Nieuw hoofd brandweer |dagtaak bij gemeente „Boschrand" kreeg er tien kamers bij BGeen papieren commandant Informatie over beroep en studie voor vrouwen Turn-wedstrijd verliep vlot Oosterend richt tennisvereniging op Biljartkampioenschap Texel in volle gang Echtpaar Ofrein werd klaverjaskampioen ZDH buitenspel gezet tegen Kreiloord Zwerfdieren krijgen definitieve opvang Onterecht verlies De Koog tegen ALC RT'DINSDAG 15 MAART 1988 TEXELSE COURANT PAGINA 7 De nieuwe brandweercommandant die D. van Wilsum deze zomer gaat opvolgen zal een volledige dagtaak bij de ge meente gaan vervullen. In de vergadering van de raadscom missie voor algemeen en organisatorisch beleid gisteravond werd de exacte inhoud van de functie bekend gemaakt. Het is niet de bedoeling dat de toekomstige commandant zich alleen met administratie gaat bezig houden, er zal veel bin ding met de praktijk zijn. Door het hebben van een dagtaak n gemeentelijke dienst, kan de commandant zich wijden aan zijn taak, zonder dat daarnaast een baan wordt verwaar oosd. Tijdens de commissievergadering was an Wilsum zelf aanwezig om toe- ichting te geven. Henk Beumkes ;PvdA) wilde weten of.er al meer be ttend was over een blusboot voor cala miteiten op zee rond Texel. Hij was, na jitgebreid te zijn geinformeerd, er in middels van overtuigd dat het schip ran de Duikclub Texel met kleine aan- jassingen uitstekend zou kunnen vol- Joen Het bestuur van de Duikclub ïad hem verzekerd dat de bemanning mei oproepbaar is. Voorzitter burge meester Schipper zei dat het een wens jps van Van Wilsum deze zaak rond :e hebben voor zijn afscheid in de zo mer. De boot van de Duikclub leek i/an Wilsum ook uitermate geschikt. ,De bemanning kan duiken en varen in er zitten zelfs enkele brandweer mannen onder, dus wat willen we nog meer?" Hij stelde voor dat net zo'n be- alingsregeling zou worden vastgesteld ils bij de vrijwillige brandweer. De Deshssing over een blusboot moet nog /allen, maar als die valt is er een grote <ans dat de Duikclubboot bij het Sèsluit is betrokken. Gratis Erna Eelman-van der Kooi (VVDI vroeg af er wel eens iets in rekening werd jebracht als de brandweer ergens voor jitrukte. „Ik bedoel voor het wegsle- aen van auto's en zo", aldus Erna Eel- man. De burgemeester was daar geen /oorstander van. „Het is in een veror dening vastgesteld dat hulpverlening door de brandweer gratis is en dat is maar goed ook, anders zou de brand weer misschien soms niet worden ge- oeld terwijl dat wel nodig zou zijn". Van Wilsum vulde aan dat de hoofd taak van de brandweer het redden van mensen en dieren is en niet eens zo zeer het blussen van branden. Mevrouw Huitema (CDAI vroeg of het moeilijk was mensen te vinden die yoor slachtoffer wilde spelen bij oefe ningen. „We zijn in het uitkiezen van ,,slachtoffers"ook erg selectief. Men 'moet echt meewerken en stil kunnen blijven liggen, ook als we 'm om een paal gevouwen neerleggen bijvoor beeld. Daar kun je geen klas school kinderen voor vragen. Maar we krijgen er tot nu toe steeds mensen voor", al dus Van Wilsum. Riet Huitema wilde ook weten of het geoorloofd was dat onderwijzend personeel bij de vrijwilli ge brandweer een klas in de steek liet als er brand was. Van Wilsum legde uit dat als een brandweerman de eerste melding via zijn pieper krijgt hij zelf afweegt of hij weg kan op dat moment. „Als ik denk dat ik tekort mensen heb laat ik nog een oproep doen via de pieper en men weet dat er iets echt ernstigs is als er een twee de oproep komt. Dan is het terecht dat een klas even in de steek wordt gelaten, want dan kunnen er elders mensenlevens op het spel staan", al dus de commandant. Wankel Burgemeester Schipper legde de com missieleden uit waarom hij een voor stander was van een nieuwe brand weercommandant met een dagtaak in Als er