genomen. Andere sprekers waren oud-bestuursleden Dirk Witte, die her inneringen ophaalde uit de tijd dat Wessels nog een groentje in het bestuur was en Willem Roeper, voor zitter van z.v.v. Casino en redacteur van clubblad De Boyskrant, die beide heren dankte voor de vele kopij die zij in de loop der jaren hebben verzorgd.

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 3