Beumkes ontstemd over ,puntjes op de i" Texelaartjes FAMILIEBERICHTEN ■r,J utter ij te negatief voorgesteld' taadssnippers Verleende bouwvergunningen Bromfietsers achterhaald J«RI ■«.VRIJDAG 12 FEBRUARI 1988 TEXELSE COURANT PAGINA 3 nd# rekoi 00 n ien ir ISC(.|:denk Beumkes van de PvdA heeft UU(!ich in de raadsvergadering afkeu- end uitgelaten over de advertentie lie de burgemeester in de Texelse inikeiourant heeft laten plaatsen over erwtje strandvonderij. De advertentie rad een informerend en waarschu- vend karakter. De namen van de lulpstrandvonders werden erin ge roemd en gewezen werd op het 'ba,(ejt dat het meenemen van aan- iadhiiespoeld waardevol goed strafbaar i. laar aanleiding van de advertentie <el Was in de krant ook een redactioneel VB (rtikel verschenen waarin werd uitge ven s,gd waarom tot het plaatsen van de ker.'dvertentie was overgegaan en waarin nder andere de term „Jutten is Jat- in" viel. Zowel het een als het anders /as Beumkes in het verkeerde keelgat eschoten. Hij zei dat op deze wijze ™s,'en veel te negatief beeld van de jut- leenljrjj js gegeven. Alleen over het verho- 00 uen van het vindersloon tot maximaal ^■GOOO,— was hij tevreden. Stofzuigers 5 PvdA man had trouwens ook infor- atie gemist. Hoe zit het als kostbare rullen niet aanspoelen maar worden jgevist? Beumkes wees op de ver ensten van de jutters in verleden en rden. Zoals de krabben de stofzui- rrs zijn van de zee, zijn de jutters de ofzuigers van strand en dijk. Het red- ngswezen is uit de jutterij voortgeko- en en ook het maritiem- en jut- rsmuseum in Oudeschild is voor een rlangrijk deel de verdienste van deze i blijkbaar versmade groep Texelaars. rlgens Beumkes is het de officiële aar randvonderij die de sfeer heeft ver- rst. Aangespoelde vlotten, containers i sloepen die eerlijk werden aangege- j m leverden de vinders niet eens een -ig hriftelijke verantwoording op. De Jonsin9evers hebben er recht op dat de ekoe»u"en droog en veilig worden op- jper rslagen en er zou ook een beloning ieef oeten worden gezet op het melden in aangespoelde of opgeviste verdo- nde middelen en gevaarlijke stoffen. „Zorg dat de stofzuigers werken, dat niet teveel aan de strijkstokken van de strandvonders blijft hangen en maak de administratie van de strandvonderij openbaar. Dan pas zet u de puntjes op de I", aldus Beumkes, wiens woorden door de burgemeester niet bepaald in dank werden afgenomen. Hij toonde zich met name verbaasd over de grie ven aan het adres van de hulpstrand vonders. Ik heb die ervaring niet en ik werp het verre van mij. Laat u eens van élle kanten informeren". De burgemeester-strandvonder legde uit dat hij de informatieve advertentie no dig vond om tegenwicht te bieden aan de romantische verhalen over de jutte rij, waardoor maar weinigen weten hoe de strandvonderij wettelijk is geregeld. Mensen die in de fout gaan moeten niet kunnen zeggen: ik wist het niet. Kustwacht Beumkes uitte zijn kritiek in de rond vraag van de raadsvergadering. Hij maakte van die gelegenheid ook ge bruik om zijn ongerustheid te uiten over het lot van de mensen van de kustwacht. Minister Smit-Kroes wil ze ontslaan en trekt zich blijkbaar niets aan van de kritiek uit de kamer. ,,Wij hebben de PvdA kamerfractie over de ze zaak benaderd. Wat hebt u ge daan?" De burgemeester antwoordde dat ook hij kamerleden heeft gespro ken. Er komt een interpellatie, maar het is zeer de vraag of de kamer de kwestie van voldoende belang vindt om