voldoende belangstelling voor is zal donderdagavond in Oosterend een tennisvereniging worden opgericht. Het is de be doeling dat deze vereniging de twee tennisbanen zal exploiteren die bij dorpshuis De Bijenkorf zul len worden aangelegd. Het voorlopige bestuur (bestaande uit Siem Bremer, Bart Weijdt, mevrouw Fia Joustra en Gé Koot) heeft 140 po sitieve reacties op een enquête ontvan gen en heeft daarom goede hoop dat minstens de honderd leden, die nodig zijn om de twee banen te kunnen run nen, er ook werkelijk zullen komen. Onder de Oosterender bevolking zijn twee weken geleden aanmeldingsfor mulieren verspreid die tijdens de oprichtingsvergadering van donderda gavond a.s. in De Bijenkorf kunnen worden ingeleverd. Ook kunnen ze bij één der voorlopige bestuursleden tevo ren worden afgegeven. Het is de bedoeling de aan te leggen banen in kunstgras uit te voeren, net als de tennisbanen in Den Burg, waar mee goede ervaringen zijn opgedaan. De oprichtingsvergadering begint don- J irdagavond om 20.00 uur. gemeentelijke dienst. „Een vrijwillige brandweercommandant is een wankele basis. Als het niet meer bevalt zou de ze er van de ene op de andere dag mee uit kunnen scheiden. En als in eens een commandant wegvalt is bijna het totale brandweerapparaat verlamd. Bovendien kan een brandweercom mandant in gemeentelijke dienst zich volledig aan zijn taak wijden". Henk Beumkes stelde voor dat alle raadsle den op de hoogte zouden worden gesteld van de functie-inhoud en dat leek de burgemeester een goed idee. Windmolen Tijdens de rondvraag waarschuwde Henk Beumkes voor de windmolen die door scholieren zal worden betaald en op Texel wordt geplaatst in het kader van de actie schoonstroom. „Volgens wethouder Schilling kan die molen in het duingebied worden geplaatst door een artikel 19 procedure te vplgen. Er wordt gezegd dat die windmolens geen geluid maken en dat voldoende afstand tot bewoonde huizen in acht zal worden genomen, maar er is op 't Horntje een bungalowpark met dure huizen en daar zal men wel rekening moeten houden met een irritant ge luid", aldus de PvdA-man die de af stand tussen de molen en het dichtst bijzijnde huis op minstens 1000 meter wilde bepalen. Schipper beloofde dat de eventuele overlast voor de omwo nenden in de gaten zou worden ge houden. Beumkes hoopte de steun van het col lege en zijn mede-commissieleden te krijgen bij het vechten voor het be houd van de visserijschool in Den Hel der. Het rijk wil deze opleiding in de marinestad laten vervallen, waardoor Texelse aspirant-vissers visserijscholen veel verder weg zouden moeten be zoeken. De burgemeester verklaarde dat al steun was aangeboden aan de gemeente Den Helder en er zou nog maals worden gevraagd of nog meer kon worden gedaan. Overspannen Beumkes vroeg zich af of alle ziekte verzuim bij de gemeente inderdaad kwam door ruimtegebrek, zoals in een briefwisseling met gemeente-arts Van Rossum zou zijn gezegd. Schipper verklaarde dat de oorzaak waardoor zo'n 6 S 7 mensen momen teel overspannen zijn niet exact be kend is. „Het is heel moeilijk om dat te onderzoeken, want de oorzaak kan ook in de privésfeer liggen en daar hebben wij ons buiten te houden". Erna Eelman ging nog even in op de scholenmolenactie. Ze had er moeite mee dat kinderen werden ingeschakeld bij acties, hoe goed die soms ook wa ren. „Ik doel hierbij niet specifiek op deze actie, maar meer in het alge meen" Burgemeester Schipper was het met haar eens dat het een kwalijke zaak was als kinderen mee werden ge nomen in demonstratieoptochten en dergelijke, maar aan de andere kant vond hij dat kinderen ook jong bewust moesten worden gemaakt van zaken als milieu. „Als ik zie hoe enthousiast men op sommige scholen bezig is met die zeehondenadoptie en hoe leerzaam dat werkt, dan kan ik dat niet echt