S,volleybalheren Tevoko 1 UUbdüUld verfrist U het best Basketballniveau wordt steeds hoger Positie in derde klasse versterkt door ZDH 2 Dubbel El pakt de volle winst Bertus en Gerda Ofrein scoren opnieuw hoog Open dartkampioenschappen: Platts opnieuw winnaar Wielervereniging besloot serie crosswedstrijden Winst voor sterk aanvallend Gamma ,RI 'DINSDAG 2 FEBRUARI 1988 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Heren 2 tegen heren 3. Een spannende thuiswedstrijd. N/oopUw met 3-0. Heren 2 tegen heren 3 werd vorig weekend thuis gespeeld. Span nend, want de plaats bij de kop van de tweede klasse was de inzet. Heren 3 was favoriet. Een jong talentvol team met de routine en het inzicht van André van der Vliet. Heren 2 staat ho ger geklasseerd, maar liet in de wedstrijd vaak onnodige steken vallen. Het werd wat het beloofde: een ster ker heren 3 en een in de eerste en tweede set rommelend heren 2 dat na een inzinking van heren 3 in de derde set toch op routine de 2-3 winst pakte. Wijze les voor het heren 3 team: een wedstrijd is pas af als je drie sets hebt gewonnen en tot dan moet je scherp blijven. Ongetwijfeld was het de leukste en spannnenste wedstrijd van de dag met eigenlijk alleen maar winnaars. wedstrijd. Een sterk aanvallend Gam ma dat zijn kansen, voornamelijk scho ten, gekeerd zag door de keeper van Doelen Boys of een speler die in de weg stond. Ook paal en lat stonden voor Gamma tot vijf keer toe in de weg. De tweede helft werd de druk nog groter op het doel van Doelen Boys. Acht minuten voor tijd was het Wilke Wassenaar die een gaatje kon vinden, wat resulteerde in de gelijkma ker. Rob van der Stap kon drie minu ten voor tijd eindelijk de muur aan dig gelen schieten en dat betekende 2-1 voor Gamma. Vrijdag speelt Gamma een uitwedstrijd in Amsterdam tegen het sterke AORC. Maar met de goede inzet waarover de Gamma-spelers be schikken moet het mogelijk zijn om één of misschien wel twee punten mee naar Texel te nemen. De eerste basketballwedstrijd van vrijdagavond, tussen de twee nieuwkomers in de tweede helft van de eilandcompetitie, gaf in het begin een wat mat beeld. Naarma te de wedstrijd vorderde werden beide ploegen fanatieker. Klif 23 stond eerst voor, maar nog in de eerste helft kwam tegenstander Crops terug en werd de ruststand 11-6 voor laatstgenoemde. In de tweede helft probeerde Crops wat leuke snelle breaks, maar het af maken daarvan liet nog te wensen over. Klif 23 had weinig geluk met de afstandsschoten terwijl hun tegenstan der daar juist de smaak van te pakken kreeg. Aan het eind gaf Klif 23 de moed op en de eindstand werd 37-13. In de tweede match van de avond gaf de lengte weer de doorslag in het du el. Slechte passes en weinig geluk met de lay-ups van de Wombats zorgden ervoor dat koploper Pilaar 1 gemakke lijk won met 48-18. Het Pilaar 2 team had het tegen Verpleeghuis beduidend moeilijker. Het werd een spannende strijd die pas in de laatst minuut door het Verpleeghuis werd gewonnen. Vooral de verdediging van Verpleeg huis, die eindelijk de zone hadden ont dekt, gaf Pilaar 2 veel problemen. Zij dolven het onderspit met 17-15. De laatste wedstrijd van de avond was zwaar en hard, maar ook deze bleef spannend tot in de laatste minuut. GVT kon echter geen goed antwoord vinden op de van grote afstand ge scoorde driepunters van Vespertina. Eén goal, gescoord door nummer drie van Vespertina werd ingegooid van wel zeer grote afstand. De speler schrok er zelf van. Een geslaagde basketballa vond waaruit bleek dat het niveau elke week stijgt. Programma vrijdag 