er de minister voor naar huis te sturen. Naar aanleiding van vragen van Gerbrand Poster vertelde wethouder Barendregt dat de gemeente om aan vullende subsidie heeft gevraagd om zo over de nog ontbrekende drie ton voor de jachthaven te beschikken. Ik zal aandringen op spoed want de tijd dringt". Supermarktexploitant Joop Maas schreef in een ingezonden stuk in de Texelse Courant dat de gemeen te altijd heeft geweten dat de bouw constructie van zijn winkel van zodani ge aard was, dat er geluidshinder voor de bewoners van de bovenwoningen uit zou voortvloeien. Poster kreeg des- EN )0 ule heer G.J. Afman werd door de ad met algemene stemmen benoemd 't directeur van de openbare basis- EENphioo' van ^en Hoorn met ingang van I februari a.s. Afman is sinds 1 au- aat istus 1977 aan de school verbonden ist s leerkracht. Nu bijna twee jaar ver- :ht hij daar alle directietaken in ver- kt) ind met het ziekteverlof van J. van o- 'olferen. De gemeente had leerkrach- n van alle openbare scholen van ixel in de gelegenheid gesteld naar i functie te solliciteren; Afman was NTEi enige die daarop reageerde. hlm'sn van de grondtransacties waarmee s raad akkoord ging betrof de ver- rop van een stuk aan de Abbewaal in J. Beijert uit Den Burg die hier at 11 in administratiekantoor wil bouwen. nger verband met uitbreidingsplannen in Albert Heijn verdwijnt hij uit de 'aalderstraat. De gemeente bood de /00r. ond aan de Abbewaal aanvankelijk Thr'or hogere prijzen aan, maar zakte ien zich geen gegadigden l0e; indienden. et college is niet van zins nog meer Jtuur- en vogelbeschermingsinstan- ur: >s te raadplegen inzake de mogelijk- iden tot het behoud van kemphanen j Texel. Op verzoek van Gerard van spel jr Kooi hadden B en W al Staatsbos- opseijheer, de Vogelwerkgroep Texel, de erkgroep Landschapszorg en Natuur- onumenten benaderd en daarop di- irse reacties binnengekregen. Van der jr aoi wilde dat nu ook nog de Neder- ndse vereniging tot bescherming van igels zou worden aangeschreven, aar dat werd geweigerd. Schilling: Ne hebben genoeg gedaan". algens Dirk Terpstra is de waterafvoer c3 het vernieuwde sportveld in Ooster- :n ld nog steeds onvoldoende waardoor 3t veld een groot deel van de tijd on- 'uikbaar is, ook in tijden van „nor- je iale" regenval. Terpstra vroeg dinsdag BahPn'euw opheldering inzake de Adrfihuldvraag. lel. e drinkwaterzinker tussen Texel en en Helder heeft het vereiste gewicht ekregen door hem te verzwaren met gekeurde staalkabels. Henk Beumkes 3d daarover in een vorige raadsverga- xel %ing geklaagd en vrees uitgesproken is 3t de roestende kabels het milieu tot :haden. De zinkeraanleg zou „anna te Puristisch" zijn geschied. B en W g- idden geantwoord dat het roestende 00 taal geen enkel nadeel oplevert. Dins- reikf jg gaf Beumkes als commentaar: !0) Je zou anders zweren dat je het MJtl". gf|(e heer L. Muilwijk uit Bleiswijk krijgt 3en bouwvergunning voor een in of jhuurtje op een bosperceel bij de icht faalenburgerdijk. Volgens het bestem- lingsplan mag het niet en het bejg^p _-3t Muilwijk daartegen instelde bij de raad werd ongegrond verklaard. Bleis wijk heeft het hok nodig om gereed schap in op te slaan en als schuilgele- genheid. De gemeente had laten we ten dat een houten bak met een hoog te van max. één meter wél mag. Hoe wel Muilwijk klein van stuk is, kan hij daarin niet schuilen. Wethouder Schil ling liet dinsdag blijken een mouw aan dat probleem te willen passen. Met de stemmen van de