erg vinden". De Texelse biljartkampioenschap pen zijn alweer in volle gang. Er wordt in diverse horecagelegenhe den over het hele eiland gespeeld. In Topido te De Cocksdorp zijn in het weekend de voorronden in de hoogste klasse bij de heren gespeeld en in het Eierlandse Huis zullen donderdagavond nog een aantal wedstrijden worden gespeeld in de klasse 0 tot V/2. Daar hadden zich maar liefst zes deelnemers aangemeld. Deze week worden in café De Rog, ook in De Cocksdorp nog enkel voor ronden afgewerkt. In Den Burg vinden de voorronden van het driebanden plaats in café De Zwaan op dinsdag, woensdag en donderdag. In de Groot- en Slock zijn dinsdag- en woensdag avond vanaf 19.30 uur voorronden in de klassen 0 t/m 114 en VA t/m 214. De belangstelling in Den Hoorn was zo matig dat de weinige deelnemers daarvandaan zijn ondergebracht op an dere plaatsen. De finales en de prijsui treiking zullen echter wel weer in Den Hoorn plaatvinden en wel in Loodsmanswelvaren op zaterdag 26 en zondag 27 maart. Ook bij de dames is de strijd om de ereplaatsen begonnen. Al hun wedstrijden worden gespeeld in het Cafeetje te Oosterend. Donderdag is een begin gemaakt met de dames uit de hoogste klasse (0,75 en hoger). De finalepartijen hiervan worden vrij dag gespeeld. De donderdag ervoor starten de voorronden van de poule met een gem. van 0 tot 0,75. Hiervan worden de finales gespeeld op dinsdag 22 maart. Op die avond vinden de prijsuitreikingen plaats (ook die van de hoogste damesklasse). Publiek is wel kom bij de prijsuitreikingen, maar ook bij de wedstrijden. Voorlichtster Anneke Schoonderwoerd is slechts een paar degen in het bezit van een groot rijbewijs, maar gaat direct ai op stap met de ..Kies eens wat anders'-bus. Morgen staat de informatiebus geparkeerd voor D'Ouwe ULO. „Kies eens wat anders". Onder dit motto toert een informatiebus voor vrouwen en meisjes die zich willen oriënteren op de arbeidsmarkt mo menteel door de provincie. Deze week is Texel aan de beurt. Morgenochtend zijn alle be langstellende vrouwen welkom bij d'Ouwe ULO, waar de bus van 9.00 tot 13.00 uur staat geparkeerd. Vaak is het moeilijk om de eerste stap te zetten tot het volgen van een cur sus, een studie of het zoeken van een baan. Velen vragen zich af waar ze moeten beginnen en weten niet welke mogelijkheden er zijn. In de bus is speciaal op vrouwen en meisjes ge richt informatiemateriaal beschikbaar. Tevens zijn drie voorlichtsters aanwezig met wie een praatje kan worden ge maakt. De informatiebus is een initia tief van de Stichting voor Studie en Beroepskeuze Noordholland-noord. Een dergelijke bus was ook vorig jaar al eens op Texel, maar toen was dat onder hoede van de stichting KOA in Amsterdam. Evenals vorig jaar doet de informatiebus het Lager Beroepsonder wijs weer aan. Gisteren werd aan jon gens en meisjes uit vijf derde klassen van het LBO voorlichting gegeven.Dat gebeurde gewoon in de klas, maar vandaag konden alleen de meisjes een speciaal programma van een uur vol gen in de bus, die bij de school stond opgesteld. Speciale aandacht was er voor beroepen die niet tot de traditio nele vrouwenberoepen behoren. Ook maandag was de bus al in Den Burg te zien. Aan vrouwen die een cursus „heroriëntatie op de ar beidsmarkt" volgen werd, als onder deel van het cursuspakket, een dagje voorlichting gegeven, 's morgens en 's middags bij d'Ouwe ULO, r ondernemers - aktiviteiten A Hotel „Boschrand" aan de Bos- randweg bij De Koog heeft een aanzienlijke uitbreiding ondergaan. Er is een vleugel met tien kamers bijgekomen en die verbouwing is gepaard gegaan met een moderni sering en herinrichting van het ou de, uit 1934 daterende gedeelte. Het resultaat is een stijlvol, fraai uitgevoerd bedrijf, dat nu aan vijf tig gasten aangenaam onderdak kan bieden. De nu tot