5 februari: 20.30-21.00 u. Paracentrum-The Jump 21.00-21.30 u. Crops-Pilaar 2 21.30-22.00 u. Mantje Sport-Team 11 22.00-22.30 u. Sportshop Texel-Klif 23. Uitslagen: Crops-Klif 23 37-13; De Wombats- Pilaar 1 18-48; Verpleeghuis-Pilaar 2 17-15; GVT- Vespertina 20-23 In de hoofdklasse zaalvoetbal won de Krim met 6-4 van Mantje. Rab verloor met 5-8 van Alkema en Ci- troën verloor met 4-1 van Casino. In de derde klasse van het Texelse zaalvoetbal staat ZDH 2 nu met vier punten voorsprong op de num mer twee, Texel 4. Rab kwam tegen Alkema uit, helaas zonder keeper Walter Grabowski. Het werd een zeer doelpuntrijke wedstrijd. Tot diep in de tweede helft bleven de partijen op gelijke hoogte, 5-5. Daarna gaf de betere conditie van Alkema de doorslag, uiteindelijk won men met 8-5. De Krim speelde tegen Mantje en keek binnen een minuut tegen een 1-0 achterstand aan. Men moest er hard tegen aan om dit weg te werken. De spits van de Krim bleek in goede vorm en hielp zijn team weer op de been. Mantje zette het laatste gedeelte van de tweede helft een inhaalrace in, maar bleef op 6-4 staan. Casino won regelmatig met 4-1 van Citroen. Blijk baar kon een Citroën-speler deze ne derlaag slecht verkroppen, gezien zijn reacties. Hij werd naar de kleedkamer gezonden. In de derde klasse deed ZDH 2 goede zaken. Naaste concur rent Nissan 2 verloor en zakte weg naar een vierde plaats. Daardoor komt ZDH 2 nu onbedreigd op kop, met vier punten voorsprong en een wedstrijd minder gespeeld dan Texel 4 en Ooste rend 6. Gempo houdt aansluiting op de vijfde plaats met de drie boven zich. De middenmoot wordt geleid door Gamma 6 en Casino 7. De Koog 2, De Krim 3 en Nioz 2 volgen op een drietal punten. Rab 2 en de Verenigde Schilders 4 moeten hun best doen op bij te komen. Texels Lamsvlees heeft de laatste plaats Deze week: Op vrijdag een top per in de eerste klasse tussen Gamma 3 en Oosterend 3. Gevolgd door een drietal wedstrijden uit de hoofdklasse. Aanvang 20.05 uur. Programma woensdag 3 februari: 16.45 u. ZDH-Texel 3 (j) 17.25 u. Casino-Nissan 18.10 u. Oosterend 4-Nioz 19.00 u. ZDH-Gamma (d) 19.40 u. Casino 2-Nissan (d) 20.15 u. Meermarkt 3-De Krim 2 21.10 u. Rab-Jelleboog 22.00 u. Casino 2-AH Zaaldienst: Gamma. Donderdag 4 februari: 17.00 u. Oosterend 4-Oosterend 3 (j) 17.30 u. Texel 9-De Krim 2 (j) 18.00 u. Oosterend 2-Texel 1(j) 18.45 u. Mantje 2-Casino 5 19.35 u. De Muy-Meermarkt 2 20.25 u. Jelleboog 2-Ver. Schilders 21.15 u. Oosterend 5-Gamma 5 22.05 u. De Koog 2-Casino 7 Zaaldienst: Oosterend. Vrijdag 5 februari: 16.45 u. Texel 4-Casino 4 (j) 17.30 u. Texel 3-ZDH (j) 18.20 u. Texel 2-De Koog 19.15 u. Oosterend 1-ZDH 20.05 u. Gamma 3-Oosterend 3 20.55 u. Gamma 2-Texel 21 45 u. Oosterend 2-Meermarkt 22.35 u. Citroën-Mantje Zaaldienst: Casino. Maandag 8 februari: 17.20 u. De Krim-Casino (j) 18.05 u. Casino 4-Ver. Schilders 2 Zaaldienst: Gamma. Uitslagen: Junioren - Oosterend 3-De Krim 2 3-0 (beker); Texel 6-Casino 4 1-7; Texel 5-ZDH 2 5-2; Gamma-Texel 2 1-2; Oosterend-De Knm 0-4; Texel-Casino 3 0-2; Gamma 2-ZDH 8-1 Dames: Casino 2-De Krim 2-0. Derde klasse: Gamma 6-Casino 7 8-3, Nissan 2- Nioz 2 1-2, Texels Lamsvlees-De Krim 3 3-3, Oosterend 6-Ver. Schilders 4 4-0; Rab 2-Texel 4 3-9; Gempo-ZDH 2 2-3 Tweede klasse: Ver. Schilders 2-Texel 3 6-1; Casino 5-Casino 4 2-10, Oosterend 5-Casino 6 0-2. Mantje 2-Ver. Schilders 3 1-5; De Koog-Nissan 3-2. Eerste klasse Gamma 4-Ver. Schilders 1-2 Hoofdklasse Casino- Citroën 4-1; Rab-Alkema 5-8, De Krim- Mantje 6-4 kende 2-0 overwinning voor A. Eelman tegen R. Nijland. De tweede