PvdA tegen stemde de raad in met een investe ringssubsidie van 720.000,— voor de stichting Overdekte manege, als tege moetkoming in de kosten van o.a. ver lichting, materialen, aanleg buitenbak- ken en voorzieningen voor mindervali- den. Totale kosten 777.500,— De PvdA ging alleen akkoord met de voorzienin gen voor minder validen. Burgemeester en wethouders hebben aan de volgende personen en instan ties bouwvergunning verleend: D. Hoogenbosch, Burgerhoutstraat 13m Den Burg, voor het gedeeltelijk veranderen van een woonhuis; M. Eel- man, Loodssingel 18, Oudeschild voor het bouwen van een berging en dou che, Loodssingel 16, Oudeschild; Fa. J. H. Geus en Zn., Schilderend 71, Den Burg, voor het plaatsen van een opslagruimte, Wilhelminalaan, Den Burg; J. Zegel, Weverstraat 55, Den Burg, voor het veranderen van een voorgevel, Rabobank Texel, Groene- plaats 11, Den Burg voor het gedeelte lijk veranderen van een bankgebouw; Jan Koorn, Wilhelminalaan 56, Den Burg, voor het plaatsen van zes ge schakelde bungalows, Buytengors, Den Burg; W. Mets, Dorpsstraat 12, De Koog, voor het veranderen van een voorgevel; G. J. Dekker, Lieuwstraat 47, Den Burg voor het plaatsen van een opslagschuur, Akenbuurt 14, Den Burg; F. Langeveld, Dorpsstraat 4, De Koog voor het restaureren van een stolpboerderij en het gedeeltelijk plaat sen van nieuwbouw, Schilderend 167, Den Burg. Derden-belanghebbenden kunnen te gen deze beschikkingen ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Over heidsbeschikkingen een bezwaarschrift indienen. Nadere informatie hierover is te verkrijgen bij de gemeentesecretarie, afdeling R.O.V., kamer 205. Twee bromfietsers die zich ophielden in het geslotenverklaarde gedeelte van de Weverstraat konden door de politie worden achterhaald op grond van de gegevens op de nummerplaatjes van de brommers. De bromfietsers in dit gedeelte vormen een voortdurende bron van ergernis voor voetgangers en de politie treedt streng op tegen de overtreders. gevraagd van wethouder Schilling te horen dat dit een onjuiste voorstelling van zaken is. De wethouder was be reid Poster alle op deze zaak betrek king hebbende stukken ter inzage te geven. Straaljagers Vorige week werd de stilte in Den Burg verscheurd door enkele straalja gers die laag vliegend overkwamen. Ze kwamen uit de richting van de Noord zee en verdwenen ook weer in die hoek. „Hoe zit dat?" vroeg Peter Bak ker (PSP). Het raadslid meende te we ten dat de Noordzee westelijk van Texel wordt gebruikt als „parkeerbaan" voor burgerluchtverkeer dat op Schip hol wil landen en veronderstelde dat kruisend militair vliegverkeer daar wel eens gevaar voor zou kunnen opleve ren. Wethouder Daan Schilling had de straaljagers niet gehoord maar merkte in het algemeeen op dat dergelijke klachten altijd kunnen worden gedepo neerd bij de afdeling Milieuzaken van de gemeente, met vermelding van tijd, datum en plaats. De veronderstelling van Erna Eelman-van der Kooi dat de WD een nieuwe aanvaardbare lokatie voor de golfbaan zou hebben gevon den, berustte volgens Schilling op een misverstand. ,,VVD"ers hebben slechts getracht mogelijkheden te vinden om de aanleg van de baan er toch door te krijgen. Tine Krijnen (Texels Belang) klaagde dat mensen die iets willen na kijken in het gemeentelijk archief dat alleen mogen via de Historische Vere niging. Secretaris Piet Zoon beloofde dat te zullen nagaan. „Breng mij in contact met de klager". Beton Tine Krijnen wees verder