stand geko men uitbreiding is niet de laatste. De aanzet is al gegeven voor nog een nieuwbouwvleugel met acht tien kamers, te realiseren over drie tot vijf jaar. Het bedrijf krijgt dan zijn gunstige exploitatiemogelijkheden. Gebiedende eis Wie als hotelier in de markt wil blijven moet zijn accommodatie aanpassen aan de hogere eisen die de gasten stellen. Wat twintig jaar geleden nog modern en zelfs luxueus was, is thans heel ge woon geworden. Ook bedrijven zoals „Boschrand", die erop kunnen rekenen dat hun oude gasten merendeels tel kens weer terugkomen, moeten er re kening mee houden dat er toch tel kens nieuwe gasten geworven moeten worden en kwaliteitsverbetering is dan een gebiedende eis. Een rekensomme tje leert dat die kwaliteitsverbetering gepaard moet gaan met capaciteitsver groting, anders is het bedrijf niet meer te exploiteren. Dat geldt overigens voor alle logiesverstrekkende bedrijven en het is dan ook van groot belang dat met het beperkte aantal „uit te geven" toeristische slaapplaatsen op Texel meer zorgvuldig wordt om gesprongen opdat een gezonde ont wikkeling van bestaande bedrijven niet wordt geblokkeerd. Van de tien nieuwe kamers, allemaal op de bovenverdie ping van de nieuwe vleugel, hebben er zes douche en toilet, twee hebben een bad en twee douche en bad. de ka mers zijn 20 tot 25 m2, en allemaal voorzien van telefoon en kleurentelevi sie. De bedden en het overige meubi lair zijn van hoge kwaliteit, zeer fraai en bovendien heel practisch is het sa nitair met vloerverwarming, fraai tegel werk, wandclosets en achter de muren weggewerkte leidingen en bakken. Al les is uitgevoerd in rustige zakelijke Gerda en Bertus Ofrein zijn de nieuwe kampioenen van het sei zoen 87/88 geworden. Eerder dit jaar werden zij ook al eerste bij de Texelse kampioenschappen. Ook werden zij eerste in de derde periode. Als tweede eindigden de kampioenen van het vorige jaar, Geri van der Slikke en Jaap Witte. Verrassende derde wer den Hugo Snoek en Willem Koomen, die op deze laatstte avond nog net Jan en Corry Spaans versloegen. Deze laatsgenoemden eindigden als vierde. Na nog drie partijen te spelen werden Annie Vermuë en Mary Timmermans eerste van de avond met 5662 punten. Henk Bakker en Cees Vinke werden tweede met 5522 punten. Met 5263 punten werden Bea de Ridder en Frans Bos derde. Vierde werden Harry van Katwijk en Bertus Witte met 5180 punten. Met een score van 5142 pun ten werden Peter en Maarten van Heerwaarden vijfde. Woensdag 16 maart wordt de finale van de kampioenschappen tussen de clubs van Den Burg, De Waal, De Cocksdorp en Oudeschild gehouden, aanvang 20.00 uur in Het Eierlandsche Huis. De prijsuitreiking is rond 23.00 uur. Totaalstand: (resp. punten en marsen): Bertus en Gerda Ofrein 142643 49; Jaap Witte-Geri van der Slikke 140112, 44; Hugo Snoek-Willem Koo men 137017, 47; Jan en Corry Spaans 136769, 45; Jelle Wiersma-Johan Vinke 136464. 44, Peter en Maarten van Heerwaarden 136235, 29, Wil Maas-An Bakker 136068, 56; Gerard Festen- Gerrit Smiut 135639, 53, Carolien Moonen-Harm de Vries 135162, 40; Toon van Heerwaarden-Jan Kloosterman 134369, 40. Stand derde periode: Bertus en Gerda Ofrein 49807, 20; Willem Koomen-Hugo Snoek 48975, 20, Jan Kloosterman- Toon van Heerwaarden 47869, 17; Peter en Maarten van Heerwaarden 46877, 14; Gerard Festen-Gerrit Smit 46027, 17. kleuren, zonder smakeloze modegevoe- lige tierelantijnen. De wat koele indruk die door deze benadering zou kunnen ontstaan, is voorkomen door het war me effect dat uitgaat van het vele blank afgewerkte hardhout van kozij nen en deuren. Met gerechtvaardigde trots toonden hotelier Kees Boks en zijn vrouw ons ook de benedenverdie ping. De oude eetzaal werd wat ruimer en voorzien van een open haard. De keuken is drie keer zo groot geworden en kreeg