halve fi nale tussen R. Kraak en D. Platts werd na een zeer spannende strijd met 2-1 gewonnen door Platts. Het duel om de derde en vierde plaats werd gewonnen door Kraak. De finale tussen de sterk spelende Eelman en routinier Platts werd onder grote belangstelling gespeeld. Uiteindelijk won de uit En geland afkomstige Texelaar Platts, die de ,,Open Texelse" voor de derde maal in de wacht sleepte. Dave Platts meld de na afloop dat dit van zijn drie titels de zwaarst bevochten was. Tijdens de woensdag/donderdag competitie bowling wist Dubbel El zeer verrassend de volle winst op Graaf Spuiterij binnen te halen. Vooral Maaike Lobato en Corry van der Slikke brachten met hun constante gooien Graaf in moeilijk heden. Bij CBK was Tijmen Jilder- da deze week de sterke speler. Met 175 gemiddeld werden de da mes van Strandplevier 1 volledig van de baan geveegd. BTS Hordifood 2 kon een kleine over winning behalen op het Kwartet. De Koogel leed deze week opnieuw een zwaar verlies. Dit keer deden de da mes van Dx 11 het huisteam de das om. De Metro stond zeer sterk te gooien. Invaller Vincent van de Broek begon met een 188 game. Helaas voor de Metro mocht dit niet baten want Tabakshop 't Centrum bleek nog ster ker in hun bowlingschoenen te staan, vooral Marco van der Vis die zijn per soonlijke record verbeterde met een 192 game. Janny Hin met een game van 188 was bij de Sommeltjes het steunpunt, Stark en Co kon nog net één puntje pakken door een schitte rende slotgame van Marcel Bakker 203Dit was tevens een persoonlijk record. Eldorado behaalde een kleine overwinning op IBS. Bij Hotel de Weal stond Rudy Mattner te schitteren met een 246 game wat tevens een nieuw baanrecord was. Het ook sterk draai ende Y-team kon hier niet tegen op. Tabakshop 't Centrum 1 haalde een belangrijke overwinning op de Cham pion Sisters. Strandplevier 1 lijkt de klap ook te boven, Bram de Ridder stond goed te gooien met 171 gemid deld. Het sportieve team van de Spare Ladies/Gentleman kon hier niet tegen op. Gré Penha en Cora Groen waren goed op dreef en de Buurtjes werd dan ook van de baan geveegd door Reisburo Texel. In de dinsdagleague is de strijd om de eerste en tweede plaats nog steeds in volle gang. Num mer een, de Top Oldies, wist zijn posi tie weer iets te verbeteren door een knallende 235 game van Klaas Veld man en een al bijna even sterke 224 game van Kees Keyzer. Dat Slagerij de Boer nog een punt kon behalen tegen al dit overdreven geweld was haast een wonder. Nummer twee BTS Hordi food 1 moest met lede ogen toezien hoe de Pindrillers dankzij een knappe 179 game van Libberdien Witte de winst in hun zak staken. Ria Boogaard was de sterspeelster voor Kiosk Pad Opduin met een 172 game en een se rie van 605 (beide persoonlijke recordsl werd BZP de loef afgestoken. Ook in de damestrioleague is de strijd nog lang niet beslist. Tabakshop Mets kon een flinke winst boeken op Klavervier dankzij Chris Krijnen die sterk stond te spelen. Corry van der Slikke bleek in goede vorm en gunde de T-Fords maar één punt. In de jeugdleague deze week maar één wedstrijd, Strandple vier 3 die dankzij Monique van Splun- ter met een 169 game een 3-1 over winning boekte op Spare Time, Marcel Witte kon hier ondanks een paar nette games niet tegen op. Uitslagen woensdag/donderdagleague: Dub bel El-Graaf Spuiterij 5-0; Reisburo Texel-De Buurtjes 4-1, Strandplevier 1-Spare Ladies 4-1, Tabakshop 't Centrum-Champion Sisters 4-1; Ta bakshop 't Centrum 2-De Metro 4-1; Hotel de Weal-Y-team 4-1; Eldorado-I BS 3-2; Sommeltjes- Stark en Co 4-1; Dx 