op het ge vaar dat is ontstaan door een stapel betonnen platen die ter hoogte van Harkebuurt in de berm van de Ooste- renderweg zijn gelegd. Schilling zou er wat aan doen en zei dat de gemeente niet wil dat dergelijke obstakels in de berm liggen. Mevrouw Krijnen maakte tenslotte kritische kanttekeningen bij het streven om op Texel een afdeling van het Geminiziekenhuis te stichten, bestemd voor „low care" dus voor verzorging die niet per sé in een echt ziekenhuis hoeft te gebeuren. Ze meende dat dit bedreigend zou kun nen zijn voor het verpleeghuis, waar men iets dergelijks voor ogen heeft. Wethouder Zegers beloofde aandacht voor dit probleem. Dirk Terpstra had in de krant van alles gelezen over de jachthaven en het probleem van de ontbrekende drie ton, terwijl de ge meenteraad officieel niets heeft verno men. Hij vroeg om toelichting en openheid in de aanstaande commissie vergadering. Barendregt zei niet te we ten wat hij daar zou moeten vertellen. Het wachten is op de reaktie op het verzoek om extra subsidie. Jan van Asselt informeerde of de provinciale nota die bedoeld is om het scheuren van grasland (ten behoeve van de bol lenteelt) te reguleren gevolgen heeft voor Texel. Wethouder Schilling zei dat het college vindt dat grasland scheuren een normale agrarische be drijvigheid is, die gewoon moet wor den toegelaten. De problematiek speelt op Texel overigens nauwelijks Van Hans Roeper (PvdA) kwam het voorstel om een van de telefooncellen op de vernieuwde Groeneplaats ge schikt te maken voor rolstoelgebrui kers. Ook stelde hij voor om in het be lang van slechtzienden reflecterende streepjes en blokjes aan te brengen op plekken waar oplettendheid is vereist in verband met afstapjes e.d. Iets der gelijks is toegepast bij de entree van de veerboot. Het systeem wordt ook door bejaarden op prijs gesteld. Die hebben om goed te zien, veel meer licht nodig dan jongeren en kunnen zich dank zij deze eenvoudige voorzie ningen met minder kans op ongelukjes en struikelpartijen voortbewegen. Schilling vond het een prima suggestie. Tot onze droefheid is op 8 februari 1988 na een langdurige ziekte van ons heengegaan mijn lieve man, onze zorgzame vader en fijne opa Nicolaas Johannes Vrouwe op de leeftijd van 68 jaar. Castricum: M. Th. Vrouwe-Blonk Den Burg: J. M. Prins-Vrouwe Henk Prins Henk en Anita Margret Oudorp: G. P. Vrouwe E. J. Vrouwe-Montanus Nicoline - Corinne Arnhem: C. E. Lotze-Vrouwe RLotze Marit - Katja - Bas Ingevolge de wens van de overledene heeft de crematieplechtigheid heden in besloten kring plaatsgevonden in het crematorium Driehuis- Westerveld, gemeente Velsen. Liever geen bezoek aan huis. Met diepe verslagenheid hebben wij kennis ge nomen van het plotseling overlijden van Anneke de Vries We zullen haar inzet en persoonlijkheid missen. Bestuur en leidsters Vereniging Kindercentra Texel Wij zijn geschokt door het plotseling overlijden van onze peuterleidster en dorpsgenote Anneke de Vries Wij wensen haar kinderen en familie veel sterkte met dit verlies. M.Z.R., Ouderraad en personeel Jan Drijverschool Kinderen vragen niet veel, alleen maar liefde Juf Anneke je was zo liefdevol. Je blijft in mijn herinnering Hilmar Door een noodlottig ongeval verloren we onze lieve vriendin Anneke Ton en Jos Hans Paul Judith Zonder jou zal voor ons het leven niet meer het zelfde zijn. Familie, vrienden en ken nissen hartelijk bedankt voor de attenties in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst. B. Gieze