veel efficiëntere inrichting. Een kelderruimte met een oppervlakte van 65 m2 wordt gebruikt als werk ruimte en magazijn en hier staan ook de wasmachines. Imposant is de nieu we eetzaal van 16 bij 11,5 m2, voorzien van bar. Er is dus nu een tweede eet/recreatieruimte wat de mogelijk heid opent voor het ontvangen van bruiloften en partijen, ook als in het hotel gewone" gasten verblijven. Het eerste feestje is al geboekt. Een vorm van kwaliteit is dat de gasten in het hotel volstrekte rust kunnen genieten en elkaar niet hinderen. Om geluidso verlast tussen de kamers te voorkomen zijn de tussenwanden als betonnen spouwmuren uitgevoerd en is welbe wust afgezien van het elders veel ge bruikte lichte gasbeton. Tijdloos De nieuwbouwvleugel is uitgevoerd in lichtgele handvormsteen, een tijdloos materiaal dat ook binnen op grote schaal is toegepast. Het hardhout van deuren, trap en kozijnen steekt er mooi bij af. De plaatsing van lichtope ningen en armaturen is zodaning dat de structuur van de steen wordt geac centueerd, De hoofdingang is ver plaatst naar het noordelijke uiteinde van de nieuwe gevel. Dat is nu nog geen centraal punt, maar straks wel als de achttien kamers er aan de ach terkant van het gebouw bijkomen. Er zit ongetwijfeld muziek in het ver nieuwde hotel Boschrand". Dat is ook letterlijk het geval, want in alle hallen, gangen en zalen is een muziek je te horen. De nieuwbouw is ontwor pen door architekt Gerard Koorn (een wielervrind van Kees Boks) uit Leiden. Hoofdaannemer was Meijert Boon Verder werd meegewerkt door loodgie- tersbedrijf Veldkamp, de VEM, Arké en CVI. ,,We hebben practisch alles kun nen laten doen door Texelse bedrij ven", aldus het echtpaar Boks. Kees Boks stak ook zelf de handen uit de mouwen. Hij schilderde, deed een groot deel van het tegelwerk en legde ook het terras aan. Donderdag vanaf 19.00 uur houdt Hotel „Bo schrand" ter gelegenheid van de hero pening open huis voor mensen die aan de bouw hebben megewerkt en voor vrienden en relaties. Zondag arriveren de eerste gasten, ZDH kreeg zondag tegen Kreiloord zeker geen loon naar werken. De Hoornders toonden een goede in zet,, maar liepen mede dankzij een arbitrale blunder, die veel tumult veroorzaakte bij de thuisploeg, toch tegen een nederlaag op van 0-1. De eerste helft speelde het spekgladde veld ZDH duidelijk parten. Kreiloord wist elkaar goed te vinden door scherp aangesneden passes, ZDH, wegens af wezigheid van Bram Brouwer met Marcel Witte in de spits, werd toch niet de verdediging in gedrongen door Kreiloord en creëerde via counters toch wel goede kansen. Na een kwar tier speelde Hans Zijm goed door op Gerard Timmerman. Zijn schot miste de Kreileroordgoal op een haar na. Vijf minuten later speelde Jan de Wit zich goed vrij, maar zijn schot was niet ef fectief. Hierna kreeg Kreileroord weer meer vat op het spel. Frans Stolk, zeer goed in vorm, wist met een tij gersprong de bal voor de voeten va neen Kreileroord aanvaller weg te gris sen, zodat een achterstand voor ZDH nog uit bleef. In de 40-ste minuut zet te Gerrit de Gier van Kreileroord de ZDH verdediging op het verkeerde been, waarna scoren nog een koud kunstje was. ZDH gaf nog niet op, maar kwam de eerste helft niet meer langszij. De tweede helft tapte ZDH uit een ander vaatje. De hoofdrol voor De noodvoorziening voor de opvang van zwerfdieren bij dierenpension „Slufterweg" van Greta Huysman-Blok zal hoogstwaarschijnlijk plaatsmaken voor een definitieve oplossing. De raadsleden die zitting hebben in de commissie voor welzijnsbeleid spraken zich unaniem uit voor de realisatie van een quarantainegebouw in Eierland. Deze oplossing werd verkozen boven transport van zwerfkatten naar een dierentehuis in Den Helder. In de raadscommissie f.e.t. wordt donderdag de financiële kant van de