11-De Koogel 4-1; BTS Hor difood 2-Kwartet 3-2; CBK-Strandplevier 2 5-0. Dinsdagleague: Top Oldies Slagerij de Boer 4-1; Kiosk Pad Opduin-BZP 4-1; Pindrillers-BTS Hordifood 1 3-2. Damestrioleague- CCM-T Fords 3-1; Tabakshop Mets-Klavervier 3-1; Lollipops-De Pins, niet gespeeld. Op de competitieavond van de kla- verjasclub ,,Den Burg" waren het Bertus en Gerda Ofrein die met de zeer hoge score van maar liefst 7880 punten winnaar van de avond werden. Hiermee zijn zij weer hele maal terug aan de top van het klassement waarin zij vlak achter de nieuwe leiders Jan en Corry Spaans op de tweede plaats staan. Het echtpaar Spaans, dat deze avond zelf was verhinderd, had goede ver vangers. Zij werden met een score van 7376 punten tweede. Geri van der Slikke en Jaap Witte zakten van de eerste naar de derde plaats terug in het klassement en eindigden in de achterhoede. Het koppel Jan Klooster man en Anton van Heerwaarden werd met 6880 punten derde, wat hen in het klassement enige plaatsen winst opleverde. Zij staan nu op de twin tigste plaats. Het koppel Willem Koo- men en Huug Snoek dat de laatste weken goed op dreef is, werd nu vier de met 6733 punten, Freek van der Gracht en Martien Boogaard werden met 6582 punten vijfde. Totaalstand na 64 partijen: 1 Echtpaar J. Spaans 104566; 2. Echtpaar B. Ofrein 103 751, 3, G. van der Slikke-J. Witte 103196, 4. J. Wiersma-J Vinke 100721; 5. W. Maas-A Bakker 99915, 6. F. Hopman-R. de Ruwe 99800; 7. H. de Vries-C, Moonen 99571, 8. Echtpaar J. van Heerwaarden 99473; 9 Echtpaar F. Veeger 99173, 10. H. van Katwijk-B. Witte 99135. Stand derde periode na zes partijen: 1. Echt-' paar B. Ofrein 11015; 2 Echtpaar J. Spaans 10796; 3. W. Koomen-H Snoek 10481, 4. Fr Witte-R. Kleinveld 10032; 5. Fr. van der Gracht- M. Boogaard 9623; 6. W. Kamminga-M. Wals- weer 9560. Het zaterdag vergooide toernooi om het open Texelse dartkam pioenschap was van een vrij hoog niveau vergeleken met voorgaande jaren. Dave Platts uit De Koog wist zijn titel te prolongeren. Na vier en half uur voorronden bleven uiteindelijk de vier sterkste spelers over, onder wie de winnaar van de verliezersronde R. Kraak uit Breukelen. De eerste halve finale was een afgete- Darts-ectiviteit in ,,De Kuip", ver na het middernachtelijk uur tijdens de finale ;,95 .95 i,50 i.95 inj: .95 !,25 !,25 !,50 !,25 Da wedstrijd die voor Tevoko aan sluiting bij de middenmoot zou <unnen geven of een niet in te ha- en achterstand en degradatie, werd door heren 1 schitterend ge wonnen. Dit toonde duidelijk aan jat zij niet tot degradatiekandida ten maar de eerste klasse behoren. Juvoc 1, slechts een punt boven Texel in de ranglijst, kwam slechts sporadisch in de wedstrijd en had geen kans op overwinning. 3e 3-0 winst leverde drie punten op sn daarmee is de stand van Tevoko 1 jp negen punten gekomen. Dat bete tent de derde plaats van onderen. Ju- roc en Wognum, respectievelijk zeven in vijf punten lopen het meeste kans )p degradatie. Als Tevoko de bij een 1-1 stand afgebroken partij tegen Wog- ïum ook met winst kan beëindigen, fan komt men met een totaal van waalf punten dicht bij ASV (veertien öunten en De Boemel (vijftien pun- en). Een hogere plaats op de ranglijst lebben de heren dus nog in eigen ïand. Kenmerkend voor de wedstrijd egen Juvoc waren het eenvoudige Zaterdagmiddag werd in De Den- ten de laatste van de serie van waalf fietscrosswedstrijden van de Wielervereniging Texel gehouden. Het klassement is gewonnen door Evert Koopman, tweede werd Ri- ;hard Koopman en derde Theo Boom. 3ït drietal mocht aan het slot