Langs deze weg zeggen wij Thank you" voor de overweldigende be langstelling die we ont vingen, per brief en tele foon, voor ons 25-jarig huwelijksfeest. Rein en Nelly Dijt-Bakker Australia Pianostemmer biedt zich aan. (05170) 5469. ledereen hartelijk dank voor de vele attenties ge kregen in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst. Anja Witte Fiets kapot. Troost haalt en brengt hem vlot. (02226) 213. Algeheel schoonmaak werk. Cleaning Texel, tel. 4479. Restaurant Het Kleine Verschil, Gravenstraat 16, tel. (02220) 5262 is iedere donderdag, vrijdag en za terdag v.a. 17.30 uur ge opend. Op andere dagen en tijden na reservering. Te koop aardappelen Doré en Irene. J. Ooster hof, Eendenkooiweg 2, tel. (02223) 637. Administratie, Adviezen Belastingzaken. Admi nistratiekantoor Rood, De Dageraad 51, tel. (02226) 429. Doorlopende verkoop gebruikte rijwielen. Ver huurbedrijf Bruining, Ni- kadel 20, De Koog, tel. (02228) 333. Diverse ma ten kinderrijwielen. Harry Keizer Autoban den B.V., voordelig met... autobanden, landbouw- wagenbanden, trekkerban den, licht metalen wielen, uitlaten, spoilers, schok- brekers en accu's. Abbe waal 7a, Den Burg, tel. (02220) 3348, b.g.g. C. Hin, tel. 4260. Geopend van maandag t/m zaterdag. Voor uw belastingaan- gifte (02226) 429. Tiko boeken, strips, co mics elke maandag weer op de markt. Het goed koopste adres voor uw leesplezier. VTB voor verhuizingen. Elke donderdag gezellig klaverjassen in Café De Kuip. Aanvang 20.00 uur. Volop handappelen en handperen, moesappels (Goudreinet 712,50 per kist). L. Huisman, Fruit- kwekerij De Veen, tel. 2203. Te koop aardappelen Doré. Er wordt bezorgd. S. Wuis, Schorrenweg 21, tel. (02223) 885. Te koop: 1 Daihatsu jeep F 1986 4 WD diesel; 1 Su zuki jeep 410 1984; 1 Ci- troën AX TRE 1987; 1 Ci troën AX HIT 1987 de monstratiewagen; 1 Ci troën Visa RE, 1985. Spe ciale aanbieding: Citroën Axel TRS spec.prijs; Ci troën BX Geste spec.prijs. Garage Nagy, De Koog tel. 567. ANWB erkende rij school Willemen. Voor al uw rijbewijzen. Tel. (02230) 35663. Voor verhuur, beheer en onderhoud van vakantie objecten Kobeko, Ruijs- laan 21, De Koog, tel. (02228) 746 op kantooru ren. D. P. van Egmond, pri vé 671, J. Kiltz, privé 201. De Twee Paardjes is dinsdags gesloten en ie dere vrijdagavond extra geopend van 7 tot 9 uur. Duplicaat belasting aangiftebiljet '87 verkrijg baar bij LenR. In- en verkoop van meubilair, inboedels enz. Barhorst Meubelhandel, tel. (02220) 2381. Voor uw houtversnippe- raar naar Garage Dros (02225) 233. Voor autobussen groot of klein moet u bij Robert Aris zijn. Autobussen en touringcars te huur per dag, per km of per uur. Tel. (02220) 5555. Uw busbe drijf Robert Aris van Bo ven, Oudeschild, Texel, b.g.g. (02220) 2721. Te koop gevr. gebruikte kleuren-TV's. Defect geen bezwaar. (02225) 476. Pils voor een piek. Zater dagmiddag 5 tot 6 uur In den Grooten Slock. Te koop prima aardappe len Irene.Fa. Terpstra, De Rede 13, PH Polder, tel. (02226) 214. Het seizoen is weer van start gegaan. Wij zijn weer geopend, La Casserole. Duplicaat belasting aangiftebiljet '87 verkrijg baar bij LenR. Heeft u een kleine ver bouwing of onderhoud. Timmerbedrijf Kees Dros. Wij zijn gestart met de verkoop van gebruikte fietsen (huurfietsen). Na tuurlijk topkwaliteit van Kikkert Tweewielercentrum- verhuurbedrijf, Badweg 1, De Koog (02228) 215. Bistro De Taveerne De Koog 102228) 585. Wij zijn dagelijks geopend vanaf 16.30 