zaak beoor deeld, maar gezien de uitspraken van de raadsleden en het positieve ambte lijk advies lijkt dat geen problemen op te leveren. Voorgesteld wordt om me vrouw Huysman een renteloze lening van ƒ20.000— te verstrekken. Zaterdag hield Gymnastiekvereni ging Texel in de „Beatrixzaal" de tweede wedstrijd van de individue le turncompetitie voor jongens in de niveaus 7C, 6C, en 2C. Voor Texel stonden er maar liefst acht tien turners opgesteld. De meest in het oog springende resultaten van deze turners waren; de vijfde plaats van Jasper Keizer (t/m 10 jaar), de zesde plaats van Emile Keyser (t/m 12 jaar), de vierde plaats van Mark Jan Mulder (t/m 16 jaar) en de eerste plaats van Ni co Stoter (vanaf 16 jaar). De wedstrrijd die door de turnkring H.N.K. aan G.V.T. was toegewezen was bij wedstrijdleider Gerrit Verhoe ven in goede handen. De organisatie, die alles in het werk had gesteld om de wedstrijden soepel en vlot af te werken, had eer van haar voorberei dende werk. In hoog tempo werd de eerste dubbele wedstrijd afgewerkt. Zo'n 40 turners van acht verschillende verenigingen namen het tegen elkaar op. In niveau 7C werd Marco Homan van de vereniging Dokev uit Anna Pauwlowna met 50 70 ruim eerste, ter wijl in niveau 6C de eveneens van Do kev afkonstige turner Richard Mulder met 50.975 eerste werd Aan de twee de dubbele wedstrijd namen zo'n 30 turners deel. In een spannende wedstrijd wist Mark Jan Mulder net niet bij de eerste drie te eindigen. Eric Schrijvers van Dokev werd eerste met 49.95, Marijn Buisman van O.K.K. Den Helder werd tweede met 46.85, Marco Kisteman van Sportlust Julianadorp werd derde met 46.65. Mark Jan ein digde als vierde met 45.65. Tegelijker tijd kon Nico Stoter zich in een thuis wedstrijd eens uitleven op de toestel len. Dat hij dit niet dagelijks doet was zo nu en dan duidelijk zichtbaar. De turner kreeg van de jury echter het voordeel van de twijfel en eindigde uit eindelijk met ruime voorsprong als eerste met 50.40 punten. De organisa tie kijkt met veel voldoening terug op deze wedstrijd en hoopt volgend jaar méér van dergelijke wedstrijden naar Texel toe te halen. Op een spekglad veld. zo zacht als boter, heeft De Koog een onterech te nederlaag geleden tegen koplo per ALC. De Kogenaren misten de ze wedstrijd de drager van het team, John List. Met Roel Verra en Henk-Jan Klok aangevuld reisde De Koog af richting Abbekerk. Na een erg matige eerste helft van De Koog, was de stand 2-0 in het voor deel van ALC. Na rust een heel ander De Koog, agressief, en men kreeg veel meer kansen. Henk-Jan Klok bracht De Koog terug in de race. Na tien minu ten schoot hij onhoudbaar hard de bal in de netten. Vlak voor tijd miste ALC nog een strafschop. Een poging van De Koog om toch nog één (verdiend) punt te pakken, werd afgerond met een tegengoal: 1-3. Kreileroord was nu duidelijk tot een bijrol teruggedrongen. ZDH forceerde meer hoekschoppen, maar deze lever den geen belangrijke wapenfeiten voor de Zwaluwen. Wel gevaarlijk was een ingeschoten bal die op de doellijn bleef steken. Noch de Kreileroord doel man, noch Wilco Bakker konden de bal beroeren zodat een goal uitbleef. De wedstrijd beleefde zijn climax, toen Wilco Bakker tijdens het slotoffensief van ZDH, zichzelf vrij manoeuvreerde en de bal haarzuiver in de goal trapte. De lijnrechter constateerde helaas voor ZDH een buitenspelsituatie, zodat deze goal ongeldig werd verklaard. De rel die hierna volgde was niet mis. De scheidsrechter, die de protesterende ZDH-coch naar de zijlijn verwees, wimpelde alle kritiek van zich af en kwam niet terug op zijn besluit. De wedstrijd werd morrend uitgespeeld door ZDH, maar had wel z'n glans verloren. Zo lint hotel „Boschrand" er nu uit Links de nieuwbouwvleugel

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 7