van de vedstrijd op het ereschavotje gaan ,taan om de bekers en bloemen in intvangst te nemen. De laatste vedstrijd werd op een ander dan het ijebruikelijke parcours gehouden, om- fat het oude parcours in verband met ;apwerkzaamheden van Staatsbosbe- ïer onbruikbaar was. Het was echt rrossen, de deelnemers moesten zich foor een nogal modderig terrein wer- -;en en hoogteverschillen van rond de icht meter overwinnen. Conform de ifspraak met Staatsbosbeheer moest iet hele traject met behulp van een lark weer in oude staat worden ge- iracht. Zaterdag waren er zeven deel- lemers, die voor de volgende uitslag orgden: 1. Evert Koopman; 2. Richard (oopman; 3. Tijmen Wit; 4. Theo ioom; 5. Jan Buis; 6. Willem Keyzer; Piet Roeper. Niet alleen aan de rouwe inzet van de renners en aan iet wonderlijk genoeg telkens goede veer was het te danken dat de cross- erie een succes werd. Een onmisbaar andeel in de organisatie en uitvoering iad de jury, bestaande uit Jan van loven en Kees Koopman. aanvalspatroon, de service en het her stel. Simpel spel tegen een even sim pel aanvallend Juvoc. Geen moeilijke combinaties, maar snelle aanvallen, vooral over de zijkanten. Juvoc had hier vooral moeite mee als het tempo omhoog ging. Hun enige wapen waar mee Tevoko het moeilijk had, waren twee linkshandige aanvallers. Het blok moest veel verder naar het midden dan normaal. In de tweede en derde set werd Juvoc compleet weggeser- veerd. Arjan Verseput haalde een 5-0 achterstand op tot 5-6. Ook Gert Jan Moens hielp goed mee aan de over winning in de tweede set. Hij sloeg ef fectvolle harde opslagen naar de steeds nerveuzere nummer twee van Juvoc. In de derde set scoorde Martin Cadee direct de veertiende punt (14-9), waarna hij een hardgeslagen smash opving. Mardick Leopold tikte attent zijn pass in met een slag waar hij pa tent op lijkt te hebben: de molenwiek slag achterlangs. Daar waar heren 1 voorheen instortte en niet meer her stelde of te laat, kwam nu dê rust te rug en werd de concentratie beter vastgehouden. Zaak is nu om dit vast te houden. Za terdag kan echt worden getoond wat men in zijn mars heeft, want dan wordt gespeeld tegen koploper Dintho. Onverstoord Dames 1 gaan ondertussen overstoord door met winnen, ondanks de afwezig heid van sommige basisspeelsters. Dat toont aan dat de basis waarmee men de promotie klasse in wil breed ge noeg is om volgend jaar goed mee te draaien. Donderdag klopten zii VCW 1 Gamma was vrijdag duidelijk de sterkere zaaivoetbalploeg op het veld maar pas acht minuten voor tijd kon Gamma de al in de tweede minuut opgelopen 1-0 achterstand gelijk trekken. Drie minuten voor tijd werd de muur van spelers, die de gehele wedstrijd voor het doel hing, definitief doorbroken. Al in de tweede minuut kwam Gamma ongelukkig achter. Een afgeslagen aan val werd door een speler van Doelen Boys ingeschoten. Gamma kwam na deze achterstand niet meer in gevaar. Zo weinig zelfs dat keeper Charles Ipenburg (die de geblesseerde Bart Heerschap verving) na de wedstrijd ei genlijk niet hoefde te douchen. Dat het moeilijk was voor Gamma bleek uit het feit dat er slecht kon worden ge combineerd omdat het spel zich alleen maar afspeelde op de helft van Doelen Boys. Pogingen om gelijk te komen werden ondernomen door afstand schoten. Simon Brand zag zo een har de pegel weer terug het veld inkomen. Dit spelbeeld volgde de gehele vert Koopman neemt de beker in ontvangst, gadegeslagen door tweede prijs winnaar Ri- hard Koopman en Theo Boom, die derde werd.

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 5