uur. Maandags zijn wij echter gesloten. Fototoestel stuk? Pie- ter de Vries repareert alle merken binnen één week. Weverstraat 70, tel. (02220) 4280. Veel coupons tapijt, al leen de beste kwaliteit. Bosma Woninginrich ting, Waalderstraat. Wilco accu's voor auto's, trekkers en moto ren. Met winter korting bij Garage Kievit, Jonkerstraat. Joggingbroeken 10 kleuren S t/m XL 729,90; XXL 734,90. Mantje Sport. Te koop prima aard appelen. P. Prins, tel. (02225) 651 b.g.g. 217. Uw kleurenfoto (9x13) slechts 75 cent. Spoed- pasfoto's 77,50. De Waal, Binnenburg 23. Een goede nachtrust? Dan ook een comfortabele matras. Bosma Woning inrichting, tel. 3023. Reparaties en onder houd tegen scherpe prijs. Bovag-lid, aangesloten bij Veilig Verkeer Nederland én keurstation A.P.K. II. Autocentrum Segerink- Eelman, Wezenland 7, tel. (02220) 5055. Tegelwerk??? Dan na tuurlijk naar tegelzetters- bedrijf Fokko Mulder, Oosterend, tel. 666 Paviljoen Paal 9 alle weekenden geopend. Tel. (02226) 309. Pils voor een piek. Zatèr? dag 5 tot 6 uur. In den Grooten Slock. Voor uitlaten, accu's, banden en APK Garage Kievit, Jonkerstraat 4, tel. 2525. Rijschool Anders lest met Ford Escort en een Susuki 400 GS motor. Bij aanmelding theorieboekjes cadeau. Telefoon (02230) 33655. Spaarrekeningen en deposito's rente 5%. Da gelijks boetevrij opvraag baar. Fa. Jan Dekker, Bernhardlaan 109, tel. (02220) 2833. Westfalia aanhangwa gens. Caravancentrum Texel, tel. (02220) 3163. Husqvarna motor- en elektrische kettingza gen met automatische kettingsmering; zaagblad lengte 40 cm. Vanaf 7450,—. Fa. Tatenhove, Den Burg, tel. 3809. Verzekeren?? BremerM Kantoor (02223) 221 Siem Bremer (02223) 681 Koos Bremer (02223) 624 Kees Bremer (02223) 837 De Beerekuil is ge woon nooit dicht!!! Iets te vieren? Een avondje bowlen maakt het compleet. Bowling De Koogel., tel. (02228) 672. Afvalcontainers voor het afvoeren van puin, hout, bouwafval, vuilnis, e.d. Fa,. Tatenhove, Den Burg, tel. (02220) 3809. Nieuw! Kersenrondjes! A.s vrijdag en zaterdag van 1,25 voor 71,—. Aman delcake van 3,75 voor 73,25. Heeft u de Kanne- brooddrank al eens ge proefd? Gezond en lekkerl Bakkerij Timmer, Oosterend, tel. (02223) 293. Regenjacks, 100% wa terdicht en toch ademend, vanaf 7149,—. Sportshop Texel, We verstraat 50. Boetiek Lisette. De laatste wintercollectie voor de halve prijs. Kogerstraat 4, Den Burg. T.k. jonge amazone pa pegaai met mooie witte kooi. Tel. 4794. T.k. gevr. Sony video recorders. Defect geen bezwaar. Tel. (02225) 777. Service Centrum Texel. T.k.a. diverse Franse en Belgische geëmailleerde hout-kolenkachels en for nuizen. (02226) 318 of (0201 942111. T.k. gevraagd tafelbil jart. Tel. 3001. Opruiming. Nog enkele winterjacks vanaf 789,—. Kinderjacks mt. 140 vanaf 750,—. Sportshop Texel, Weverstraat 50. Te koop aangeboden- nieuwe Zetor tractor 5211, type 1987 met cabi ne, 50 pk. 722.500- Fa. Langeveld, Rozendijk 12, Den Burg, tel. 3619. Vrouw, 42 jaar, i.b.v. rij bewijs (geen auto) zoekt werk in Den Burg of Oude schild. Pakt alles aan. Tel. 5383. Regenjacks 100% wa terdicht, vanaf 739,—. Sportshop Texel, We verstraat 50. Wie wil een wit gevlekt poesje, zindelijk en zes we ken oud. Telefoon (02220) 3746. T.k. w. overcompleet z.g.a.n. camera Konica Autoreflex TC zooml. Sigma 70/210 mm., met draagtas, yh nieuwpr. Tel. 3054. Disco-dancing Jelle- boog dagelijks geopend vanaf 20.00 uur. Extra ge opend zondag 14 febru ari vanaf 15.00 uur. Boetiek Lisette De nieuwe voorjaar-zomer collectie sieraden is bin nen. De grootste collectie sieraden van Texel. Ko gerstraat 4, Den Burg. Dijt, Texelse geslachten 1 en 2 7400,-; V.d. Vlis 't Lant v. Texsel 7195,— id. Texel, land en volk in de loop der eeuwen 795,— Drijver, Texel, vogeleiland, 1e dr. 775,— Thijsse, Verkade-album Texel 750,— Dijksen, Texel, vo geleiland 725,— Daalder, Schimmenspel 730,— v. Cuyck, Brieven over Texel 775,-. Tel. (023) 256373. Opruiming. Nog enkele paren zaalvoetbal; basketball-, volleybal; tennis- en loopschoenen vanaf 735,— Sportshop Texel, Weverstraat 50. Strandpaviljoen De Krim Paal 28. Elke week end geopend. Verkoop van gebruikte bromfietsen. Bruining, De Koog, (02228) 333. Opruiming bij Music- shop Texel. 2 LP's voor maar 725,—. Disco-dancing Jelle- boog dagelijks geopend vanaf 20.00 uur. Extra ge opend zondag 14 febru ari vanaf 15.00 uur. Disco-dancing Jelle- boog dagelijks geopend vanaf 20.00 uur. Extra ge opend zondag 14 febru ari vanaf 15.00 uuj^ Opruiming bij Music- shop Texel. 2 LP's voor maar 725,—. Voor een beter ei naar Hennenhof, tel 4032 - 4638. Duplicaat belasting aangiftebiljet '87 verkrijg baar bij LenR. Wintersport voor de thuisblijvers: winterpremie vangen van de schilder. Bremer (winter) schil ders. Vraag vrijblijvend prijsopgaaf. Tel. (02223I 229. Typen. Dag- en avond cursussen, Opleiding di ploma's VSLM/Associatie. Opgave en inlichtingen:. Tvootex. teL 3323 en 2518. Te koop stacaravan 12 x 3,5 m. Tel. (022231 885. Van 18.00 tot 19.00 uur. Let op. Wij kunnen u een restant dekbedden en onderdekens met een kleine fabrieksfout tegen een zeer gereduceerde prijs aanbieden. Texelse Wolonderneming, We zenland 5a (02220) 2654. Stretch Super Strak. Vorig jaar waren we de eerste die ze hadden, dit weekend krijgen we weer 5 nieuwe kleuren in een nieuw super model. De Twee Paardjes voor stretch. Tank bij Tweewieler- centrum Kikkert, Bad weg 1, De Koog en spaar Texaco zegels. T.k. V.W. Golf 1.6 S, bj. '79, aut., APk tot 7-9;88. I.z.g.st. (02220) 2806. Naaimachines. Rechtstreeks van groot handel, alle merken van naaimachines met zeer ho ge kortingen van 7150,— tot 7300,—. We leveren reeds een zig-zag naaima chine vanaf 7249,—. Inruil oude machines mogelijk. Rep. van ieder merk ma chine, ook al ié deze elders gekocht, zonder voorrij- kosten. Fa. v.d. Berg, Josterend, tel. (02223) 243. T.k.a. schone kippe- mest van legbatterij. Zeer concurrerend in prijs met heel goede analyse. Hooi; stro- en mesthandel P. Jongejan, tel. (02222) 327. Rótisserie 't Kerckeplein. Iedere vr„ za„ zo. geopend vanaf 17.00 uur. Andere dagen en tijden na reserve ring. Ook voor (brui- loftslfeesten en vergade ringen. Voor reserverin- gen, tel. (02223) 950. Witex stoffen, een groot ass, modestoffen! Van jogging tot polyesters, mantel, rokken en broe kenstof, badstof, teddy- borg, voering en spij- kerstof, gewassen of ge woon, de prijzen zijn laag en de kwaliteit is goed. Al le stof is dubbelbreedl Véél kleinvakartikelen b.v. elastiek vanaf 71,— p. mtr., mach. naalden 72,50 p. doos; Madonna cein tuurelastiek v. 10 cm. br. 76,95 per mtr., m. bijpas sende sluiting; 90 kl. garens en ritsen 71,25 p. stuk. YKK deelbare rit sen 20 - 70 cm en niet stuk te krijgen 72,55 tot 4,55 p. st. Alle Burda pa tronen op voorraad. Da mes (en natuurlijk ook de heren) zelf naaien loont weerl Tot ziens bij Witex, naast Els Whyte, Vogelen zangpassage, Den Burg.

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 3